Délmagyarország, 2007. október (97. évfolyam, 229-254. szám)

2007-10-01 / 229. szám

HÉTFŐ, 2007. OKTÓBER 1. •A DÉL SPORTJA" IV Góltörténet 48. perc: Schreiber a felezővonalnál eladta a labdát, Elek lecsapott rá, ki­ugratta a leshatárról induló Simeont, akit a 16-oson belül Rakonczai buk­tatott. A bíró büntetőt ítélt, és kiállí­totta a védőt. A tizenegyest Binder értékesítette: a jobbra vetődő Czir­bus mellett a kapu jobb oldalába lőt­te a labdát, 0-1. 55. perc: Bány jobb oldali szögletét Dálnaki 1 m-ről tejjel csúsztatta a kapu közepébe, l-l. 72. perc: Kerékgyártó fejjel pompás ütemben ugratta ki Simeont, aki ki­cselezte Oálnakit, majd 12 m-ről kö­zépről a kapu jobb oldalába lőtt, 1-2. A makóiak (sárga-zöldben) ezúttal kevesebbet veszélyeztettek Fotó: Karnok Csaba negyedóra: a jobb formában lévő hazaiak fölényben futballoztak. Ezt Magyar fejjel kihagyott zic­cere mellett a sorozatban kihar­colt szögletek is mutatták. Ezzel együtt messze nem volt elvisel­hetetlen nagy a makóiak nyomá­sa, legfőképpen azért, mert fon­tos pillanatokban sok volt a pon­tatlan átadás. Nem volt a házi­gazdák játékában a gól, de nem amiatt, mert a vendégek a véde­kezés magasiskoláját mutatták be. Arról nem is szólva, ameny­nyiben Elek jobban céloz, vagy ha Binder szabadrúgását nem vé­di bravúrral Czirbus, akár hát­rányba is kerülhettek volna. A szünet után még csak három perc telt el, amikor nagyon nehéz Makó FC-Kazincbarcika 1-2 (0-0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 600 néző. Vezet­te: Takács J. (L. Tóth, Vicián). Makó: Czirbus 6 - Rakonczai 4-2=2, Dálnaki 6, Szamosszegi 5, Gévay 5,5 - Po­' donyi 5, Magyar 5,5, Puskás 5, Bány 6 - Schreiber 5, Maróti 4,5. Edző: Kolozsvári János. Kazincbarcika: Botló - Bányai, Kovács R„ Nagy - Kerékgyártó, Elek, Kovács P, Hanák, Sebők - Simeon, Binder. Edző: Kócsi József. Gólszerzők: Binder (1 l-esből) a 48., Dálnaki az 55., Simeon a 72. percben. Csere: Puskás helyett Kovács N. (4) az 52., Maróti h. Hadár (4) az 58., Schreiber h. Kulacsik (-) a 70., Elek h. Engi a 77., Binder h. Máthé a 81., Kovács R h. Kere­kes a 83. percben. Sárga lap: Rakonczai a 39., Binder az 53., Simeon a 74., Nagy a 82. percben. Kiállítva: Rakonczai a 48. percben. További eredmények: Mezőkövesd­Baktalórántháza 1-2, Bőcs-Ferencváros 3-3, Orosháza-Vecsés 2-2, Tu­zsér-Jászberény 1-0, Tököl—BKV 0-3, Szolnok-Vác 3-0, Kecskemét-Cegléd 5-0. SZÉLPÁL LÁSZLÓ helyzetbe került a Makó. Egyrészt létszámában megfogyatkozott, másrészt az értékesített büntető miatt eredményben is hátrányba került. Csakhogy kár volt temetni a hazaiakat, akik tíz emberrel is ki­egyenlítettek. Ezzel együtt fölény­be kerültek a barcikaiak, néhány esetben csak a szerencse mentette meg a Makó kapuját a góltól. Ez azonban csak a 72. percig volt igaz, amikor ismét eredményesnek bi­zonyult a vendégek kontrája. Az idei elő hazai vereségért az elfogult, többnyire az otthoniakat sújtó bí­ráskodás mellett elsősorban ma­gukat hibáztathatják az ezúttal gyengén játszó zöld-sárgák. A 8A1N0KSAG ALLASA 1. Szolnok 8 6 0 2 16­718 2. Kecskemét 8 5 1 2 19-916 3. Bocs 8 3 4 1 16-913 4. Vecsés 8 3 4 1 14-1213 5. Makó 8 3 3 2 15­1012 6. Orosháza 8 3 3 2 15-1312 7. Vác 8 4 0 4 15­1412 8. Baktalórántháza 8 3 3 2 12-1112 9. Ferencváros 8 2 5 1 16­1311 10. Jászberény 8 3 2 3 7­911 11. Kazincbarcika 8 2 3 3 12-13 9 12. BKV Elére 8 3 0 5 U­14 9 13. Tuzsér 8 3 0 5 7-13 9 14. Cegléd 8 3 6 5 9-22 9 15. Tököl 8 2 1 5 7-18 7 16.Mezőkövesd 8 1 1 6 9-13 4 Henry mesterhármasával sziporkázott a Barca Az Inter rommá verte a Romát Az európai topligák hétvégi két rangadóján, a Leverkusen-Bayern München és a Roma-Inter találkozón egyaránt vendégsiker szü­letett. Angliában tovább tart a Chelsea vergődése. A „Kékek" ezúttal a Fulhammel szemben hullajtottak értékes ponto­kat, ráadásul csapatkapitányuk, John Terry arccsonttörést szenve­dett. Érdekesség, hogy az Arsenal (van Persie góljával), a Liverpool (Benayoun) és a Manchester United (Ronaldo) is idegenben nyert 1-O-ra, de a gigászokkal tartja a lépést a Manchester City is, amely a Newcastle együttesét verte 3-1-re. A nézőket a Fratton Parkban ké­nyeztették el leginkább, a Portsmouth-Sunderland mérkőzés vízipó­ló-eredményével. A Bundesliga hétvégi rangadóján a listavezető Bayern München a második helyezett Leverkusenhez utazott. A bajorok Luca Toni sze­zonbeli hatodik góljával 1-O-ra nyertek, és megerősítették vezető po­zíciójukat a táblázaton. A Werder Bremen gólparádét rendezett, és be­állította a klub történetének legnagyobb hazai bajnoki győzelmét: 1983-ban az Offenbach, most a Bielefeld távozott 8-1 -es vereséggel a Weser-stadionból. A Serie A csúcstalálkozóján, a Roma-Inter szuperrangadón a várt nagy csata elmaradt. A fővárosiak játékosa, Ludovic Giuly a 28. perc­ben kézzel kiütött egy kapuba tartó labdát, a bíró a francia légióst ki­állította, a megítélt büntetőt pedig Ibrahimovics gólra váltotta. A má­sodik félidő elején Perrotta ugyan még egyenlíteni tudott, ám a követ­kező negyedórában Crespo, Cruz majd Cordoba is betalált, így az In­ter 4-1-re kiütötte Tottiékat. A Primera División idei első mesterhármasa a Barca-csatár Thierry Henry nevéhez fűződik. A francia csillag zsenialitását ezúttal a Le­vante bánta. Premier League, 8. forduló: West Ham-Arsenal 0-1, Wigan-Liverpool 0-1, Birmin­gham—Manchester United 0-1, Manchester City-Newcastle 3-1, Chelsea-Fulham 0-0, Portsmouth-Reading 7-4, Sunderland-Blackburn 1-2, Derby County-Bolton 1-l, Everton-Middlesbrough 2-0, a Tottenham-Aston Villa mérkőzést ma játsszák. Az élcsoport állása: 1. Arsenal 19 pont (7 mérkőzésből), 2. Manchester United 17,3. Manchester City 16. Bundesliga, 8. forduló: Bayer Leverkusen-Bayern München 0-1, Werder Bre­men-Bielefeld 8-1, Hamburg-Wolfsburg 2-2, Rostock-Stuttgart 2-1, Schalke-Her­tha 1-0, Bochum-Nürnberg 3-3, Karlsruhe-Dortmund 3-1, Hannover-Duisburg 2-1, Cottbus-Frankfurt 2-2. Az élcsoport állása: 1. Bayern München 20 pont, 2. Schalke 16,3. Karlsruhe 15. Serie A, 6. forduló: Roma-lnternazionale 1-4, Milan-Catania l-l, Reggina-Lazio l-l, Livorno—Fiorentina 0-3, Udinese-Parma 2-1, Cagliari—Sierta 1-0, Empoli-Pa­lermo 3-1, Napoli—Genoa 1-2, Sampdoria—Atalanta 3-0, a Torino-Juventus mérkő­zés lapzártánk után ért véget. Az élcsoport állása: 1. Inter 14,2. Fiorentina 12,3. Roma 11 ponttal. Primera División, 6. forduló: Getafe-Real Madrid 0-1, Levante-Barcelona 1-4, Za­ragoza—Sevilla 2-0, Atletico Madrid-Osasuna 2-0, Vítlarreal—Athletic Bilbao 1-0, Al­meria-SantanderO-1, Valladolid-Murcia 1-4, Betis—Mallorca 3-0, Espanyol-Depor­tivo 1-0, a Recreativo Huelva-Valencia mérkőzés lapzártánk után fejeződött be. Az élcsoport állása: 1. Real Madrid 16,2. Villarreal 15,3. Barcelona 14 ponttal. Siker és vereség MUNKATÁRSUNKTÓL csen alulmaradt. Ekkor 2:2 volt az állás, azonban ettől kezdve a ha­Kettős fordulót játszott a Flóra- zaiak egyre biztosabbá tették a si­tom Szeged AC Extraligában sze- kerüket. Dudás-Szűcs 3:1, Kris­replő férfi asztalitenisz-csapata. ton-Tóth 3:0, Bari-dr. Lukács Floratom Szeged AC-Keme- 3:0. Kriston jó játékkal legyőzte cse 6:3 Szűcsöt, s ezzel 5:3 lett az állás. A A szegedi győztesek: Dudás 3, Kriston 2, két együttes első számú játékosai­dr. Lukács 1. nak találkozója óriási csatát ho­Szombaton a Kemecsét fogadta zott. Dudás 1:1 -nél 5:10-es állás­Tóth Tibor edző együttese, s sike- ról nyert, majd a döntő szettben rült visszavágnia az elmúlt baj- 5:9-ről tette ugyanezt, s ezzel győ­nokságban elszenvedett veresé- zött a Floratom. gért. Pedig a Dudás. dr. Lukács pá- BVSC-Floratom Szeged AC ros vereséggel kezdett, de aztán a 7:0 két szegedi játékos győzelemmel A komplett válogatottat felvo­kezdte az egyéni küzdelmet. Kris- nultató fővárosi vasutascsapat ton a vendégek első számú játéko- ellen nem volt esély még szett­sával szemben ötjátszmás mecs- győzelemre sem. Szeviép-győzelem Negyedik edzőmérkőzésén van túl a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata. A bajnoki bronzérmes együttes harminc ponttal verte a Szekszárd együttesét, pedig két válogatott játékosa, Fürész és Kajdacsi sérülés miatt nem játszott. Szeviép-Szeged-Atomerőmű KSC Szekszárd: 73-43 (20-7, 11-6, 23-16, 19-14) Fodor Péter: - A Szekszárd gyengébben játszott, mint az Pénteken este újabb edzőmér- Arad. A védekezésünk jól mükö­kőzést játszott a hónap végi dött, de helyenként nem úgy ér­bajnoki rajtra a Szeviép-Szeged vényesítettük fölényünket, aho­NB I A csoportos női kosárlab- gyan kellett volna. Az edzés­dacsapata. Fodor Péter együtte- munkát hátráltatja, hogy nincs se a szintén A csoportos Szek- köztünk Kajdacsi és Fürész, hi­szárdot fogadta az újszegedi szen nélkülük nem tudjuk meg­sportcsarnokban. Végül a ha- felelően gyakorolni a támadáso­zai együttes fölényes, harminc kat. Ez a mostani meccsen is tó­pontos győzelmet könyvelhe- ütközött. Főként az látszik, hogy tett el. Különösen az első két ami az edzésen sikerül, az éles­negyedben remekeltek a hazai- ben nem jön össze. Bízom bén­ák, védekezésben remek pro- ne, hogy sikerül ezen javítani, a dukcióval rukkoltak elő. Fodor két rutinos'játékossal kiegészül­edző a magabiztos vezetés tu- ve markáns csapattá válunk. datában a junior korú kosara- A Szeviép-Szeged együttese sokat is a pályára küldte, akik csütörtöktől Szlovákiában, Kas­nemhogy tártották, hanem nő- sán szerepel egy nemzetközi tor­velték a megszerzett előnyt. nán. A szervezők remek munkát végeztek: négyezren mozogtak Régi fényében a Pick utcai futás Megmaradt a Makó mumusának a Kazincbarcika Még mindig tart az A labdarúgó NB II keleti cso­portjának nyolcadik fordulójá­ban az otthon játszó Makó FC fájdalmas vereséget szenvedett a Kazincbarcikától. A találkozó egyperces gyászszü­nettel kezdődött: a Makói Spar­tacus egykori játékosára, a 65 éves korában elhunyt Juhász Andrásra (Kukára) emlékeztek. A pillanatnyi erőviszonyoknak megfelelően játszódott le az első átok Közel négyezren futottak szom­baton Szegeden, a Pick utcai futófesztiválon. A remek han­gulatú eseményen három táv közül választhattak a résztve­vők. Jó kis buli volt! Aki nem vett részt a szegedi Pick futófesztivá­lon az igazán bánhatja, mert re­mek időben, kitűnő szervezés mellett sportolhatott, futhatott. A Pick futásnak hagyománya van a Tisza-parti városban. A nyolcvanas években élte fényko­rát. Ekkor nemcsak a megyében volt jó híre a rendezvénynek, ha­nem országosan is jegyzett volt a futóverseny, sőt a környező orszá­gokból is rendre érkeztek atléták. VOJSZI TANÁR BÁCSI H Gyorgyev Vojiszláv Közismert és nagy tiszteletnek örvendő deszki testnevelő tanár. A gyerekek, a ta­nítványok imádják, imádták. Bár­mily furcsa, már csak egy éve van a nyugdíjig. De ő ugyanolyan lel­kes, mint harminc évvel ezelőtt. Most is népes kis csapatot hozott el a Pick-tutásra. Különbuszt szervezett, szabadnapját, a szom­bat délelőttiét feláldozva futni hozta lányait, fiait. Mozogni, spor­tolni. Higgyék el, az ilyen testne­velő tanárokból egyre kevesebb van! Nagy értéket képviselnek, nélkülük egyik tömegsportrendez­vény sem lenne sikeres. Szomorú is volt azt látni, hogy bizony fiatal testnevelő - tisztelet a kivételnek - alig volt a futáson, idősebb vi­szont annál több. Mi lesz, ha ők nyugdíjba mennek? Lehet, hogy csak néhányan lézengenek majd egy-egy futáson... Gyönyörű időben, gyönyörű helyen, a Dóm térről rajtoltak a futók A Pick Szeged Zrt. és a Sze­ged VSI egy évvel ezelőtt újra egymásra talált. A 2006-os si­keren felbuzdulva idén még nagyobb és színvonalasabb versenyt szerveztek. Olyat, amelyen a résztvevők igazán jól érzik magukat. Rubint Réka kitett magáért, kétszer is rendesen megmoz­gatta a népes társaságot, be­melegítette a futásra a sporto­lókat. „Kevesen tudják, de Szegeden a JGYTF-en kezd­tem el tesi-biológia szakon ta­nulni. Végül nem itt végez­tem, de sok-sok szép emlék köt a városhoz. Az pedig, hogy ennyi fiatalt láttam itt a Dóm téren, boldogsággal tölt el, mert jó látni, hogy ennyien szeretnek mozogni" - fejezte be mondandóját a fitneszedző. Szólt a zene, közben egymást váltották a fellépők a színpadon, így aki nem sportolt, hanem szur­kolt, az sem unatkozott. A hosz­szabb, 6 kilométeres táv színvona­las csatát hozott a nőknél és a férfi­aknál is, méltó volt a régi Pick-fu­tások hírnevéhez. A családi ver­seny is egyre népszerűbb, a három­fős csoport tagjainak 1,5 kilomé­tert kellett lekocogniuk. Nem egy kis csapatban fordult elő, hogy a gyerekek még óvodások voltak. A nap zárása volt a 3,5 kilométeres verseny. Vajda Attila világbajnok kenus startoltatta el a mezőnyt. Több mint háromezren teljesítet­ték a távot, Szeged belvárosában kocoghattak kicsik és nagyok kö­Fotó: Segesvári Csaba zösen. A hangulat remek volt, minden célba érkezőt nagy taps fo­gadott. Eredmények, Pick utcai futófesztivál, 6 km, nők: 1. Biacsi Ilona, 2. Imréné Kiss Ágnes, 3. Biacsi Bernadett, 4. Fe­rentzi Flóra (mindannyian SZVSE) Férfi­ak: 1. Nuriev Tibor (Mezőtúr), 2. Kapi­tány Zoltán (JGYTF), 3. Bereczki Máté, 4/ Horváth Tamás (mindkettő SZVSE). 3,5 km, nők: 1. Földvári Anett (Szeged), 2. Fekete Szeréna (SZVSE), 3. Varga Pet­ra, 4. Tóth Zsófia (mindkettő Szeged KE). Férfiak: 1. Varga László (Karcag), 2. Tű­hegyi Boldizsár, 3. Szelepcsényi Zsolt (mindkettő SZVSE), 4. Makó Róbert (Vá­sárhely). Családi csapat: 1. Faragó csa­lád (Szatymaz), 2. Gera család (SZVSE), 3. Tarnai család, 4. Széles család (mind­kettő Szeged). SÜLI RÓBERT