Délmagyarország, 2007. augusztus (97. évfolyam, 178-203. szám)

2007-08-21 / 194. szám

IV. A DEL SPORTJA KEDD, 2007. AUGUSZTUS 21. Feltámadt az Újpest A labdarúgó Soproni Liga ötödik fordulója után a listavezető, addig százszázalékos Honvéd nagy verést kapott az Újpesttől. A legutóbbi bajnokság ezüstér­meséhez, az MTK-hoz látogatott a címvédő Debrecen. Ám hiába volt adva hazai viszonylatban két jó csapat, a színvonal gyatra ma­radt. A másik rangadón rá sem lehe­tett ismerni a Hamburg ellen oly nagyszerűen futballozó Honvéd­ra. A kispestiekre az az Újpest mért méretes csapást, amely eddig mélyen a tudása alatt teljesített, a gyenge szereplés első számú bűn­bakjának kikiáltott Urbányi edző leváltása már-már a levegőben ló­gott. Legénysége most megerősí­tette tisztségében. Röviden a többi találkozóról: az elrontott nyitány óta képtelen pontot veszíteni a Győr, másképp fogalmazva: az azért látszik, hogy Egervári Sándor edző nem most kezdte a szakmát; a Tatabányán lejátszott nyeretlenek csatájából a Sopron jött ki jobban - a soro­zatban elszenvedett ötödik vere­ség Mészáros Ferenc edzői állásá­ba került, a szlovákiai Borbély László lett a tréner. A nyírségi derbin a fehérvári Farkas Balázs bombagóljára nem érkezett hazai válasz. Eredmények: MTK-DEBRECEN 3-2 (1-2) Budapest, Hidegkúti-stadion, 1200 néző. Vezette: Szabó S. Gólszerzők: Kanta J. (19. -1 l-esből), Urbán (66.), Kulcsári (71.), ill. Rudolf (40), Kouemaha (45.-1 l-esből). GYÖR-REAC 2-1 (0-0) Győr, 3000 nézó. Vezette: Bognár. Gólszerzők: Bajzát (62.), Bogdanovics (84.), ill. Kapcsos (76.). TATABÁNYA- SOPRON 0-1 (0-0) Tatabánya, 1000 néző. Vezette: Sápi. Gólszerző: Tchana (63.). NYIREGYHAZA-FEHERVAR 0-1 (0-1) Nyíregyháza, 4000 néző. Vezette: Kassai. Gólszerző: Farkas B. (36.). KAPOSVÁR-DIÓSGYŐR l-l (0-1) Kaposvár, 3000 néző. Vezette: Bede. Gólszerzők: Oláh (47 ), ill. Simon A. (8) ZTE-SIÓF0K 2-0 (0-0) Zalaegerszeg, 6000 néző. Vezette: Berger. Gólszerző: Waltner (51., 67.). HONVÉD-ÚJPEST 1-4 (l-l) Budapest, Bozsik-stadion, 4000 néző. Vezette: Fábián. Gólszerzők: Bárányos (45+3), ill. Korcsmár (41.), Sándor Gy. (53 ), Foxi (70.). Sadjo (79.-1 l-esből). Kiállítva: Szmiljanics (45+2.), Mogyo­rósi (62.), ill. Rajczi (45+2). VASAS-PAKS 3-2 (0-1) Budapest, lllovszky-stadion, 1000 néző. Vezette: Iványi. Gólszerzők: Németh (70.), Lázok (83.), Böde (öngól, 88.), ill., Heffler (40.), Hor­váth F. (63.). Kiállítva: Tóth A. (75.). A BAJNOKSAGALLASA 1. Honved 5 2. MTK 5 3. Zalaegerszeg 4 Debrecen 5. Kaposvar 6. Gyér 7. Vasas 8. Újpest 9. Nyiregyhaza 10. Fehérvár 11. REAC 12. Seprőn 13. Siófok 14. Diósgyőr 15. lalabanya 16. Paks 5 5 ­5 ­4 ­1 13-512 3 2 ­11-511 3 1 1 12-610 3 1 1 10­710 2 3 ­7­4 9 3 ­1 5­4 9 3 ­2 10-10 9 2 2 1 9-6 8 2 1 1 4-2 7 2 1 2 8-10 7 2 ­3 6-9 6 1 2 2 3-5 5 1 1 3 6-8 4 ­2 3 5­12 2 -­5 4­10 0 ­­5 6­14 0 SZ. L. Fókuszban a megyei focisták Völgyi Dániel (Győr): Csapata zsinórban már a harmadik meccsét nyerte meg, végig a pályán volt. Ennek örülhetett, a tel­jesítménye viszont javításra szorul. Kecskés Taniás (MTK): Csereként beállva az utolsó huszonhat percben bizonyította edzőjének, hogy lehet rá számítani. Néha megbolondította a debreceni védőket. Dlusztus András (Sopron): Csapata kapott gól nélkül megsze­rezte első győzelmét, ez őt is dicséri. Egy kicsit még mindig lám­palázas. Gyömbér Gábor (Sopron): Akárcsak védőtársa, ő is végig pá­lyán volt. Most, a Tatabánya ellen nyújtotta eddigi legjobb játé­kát. Köteles László (Diósgyőr): Hiba nélkül látta el feladatát, meg­bízhatósága tartást adott csapatának. Tandari Tamás (Vasas): A fiatal középpályás az utolsó húsz percre szállt be, végül is vele döntetlenre hozta a meccset a Vasas. MEGYEI II. OSZTÁLY A HALASZTASOK MIATT (A SZ0REG TÖMÖRKÉNY ÉS A H. ASTRA-UNIVERSITAS TAIALKOZOT KES0B8 RENDEZIK) ÖT MECCSEL KEZDŐDÖTT EL A MEGYEI II. OSZTÁLYÚ LABOARUGO-BAJNOKSÁG Ul IDÉNYE. A SZEGVÁR, A SZÉKKUTAS ÉS A FA8IÁNSE8ESTYEN OTTHON. A SZENTES IDEGENBEN NYERT, MIG CSANYTELEKEN IKSZELTEK A CSAPATOK. CSANYTELEK-DESZK l-l (0-0) Csanytelek, 200 nézd. Vezette: Kócsó. Csanytelek: Tóth M. - Deák (Bátki R ). Mé­száros, Szemerédi (Szabó R.), Németh, Ma­gyar (Tóth D.), Gálig (Tápai), Bálint, Domokos (Szegfű), Szabó S„ Kósa Edző: Csányi Jó­zsef. Deszk: Mihalecz - Berta, Sejben, Szilágyi, Tóth G., Sajtos (Széli), Túri. Simeonod (Tóth A.), Far­kas (Urbán), Szalma. Adamov (Papp) Edzők: Tóth Gábor. Petrovics Predrag Gólszerzők: Tápai, ill Szalma lók: Tóth M., Németh, Bálint. Tápai, Szabó S„ ill. Mihalecz. Berta, Szilágyi. Szalma. Tóth G. Ifjúságiak: Csanytelek Deszk 1-3 SZEGVÁR-APÁTFALVA 3-0 (3-0) Szegvár, 200 néző Vezette Bartucz Szegvár: Juhász (Fazekas) Stráma. Bagi, Bi­hari. Bujdosó. Szűcs S. (Blahó), Vígh (Ember), Muzsik (Oláh Cs„ Szűcs L.), Magony. Gémes. Terbán. Edző: Vadász Béla Apátfalva: Köteles - Varga (Sóki A ), Koródi. Tóth, Pongrácz (Apfel G.). Apfel Z. Nagy (Károlyi János). Gabnai. Erdélyi. Kolompár (Keresztűri). Károlyi József Játékos-edző: Gabnai Győző. Gólszerző: Magony (3). Kiállítva: Bagi. ill Apfel Z., Sóki. Jók: Terbán, Stráma. Magony. Vígh. Gémes, ill Varga, Köteles. Kolompár. Ifjúságiak: Szegvár -Apátfalva 7-0 UTC-SZENTESI KINIZSI 2-3 (0-1) Szeged. Kertész utca, 100 nézó. Vezette: Kószó. UTC: Méreg - Kazán, Kéri (Erhardt), Koncz. Szántó (Péczely), Farkas, Molnár (Tóth). Papp, Fejsze N (Hegedűs), Fejsze E.. Joó (Fülöp). Edző. Kántor Ferenc Szentes: Szabó - Polyák, Borbás, Banka. La­jos, Dobai, Tóth Gy. Tolnai (Tóth L.), Bárány (Pengő). Djukics, Érsek. Edző: Bozóki Zoltán. Gólszerzők: Papp. Erhardt. ill Tolnai, Bárány (2). Jók: senki, ill. Bárány, Djukics, Borbás, Polyák, Lajos. Ifjúságiak: UTC-Szentesi Kinizsi 2-3 SZÉKKUTAS-ÜLLÉS 6-0 (3-0) Székkutas, 100 néző Vezette: Szeles Á. Székkutas: Kovács I. - Gulyás (Gyömrei), Kiss J. (Papp), Dóda, Makó (Kovács D.), Horváth (Lengyel). Lászlai, Medve. Újvári. Hatfaludi. Forrai (Kis Á.) Edző: Nagy István. Üllés: Bazsó J. - Gyuris. Bazsó F , Kormos (Zá­dori T). Szabó, Bodré. Bozsity, Pikó (Mészáros), Szűcs (Zádori D.), Pintéi. Sárközi (Zámbó). Edzó: Pikó László. Gólszerzők: Lászlai (3). Dóda. Horváth Z.. Új­vári. Jók: Lászlai. Dóda, Hatfaludi. Horváth Z.. Makó, ill. Bazsó J.(kapus), Szabó. Bozsity. Ifjúságlak: UTC-Szentesi Kinizsi 2-3 FABIANSEBESTYÉN-2S0MB0 3-1 (0-0) Fábiánsebestyén. 200 nézó. Vezette: Samu. Fábiansebestyen: Seres T. - Nagy I. Kabai. Horváth. Györgyi, Nagy R.. Balla (Pluhár), Bó­rák. Pető. Nagy Á. (Seres V). Gránlcz. Edző: Bodzás Sándor Zsombó: MiháHfy B. - Bálint. Mihálfty G„ Du­dás (Mihálffy Zs), Dobó. Csikós. Szűcs. Zetkó (Gedai). Busa. Molnár. Szépfalusi Edző: Szűcs László. Gólszerzők: Horváth (2), Nagy Á„ ill. Szépfalu­si (1 l-esből). Jók: az egész csapat, ill. senki Ifjúságiak: Fábiánsebestyén-Zsombó 1-3. Elégtételt vett a Makó a Tuzséron Kölcsönkenyér visszajár LABDARUGÓ NB II A labdarúgó NB II keleti cso­portjának második fordulójá­ban az utolsó félórában remek dolgokat produkáló Makó ma­gabiztos győzelmet aratott a Tő­zsér ellen. Fente a fogát a Makó a Tuzsérra. A két gárda legutóbbi találkozóját ugyanis a nyírségi alakulat nyerte 3-0-ra. Nemes bosszúra esküdtek a zöld-sárgák, az viszont gól, gó­lok nélkül nehezen volt elképzel­hető. Ezeket leginkább Maróti Sándortól lehetett várni, remélni, aki az elmúlt héten, Kecskeméten még nem léphetett pályára, lévén, akkor még nem érkezett meg a já­tékengedélye Ausztriából. A nép­szerű „Sada" külföldre igazolása előtt, 2003 májusában a Szeged SC ellen szerzett gólt legutóbb a Makó színeiben. Akkor duplával búcsúzott a Maros-parti együttes­től, a szurkolók abban bíztak, a támadó négy év elteltével ott foly­tatja, ahol annak idején abba­hagyta. Egyperces gyászszünet előzte meg a kezdést: a Makói Vasutas és a Makói Vasas egykori kapusára, a 85 éves korában elhunyt Faragó Andrásra emlékeztek. Az önbizalomhiányban nem szenvedő vendégek kezdtek bát­rabban, az első tíz percben né­hányszor a hazai védelem mögé kerültek, de a beadások pontatla­nok voltak. Saját kapujuk előtt már jobban céloztak, öngóllal a Makónál volt az előny, majd pár perc múlva idejekorán eldőlhe­tett volna a három pont sorsa, csakhogy Bány rosszul végrehaj­tott büntetőjét követően a labda a felső lécről az alapvonalon túl­Kulacsik (sárgában) csereként lendített a Makó játékán A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE ^ MAKÓ FC-TUZSÉR 4-1 (1-0) NB ll-es labdarúgó-mérkőzés, Maké, Erdei Ferenc téri sporttelep, 700 néző. Ve­zette: Erdős (Farkas B„ Varga F.). Makó: Kovács K. 6 - Szamosszegi 5,5, Dálnaki 7, Gévay 5 - Podonyi 5, Magyar 6, Puskás 5,5, Bakos T. 5 - Bány 5,5 - Maróti 5,5, Faragó 7. Edző: Kolozsvári János. Tuzsér: Nagy Z. - Baka, Mező, Dancs, Ur - Iván, Milka, Szilágyi, Mitró - Fekete, Mi­nyin. Edző: Németh Károly. Gólszerzők: Dancs (öngól) a 16., Faragó a 61., Varga R. a 67., Faragó a 68., Mitró a 79. percben. Csere: Fekete helyett Gergely a 35., Bakos T. h. Varga R. (6) és Maróti h. Kulacsik (6) az 59., Puskás h. Csamangó (-) a 71., Szilágyi h. Sikorszki és Minyin h. Simon a 73. percben. Sárga lap: Puskás és Gergely a 45., Gévay az 51., Mitró a 82. percben. Fotó: Schmidt Andrea A BAJNOKSAG ALLASA 1. Orosháza 2 2 0 0 4­2. Makó 2 110 5­3. Mezőkövesd 2 110 4­4. Bocs 2 110 3­5. Ferencváros 2 110 4­6. Vecses 2 110 2­7. Vác 2 10 1 7­8. Szolnok 2 10 1 3­9. Jászberény 2 10 1 2­10. Tököl 2 10 1 2­11. Kazincbarcika 2 0 2 0 2­12. Baktaloránthaza 2 0 2 0 1­13. Kecskemét 2 0 11 1­14. Tuzsér 2 0 0 2 2­15. BKV Elére 2 0 0 2 1­16. Cegléd 2 0 0 2 1­ra pattant... Az elhibázott tizen­1 6 egyes megfogta a Makót, a láto­2 4 gatók ötletesebben futballoztak. 1 4 A szünetben bosszankodtak a 0 4 drukkerek, jobb játékot vártak a 2 4 kedvencektől. Tény, egy hete, a 1 4 Tuzsérnál erősebb Kecskemét 2 3 otthonában lényegesen nívósabb 3 3 produkcióval rukkoltak ki Ikis­2 3 kásék. A fordulás után sem ja­3 3 vult a Makó játéka, Kolozsvári 2 2 edző elégedetlensége kettős cse­1 2 rében nyilvánult meg. És milyen 4 1 az élet: két perc múlva már két­6 0 gólosra hizlalta előnyét a hazai 6 0 gárda! Megszabadult béklyóitól a 8 0 Makó, a folytatásban minden si­került neki. Ekkor már nemcsak eredményesen, hanem helyen­ként sziporkázóan is futballo­zott. A nehezen induló mérkő­zés, makói részről, vége örömfut­ballal ért véget. Kolozsvári fános: - Tompák voltunk, de a lényeg, hogy nyer­tünk. Az eredménnyel elégedett vagyok, a játékkal kevésbé. SZÉLPÁL LÁSZLÓ További eredmények: Bőcs-Kecskemét 3-0, BKV Előre-Mezökövesd 1-4, Ka­zincbarcika-FTC 2-2, Orosháza—Tököl 2-0, Szolnok-Jászberény 2-1, Ceg­léd-Vác 1-7, Vecsés-Baktalórántháza l-l. Góltörténet 16. perc: Bány jobbról élesen lőtte kapu elé szögletből a labdát, ame­lyet Maróti megcsúsztatott, emiatt az a menteni igyekvő Dancs fejéről a jobb felső sarokba vágódott, ön­gól, 1-0. 61. perc: A felezővonalról Sza­mosszegi „forintos" labdával ugrat­ta ki a lesre játszó védők közül kilé­pő Faragót, egyedül húzott kapura, majd 20 méterről a bal sarokba he­lyezett, 2-0. 67. perc: Kulacsik Magyarhoz ját­szott, ő jobbról Podonyi fejére vará­zsolta a labdát, onnan az Varga R. elé került, a csereként beállt közép­pályás egy igazítás után 12 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 3-0. 68. perc: A sokkot kapott tuzsériak még javában búslakodtak, amikor Bány átadását Faragó 20 méterről higgadtan a kapu közepébe emelte, 4-0. 79. perc: Kovács K. rosszul rúgta ki a labdát, Mitró begyújtotta a raké­tákat, elhúzott Podonyi mellett, majd 12 méterről kilőtte a kapu bal alsó sarkát, 4-1. Szven-zációs a Manchester City Az európai topligák mindegyi­kében rendeztek legalább egy szuperrangadót a hét végén. A szaksajtó Németországban a Bayern München, Angliában a Manchester City, Itáliában a Roma, míg Spanyolországban a Sevilla dicsőségét zengi. A hispánoknál a Szuperkupa visz­szavágóján az 1-O-s előnyről indu­ló Sevilla a Bernabeuban egy ötöst rúgott a bajnoki címvédő Real Madridnak, és 6-3-as összesítés­sel hódította el a serleget. A talál­kozó hőseként a Sevilla mali csatá­ra, Kanouté mesterhármast jegy­zett. A Real mestere, Bernd Schus­ter a vereségért főként a játékveze­tőt és a spanyol médiát okolta. Olaszországban egyetlen mér­kőzésen dőlt el a Szuperkupa sor­sa. A kupagyőztes Roma Daniele De Rossi büntetőjével nyert 1-O-ra a San Síróban, a scudettót birtokló Inter otthonában. A Bundesligában a nyáron 70 miUió euróért erősítő Bayern München újabb focifesztivált ren­dezett. Az áldozat szerepét ezúttal a tavalyi bronzérmes Werder Bre­men játszotta el, amely saját kö­zönsége előtt még statisztának is gyenge volt a bajorok előadásához. A francia Ribéry ismét sziporká­zott, a Bayern harmadik gólja előtt bemutatott csele még hosszú hete­kig slágertémának ígérkezik a té­vécsatornákon. Két hete alighanem elmegyógy­intézetbe küldték volna azt a szur­kolót, aki azt jósolta, hogy a Premi­er League harmadik fordulója után már csak a Manchester City lesz százszázalékos. Sven-Göran Eriks­son együttese a manchesteri városi rangadón Geovanni góljával győz­te le az Unitedet. A brazil bombája volt az egyetlen lövés a City-játé­kosok részéről, amely a kilencven perc során eltalálta van der Sar ka­puját, mivel azonban a címvédő „Vörös Ördögök" Tévézzél az élen jobbnál jobb helyzeteiket is elpus­kázták, ez az egy löket három pon­tot ért a világoskékeknek. Alig ötven kilométerrel odébb, az Anfield Roadon a Liverpool l-l-re végzett a Chelsea-vel. A Pool Fernando Torres első angliai góljával szerzett vezetést, ám Lam­pard jogtalan tizenegyesből egyen­lített. A lefújás után a hazai oldal­ról a menedzser Rafa Benitez és Steven Gerrará is élesen bírálta Rob Styles játékvezetőt. A csapat­kapitány sommásan úgy fogalma­zott: „Remélem, vállalja a hibáját, és mielőbb bocsánatot kér." M. G. Mikel (balról) és Kuyt párharca a Pool-Chelsea rangadón MTl-fotó Gólparádé Bundesliga, 2. forduló: Werder Bremen-Bayern München 0-4, Hamburg-Leverkusen 1-0, Schal­ke-Dortmund 4-1, Hertha—Stuttgart 3-1, Cottbus-Bochum 1-2, Ros­tock-Nürnberg 1-2, Duis­burg-Wolfsburg 1-3, Biele­feld—Frankfurt 2-2, Karlsruhe-Han­nover 1-2. Az élcsoport állása: 1. Bayern 6 pont (7-0), 2. Hamburg 6 (2-0), 3. Schalke 4 (6-3), 4. Bielefeld 4 (5-3). Premier League, 3. forduló: Man­chester C.-Manchester Utd 1-0, Li­verpool-Chelsea l-l, Black­burn-Arsenal l-l, Portsmo­uth-Bolton 3-1, Birmingham-West Ham 0-1, Fulham-Middlesbrough 1-2, Reading-Everton 1-0, Totten­ham-Derby 4-0, Wigan-Sunder­land 3-0, Newcastle-Aston Villa 0-0. Az élcsoport állása: 1. Manchester C. 9 pont, 2. Chelsea 7,3. Wigan 6 (5-2), 4. Everton 6 (5-3). Spanyol Szuperkupa, visszavágó. Real Madrid-Sevilla 3-5. A Sevilla 6-3-as összesítéssel lett kupagyőz­tes. Olasz Szuperkupa: Internaziona­le-Roma 0-1. Kupagyőztes a Roma.