Délmagyarország, 2007. augusztus (97. évfolyam, 178-203. szám)

2007-08-06 / 182. szám

• A DÉL SPORTJA* HÉTFŐ, 2007. AUGUSZTUS 6. A bajnokságban is szárnyal az UEFA-kupában továbbjutott Honvéd Siófokon botlott a címvédő LABDARUGÓ NB I A labdarúgó NB I harmadik for­dulójában az esélyesebbnek ti­tulált gárdák többnyire nem okoztak csalódást híveiknek. A kivétel a Debrecen, a bajnok fájó két pontot hagyott a Ba­laton partján. Az eredmények ismeretében úgy látszik, jót tett a Zalaeger­szeg gárdájának a szerb edzés­módszer. Petrovics mesternél nincs pardon, csipkedik is ma­gukat a labdarúgók, de mint a példa mutatja, megéri. Az el­múlt hét végén a Diósgyőrt tömték ki; a borsodiaknak nem árt megemberelniük magukat, mert hipsz-hopsz, és egy éven belül az NB II keleti csoportjá­ban találják magukat. Siófokon a tartalékcsapatával lépett pá­lyára a címvédő. Beránek edző úgy gondolta, a kezdők pihenje­nek, ' és koncentráljanak az Elfsborg elleni BL-selejtező visszavágóra. Az elképzelés nem volt rossz, a kivitelezésbe viszont hiba csúszott, mert bár rengeteg helyzete volt a Loki­nak, csak egy pontra futotta az újoncnál. Apropó újonc! A másik felju­tott, a Nyíregyháza minden vá­rakozást felülmúlóan kezdte az évadot. Az elmúlt héten 1-0-s siker Tatabányán, most pedig a REAC-ot kapták el 2-0-ra a nyírségiek. Igaz, hogy egy mecs­cscl kevesebbet játszottak a töb­bieknél, de akkor is: csak ők mondhatják el magukról, hogy még nem kaptak gólt! A Tatabá­nya kapitulált a Győr otthoná­ban. Ez önmagában még nem lenne tragédia, más, jobb csapa­tokkal is megesik ez majd, a gond az, a mostani vereség már a harmadik volt a sorban... Akárcsak az előző évben dicsé­retesen szerepelt Paksnak. Az atomvárosiak Kaposváron haj­tottak fejet, méghozzá úgy, hogy azt az egyszem góljukat megint Márkus szerezte. Az eddig leját­szott három meccs mindegyi­kén fogadhatta társai gratuláció­ját, ö viszont még egyetlen csa­pattársának sem kőcolhatta ösz­sze a haját túláradó örömében. Lehet, hogy emiatt (is) állnak kieső helyen. A Vasas könnye­dén győzte le a Sopront. A ven­dégek már egy hete is gyengén bitballoztak, akkor a Honvéd el­len, most viszont még annyira sem voltak képesek. Détdri La­jos nem véletlenül mondta azt a meccs után, hogy néhány játé­kosától nagyon szívesen clbú­Ercdményck: ZTE—DIÓSGYŐR 4-1 (1-0) Zalaegerszeg, 5500 néző. Vezette: Szabó S. Gólszerzők: Pekic (17.), Waltner (69., 80. - a másodikat 1 l-esből), Vulin (85.), ill. Douva (28). Kiállítva: Farkas N. (62. - Diósgyőr). A szegedi születésű, de Sopronban futballozó Dlusztus Andrásnak (fehérben) alaposan meggyűlt a baja Lázokkal a Vasas elleni meccsen MTI-fotó Fókuszban a megyei focisták Nézzük, miként teljesítettek a Csongrád megyei származású lab­darúgók az NB I harmadik fordulójában. Völgyi Dániel (Győr): Nem panaszkodhat: egyrészt csapata megszerezte első szezonbeli győzelmét, másrészt neki is jól ment a játék. Dlusztus András (Sopron): Kezdőként végig a pályán volt, sok dolga akadt, becsülettel küzdött, de többször is alulmaradt a gólt is szerző Vasas-támadóval, Lázokkal szemben. Gyömbér Gábor (Sopron): Nem a mostani volt élete legjobh mérkőzése. A technikás irányító nem villogott, szürke maradt, a 69. percben lecserélték. Köteles László (Diósgyőr): Harmadszor is kezdett, és harmad­szor is kikapott a borsodi alakulat. Ő tehet legkevésbé a Zalaeger­szegen elszenvedett vereségről, többször is bravúrral védett. Dénes Zsolt (Diósgyőr): Harmadik számú kapusként ezúttal csak a szurkolás maradt neki. Tandari Tamás IVasas): A tizenkilenc éves labdarúgó taktikai csereként az utolsó két percben kapott szerepet edzőjétől a Sop­ron elleni győztes találkozón. SIOFOK-DEBRECEN l-l (l-l) Siófok. 2500 néző. Vezette: Bede. Gólszerzők: Melczer (19.), ill. Rudolf (35). NYÍREGYHÁZA-REAC 2-0 (0-0) Nyíregyháza. 4000 néző. Vezette: Iványi. Gólszerzők: Lippai (51.), Bagoly (83.). GYOR-TATABANYA 2-1 (2-0) Győr, 3600 néző. Vezette: Sulyok. Gólszerzők: Bogdanovics (6.), Farkas V. (15.-öngól), ill. Filó (75.). KAPOSVÁR-PAKS 2-1 (0-0) Kaposvár, 3500 néző. Vezette: Berger. Gólszerzők: Alves (54), Zahorecz (85. ­1 l-esből), ill. Márkus (64.). VASAS-SOPRON 2-0 (0-0) Budapest, lllovszky-stadion, 2500 néző. Vezette: Arany. Gólszerzők: Lázok (58.), Somorjai (86). HONVÉD-FEHÉRVÁR 5-1 (3-1) Budapest, Bozsik-stadion, 2000 néző. Vezette: Sápi. Gólszerzők: Dobos (14. -1 l-esből), Palásthy (26.), Diego (34.), Bárányos (81.), Hercegfalvi (84.), ill. Bozsics (11. -1 l-esből). Az MTK-Újpest rangadót ma rendezik, a találkozót 18 órától a Sport2 élőben köz­vetíti. A BAJNOKSÁG ÁUÁSA 1. Honvéd 13 - - 9 2. Zalaegerszeg 3 2 1-8 3. Debrecen 3 2 1 - 5 4. MIK 2 2 - - 6 5. Nyíregyháza 2 2 - - 3 6. Vasas 6 2-15 7. Kaposvár 3 1 2 - 4 8. Újpest 2 1 1 - 5 9. Siófok 3 111 6 10. Győr 2 1-1 2 11.REAC 3 1-2 2 12. Sopron 3-12 1 13. Fehérvár 3-122 14. Tatabánya 3 - - 3 2 15. Paks 3 - - 3 3 16. Diósgyőr 3 - - 3 2 1 9 3 7 2 7 1 6 0 6 3 6 3 5 3 4 5 4 3 3 5 3 4 1 - 8 1 - 6 0 - 9 0 - 9 0 SZ. L. Vörös ördögök a mennyben A hét vége kiemelkedő labda­rúgó-eseménye az angol Szuper­kupa-mérkőzcs volt. A díszes trófea - tizenegyesekkel - a Vö­rös ördögöké, vagyis a Manches­ter Unitcdé lett. MUNKATÁRSUNKTÓL Kezdjük a krónikát a legrango­sabb párharccal! A Manchester United sikerét hozta az angol labdarúgó Szuperkupáért - hiva­talosan a Community Shieldért - kiírt vasárnapi összecsapás. A bajnok MU a 90 perc során 1—1 -et ért cl a kupagyőztes Chel­sea-vel szemben, a tizenegyes­párbajt azonban simán megnyer­te a szigetországi futball hagyo­mányos idénynyitóján. A kapus Van Jer Sar három büntetőt hárí­tott. A Manchester United törté­nete 16. Szuperkupa-sikerét aratta. Eredmény: Manchester Uni­ted-Chelsea l-l (l-l) - tizen­egyesekkel 3-0. Gólszerzők: G.iggs (35.), ill. Malouda (45.). Az első találat a 35. percben esett, a manchesteri Ryan Giggs egy baloldali beadást követően a 1 l-es pontról kanyarított a kapu­ba. Az egyenlítés még a szünet előtt megszületett: Florent Malouda remek indítást kapott a tizenhatos bal oldalánál, lerázta Rio Ferdinándot, majd éles szög­ből estében ballal a hosszú sarok­ba helyezte á labdát. A második félidőben nem változott az ered­mény, így a kiírás szerint követ­keztek a büntetők. A Chelsea-ből Pizarro, Lampard és Wright-Phil­lips egyformán elhibázta kísérle­tét, a manchesteriek viszont eredményesek voltak, ezzel a harmadik pár után be is fejező­dött a büntetőpárbaj. Nem született gól a francia lab­darúgó-bajnokság 2007/08-as idényének első mérkőzésén, az újonc Racing Strasbourg és a vég­ső győzelemre is esélyesnek tar­tott Olympique Marseille össze­csapásán. Eredmények, 1. for­duló: Racing Strasbourg-Olym­pique Marseille 0-0, Girondins Bordeaux-Lens 1-0, Caen-Nice 1-0, Lille-Lorient 0-0, AS Mo­naco-St. Etienne l-l, Paris St. Germain-Sochaux O-O, Stade Rennes-Nancy 0-2, Valen­ciennes-Toulouse 3-1, Le Mans-Metz 1-0. Már az első fordulóban kiesett Szélesi Zoltán csapata, az Ener­gie Cottbus a labdarúgó Német Kupából. Érdekesebb eredmé­nyek, 1. forduló (a 32 közé jutá­sért): Untcrhaching (III. oszt.)-Hertha BSC 0-3, Rot­Weiss Ahlen (III.[-Hannover 96 1-3, Rot-Weiss Essen (III.)-Encr­gie Cottbus 2-2, 1 l-esekkel: 4-3, FC St. Pauli (II.)-Bayer Le­verkusen 1-0, Eintracht Braunschweig (IIL)-Wcrder Bre­men D-l, Kicl-Hamburg 0-5, Neustrelitz-Karlsruhe 0-2. Három győzelem Szlovákiában A HNKC SE NB l-es női kézilabdacsapata sikeres szlovákiai túrán van túl. Rapatyi Tamás edző tanítványai mindhárom meccsüket fölényesen nyerték. HNKC MUNKATÁRSUNKTÓL Az első előkészületi mérkőzése­ken nem sok babér termett a HNKC SE élvonalbeli női kézi­labdacsapatának: vereség a Bé­késcsabától (24-28) és a Ferenc­várostól (26-36), és a gyógyír­ként ható győzelem az újonc Óbudai Goldberger (33-28) el­len. Igaz, nem is a minél eredmé­nyesebb szereplés, hanem a tak­tikai elemek gyakorlása volt az elsődleges cél. Akárcsak a hétvé­gi szlovákiai találkozókon, ezút­tal azonban a kék-sárgák mind­három pályára lépését fényes si­ker kísérte. A vendéglátó Besz­tercebányát az első napon tíz (37-27), a másodikon pedig nyolc (36-28) góllal verték meg Koroknaiék. A Trencsinnek sem kegyelmeztek a vásárhelyiek, szoros félidő után ezen az össze­csapáson is nyolc lett közte (41-33). A HNKG-ból egyértel­műen kiemelkedett az ukrán jobb átlövő, Olga Nyikolajenko, aki összesen 26-szor vette be az ellenfelek kapuját. De nem kell szégyenkeznie eredményessége miatt Koroknainak (18 gól), Gerstmárnak (14), Borbélynak (14), Szepesinek (12) és lenőfi­nek (10) sem. AZ EDZŐMECCSEK EREDMENYEI Besztercebánya-HNKC SE 27-37 (16-15), a vásárhelyi gólszerzők: Nyikolajenko 8. Gerstmár, Jenőfi. Koroknai 5-5, Szepesi 4, Borbély, Nagy 3-3, Fülöp, Jókai 2-2. Besztercebánya-HNKC SE 28-36 (13-11), a vásárhelyi gólszerzők: Nyikolajenko 9, Koroknai 5, Bor­bély, Gerstmár, Nagy 4-4, Jékai, Szepesi 3-3, Fülöp 2, Jenöfi, Ta­kács l-l. Trencsin-HNKC SE 33-41 (19-19), a vásárhelyi gólszerzők: Nyikola­jenko 9, Koroknai 8, Borbély 7, Gerstmár, Szepesi 5-5, Jenőfi 4, Nagy 2, Takács 1. Fizet az úszószövetség A július 22-érc kiírt balatonalmádi Európa Kupa-futam lemondása miatt 3500 eurós büntetést szabott ki a Magyar Hosszútávúszó Szövetségre az Európai Uszóliga (LEN). BUDAPEST (MTI) Az Európai Uszóliga, a LEN Büro szombati ülésén a vezetők teljes ér­tetlenségüket fejezték ki amiatt, hogy a versenyt csupán néhány nap­pal korábban mondták le a szervezők, amikor a résztvevők többsége már megvásárolt repülőjeggyel várta az eseményt. Különösen furcsál­lották a Büro tagjai, hogy a lemondás okaként a várható időjárást je­lölték meg a magyar szövetség illetékesei, holott egy versenyt általá­ban a helyszínen, a LEN delegáltjának döntését követően szoktak le­fújni az adott napon. - A LEN által közvetlen kapcsolattartóként jegyzett úszószövetség elnökeként nem tehettem mást, mint tudomásul vettem a történte­ket, ugyanakkor rendkívül sajnálom, hogy egyesek így kikezdik azt a megbecsültséget, amelyet Magyarország az utóbbi időkben kivívott magának az európai úszósportban, a kiemelkedően sikeres esemé­nyek megrendezésével - közölte a Büro magyar tagja, Gyárfás Tamás. Döntetlen Algyőn A megyei NB-s csapataink közül idegenben nyert a Makó és a Csongrád, az Algyő viszont nem bírt a Balástyával, míg az otthon játszó HFC kikapott a Békéscsabától. KISKUNFELEGYHAZA-MAKO FC 0-2 (0-2) Kiskunfélegyháza, 100 néző. Makó: Kovács K. - Rakonczai, Béres, Gévai, Puskás - Kovács N., Magyar, Var­ga R„ Bakos T. - Kulacsik, Faragó. Ját­szott még: Gál (kapus), Podonyi, Dálna­ki, Szamosszegi, Bány, Schreiber, Maróti. Edző: Kolozsvári János. Gólszerzők: Faragó, Magyar. HFC-BÉKÉSCSABA 0-2 (0-0) Vásárhely, 100 néző. Vezette: Kiss Cs. HFC: Molnár T. - Szűcs, Pécsek, Kalász, Simon - Mészáros, Antal, Nagy A., Hor­váth H. - Rácz D., Bernát. Játszott még: Frank A., Árva, Huszár, Czina, Varga M. Edző: Rostás Károly. Békéscsaba: Harmann - Szenti, Brlázs, Horváth T. - Sajben, Ladányi, Pozsár, Zá­voda, Ursz - Miklya, Dani Játszott még: Nyúl, Kis-Szabó, Gál, Fazekas, Ács, Fa­bulya. Edző: Szarvas János. Gólszerzők: Pozsár, Dani. ALGYŐ-BALÁSTYA 3-3 (2-1) Algyő, 100 néző. Vezette: Somodi. Algyő: Kander - Retek, Varga N., Kot­hencz, Krucsó - Végh, Sípos, Gyimesi, Daróczi - Tóth L., Pálinkó. Játszott még: Pataki, Papdi Cs., Papp E., Herczeg. Edző: Tóth Ákos. Balástya: Fodor - Kalmár, Lehota, Bálint D„ Lóczi - Szentmártoni, Gémes, Kor­dács, Bálint T. - dr. Szőke, Kiszner (Gaj­dacsi). Játékos-edző: Lehota István. Gólszerzők: Tóth L„ Végh, Pálinkó, ill. dr. Szőke, Gémes, Gajdacsi. NAGYMÁG0CS-CS0NGRÁDI TISZAPART SE 2-4 (0-2) Nagymágocs, 100 néző. Vezette: Pintér. Nagymágocs: Soós - Fazekas-Vígh, Sándor L„ Markovics N.t Takács - Sán­dor Z. - Kovács F, Makai, Magyar, Gu­lyás - Szepesi Játszott még: Köteles, Kovács T. Édző: Györgyi István. Csongrád: Bíró - Szeri, Gonda, For­gó, Szabó A. - Keller I., Bagi, Keller Z., Bárdosi - Bertók, Katona, lát­szott még: Reinhardt (kapus), Bánfi, Antal, Kovács N„ Szabó L. Edző: Marko Milosevics. Gólszerzők: Sándor Z„ Magyar, ill. Ber­tók, Bagi, Kovács N. (2). HÉTKÖZI EDZŐMECCSEK Ezen a héten is pályára lépnek fel­készülési találkozón a megyei NB-s csapataink. A program, hol­nap: Algyő—Sándorfalva (18); szerda: Tisza Volán SC-Makó (18), Kiskundorozsma-HFC (18), Csongrádi Tiszapart SE-SZVSE (18). Grönholm hazai győzelme A szinte végig vezető finn Marcus Grönholm nyerte a Finn-ralit, a világbajnoki sorozat kilencedik futamát. A pontversenyben él­lovas, s ezen a viadalon az elmúlt három évben is győztes pilóta 24.2 másodperccel előzte meg honfitársát, Mirkko Hirvonent. A vb-címvédő francia Sébastien Loeb több mint egyperces hátrány­nyal a harmadik helyen végzett. Grönholm idei negyedik futam­győzelmét aratta.