Délmagyarország, 2007. április (97. évfolyam, 77-100. szám)

2007-04-10 / 83. szám

IV. •A DÉL SPORTJA" KEDD, 2007. ÁPRILIS 10. Kovács jutott legtovább munkatársunktól Az ausztriai Liczenben igen erős nemzetközi férfi teke világkupaversenyt rendeztek, amelyen a Ferroép-Szegedből három játékos indult. A viada­lon a játékosok hatvanat gurítottak. A Tisza-partiak közül legtovább Ko­vács Gábor jutott, aki két győztes összecsapás után a harmadik meccsén, az elődöntőbe jutásért vívott meccsen a hazai Weisskopftól kapott ki. EREDMÉNYEK A szegediek eredményei. 1. forduló: Benedik (szlovén. Zadar - horvátl-Karsai László 2:0 (323-283), Kiss Norbert-Reinhart Gruber (osztrák, Fugger Sterzing - olasz) 2:0 (362-337), Kovács Gábor-Thomas Löscher (osztrák, St. Pölten) 1:1 (311-320), három szétdobással: 24-18. Nyolcaddöntö: Milán Tomka (szlo­vák, Podbrezova)-Kiss Norbert 2:0 (306-273). Kovács G.-Cosmin Craciun (ro­mán, Bamberg - német) 2:0 (324-307). Negyeddöntő: Thomas Weisskopf (oszt­rák, Fugger Sterzing - olaszl-Kovács G. 1:1 (283—306), három szétdobással: 21:20. A liezeni torna végeredménye: 1. Ivan Cech (szlovák. Zerbst - német). 2. Calic (szerb, Podbrezova - szlovák), 3. Matko Bulka (horvát, KK Eszék). Zakatol a Loki A labdarúgó Borsodi Liga 23. fordulójában a Debrecent üldözők azt remélték, hogy a Fehérvár „elkapja" a listavezetőt. Nem ez történt, a Vlak-legénység „megkapta" a maga négyesét. Eredmények: FEHÉRVÁR-DEBRECEN 0-4 (0-2) Székesfehérvár, 1652 néző. Vezette: Be­de. Gólszerzők: Leandro (28.), Lattenstein (35.-öngól), Dzsudzsák (56., 69.). DIÓSGYŐR-KAPOSVÁR l-l (l-l) Diósgyőr, 4500 néző. Vezette: Vad. Gólszerzők: Foxi (33.), ill. Alves (28). ZTE-S0PR0N 1-3 (1-2) Zalaegerszeg, 5500 néző. Vezette: Arany. Gólszerzők: Lekics (37.), ill. Feczesin MTK-VAC 3-0 (1-0) Budapest, Hidegkúti-stadion, 600 néző. Vezette: Iványi. Gólszerzők: Pál (1.), Kanta (51., 56.­az utóbbit 1 l-esből). Kiállítva: Balogh R. (56. -Vác). ÚJPEST-PAKS 3-2 (1-0) Budapest, Szusza-stadion, 3120 néző. Vezette: Szabó S. Gólszerzők: Vaskó (2,39. és 60.), Tisza (85. percben), ill. Heffler (2, mindkettőt 11-esből a 47. és a 90. percben) A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA (75.). 1. Debrecen 2316 3 4 45-16 51 2. MTK 2313 4 4 43­18 49 REAC-PÉCS 1-0 (1-0) 3. Zalaegerszeg 2313 3 7 39­3142 Budapest, Budai ll-stadion, 1000 néző. 4. Újpest 2313 3 7 32-21 41 Vezette: Szabó Zs. 3. Vasas 231D 3 8 27-29 35 Gólszerző: Polonkai (34). 6. Diósgyőr 231B 4 9 31-3134 7. Fehérvár 231B 31B 30-3133 GYŐR-VASAS 0-2 (0-2) 8. Honvéd 23 9 4 1D 39-34 31 Győr, 4400 néző. Vezette: Szilasi. 9. REAC 23 1 51B 30­38 29 Gólszerzők: Kenesei (7.), Lázok (38.). 10. Pécs 23 7 8 8 22-27 29 11. Győr 23 1 7 9 27-32 28 HONVÉD-TATABÁNYA 2-0 (0-0) 12. Kaposvár 23 8 312 27-28 27 Budapest, Bozsik-stadion, 4000 néző. 13. Paks 23 7 61D 25­27 27 Vezette: Fábián. 14. Sopron 23 8 213 22-38 26 Gólszerzők: Ivancsics (52.), Bogdano­13. Tatabanya 23 7 214 31­42 23 vics (92.). 16. Vác 23 2 615 15­4212 Kiállítva: Szmiljanics (88). SZ. L. A szegedi Siklódi ezüstérmet szerzett az ISKA Eb zárónapján Egyhangú Rácz Dénes-siker Ötvenhét magyar éremmel és egy kiváló gálával zárult Szen­tese, a Dr. Papp László-sport­csarnokban az ISKA kick-box Európa-bajnoksága. Huszonkét ország, 540 ver­senyző. Ez a számadat a szente­si Dr. Papp László-sportcsar­nokban rendezett ISKA kick-box Európa-bajnokság végleges indulói létszámát ta­karta. A Csongrád megyei kis­város újra olyan eseményt ren­dezett - és itt ki kell emelni a szentesi Bertók Róbert és a sze­gedi Kiss Emil szervezőmunká­ját -, amelyre méltán lehet büszke. Az Eb záróeseményei egy gálá­ban csúcsosodtak ki. Kilenc dön­tő, egy címmérkőzés - ehhez telt ház illett. És az is volt a sport­csarnokban. A kilenc finálé kö­zül háromban találhattunk ma­gyart. A szigetszentmiklósi Gás­pár Attila a -81 kg-ban (thai-box) a svéd Sy Sadiban ellen kikapott. Későn hajrázott a meccset már az elején eldönteni igyekvő skan­dináv ellen, és hiába került fö­lénybe a harmadik menetben, vesztett. Következett a szegedi Siklódi József (—67 kg, full-con­tact), akit a dán Kennie Larsen pontozással múlt felül. Már csak a karcagi Gyarmati Imrében (-71 kg, thai-box) bízhattunk ­mindhiába. A török Mehmet Köktac szintén pontozással nyert. Az est főmeccsén viszont mindenképpen magyar győz­test avattak. Lévén a két részt­vevő hazánkfia volt. A többszö­rös kyokushin karatebajnok Nagy Tibor és kihívója, a békési Rácz Dénes az ISKA thai-box magyar bajnoki övéért harcolt. A két rivális a küzdősportok­ban eltöltött hosszú évek alatt rengeteg tapasztalatot szerzett. Az ötször háromperces találko­zó első menetében tapogató­zást láthatott a közönség, utá­Megtört a Makót sújtó átok A labdarúgó NB II keleti csoportjának 20. fordulójában a több helyzetet kialakító Makó FC megérdemelten győzte le kiesési rangadón a Budafokot. MAKÓ FC-BUDAFOK 3-1 (2-1) NB ll-es labdarúgó-mérkőzés. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 400 néző. Ve­zette: Berettyón (Beidek, Kis Z.). Makó: Czirbus 6 - Szamosszegi 6, Mórocz 6, Bakos Á. 5 - Csamangó 5, Szűcs D. 5. Varga R. 5, Magyar 6, Bány 5 - Zakar 5, Hadár 6-2=4 Edző: Kolozsvári János. Budafok: Dombai - Fejős, Kővári, Szigeti - Lázár, Újhegyi, Sípos, Schmatovich, Ezechi -.Koltai, Lovrencsics Edző: Gelei Károly. Gólszerzők: Bány a 4., Lázár a 19., Magyar a 43., Hadár az 51. percben. Csere: Schmatovich helyett Urbán a 20., Varga R. helyett Kulacsik a 61., Csa­mangó h. Fülöp a 67., Ezechi h. Máté a 72., Bány h. Kis K. a 73. percben Sárga lap: Zakar a 21.. Kován a 31.. Ezechi a 42., Fejős a 71.. Kis K. a 86. percben. Kiállítva: Hadár a 68. percben. Góltörténetek 4. perc: Magyar a félpályáról indította Hadárt, a támadó nem tu­dott megszabadulni védőjétől, visszahúzta a labdát, majd félfor­dulattal a 16-osra befutó Bány elé emelt, ő pedig egy pattanás után 8 m-ről a kapu jobb oldalába lőtt, l-O. 19. perc: Magyar elveszítette a félpályán a labdát, Újhegyi egyből indította az egymásra váró Mórocz és Bány között kilépő Lázárt, ő pcdij; 13 m-ről, középről egyből a kapu jobboldalába lőtt, l-l. 43. perc: Bány a jobb oldalról ívelt a kapu elé, Magyar 6 m-ről a vendegek kapujának jobb oldalába csúsztatta fejjel a labdát, 2-1. 51. perc: Szamosszegi jobb oldalról "elvégzett szabadrúgása után labdája Hadárt találta meg, mellel maga elé vette a játék­szert, majd félfordulattal hatalmas gólt ragasztott Dombai kapu­jának jobb oldalába, 3-1. Ha a Budafokot sem verjük, es­küszöm, többet nem jövök Ma­kó-meccsre! Mindezt egy olyan szurkoló mondta, aki korábban még idegenbe is többször eluta­zott a zöld-sárgák jó szerepléslé­sében reménykedve. Rögtön a kezdést követően ren­dcsen nekidurálta magát a hazai gárda. A gyors gól azonban nem hatott idegnyugtatólag, mert bár a lelkesedéssel nem volt különö­sebb probléma, az átadások pon­tosságával, a helyezkedéssel annál inkább. Egy ilyet kihasználva a semmiből érkezett az egyenlítés. Ezt már nem bírta megállni szó nélkül Pápay József főrendező: ­Ma vagyok 62 éves, nagyon szo­morú lennék, ha nem tudnánk itt­hon tartani a három pontot. Lehet, hogy a játékosok tudtak erről, mindenesetre az első félidő második felében, ha nem is futó­szalagon, de azért szép számmal alakították ki a gólhelyzeteket. Hadár néhányat elhibázott ezek­ből, Szamosszegi szabályosnak tűnő fejes gólját pedig a játékveze­tő nem adta meg. A hajrában Ma­gyar csúsztatásával végül mégis­csak előnnyel vonultak pihenőre. A szünet után folytatta offenzí­váját a Makó. Ugyan Bány még kihagyta a jóindulattal megadott büntetőt, de aztán az első játék­részben kritizált Hadár szépségdí­jas találatával idejekorán eldőlni látszott a mérkőzés. Ez így tűnt egészen addig, amíg a játékvezető ki nem állította a harmadik hazai gól szerzőjét. Az utolsó húsz perc­ben majdnem felborult a pálya, rohamozott a Budafok, de több ta­lálat már nem született, így nagy lett a makóiak boldogsága, kilenc meccs után újra nyertek. Kolozsvári János: - Olyanok vagyunk, mint a fuldokló. Most épp a víz fölött vagyunk. Ibvábbi eredmények: Oroshá­za-FTC l-l, Kecskemét-Békés­csaba 2-2, Nyíregyháza-Karcag 2-0, Vecsés-Kazincbarcika l-l, Szolnok-Baktalórántháza l-l, TUzsér-Jászberény 1-0, Jászapá­ti-Bőcs 3-1. A BAJNOKSAG ALLASA 1. FTC 2. Nyíregyháza 3. Szolnok 4. Bocs 5. Tuzsér 6. Orosháza 7. Karcag 8. Kazincbarcika 9. Vecsés 10. Kecskemét 11. Baktalórántháza 12. lászapáli 13. Makó 14. Budafok 19. Békéscsaba 15. Jászberény 2D 14 6 0 48-11 48 2D14 6 0 48-15 48 2D 1D 7 3 30-22 37 2D 9 5 6 24-25 32 2D 9 5 6 24-28 32 2D 8 7 5 31-29 31 2D 7 6 7 19-24 27 2D 511 4 30-25 26 2B 6 6 8 29-29 24 2D 5 8 7 27-29 23 2D 5 7 8 21-28 22 2B 5 510 17-28 20 2D 5 411 17­33 19 2D 4 4 12 17-3216 2D 4 3 13 17-3015 2B 4 214 22-33 14 SZÉLPÁL LÁSZLÓ A címvédő Nagy és kihívója, a békési Rácz nagy csatát vívott Fotó: Vidovics Ferenc na azonban mindkét fél odatet­te magát. Végül a végig irányító Rácz Dénes kezét emelték a magasba - egyhangú pontozás után győzött. A magyarok összességében jól zárták a négy korosztályt (gyer­mek, junior, felnőtt, veterán) és hat szabálynemet (formagya­korlat, semi-, light- és full-con­tact, low-kick, thai-box) felvo­nultató viadalon. Tíz arany-, huszonöt ezüst- és huszonkét bronzérem - ez a dicsőséges mérleg. MÁDI JÓZSEF Főszervezői vélemény Bertók Róbert az Európa-bajnokság napjai alatt nem sokat aludt. Rohant, szervezett, irányított - szervezett. - Egy éjszaka akadt, amikor nem hunytam lea szemem, ám a töb­bin is a szokottnál jóval kevesebb idő jutott pihenésre. De megérte. Mert jól sikerült a verseny, igaz, lehet, hogy azt érzik, hazabeszélek. Az országok jelen lévői dicsérték a rendezést, a szervezést. A gála pe­dig megkoronázta az eseményt. Azt gondolom, az eddigi legjobb, a mérkőzések szempontjából a leghangulatosabb gála volt. Előzetesen erre is számítottam, de azért nem gondoltam volna, hogy ennyire jól sikerül. Az amatőr döntőkben sajnáltam, hogy egyik magyar sem nyertr, de ez is mutatja, hogy erős mezőny jött össze. A címmeccs fé­lelmetes volt, aki a küzdősportokban csemegézni akart, az jól szóra­kozott - vélte az esemény főszervezője, Bertók Róbert. Prískin gólt lőtt a Manchester-verő Portsmouth ellen Lopakodik a Real Madrid Húsvét alkalmából fel kellett locsolni a Manchester United, a Barcelona és az Arsenal híve­it. A három sztárklub meglepő vereséget szenvedett a hét vé­gén. Anglia, 32. forduló: Portsmouth-Man­chester United 2-1, Arsenal-West Ham 0-1, Blackburn-Aston Villa 1-2, Midd­lesbrough—Watford 4-1, Reading—Liver­pool 1-2, Sheffield United—Newcastle 1-2, Wigan—Bolton 1-3, Chelsea-Tot­tenham 1-0, Everton-Fulham 4-1, Manchester City—Charlton 0-0; 33. for­duló: Watford—Portsmouth 4-2 (a Wat­ford harmadik gólját a végig pályán lévő Prískin szerezte, képünkön), Aston Vil­la-Wigan l-l, Bolton-Everton l-l, Ful­ham-Manchester City 1-3, Newcast­le—Arsenal 0-0. Az élcsoport: 1. Man­chester United 78,2. Chelsea 75,3. Li­verpool 60 ponttal. Olaszország, 31. forduló: Milán—Empoli 3-1, Atalanta-Chievo 1-0, Catania—Ro­ma 0-2, Fiorentina-Ascoli 4-0, La­zio-Messina 1-0, Palermo-Cagliari 1-3, Parma-Livorno 1-0, Reggina-lnterna­zionale 0-0, Sampdoria-Torino 1-0 (a gólpasszt a magyar Komán Vladimír ad­ta), Siena-Udinese 2-2. Az élcsoport: 1. Internazionale 80,2. Roma 62,3. La­zio 55 ponttal. Németország, 28. forduló: Hanno­ver-Bayern München 1-2, Ham­burg-Stuttgart 2-4, Schalke-Möncheng­ladbach 2-0, Hertha-Bielefeld 1-J, Frankfurt-Cottbus 1-3, Wolfsburg-Ma­inz 3-2, Aachen-Dortmund 1-4, Werder Bremen-Nürnberg 1-0, Leverkusen-Bo­chum 1-4. Az élcsoport: 1. Schalke 56, 2. Bremen 54,3. Stuttgart 52 ponttal. Spanyolország, 29. forduló: Bilbao—Va­lencia 1-0, Zaragoza-Barcelona 1-0, Deportivo—Gimnastic 1-0, Espanyol—Re­al Sociedad 1-0, Levante—Betis l-l, Mallorca—Getafe 2-0, Recreativo Huel­va-Celta Vigo 4-2, Sevilla—Santander 0-0, Real Madrid-Osasuna 2-0, Villar­real—Atlético Madrid 0-1. Az élcso­port:!. Barcelona 56,2. Sevilla 55,3. Real Madrid 54 ponttal. BL-zamat: Totti-frutti Ma este 20.45-től kiderül, hogy a Manchester United-Ro­ma (az első mérkőzés: 1-2, tv:Viasat3, élő) és a Valen­cia-Chelsea (l-l, Viasat3, 22.45) párharcból melyik két csapat jut a Bajnokok Ligája elődöntőjébe. Akárcsak egy hete, ismét Francesco Totti szolgáltatta a legtöbb témát az újságíróknak, a római klubvezetők állítása szerint ugyanis egy ideig kérdésesnek tűnt, hogy a hátsérü­léssel bajlódó kapitány egyáltalán elutazik-e Angliába. Mi­csoda meglepetés; Totti a többiekkel együtt gépre szállt, és természetesen pályára lép az Old Traffordon. A visszavágón az olaszok Perrottát, a hazaiak pedig Scholest nélkülözik el­tiltás miatt, ráadásul Sir Alex Ferguson dolgát Neville és Vi­dics sérülése, valamint a hétvégi Portsmouth elleni vereség okozta rosszkedv is nehezíti. Mindeközben a Valenciának Carvalhóékkal (képünkön) szemben már egy hazai gól nélküli döntetlen is továbbjutást jelenthet, ám az előzetes nyilatkozatok alapján mindkét fél kizárja a 0-0 lehetőségét. A spanyolok aligha fogják bánni, ha tévedtek...