Délmagyarország, 2007. március (97. évfolyam, 51-76. szám)

2007-03-26 / 71. szám

HÉTFŐ, 2007. MÁRCIUS 26. • A DÉL SPORTJA" II. A zöld-fehérek háromgólos vezetésénél a makóiak becsülettalálatát Csamangó szerezte Nyert a Fradi, nem volt rendbontás A labdarúgó NB II keleti csoportjának 18. fordulójában a több mint háromezer néző előtt otthon játszó Makó FC kétgólos vereséget szenvedett az ország legnépszerűbb csapatától, a Fraditól. A zöld-sárgák kieső helyre zuhantak a tabellán, a fővárosiak továbbra is őrzik vezető pozíciójukat. MAKÓ FC FERENCVÁROS llilt kW, A MÉRKŐZÉS JEGYZÖKÖNYVE NB Il-es labdarúgó-mérkőzés. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 3300 néző. Ve­zette: Bede (Budkai, Albert). Makó: Czirbus 6 - Szaveljev 5, Mórocz 6, Szamosszegi 5, Magyar 6 - Szűcs 5. Varga R. 5, Kis K. 5 - Fülöp 4, Kulacsik 5 - Schreiber 5. Edző: Kolozsvári Já­nos. FTC: Kemenes - Bognár, Dragóner, Ferencz, Balog Z. - Fitos, Csepregi, Deme, Laczkó - Tököli - Jovánczaí. Edző: Gellei Imre. Gólszerzők: Tököli az 55., Laczkó a 65., Jovánczai a 84., Csamangó a 87. percben. Csere: Csepregi helyett Brettschneider az 56., Schreiber h. Huszárik (-) a 61., Deme h. Bartha a 66., Szűcs h. Zakar a 67., Fitos h. Buz a 76., Fülöp h. Csaman­gó a 82. percben. Sárga lap: Mórocz a 27., Varga R. a 28., Czirbus a 37., Dragóner a 40., Sza­veljev a 72. percben. Egy kiscsapat nagy napja A Makó csapatának életében fontos dátum volt a tegnapi: az or­szág legnépszerűbb, Európa-hírű gárdáját fogadta. Nézzük, ho­gyan telt 2007. március 24. a kisváros sporttelepén a meccset megelőző néhány órában! 12.00: megnyíltak az Erdei Ferenc téri stadion kapui. 12.30: a fociklub elnöke, Ménesi Gábor találkozott a biztonsá­gi emberekkel, valamint a rendőrökkel: egyeztették a feladato­kat. 13.15: begördült a Ferencváros busza. 13.30: a Makó trénere, Kolozsvári János ekkorra rendelte a pá­lyára a játékosait, majd megkezdte a technikai értekezletet. 13.45: megjött a Fradi-szurkolók első csoportja. 14: a csanádpalotai iskolások fúvós csoportja Mátó Mátyás ve­zetésével eljátszotta a Makó és a Fradi indulóját. 14.21: a két hazai kapus, Czirbus és Kovács K. kifutott melegí­teni. Ekkor mutatta be először a két együttest a helyi műsorköz­lő, Hermann János, aki még kétszer megismételte ezen tettét. 14.25: szinte egyszerre érkezett ki az öltözőből a hazai és a vendéggárda is. 14.55: megjelent a játékoskijáróban a bíró, Bede Ferenc és két segítője, miközben még özönlöttek az emberek a frissen felhú­zott, alkalmi lelátóra. A zöld mezes makóiak (Szamosszegi, Szaveljev és Mórocz) sokat küzdöttek Jovánczai és Deme ellen is Fotók: Schmidt Andrea A bajnokság első felvonásában, egészen pontosan 2006. au­gusztus 26-án a Ferencváros 4-0-ra legyőzte az Üllői úton a Makót. Az eredményre senki sem kapta fel a fejét, akkor az valahogy természetesnek tűnt. Most viszont reménykedtek a pontszerzésben a Maros-parti játékosok, drukkerek. Mégpe­dig azért, mert az FTC az el­múlt hetekben már közel nem mutatott olyan jó formát. A zöld-fehérek csak 2-0-ra győz­tek Jászapátiban, hazai pályán 0-0-ra végeztek a Szolnokkal, a Vasas ellen pedig - szintén az Üllői úton - 2-0-ra kikaptak az MK-negyeddöntő első összecsa­pásán. Ezek után az eredmények után egyáltalán nem tűnt nagy­képűségnek, túlzott magabiz­tosságnak a makóiak reményke­dése. Pláne nem az első félidei teljesítményüket követően. Ugyan gyakorlatilag végigtá­madta a játékrészt az FTC, de túl sok helyzetet nem tudott ki­alakítani a nagy szívvel, lelke­sen, rendkívül fegyelmezetten küzdő Makó ellen. Czirbus hi­bátlan volt, Mórocz jól állt a lá­bán, a középpályások is igyekez­tek minél több labdát szerezni, a Kulacsik, Schreiber kettős pedig a ritkán adódó kontrákat a leg­tovább vezetni. Utóbbi még gólt is szerezhetett volna, de nem lőtte kapura a labdát Varga át­adása után, helyette inkább passzolt - rossz helyre... Nyo­mott a Fradi, a legnagyobb gól­szerzési lehetőségüket mégsem maguknak, hanem Bede játék­vezetőnek köszönhették. A 37. percben jogtalan büntetőhöz juttatta a vendégeket, de a sors igazságot szolgáltatott, mert Ba­log Z. lövése a kapufáról vágó­dott ki. A térfélcsere után bátran kez­dett a Makó (Kulacsik például nagyon becsapta Dragonért, de Schreibert is csak nagy nehézsé> gek árán szerelték gólhelyzet­ben), de mielőtt teljesen belel­kesedtek volna a zöld-sárga szimpatizánsok, Tököli lelo­hasztotta arcukról mosolyukat. A gól megtörte a hazaiakat, el is fáradtak, úgyhogy nem hatott a meglepetés erejével, hogy Czir­busnak a 84. percben harmad­szor is maga mögé kellett nyúl­nia. A vége mégis jóra fordult, a makói szépségtapaszt jelentő AG0L0K TÖRTENETE 55. perc: Laczkó remek ütemben ugratta ki a leshatárról induló Tökölit, ő pedig miután pattant egyet a labda, 15 méterről Czirbus fölött a léc alá emelt, 0-1. 65. perc: A rendkívül agilis Laczkó a bal oldalon kapott labdát. Előbb Szavelje­vet, aztán Szűcsöt rázta le, majd áthámozta magát Móroczon, aztán 20 méterről jobbal a jobb alsó sarokba bombázott, 0-2. 84. perc: Bognár a felezővonaltól, jobbal átívelt a makói 16-os bal oldali sarká­hoz, Tökölihez, az egykori válogatott támadó remek mozdulattal megszelídítette a labdát, aztán eltolta Szaveljev mellet, majd az alapvonal előtt ballal lágyan kö­zépre adott, Jovánczai pedig egy lépésről a kapu bal oldalába bólintott, 0-3. 87. perc: Zakar a lesre állítással próbálkozó Fradi-védők között pompás ütem­ben passzolt Kulacsikhoz, aki betört a büntető területre, majd okosan keresztbe lőtt, az érkező Csamangó pedig 6 méterről az üres kapuba pofozta a labdát, 1-3. nem arra, hogy a Fradi visszajut az élvonalba. SZÉLPÁL LÁSZLÓ A TOVÁBBI EREDMENYEK NB II, keleti csoport, 18. forduló: Vecsés-Békéscsaba 1-0, Oroshá­za-Jászberény 1-0, Szolnok-Ka­zincbarcika 2-0, Baktalóránthá­za-Bőcs 1-2, Jászapáti-Budafok 3-1, Tuzsér-Nyíregyháza 0-4, Kecskemét-Karcag 0-1. Csamangó-találat után úgy ün­nepelték a nézők a házigazdá­kat, mintha legalábbis a feljutá­sért harcolnának. Erről persze szó nincs (sőt: pont az ellenke­zője igaz sajnos...), de eljátszva a gondolattal, ha esetleg a me­zőny két legjobbja, Tököli és Laczkó a Makó szerelésében futballozik, lehet, hogy országra szóló meglepetéssel ér véget a kilencven perc. A pályára vezényelt száz rend­gr, ötven biztonsági ember, har­minc rendező a magabiztos Fra­di-siker láttán fellélegezhetett: nem történt botrány. A meccset ugyan a Ferencváros nyerte, de a makói drukkerek sem lehettek túlságosan szomorúak: egy életre szóló élménnyel gazdagodtak. Mert igen nagy a valószínűsége annak, hogy soha többé nem rendeznek Makó-Ferencváros bajnoki találkozót. És még vélet­lenül sem arra gondolunk, hogy az évad végén a Csongrád megye­iek búcsúznak az NB II-től, ha­A BAJNOKSAG ALLASA 1. Ferencváros 1813 5 0 46-10 44 2. Nyíregyháza 1813 5 0 45-14 44 3. Szolnok • 18 9 6 3 27-21 33 4. Bocs 18 9 4 5 22­2131 5. Orosháza 18 7 6 5 27-26 27 6. Karcag 18 7 6 5 19-2127 1. Tuzsér 18 7 5 6 22­28 26 8. Vecsés 18 6 5 7 28­27 23 9. Kazincbarcika 18 4 10 4 26-24 22 10. Kecskemét 18 5 7 6 25-25 22 11. Baktalórántháza 18 4 6 8 19­27 18 12. Jászapáti 18 4 5 9 14-2617 13. Budafok ' 18 4 4 10 16-27 16 14.Makó 18 4 4 10 14­29 16 15. Békéscsaba 18 4 212 13-25 14 16. Jászberény 18 3 213 20-3211 A Fradi-tábor Makón nem tesztelte a kordon szívósságát VELEMENYEK A MECCS UTAN MAKÓ FC Kis Krisztián: - Kultúráltan játszott a Fradi, amíg bírtuk erővel, addig helytálltunk. Rendkívül nehéz volt középen feltartóztatni a lendületből érkezőket, így például Tökölit. Magyar György: - Az FTC kivárásra spekulált, az első félidőben meddő mezőnyfölényben volt, aztán viszont kö­nyörtelenül kihasználta adódó lehetőségeit. Czirbus Gábor: - Úgy vélem, a gólokról nem tehet­tem. Élőben tapasztalhattam, hogy Tököli kiváló játékos, a két csapat között pedig osztálykülönbség volt. FERENCVÁROS Lipcsei Péter eltiltott csapatkapitány: - A legfonto­sabb a három pont megszerzése volt. Az első félidőben rosszul játszottunk, a Vasas elleni MK-kudarc még érez­tette hatását. A győzelem fontos az önbizalom szempont­jából is, a Vecsés után ugyanis a Vasas ellen szeretnénk a kupában továbbjutni. Bognár Zsolt: - A szünet után már felszabadultan fo­ciztunk, jogos a sikerünk. Holnapután jön Budapestre az olasz Messína elnöke, akkor ülnek le a menedzseremmel tárgyalni. Az edző nagyon szeretné, ha nyártól náluk foly­tatnám, így akár már szerdán előszerződést köthetek a taljánokkal. Balog Zoltán: - Sajnos a 1 l-esnél a támaszkodó lá­bam megcsúszott a laza talajon, ezért lőttem a kapufára a labdát. A szünet előtt könnyelműek voltunk, aztán ki­vártuk és kihasználtuk, hogy elfáradt a Makó. így látták az edzők Kolozsvári János: - A Fradi első gólja megtörte a csapatomat, utána már egyértelműen kiütközött a két gárda kö­zötti fizikális különbség. Ha mi szerez­zük meg a vezetést, talán másként ala­kult volna a végeredmény. Kicsit ag­resszívabbnak kellett volna lennünk; persze, csodák nincsenek. A találkozó végére ugyan kijött a helyezési különb­ség a két gárda között, mégsem va­gyok, nem lehetek elégedetlen csapa­tommal. Gellei Imre: - A Vasas elleni hétközi ku­pameccs számunkra negatív eredménye rányomta a bélyegét az első félidei játé­kunkra. Idegesen, kapkodva kezdtünk, nagyon sok lehetőséget elpuskáztunk, még büntetőből sem tudtunk betalálni. A szünetben szerencsére sikerült lenyug­tatni a fiúkat, akik a fordulást követően már magabiztosan futballoztak, megér­demelten nyertek. A rendkívül szimpati­kus Makónak sok szerencsét, és benn­maradást kívánok.