Délmagyarország, 2006. december (96. évfolyam, 281-304. szám)

2006-12-11 / 289. szám

HÉTFŐ, 2006. DECEMBER 11. • A DÉL SPORTJA® II. 76-81 (16-25,17-23, 17-17,26-16) NB IA csoportos női kosárlabda-mérkőzés, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: dr. Vígti, Kóthay. Szeviép-Szeged: TÖRÖK 15/6, FÜRÉSZ 19/9, MÉSZÁROS 11/6, TOMOVA11/3, Kajda­csi 4. Cserék: RUSSAI 12/9, Izsák 2, Szlimák 2. Edző: Peresztegi Nagy Ákos. Sopron: Németh 12/9, Honti 13/3, Gorbunova 2, CSERNY16, MATOVICS 23. Cserék: Branzova 4, Kocsis, Horváth 5/3, Károlyi. Edző: Székely Norbert. A Sopron bombaerős kerettel, ki- vitézkedő soproniak skalpját is lene válogatott játékossal, tíz begyűjthetik. bajnoki fordulót követően veret­lenül érkezett a Tisza-parti vá­rosba. A bstavezető erejét jelezte, hogy Székely Norbert együttese dobta a legtöbb és kapta a legke­vesebb kosarat a bajnokságban. Persze a Szegednek sem volt oka szégyenkezni, hiszen Kajdacsiék nyolc győzelem mellett mind­össze kétszer hagyták el veszte­sen a pályát, igaz, a két vereséget a két legutóbbi fordulóban hal­mozta fel a Szeviép. A Pereszte­gi-tanítványok ugyanakkor hazai parketten még nem kaptak ki az idényben, így joggal bízhattak abban, hogy akár az Euroligában Győztes szavak Fürész Emőke: - Nagyon jót tett a lelkemnek, hogy fájós térddel is jól ment a já­ték. Két éve a Magyar Kupa döntőjében éppen a Sopron ellen hódítottuk el a címet ebben a sportcsarnokban. Legalább annyira boldog vagyok, mint akkor. Mészáros Kornélia: — Nem ez az első olyan mér­kőzésünk, amikor ennyire mellénk állt a közönség, de utoljára ilyen bizsergető ér­zést még soproni játékos­ként éreztem. Az utóbbi hetekben gyengébben ját­szottunk, elfogyott a kezde­ti lendületünk, de most a közönséget és magunkat is kárpótoltuk. Török Szilvia: - Nagyon akartuk ezt a győzelmet, mindenkinek fájt, hogy ki­kaptunk Miskolcon. Nem volt veszítenivalónk és ma nem volt gyenge pontunk. Az előző két bajnokság ezüstér­mese alaposan bekezdett a talál­kozó elején: Cserny és Matovics vezérletével az első negyed köze­pére nyolcpontosra hizlalta az elő­nyét a Sopron (10-18). A vendé­gek agresszív stílusa nem feküdt a hazaiaknak, akiket már a saját térfelükön letámadtak a sár­ga-zöld mezesek. Az Euroleasing kezdeti dominanciáját Russai tör­te meg, aki a negyed zárásaként egy ragyogó hárompontossal ria­dóztatta a játékostársait. Sikerrel! A második szakasz ugyanis mind­járt két szegedi triplával kezdő­dött: előbb Mészáros, majd Tomo­va célzott pontosan a hárompon­tos vonalon kívülről, így 23-20-ra átvette a vezetést a Szeged. Hiába brusztoltak becsülettel a hazaiak Matoviccsal mégsem bírtak, a szerb center vezérletével ismét nyolc pontosra duzzadt a soproni­ak előnye (29-37). Mégsem me­hetett előnnyel a nagyszünetre a listavezető: Russai ugyanis a félidő zárásaként egymás után két há­rompontost is elsüllyesztett, így húszpercnyi játék után 37-37-et mutatott az eredményjelző. Mivel is kezdődhetett volna a harmadik negyed, mint szeviépes triplával. Ezúttal Mészáros célzott pontosan, ismét a Szegednek sze­rezve előnyt. Fürész is elkapta a fo­nalat, így lassan de biztosan to­vább nőtt a hazaiak előnye. Török sem akart kimaradni a jóból: a fe­hér mezesek kilencedik és a tize­dik hárompontosa az irányító ne­véhez fűződött, amellyel tizenkét egységgel meglépett ellenfelétől a Szeviép. A belelkesült, egyre han­gosabban szurkoló közönséget az sem zavarta, hogy a harmadik ne­gyed zárásaként Németh triplájá­val közelebb lopózkodtak a vendé­gek (62-54). : SÉSÍVÉ.NYT/W5ASAO r SZEUIÉP 0 IKESZ Autó A megbízható megoldás A sOrdögök jutottak a mennybe A Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli NB I A csoportos férfi ko­sárlabdacsapata a Soproni sÖrdögök együttesét látta vendégül, és bár jól hajrázott, vereséget szenvedett. NB IA csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 800 né­ző. Vezette: Hartyáni, Szilas, Vétek. Bodrogi Bau: Drahos 6, Hadzija 7/3, Nyilas 4, FREEMAN 22/6, GÉMES 13. Csere: Ko­váts 8, BÖSZÖRMÉNYI 9, Utasi 5/3, Czibere 2, Jarosevits. Edző: Czuprák László. Sopron: Palotai 8/3, CARBERRY18, Körtélyesi 9/3, KRSZTANOVICS 18, Bowman 6. Csere: Strnad, MANDIC17/9, Boldizsár 5, Vesztergom, Csaplár-Nagy A. Edző: Ster­benz László. Robbant a csarnok! Utasi triplá­jával 76-77-re feljött a Kosársuli. A hátralévő idő 38,5 másodperc (ez kosárlabdában rengeteg), és reális az esély a győzelem kihar­colására. Mély gödörből kapasz­kodott vissza a Bodrogi Bau. De a vendégek rendezték soraikat, Pa­lotai biztos kézzel értékesítette a büntetőket, és kimaradt Utasi újabb trojeszkísérlete. 76-81. A sÖrdögök mámorosan, a menny­ben érezhették magukat, míg a hazaiak bánkódhattak az elsza­lasztott lehetőség miatt. Nem volt mindig ilyen izgal­mas. Az első etapban figyelmet­lenül, rengeteg hibával játszottak a hazaiak, sok volt a rossz át­adás, a pontatlan dobás. A ven­dégek fokozatosan elhúztak. - Nagyon lassan támadtunk, nem tudtuk felvenni a játék rit­musát, és a negyed végén kap­tunk egy „úttörő" triplát, a sop­roniak legújabb szerzeményétől, Mandictól - értékelt Czuprák László, a Kosársuli vezetőedzője. A második 10 percben sem vál­tozott jelentősen a kép. Akadtak szép hazai megoldások, de ezt a bakik sorozata felülírta. A Bodro­gi Bau amerikai légiósa, Freeman a 20. percben dobta első akció kosarát, addig csak büntetőből volt eredményes. Csapat dobó­százalékok (kommentár nélkül): 39 és 55%. - Erre a szakaszra is az elsőre elmondottak érvényesek - közöl­te Czuprák -, lassan, körülmé­nyesen kosaraztunk, rengeteg volt az eladott, elszórt labda, amit a Sopron gólokkal bünte­tett. Egyre csendesebb lett a Hódtói közönsége - csak néha hangzott fel bátortalanul, szinte suttogva a „Vásárhely, Vásárhely" buzdí­tás -, úgy tűnt a kedvencek [Dra­hos, Nyilas és Hadzija nem re­mekelt...) sima vereséget szen­vednek. Sőt kiütés lesz a vége, 28. perc: 40-61. Freeman zsáko­lása fújt riadót a záró játékrészre. - A hibák, a labdaeladások da­cára egálra hoztuk ezt a negyedet és ez már egy kicsit biztató volt ­mondta a kék-sárgák trénere. Az utolsó etapról már szól­tunk. A fiatalok, Utasi, Böször­ményi, Kováts - Freemannel kie­gészülve - tolták, húzták a szeke­ret. Sajnos egy kicsit későn, de ők hibáztathatok legkevésbé a fi­askóért. - Védekezésben jobban pörög­tünk, agresszívabbak voltunk, és ez a támadásainkra, az akcióink eredményességére is kihatott. Lab­dákat szereztünk, jobban dob­tunk, és feljöttünk egy pontra. De a felzárkózás sokat kivett a csapat­ból, a fiúkból, ezért nem sikerülhe­tett a fordítás, a győzelem. Remé­lem, hogy a második fébdei harcos játékunkra a jövőben tudunk épí­teni - vont mérleget a házigazdák mestere, Czuprák László. A 10. forduló további eredmé­nyei: Debrecen-Atomerőmű 63-84, Körmend-Kaposvár 73-70, Zalaegerszeg-Szombathely 97-66, Pécs-Univer KSE 89-74, Dombóvár-Nyíregyháza 77-71. IMRE PÉTER Freeman csak a negyedik negyedben villogott Fotó: Tésik Attila Méltán volt boldog a Szeviép-Szeged csapata Fotók: Karnok Csaba Fürész-por került a soproni szemekbe A hétvége bombameglepetése A hazai parketten még veretlen szeviépes lányok az újszegedi sportcsarnokban óriási csatában, egy ponttal, győzték le a lis­tavezető Sopron együttesét. A viszonylag nagy előny sem nyugtathatta meg a hazai játéko­sokat, hiszen egyre jobban fárad­tak a lábak és a kezek is nehezeb­ben emelkedtek dobásra. Nem is csoda, hiszen a kezdőötösből Fü­rész egyetlen perc pihcíiőt sem kapott, míg Török a negyvenből harminchetet, Tomova harminc­hatot, Mészáros pedig harminc­ötöt volt a pályán. Ha a lábak ne­hézkesebben is mozogtak, a sze­viépes szív pompásan dobogott. Hiába próbált meg mindent a hűség városának csapata, a sze­gediek állták a sarat, önkívület­ben játszottak. Fürész három­pontosával 73-65-re még egyszer ellépett ellenfelétől a Szeged, de Kajdacsi kiválását nem tudták ellensúlyozni a védekezésben. Iszonyatosan lassan peregtek az utolsó percek, amikor is két pontra feljöttek a vendégek. Már-már úgy tűnt, hogy némi bí­rói segédlettel megfordítja az ál­lást a Sopron, amikor utolsó erő­tartalékait mozgósítva megálljt kiáltott a vendégeknek a Szeviép. A végén még Tomova két 'kiha­gyott büntetője is belefért, egy pont így is maradt az előnyből: a Szeged óriási meglepetésre le­győzte az előző két bajnokság ezüstérmesét, az Euroligában is meghatározó csapatnak számító Sopront. A lefújást követően önfeledten ünnepeltek a szegedi lányok, né­hány könnycseppet is el kellett morzsolniuk az arcukon. A végén a szokásos „Szeviép!" csatakiáltás helyett teli torokból kiáltották a lá­nyok „Köszönjük!". Egy kicsit ma­guknak, de leginkább a közönsé­güknek szólt az üzenet. Peresztegi Nagy Ákos: - Kö­szönöm a lányoknak ezt a sikert. Az egész csapattal elégedett va­gyok, a játékosok elhitték, hogy legyőzhetjük a kissé fáradt Sop­ront. Harcosak és agresszívek voltunk, sok hibára késztettük az ellenfelünket. Továbi eredmények: Szolnok-Cegléd 59-49, Szekszárd-Vasas-Csata 75-58, Győr-Kecskemét 114-74, BEAC-Kani­zsa 70-72, Pécs-DKSK 64-63, Zala Vo­lán-BSE 80-83. HORVÁTH LEVENTE Fürész Emőkét nem tudták tartani