Délmagyarország, 2006. október (96. évfolyam, 231-255. szám)

2006-10-16 / 243. szám

HÉTFŐ, 2006. OKTÓBER 16. • A DÉL SPORTJA" IV. Bakos-balett: a kék mezes makói védő jól semlegesítette ellenfelét A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE H Vecses-Mako FC 0-2 (0-2) NB ll-es labdarúgó-mérkőzés. Vecsés, 200 néző. Vezette: Erdős (Raff, Schuszter). Vecsés: Elbert - Máj, Sidó, Mihályi, Csirinyi - Mészáros, Csillag, Kun, Hegyi - Faragó, Czipper. Edző: Pisont István, Búzás József. Makó: Czirbus 7 - Szaveljev 6, Mórocz 7, Bakos Á. 6 - Csamangó 5, Nyúl 6, Fülöp 6, Kis K. 6, Podonyi 6 - Zakar 6, Hadár 6. Edző: Takács Zol­tán. Gólszerzők: Zakar (1 l-esből) a 36., Hadár a 43. percben. Csere: Csamangó helyett Kulacsik (5) és Mészáros h. Fölmer a szünet­ben, Nyúl h. Bány (-) a 65., Faragó h. Szabó a 69., Podonyi h. Bakos T. (-) a 73., Csillag h. Fekete a 78. percben. Sárga lap: Szaveljev a 21., Podonyi az 54., Czirbus és Szabó a 81., Fe­kete a 83. percben. Kiállítva: Mihályi a 36. percben. külső segítségre, Hadár 6 méter­ről fejjel a jobb sarokba csúsztat­ta a labdát, 0-2. A második félidő bebizonyítot­ta, hiába a kétgólos vezetés, hiá­ba az emberfór, az akkor nem je­lent semmit, ha a játékosok elhi­szik, a három pont már zsebben van. Egykapuzott a Vecsés, a ma­kóiak csak ritkán keveredtek át a házigazdák térfelére. Ám hiába igyekeztek a vecsésiek, dolgoztak ki számos gólhelyzetet, nem bír­tak a remekül védő Czirbus és a kiválóan védekező Mórocz által irányított vendégvédelemmcl. Takács Zoltán: - Az első fél­idei jó játékunkkal nagyon ér­Fotó. Segesvári Csaba tékes három pontot szerez­tünk. Tbvábbi eredmények: Békés­csaba-Bőcs O-l, Ferencváros­Jászberény 4-0, Nyíregyháza­Budafok 2-0, Tuzsér-Baktaló­rántháza 2-1, Kecskemét-Jász­apáti l-l, Orosháza-Szolnok 3-1, Karcag-Kazincbarcika l-l. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Ferencváros 10 8 2 ­33­5 26 2. Nyíregyháza 10 7 3 ­21-7 24 3. Tuzsér 10 6 2 2 17­16 20 4. Bőcs 10 5 2 3 12­1317 5. Orosháza 10 4 4 2 18-1816 6. Kecskemét 10 4 3 3 16-1515 7. Szolnok 10 4 3 3 14­1615 8. Vecsés 10 4 2 4 17­14 14 9. Makó 10 4 2 4 9-11 14 10. Kazincbarcika 10 2 6 2 17­15 12 11. Baktalórántháza 10 2 4 4 9-1210 12. Karcag 10 2 4 4 9­15 10 13. Békéscsaba 10 2 2 6 8-13 8 14. Budafok 10 2 2 6 8-14 8 15. Jászapáti 10 1 2 7 5-18 5 16.Jászberény 10 1 1 8 9-20 4 SZELPAL LASZLO Az MTK nyerte a Loki elleni rangadót LABDARÚGÓ NB I A labdarúgó Borsodi Liga ki­lencedik fordulójának rangadó­ján az MTK legyőzte a Deb­recent. Ujabb sikerével a Za­laegerszeg megerősítette lista­vezető pozícióját. Bár jobban, gólveszélyesebben futballozott a Debrecen, ügybuz­galma mégsem ért egyetlen pon­tot sem a forduló rangadóján, az MTK otthonában. A hazaiak ka­pusa, Végh jól védett, egy véle­ményes büntetőt pedig Kanta j. értékesített. A szerdán Makón MK-meccset játszó kék-fehérek sikerülckel továbbra is ott liheg­nek a listavezető Zalaegerszeg nyakán, amely esélyeshez méltó produkcióval jókora csapást mért a gyengélkedő Pécsre. Selymes Tibornak, a Sopron edzőjének helyében nem lennék túlságosan nyugodt. Egymás után immár a második vereséget volt kénytelen elkönyvelni, ez pedig arrafelé főbenjáró bűnnek számít. Az 55. percben már 4-0-ra vezetett a sereghajtó RE­AC az újonc Paks ellen, mégis majdnem bajba került. Amióta ott lebeg Damoklesz kardja Csank János tréner feje fölött, az­óta kétszer is győzött a korábban sorozatban öt vereséget elszenve­dő Diósgyőr. A Győr szépen, csendben, minden felhajtás nél­kül araszolgat felfelé a tabellán. Eredmények: FEHÉRVÁR-TATABÁNYA 2-0 (1-0) Székesfehérvár, 1500 néző. Vezette: Fábián. Gólszerzők: Sitku (28.-1 l-esből), Alumona (70.). MTK-DEBRECEN 1-0 (0-0) Budapest, Hidegkúti-stadion, 2400 néző. Vezette: Solymosi. Gólszerző: Kanta J. (68. -1 l-esből). HONVÉD-SOPRON 2-0 (2-0) Csepel, 900 néző. Vezette: Arany. Gólszerzők: Hercegfalvi (42.), László A. (45.). Kiállítva: Budovinszky (73. - Honvéd). ZTE-PÉCS 4-1 (1-0) Zalaegerszeg, 6000 néző. Vezette: Szilasi. Gólszerzők: Sebők J. (32., 85.), Ferenczi (55.-1 l-esből), Simonfalvi (91.), ill. Kulcsár (57.-1 l-esből). Kiállítva: Pest K. (88.-Pécs). REAC-PAKS 4-3 (3-0) Budapest, Budai ll-stadion, 1200 néző. Vezette: Iványi. Gólszerzők: Cseri (23.), Bárányos (31.), Torma (45.), Nyerges (55.), ill. Kiss T. (59.), Heffler (73.), Montvai (90.). GYŐR-KAPOSVÁR 3-1 (2-0) Győr, 1500 néző. Vezette: Bognár. Gólszerzők: Mátyus (5. -1 l-esből), Bajzát (14.), Tóth R (63.), ill. Alves (65.). Kiállítva: Varga G. (64.-Győr). DIÓSGYŐR-VÁC1-0 (1-0) Diósgyőr, 3000 néző. Vezette: Pánczél. Gólszerző: Binder (29.). Az Újpest-Vasas mérkőzést (18 óra, Sport2) ma játsszák. A BAJNOKSÁG ÁLLASA 1. Zalaegerszeg 9 8 1 ­22-8 25 2. MTK 9 8 -1 21­5 24 3. Debreceo 9 6 1 2 17-7 19 4. Gyér 9 4 3 2 15-11 15 5. Újpest 8 4 2 2 9­5 14 6. Tatabánya 9 4 2 3 17-14 14 7. Fehérvár 9 4 1 4 13-11 13 8. Vasas 8 4 1 3 11-15 13 9. Diósgyőr 9 4 ­5 10-13 12 10. Honvéd 9 3 2 4 14-16 11 11. Sopron 9 3 ­6 8-16 9 12. Paks 9 2 2 5 9­14 8 13. Kaposvár 9 2 1 ( 9-16 7 14. Pécs 9 1 4 4 12-16 7 15. Vác 9 1 2 6 9­17 5 16. REAC 9 1 2 6 13­25 5 SZ. L. Vajon ki véd a Chelsea-ben szerdán a Barcelona ellen ? Petr Cech koponyaműtéten esett át A zöld-sárgák Vecsésről tértek haza három ponttal gazdagabban Félidőnyi makói remeklés ted 19 (17-5), 2. Chelsea 19 (13-4), 3. Bolton 17,4. Portsmouth 16, 5. Arsenal 14 (7 meccsből). Olaszország (Serie A), 6. forduló: Sampdoria-AC Milán l-l, Siena-Messina 3-1, Ascoli—Livorno 0-2, Empoli—Fiorentina 1-2, Internazionale—Catania 2-1, Palermo­Atalanta 2-3, Parma-Udinese 0-3, Reggina-AS Roma 1-0, Torino—Chievo 1-0. A bajnokság állása: 1. Internazionale 14,2. AS Roma 12 (10-3), 3. Palermo 12 (14-12), 4. Udinese 11. Spanyolország (Primera Division), 6. forduló: Getafe—Real Madrid 1-0, Atlético Madrid—Recreativo Huelva 2-1, Celta Vigo—Valencia 3-2, Gimnastic-A. Bilbao 2-3, Levante—Mallorca 0-1, Osasuna-Racing Santander 0-1, Real Sociedad-Zaragoza 1-3, Villarreal—Espanyol 0-0, Barcelona-Sevilla 3-1. A bajnokság állása: 1. Barce­lona 16,2. Valencia 13 (12-5), 3. A. Madrid 13 (10-5) ponttal. Németország (Bundesliga), 7. forduló: Bayern München-Hertha 4-2, Bochum­Werder Bremen 0-6, Hamburger SV-Schalke 1-2, Hannover-E. Frankfurt l-l, Mön­chengladbach-Wolfsburg 3-1, VfB Stuttgart-Bayer Leverkusen 3-0, Cottbus-Dort­mund 2-3, Nürnberg—Bielefeld l-l, Mainz-Aachen 1-3 A bajnokság állása: 1. Werder Bremen 13 (18-9), 2. Bayern München 13 (11-7), 3. Schalke 13 (9-7), 4. Aachen 12 (13-10), 5. Mönchengladbach 12 (9-9). LABDARUGÓ NB II A labdarúgó NB II keleti cso­portjának tizedik fordulójában a tartalékos Makó FC nagyszerű győzelmet aratott a volt élvo­nalbeli játékosokkal felálló Ve­csés otthonában. Rossz előzményekkel lépett pá­lyára a Makó Vecsésen. A Pest megyei településre tartva, Kecs­kemét határában, a csapatot szállító autóbuszból az utolsó cseppig elfolyt az olaj. Szerencsé­jükre, egy másik busz formájá­ban, gyorsan megérkezett a fel­mentő sereg, így még időben megérkeztek a zöld-sárgák a ká­posztájáról híres kisvárosba. Ott már tudtak a makóiak kálváriá­járól, emiatt is, na meg amiatt is, hogy a Vecsés mind a négy koráb­bi hazai mérkőzését megnyerte, a házigazdák biztosak voltak az újabb győzelmükben. Lényeg a lényeg, a kelleténél jócskán nagyobb „mellénybe" öl­tözve kezdték a találkozót. Aztán pedig nem akartak hinni a sze­müknek: a vendégek már a talál­kozó elején fölényben futballoz­tak. Az ötödik percben már a ne­gyedik szögletüket ívelték be a makóiak. A középpályások jól szűrtek, a megszerzett labdákat pontosan játszották meg, a vé­dők sallangmentesen, határozot­tan romboltak, nem kellett attól tartani, hogy hátrányba kerülnek a Csongrád megyeiek. Sőt: a ve­zetést is megszerezhették volna, ha Elbert nem védi káprázatos reflexszel Hadár csúsztatását. Valószínűleg nem lepte meg a hazai drukkereket, hogy a 36. percben gólt ért a Makó. Kis K. hatalmas bedobását Elbert rövi­den öklözte ki, Fülöp egyből az üres kapura emelte a labdát, amely ugyan mellészállt volna, de Mihályi ezt nem érzékelte, lát­ványos vetődéssel hárított, még­hozzá kézzel! A jogos kiállítást követően Zakar büntetőjébe ugyan beleért Elbert, de kezéről a bal sarokba vágódott a labda. Az­tán nem sokkal az első játékrész vége előtt megint „megették" a hazaiak Kis K. hatalmas bedobá­sát: ezúttal nem volt szükség Az európai elit labdarúgó-bajnokságok közül az angolban nyert a Manchester United és a Chelsea is, az olaszban az Inter, a németben pedig a Bayern München. A szegedi származású Hrepka Ádámot (fehérben] alaposan meg­gyötörte a debreceni Viikmir MTl-fotó Nagy árat fizetett a Chelsea az újonc Reading otthonában aratott 1-O-s győzelméért. Mindkét kapusát elveszítette: Petr Cech már az első percben megsérült, helyettesét, Carlo Cudicinit pedig a hosszab­bításban vitték le hordágyon a pályáról. Az utolsó három percben a csapatkapitány, John Terry védte a címvédő kapuját. A szerencsétle­nül járt hálóőrök kórházba kerültek, Cudicini volt a szerencsésebb, őt később kiengedték. A cseh Cechen viszont koponyaműtétet hajtottak végre, melyről a klub azt nyilatkozta, hogy jól sikerült, de még korai lenne bármit is mondani. A londoni gárda szerdán a Barcelonát fo­gadja a Bajnokok Ligájában. Anglia (Premier League), 8. forduló: Wigan-Manchester United 1-3, Arsenal-Wat­ford 3-0, Aston Villa—Tottenham l-l, Liverpool—Blackburn l-l, Mancester City— Sheffield 0-0, Middlesbrough-Everton 2-1, Portsmouth-West Ham United 2-0, Rea­ding-Chelsea 0-1, Newcastle-Bolton 1-2. A bajnokság állása: 1. Manchester Uni­Ismét taroltak az erőemelők Az idei utolsó fekvenyomóversenyen a szegedi DEO (Ducsai Erőemelő Oskolája) szinte mindent megnyert, története során először az összetett Magyar Kupát is. MUNKATÁRSUNKTÓL Budapest adott otthont a szezon utolsó hazai fek­venyomóversenyének, a junior és ifjúsági országos bajnokságnak. Meg kell említeni, hogy a Ducsai Gézát, a klub edzőjét, vezetőjét beválasztották a szövetség héttagú elnökségébe. - Rendkívül szerencsés ember vagyok - mondta Ducsai -, hogy két-három év alatt annyi tehetség­gel dolgozhattam együtt, amennyivel más tréner egész pályafutása alatt. A leány és a fiúcsapat bajnoki címét, valamint törté­nete során először fantasztikus pontrekorddal (1700) az összetett Magyar Kupát (a bajnokságokon elért eredmények adódnak össze) is elhódította a DEO. EREDMÉNYEK Ifjúságiak, bajnokok, 60 kg: Bazsó Roland 110 kg. 67,5 kg: " s Dudoma Attila 125 kg, + 90 kg: Kovács Vivien 80 kg, +125 kg: Fazekas Attila 105 kg; ezüstérmes, 65 kg: Balogh Anita 95 kg; bronzérmes, 56 kg: Ördögh Dániel 95 kg; 4. helye­zett, 67,5 kg: Papp Dávid 100 kg; 7. helyezett, 74 kg: Vincze László 80 kg. Juniorok, bajnokok, +90 kg: Magyar Tímea 110 kg, 71 kg: Mezei Tímea 77,5 kg, 100 kg: Gyuris István 195 kg; ezüstérmesek, 56 kg: Ördögh Dániel 92,5 kg. 60 kg: Bazsó Roland 105 kg, +90 kg: Kovács Vivien 80 kg. Djorkaeff befejezi Az idény végén visszavonul Youri Djorkaeff, a franciák világ- és Eu­rópa-bajnok csatára, aki jelenleg az Egyesült Államok profi labda­rúgó-bajnokságában (MLS) sze­replő New York Red Bulls csapa­tában játszik. - Már 38 éves vagyok, ideje ab­bahagyni. Ezt a szezont még be­fejezem, utána sem itt, sem má­sutt nem fogok futballozni. Egy új fejezet következik az életem­ben - mondta a klasszis. Börtön bundázásért JERUZSÁLEM (MTI/REUTERS) A tel-avivi bíróság első folton hároméves letöltendő börtönbüntetésre ítélte Yohanan Cibutaru labdarúgó játékvezetőt, mert bizonyítottnak lát­ta, hogy a bíró több mérkőzés eredményét is szándékosan manipulálta. Az ítélet indoklása szerint a sípmester 1997 és 2000 között összesen hat másod- és harmadosztályú találkozót fújt „megrendelésre". Súlyos­bító körülményként értékelte a bíróság, hogy Cubitaru végig ártatlansá­gát hangsúlyozta, és a 25 tárgyalási napon minden lehetséges módon igyekezett lassítani az eljárást. Az elítélt játékvezető és védői egyelőre nem döntöttek arról, hogy fellebbeznek-e a határozat ellen. A bíró fel­hívta figyelmüket, hogy amennyiben nem tudják bizonyítani Cubitaru ártatlanságát, a másodfokon eljáró bíróság meg is duplázhatja a bünte­tést. A hatóságok 2002-ben kezdték el vizsgálni a fogadási csalásokat az izraeli meccseken, eddig tizenhárom ember ellen indult bűnvádi eljárás, a vádlottak között Cubitarun kívül még két játékvezető található.