Délmagyarország, 2006. június (96. évfolyam, 127-151. szám)

2006-06-27 / 148. szám

14 •SPORT" KEDD, 2006. JÚNIUS 27. Mw W züö&~rrerrrgrörsz3g Időntúli, jogtalan büntetővel harcolta ki a továbbjutást a squadra azzurra Francesco Totti az olasz hős wM u fi&í ™ fai Totti tizenegyesből szerzett góljával jutott a negyeddöntőbe Olaszország MTl-fotó A németországi labdarúgó-világbajnokságon a végső sikerre esélyes Olaszország is bejutott a legjobb nyolc közé. A squadra azzurra egyetlen, győztes gólját Tbtti büntetőből szerezte. Labdarúgó-világbajnokság, nyolcaddöntő, Kaiserslautern, 50 ezer néző. Vezette: Luis Medina Cantalejo (spanyol). Olaszország: Buffon - Zambrotta, Cannavaro, Materazzi, Grosso - Gattuso, Pirlo, Perrotta - Del Piero (Totti, 75.) - Gilardino (laquinta, a szünetben), Toni (Barzagli, 56.) Szövetségi kapitány: Marcello Llppi. Ausztrália: Schwarzer - Neill, Moore, Chipperfield - Sterjovski (Aloisi, 83.), Grella, Wllkshire, Culina - Cahill, Bresciano - Viduka. Szövetségi kapitány: Guus Hiddink. Gólszerző: Totti (94.-1 l-esből). Kiállítva: Materazzi (51.). Ami azt illeti, akár szerencsés­nek is gondolhatnánk az olaszo­kat. Igaz, a halálcsoportot (rajtuk kívül abban szerepelt még Ghá­na, Csehország és az Egyesült Ál­lamok) meg kellett nyerniük ah­hoz, hogy a folytatásban az elő­döntőig jószerével bemasírozza­nak. Mert tegyük a szívünkre a kezünket: ki mert volna nagy összegben fogadni arra, hogy Ausztrália kiveri Marcello Lippi gárdáját? Senki... Utána pedig a Svájc-Ukrajna párharc győztese vár majd rájuk a negyeddöntő­ben. Kell ennél könnyebb sorso­lás? A soros ellenfél, Ausztrália legnagyobb esélye éppen az esélytelensége, az, hogy nem szá­mol senki vele, leginkább az ola­szok nem. Már a 3. percben vezethetett volna a squadra azzurra, de Del Piero bal oldali beadásából az idei olasz gólkirály, Toni 6 m-ről csak centiket tévedett fejjel. Meglepő módon többet birtokolták a lab­dát az auszik, az olaszok tudato­san átadták a területet, hogy az­tán éljenek legveszélyesebb fegy­verükkel, a kontrákkal. A lehető­ség adva volt előttük, de a sze­rencse elpártolt Gilardinótól, szegény Tóniről nem is beszélve. Utóbbi a 22. percben nagyszerű­en fordult le Moore-ról, jól is lőtt ballal, de Schwarzer bravúrral, no meg némi szerencsével, láb­bal mentett. A sárga-zöldben pompázó óceániaiak csak egy­szer jártak közel a gólszerzéshez, Chipperfield azonban 8 m-ről Buffonba bombázott. A játék­ügyesebb taljánok a helyzetek alapján megérdemelték volna, hogy előnnyel vonuljanak pihe­nőre, de csatáraik nem voltak eléggé higgadtak. Ahogy az első, a második félidő is kihagyott Toni-helyzettel in­dult. És akkor jött a feketeleves. Materazzi buktatta a védők között kiugrani készülő Brescianót, a spanyol bíró pedig némileg túl szi­gorúan a piros lapot mutatta fel az Internazionale hátvédjének. Az emberben azonnal felvetődött a kérdés: vajon a sok kihagyott olasz helyzet megbosszulja-e magát? A ziccergyilkos Tónit áldozta be Lip­pi kapitány, a csatár helyet a védő Barzaglit hozta be, aki most debü­tált a vb-n. Tottit is beküldte, ezzel a 75. percben az olaszok kimerí­tették az összes cserelehetőségü­ket. Hiddink csapata még mindig változatlan összeállításban szere­pelt. A hajrában az itáliaiak jobbá­ra csak védekeztek, az ausziknak csak egyszer, Cahill fejese után volt esélyük megnyerni a meccset, de a labda fölé szállt. És jött a 94. perc! Totti szöktette a bal oldalon száguldó Grossót, aki áthámozta magát Moore-on, majd az elé fek­vő Neillen átesett. Cantelejo bíró megette a műesést, 11 -est ítélt. A büntetőből a labdát Totti a jobb felső sarokba lőtte, Olaszországot pedig a nyolc közé röpítette. SZÉLPÁL LÁSZLÓ Program A program, Dortmund, 17 óra: Brazília-Ghána (vezeti: Lubos Michel, szlovák). A várható kezdőcsapatok, Brazília: Dida - Cafú, Lu­cio, Jüan, Roberto Carlos ­Gilberto Silva, Juninho Per­nambucano, Kaká, Ronal­dinho - Ronaldo, Adriano. Ghána: Kingston - Paintsil, Mohammed, Mensah, Illia­su - Boateng, Appiah, O. Addo, Muntari - Amoah, Gyan. Hannover, 21 óra: Spa­nyolország-Franciaország (vezeti: Roberto Rosetti, olasz). A várható kezdőcsa­patok, Spanyolország: Ca­sillas - Ramos, Puyol, Iba­nez, Pernia - Fabregas, Xabi Alonso, Xavi - Torres, Raúl, Villa. Franciaország: Barthez ­Sagnol, Thuram, Gallas, Abidal - Vieira, Makelele, Ribery, Zidane, Malouda ­Henry. A TSPPNi Az ON TIPPJ G SZERENCSEJÁTÉK ZRT Ukrajna a nyolc között Küzdelmes, de eseményszegény mérkőzésen a tizenegyesek dön­töttek az ukránok javára a nyolcaddontőben. SVÁJC Labdarúgó-világbajnokság, nyolcaddöntő, Köln, 45 ezer néző. Vezette: Benito Archundia (mexikói). Svájc: Zuberbühler - R Degen, Müller, Djourou (Grichting, 34.), Magnin - Cabanas, Vogel - Barnetta, H. Yakin (Streller, 64.), Wicky - Frei (Lustrinelli, 117.). Szövetségi kapitány: Jákob Kuhn. Ukrajna: Sovkovszkij - Guszin, Vascsuk, Selajev, Neszmacsnij - Guszev, Vorobej (Rebrov, 94.), Timoscsuk, Kalinicsenko (Rotan, 75.) - Voronin (Milevszkij, 111.), Sev­csenko Szövetségi kapitány: Oleg Blohin. hető volt, tipikus egygólos meccs. A kérdés csak az volt: melyik csa­pat szerzi azt a bizonyos egyet? A szünet után leült, unalmassá vált a meccs, perceken keresztül nem történt semmi említésre méltó, leszámítva Sevcsenko bal­lábas, életerős lövését, valamint Guszev fejesét. Fáradni látszottak a felek, képtelenek voltak egymás­ra erőltetni akaratukat. A hosz­szabbításban is. Svájc nem kapott gólt a vébén! A büntetőkre maradt a döntés. A svájciak mindhárom tizenegyesüket elhibázták, az uk­ránoknál viszont Milevszkij, Reb­rov és Guszev is berúgta. Ukrajna bejutott a nyolc közé! SZ. L. Na, ez volt az a mérkőzés, amely­re teljességgel lehetetlen volt tip­pelni. A két évvel ezelőtti arany­labdás, Sevcsenko személye az ukránok sikerét vetítette előre, vi­szont a svájci volt az egyetlen csa­pat a mezőnyben, amely a cso­portküzdelmcket kapott gól nél­kül tudta le. Amúgy Ukrajna nemcsak a saját maga büszkesé­géért, hanem Európa keleti blokk­jának sikeréért is küzdött. A vi­lágbajnokságot még öten kezdték, a csoportmeccseket azonban csak Ukrajna élte túl, Szerbia és Mon­tenegró, Horvátország, Lengyel­ország, valamint meglepetésre Csehország is idő előtt búcsúzott. Óvatosan kezdett mindkét együttes, az első percek a rivális feltérképezésével teltek. A folyta­tásban is csak pillanatokra bizo­nyították a felek a nyolcaddöntő­bc jutásuk jogosságát. Gyorsan futballoztak, a csapatok legna­gyobb sztárjai azonban a szeren­csével hadilábon álltak: Sevcsen­ko fejjel, Frei pedig 26 m-es sza­badrúgást követően lábbal találta el a keresztlécet. Már ekkor érez­NEGYEDDÖNTOK A négy Közé jutásért három pár­harc főszereplői már ismertek. Jú­nius 30-án 17 órakor kezdődik a Németország-Argentína, 21 óra­kor pedig az Olaszország-Ukrajna mérkőzés. Másnap, július l-jén 17 órakor indul útjára a labda az Anglia-Portugália találkozón. Ma a DM sztárvendége: Nagy László Főszerepben a lábtenisz A Pick Szeged férfi kézilabda­csapatának szervezésében, im­már két hete tart Szegeden, a Széchenyi téren a labdarúgó-vi­lágbajnoki szurkolói klub. Ma este a Barcelona csillaga, Nagy László lesz a Délmagyarország sztárvendége. Egyre több program közül választ­hatnak a futball szerelmesei Sze­geden, a Széchenyi téri labdarú­gó-világbajnoki szurkolói klub­ban. A hét végén utánpótláscsa­patok csatáztak a műfüvön, illet­ve a SZAK felnőtt futsalegyüttese játszott az U 15-ös gárdával (az eredmény: 55-42 volt a nagyok­nak) egy bemutatómeccset. Mától egészen vasárnapig a lábtengó veszi át a főszerepet. Két napon keresztül az amatő­röknek rendeznek bajnokságot, majd péntektől vasárnapig a pro­fik csatáznak a Samsung Ope­nen. Természetesen a németországi világbajnokság eseményei játsz­szák továbbra is a főszerepet a té­ren. Vasárnap este több tucat holland szimpatizáns ült magá­ba roskadva, és vette tudomásul, hogy számukra véget ért a vb. Ma este, a spanyol-francia ösz­szecsapáson a világ egyik legjobb férfi kézilabdása, Nagy László lesz a Délmagyarország sztár­vendége. Ami igazán különleges­sé teszi az egykori szegedi kézi­labdás vendégségét, hogy a his­pán alakulatból jó néhány futbal­listát személyesen ismer, hiszen Barcelonában rendszeresen talál­kozik velük. Szerdán és csütörtökön nincs meccs a világbajnokságon, en­nek ellenére a 32 négyzetméteres kivetítőn a vb eddigi meccseit nézhetik meg, míg a műfüvön ja­vában zajlanak majd a lábten­gó-összecsapások. S. R. A VB-KLUB TÁMOGATÓI m A Samsung, a TvNetwork. az adidas, a Szerencsejáték Zrt., a Soproni Ászok, a Pick Szeged Zrt., a Délmagyarország és a Rádió 88. Samsung-kupa MUNKATÁRSUNKTÓL Július 6-ától Samsung-kupa néven műfüves kispályás labdarúgótor­nát rendeznek a Széchenyi téri vb-klubban. A 10x20 méteres pályán három a három elleni játék lenne kiskapura. A szervezők várják a csapatok jelentkezését (5 fős keretek) 35 év alatti és 35 év feletti kate­góriában. Érdeklődni a következő telefonszámokon lehet: 06/30­995-5110 és 06/30-535- 2924. A nevezési díjat (5000 forint) jövő hé­ten hétfőn és kedden 16 órától a vb-klubban, a VIP-sátorban lehet majd befizetni. Ibtti sajátos gólöröme