Délmagyarország, 2006. május (96. évfolyam, 101-126. szám)

2006-05-06 / 105. szám

SZOMBAT, 2006. MÁJUS 6. • SPORT" 23 Nyeretlen a HKNC A női kézilabda NB I rájátszásában az 5-8. helyért ismét vereséget szenvedett a HNKC. KISKUN­HALAS HALAS Sí¿«3Í NB l-es női kézilabda-mérkőzés, rájátszás az 5-8. helyért. Hódmezővásárhely, Hódtól Sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Szabó, Kolarovszki. HNKC SE: Körmöczi - Mucsi 1, Nyikolajenko 3 (1), Wolt 6 (2), Gaál 2, Jenőfi 5, Ancsin 2 Csere: Scholtz (kapus), Jókai, Sipos 3, Dobó, Fehér 1, Miklós, Bloj 1. Edző: Buday Ferenc. Kiskunhalas: VÖRÖS - Baross 2, Borbély 2, ILYÉS 5, Micskó 2, Kocsik 7 (4), K0R0K­NAI6. Csere: Győri (kapus), Kocsis 1, Ruskó 2, Kurgyis 3 (3). Edző: Zsiga Gyula. Kiállítások: 16, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 9/7. Csipkeverő. A vásárhelyi kézi- A pihenő után először (majd labdás lányok úgy gondolták, ki- másodszor is) a Bács megyeiek re­tanulják ezt a szakmát, vagyis az zegtették meg a hálót. Mindkét 5-8. helyért folyó rájátszás har­madik meccsén végre győznek, és megverik a Kiskunhalast. A Buday-lányok szeretnének előre­lépni a 8. helyről, ehhez pedig pont, pontok kellettek. Remekül kezdett a Vásárhely: alig telt el két perc, már 4-0 állt az eredményjelzőn. Hamar ma­gához tért azonban megillető­döttségéből a Halas, s Borbély, valamint Kocsik góljaival pillana­tok alatt fordított, 8. perc: 5-6. A hazaiak gödörbe kerültek, táma­dásaik rendre fennakadtak a ven­dégfalon, vagy Vörös hárított, míg a másik oldalon rendre góllal értek véget az akciók. Buday Fe­renc edző kénytelen volt időt kér­ni. A feljebb zárkózást technikai hibák, eladott labdák gátolták, de a kék-sárgák küzdöttek, harcol­tak. Ennek eredményeként Wolf hetesével a 15. percre egyre csök­kent a hátrány, 9-10. A 18. perc­ben Sipos találatával egyenlített (1 l-l 1) a HNKC - kezdődhetett minden „elölről". De ismét az el­lenfél szerzett előnyt, és a döntő pillanatokban megint rossz pasz­szok, figyelmetlenségek vetettek véget egy-egy hazai attaknak. Szerencsére a halasiak is hibáz­gattak, a Vásárhely esélyt kapott az egyenlítésre, s ezt Wolf reali­zálta is, 14-14. A hajrára is egy­más kezét fogva érkeztek a csapa­tok. Sipos találatával visszavette a vezetést a HNKC SE, de Kocsik a szünet előtti utolsó másodper­cekben hetesből egalizált. együttes rohant, kapkodott, és eb­ből a „flúgos futamból" az első percekben a Zsiga-lányok jöttek ki jobban. A vásárhelyiek több zic­cert is kihagytak. Jenőfire ezúttal nem lehetett panasz (persze csak korábbi önmagához képest), szé­pen termelt, a szélsők azonban nem sokat tettek hozzá a meccs­hez. A szegény embert még az ág is húzza, vagyis megszemélyesítve: a Szabó, Kolarovszki bírókettős, amely ítéleteivel inkább a vendég­látókat sújtotta. A vendégek foko­zatosan növelték előnyüket, 49. p.: 20-25. Semmi sem sikerült, és egyre távolodott lókaiéktól a Kis­kunhalas, illetve a hőn áhított első rájátszásbeli siker, 21-27. Azt azért el kell mondani: mindkét gárda hullámzó teljesítményt nyújtott, de Ilyéséknek volt több jó periódusuk. A hajrára sajnos már csak az maradt a kérdés: mennyivel győz a Kiskunhalas? Buday Ferenc: - Gratulálok az ellenfélnek. A bírókkal nem szoktam foglalkozni, most mégis megteszem: az első félidőben is tévedtek a kárunkra, a második­ban azonban már botrányosan fütyültek. IMRE PÉTER NEM EMELHETŐ KI SENKI A HNKC együttesében ezen a mér­kőzésen nem nőtt senki az átlag fölé, mert minden játékosnak volt ugyan jé periódusa, de azt rögtön egy rossz követte. Hétfőn harmadik meccs dönt a férfi bajnokság harmadik helyéről Csodálatosan küzdött a Beton VÍZILABDA A férfi vízilabda OB I harmadik helyéért rendezett tegnapi má­sodik meccsen a Szeged Beton egyenlített az Eger ellen. Egy évvel ezelőtt sikerült a bravúr, pedig akkor is négygólos egri győ­zelem született a bronzcsata első felvonásában. Mivel a versenyki­írás megváltozott, ezúttal egy nyamvadt, egygólos sikerrel is be­érte volna a Szeged. Ebben az eset­ben ugyanis hétfőn újra egymás­nak feszülnek a felek, igaz, Eger­ben. A harmadik helyről ítélkező, sorsdöntő összecsapáson. De eh­hez nyernie kellett a Betonnak. Ennek szellemében az első perc legvégén egy gyönyörűen kiját­szott hazai fórt Mészáros haláli nyugalommal értékesítette. A kezdéssel speciel Egerben sem volt gond, az első negyed végén 4-2-re, a forduláskor pedig 5-3­ra még a Beton vezetett. Erre most nem került sor, mert az ex­szegedi Kiss Cs. előnyből egali­zált. Védekezésben nem hibázott a hazai gárda, támadásban vi­szont javulnia kell - jegyezte meg az egyik néző. Előnyből szerzett gólváltással indult a második nyolc perc. Előbb Császár, majd Éles talált a kapuba, 2-2. Elké­pesztő nagy csata zajlott a me­dencében. Kemény volt a játék, de nem durva. Tombolt a lelátó, amikor Vukanics - naná, hogy előnyből - megint vezetéshez jut­tatta csapatát. Egerben azért is kapott ki a Szeged, mert gyatrán használta ki a fórokat. Erre most nem lehetett panasz, az első négy ilyen szituációból háromszor is betaláltak. És gól lett az ötödikből is, Hosnyánszky tréfálta meg Jászberényit, 4-2. Csodálatosan, rendkívül moti­váltan pólóztak a szegediek, nem ismertek elveszett labdát, érző­dött, látszott rajtuk, hogy rettene­IK WWW.IOOZOMA.HU IDŐZÓNA ÓRASZALONOK< I— * rnmm< .asi i i iv , it <f fid p * GSPNPWPI } 6 Mészáros (6-os) kétszer is betalált emberelőnyből tesen ki vannak éhezve a sikerre. A kétgólos előny azonban nem tűnt életbiztosításnak. Tisztában voltak ezzel Komlósiék is, Mészá­ros tett is az ügy érdekében, fórban megint nem remegett meg a keze, 5-2. Az már csak hab volt a tor­tán, amikor kettős előnyből Barát védte Baco lövését. Sajnos Kádár összeszedte harmadik hibáját, de az sem hatott megnyugtatónak, hogy Császár kozmetikázott az eredményen, 5-3. Vajon kitart-e ez a két gól a meccs végére? - kér­dezgették egymástól a szegedi drukkerek. Gyorsan közös neve­zőre jutottak, elég belőle egyet is megtartani. Hol a meccset figyel­ték, hol pedig az eredményjelzőn az órát. Kínos lassúsággal teltek a másodpercek, a percekről nem is beszélve. Pláne úgy, hogy Kis G. a találkozó első akciógóljával még közelebb hozta az Egert a Szeged­hez, 5-4. Lehmann fórban hibá­zott, aztán pedig szegedi felúszás­nál Németh játékvezető kiállítot­Fotó: Cyenes Kálmán OB l-es férfi vízilabda-mérkőzés, harmadik helyért, második találkozó. Újszegedi sportuszoda, 400 néző. Vezette: Kiszelly, Németh A. Szeged: BARÁT - MÉSZÁROS 2, Kádár. KOMLÓSI, VUKANICS 1, HOSNYÁNSZKY 1, Lehmann 1. Csere: Varga R, Molnár P, Tóth L„ Éles 1. Edző: Gyöngyösi András. Eger: JÁSZBERÉNYI - Baco, Decker Á„ Nyéki, Kis G. 1, Kiss Cs. 1, CSÁSZÁR 2. Csere: Bálint 1, Seress, Hegedűs, Gór-Nagy, Matajsz, Mackeben. Edző: Tóth Kálmán. Gól-emberelőnyből: 10/6, ill. 10/4. A két győzelemig tartó párharc állása: 11. ta Vukanicsot, majd Mészárost cserével végleg. Már hetek óta nem hajlandó szimpatizálni a sze­gediekkel... Csak azért is kivéde­kezték mindkettőt. Sőt: Lehmann újra kettőre növelte a Beton elő­nyét. Tíz másodperc híján két perc volt hátra a meccsből, amikor Báhnt a szegedi kapuba préselte a labdát, 6-5. Éles lövése a kapufán csattant, de Barát védte Bálint és Hegedűs lövését is. Hétfő este Egerben következhet a mindent eldöntő harmadik összecsapás! Több száz gyerek, versenyző sportolása van veszélyben Drámai a helyzet a szegedi vízitelepen Óriási bajban van a szegedi ví­zitelep: az épület nagy részét még mindig húszcentis víz lepi el, a helyreállításokat viszont a fertőzésveszély miatt minél ha­marabb, az ár visszavonulásával párhuzamosan el kellene kez­deni. Több érdekesség is ér, amikor a Démász-Szegedi VE vízitelepé­hez érek. Az ugyan nem tartozik a kuriózumok közé - sajnos -, hogy még őrzik a gát ezen szaka­szát. Az már meglepő, hogy pél­dául nyitva van a telep Felső Ti­sza-parti, általában zárva tartott ajtaja. Persze, hiszen hogy is le­hetne az udvar felől bejutni, ami­kor homokzsákok és a Tisza zár­ja el az utat. Aztán a szag: bizony büdös van. Hordalék, szemét, kosz látványa fogad, nem csoda a kellemetlen hatás az orrnak. És végül: üres a telep. A máskor oly zajos, forgalmas létesítmény csendes. Csak a Bruckner házaspár, il­letve ahogy inkább ismerik őket: Eszti néni és Pista bácsi fogad. Am gondnokként egyelőre ők sem tudnak semmit sem csinál­ni. Pista bácsi gumicsizmában áll a folyosón, a dicsőségfal mellett. Mutatja, most bokáig ér a víz, de a radiátor például bőven eltűnt a tetőzéskor. A telep alsó részén ezek szerint mellközépig ért az ár, amely egy métert már visszahú­zódott. És naponta mindig tíz centimétert apad. A glettelés vi­szont leázott, könnyen lehet, ahogy szárad, lejön a vakolat is. Petrovics Kálmán, az egyesület igazgatója vezet körbe az épület­ben. A következő állomás a klub­Vízben úszik a Démász-Szegedi VE Felső Tisza-parti otthona Fotó: Karnak Csaba helyiség, amely most fémszekré­nyekkel van tele. A pincéből és az alsó szintről, kb. 800 négyzet­méterről mindent felhordtak, ami mozdítható volt: motorokat, súlyzókat, padokat. A Szent Ju­pát Klub zsúfoltságát gyorsan fe­lülmúlja a terasz nyújtotta lát­vány. Döbbenetes. Mivel a táro­lóból az összes hajót ki kellett hozni, csónakokkal van tele az udvar. A hajók jó tulajdonsága, hogy úsznak a vízen. Csakúgy, mint a már említett hordalék, szemét és kosz vegyes elegye. A dísznövények elrohadtak, a te­niszpálya kerítése rengeteg „dzsuvát" fogott fel. - Ez a probléma nem csak arról szól, hogy a víz kiöntött, majd visszahúzódott. Sokkal inkább ar­ról, hogy a több száz gyerek vissza tudjon költözni a telepre. Folya­matosan kell majd takarítanunk, mert ha megvárjuk, míg a Tisza teljesen visszahúzódik, akkor a magasabb részeken lévő és hama­rabb szárazra kerülő területeken fertőzésveszély alakulhat ki - ele­mezte a helyzetet Petrovics. Hirtelen ötlettől vezérelve fel­vetem, tegyünk egy kört hajóval. Az igazgató szívesen rááll a do­logra, bár kijelenti: a fertőzésve­szély miatt ezt mindenkinek megtiltották. Azért az udvaron körbeevez, és megmutatja a kaja­kos, kenus és az evezős hajótáro­lót, valamint az ifjúsági vízitele­pet is. Persze csak kívülről. Lát­ható, festeni, javítani, cserélni kell az épületeken szinte min­dent. - Segítségre lesz szükségünk, hogy visszaállítsuk az eredeti ál­lapotokat. Takarító- és fertőtlení­tőszerek, nagy nyomású gépek szükségesek; többmilliós nagy­ságrendű lesz a helyreállítás - vé­lekedik kormányosom, miköz­ben egy harcsatetem mellett húz el a kenu. Ebből már nem lesz paprikás, nem úszik arrébb, főleg mert a felét már lerágták. Sok, főleg dunai klub érintett volt az árvízben, de nem hetekig. A tiszai egyesületek zöme pedig főleg a folyó holtágára települt. A szegedi kivétel, hiszen az élő Ti­sza árterében helyezkedik el. Ezért is ilyen nagy a kár és a baj. - Levelet küldtünk a sportért felelős államtitkárnak, Ábrahám Attilának, akitől szóban ígéretet kaptunk a segítségre. Úgy tekint­jük magunkat, mint bármelyik szegedi intézményt, hiszen az is­kolákhoz hasonlóan nálunk is százával fordulnak meg napi rendszerességgel a gyerekek. A mielőbbi működésképességhez gyors, hathatós támogatás kelle­ne. Bárkitől - teszi hozzá végül Petrovics. Az olimpiai, világ- és Euró­pa-bajnokok második otthoná­ban, a százak napi mozgását je­lentő szentélyben mindent a víz ural. Annyi örömet szereztek ne­künk, most viszont segítségért kiáltanak. MÁDI JÓZSEF Gyöngyösi András: - Ez volt az a vízilabda, amit én elképzel­tem. A csapat zseniáhsan véde­kezett. Gratulálok a fiúknak, győzelmünkkel visszaszállt az Egerre a felelősség. SZÉLPÁL LÁSZLÓ BARAT Y0LT A LEGJOBB A mezőny legjobb címét Barát Fe­renc érdemelte ki, aki válogatott formában védte a Szeged Beton VE kapuját. Forduló A labdarúgó Borsodi Liga újabb fordulója ma kezdődik, és vasár­nap ér véget. A párosítás: Vasas­Bp. Honvéd (péntek), REAC-Fe­rencváros, Pécs-Sopron, Debre­cen-Tatabánya, Győr-Kaposvár, Diósgyőr-Pápa, MTK- Fehérvár (mind szombat), Újpest-ZTE (vasárnap). Nyugodtan MUNKATÁRSUNKTÓL A labdarúgó NB II-ben a Nyír­egyházát és a Makót mindössze egyetlen pont választja el egy­mástól. A mezőny egyik legjobb játékosállományával rendelkező nyírségiek eddig messze elma­radtak a tőlük joggal elvárt sze­repléstől. Edzőt is cseréltek, a legutóbbi három fordulóban már Gálhidi György irányítja a gárda szakmai munkáját. A makóiak önbizalommal telve várhatják a ma 17 órakor kezdődő nyíregy­házi összecsapást, erre feljogosít­ja őket a tavaszi meccseken be­gyűjtött 19 pont is. A találkozó előtt eredményes főpróbát tartot­tak a zöld-sárgák, akik Magyar (2) és Kurucsai góljaival 3-0-ra legyőzték a HFC-t a Magyar Ku­pa megyei selejtezőjében. A KEZDŐ CSAPAT |Bg Czirbus - Turján, Magyar, Mórocz, Kis K. - Kulacsik, Varga R„ Bány, Podonyi - Schreiber, Kurucsai. A labdarúgó NB III Alföld cso­portjában az AJgyő ma 17 órától a Gyulát fogadja, míg a Hódme­zővásárhely szintén ma 17 órától Mezőtúrra látogat.