Délmagyarország, 2006. május (96. évfolyam, 101-126. szám)

2006-05-08 / 106. szám

HÍREK, ESEMÉNYEK, EREDMÉNYEK MINDEN HÉTFŐN Ha mindenki úgy küzdött volna, mint Djurkovics (labdával) a bajnoki fináléban... MTl-fotó - Sajnos kishitűen, félénken ezt a mai játékot már nem lehet ered­ményesen művelni. A mi csapa­tunkat az akaratgyengeség jelle­mezte - állapította meg Mezei Ri­chárd. De ugyanezt erősítette meg Andjelkovics is, aki arról beszélt, hogy mindaddig, amíg nem húzza egyformán hét játékos a szekeret ne álmodozzanak győzelemről. Természetesen mindenki azt hangsúlyozta, hogy ezt a gyenge teljesítményt még el lehet feledtet­ni, hiszen szerdán 18 órakor már a visszavágó következik. Zdravko Zovko: - Amikor le­vetkőztük lányos zavamnkat, ak­kor már úgy játszott a csapat, mint ahogyan azt az első perctől reméltem. Kovács Péter: - Nagyon csaló­dott vagyok. Hozzáállásban, fe­gyelmezettségben és a védekezés keménységében alulmaradtunk. Teljesen komolyan jelentem ki, ez a játék az én kudarcom, hiszen én készítettem fel a csapatot. Nagyon fáj, hogy így megbuktunk az első erőpróbán. A többit azonban min­denki intézze el magában. Úgy gondolom, van min elmorfondí­rozni. A síráson túl azonban máris arra kell koncentrálni, hogy a szerdai mérkőzést megnyerjük. Remélem, hogy a Pick-játékosok profiként viszonyulnak ehhez a kudarchoz: ha padlóra küldték őket, akkor mindent elkövetnek, hogy visszavágjanak. SÜLI JÓZSEF BAJNOKI DÖNTŐ VESZPRÉM PICK SZEGED Wff. W$kf \ a 33-25 (17-13) Férfi kézilabda NBI, MTD-döntő, első mérkőzés. Veszprém, 2500 néző. Vezette: Kékes Cs„ Kékes R Veszprém: Sola - Gulyás 1, LAZAROV 6, Eklemovics 3, GÁL 4, Perez 4, Pásztor. Cse­re: Tatai (kapus), IVÁNCSIK 6 (4), LAPCSEVICS 2, Lusnyikov, Buday 1, Myrhol 2, TOM­BOR 4. Edző: Zdravko Zovko. Pick Szeged: Puljezevics - Bendó 2, DJURKOVICS 4, Andjelkovics 3, Mezei 2, ILYÉS 8, Matics 1 (1). Csere: Szente (kapus), Krivokapics 1, Lendvay 2, Herbert, Vadkerti 1, Bakos 1, Berta. Edző: Kovács Péter. Kiállítások: 8, ill. 10 perc Hétméteresek: 4/4, ili. 5/1. Az eredmény alakulása: 4. perc: 2-2,8. p.: 3-5,12. p.: 6-6,18. p.: 9-9,27. p.: 14-13,35. p.: 20-14,45. p.: 26-18,55. p.: 29-23. ILYÉS FERENC A MEZŐNY LEGJOBBJA r ^^ SZEUIÉP (J^Ttox MjU. ) M EGA LUX LOMBARD PORSCHE , SZEGED MM las . ZIXEM 2000 Mobile' • • llyés Ferencen most sem múlt semmi. Tizenegyszer próbálta bevenni a veszprémi kaput, s nyolcszor eredménnyel is járt. Hét találatot a posztjának megfelelően: átlövésből szerzett. Háromszor hozta gól­helyzetbe társait. Ennél nagyobb erénye volt azonban az, hogy haj­tott, küzdött - ki is állították róla Gulyást -, birkózott - ő is pihent kényszerből két percet -, mert győzni akart. Nem úgy, mint néhány társa. LAPUNK ERTEKELTE A FINÁLÉT Lapunk a bajnoki döntő meccsein osztályozza a játékosokat és az edzőket. Csakúgy, mint az iskolában, 1-től 5-ig értékeltük a kézilabdásokat. Veszprém: Sola 3, Gulyás 3, Lazarov 5, Eklemovics 3, Gál 5, Perez 3, Pásztor 2, Tatai 3, Iváncsik 4, Lapcsevics 3, Lusnyikov 2, Buday 2, Myrhol 2, Tombor 4. Zdravko Zovko 5. Pick Szeged: Puljezevics 3, Bendó 2, Djurkovics 4, Andjelkovics 3, Me­zei 2, llyés 5. Mabcs 2, Szente 2. Krivokapics 1, Lendvay 1. Herbert 1, Vad­kerti 2, Bakos 2, Berta 2. Kovács Péter 2. NAPI MELLÉKLETEK Kedd GYÓGY-ÍR Szerda LÉGYOTT Csütörtök BIZALMASAN Péntek DÉLMADÁR Szombat SZIESZTA WWW.DELMAGYAR.HU DÉL SPORTJA SZERKESZTI: SÜLI RÓBERT • 20 06. MÁJUS 8. Most még az első félidő végéig sem bírta tartani magát a vendégegyüttes A Pick Szeged elbukott az első vizsgán A férfi kézilabda bajnoki döntő első mérkőzését 33-25-re nyerte az MKR Veszprém a Pick Szeged ellen. A három győzelemig tartó párharcban l:0-ra vezetnek Zdravko Zovko fiai. A találkozó elején úgy tűnt, hogy a Pick nagyszerűen felkészült a a Veszprémből. - A hazaiak nem csinálnak sem­mi olyat, ami meglepne bennün­ket - mondta Lele Ambrus. S elé­gedetten nézte a szegcdi csapat já­tékát. Bár amikor Krivokapics az 5. percben kihagyta a büntetőt kissé összehúzta a szemöldökét az ügy­vezető elnök. De hát jött IlyÁs, Ma­tics (büntetője) és Krivokapics gól­ja, ez utóbbinak, mint később ki­derült, ez volt az egyetlen találata, a vendégek vezetését jelentette. A Tisza-partiaknál meglepően ma­gabiztosan játszott Djurkovics, aki például négy perc alatt három gólt szerzett csapatának. Csak a bünte­tők értékesítése nem ment a szege­dieknek. Ennek ellenére úgy tűnt, igaza lesz Eklemovicsnak, hogy a Dunaferr elleni nagyobb csatából előnyt tud kovácsolni Kovács Péter csapata. Közben Lusnyikov ismét bebizonyította, hogy neki a legjob­ban az ellenfél játékosának harc­képtelenné tétele megy, de leg­alábbis megfélemlítése minden­képpen. Ugyanis úgy neki rontott teljes erőből és lendületből hátul­ról Andjclkovicsnak, hogy a kitű­nő irányítót úgy kellett a parkett­ből „kiásni". Megért volna egy pi­ros lapot is, de a lágyszívű Kéke.s testvérpár csak sárgát mutatott fel. Azután is volt még néhány ütés­váltás, a két csapat azonban eléggé sportszerűen küzdött. Mintegy ne­gatív szereplőként emlegették a szegedi drukkerek Krivokapicsot, aki nem csupán a lövéseit puskáz­ta cl, hanem rengeteget rontott is. Sőt felesleges kiállítással is sújtot­ta csapatát. - Fájt a vádlim, de tudom, ez nem indok arra, hogy ne játsszak jobban - mondta kissé bosszúsan a jobbátlövó. Három perccel a félidő vége előtt már azt hihettük, hogy mi­nimális különbséggel vonulnak le a csapatok szünetre, amikor a Pick elkezdett támadásban kap­kodni és könnyelmúsködni. Eb­ből aztán két perc alatt három kapott gól származott: Buday egyetlen találatát Perez két gólja követte. Sajnos az első játékrész végén összezavarodott Pick-játékot Ko­vács Péternek a szünetben sem si­került jó irányba terelnie. A kissé megsérült Andjelkovics helyére beálló Lendvay például csak az el­ső féhdó közepén lőtt először ka­pura, de az is csak egy bátortalan kísérlet volt. Djurkovics a 35. perc­ben még lőtt egy gólt, majd ő is a kispadra ült. - Kaptam egy hatalmas ütést a karomra, alig tudtam tartani ­mondta a beállós, s a mérkőzés vé­gén Piöker gyúrótól jeget kért, hogy enyhítse a fáidalmát. Öt-hat gól volt hosszú ideig a két csapat kö­zött a különbség. A szegedi druk­kerek dicséretére legyen mondva végig biztatták a csapatot. Rajtuk nem múlt, hogy a hazaiak a kegye­lemdöfést a 40. és a 45. perc között adták meg, amikor zsinórban négy gólt szereztek, s ezzel nyolcra, (26-18) nőtt a különbség. llyés Fe­renc, a mezőny legjobbja hiába küzdött úgy, mint egy oroszlán, magára maradt. - A legrosszabb érzés az, ami­kor az ember kiadja a lelkét, s a csapata pedig sima vereséget szenved - árulta el az átlövő a mérkőzés végén. Sajnos több Pick-játékos elégtelenre vizsgá­zott ezen a mérkőzésen. Például Lendvay az 55. percben lőtt má­sodszor kapura, s szerzett vele gólt. Vagy egyfajta iróniának is felfoghatjuk, hogy az ötödik sze­gedi hétméteres végrehajtására Kovács Péter edző Mezeit jelölte ki. Nem csodálkozhattunk azon, hogy a csapatkapitány kihagyta. Szurkolói vélemények A Pick 'Szeged honlapjának szurkolói fórumán rengeget beírás történt a bajnoki döntő után. Nézzünk néhány véleményt. ImB: ..A szurkolók minden elismerést megérdemelnek. Az ötven­szeres túlerő ellenére a tévében sokszor hangosabban szólt a „Pick Szeged!" biztatás. Biztos vagyok benne, hogy szerdára összeszedik magukat a fiúk ás megmutatják, hogy valójában mire képesek, ami­kor háromezren szurkolnak nekik. Pick Brother: „Most van a csapatnak a legnagyobb szüksége a szur­kolók támogatására. A mi helyzetünkre nézve találó a már-már klasszikusndk számító idézet a Tanú című filmből, a magyar na­rancsról: kicsi, sárga, savanyú, de a MIÉNK! Mindörökké Pick Sze­ged! Beus: „Abszolút nem lefutott ez a bajnokság! A fiúk nagyon sokszor bebizonyították már, hogy fel tudnak állni! Ők képesek rá! Hajrá Fi­úk!! Bele kell őket hajszolni a győzelembe, muszáj lesz, de szerintem nem lesz rá szükség, a srácok nagyon oda fogják tenni magukat! NagypetiSz: „A szerdai meccs? Ezek után hihetetlen nehéz, ke­mény, de győzelem esetén értékes lehet! Ez a Veszprém, ha ilyen ali­bisták leszünk, kettéharap minket. Ez van! Szerdáig mérgelődjünk, de legyen telt ház ás verjük meg őket." 1 Krnl: „Lusnyikov csodagyereket el kellene tiltani a kézilabdától végleg Magyarországon." Szolnokon lapátoltak a kajakosok és kenusok Vajda és Joób remek különcsatája A hét végén a szolnoki Holt-Tiszán a Raab Karcher-tájékoztatóval hivatalo­san is megkezdődött a kajakosok és ke­nusok síkvízi versenyidénye. Nem örvendett nagy népszerűségnek a szolnoki idénynyitó. A Rabb Karcher-tá­jékoztatóra nem csúcsformában érkeztek a kajakosok és kenusok, ráadásul nagy nevek hiányoztak. Nem indult például a szegedi női duó, Janics Natasa és Keresz­tesi Alexandra sem. No persze a start egyáltalán nem volt köte­lező, így aztán aki kisebb sérüléssel bajlódott, vagy nem érezte szükségét, hogy részt vegyen az eseményen, az távol is maradt tőle. Két hét múlva válogató ugyanitt, Szolnokon, so­kan ennek ismeretében „hegyezték" magu­kat. A huszonkét egyesület 278 sportolója közt viszont ott volt a Démász két olim­piát megjárt kenusa, Vajda Attila és foób Márton. Éppen kettejük csatájától volt hangos az ezer és az ötszáz egyes. Előbbit Joób, utóbbit pedig Vajda nyerte. - Abszolút pozitívnak értékelem szol­noki szereplésemet - nyilatkozta Joób. ­Nem csúcsformában érkeztem, ám így is nagy csatákat vívtunk Attilával. Ezren szerencsém volt a pályával, viszont ezt az előnyt Vajda ötszázon visszakapta. A gyorsítás után biztos jobb leszek. Szerin­tem mindkét távon kettőnk között dől el a harc, esetleg bejöhet a képbe még egy-két rivális. - Ugyanez volt a tavalyi tájékoztatón is - értékelt Vajda. - Ötszázon azért figyel­nünk kell a KSI-s Metka Mártonra is. Megpróbálom pozitívan feldolgozni, tu­dom, hogy mit rontottam el. Ha ilyen szél lesz az első válogatón is, mint most, akkor igenis figyelnem kell nemcsak az időjárásra, hanem minden ellenfélre. |oób és Vajda az első válogatóig Szege­den marad, utána irány a duisburgi Vi­lágkupa, majd azt követően két hétig Du­navarsányban edzőtábrozik a két Ti­sza-parti klasszis. MÁDI JÓZSEF SZEGEDI PÁRBAJ 5«j A Démász-Szegedi VE versenyzőinek eredményei. 1000 m, férfiak, Cl: 1. Joób Márton, 2. Vajda Atti­la. 500 m, Cl: 1. Vajda, 3. loób. K2:4. Varga Norbert. Börcsök Balázs.