Délmagyarország, 2005. november (95. évfolyam, 256-280. szám)

2005-11-30 / 280. szám

• SPORT* REFLEKTOR HODTAV-KUPA Hódmezővásárhelyen rendezték meg a Hódtáv-kupa úszó­versenyt. A Szegedi Úszó Egylet fiataljai közül Keresztesi Márkó 1. 200 m gyorson; Stefán Máté 1. 200 háton; Tarnai Orsolya 3. 200 háton; Szilágyi Nikolett 2. 200 gyorson, 3. 50 pillangón; Vass Flóra 2. 200 mellen; Bárány Bettina 3. 200 mellen; Király Bence 2. 200 pillangón, 3. 400 vegyesen; Sibalin Dávid 3. 200 gyorson; Ambrus Diána 3. 200 pillangón. Edzői: Nagy Attila és Molnár János. HÉT KUDARC, EGY SIKER Az országos utánpótlás fiú vízilabda-bajnokságban a HVSC korosztályos csapatai (edzők: Kasza Károly, Vékony László, Kasza Attila) a következő eredményeket érték cl, serdülök: FTC-HVSC 14-4, a vásárhelyiek gólszerzői: Szabó J. 3, Nádasdi Z. HVSC-Domino-BHSE 4-9, g.: Nádasdi G. 2, Kasza, Kmetykó. Kaposvár-HVSC 6-21, gsz.: Szabó J. 6, Kmetykó 4, Kasza, Tóth E. 3-3, Nádasdi G. 2, Kristó, Nádasdi Z., Öveges. Gyermek: FTC-HVSC 15-2, gsz.: Kadnár, Márton. HVSC-Domino-BHSE 5-14, gsz.: Márton 2, Vigh, Széni, Harcsás. Kaposvár-HVSC 10-8, gsz.: Márton 5, Bende, Harcsás, Vigh. Ifi: FTC-HVSC 13-4, gsz.: Szabó J„ Gallyas 2-2. HVSC­Domino-BHSE 10-24, gsz.: Hajdú 5, Szabó J. 3, Kmetykó, Nádasdi Z. SZENIOR ÚSZÓVERSENY Nagy létszámú mezőny vett részt a vásárhelyi harmadik szenior országos úszóviadalon. A Szentesi Delfin ESC sportolói az esztendő utolsó 50 méteres versenyén is kitettek magukért. Virágos Éva és Kovács lmréné egyaránt hat első helyet szerzett, Beesák Jánosné „csak" ötöt, mellette kettő másodikat és egy harmadikat. Debreceni Beáta mérlege: négy 1., két 2. hely; PólyánéTéli Éva: négy 1., egy 2. hely; Bocskay Zsófia: négy 1., egy 3. hely; (arolics Béla: három 1., egy-egy 2. és 3. hely; Cseuz László: két 1., egy 2. és három 3. hely; Tar János: két 1., egy 2. hely; Pengő Erzsébet: két 1. hely; Szakács Ernő: egy 1., egy 2. és kettő 3. hely; Melkhun Dezső: egy 1., két 2. és három 3. hely; Csák Zsuzsa: három 2., egy 3. hely; Bertha Éva: két 2., egy 3. hely; Kasza József: egy 2. hely; dr. Bakacsi C.yula: egy 2. hely; Horvát László: egy 3. hely; Balázsné Lukátsy Katalin és Varga Kis Kata egy-egy 3. hely. A váltókban a szentesiek két első és három második helyet szereztek. VERESÉGEK A férfi kézilabda NBII dél keleti csoportjában a Szentesi Kinizsi a Berettyó gárdáját fogadta. Felnőttek: Szentesi Kinizsi­Berettyó 23-28. A szentesi gárda pillanatnyilag a tizedik helyen áll. Ifik: Szentesi Kinizsi- Berettyó 21-27. Az ifik hetedikek. MIKULÁS-NAPI TURUL December 4-én 14 órától 18 óráig turulversenyt rendeznek a szegedi Topolya sori sportcsarnokban. Nevezni e-mailen lehet (gyongyijoot« yahoo.com) december 3-áig Joó Gyöngyinél. SZATYMAZIAK HELYEZÉSEI A szatymazi dzsúdósok több versenyen is részt vettek. Miskolcon rendezték a diák B országos bajnokságot, amelyen 55 kg-ban Veszelovszki Kevin az ötödik helyen végzett. Budapesten az UTE Megyeri úti csarnoka adott otthont a diák C bajnokságnak. A közel kétszáz versenyzőt felvonultató viadalon Kónya László az 55 kg-ban bronzérmet szerzett. Szintén Budapesten a Honvéd Tüzér utcai Küzdősport Centrumában tartották a serdülő B ob-t, ezen Lipták Dávid a 48 kg-ban hetedik lett. A fiatalok edzője: Kovács Szabolcs. Könnyed győzelemmel főpróba a Ciudad Real ellen Gólcsúcsra járt a Pick AZ ÉV MÉRKŐZÉSE: PICK SZEGED­CIUDRD REAL PICK-DEBRECEN 41-23 (18-10) NB l-es férfi kézilabda-mérkőzés. Újsze­ged sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Agnecz, Sípos. Pick Szeged Szente - Berta 2, Djurkovics 1, MEZEI 4. MATICS 6. Herbert l.Andjel­kovics 1 Csere: Puljezevics (kapus), BA­KOS 8 (2). LENDVAY 7, Bendó 4, Vadkerti 2, LELE 5(1). Edző: Kovács Péter. Debrecen: Pereverzia - Noris 3, KISS 4, Tóvizi 1, ZARKOVICS 6, Ambrus 1, Vágó. Csere: Kenyeres (kapus), Sípos 5 (5), Vujadinovics 2, Rédei 1, Kincses. Edző: Dayka István. Kiállítások: 2, ¡11.1Q perc Hétmétere­sek: 6/4, ill. 6/5. Kovács Péter a sok sérült miatt ­Krivokapics ellentétben Peruni­csiccsel még a kispadra sem ült le - örült, hogy egy gyengébb ellen­féllel kellett a fópróbát megtarta­ni. A lelke mélyén azért jobban szerette volna, ha ugyanabban a lendületben marad a csapat, mint amilyet Dunaújvárosban az első harminc percben produkált. Jól kezdtek a vendégek, az elsó és a második gól is a nevükhöz fűző­dik, de négy perc elteltével a Pick egy ötgólos sorozatot produkált, s Dayka István edző időt is kért. A debreceni tréner azonban csak annyit ért el, hogy nem estek olyan sűrűn a szegedi gólok. Közben Djurkovics akkora ütést kapott a fejére, hogy felrepedt a bőre, s eny­he agyrázkódást szenvedett. Szabó doktor foltozta be a beállós sebét. Nem kellett csúcsjáraton hajtani a Pick-játékosoknak, mégis sikerült folyamatosan növelni az előnyt. - Tanulmányoztam a spanyol bajnokságot. Ott abban különb a helyzet, hogy a csapatok vettek néhány sztárt, s fiatalokat beépí­tik melléjük. H így tennénk mi is, akkor izgalmasabb és látvá­Mezei (lő) védekezésben és támadásban is csapata egyikl legjobbja volt Fotó: Schmidt Andrea nyosabb lenne a magyar első osz­tályú bajnokság is - jelentette ki a szünetben Skaliczki László szö­vetségi kapitány. A második félidő első öt percét meghajtotta a Pick, s ötször ke­serítette meg a debreceni csere­kapus, Kenyeres életét. így már a 32. percben tíz lett a két csapat góljai között a különbség. Sőt ezt sikerült még hárommal megtol­dani. Kovács Péter edző legjobb cseréje Lele Ákos volt, aki tíz­percnyi játék után ötször kö­szönt be Pereverzia kapujába. Kovács Péter: - Nagyon örülök annak, hogy ebben a szezonban sikerült negyven gól fölé jut­nunk, s az is megnyugtató, hogy akik eddig a perifériára kerültek, jól teljesítettek. SÜLI JÓZSEF BAKOS DÁVID, A LEGEREDMÉNYESEBB A PLER-Airportból nyáron Szeged­re igazolt Bakos Dávid eddig csak epizódszerepet kapott Kovács Pé­ter edzőtől. Az alacsony termetét lelkesedésével pótolni igyekvő át­lövő eddig adós maradt a gólok­kal. Pedig előző csapatában a házi góllövőlistán igencsak előkelő he­lyet foglalt el. Most a Debrecen el­len szinte nem tudott hibázni. A hálóba talált átlővésből, betörés­ből és büntetőből. ZIXEM 2000 A Legrand nyert, az Első Beton kikapott Három pont idegenből A futsal NB I-ben a Szentes Miskolcon nyert, míg az Első Beton kikapott idegenben. MUNKATÁRSUNKTÓL CSÖ-MONTAGE-ELSÖ BETON 3-0 (1-0) Budapest. MAFC-csarnok, 100 néző. Ve­zette: Ember, Nyekita. Első Beton: Tihanyi - Németh, Szent­ágotai, Rácz, Brinszky. Csere: Kovács P, Fekete, Puskás, K. Tóth, Halász (kapus). Edző: Szabó Zsolt. Szabó Zsolt: - A legutóbbi kupa­meccs még éreztette hatását a fe­jekben és a lábakban is. Gratulá­lok ellenfelünknek. MISKOLC-LEGRAN D-SZENTES 2-8 (1-6) Miskolc, 50 néző. Vezette: L. Tóth, Bendik. Szentes: Bíró - Szabó A., Kerepeczky, Jerney, Ábel. Csere: Tóth Cs., Varga R., Szarvas, Geleta, Keller, Koncz, Mészáros (kapus). Játékos-edző: Koncz Zsolt. Gólszerzők: Szarvas (3), Varga R. (2), Geleta (2), Szabó Á. Koncz Zsolt: - Végig magabizto­san vezetve megérdemelt a győ­zelmünk. Tbvábbi eredmények: Csö­mör-Vasas-Dupont 3-2, Ara­mis-Abony 12-2, Kanárik-Sik­lós 12-4, Gödöllő-Berettyóújfa­lu 4-1. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Aramis 9 7 1 1 47- 17 22 2. Csömör 9 6 1 2 58- 34 19 3. Gödöllő 9 6 1 2 51- 30 19 4. Legrand-Szentes 9 6 1 2 45 - 34 19 5. Kanárik 9 6 3 66-4218 6. Első Beton Szeged 9 5 1 3 39­3716 7. Berettyóújfalu 9 4 1 4 52­4713 8. Cso-Montage 9 4 ­5 45­3012 9. Siklós 9 1 2 6 50­66 5 10. Vasas-Dupont 8 1 1 9 22-43 4 11. Abony 9 1 1 7 37-72 4 12. Miskolc 8 1 ­7 27-77 3 CSATAR ÉS KAPUS A győztes Legrand-Szentesböl a három gólt szerzett támadó, Szarvas Zsolt, míg az Első Beton­ból a kapus, Tihanyi Csaba érde­melte ki a csapata legjobbja el­met. Hétfőn 19 órától az újszegedi sportcsarnokban a rangadón ép­pen egymással néznek majd far­kasszemet. HELYI SPORTESEMENYEK RÖVIDEN ATLÉTIKA Dóm tön egyetemi futóverseny: 1. JGYTK Pajzán Majális nevű csapata. KAJAK-KENU FALLABDA Egyetemi és főiskolai bajnokság, Szeged. Végeredmény, nők: 1 Ke­cse Nagy Helga (SZTE), 2. dr. Ta­kács Katalin (SETF), 3. Swarcz Eszter (BME). 4 Nádas Orsolya (SZTE): férfiak: 1 Szabéki Márton (Budapesti Üzleb Főiskola). 2. Var­ga Dániel (BME). 3. Kerényi Ádám. 5. Tasnádi Gábor (utóbbi kettő SZTE). Az Universitas Regatta eredményei, térti PK2: 1. Hornyák Róbert, Lajkó Gergő, 2. Tóth Csongor, Nagypál Tamás, 3. Krizsán Tamás, Kérdő András; női PK2:1. Dobruczky Ré­ka. Nényei Mária, 2. Zelenka Edit. Offra Ildikó; mix PK2: 1. Bátor Csenge. Huszka Károly; férfi PC4: 1 Huszka Károly. Gál Attila, Hor­nyák Róbert, lajkó Gergő, 2. Cser­jés Sándor. Dencsik Gábor, Kovács Viktor. Farkas Máté; mix PC4: 1 Orosz Tamás, Burkovics Margit, Kuli Adrienn, Czibulya Edina. KICK-BOX Egyetemi és főiskolai bajnokság. Szeged Az SZTE eredményei, 79 kg: 3. Gyuris Gábor, 84 kg: 2. Dá­vid Zoltán, +94 kg: 2. Griljov Ró­bert. TORNA TENISZ Az SZTE egyéni oktatói teniszver­senye, Szeged, SZTE-sportköz­pont, a végeredmény: 1. dr. Krisz­tin Tibor (TTK), 2. Pungor Miklós (JGYTKF), 3. dr Szatmári Zoltán (JGYTKF), 4. dr. Németh Dezső (BTK). Másodosztályú egyéni és csapat­bajnokság, Budapest. Női csapat: 1. Universitas SC Szeged (Hankó Adrienn, Kis Brigitta, Beraczka Krisztina, Berszán Izabella. Kurucz Erika, Bélteki Natália, Lenhart Emese, Gyurgyik Tímea, edző: Czi­beréné Nohel Gizella). Egyéni, nők, összetett: 3. Kurucz Erika, 6, Ber­szán Izabella. 7. Hankó Adrienn, gerenda: 2. Kurucz, talaj: 2. Ku­rucz; férfiak, összetett: 3. Kiss Pé­ter. talaj: 3. Kiss, korlát: 2. Kiss, nyújtó: 2. Kiss. Továbbjutott a HNKC KÉZILABDA A Magyar Kupa 4. fordulójában Mátészalkán 29-20-ra győzött a HNKC SE női kézilabdacsapata. MÁTÉSZALKA-HNKC 20-29 (11-14) Magyar Kupa, 4. forduló, női kézilab­da-mérkőzés. Mátészalka, 250 néző. Ve­zette: Nagy, Túróczi. Mátészalka: Anderkova - Silye 2, Ha­lász, Csirinyi 2, Katona, VAKARCS 7 (4), Boros. Csere: Lévai 5, Ignatyenko 1, Kiss B. 1, Takács, Jakab 2, Kiss J. Edző: Ve­ress István. HNKC SE: KÖRMÖCZI - Mucsi 4, NYIKO­LAJENKO 7 (1), Gaál 2, Jókai, Sipos 1 (1), ANCSIN 5. Csere: Scholtz (kapus), Mik­lós 1, WOLF 3 (2), Jenőfi 3, Dobó 1, Gagyi 2, Bloj. Edző: Buday Ferenc. Kiállítások: -, ¡11.4 perc. Hétmétere­sek: 8/4, ill. 4/4. Az eredmény alakulása, 6. perc: 2-4,12. p.: 4-8,21. p-7-11,27. p.: 10-13,41. p.: 11-22,49. p-13-24,55. p.: 16-27. A találkozó 45 perccel később kezdődött, mert a vásárhelyi ve­zetők kocsija balesetbe kevere­dett - nem sérült meg senki - és a bírók segítségével jutottak el a meccs helyszínére. Jól kezdődött - és így is folytató­dott - a mérkőzés, a Vásárhely az első pillanattól magához ragadta a kezdeményezést és végig veze­tett. Az elsó játékrészben még jól tartotta magát a Mátészalka, de ez a félidő mégsem erről marad emlékezetes. A 20. percben fókái összefejelt az ellenfél egyik játé­kosával - mindkét lány vétlen volt az esetben -, ennek következ­tében felrepedt a szemöldöke és nagyon erősen vérzett. A csapat­orvos, dr. Vörös János azonnal el­látta, leragasztotta a sebet, de az irányító-átlövő már nem tudta folytatni a találkozót. Ez azonban nem törte, nem törhette meg a HNKC-t. Az együttes jól védeke­zett, Wolf sok labdát szerzett - Si­pos is ügyes „tolvajnak" bizonyult és jól is sáncolt - és az ebből indí­tott gyors akciókat általában gól­lal zárták a társak. A döntőnek a második félidő első 11 perce bizo­nyult, ezalatt 8-O-ás szériát (1 l-l 4-ről 11-22-re) produkáltak a Buday-tanítványok, akik maga­biztos győzelmet aratva jutottak az MK következő körébe. Buday Ferenc: - Örülök, hogy a csapat győzelemmel búcsúzott a 2005-ös évtől. I.P. NYIK0LAJENK0 A LEGJOBB A HNKC SE legjobbjának az ukrán * légiós Olga Nyikolajenko bizo­nyult, ő volt a csapat gólgyárosa. Az egyik találatát talán még évek múlva is emlegetik majd Máté­szalkán: a labda mindkét kapufát érintve vágódott a hálóba. Igazi bomba volt, ebből kérnénk jövőre minél többet. Szankciókat sürgetnek A Magyarországi Zsidó Hitköz­ségek Szövetsége (Mazsihisz) ké­ri Bozóky Imrét, a Magyar Lab­darúgó-szövetség elnökét, hogy tegye meg a szükséges intézkedé­seket a szombati MTK-Újpest (0-2) élvonalbeli mérkőzésen ta­pasztalt rasszista, antiszemita megnyilvánulások ügyében. A Mazsihisz hangsúlyozza: „Nem feladatunk annak elbírálá­sa, hogy milyen szankciók lenné­nek helyesek és arányosak a tör­téntekkel kapcsolatban. A leglé­nyegesebbnek azt tartjuk, hogy jelzésértékű legyen a döntés, amely bizonyítja, hogy az élet minden területén mindenki kö­vetkezetesen" fellép a rasszista, antiszemita megnyilvánulással szemben. A Mazsihisz szerint a „Magyar Köztársaság jelenlegi törvényei szerint eltérően az európai orszá­gok többségétől az ilyen megnyil­vánulások nem valósítanak meg bűncselekményt, ez ugyanakkor nem jelenti azt, hogy az eset kö­vetkezmények nélkül maradhat. A Hidegkúti-stadionban ren­dezett találkozót a lila-fehér szurkolók rendszeresen antisze­mita rigmusokkal zavarták meg, többek között a következőket skandálták: „Mocskos zsidók", „Vár a gázkamra". Az Újpest vizsgálatot indított az ügyben, az MLSZ pedig pénte­ken rendkívüli elnökségi ülést tart. Az utóbbi tanácskozáson el­sősorban az MTK-Újpest mér­kőzésen történteket, azok esetle­ges következményeit tárgyalja, vitatja majd meg a testület. Drahos fantasztikus formában játszik Tbvábbra is veretlen a Kosár­suli: hét bajnoki és két kupa­győzelem Drahosék eddigi mér­lege. A vásárhelyiek irányítója az utolsó három bajnokin 121 pontot dobott. MUNKATÁRSUNKTÓL BODROGI BAU-VÁSÁRHELYI KOSÁRSULI-DEBRECENI EGYETEM 105-74 (32-17, 21-14, 21-19, 31-24) NB IB csoportos férfi kosárlabda-mérkő­zés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 350 néző. Vezette: Tamás. Domokos. Vásárhelyi Kosársuli: DRAHOS 48/15, Elek 2, NYILAS 14/3, KOVÁTS 14, Kukla. Csere: TIGYI21/3, Vas 2, Szilágyi, Csor­ba 4. Edzők: Czuprák László, dr. Elek András. A vendégcsapat az A csoportos Vadkakasok fiatal reménységei­ből állt, és eddigi mérkőzéseik alapján a legjobban védekező csapatok közé tartozott. A Hód­tói Sportcsarnokban ez nem lát­szott - Drahosék ugyanis szenzá­ciós támadójátékukkal gyorsan eldöntötték a meccset. A vásár­helyi irányító néhány perc alatt megszórta magát (21-10), majd következtek a csereként beállt Tigyi percei, 42-19. A vendégek nem adták fel, és gyors támadá­saik végén jó néhány szép kosa­rat szereztek, de hiába: Kováts zseniális zsákolásaival 53-3l-re végződött a félidő. A szünet után „leült" kicsit a játék, csak Nyilas tudott betalálni, míg a debrece­niek sorra dobták a pontokat, 60-43. A Kosársuli időkérése hasznos volt, ismét szervezett támadások következtek - és újra nőtt az előny, 70-47. Az utolsó negyed egyik fél részéről sem a védekezésről szólt, igaz ebben a sok csere is szerepet játszott. A vásárhelyiek közül mindenki eredményes volt - különösen Ko­váts és Drahos. A 100. pontot ez­úttal a kiváló irányító dobta, aki boldogan fizette - mindig a 100. pontot dobóc ez a kötelesség - a meccs után a karton sört a csa­patnak. Újabb hazai mérkőzését is biz­tosan nyerte a Bodrogi Bau, ezút­tal is fölényesen, helyenként igen látványos játékkal. A nézők elégedetten tapsolhattak a vé­gén. Juniorok: Bodrogi Bau-Vásár­helyi Kosársuli-Debreceni Egye­tem 66-75 (20-16, 18-18, 11-20, 17-21). Kosársuli: Szi­lágyi 9, Vas 20/3, Kispál 1, Len­cse 6, DANI L. 23/12. Csere: Ko­máromi 7/3. A vásárhelyi fiatalok tartalékos csapata nem boldogult az élme­zőnyhöz tartozó debreceniek el­len. A Kosársuli 4 győzelemmel és 3 vereséggel a középmezőny­ben van.