Délmagyarország, 2005. november (95. évfolyam, 256-280. szám)

2005-11-21 / 272. szám

HÉTFŐ, 2005. NOVEMBER 21. • A DÉL SPORTJA" II. A Djurkovics (balról), Andjelkovics szorítóban Szögi gól nélküli maradt NENAD PERUNICSICSET FIGYELTÜK A Tatabánya elleni bajnoki összecsapáson árgus szemmel figyeltük a Pick Szeged világklasszis átlövőjét, a szerb Nenad Perunicsicset. A Tisza-parti kitűnőség mintha érezte volna, hogy megkülönböztetett figyelemmel kísér­jük a játékát, extra teljesítménnyel rukkolt elő. Játszott percek: 43 (27, ¡11.16). Összes kapura lövés: 13 Gól: 7. Ka­pufa: 1 Mellé: 2. Kapus védte: 2 Blokkolták: 2. Gólpassz: 4. Szerzett labda: 1. Eladott labda: 0. Blokk: 3. Kiharcolt szabálytalanság: 12 Elkövetett szabálytalanság: 5. Kiharcolt büntető: 1. Kiharcolt kiállítás: 2. csökkentette hátrányát. Peruni­csics korábbi próbálkozásai azon­ban a 17. percben góllá értek, s et­től kezdve a tatabányai gólvágón kívül egészen a 41. percig csak Vadkerti tudott lépést tartani. Fordulás után ugyanaz lett a koreográfia, mint a mérkőzés elején, a Pick gyorsan lőtt két gólt, majd kiengedett, s bekövet­kezett a második hullámvölgy, melynek következtében a 40. percre már csupán két találat (15-13) volt a hazaiak előnye. Szerencsére Vadkerti nagyon fon­tos pillanatban rezegtette meg a vendégek hálóját, s attól kezdve a Komárom megyeiek egyre rit­kábban tudták a szegediek kapu­ját bevenni. - Azt azért nem hagyhattuk, hogy nagyon beleéljék magukat a tatabányaiak, s már összeszedet­tebb támadásokat vezettünk. Matke helyett is küzdöttem, hi­szen tudtam, hogy a társam már nem tud visszajönni a pályára ­mondta a válogatott szélső. A hazai védelem jobban figyelt Némethre is, így a két négyes gólsorozat közé, miközben a vendégek is betaláltak egyszer, egyszer egy hármast szorítottak be Perunicsicsék. Kovács Péter: - A végered­ménnyel nagyon elégedett va­gyok, de a támadójátékunkon nagyon sokat kell javítanunk, hogy szombaton Dunaújváros­ban ne szenvedjük az első vere­ségünket. A védelmünk jól szu­perált. Füzesi Ferenc:- A mérkőzés háromnegyed részében jól küz­Fotó: Schmidt Andrea döttünk, a végére azonban érthe­tetlen okok miatt kiengedtünk. Összességében jobb volt a Pick. A további eredmények: Hargi­ta-Győr 24-28, Csömör-Nyír­egyháza 26-30, Komló-Békés 30-27, Debrecen-PLER-Airport 18-25. AZ ALIAS 1. Pick Szeged 9 9 ­- 268-16518 2. Veszprém 1 8 ­- 318-19616 3. Dunaferr 9 7 1 1312-21815 4. PLER 10 7 1 2 286­25115 S. Komló 10 5 1 4 259­280 11 (. Tatabánya S 4 ­4 229­209 8 7. Debrecen 9 3 1 5 209-233 7 8. Gyér 10 3 1 6 223-285 7 9. Nyíregyháza 10 2 ­8 256-323 4 10. Békés 9 1 1 7 235-•286 3 11. Hargita 9 1 1 7 241-313 3 12. Csömör 9 1 1 7 212-289 3 S. J. PERUNICSICS, A GÓLVÁGÓ gg Nenad Perunicsics alaposan javí­tott a házi góllövőlistán elfoglalt helyén, hiszen hét találatával Kri­vokapics mögött, holtversenyben 26-26 góllal Vadkertivel, a dobogó második fokán tanyázik. A Termi­nátortól végre a gólszerzés színes skáláját láthattuk. - A kezdeti bi­zonytalanság után végre megérez­tem a csapat ritmusát. Igaz, kicsit érzékeny volt az edzésen megsé­rült vállam, azonban egyre bát­rabb lettem. Kedvezett az is, hogy a Tatabánya nem játszott durván, így nyugodtan kísérletezhettem is. Remélem, a most mutatott formát a dunaújvárosi rangadóra tovább tudom fokozni. LOMBARD PORSCHE ((jw/rísa vau./) f^l —szmxi i szeuiép ff-Mobile­ZIXEM 2000 „Valamikor hogy tudtak ezeken az ősz hajú embereken őrjöngeni a drukkerek?" - mondta az egyik tizenéves a mellette állótól, mi­közben a műsorközlők egymás után szólították a 35, illetve 30 évvel ezelőtti hősöket. Neveket azért nem említek, nehogy vala­kit érdemtelenül kihagyjak. A villámkezű és furfangos megoldá­sokkal az ellenfélből bohócot csinálók, ha egy emléktárgy erejéig is, ismét arra a küzdőtérre álltak, amelyen szinte őrületbe kerget­ték a drukkereket. A Pick-Tatabánya bajnoki mérkőzés közönsé­ge ugyanis abban a szerencsés helyzetben volt, hogy találkozha­tott a három és fél évtized alatta Volán SC-ben megfordult játéko­sokkal, sportvezetőkkel, társadalmi munkásokkal. Annak idején nem csupán sikk volt a Kisstadionban, majd ké­sőbb az újszegedi sportcsarnokban megjelenni, s hangosan biz­tatni a kedvenceket, hanem a legtöbbször komoly megpróbálta­tással is járt. Sokan a vastraverzen csimpaszkodva, vagy az üveg­fal szélén lévő párkányon állva, vagy rosszabb esetben az előttük lévők válla fölött el-el kapva néhány pillanatot hajtották, űzték, hogy megkeserítsék az ellenfél szegedi kiruccanását. Szinte a bő­rünkön érezhettük a levegő vibrálását, s ilyet egyetlen európai csarnokban sem lehetett tapasztalni. Annak ellenére, hogy a Pick Szeged mindössze egyetlenegyszer, 1996-ban nyert bajnoki címet, a mai napig a legnépszerűbb csa­pat a megyében. Hogy a klubvezetés nem csupán a mai sztárokat becsüli meg, hanem azokat is, akiknek eredményeire épül a mai csapat, azt a szombati esemény, valamint a pénteki kiállításmeg­nyitás a várban is bizonyítja. Újhelyi István társadalmi elnök pe­dig közkinccsé tette Oláh Zoltán kollégám ötletét, a csarnok szektorait az elhunyt volános kézilabdásokról nevezzék el. To­vábbá szeretnék az örökös klubtagsági kört megalakítani. Ez pe­dig a szegedi kézilabda jövőjének záloga lehet. SÜLI JÓZSEF Oktatta a soproniakat a Ferroép Szegedi tekés-ászok Ismét 8:0-val múlta felül el­lenfelét a férfi teke szuperli­gában a Ferroép-Szeged, amely a Soproni Ászokat verte ilyen kü­lönbséggel. MUNKATÁRSUNKTÓL Úgy tűnik, csak rövid ideig tar­tott a Ferroép-Szeged megingá­sa. A férfi teke szuperligában szereplő világkupagyőztes gár­da ugyanis olyan meggyőző já­tékot produkált a Sopron ellen, amely mindenképpen azt iga­zolja, hogy csak átmeneti volt a hullámvölgy. Az első párban Bódi Tibor végre régi önmagát idézve tekézett (- Jól ment a já­ték, csak kevés pontot értem el - mondta), Kovács Gábor pedig átlépte a hatszázas ponthatárt. A középső párban Zapletán Zsombor élete legjobbját nyúj­totta hivatalos meccsen a fel­nőttek közt, és két fán múlt, hogy elérje azt a bűvös 640 fát, amely felülmúlása esetén az el­nöki ígéret szerint minőségi szomjoltó jár. Karsai Ferenc azért nem úszta meg, mert Ka­kuk Levente 649 fáig jutott. Az utolsó 10 dobást elrontotta, gyanítható, ha a végén jobban koncentrál, megdönti a szegedi pályacsúcsot is. Végül pedig Karsai László is hozta a kötele­zőt, így aztán a Ferroép 501 fa különbséggel verte lelkes, de szerény képességű ellenfelét. FERROÉP-SZEGED-SOPRONI ÁSZOK 8:0 (3702-3201) Pontszerzők: Bódi 591, Kovács G. 608, Zapletán 638, Földesi 591, Karsai L. 626, Kakuk 649 fával. Ifjúságiak: Ferroép-Szeged-Soproni Ászok 4:0 (1077-1064). Pontszerzők: Tátrai 534, Eperjesi 544 fával. Zapletán élete legjobbját nyújtotta Akikért annyira rajongtak Az egykori volánosok voltak a mérkőzés sztárvendégei Ünnepelhetett a Pick Szeged KÉZILABDA Az Euroleasing-Sopron bizonyította, hogy klasszis csapat Súlyos vereség - tartalékosan Győzelemmel folytatta bajnoki szereplését a Pick Szeged. A ki­lencedik vesztes ellenfél a Tá­tabánya volt, amelynél a BL-nyolcaddöntő résztvevője 29-19-re bizonyult jobbnak. PICK SZEGED­TATABÁNYA 29-19 (13-9) periódust is produkáltak a Do­kics-tanítványok. Igaz, azt nem tudták megakadályozni, hogy a Sopron tovább növelje az előnyét, 52-25. Két percig nem esett kosár a második félidőben. A csendet a hazaiak törték meg, Kocsis, Károlyi, majd újból Kocsis volt eredményes. Kajdacsi kö­szönt be először a harmadik negyedben a vendégektől a gyűrűbe. Majd következett egy újabb soproni roham, tovább nőtt a különbség, 77-38. A zá­ró negyedben a vendégektől kosarat szerzett a fiatal Kováts Nóra is, majd Russai Petra kapta el a fonalat, gyors egy­másutánban hintett előbb egy triplát, majd egy duplát. Saj­nos csak apró örömök jutottak a vendégeknek. A nemzetközi klasszisokat is a soraiban tudó Euroleasing esélyt sem ha­gyott, sora szerezte a kosara­kat. Gorbunova révén a hazai publikum legnagyobb örömére a Sopron elérte a 100 pontos bűvös határt. A vége: 104-50, súlyos vereség. Sokáig nem búslakodhatnak a Tisza-partiak, hiszen holnap út­ra kelnek, szerdán FIBA Euró­pa-kupa mérkőzésen Horvátor­szágban, Gospicban lépnek pá­lyára. Zseljko Dokics: - Ilyen össze­állításban ennyire voltunk képe­sek a klasszisokkal jobb Sopron ellen. Tbvábbi eredmények: BSE-ES­MA-BEAC-Újbuda 116-51, Ka­nizsa DKK-Szolnoki NKK 55­75, MiZo Pécs-Diósgyőri KSK 72-51. • A férfi NB I A csoportban: Al­bacomp-Univer KSE 78-80, Dombóvár KC-Kaposvári KK 83-91, Atomerőmű SE-ZTE KK 104-68, MAFC-Újbuda­Marc-Körmend 61-69, Debrece­ni Vadkakasok-PVSK-Pécs EX­PO 92-83. SÜLI RÓBERT NB l-es férfimérkőzés. Újszegedi sport­csarnok, 2000 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok. Pick Szeged: Szente - Bendó 3, Bakos 3 (1), Andjelkovics 2, Mezei 1, PERUNI­CSICS 7, Matics 3 (2). Csere: Kiss 0. (kapus), DJURKOVICS 2, VADKERTI 4, Berta 1, Herbert 1, Lendvay 1, Lele. Edző: Kovács Péter. Tatabánya: Pulay - IVÁNCSIK T. 5 (2), Halász 1, Rosta 1.1, Losoncz, Pavlovics 2, Kanyó. Csere: Kovácsovics (kapus), NÉMETH 7, Doros, Mohácsi 3 (2), Szögi, Kuzma. Edző: Füzesi Ferenc. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 4/4. Az eredmény alakulása: 7. perc: 3-0, 16. p.= 6-4,19. p.: 9-4,24. p.: 12-5, 40. p.: 15-13,46. p.: 21-14,55. p.: 27-17. - Csak el ne vigye a csapatot az ünnep forgataga - sóhajtott fel Kovács Péter, a Pick edzője, ami­kor a mérkőzés előtt előbb Szent­györgyi Pál alpolgármester, majd dr. Szeri István, a Tisza Volán SC elnöke mondott ünnepi beszédet a klub megalakulásának 35. és az első osztályú tagság 30. évfordu­lójára. Az eseményre az egyesü­let vezetése meghívta a Szegeden megfordult összes kézilabdását. A bajnokit kísérő esemény fel­emelő érzése elsősorban Vladan Maticsot ragadta magával, hi­szen a hazaiak három góllal indí­tottak, s abból kettőt a balszélső szerzett. Hogy a folytatás számá­ra már nem úgy történt, az pedig a pech számlájára írandó, hiszen a 105-szörös szerbia-monteneg­rói válogatott negyedórányi játék után rosszul fogott talajt, s kibi­csaklott a műtött bokája. - Szerencsére mindig bokavédő­vel játszom, így nem történt ko­molyabb baj. Két-három nap múl­va már kutya bajom lesz - mondta a játékos, s bizonyításként az 53. percben még belőtt egy büntetőt. A jó kezdés után következett az első szegedi hullámvölgy, amit a védekezését nagyon megerősítő Tatabánya, főleg Németh gólerős játékával ki is használt, s kettőre Súlyos, I04-50-es vereséget szenvedett a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabbdacsapata Sopronban. len, hiszen a csapatkapitány, Mészáros Kornélia betegsége miatt nem tudta vállalni a já­tékot, így három junior korú játékos ült a padon. A vendégek megilletődve kezdték az összecsapást, míg Natalia Hejkova tanítványai begyújtották a rakétákat. Egye­dül Kajdacsi Judit tartotta ve­lük a lépést, a válogatott center volt jóformán csak eredmé­nyes. Hazai oldalon záporoz­tak a hárompontosok, Teasly, Károlyi, Eördögh és Horváth Zsuzsa volt távolról eredmé­nyes. A 6. percben 17-6, míg a negyed végén 28-9 állt az ered­ményjelzőn. Valamelyest ja­vult a helyzet a második tíz percben, végre a vendégek is szereztek triplákat, Pungor két „trojkát" süllyesztett el. Ebben a szakaszban már több biztató SZEVIÉP-SZEGED 104-50 (28-9, 24-16, 25-13, 27-10) fotó: Schmidt Andrea NB IA csoportos női kosárlabda-mérkő­zés, Sopron, 600 néző. Sopron: Teasley 12, EÖRDÖGH 16/3, Károlyi 5/3, Cserny 6, Horváth Zsófia 12. Cserék: Honti 6, GORBUNOVA 18/3, HORVÁTH ZSUZSA 21/15, Kocsis 6, Gad­nai 2. Edző: Natalia Hejkova. Szeviép-Szeged: Izsák, Török 2, Szil­mák 2, Vukovics 4, Kajdacsi 15. Cserék: RUSSAI 16/12, Kováts 2, Pungor 9/9. Edző: Zseljko Dokics. Kipontózodott: Vukovics (36. percben). Azt már a mérkőzés előtt is tudták a szegediek, hogy sok jóra nem számíthatnak az Eu­roligában edződött Sopron el-