Délmagyarország, 2005. augusztus (95. évfolyam, 178-203. szám)

2005-08-29 / 201. szám

HÉTFŐ, 2005. AUGUSZTUS 29. •A DÉL SPORTJA« II. Élre tört a Pécs ellen parádézó Újpest LABDARUGÓ NBI A Borsodi Liga negyedik for­dulójában többnyire a papírfor­ma érvényesült. Az Újpest ki­ütötte a pécsieket, az MTK le­győzte a Tatabányát, a legjobb játékosállománnyal rendelkező Debrecen pedig Győrből is há­rom pontot szerzett. A Fradi vesszőfutása Zalaegerszegen is tovább folytatódott. Az első három meccsen négy gólt kapott a Pécs, a negyediken vi­szont nagyon kitömette magát. A Baranya megyeiek újpesti ki­rándulása jókora kudarccal ért fel, a lila-fehérek végig sziporkáz­va egy ötössel küldték haza a vendégeket. Mészöly Géza ala­kulatában mindenki jól futballo­zott, de a remek győzelem első­sorban a két támadónak, Rajczi Péternek és Kovács Zoltánnak köszönhető. Az előbbi három, az utóbbi két gólig jutott. Az újpes­tiekhez hasonlóan továbbra is őrzi veretlenségét az MTK. A Hungária körútiak helyzetek so­kaságát dolgozták (és hagyták) ki az újonc Tatabánya ellen, de a három pontot jelentő egyetlen találatot csak egy öngólnak kö­szönhették. Nem valószínű, hogy különösebben bánnák, nem úgy a vendégek. A forduló előtt azt suttogták a „verebek", ha nem nyer a Fradi Zalaegerszegen, akkor edzővál­tás lesz a zöldek kispadján. A lé-„ nyeg a lényeg: kikapott az FTC. Az igazsághoz tartozik azonban, hogy érdemtelenül, ugyanis a já­tékvezető nem adta meg a hajrá­ban Rósa Dénes szabályos talála­tát. Ettől persze még a tény tény marad: továbbra is kieső helyen szégyenkezik a Ferencváros. Le­het találgatni az új tréner szemé­lyét illetően. Nem lehet nem tu­domásul venni, hogy a hazai edzőkar egyik legtehetségesebb alakja Csertői Aurél. Évek óta bi­zonyít az éppen aktuális csapatá­nál. Most éppen a Fehérvárral vi­tézkedik. Nevekre hiába tűnt erősebbnek az otthon játszó Va­sas, a volt Vidi 3-0-ra győzött. Az utolsó előtti találatnál a meg­szűnt FC Szeged középpályása, Bartyik Norbert jegyezte a gól­passzt. Nem akar összejönni az első győzelem a mezőnyben ügyesen futballozó Pápának. A Sopronnal szemben Kovrig ron­tott tizenegyest, most, a Honvéd ellen pedig Róth. Ez pedig azt eredményezte, hogy a kispestiek, ha csak eggyel is, de újabb pont­tal gazdagodtak. Vasárnapra három meccs ma­radt, köztük a rangadónak beillő Győr-Debrecen találkozó. Az első félidőben a szerdai, Man­chester United elleni BL-selejte­zőtől kissé fásult vendégek nem találták a mérkőzés ritmusát, de a szünet után már egyértelművé tették, hogy a párharc jobbik csapata az övék. A REAC-nak továbbra sincs szerencséje, a Di­ósgyőr ellen megint a hajrában kapott ki. Már van pontja a Ka­posvárnak, méghozzá rögtön három is. Eredmények: ÚJPEST-PÉCS 5-1 (3-1) Budapest, Szusza-stadion, 3320 néző. Vezette: Fábián. Gólszerzők: Rajczi (25., 38., 70.), Ko­vács Z. (34.. 62.). ¡11. Balaskó (34.­1 l-esből). MTK-TATABÁNYA1-0 (0-0) Budapest, Hidegkúti-stadion, 1200 néző. Vezette: Vad. Gólszerző: Szabó Z. (79. - öngól). ZTE-FTC 3-2 (3-1) Zalaegerszeg, 9000 néző. Vezette: Soly­mosi. Gólszerzők: Csóka (8.), Koplárovics (14.), Kriston (24.), ¡11. Lipcsei (9.), Bu­dovinszky (75.). VASAS-FEHÉRVÁR 0-3 (0-1) Budapest, lllovszky- stadion, 4000 néző. Vezette: Megyebíró. Gólszerzők: Csizmadia (6.), Koller (78.), Alumona (87.). PÁPA-HONVÉD 2-2 (l-l) Pápa, 2300 néző. Vezette: Hanacsek. Gólszerzők: Herczeg (28.), Lipták (58.), ill. Csobánki (13.), Genlto (66.). GYŐR-DEBRECEN 1-2 (1-0) Győr, 2500 néző. Vezette: Szabó Zs. Gólszerzők: Sidibe (16. - öngól), ¡11. Bogdanovlcs (52.), Brnovlcs (59.). REAC—DIÓSGYŐR 0-2 (0-0) Budapest, Budai ll-stadion, 1500 néző. Vezette: Kassai. Gólszerzők: Horváth F. (85.), Tisza (89). Kiállítva: Katona (81. - Diósgyőr). KAPOSVÁR-SOPRON 2-0 (1-0) Kaposvár, 3000 néző. Vezette: Szarka. Gólszerzők: Zsolnai (40.), Máté (55.). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Újpest 4 3 1 - 11- 510 2. MTK 4 3 1 - 7- 310 3. Fehérvár 4 3-1 7-19 4. Zalaegerszeg 4 3-1 8-49 5. Debrecen 3 2 1 - 6-4 7 6. Gyér 4 2 116-57 I. Diósgyőr 4 2 - 2 3- 3 6 8. Honvéd 4 12 1 6-7 5 9. Vasas 4 112 5-74 10. Sopron 4 112 3-5 4 II. Tatabanya 4 112 2-5 4 12. Kaposvár 3 1-2 3-33 13. Pápa 4-31 7-83 14.Pécs 4 1-3 3-93 15. Ferencváros 4-13 6- 10 1 16. REAC 4-13 5-91 A következő forduló párosítá­sa. Szeptember 17-18.: Ferenc­város-Kaposvár, Sopron-MTK, Tatabánya-Győr, Debrecen-Új­pest, Pécs-Diósgyőr, REAC-Va­sas, Honvéd-Zalaegerszeg, Fe­hérvár-Pápa. SZÉLPÁL LÁSZLÓ í i £ • /•a \ \ Hiába igyekezett Tőzsér, a Fradi megint kikapott MTI-fotó: Varga György Rangadónak indult, nem lett az-A mezőny élén a zöld-sárgák Makói focisuliban a Budafok LABDARUGÓ NB II Parádés első negyvenöt percet produkálva szinte már megalá­zó vereséget mért a Makó FC az addig listavezető Budafokra a labdarúgó NB II negyedik for­dulójában. Nagy volt ám a kísértés: ameny­nyiben nyer a Makó, a tabella élére ugrik! Arra ugyanis még so­hasem volt példa, hogy a másod­osztályban a zöld-sárgák hátát nézze az összes rivális. Nem tűnt ez egyszerűnek, elvégre a listave­zető látogatott az Erdei-sportte­lepre, amely szépen megtelt a rangadóra. Sok esélyt nem adott a Makó a Budafoknak, már a 3. percben a fővárosiak kapujában pihent a labda. Bány pompás cselek után Vargát szöktette, aki a kifutó ka­pus felett a léc alá emelte a lab­dát, 1-0. A jó kezdés után sem állt le a Makó, csak az volt a kér­dés, mikor növeli előnyét. Ennek a 16. percben jött el az ideje, amikor is Bány szokásos hatal­mas bedobását Hadár megcsúsz­tatta, Varga pedig 7 m-ről a léc alá lőtt, 2-0. Megroggyantak a budafokiak, látszott rajtuk, nem arra számítottak, hogy negyed­óra játék után már kétgólos hát­rányban lesznek. Sorozatban ke­rültek helyzetbe a házigazdák; a vendégek képtelenek voltak megállítani a rohamokat. Külö­nösen Bány élt nagyon, ördöngös cseleivel sokszor bohócot csinált a budafokiakból. A 36. percben újra összeverődtek a tenyerek a lelátón: Kulacsik - miután „kö­tényt" adott ellenfelének - kilőt­te a jobb alsó sarkot, 3-0. A ha­zaiak kimondottan élvezték a já­tékot, ha rajtuk múlik, talán be sem mennek szünetre. Nem úgy a vetélytárs, amely útravalóul még a 44. percben is beszedett egy gólt: Bány jobb oldali szabad­rúgását Hadár nagy erővel fejelte a kapu bal oldalába, 4-0. A fordulást követően a küzde­. C 4 1 VSireV * Ii i*;« a V A remekül futballozó makóiak négyszer ünnepelhettek a gólok után Fotó: Gyenes Kálmán A MERK0ZES JEGYZÖKÖNYVE Makó FC-Budafok 4-0 (4-0) NB ll-es labdarúgó-mérkőzés. Makó, 1000 néző. Vezette: Bede. Makó: Czirbus 0 - Turján 6, Mórocz 6, Kazán 6 - Kulacsik 6, Tóth Cs. 6, Varga R. 7, Podonyi 7 - Bány 8 - Hadár 6, Schreiber 7. Edző: Takács Zoltán. Budafok: Dell - Polgár, Czipó, Tóth T., Máj - Kormldesz, Szűcs, Hor­nyák, Rontó - Kóbor, Szabó Z. Edző: Gelei Károly. Gólszerzők: Varga R. (3., 16), Kulacsik (36), Hadár (44). Csere: Szűcs helyett Magosl a 20., Hadár h. Kurucsai (6) az 55., Schreiber h. Szélpál T. (-) és Kóbor h. Szabó G. a 67., Tóth Cs. h. Bakos (-) a 80. percben. Sárga lap: Tóth Cs. a 47., Szabó Z. a 48., Polgár az 51., Tóth T. a 71., Máj a 74., Szabó G. a 90. percben. Kazincbarcika 1-2. Szabadnapos: ESMTK. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Makó 2. Bocs 3. Vác 4. Budafok 4 3 1 - 9-3 10 4 3-1 7-69 4 2 2 - 10- 5 8 4 2 11 7-5 7 lem jellemezte az első negyed­órát, ezt a kiosztott sárga lapok is mutatták. Ekkor már nem for­gott annyiszor veszélyben a ven­dégek kapuja, de ettől még a Ma­kó akarata érvényesült a meccs­nek ennek a szakaszában is. A hajrában Kurucsai duplázhatott volna, de előbb a lábában, majd a fejében „maradt" a gól. Az már túl szép lett volna, pedig így is az ez a fényes diadal. Első helyen a Makó! Takács Zoltán: - Az első fél­idei kiváló játékunkkal magabiz­tosan tartottuk itthon a három pontot. Ibvábbi eredmények: Szol­nok-Baktalórántháza l-l, Nyí­regyháza-Bőcs 1-2, Vác-Oroshá­za 3-0, Kecskemét-Soroksár 2-2, Vecsés-Karcag 5-0, Jászapáti­5. Baktaloranthaza 4 1 3 - 5-3 6 6. Soroksár 3 1 2 - 6-4 5 7. Szolnok 4 12 1 8-7 5 8. Kecskemét 4 12 1 7-7 5 9. Vecsés 4 112 8-74 10. Kazincbarcika 3 112 4-4 4 11. Orosháza 3 111 5-6 4 12. Nyíregyháza 4 112 4-6 4 13. jászapáti 4 1-3 6-83 14. ESMTK 3-12 2-61 15. Karcag 4 - - 4 3- 14 0 A következő forduló párosítá­sa. Szeptember 4. (vasárnap), 16.30: Baktalórántháza-Makó, Budafok-Vecsés, Bőcs-Szolnok, Orosháza-Jászapáti, Soroksár­Vác, ESMTK-Kecskemét, Ka­zincbarcika-Nyíregyháza. Sza­badnapos: Karcag. SZ. L. Nem bírt a Cegléddel a Vásárhely Gólzáporos algyői győzelem LABDARUGÓ NB III Az NB III-as Csongrád megyei labdarúgócsapatok közül az Al­győ Sarkadkeresztúron aratott gólzáporos sikert, míg a HFC hazai pályán sem bírt a Ceg­léddel. SARKADKERESZTÚR—ALGYŐI SK 2-5 (l-l) Sarkadkeresztúr, 300 néző. Vezette: Tóth S. Sarkadkeresztúr: Cserháti D. - Molnár, Bányai, Bagi, Kovács - Bali, Erdei, Karakas (Szabó), Petruzsán (Mandrucz) - Bánya (Zsoldos), Csúz. Edző: Cserháti István. Algyő SK: Dénes - Krisztin (Juhász), Varga F., Kothencz, Krucsó - Sümeghy, Varga N., Krajczár, Végh (Daróczi) - Re­tek (Lele), Pálinkó. Edző: Lóczi István. Gólszerzők: Bánya, Petruzsán (11-es­ből) ill. Krisztin, Kothencz dl-esből), Re­tek (2), Pálinkó. Kiállítva: Cserháti D. A 26. percben Krisztin szabadrú­gásbombájával a vendégek sze­reztek vezetést (0-1), ezt egy szép és gyors akció végén a 32. percben Bánya egyenlítette ki, 1-l. A szünet után, a 66. perctől valóságos gólzápor áztatta a sar­kadkeresztúri gyepet. Ekkor a Daróczival szemben elkövetett szabálytalanságért megítélt bűn­tetőt Kothencz értékesítette (1-2), két perc múlva - szintén 11 -esből - Petruzsán révén egali­zálta az állást a hazai együttes, 2-2. A 70. percben Pálinkó csel­sorozatát követően Retek került gólhelyzetbe, aki a jobb felső sa­rokba bombázott, 2-3. A 75. percben Cserháti D. kézzel hárí­tott a 16-oson kívül, megkapta második sárgáját, mehetett zu­hanyozni. A meccs hajrája az Al­győé volt. A 85. percben a nagy kedvvel játszó Retek két csel után kilőtte a jobb alsó sarkot, 2-4. A végeredményt a 87. perc­ben Pálinkó állította be, aki a Re­tekkel való kényszerítőzést köve­tően 16 méterről vette be a jobb alsó sarkot, 2-5. Lóczi István: - Örülök, hogy boldog születésnapot szereztünk csapatkapitányunknak, Kot­hencz Péternek, aki góllal ünne­pelt. Jók: Bánya, Molnár, Erdei, ill. Kothencz, Varga N., Retek, Sü­meghy, Krajczár. HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI FC-CEGLÉD 0-0 Vásárhely, városi stadion, 300 néző. Ve­zette: Finta. HFC: Bíró - Talmácsi (Rózsavölgyi), Sí­pos, Pécsek, Keller - Szűcs, Antal (Bor­bás), Nagy A., Gyenes - Rácz (Varga), Bernáth. Edző: Kolozsvári János. Cegléd: Kiri - Fazekas, Hegdűs, Sápi ­Cseh, Buckó, Kecskeméti, Farkas, Szabó T. - Magyar (Lendvai), Jankovics (Szoko­II). Edző: Ványi Zsolt. Az első játékrész első felében a hazaiak nem találták a játék rit­musát, jobbára a szervezetten és stílusosan focizó Cegléd akarata érvényesült. A félidő derekára ma­gára talált a HFC, ez két ziccer for­májában jelentkezett. A 29. perc­ben Bernáth 11 méterről gurított mellé, majd 5 perc elteltével tűzi­játék alakult ki a ceglédi kapu előtt, de a háló ezúttal is érintetlen maradt. A szünet után - a cserék­nek köszönhetően - már a Vásár­hely irányította a játékot. Igaz, csak egy helyzetet dolgoztak ki a házigazdák: a 70. percben Gye­nes-Bernáth akció végén utóbbi lőtte a „bőrt" Kiribe. A döntetlen megfelel a játék képének. Kolozsvári János: - A legna­gyobb pozitívum, hogy nem kap­tunk gólt. Jók: Sipos, Pécsek, ill. Kiri, He­gedűs, Magyar. Ibvábbi eredmények: Békés­csaba-Kiskunhalas 3-1, Monor­Túrkeve 0-2, Mezőtúr-Tápió­györgye 1-3, Gyula-Szarvas 4-2, Dabas-Örkény 1-0. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Békéscsaba 3 3 0 0 10- 2 9 2. HFC 3 2 1 0 6- 1 7 3. SzolnokiS. 2 2 0 0 7- 1 6 4. Algyő 3 2 0 1 8- 3 6 5. Tápíégyörgye 2 2 0 0 5- 2 6 6. Kiskunhalas 3 2 0 1 6- 4 6 7. Túrkeve 3 2 0 1 7- 6 6 8. Cegléd 3 1 2 0 3- 2 5 9. Dabas 3 1 0 2 3- 4 3 10.Monor 3 1 0 2 3- 5 3 11. Gyula 3 1 0 2 4- 9 3 12. Mezőtúr 3 0 1 2 2- 7 1 13. Örkény 2 0 0 2 1- 4 0 14. Szarvas 3 0 0 3 3- 10 0 15. Sarkadkeresztúr 3 0 0 3 3- 11 0 A következő forduló párosítá­sa, augusztus 31., 16.30: Ceg­léd-Sarkadkeresztúr; szeptem­ber 3., 16.30: Algyői SK-Monor, Túrkeve-Békéscsaba, Kiskunha­las-Szarvas; szeptember 4., 16.30: Szolnoki Spartacus-Da­bas, Örkény-Mezőtúr, Tápió­györgye-HFC. I. P. Európai foci MUNKATÁRSUNKTÓL Seria A, eredmények: Ascoli-Mi­lan l-l, Internazionale-Treviso 3-0, Lazio-Messina 1-0, Parma­Palermo l-l, Reggina-Roma 0-3, Siena-Cagliari 2-1, Udinese-Em­poli 1-0, Fiorentina-Sampdoria 2-1, Livorno-Lecce 2-1. Premier League, eredmények: Middlesbrough-Charlton 0-3, As­ton Villa-Blackburn 1-0, Ful­ham-Everton 1-0, M. City-Ports­mouth 2-1, Tottenham-Chelsea 0-2, West Ham United-Bolton 1-2, Wigan-Sunderland 1-0, WBA-Birmingham 2-3. Bundesliga, eredmények: 1. FC Köln-Kaiserslautern 2-3, Ba­yern-Hertha 3-0, Frankfurt­Nürnberg 1-0, Hamburg-Han­nover 1-1, Schalke-Möncheng­ladbach 1-1, Werder-Stuttgart 1-1, Wolfsburg-Leverkusen 2-1 Totó BUDAPEST (MTI) A 34. hét mérkőzéseinek eredményei: 1. Pápa-Honvéd 2-2 X 2. ZTE-FTC 3-2 1 3. Gyér-Debrecen 1-2 2 4. REAC-Oiósgyér 0-2 2 5. Bayern München-Hertha 3-0 1 6. Bremen-VfB Stuttgart 1-1 X 7. Frankfurt-Nürnberg 1-0 1 8. Hamburg-Hannover 1-1 X 9.1. FC Köln-Kaiserslautern 2-3 2 10. Schalke-Mönchengladbach l-l * 11. Wolfsburg-Leverkusen 2-1 1 12. Bielefeld-Mainz 2-0 1 13. Duisburg-Dortmund 1-1 K Pluszmérkózés: 14. Newcastle-Manchester U. 0-2 2