Délmagyarország, 2005. május (95. évfolyam, 101-125. szám)

2005-05-19 / 115. szám

22 •HIRDETÉS« CSÜTÖRTÖK, 2005. MÁJUS 19. Nyitva tartás: H.-V. május 19. csütörtöktől \ úi akció* SHIN CARI < Ut I9H P SKIN IRE CREAM «w, Sunny Glade Instant pótkávé keverék • 200g AquaPur fclmosókend • Mintás Nyertek a dorozsmaiak A Csongrád megyei NB I/B-s kézilabdacsapatok közül a két dorozsmai együttes hazai kör­nyezetben lépett pályára és győ­zött (a Gyöngyös és a Salgó­tarján ellen), míg a Makó KC a bajnok Békés vendégeként ve­reséget szenvedett. SZEGED-KISKUNDOROZSMA­GYÖNGYÖS 30-29 (14-15) NB l/B-s női kézilabda-mérkőzés. Do­rozsma, Orczy-sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Medve, Tóth. SZKKSE: Borosné - Szabó M. 2, TAKÁCS 1. Hódi, Fülöp 3, JANCSAR0VA 12 (5), Vadászy 2. Csere: Tóth 0. (kapus), Vass 1, Csáki, Pocsai 3 (2), Grandjean. Edzők: Prónay Gyula, Glrlcz Sándor. A 4. hely megtartása volt a tét szegedi csapat számára. Mindkét együttes idegesen kezdett, sok volt a kimaradt helyzet. A félidő közepéig egyenlő volt az állás (6-6), de ezután rendre a vendé­gek vezettek egy-két góllal. A második játékrész rosszul kezdő­dött a dorozsmaiaknak, ugyanis a gyöngyösiek 5 perc alatt „el­mentek" néggyel, 15-19. Lassan rendeződtek a hazai sorok, felja­vult a védekezés, és a támadás is hatékonyabb lett. A 48. percben sikerült utolérni a látogatókat (23-23), majd a vezetés is ]an­csarováékhoz került. Izgalmas végjátékban az SZKKSE már nem engedte ki a kezéből a győ­zelmet, s megérdemelten nyert ezen a küzdelmes, nagy iramú mérkőzésen. BÉKÉSI FKC-MAKÓ KC 42-31 (20-16) NB l/B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Bé­kés, 400 néző. Vezette: Bakos, Holmann. Makó KC: Simó - Dombegyházi 4, Minik 7, Vörös 2, Bartók 8, Ignácz 1, Gera. Csere: Avramov, Csonka (kapusok), Ma­dár 3, Virág 1, Berta K. 2, Vajas 3, Pusz­taszeri. Játékos-edző: Gera Norbert. A békési gárda az egész meccsen bajnokhoz méltóan kézilabdá­zott. A makóiak csak az első fél­időben és a második játékrész el­ső 10 percében tudták szorossá tenni az állást, 22-21. A Ma­ros-partiak nem találták meg a házigazdák gyors játékának el­lenszerét, a hazai átlövők haté­konyan bombáztak, kapusaik jó teljesítményt nyújtottak. Ezzel a győzelemmel a Békés megnyerte a bajnokságot, és ismét az NB I-ben próbálhatja ki erejét. Az MKC-nek már csak a május 28-i, Ózd elleni találkozó van hátra a bajnokságból, sorsa - a bennma­radást illetően - csak ötven szá­zalékban van a Gera-tanítvá­nyok kezében. SZEGED-DOROZSMA-SALGÓTARJÁN 37-23 (17-11) NB l/B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Do­rozsma, Orczy-sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Szegedi, Unyatyinszki. Szeged-Dorozsma: MIKUS ­Avar, Sutka 1, HALÁSZ 9, Sze­pesi 2, Major 5, OSZLÁNCZI 4. Csere: Porobic (kapus), SZEPES 7, Nagy 2, Mendebaba, Czirják 1, Fekete Szabó 4, Weress 2. Edző: Bella Árpád. A 4. helyen álló Salgótarján ér­kezett a 6. Dorozsma otthonába. Rangadóhoz méltóan kezdődött a mérkőzés, a 16. percig egyik csapat sem tudott előnyre szert tenni, 8-8. Ezután a hazai együt­tes egyre jobban rákényszerítette akaratát a vendégekre, s 26. perc­ben már 14-10 állt az eredmény­jelzőn. A szünetig még három gólt lőttek Halászék. A második félidőt jelentős előnnyel kezd­hették a hazaiak, s a Nógrád me­gyeiek nem sok jóban remény­kedhettek... A 36. percben 22-13-ra húzott el a Bella-team - ezzel eldőlt a találkozó és a két pont sorsa. A remek napot kifogó Szeged-Dorozsma magabiztos, fölényes, gólkülönbség-javító győzelmet aratott, bebiztosítva 6. helyét. I.P. Huszonhárom érem KAJAK-KENU Győrben, a maratoni kajak-ke­nu országos bajnokságon hu­szonhárom érmet szereztek a Démász-Szegedi VE versenyzői. MUNKATÁRSUNKTÓL Félszáz klub ezernél is több ver­senyzője vett részt Győrben a minden korosztályt érintő mara­toni kajak-kenu országos bajnok­ságon. A Démász-Szegedi VE igen népes küldöttséggel, 106 sportoló­val indult a viadalon amelyről hu­szonhárom éremmel térhettek haza az egyesület versenyzői. A Démász-Szegedi VE ver­senyzőinek dobogós helyezett­jei. Mastersek, 30-34 évesek, Cl: 2. Szalma Zsolt. 40-44 éve­sek, C2: 2. Farkas Árpád, dr. Bo­hács Zsolt. 50-54 évesek, K2: 2. Nagy László, Szabó Péter. 60-64 évesek, K2: 3. Bozsó Tibor, Rácz Aladár. Szabadidős és diáksport, 25-29 évesek, Cl: 1. Beder Krisz­tián, 2. Molnár Péter, 3. Balaicz Tibor. C2: 1. Beder, Hackler Erik, 2. Szalma, Balaicz. Mastersmix, 35-39 évesek, K2:1. Szabó II Gá­bor, Újvári Krisztina. Serdülő VI., nők, K2: 3. Szélpál Tímea, Viczi­án Zsuzsa. Serdülő V, fiúk, KI: 1. Bodor Attila. Kölyök IV, nők, K2: 3. Savanya Zita, Kovács Anett. Kölyök III., Cl: 1. Olajos Tamás, 3. Bódi Kristóf. KI: 2. Császár Gergely. PC2:1. Csizma­dia László, Szabó Gábor. Gyer­mek II., lányok, K2: 2. Kovács Kitty, Seprenyi Sára. MK1, fiúk: 2. Tóth Attila. Gyermek I-II., MCI: 3. Szénási Dániel. PC2: 2. Danis Richárd, Szénási Martin, 3. Forgó Krisztofer, Báló Martin. TC4: 3. Démász-Szeged (Szegi Attila, Szabó Bence, Dobi Tamás, Molnár Áron). A futsal Magyar Kupa elődöntő­jében háromgólos hátrányban várja a Legrand-Szentes GBSC a visszavágót. CSŐ-MONTAGE-LEGRAND-SZENTES 4-1 (l-l) Magyar Kupa elődöntő, első mérkőzés. Budapest, 150 néző. Szentes: Bíró - Kerepeczky, Koncz, Jer­ney, Ábel. Csere: Szarvas, Dékány, Varga Zs. látékos-edzők: Szarvas Zsolt, Koncz Zsolt. A szentesi gólszerző: Szarvas. Úgy utazott el a többszörös baj­nok Cső-Montage otthonába a szentesi gárda, hogy az első meccs után még maradjon esélye a továbbjutásra. Nos, június 2-án 20 órától még ledolgozható a Legrand hátránya. KÉZILABDA Csakúgy, mint két évvel ezelőtt, most is a rájátszás utolsó for­dulójában dől el a férfi kézi­labda NB I első helye. Az egy pont előnnyel vezető Pick Sze­gednek már a döntetlen is a bajnoki címét jelentené, de ha a veszprémi mérkőzések statisz­tikáját vesszük elő, akkor abban a Fotex van fölényben, hiszen a Tisza-partiaknak mindössze egyetlenegyszer sikerült begyűj­téniük a két bajnoki pontot. Megismétlődik a tavalyelőtti baj­nokság? - kérdezik többen Veszprémben és Szegeden egy­aránt. A bajnoki címvédő druk­kerei azonban az ismétlésben bíznak (a Fotex 35-28-ra nyert), a Tisza-partiak pedig abban re­ménykednek, hogy 1996 után most is sikerül elhódítani az első helyet. A 2002/2003-as bajnok­ságban négyszer találkozott a két csapat, s háromszor Mezeiék hagyták el győztesen a pályát. Most háromszor csaptak össze, s ebből az alapszakasz mindkét mérkőzésén a királynők váro­sának csapata került ki győzte­sen. Hajnal elégedetlen - Nagy küzdelmet, nagyon jó és izgalmas meccset várok - jelen­tette ki Hajnal Csaba, a Fotex KCV ügyvezető elnöke. - A Pick nagyon jó formában van, amit bebizonyított legutóbb is, hiszen egy ellazsált első félidő után szin­te percek alatt bebizonyította a Dunaújvárosnak, hogy nekik nincs mit keresniük Szegeden. Mi nagyon jól pörögtünk az alap­szakasz végéig, a rájátszásban azonban már nem úgy teljesített a csapat, hogy nyugodtan vághas­sunk neki a címdöntőnek. Óriási az érdeklődés Mindkét városban óriási az ér­deklődés. Veszprémben már nem lehet jegyet vásárolni. A szegedi drukkerek körében is óriási az érdeklődés, azonban Ér­di Zsolt már nem fogad el jelent­kezést a szurkolói buszra. - A csarnokunkban 1300 ülő­hely van, mi a Szegednek ennek megfelelően át is adtunk 130 je­gyet. Sajnos a pluszigényt nem vehettük figyelembe, hiszen a versenykiírás szerint is legké­sőbb tíz nappal korábban jelezni kell. De csak állóhelyet tudtunk volna akkor is biztosítani ­mondta a veszprémi kézilabda guruja. - Ez a magyarázat egy kicsit sántít, hiszen mi már számta­lanszor megégettük a szánkat az­zal, hogy előre megrendeltük a jegyeket, s aztán még legalább kétszer módosult a mérkőzés időpontja, ami meg nagyon sok szurkolónak nem felelt meg. Ezért nem kapkodtuk el az igény­lést. Pedig legalább négy buszt is meg tudtunk volna tölteni ­mondta Érdi Zsolt, a Szegedi Szurkolók Egyesületének főszer­vezője. Kotormán beteg A szokásos ritmusban készül a Pick Szeged. Sajnos Kotormán Attila, aki a Dunaferr ellen kirob­banó formában játszott, fertőzés miatt nem tud edzeni, de Kovács Péter edző bizik abban, hogy az átlövő szombaton bevethető lesz. Mellette Szabó Péter is fizikote­rápiára jár. Ennek ellenére el­szánt és bizakodó a hangulat. SÜLI JÓZSEF Remény­kednek MUNKATÁRSUNKTÓL Minden jegy elkelt a veszprémi szuperrangadóra A Fotex feni a fogát a Pick Szegedre Heti akció - érvényes: 05.19-05.25-ig kizárólag cizárólaq jelen újság terjesztési ter Szeged Makkosházi kft., Makó Szegedi út,"Csongrád Fa u., Hódmezővásárhely I 'MVMamaximálisan vásárolható mennyiseg i területén. .Hódtóu. innyiség Az akciós termék esetében előfordulhat, hogy a bőséges készlet ellenére már az első akciós napon elfogy üzletünkből Kérjük megértését. Nyomtatási hibákért, beleértve az árral kapcsolatos tévedéseket is, nem vállalunk felelősséget. Áraink tartalmazzák az áfát és forintban értendők. A termékek más kiszerelésben is előfordulhatnak. Az árak a dekorációt nem tartalmazzák. Kártyás fizetés áruházainkban nem lehetséges. Kiszolgálás csak háztartásban szokásos mennyiségben. Lidi Magyarország Kereskedelmi Bt. 1027 Budapest, Tölgyfa u. 1-3. (székhely), Tel.: (1) 346-6510 www.lidl.hu Dulana Bécsi virsli • Megosztható, frissentartó csomagolásban • 400g Vitakrone Salátaöntet • Joghurtos/francia öntet • 500ml 42%? karton MVM Alpendart kenhető sajtkrém • Tejszlnes/zöldfűszeres • 200g Maxell awdié kazetta 90 perces 3db Paal Wash&Finish • Sampon és hajápoló balzsam • 2 az l-ben