Délmagyarország, 2005. május (95. évfolyam, 101-125. szám)

2005-05-23 / 118. szám

HÉTFŐ, 2005. MÁJUS 23. • A DÉL SPORTJA» IV Menekül a Szeged fejben elkezdték „rendezni" a ta­bellát, érkezett a feketeleves. A 93.(!) percben Kalina behátrált Turján ölébe, majd elesett, Ha­nacsek pedig a büntetőpontra mutatott. A „sértett" másodszor sem hibázott 11 méterről, 4-3. Takács Zoltán: - Hiába áll­tunk kétszer is talpra tíz ember­rel, mégsem sikerült a bravúr. DUNAÚJVÁROS-MAKÓ BODAJK-FC SZEGED LABDARUGÓ NB l/B A labdarúgó NB I/B 23. for­dulójában az FC Szeged Bodaj­kon folytatta jó szereplését, míg a Makó balszerencsés vereséget szenvedett Dunaújvárosban. 4-3 (1-0) 0-3 (0-2) Dunaújváros, 300 néző. Vezette: Hana­csek (Beidek, Raff). Dunaújváros: Sólyom - Riedl, Rátkai, Vaskó, Báló - Szauter, Szalal, Micskó, Kocsis - Kalina, Gasparik. Edző: Sze­pessy László. Makó: Czirbus 5 - Kazán 5, Udvari 4-2=2, Turján 6, Kis K. 5 - Podonyi 4, Tóth Cs. 4, Szűcs 5, Bány 5 - Brakszató­risz 4 - Hadár 5. Edző: Takács Zoltán. Gólszerzők: Kalina (33. -1 l-esből), Riedl (52.), Szepessy R. (78.), Kalina (93. -1 l-esből), ill. Hadár (58.), Magyar (73.), Kazán (90. — 11-esből). Csere: Podonyi helyett Fülöp (5) és Brak­szatórisz h. Magyar (6) a szünetben, Gasparik h. Junior az 59., Tóth Cs. h. Bernáth (-) a 62., Szalai h. Szepessy R. a 71., Kocsis h. Kohány a 80. percben. Sárga lap: Sólyom a 10., Kocsis a 12., Turján a 14., Udvari a 32. percben. Kiállítva: Udvari a 35. percben. Az első játékrészben bátortalanul, fegyelmezetlenül, rengeteg hibá­val futballozott a vendéggárda. Pedig az első tíz percben Tóth Csaba révén még gólt is szerezhe­tett volna, de utána... Ezzel együtt nem lett volna muszáj gólt kap­nia, csakhogy a makóiak legruti­nosabb játékosa, Udvari hibájából Kalina a 33. percben 11-esből megszerezte a vezetést, l-O. Két perc múlva újból a Békéscsabából igazolt védő lépett elő főszereplő­vé. Gasparik nem engedett elvé­gezni egy makói szabadrúgást, Udvari pedig a labda mögött lá­batlankodó hazait két kézzel el­lökte. Megkapta a második sárga lapját, azaz villant a piros is... A szünetben kettőscserét haj­tott végre Takács edző. Ennek rögtön nem látszott az eredmé­nye, mert Riedl az 52. percben 15 m-ről a jobb sarokba lőtte a lab­dát, 2-0. Dörzsölték a tenyerü­ket az újvárosi szurkolók, majd most gólkülönbséget javítanak. Csakhogy a tíz emberrel futbal­lozó vendégek egyre jobban ját­szottak. Az 58. percben Fülöp szabadrúgását követően Hadár 8 m-ről fejjel csúsztatta a jobb fel­ső sarokba a labdát, majd a 73. percben Bány beadással felérő taccsdobását a magasra ugró Ma­gyar 7 m-ről bólintotta a kapu bal oldalába, 2-2. Öt perc múlva azonban Szepessy R. ismét a ha­zaiakat juttatta fejjel vezetéshez. A vendégek már-már lemondtak a pontszerzésről, amikor az utol­só percben Magyar lerántásáért megítélt büntetőt Kazán bizto­san értékesítette, 3-3. Végre egy bravúrpont, sóhajthattak fel a vendégekért szorítók. Miközben • 3", FP. r 47 900 Ft/fötöi - 7 éj ffW JagBBl5', fp. SS - már 80 900 Ft/főtől - 7 éj JP"S3*, ALL. már 104 900 Ft/főtől-10 éj link a repülőjegyet is tartalmazzák! íia, Djerba. Egyiptom, Jordánja, Mallorca, Kréta, Törökország i ezt a hirdetést bemutalja nkban, vagy beküldi postán oTours Centrum 1067 Budapest. [. 25.), sorsoláson vehet részi, y: 3 szerencsés nyertes részére ¡„Oroszlán u. 1. x: 62/426-005 Jlussz.tiu kintsék meg «rfft Klub 4117ÖHOÄV1415. oldal Bodajk, 400 néző. Vezette: Venczel (Bo­da, Kovács Z.). Bodajk: Kozma - Ambrus, Simkó, Ko­vács J„ Pleván - Ivancsics, Kecskés, Zsidai — Sípos, Olasz, Urbán. Edző: Zo­rán Kuntics. Szeged: Balázsy 7 - Kurdali 7, Babos 6, Czifrák 6 - Barytik 5, Péter 6, Ucsino 6, Völgyi 5 - Bali 5, Tresnyics 6, Homma 8. Edző: Vágó Attila. Gólszerzők: Homma a 23. és a 82., Kur­dali a 20. percben. Csere: Pleván helyett Ribi a szünetben, Olasz h. Kozmor a 65., Bartyik h. Szélpál a 69., Bali b. Retek a 83., Péter h. Varga a 87. percben. Az első húsz perc vendégfölényt hozott, ám a hazai támadó, Ur­bán kétszer is tesztelte Balázsyt, aki viszont előbb a nyolcméteres lövést kiválóan hárította, később pedig az apró csatár lőtt 10 mé­terről mellé. Aztán a 20. percben váratlanul vezetéshez jutott a Szeged: mintaszerű akció után az előrehúzódó Kurdah hét méterről fejelt a kapu jobb felső sarkába, 0-1. A 23. percben Homma be­tört a 16-oson belülre, majd 11 méterről a bal alsó sarokba helye­zett, 0-2. A szünetig nem tudott felülkerekedni a Bodajk, a fordu­lást követően pedig mindent egy lapra feltéve rohamozott. Előbb Sipos, majd Kovács f. került ve­szélyes helyzetbe, de egyik lehe­tőségből sem sikerült a szépítés. A 82. percben eldőlt a találkozó. A tarthatatlan japán Homma el­fektette Zsidóit, és 12 méterről a jobb alsóba tüzelt, 0-3. Vágó Attila: - Az egész találko­zón a mi akaratunk érvényesült, így teljesen megérdemelt a győ­zelmünk. További eredmények: Kecske­mét-REAC 2-1, Szolnok-Tata­bánya 0-4, Vác-Mosonmagyaró­vár l-l, Orosháza-Haladás 2-1, BKV Előre-Hévíz 1-0. A BA1N0KSAG fillASA 1. Tatabánya 23 17 4 2 59- 13 55 2. REAC 23 14 7 2 40- 16 49 3. Vác 23 12 3 8 35- 33 39 4. Recskemét 23 10 7 6 49- 29 37 5. Dunaújváros 23 11 2 10 36- 36 35 6. BKV Előre 23 9 4 10 32- 33 31 7. Bodajk 24 8 5 11 32- 31 29 8. Szolnok 23 7 8 8 24- 32 29 9. Szombathely 24 8 4 12 27 - 35 28 10. Mosonmagyaróvár 23 7 5 11 24- 38 26 11. Orosháza 23 7 5 11 25- 43 26 12. Szeged* 23 8 3 12 29- 34 25 13. Makó 23 6 4 13 32- 45 22 14. Hévíz 23 7 1 15 32- 49 22 * A Szegedtől két pont levonva. SZ. L.-M. J. Dráma Drámai utolsó játéknapot köve­tően a Glasgow Rangers nyerte a skót focibajnokságot a forduló előtt vezető Celtic Glasgow előtt. Totó BUDAPEST (MTI) A 20. hét mérkőzéseinek eredményei: 1. Debrecen-Pécs 3-1 1 2. FTC-ZTE 4-2 1 3. Újpest-Győr 4-1 1 4. Freiburg-Scbalke 2-3 2 5. Kaiserslautern-Bremen 1-2 2 6. Stuttgart-Bayern München 1-3 2 7. Atalanta-Roma 9-1 2 8. Cagliari—Udinese l-l X 9. Chievo-Bologna 1-9 1 10. Lazlo-Fiorentlna l-l X 11. Livorno-luventus 2-2 X 12. Parma-Siena 0-0 X 13. Reggina-Lecce 2-2 X Pluszmérkőzés: 14. Sampdoria-lnternazionale 0-1 2 Az Újpest lemosta a pályáról a Győrt Debrecenben nagy buli volt LABDARUGÓ NB A labdarúgó Arany Ászok Liga utolsó előtti fordulójában el­dőlt, hogy a már kiesett Bé­késcsabát a Nyíregyháza követi a másodosztályba. A már egy hete bajnok Debrecen arany­érmeshez méltó játékkal, majd késő éjszakába nyúló bulival ünnepelte fennállása első baj­noki elsőségét. Jó pár napja még a csapból is a Debrecen labdarúgócsapata fo­lyik. Naná, mondhatnánk erre, nem mindennap büszkélkedhet vidéki gárda bajnoki aranyérem­mel. A lehető legjobb helyre ke­rültek az aranymedálok, a Loki elsőségéhez nem férhet kétség. A pécsieket 3-l-re verő pirosakat húszezren éltették Debrecen bel­városában, a Kossuth téren. A Nyíregyházának egyetlen esélye maradt arra, hogy tovább reménykedjen élvonalbeli tagsá­gának meghosszabbításában: le kellett győznie az MTK-t. Ehhez képest... Már a hatodik percben vezettek a fővárosiak, akik végül öt szöget vertek a nyírségiek ko­porsójába. Egy évet töltöttek csak az NB I-ben - valószínűleg nem így képzelték az elmúlt nyá­ron a jövőt. Balszerencséjükre egy olyan csapatot „fogtak ki", amely még harcban van az UEFA Kupa-indulást jelentő második hely megszerzéséért. Ugyanez a terve a Fradinak is, amely ha nem is sziporkázó játékkal, de biztosan tartotta az Üllői úton a három pontot a Zete ellen. A már kiesett, romjaiban heverő Békéscsabára annyian voltak kí­váncsiak, mint egy jobb békési me­gyehármas meccsre. A háromszáz néző negyedórával a vége előtt még győzelemben reménykedhetett, de ezt a kis örömet is elvették tőlük a kaposváriak. Amióta megnyerte a Magyar Kupát a Sopron, túlzottan sok sikerélményben nem volt ré­szük Bárányoséknak. Éppen ezért szerettek volna győzelemmel bú­csúzni szurkolóiktól. Ebben aka­dályozta meg őket a rendkívül lel­kes és fegyelmezett Diósgyőr. Pá­pán felsóhajthattak a drukkerek, a 2005/2006-os kiírásban is a leg­jobbak között szerepelnek majd Medvedék. Igaz, a Honvéd sokkal jobban futballozott, mint a Pápa, de ez gyakorlatilag senkit sem ér­dekel, a három pont ugyanis a ha­Boldog debreceniek. A lehető legjobb kezekbe került a bajnoki serleg MTl-fotó: Oláh Tibor zaiaké lett. A Fáy utcában is bizo­nyította a Fehérvár, hogy a közép­mezőny egyik legmarkánsabb kép­viselője. A vasárnapi rangadón az Új­pest valósággal szétzilálta a for­duló előtt a második helyen ta­nyázó Győrt. Látva a lilák ötle­tes, gólra törő játékát, az ember­ben önkéntelenül ott motoszkál a kérdés: a gyengébbekkel szem­ben miért nem tudnak úgy fut­ballozni, mint a legjobbak (Deb­recen, FTC, Győr) ellen? Eredmények: DEBRECEN-PÉCS 3-1 (2-0) Debrecen, 8000 néző. Vezette: Fábián. Gólszerzők: Bogdanovics (14.), Sándor T. (26.), Kerekes Zs. (58.), ill. Horváth Gy. (92.). NYÍREGYHÁZA-MTK 0-5 (0-3) Nyíregyháza, 5000 néző. Vezette: Vad. Gólszerzők: Fűzi Á. (6. - 11-esből), Lambulics (18.), Fűzi Á. (26.), Illés (85.), Silva (87.). Kiállítva: Kenesei Z. (12. - Nyíregyháza). FTC-ZALAEGERSZEG Budapest, Üllői út, 4877 néző. Vezette: Solymosi. Gólszerzők: Bajevszki (4.), Rósa D. (14.), Gyepes (32.-11-esből), Bartha (41.), ill. Sabo (8., 39.). ÚJPEST-GYŐR 4-1 (1-0) Budapest, Szusza-stadion, 3954 néző. Vezette: Saskőy. Gólszerzők: Polonkai (16.), Vanczák (51.), Fehér Cs. (63.), Kovács Z. (88.), ill. Vincze 0. (87.). BÉKÉSCSABA-KAPOSVÁR 2-3 (2-1) Békéscsaba, 300 néző. Vezette: Sápi. Gólszerzők: Pozsár (15.), Kocsis (31), ill. Oláh (7., 79.), Jovánczai (90). VASAS-FEHÉRVÁR l-l (1-0) Budapest, lllovszky-stadion, 2500 néző. Vezette: Bede. Gólszerzők: Kiss Gy. (26.), ill. Magasföl­di (60.). PAPA-HONVED 1-0 (0-0) 4-2(4-2) Pápa, 1600 néző. Vezette: Dubraviczky. Idegenbeli sikerükkel már a harmadik helyen állnak Konczék Hatékony szentesiek LABDARUGÓ NB II Hat gólt szerzett idegenben, és már a harmadik helyen áll a labdarúgó NB II-ben a Szentes. MÁTÉSZALKA-SZENTES 3-6 (1-3) Mátészalka, 250 néző. Vezette: Bukovics. Mátészalka: Benkő - Szűcs, Tősér, Illés R, Sipos - Jávor (Jakab), Nagy, Balogh J., Illés Gy. (Gubacsi) - Szakács (Tóth), Szender. Edző: Tóth Zoltán. Szentes: Kiri - Márics (Tóth-Kovács), Gyagya, Kerepeczky, Puskás - Tasi (Ko­vács), Anka, Kádár, Ábel (Páger) - Bar­na, Koncz. Edző: Török László. Gólszerzők: Gubacsi, Tóth, Jakab, ill. Koncz (2), Barna, Márics, Gyagya, Kádár. Látványos és igen eredményes labdarúgást mutatott be Máté­szalkán a Szentes. A 22. percben a kaputól 30 méterre Puskást buktatták, a szabadrúgásból Má­rics hatalmas gólt szerzett, 0-1. A 27. percben 1 l-est védett Kiri, majd a 30. percben Kádár, Ábel, Koncz volt a labda útja, utóbbi pedig a hálóba fejelt, 0-2. A 34. percben Ábel a 16-oson belülre cselezte magát, buktatták, a 1 l-est Koncz higgadtan a bal al­sóba helyezte 0-3. A szünet előtt jött a szálkái szépítés Gubacsi révén, igaz, előtte Kirivel szem­ben szabálytalankodtak, 1-3. A szünet után sem állt le a Szen­tes. A 68. percben Koncz ívelt a hosszún érkező Kádárnak, aki kö­zépre bólintott, Gyagya pedig kö­zelről a kapuba pöckölt, 1-4. A hajrá igazi gólzáport tartogatott. Koncz remek labdája után Barna lépett ki, a támadó a hosszún ér­kező Kádár fejére varázsolta a lab­dát, aki a kapuba bólintott, 1-5. A 82. percben jobb oldah hazai szög­letet követően Tóth fejelt a hálóba, 2-5. A 86. percben Barna a félpá­lyáról egyedül ugrott ki, és két vé­dőt kicselezve a kapuig vitte a lab­dát, majd újabb gólt szerzett, 2-6. A 88. percben kapu előtti kavaro­dás után Jakab két méterről lőtt a gólvonal mögé, 3-6. Török László: - Nagyon örü­lök a győzelemnek, ahhoz ké­pest, hogy a héten egyet edzet­tünk, kiválóan játszottunk. Jók: senki, ill. Koncz, Anka, Puskás, Barna. További eredmények: Kistar­csa-Salgótarján 2-1, Bőcs-Bak­talórántháza 0-2, Kazincbarci­ka-ESMTK 5-1, Karcag-Putnok 0-1, Jászapáti-Vecsés 0-1, Da­bas-Kiskunhalas 3-1, Gyula­Hajdúböszörmény 2-1. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Baktaloranthaza 27 20 5 2 59- 19 65 2. Vecsés 26 18 6 2 45- 13 60 3. Szentes 27 16 6 5 70 - 39 54 4. Jászapáti 27 15 9 3 52 - 27 54 5. Kazincbarcika 27 15 6 6 72- 44 51 6. Bécs 26 12 4 10 64 - 41 40 7. Karcag 27 11 5 11 57 - 44 38 8. Gyula 27 11 5 11 43 - 39 38 9. Putnok 27 10 6 11 35 - 48 36 10. Dabas 26 8 6 12 42- 50 30 11. Mátészalka 26 8 4 14 42 - 44 28 12. Kistarcsa 26 8 3 15 32 - 57 27 13.ESMTK 27 7 6 14 37 - 68 27 14. Salgótarján 27 6 3 18 27 - 50 21 15. Hajdúböszörmény 26 6 2 18 30 - 70 20 16. Kiskunhalas 27 3 2 22 28 - 02 11 A következő forduló párosítá­sa, május 29. (vasárnap), 17: ESMTK-Mátészalka, Hajdúbö­szörmény-Kazincbarcika, Bakta­lórántháza-Karcag, Kiskunha­las-Bőcs, Vecsés-Dabas, Salgó­tarján-Jászapáti, Szentes-Kistar­csa, Putnok-Gyula. MÁDI JÓZSEF Gólszerző: Medved (74. - 11-esből). Kiállítva: Geri (91.-Pápa). SOPRON-DIÓSGYŐR 0-1 (0-1) Sopron, 3500 néző. Vezette: Kassai. Gólszerző: Sipeki (37.). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Debrecen 29 19 5 5 56- 23 62 2. Ferencváros 29 16 5 8 55- 31 53 3. MTK 29 15 9 5 45- 25 53 4. Újpest 29 14 10 5 57 - 33 52 5. Gyér 29 15 6 8 41- 32 51 6. Zalaegerszeg 29 12 5 12 46- 44 41 7. Sopron 29 11 8 10 43 - 43 41 8. Fehérvár 29 11 9 9 43 - 35 39 9. Diósgyőr 29 11 4 14 38- 42 37 10. Honvéd 29 1 0 5 14 37 - 57 35 11. Pécs 29 8 9 12 28 - 35 33 12. Vasas 29 10 3 16 33 - 46 33 13. Kaposvár 29 8 9 12 33 - 46 33 14. Pápa 29 8 6 15 40 - 44 26 15. nyíregyháza 29 5 10 14 37 - 62 25 16. Békéscsaba 29 4 7 18 26- 60 13 Az MTK-tói 1, az FC Fehérvár­tól 3, a Békéscsabától 6 pont le­vonva. Az utolsó, 30. forduló párosí­tása. Május 26. (csütörtök!), 18 óra: Kaposvár-Nyíregyháza, Za­laegerszeg-Debrecen, Honvéd­Ferencváros, Győr-Pápa, Diós­győr-Újpest, Fehérvár-Sopron, MTK-Vasas, Pécs-Békéscsaba. SZÉLPÁL LÁSZLÓ Kimi nyert MUNKATÁRSUNKTÓL A két héttel ezelőtti barcelonai GP-hez képest jóval több izgal­mat hozott az 56. Forma-l-es vi­lágbajnokság Monacói Nagydíja: nyert az élről kezdő finn Kimi Ráikkönen, mögötte a Willi­ams-BMW két versenyzője, Nick Heidfeld és Mark Webber vég­zett. Az összetettben nagy fö­lénnyel vezető Fernando Alonso negyedik helyen ért célba. Ráik­könen F-l-es pályafutása negye­dik diadalát aratta. A pontversenyek állása a 6. futam után, versenyzők, élboly: 1. Alonso (spanyol, Renault) 49 pont, 2. Ráikkönen (finn, McLa­ren-Mercedes) 27, 3. Trulli (olasz, Toyota) 26, 4. Webber (ausztrál, Williams-BMW) 18, 5. Heidfeld (német, Willi­ams-BMW) 17, 6. R. Schuma­cher (német, Toyota) 17, 7. Fisi­chella (olasz, Renault) 14, 8. Montoya (kolumbiai, McLa­ren-Mercedes) 14, 9. M. Schu­macher (német, Ferrari) 12, 10. Coulthard (skót, Red Bull-Cos­worth) 10,; csapatok: 1. Renault 63 pont, 2. McLaren-Mercedes 51, 3. Toyota 43, 4. Willi­ams-BMW 35, 5. Ferrari 21, 6. Red Bull-Cosworth 14, 7. Sau­ber-Petronas 7.