Délmagyarország, 2005. április (95. évfolyam, 75-100. szám)

2005-04-18 / 89. szám

HÉTFŐ, 2005. ÁPRILIS 18. •A DÉL SPORTJA» II. Otthon nyert a Fradi — ÚJPEST-BÉKÉSCSABA LABDARUGÓ NB I A labdarúgó Arany Ászok Liga 22. fordulójában az volt a meg­lepetés, hogy nem történt meg­lepetés. Minden pályán az esé­lyesebbek győztek, ahol meg pontosztozkodás történt, ott le­hetett számítani arra. Kezdik kiengesztelni szurkolói­kat az újpestiek. A Fehérvár elle­ni meccset leszámítva a szezont gyengén kezdték, az utóbbi he­tekben viszont már egyre inkább úgy futballoznak, ahogy elvárják tőlük. Persze a Békéscsaba legyő­zésétől nem kell hanyatt esniük, maradjunk annyiban: hozták a kötelezőt. Akárcsak a bajnoki aranyérem legfőbb várományosa, a Debrecen. A Loki stadionja megint szűknek bizonyult, biz­tos lehet mindenki benne, ha lenne arrafelé mondjuk 15000 néző befogadására alkalmas léte­sítmény, az is csordultig megtelt volna az ősi rivális, jelenleg se­reghajtó Nyíregyháza ellen. így „csak" 7500-an látták, hogyan nyernek 2-1 -re a cívisvárosiak. Tartja a lépést, a még behozha­tónak tűnő ötpontos hátrányt az egyre acélosabb Győr. Reszeh­Soós István edző legénysége ugyan nem sziporkázott a Diós­győr ellen, de ami a lényeg: nyert. Három pontnak egyik fél sem örülhetett a Pápa-Sopron mecs­csen, de még csak gólnak sem. Különösen a hazai drukkerek voltak bosszúsak, azt várták ked­venceiktől, hogy ott folytassák, ahol a szerdai, hétközi forduló­ban abbahagyták. Csak emlékez­tetőül: három nappal korábban Medvedék az Illovszky-stadion­ban 6-0-ra páholták el a Vasast. Büszkék lehetnek a szegediek, elvégre az MTK első számú gól­íetéiősévé lépett elő a 18. szüle­tésnapját a meccs előtti napon ünnepelt Hrepka Adám. A Tisza Volán SC nevelése szerdán a Pécs ellen pontot mentett (l-l), most pedig Zalaegerszegen három pontot szerzett (0-1) a főváro­siaknak. Mindkétszer az utolsó negyedórában lépett a pályára, s mindkétszer a 92. percben talált be. Csak így tovább, Ádám! Játék helyett csak szenvedtek a csapa­tok a Pécs-Kaposvár alsóházi rangadón. A Baranya megyei székhelyen már hozzászoktak ehhez, úgyhogy ezúttal sem érte a drukkereket meglepetés - saj­nos. Győzelemmel mutatkozott be a Honvéd edzői székében az a Gergely Károly, aki az 1998/1999-es évadban az élvo­nalba vezette a Szeged LC-t. A Ferencváros-Vasas derbi előtt a zöld-fehérek trénere, László Csaba földrengést, cu­namit, vulkánkitörést akart látni csapatától. Ez ugyan el­maradt, de azért a szezonban először otthon tartották a pon­tokat Gyepesék. Igaz, szeren­cséjük volt, hogy a mostaná­ban pocsék formát mutató Va­sassal találták szemben magu­kat. Az angyalföldiek legutóbbi négy mérkőzésének mérlege: négy vereség, nulla szerzett, ti­zenhárom kapott gól... 3-0 (2-0) Totó BUDAPEST (MTI) A15. hét mérkőzéseinek eredményei: 1. FTC-Vasas 2-0 1 2. ZTE-MTK 0-1 2 3. Bremen-Hertha BSC 0-1 2 4. Dortmund-Bielefeld 1-1 * 5. Freiburg-Leverkusen 1-3 2 6. Hannover-Bayern München 0-1 2 7. Rostock-VfB Stuttgart 2-1 1 8. Schalke-Hamburg 1-2 2 9. Roma-Reggina 1-2 2 10. Bologna-Lazio 1-2 2 11. Internazionale-Cagliari 2-0 1 12. Juventus-Lecce 5-2 1 13. Siena—Milan 2-1 1 Pluszmerkozes: 14. Kaiserslautern-Bochum 1-2 2 Budapest, Szusza-stadion, 3500 néző. Vezette: Szarka. Gólszerzők: Tóth N. (29.), Vanczák (32.), Simek (59.). DVSC-NYÍREGYHÁZA 2-1 (1-0) Debrecen, 7500 néző. Vezette: Kassai. Gólszerzők: Éger (38. -1 l-esből), Böőr (56.), ill. Lengyel (55.). PÁPA-SOPRON 0-0 Pápa, 2000 néző. Vezette: Világi. GYŐR-DIÓSGYŐR 2-1 (1-0) Győr, 4000 nézd. Vezette: Saskőy. Gólszerzők: Kenesei K. (6.), Priskin (74.), ill. Egressy (79.). PÉCS-KAPOSVÁR 0-0 Pécs, 2000 néző. Vezette: Vad. ZALAEGERSZEG-MTK 0-1 (0-0) Zalaegerszeg, 5000 néző. Vezette: Ábra­hám. Gólszerző: Hrepka (92.). HONVÉD-FEHÉRVÁR 1-0 (1-0) Budapest, Bozsik-stadion, 1800 néző. Vezette: Megyebíró. Gólszerző: Herczeg (26.). Kiállítva: Bozsics (Fehérvár — 31). FTC-VASAS 2-0 (0-0) Budapest, Üllői út, 2500 néző. Vezette: Bede. Gólszerzők: Győri (48. - öngól), Gyepes (67.). A BAJNOKSAG ALLASÄ 1. Debrecen 22 14 4 4 37- 16 46 2. Ferencváros 22 13 3 6 46 - 22 42 3. Győr 22 12 5 5 32- 22 41 4. Újpest 22 10 8 4 43 - 26 38 5. Mik 21 11 5 5 31- 21 37 6. Zalaegerszeg 22 9 5 8 33- 33 32 7. Fehérvár 22 9 7 6 31- 22 31 8. Sopron 21 8 6 7 34 - 35 30 9. Honvéd 22 9 2 11 33- 48 29 10. Vasas 22 8 1 13 28- 38 25 11. Kaposvár 22 6 7 9 26- 36 25 12. Pápa 22 6 5 11 31- 30 23 13. Pécs 22 5 7 10 20- 28 22 14. Diósgyőr 22 7 1 14 28 - 39 22 15. Békéscsaba 21 4 6 11 21- 42 18 16. Nyíregyháza 21 3 8 10 26- 42 17 Az MTK-tól 1, az FC Fehérvár­tól 3 pont levonva. A 23. forduló párosítása. Áp­rilis 22. (péntek): MTK-Hon­véd, 19. Április 23. (szombat): Nyíregyháza-Pécs, 17; Újpest­Pápa, 18 (Sport2); Békéscsa­ba-Diósgyőr, 19; Fehérvár-Győr, 19; Kaposvár-Zalaegerszeg, 19; Vasas-Debrecen, 19. Április 24. (vasárnap): Sopron-FTC, 11.20 (RTL Klub). SZ. L. Elhunyt Ilku István DOROG (MTI) Hosszan tartó betegség után, éle­tének hetvenharmadik évében elhunyt Ilku István, a Dorogi Bá­nyász, illetve a Dorogi Tárna lab­darúgócsapatának egykori válo­gatott kapusa. A nemzeti együt­tesben kilenc alkalommal jutott szerephez, emellett azonban 75-ször volt tartalék az A csapat­ban. Ilku István két világbajnoksá­gon - az 1958-as svédországin és az 1962-es chilein - vett részt, és összesen 404 bajnoki mérkőzé­sen védett. A Tatabánya imába foglalhatja Megyebíró játékvezető nevét Hősiesen küzdött a Makó LABDARUGÓ NB l/B A labdarúgó NB I/B 18. for­dulójában remekül küzdött a Makó a jóval esélyesebb lista­vezető Tatabánya ellen. Ez azonban nem volt elég a pont­szerzéshez, de erről a legkevés­bé a szívvel-lélekkel játszó ha­zai játékosok tehettek. A bűn­bak szerepkörét ezúttal a já­tékvezetői hármasnak kell ma­gára vállalnia. MAKÓ FC-TATABÁNYA 0-2 (0-0) NB l/B-s labdarúgó-mérkőzés. Makó, 600 néző. Vezette: Megyebíró (Ember, Zámbó). Makó: Czirbus 6 - Kazán 6-2=4, Mó­rocz 6, Udvari 6 - Szabó S. 6, Tóth Cs. 6, Turján 7, Szűcs 6, Kis K. 6 - Schreiber 5, Varga R. 6. Edző: Takács Zoltán. Tatabánya; Turi - Balogh, Vaskó, Filé, Kerényi - Tóth Z„ Deme, Ádám, Forgó ­Márkus, Nagy T. Edző: Sisa Tibor. Gólszerzők: Nagy T. a 82., Márkus a 90. percben. Csere: Schreiber helyett Hadár (-) és Szabó S. helyett Fülöp (-) a 68., Turján helyett Bernáth (-) a 86., ill. Ádám he­lyett Mile a 71., Forgó helyett Megyesi a 75., Balogh helyett Bábik a 85. percben. Sárga lap: Tóth Z. a 8., Balogh a 29., Forgó a 72., Filé a 73., Turi a 83. perc­ben. Kiállítva: Kazán a 36. percben. Ami azt illeti, a Makónak nem jött túl jól a riválisok sikere. Az Orosháza a Dunaújvárost, az FC Szeged pedig, még pénteken, a Kecskemétet győzte le. Ez pedig azt jelentette, hogy a zöld-sár­gáknak mindenképpen pontot vagy pontokat kellett szerezniük. Ez rendjén is lett volna, csakhogy az épp aktuális ellenfél az a Tata­bánya volt, amely már féllábbal az NB I-ben érezheti magát. A Komárom megyeiek kiemelked­nek az osztályból, erről a makói­ak is tudnának mesélni, ugyanis ősszel Márkusék 5-1 -re nyertek. - Most majd megmutatjuk ne­kik, hogy mi is tudunk futballoz­ni - jósolta egy nagy hangú hazai drukker. Az időjárás nem fogadta kegye­ibe sem a csapatokat, sem a né­zőket, hiszen ahogy elkezdődött a találkozó, jókora felhőszakadás vette kezdetét. Ez persze nem za­varta a makóiakat abban, hogy a vetélytárs legveszélyesebb játé­kosait ne őrizzék szorosan. A gólkirályjelölt Márkust Udvari, az egykori válogatott Nagy Ta­mást Kazán, míg a játékmester Forgót Szabó Sándor követte ár­A 11. percben szabályosnak tűnő góltól fosztotta meg a piros-fehér mezes Makót (balról: Varga R., Tóth Cs. és Szabó S.) a játékvezető Fotó: Miskolczi Róbert nyékként. Ali. percben Kis K. balról ívelt a kapu elé szabadrú­gást, a labda üresen találta Tóth Csabát, aki 5 méterről a jobb sar­kot célozta meg, a labda talán be­gurult volna, de a biztonság ked­véért a berobbanó Varga R. a gól­vonalról a hálóba bombázott. Azonban korán örültek a hazai­ak, a partjelző lest jelzett - való­színűleg hibázott... Fegyelmezet­ten, agresszíven focizott a Makó, teljesen egyenrangú ellenfele volt a listavezetőnek. A vendégek a 31. percben veszélyeztettek elő­ször, ekkor a 16-oson belül ide-oda pattogott a labda, végül Márkus 7 méterről mellé lőtt. A 36. percben ismét a játékvezető lépett elő főszereplővé, Deme és Kazán sprintelt egy előrevágott labdára, a makói védő előre­csúszva hazaadott, a vendégjáté­kos pedig elesett. Általános elké­pedésre Megyebíró kiállította Ka­zánt. Ez már a második durva hi­bája volt... A szünet után folytatta ember­feletti küzdelmét a Makó. A já­ték természetesen a hazaiak tér­felén folyt, a létszámhátrányban lévő zöld-sárgák teljesen kapu­juk elé szorultak. Az 53. percben sikerült kiszabadulni a nagy nyo­másból: Varga R. remekül indí­totta a jobb oldalon meglóduló Szabó Sándort, a beadása a to­vább futó Vargát találta meg, a 12 méteres lövést Turi védte. Elké­pesztően lassan telt az idő, a nagy kérdés az volt, vajon ki tud­ják-e húzni kapott gól nélkül a makóiak. A 73. percben újra tün­tetett a hazai közönség. Fülöp labdájával Hadár ugrott volna ki, de utolsó emberként Filó lerán­totta. A nyilvánvaló piros helyett ezúttal csak a sárga lap villant... Nem egyforma mércével mérte a két együttest a játékvezető. ­Úgy látszik, valamiért nagyon kell, hogy nyerjen a Tatabánya ­szólt oda a mellette ülőnek az egyik drukker. Nagyon nem lehe­tett a kijelentéssel vitatkozni. A hősiesen küzdő Makónak a reményei a 82. percig éltek. Ek­kor Tóth Zoltán egy megkerülős csellel elhúzott a jobb oldalon a keresztező Mórocz mellett, éle­sen középre lőtt, Nagy Tamás pe­dig előre csúszva 5 méterről a ka­pu közepébe lőtt, 0-1. Két perc múlva Kerényi beadásába Szűcs olyan szerencsétlenül ért, hogy a labda a bal oldali kapufán csat­tant. Az éllovas a 90. percben biztosította be a győzelmét: Nagy T. balról lőtt a kapu elé, a lesen álló Márkus pedig három lépés­ről megszerezte csapata második gólját, 0-2. Takács Zoltán: - Egyenlő já­tékfeltételek mellett más lett vol­na az eredmény. A Tatabánya sokkal jobb csapat annál, hogy ilyen részlehajló játékvezetésre legyen szüksége. Le a kalappal játékosaim előtt. Sisa Tibor: - Nagyon jó Makó­val találkoztunk, amelynek ne­héz volt feltörni a védelmét, de végül sikerült. További eredmények: Kecske­mét-FC Szeged 1-3, Szombat­hely-Mosonmagyaróvár l-l, Szolnok-Bodajk l-l, Oroshá­za-Dunaújváros 2-0, Hévíz-RE­AC 1-2, BKV Előre-Vác 0-1. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Tatabánya 2. REAC 3. Vác 4. Bodajk 18 13 3 2 43- 11 42 18 11 6 1 33- 14 39 18 11 2 5 31- 24 35 18 8 4 6 29 - 20 28 5. Kecskemét 18 7 6 5 30- 24 27 6. Dunaújváros 18 8 2 8 26 - 27 26 7. Mosonmagyaróvár 17 6 4 7 22- 25 22 8. Szolnok 18 5 6 7 19 - 27 21 9. Szombathely 18 6 2 10 19- 21 20 10. Hévíz 18 6 1 11 29 - 43 19 11. BKV Elére 17 5 3 9 22 - 29 18 12. Szeged 18 5 3 10 22 - 30 18 13. Makó 18 5 3 1 0 27 - 37 18 14. Orosháza 18 4 5 9 21- 35 17 A következő forduló párosítá­sa. Április 23. (szombat), 15 óra: Kecskemét-Szombathely; 17: Vác-Tatabánya, Szolnok-Szeged. Április 24. (vasárnap), 17: RE­AC-Makó, Mosonmagyaróvár­Hévíz, Dunaújváros-Bodajk, BKV Előre-Orosháza. SZÉLPÁL LÁSZLÓ Vezetés után csak egy szentesi pont LABDARUGÓ NB II A labdarúgó NB II-ben hiába játszott végig fölényben, hiába dolgozott ki számos helyzetet, csak döntetlenre végzett a Szen­tes Salgótarjánban. SALGÓTARJÁN-SZENTES TE l-l (0-0) NB ll-es labdarúgó-mérkőzés. Salgótar­ján, 300 néző. Vezette: Bukovics. Salgótarján: Földi - Almási, Lakatos B„ Botos, Kerényi - Galbács, Csatlós T., Csatlós Cs., Dudás (Varga, Lakatos I.) ­Simon (Cséki), Birincsik. Edző: Simon Attila. Szentes: Kiri - Márics, Kerepeczki, Ká­dár (Kovács N.), Gyagya - Ábel, Anka, Koncz Zs., Puskás - Pribisalics (Tasi), Barna Cs. Edző: Török László. Gólszerzők: Csatlós T. (1 l-esből), ill. Koncz Zs. (1 l-esből). Amióta Török László edző leült a Szentes kispadjára, most for­dult elő először, hogy a gárda egymás követő két meccsét is el­veszítette. Előbb Bőcsön, majd hazai pályán a Vecséstől kaptak ki a Kurca-partiak 3-0-ra. Úgy indultak a távoli Salgótarjánba, hogy a szerény képességű nógrá­diak ellen visszaállítják a gárda renoméját. Erre minden „felté­tel" adott volt, lévén, hogy a ha­zaiak mindössze 17, a szentesi­ek viszont 38 pontot ügyesked­tek eddig össze. Ennek megfelelően a kilencven perc alatt végig a vendégek irányí­tották a játékot. Azonban a hatal­mas mezőnyfölény semmire sem jó, ha ez nem párosul megfelelő helyzetkihasználással. Ez a prob­léma nem új keletű, Pribisalicsék immár harmadik hete küszköd­nek ezzel. A rutinos Barna Csaba például kétszer állt a kapussal szemben, mégsem rezdült meg a háló, ráadásul egyszer pedig zic­cerben bólintott mellé. Vagy ott az amúgy szintén remekül fejelő Gyagya esete. Hiába érkezett pompás ütemben, hiába emelke­dett az égig, fejéről a labda, ahogy a múltban már annyiszor, ezúttal is a kapufán csattant. A kihagyott helyzetek ellenére az 55. percben mégis megszerezte a vezetést a Szentes. Az FC Szeged­ből a télen igazolt Puskás a bal olda­lon betört a 16-oson belülre, védő­jét át akarta játszani egy csellel, de az kézzel belekapott a labdába. A jogos büntetőt Koncz Zs. magabiz­tosan értékesítette: ballal a kapu jobb oldalába lőtt, 0-1. Enyhe túl­zással a hazaiak mindössze egyszer keveredtek a vendégek kapuja elé, de amilyen szerencséjük van mos­tanában, nem úszták meg bekapott gól nélkül. A 66. percben Márics el­adta a labdát, Csatlós T. lecsapott rá, bevitte a 16-oson belülre, ott pe­dig a keresztezni akaró Kerepeczki szabálytalanul szerelte. Ez is 11 -es, melyet a sértett váltott gólra, l-l. Török László: - Számomra ve­reséggel ér fel ez a döntetlen. Hi­ába futballoztunk hatalmas me­zőnyfölényben, csapatomból többen is formán kívül játszot­tak. lók: Földi, Lakatos B., Csatlós T., ill. Kerepeczki, Barna Cs. A forduló további eredmé­nyei: Putnok-Mátészalka 2-1, Baktalórántháza-Kazincbarcika 2-0, Kiskunhalas-Hajdúböször­mény 0-2, Vecsés-ESMTK 2-0, Bőcs-Jászapáti l-l, Karcag-Kis­tarcsa 6-1, Dabas-Gyula 1-3. A BAJNOKSÁG ÁLLASA 1. Baktaloranthaza 2. Kecses 3. lászapáti 4. Szentes 5. Kazincbarcika 6. Bocs 7. Karcag 8. Gyula 9. Dabas 10. Mátészalka 11. Kistarcsa 12. Putnok 13. ESMTK 14. Salgótarján 15. Hajdúböszörmény 16. Kiskunhalas 21 15 5 1 46­16 50 20 14 6 0 39-10 48 22 12 8 2 40-23 44 2211 6 5 49­31 39 21 10 6 5 53-38 36 21 10 3 8 59-36 33 22 9 5 8 53­37 32 21 8 5 8 29-27 29 20 7 5 8 32-35 26 21 7 410 36-32 25 20 7 310 29-42 24 20 5 510 27-44 20 20 5 4 11 24-50 19 21 5 313 22-39 18 21 4 2 15 19­57 14 21 2 2 17 23-63 8 SZ. L.