Délmagyarország, 2005. március (95. évfolyam, 50-74. szám)

2005-03-14 / 61. szám

•A DÉL SPORTJA« HÉTFŐ, 2005. MÁRCIUS 14. Edzőmeccsen edződtek Mivel a hét végén csak az NB I-ben kezdődött meg a pont­vadászat, a többi osztályban szereplő csapatok edzőmérkő­zésekkel folytatták a felkészü­lést. MUNKATÁRSUNKTÓL MAKÓ FC-ALGYŐ 4-1 (3-0) Makó: Czirbus - Kazán, Kondacs, Kis K. - Bagi, Brakszatórisz, Szabó S., Bány, Bernáth - Schreiber, Varga R. Cserék: Kovács K. (kapus), Horváth L„ Turján, Mórocz, Hadár. Edző: Takács Zoltán. Algyő: Ábrahám - Sümeghy, Rau, Kot­hencz, Krucsó - Huszárik, Vass - Pataki, Szabados, Daróczi - Kui. Csere: Zakar, Lele, Terhes Cs. Edző: Lóczi István. Gólszerzők: Bagi (2), Varga R„ Schrei­ber, ill. Terhes Cs. A Sándorfalván lejátszott előké­születi találkozó első félidejében fegyelmezetten védekezett az NB I/B-s Makó, az NB III-as ellenfele nem tudott a védelem mögé ke­rülni. Több helyzete is akadt a Maros-partiaknak, ebből hármat használt ki. A fordulást követően kiegyenlített játékot láthattak a nézők. OROSHÁZA-FC SZEGED 2-1 (2-0) Szeged: Balázsy - Szamosszegi, Babos, Czifrák, Völgyi - Ucsino, Freitas, Bartyik, Sztrapak - Szabados, Homma. Cserék: Halász (kapus), Ukics, Kurdali. Bali, Szélpál T„ Varga F„ Péter. Edző: Marko Mllosevlcs. A szegedi gólszerző: Völgyi. Az NB L/B-s csapatok edzőmecs­csén az első játékrészben jobban futballozott a hazai gárda. Össze­szokottabbnak tűntek az oroshá­ziak, ami nem is csoda, hiszen sokkal több felkészülési találko­zón léptek pályára. A fordulást követően feljött a Szeged, ekkor már a kék-fehér-feketék is vezet­tek néhány formás támadást. A kétgólos hátrányon az utolsó percben Völgyi szabadrúgása kozmetikázott. Az FC Szeged kedden 11 óra­kor a Röszke csapatát fogadja a Felső Tisza-parti stadion edzőpá­lyáján. HFC-CSONGRÁDI TISZAPART SE 2-0 (1-0) HFC: Erdei - Talmácsi, Antal, Huszár, Tóth J. - Borbás Zs„ Keller Z., Sípos, Marton - Ruzsinszki, Jernei Cserék: Ka­tona, Kovács J., Pécsek, Rácz D. Edző: Rostás Károly. Csongrád: Deák - Bánfi, Forgó, Lovas ­Keller, Farkas, Somodi, Deli, Tar P - Bagi, Bertók Cserék: Tóth (kapus), Tar G„ Lé­vai, Kocsis, Szeri Edző: Kurucz István. Gólszerzők: Borbás Zs., Katona. A játékra éppen hogy csak al­kalmas pályán a kissé fáradt NB III-as vásárhelyiek (a HFC szom­baton is játszott, Erdeiék 5-l-re verték a Gyálarét együttesét) csak nehezen tudták feltörni a jól záró megye 1 -es gárda védel­mét. Csonka-sikerek MUNKATÁRSUNKTÓL A közelmúltban rendezte meg Szegeden a Csonka János Szakkö­zépiskola a Szeged Városi Sport­igazgatóság támogatásával a III. Csonka-kupát. A jó hangulatú tornán a résztvevő szakközépisko­lák három sportágban, kézilabdá­ban, futsalban és kosárlabdában mérhették össze tudásukat, felké­szültségüket. Az elsőségek közül kettőt a vendéglátók (futsal, kézi), egyet pedig a Gábor Dénes diákjai (kosár) szereztek meg. Végeredmény: Kézilabda (7 csapat): 1. Cson­ka János szakközépiskola, 2. Du­gonics András Piarista Gimnázi­um, 3. Gábor Dénes Szakközép­iskola, 4. Tisza Volán SC után­pótlás, 5. Radnóti Miklós gimná­zium, 6. Vedres István Építőipari Szakközépiskola, 7. Deák Ferenc Gimnázium. Különdíjasok, gól­király: Zöldi Tamás (Piarista) 21 találattal, legjobb kapus: Szalma Gábor (Tisza Volán SC). Kosárlabda (5 csapat): 1. Gábor Dénes Szakközépiskola, 2. Dugo­nics András Piarista Gimnázi­um, 3. Kőrösy József szakközép­iskola, 4. Csonka János szakkö­zépiskola, 5.iSágvári Endre gim­názium. Különdíjasok, legjobb pontszerző: Turai Zoltán (Piaris­ta) 46 ponttal, legjobb játékos: Kovács Zsolt (Gábor Dénes). Futsal (12 csapat): 1. Csonka János szakközépiskola I., 2. Csonka II., 3. Deák Ferenc Gim­názium, 4. Tisza Lajos Szakkö­zépiskola, 5. Dugonics András Piarista Gimnázium, 6. Ságvári Endre gimnázium, 7. Radnóti Miklós gimnázium, 8. Vedres Ist­ván Építőipari Szakközépiskola. Különdíjasok, gólkirály: Fülöp Ti­bor (Csonka I.) 7 találattal, leg­jobb kapus: Reguli Máté (Deák). Két mérkőzést elhalasztottak a tavaszi forduló rajtján Beragadt a rajton a Fradi LABDARÚGÓ NB I Több mint három hónapos szü­net után végre ismét a bajnoki pontokért szállhattak harcba a csapatok a labdarúgó Arany Aszok Ligában. Már ahol a pá­lyaviszonyok ezt lehetővé tet­ték. Békéscsabán és Sopronban ugyanis nem rendeztek mérkő­zést... Az FTC vereségét reme­kül használta ki a Debrecen és az Újpest. Izgalmas hónapok elé nézünk. Ezt is megéltük, három és fél hó­napos szünet után újból bajnoki pontokért küzdöttek legjobb fut­ballcsapataink. Eredetileg egy héttel korábban kellett volna raj­tolniuk, de az időjárás közbe­szólt, a pályák akkor még játékra alkalmatlanok voltak. Egy hét alatt sokat javult a helyzet, de nem eleget: a Békéscsaba-Nyír­egyháza és a Sopron-MTK talál­kozót ezúttal sem sikerült letud­ni. Újpesten semmi gond nem volt a játéktérrel, ellenben ott az a veszély fenyegetett, hogy nem lesz ellenfelük a liláknak. Pár napja ugyanis még úgy nézett ki, nem áll ki az FC Fehérvár. Több hónapos bérükkel tartozik a klub, a futballisták pedig végső elkeseredettségükben sztrájkkal fenyegetőztek. Erre végül nem került sor, volt meccs, és volt magabiztos újpesti győzelem is. A Megyeri úton nem titkolják: bajnokok akarnak lenni. Akár­csak a debreceniek. Már egy év­vel ezelőtt is az aranyra fájt a fo­guk, de akkor lemaradtak róluk. Azt mondják, most jött el iga­zán az ő idejük. A hajráig képte­lenek voltak feltörni a szerve­zett Honvéd védelmét, de az utolsó hét percben kétszer is be­találtak. Akkor még nem tudták, hogy az újabb három pont milyen so­kat ér, erre vasárnap kora dél­után jöttek rá. Bekövetkezett az, amire nem sokan számítottak: hazai pályán kikapott a Győrtől a listavezető Fradi. Szerencsétlen vereséget szenvedett az FTC, mert az első játékrészben két, szabályosnak tűnő, találatát ér­vénytelenítette a játékvezető, Budapest, Szusza-stadion, 3536 néző. Vezette: Dubraviczky. Gólszerzők: Rajczi (1., 25.), Kuttor (89. - öngól). pápa-diósgyőr 1-2 (0-1) Pápa, 1600 néző. Vezette: Kassai. Gólszerzők: Szabó T. (81. - 11-esből), ¡11. Müller (10.), Tisza (70.). vasas-kaposvár 2-1 (1-0) Budapest, lllovszky-stadion, 2000 néző. Vezette: Megyebíró. Gólszerzők: Gyánó (1.), Waltner (70.), ill. Zahorecz (89.-11-esből). Kiállítva: Andruskó (54. - Kaposvár). pécs-zte1-0 (0-0) Pécs, 1000 néző. Vezette: Arany. Gólszerző: Montvai (63.). ftc-győr 0-1 (0-0) Budapest, Üllői út, 3000 néző. Vezette: Szarka. Gólszerző: Jäkl (86.). A Fradi-Győr meccsen nagy csatát vívott egymással Lipcsei (balról) Lendvaival. A végén az utóbbi örülhetett MTI-fotó: IUyés Tibor majd a fordulást követően még 1 l-est is hibázott. Súlyos árat fi­zetett érte, mert a 86. percben a csereként beállt laki bevette Szűcs kapuját. A Vasas jól igazolt a télen, az anyagi csőd szélére sodródott Za­laegerszegről például két táma­dót is megszerzett. Nem csinált velük rossz vásárt, hiszen Gyánó már a 8. másodpercben)!) gólt szerzett a Kaposvár ellen, a má­sodik - mint később kiderült, győztes - találatot pedig Waltner jegyezte. Nem hiszik el, ő is Za­lából érkezett. Az átalakult, ala­posan meggyengült, az őszt még az előkelő harmadik helyen befe­jező Zetének Pécsen nem ter­mett babér. Góllövő csatárok nél­kül a fordítottja lenne meglepe­tés... A kiesési rangadón saját közönsége fütyülte ki a Pápát. Mást nem nagyon tehetett, el­végre a Diósgyőr elleni hazai ve­reségért nem taps jár. Eredmények: debrecen-honvéd 2-0 (0-0) Debrecen, 5000 néző. Vezette: Fábián. Gólszerzők: Éger (83. - 11-esből), Virág B. (87.). újpest-fc fehérvár 3-0 (2-0) A BA1N0KSAG ALLASA 1. Ferencváros 16 11 2 3 39- 13 33 2. Debrecen 16 11 2 3 29- 12 35 3. Újpest 16 8 5 3 30- 18 29 4. Zalaegerszeg 16 8 3 5 26- 21 27 5. Gyér 16 8 3 5 20- 16 27 6. MTK 15 7 4 4 22- 15 24 7. Fehérvár 16 6 5 5 23- 17 20 8. Honvéd 16 6 2 8 24- 35 20 9. Vasas 16 6 1 9 23- 24 19 10. Pécs 16 5 4 7 17- 21 19 11. Sopron 15 5 4 6 20- 25 19 12. Kaposvár 16 5 3 8 19- 29 18 13. Diósgyőr 16 5 1 10 17- 29 16 14. Pápa 16 4 3 9 22 - 26 15 15. Békéscsaba 15 3 4 8 14- 31 13 16. Nyíregyháza 15 2 6 7 18- 31 12 Az MTK-tói 1, az FC Fehérvár­tól 3 pont levonva. A hosszúra nyúlt rossz idő miatt a következő, 17. forduló­ra már holnapután sor kerül. A műsor, március 16. (szerda!): Nyíregyháza-Vasas (14.30), Honvéd-Pécs, Győr-Debrecen, Diósgyőr-Ferencváros, Fehér­vár-Pápa, MTK-Újpest, Kapos­vár-Sopron, Zalaegerszeg-Bé­késcsaba (valamennyi 18 óra). SZÉLPÁL LÁSZLÓ Egy pont, egy félidőnyi elfogadható focival LABDARÚGÓ NB II A Szentes NB 11-es labdarúgó­csapata hazai pályán a Karcag ellen kezdte a tavaszt. Az „el­aludt" első félidőt követően a másodikban sikerült megmen­teni egy pontot. SZENTES-KARCAG l-l(0-1) NB ll-es labdarúgó-mérkőzés. Szentes, 350 néző. Vezette: Török K. Szentes: Kiri - Gyagya, Kádár, Anka, Ke­repeczkl - Puskás, Kislőrincz, Tasi, Ko­vács (Ábel) - Priblsalics, Barna Cs. Edző: Török László. Karcag: Szabó - Orosz, Vadicska, Béké­si, Magyari - Kemecsi, Trencsényi, Tóth, Ramos - Fekete, Domokos. Edző: Varga Zsolt. Gólszerzők: Pribisalics, ill. Tóth. Kiállítva: Békési (53.). Az első félidőben álmosan, las­san, rengeteg hibával játszott a Szentes. A vendegek találata is egy hazai bakit követően szüle­tett meg. A 37. percben Anka el­cselezte, elvesztette a labdát, amit Fekete kaparintott meg, el­viharzott a bal oldalon, középre passzolt és Tóth az üres kapuba továbbította a játékszert, 0-1. Eb­ben az időszakban a Kurca-parti­aknak rendkívül szellős volt a vé­dekezésük, nem értek vissza a karcagi támadókkal, akik közül hárman-négyen is mélységből in­dultak, a beívelésekre pedig ér­keztek a csatárok. A Szentes csakis kapusának, Kirínék kö­szönheti - legalább három eset­ben bravúrral hárított! -, hogy a Szolnok megyei „szabók" a szü­netig nem készítették el a zakót... A szünetben Török László edző cserére szánta cl magát, Ková­csot Ábel váltotta - mint később kiderült, ez jó húzásnak bizo­nyult. A második 45 percre egy teljesen más, koncentráltabb, a sikert akaró hazai együttes futott ki a pályára. Mindenki átérezte, hogy az első játékrészben nyúj­tott gyenge produkció még a pontszerzéshez is kevés lesz. A házigazdák átvették a játék irá­nyítását, ennek az első eredmé­nyét az 53. percben tapasztalhat­ták. Ekkor Barnával gólhelyzet­ben szabálytalankodott Békési, aki Török bírótól megkapta a második sárgáját, amely pirosra váltott és már mehetett is zuha­nyozni. A vendéglátók sorra ala­kították - és hagyták ki... - a helyzeteket, Pribisalics, Gyagya és Barna is gólt szerezhetett vol­na. Ez végül a 79. percben Pribi­salicsnak sikerült, aki Ábel - ne­ki köszönhetően lendületesebbé vált a Szentes játéka - jobb oldali beadását követően jobbal kilőtte a bal sarkot, l-l. A hajrában a helyi kedvencek a győzelmet is megszerezhették volna, de végül meg kellett elégedniük a döntet­lennel és az egy ponttal. Török László: - Ha az első perctől úgy focizunk, mint a má­sodik félidőben, megnyerhettük volna a találkozót. Ezzel együtt nem vagyok elégedetlen, örülök, hogy az egyik pontot megmen­tettük. lók: Kiri, Kádár, Ábel, ill. Orosz, Fekete, Ramos. További eredmény: Kazincbar­cika-Jászapáti 2-0 (1-0). A következő forduló párosítá­sa, március 19., 15 óra: Bőcs-Hajdúböszörmény, Put­nok-Szentes, Baktalórántháza­Salgótarján,Kiskunhalas-Vecsés, Kistarcsa-Gyula. Március 20., 15 óra: Jászapáti-Mátészalka, Dabas-Kazincbarcika, Karcag­ESMTK. i.p. Ünnepi nyitva tartás MUNKATÁRSUNKTÓL A Szeged Városi Sportigazgató­ság tájékoztatása szerint a na­gyon népszerű szegedi műjég­pálya ma és holnap szombati nyitva tartás szerint üzemel, míg az új szegedi sportuszoda a hétvégi rend szerint fogadja a látogatókat, a sportolni vágyó­kat. Totó BUDAPEST (MTI) A10. hét mérkőzéseinek eredményei: 1. Bielefeld-Hamburg 3-4 2 2. Bremen-Mainz 0-0 X 3. Freiburg-Niirnberg 2-3 2 4. K'lautern M'gladbach 1-0 1 5. Leverkusen-Hertha 3-3 X 6. Rostock-Bochum 3-1 1 7. Wolfsburg-Hannover 1-0 1 8. Schalke-Bayern München 1-0 1 9. Dortmund-VfB Stuttgart 0-2 2 10. Uzio-Internazionale l-l X 11. Cagllarl-Roma 3-0 1 12. Milan-Sampdoria 1-0 1 13. Palermo-lldinese 1-5 2 Pluszmerközes: 14. Chlevo-Juventus lapzárta után A szentesiek (sötét mezben) nagy küzdelemben, jobb második félidei teljesítményükkel mentettek pontot Fotó: Vidovics Ferenc