Délmagyarország, 2004. december (94. évfolyam, 280-305. szám)

2004-12-06 / 284. szám

•A DEL SPORTJA HETFO, 2004. DECEMBER 6. Majdnem sikerült a Szentesnek pontot szereznie az Újpesttől Szenvedve nyert a Szeged VÍZILABDA A (crfi vízilabda OB I kilencedik fordulójában az esélyes Szeged Beton VE jócskán megszenve­dett a győzelemért a BVSC el­len. A másik Csongrád megyei együttes," a Lcgrand-Szcntesi VK remekül helytállt az Újpest­tel szemben, de ezért még nem jár pont. SZEGED BETON VE-BVSC 10-9 (2-2,2-1,2-2,4-4) OB l-es férfi vízilabda-mérkőzés. Újsze­ged! sportuszoda, 100 néző. Vezette: Bá­tori, Németh A. Szeged: Barát - LEHMANN 2, VARGA R 3, MOLNÁR P 2, Komlósi 1, Tóth L„ Éles. Csere: BOROS 2, Pataki, Ágner. Edző: Gyöngyösi András. BVSC: DECKER A. - Szűcs, Gulyás, SZA­BÓ G. 3, DR. VARJAS 2, Monostori, NÉ­METH ZS. 2. Csere: Kaszper, Csente, Nagy S., Zsoldos, Persely 1, Ambrus. Edző: Besenyei Attila. Gól - emberelőnyből: 9/5, ill. 10/6. Négyméteresből: -, ill. 2/2. Gyöngyösi András, a Szeged edzője megérezte. Mármint, hogy nehéz mérkőzés vár tanít­ványaira. Mint mondta, borzasz­tóan csalóka a BVSC eddigi ered­ménylistája, mert bár csak két pontot gyűjtött, soraiban bőven akad rutinos, jó játékos. A tréner amiatt is tartott a meccstől, mert annak egyik játékvezetője Háton György volt. Pár hete, az ominó­zus 6-6-ra végződött Szol­nok-Szeged meccsnek is ő volt az egyik bírája... Ezzel együtt a közvélemény biztos Beton-gyö­zclmct várt. Éppen ezért hatott meglepetés­ként, hogy a találkozó első talála­tát a vendégek szerezték. Nem ment a Betonnak, képtelen volt gólt szerezni. Vagy a szenzációs napot kifogó Decker védett, vagy a kapufán csattant a labda, vagy pedig a célzás volt pontatlan. Már majdnem a hatodik percben járt a mérkőzés, amikor a házi­gazdák csapatkapitánya, Varga Péter végre betalált, l-l. „Ettől biztosan megnyugszanak a srá­cok" - jegyezte meg egy néző. |ó lett volna, ha így történik, de nem ez a variáció jött be. Először a második negyed ele­jén vezetett a Szeged (megint Hiába védekezett jól a Szentes (balról fehérben Szénászky, Horváth kapus és Somogyi), a vendég új­pestiek győzelmével ért véget a találkozó Fotó: Vidovics Ferenc Varga P. volt eredményes), sőt Lehmann értékesített előnyével már 4-2-re módosult az ered­mény. Két góllal még kétszer lé­pett meg a Beton, előbb 5-3-ra, majd 6-4-re, de már ekkor is megállapítható volt, hogy ezúttal nem meggyőző a társaság. Nem úgy a vendégsereg, amely rette­netesen kellemetlen stílusban védekezett, elől pedig hatéko­nyan támadott. Tehette, mert engedték neki... Beigazolódott Gyöngyösi edző meccs előtti fé­lelme, már ami a játékvezetést il­leti. Míg Tóth Lászlóról alig állí­tottak ki valakit, a másik olda­lon, ha csak rosszul nézett a sze­gedi, már kezdhette is a húszmá­sodperces pauzát. így fordulha­tott elő, hogy 33 másodperccel a meccs vége előtt lefordulásból szerzett Gulyás-góllal egyenlített a BVSC, 9-9. Egyetlen támadás­nyi ideje maradt a Szegednek, hogy mind a két pontot otthon tartsa. Ha nem sikerül góllal be­fejezni, akkor oda a négy közé ke­rülés lehetősége. Irgalmatlanul nagy volt a teher a csapaton. Fogytak a másodpercek, már csak 14 volt vissza, amikor előnyhöz jutott a Szeged. Valaki­nek el kell vállalnia a lövést, a kérdés csak az volt: ki az a játé­kos, aki meri? járt a labda kézről MARTIN GYÖRGY MARADT AZ ELNÖK Martin György maradi újabb négy évre a Magyar Vízilabda-szövetség elnö­ke. A tegnapi rendkívüli tisztújító közgyűlésen a titkosan szavazó küldöttek közül 95-en voksoltak rá, s 70-en támogatták az ellenjelöltet, Dala Tamást, a volt sokszoros válogatott pólóst, a Nemzeti Sportuszodák igazgatóját. „Együtt kell dolgoznunk tovább, hogy a magyar vízilabda jó, sőt ha lehet, még jobb legyen. Magának a voksolásnak a kimenetelét, arányát úgy érté­kelem, hogy az elmúlt időszak igazolt minket mind az eredmények, mind a pénzügyi háttér tekintetében. Ami pedig a legfontosabb napi teendőket ille­ti: mielőbb meg kell szerveznem a december 22-i magyar-szlovák váloga­tott férfimérkőzést, és tető alá hoznom a megállapodást olimpiai bajnok csapatunk szövetségi kapitányával, Kemény Dénessel, akivel a szerződés­hosszabbításról elviekben már egyezségre jutottunk, de az anyagi háttér még hiányzik a megállapodás aláírásához" - mondta alkalmi székfoglaló­jában Martin György. kézre, aztán Molnár Péter kapta a jobb szélen, azaz rossz kéz ol­dalon, mégis bevarrta a jobb felső vinklibe, öt másodperccel a vég­ső dudaszó elhangzása előtt, 1Q-9. Nyögve nyelős győzelem volt, nagyon meg kellett szenvedni ér­te a Szegednek, de a lényeg a két pont. Valaki meg is jegyezte: „Ha nyerünk nyolc góllal, azért is csak két pont járna". Gyöngyösi András: - A játék­vezetés olyan volt, amilyen, nem kívánok vele foglalkozni, ma­gamnak megtartom a vélemé­nyemet. Bízom benne, ez a ki­szenvedett győzelem olyan len­dületet ad, hogy a szezonból hát­ralévő mindhárom meccset - Vu­bagmeni, FTC, Szentes - sikere­sen vesszük. LEGRAND-SZENTESIVK­ÚJPEST 8—10 (2-2,2-4,3-2,1-2) 0B l-es férfi vízilabda-mérkőzés. Szen­tes, ligeti uszoda, 300 néző. Vezette: Székely Z., Schlosser. Szentes: Horváth T. - Torday, Somogyi 1, Berki, VÍGH 2, SZEBENI5, Juhász Zs. Csere: Németh D„ Szabó N., Szénászky, Kis I. Edző: Vidumanszky László. Újpest: BISZTRITSÁNYI - Deme, KOVÁCS R. 2, Ferkó 1, Kéri 1, Suti 1, Dávid 2. Csere: Benczúr, Debreczeni, Z0UFAL 2, Borsos 1, Hangody. Edző: Petrovics Má­tyás. Gól-emberelőnyből: 10/4, ill. 10/3. Négyméteresből: 1/1, ill. 2/2. A pénteki, Eger elleni vereség után fogadkoztak a hazaiak, megpróbálják elkapni az esélye­sebb riválist. Azt persze ők is tudták, ehhez úgy kell pólózni, ahogy azt tették a Heves megyei­ek ellen a fordulás után. Mert az első két negyed csak arra volt jó, hogy legyen mit minél gyorsab­ban elfelejteni... A ligeti uszodába kilátogató nézők jóleső érzéssel tapasztal­ták, ezúttal lényegesen jobban kezdtek a kedvencek, mint egy nappal korábban. Muszáj is volt, elvégre most nem idegenben, ha­nem otthon játszottak, másrészt pedig az Eger azért valamivel na­gyobb játékerőt képvisel, mint az UTE. A meccs első gólját Szebe­ni Zoltán szerezte, de a lila-fehé­rek vannak olyan erősek, hogy emiatt ne pánikoljanak be. A második hét percben Dávid bün­tetőből talált be, aztán pedig Fer­kó akcióból, s máris meglépett az Újpest két góllal, 4-6. Vidu­manszky edző fegyelmezettebb, pontosabb játékot kért tanítvá­nyaitól, akik megfogadták a tré­ner tanácsait, leginkább az ezen a délutánon jószerivel hibázásra képtelen, elképesztő lövőformát bemutató Szebeni. Feljöttek a legrandosok egyetlen gólra (7-8), a közönség pedig űzte-hajtotta Berkiéket, hátha összejön a bra­vúr, a pontszerzés. Lett is volna rá lehetőségük, de mert a hajrá­ban kimaradt két előny, több zic­cer, meg kellett elégedniük azzal a megállapítással, mely a követ­kezőképp szólt: méltó ellenfelei voltak az Újpestnek. Vidumanszky László: - Min­dent megtettünk a pontszerzé­sért, volt is rá esélyünk, de a sze­rencs e elpártolt tőlünk. Tbvábbi eredmények: Eger­FTC 8-5, Szolnok-Domi­no-BHSE 2-13, Ybl-Vasas 2-11, Neptun-OSC 3-11. ABAJNOKSAGALLASA 1. Domino 2. Eger 3. Vasas 4. FTC 5. Újpest 6. Szeged 7. Szentes 8. Szolnok 9. OSC 10. BVSC 11. Ybl 12. Neptun 1 113 1 1 - 2 39 16 89 - 43 10 «7- 4316 87- 47 14 9 8 9 8 9 8 9 7 9 6 - 3 76 - 69 12 9 5 1 3 72 - 54 11 9 4 - 5 78 - 84 8 9 3 1 5 49 - 83 7 9 3 9 1 9 ­9 ­6 59 - 80 t 8 60 - 86 2 3 33 - 99 0 9 37-115 0 SZÉLPÁL LÁSZLÓ Tbtó BUDAPEST (MTI) A 49. hét mérkőzéseinek eredményei: 1. ButeiM testűéi l-l I 2. Frtkuvy Brem 0-6 2 I Hamtarf Hannover »-2 2 l Uwttn HVUlIwb * imiM • (NMMbH 6-1 1 1 tacrtatt-loNsbar! 2-1 1 C - - n- — a b. nurnoerg uyern 2-2 I i. Stuttgart Bochum 5-2 1 8 KTauteni Mainz 2-4 1 9 Parma Milan 1-2 2 10. Inter Messnu 54 1 11. CaglurvCtaevo 4-2 1 12. Fnmtw Boteyu 1-8 1 11 levelit« Uro 2-1 1 Ptuszieerkozes: 14. Dortmund Sdulke l-l 2 A Délmagyarországé a Média-kupa MUNKATÁRSUNKTÓL Szombaton ingyenes nyílt sportna|X)t tartottak az újszc­gedi Gellért Szabadidőközpont­ban. A délelőtti program több helyszínen is zajlott. A sport­csarnokban három csapat csa­tázott a Média-kupáért. Az első meccsen a Délmagyarország [T. Hámori, Szélpál, Lékó Kovács, V. Fekete, Mádi, Pozsik, Csáky) gárdája az első félidőben még szenvedett (1-0 volt az ered­mény) a Rádió 88 ellen, a végen azonban simán, 7-1-re diadal­maskodott. A második derbin hiába vezetett 2-O-ra a Friss Újság, Patkós Attila vezérleté­vel 5-4-re nyertek a rádiósok. A befejező meccsen lapunk csa­pata villogott, a végén az 1986-os mexikói világbajnok­ságot idéző (S?ovjetunió-Ma­gyarország) erei. !rte el: 6-0-Vi az í ^ Szeged labda­rúgócsapatának kapusat, Dobó Csabát is a soraiban tudó Friss Újságot. Az eredményhirdetésen, a sportkomplexum tulajdonosa, Gellért Ákos elmondta, ' iö­vőre egy jóval nagyobb, többcsa­patos Média-kupát szerveznek. Ezután a sportcsarnokban a falmászók vették át a főszerepet. Táborosi Gábor vezetőedző segít­ségével sok fiatal ismerkedett meg a sportág alapjaival. Lckó Péter sakkozó még a délutánt is a Gellért Szabadidő­központban töltötte. A ver­senyző egyik kedvenc játéka a fallabda, a vállalkozó kedvű sportbar' >k pedig kipróbálhat­ták ellet' ügyességüket. Ter­mészetesen sokan vadásztak az aláírására, a fiatalok büszkén mutogatták a világhírű sporto­ló autogramját egymásnak. Ko­ra este elcsendesett a sport­komplexum, egy remek nyílt nappal kedveskedtek a szerve­zők a szegedieknek. A harmadik negyedben dőlt el a meccs sorsa A női vízilabda OB I hétvégi fordulójában egy negyed kivé­telével ragyogóan helytállt a Szentesi VK a címvédő Duna­újvárosi Főiskola ellen. A for­dulás utáni játékrészben ta­pasztalt dekoncentráció fosz­totta meg Szremkóékat a bravúr lehetőségétől. SZENTESI VK­DUNAÚJVÁR0S 10-15 (2^3, 5-4,1-6, 2-2) 0B l-es női vízilabda-mérkőzés. Szentes, ligeti uszoda, 200 néző. Vezette: Székely Z., Schlosser. Szentes: Döme - SIPOS 3, KISTELEKI D. 4, Molnár A., SZREMKÓ 2, Tóth I A., Huszka 1. Csere: Brezovai (kapus), Sza­bó X., Pengő, Dalmády Sz„ Kovács, He­vesi, Hegedűs. Edző: Kozák László. Dunaújváros: Tóth II A. - PRIMÁSZ 3, Brávik 1, BUJKA 3, Bódi 2, Zantleitner 1, BENKŐ T. 3. Csere.- Szűcs 1, Zsámbok 1. Edző: Mihók Attila. Gól - emberelőnyből: 5/2, ill. 7/4. Megszakítja-e a Dunaújváros négy éve óta tartó veretlenségét a Szentes? - ez a kérdés foglalkoz­tatta leginkább a ligeti uszoda kö­zönségét. Az, hogy nem lehetetlen vállalkozás, a két együttes Du­na-parti összecsapása mutatta. Két hónappal ezelőtt a szentesiek a forduláskor még 7-4-re vezettek, a végén viszont a főiskolások örül­hettek a 11-8-as győzelmüknek. A meccs Sipos góljával kezdő­dött és a folytatásban is pompás dolgokat műveltek a házigazdák. Kozák edző elégedett lehetett ta­nítványaival, akik több olyan dolgot is bemutattak, amit edzé­sen unásig gyakoroltak. Egyedül csak a kapusteljesítményt ma­radt el egy kicsit a várttól. A csa­patok 7-7-el fordultak, aztán kö­vetkezett a szentesi szemszögből nézve „misztikus" harmadik hét perc. Ki tudja, miért, de teljesen leblokkoltak a hazaiak; nem ját­szották végig a helyzeteket, elő­készítetlenül elpufogtatták a lab­dát, ebből pedig villámgyorsan fordult a vetélytárs. Akárcsak Dunaújvárosban, ezúttal is ek­kor dőlt el az esélyesebb gárda ja­vára a mérkőzés. Kozák László: - Nem történt tragédia, továbbra is az a célunk, hogy bejussunk a fináléba. Há­rom negyeden keresztül partiban voltunk a Dunaújvárossal, ígé­rem, tavasszal nehezebb dolga lesz ellenünk. Tbvábbi eredmények: Eger­Vasas 11-9, OSC-BVSC 6-15. A BAJNOKSÁG ALLÁSA 1. Dunaújváros 2. Domino-Polo 3. Szentes 4. BVSC 5. Eger 6. Kecskemét 7. OSC 8. Vasas 1010 8 7 9 6 9 6 - 148 - 48 20 1 110- 29 14 3117- 68 12 3 89- 61 12 9 3 1 5 48- 73 7 9 2 ­9 117 9 7 48- 95 4 28-131 3 9 26-117 0 SZ. L. Hengerelt a Pécsi VSK KOSARLABDA PÉCSI VSK— SZEVIEP-SZEGED 99-37 (19-13,31-6,22-6,27—10) NBIA csoportos női kosáriabda-mérkő­zés, Pécs, 2000 néző. Vezette Pécs: Iványi 5/3, Károlyi 13/9, Fegyver­neky 7, Béres 8, Branzova 6. Cserék: HLEDE19, VILIPICS 23, Boiko 12, Bujdo­só 6, Semsei. Edző: Rátgéber László. Szeviép-Szeged: Török 11, Roczkov 2, Nagyova 11, Ajanovícs 1, Kajdacsi 10. Cserék: Russai 2, Pungor, Berta. Edző: Újhelyi Gábor. Nem várt könnyű feladat a Sze­viép-Szeged női kosárlabdacsa­patára. A Tisza-partiak a bajnoki címvédő, a Pécsi VSK otthoná­ban léptek tegnap pályára. Mé­száros Kornélia nem is melegí­tett a társakkal, a kapitány húzó­dás miatt nem tudta vállalni a já­tékot. A meccs elején jól tartotta ma­gát Újhelyi Gábor együttese, a negyed közepén 7-7 vojt az állás. A hajrá azonban a haziaké volt, hat pontos előnyre tettek szert lványiék. A Pécs egy 13-0-ás rohammal indította a második tíz percet. Ez teljesen padlóra küldte a Szevié­pet, a félidőben 50-19 állt az eredményjelzőn. A rémálom folytatódott a má­sodik játékrészben is. Hiába pró­bált cserélni - Ajanovics még az első félidőben orrsérülést szen­vedett - Újhelyi Gábor vezető­edző, ez sem használt a csapatá­nak. Az Euroligában edződő PVSK nem kímélte a szegedie­ket, negyven percen keresztül pörgött Rátgéber László gárdája, s a végén fölényes, 99-37-es győ­zelmet arattak az álmosan játszó vendégek ellen. A Szeviép-Szeged együttese legközelebb szerdán 18 órakor hazai környezetben, a FIBA Eu­rópa-kupa utolsó csoportmecs­csén a horvát bajnok Gospicot fogadja. Újhelyi Gábor: - Az első ne­gyed után teljesen szétestünk. S. R. Kötelező feladatok MUNKATÁRSUNKTÓL A futsal NB I-ben ma 19 órától az Első Beton a Békéscsabát, a Legrand-Szentes GBSC pedig a Siklóst fogadja. -A fiúk egyszer játszhatnának a saját önbecsülésükért. Jó lenne, ha ma a hűséges szurkolók sem csa­lódnának. Az újonc Békéscsaba el­len győzelmet várok - nyilatkozta Szabó Zsolt, a Beton trénere. aV < adidas u A Legrand-Szentes GBSC az MK-ban kettős győzelemmel ke­rült tovább a Jászberény ellen. - Jó lenne hozni a kötelezőt a Siklós ellen. Szeretnénk gyűjtö­getni a pontokat, és erre a mai ri­vális eddigi eredményeit figye­lembe véve van is reális san­szunk - mondta Szarvas Zsolt, a Szentes játékos-edzője. A tajvani futsal vb-n a címvédő Spanyolország nyert. ATEUES ÁRUKÉSZLETBŐL 20%-50% kedvezmény a készlet erejéig! Szeged, Kárász u. 2. és a Szeged Plazában