Délmagyarország, 2004. október (94. évfolyam, 230-254. szám)

2004-10-18 / 244. szám

HÉTFŐ, 2004. OKTÓBER 18. • A DÉL SPORTJA» II. Szombaton a Barcelona eben ennél sokkal több kell Pontot veszített a Pick Fantasztikus vásárhelyi diadal! LISS-HHKC—FTC 25-23 (7-14) NB l-es női kézilabda-mérkőzés. Vásár­hely, Hódtói Sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Herczeg, Südi. Liss-HNKC: PLOSINSZKAJA - Mucsi 4, Dobó, Jókai 2, Asztalos, WOLF 5, Kósa 1. Csere: SZABÓ K. (kapus), Jenőfi, NYI KO­LAJEN K0 8 (1), KOCSIS 5 Edző: Pánczél Barabás. Ferencváros: Miklosová - Mraviková 3, Pádár 3, Uhraková 2, Rábai, TÓTH T. 6, Kirsner 2. Csere: Pastrovlcs (kapus), Barna 1, Csenki 3 (2), Kovács V., Kamper 2 (1), Baross 1. Edző: Németh András. Kiállítások: 10, ill. 6 perc Hétmétere­sek: 1/1, ¡11.3/3. Az eredmény alakulása, 9. perc: 0-6, 10. p.: 1-6,16. p.: 2-9,24. p.: 4-13, 33. p.: 10-14,47. p.: 18-18, 52. p.: 20-19,57. p.: 23-21. A találkozó előtt Pánczél Bara­bás, a Liss-HNKC mestere óva intett az optimizmustól, hiszen az alapemberek közül Gaál bo­kasérülés, Sipos pedig mellhár­tyagyulladás miatt hiányzott. A tisztes helytállással is kiegyezett volna. A hazaiak rendkívül idege­sen, sok hibával játszottak az első percekben, s azt a rutinos Fradi gólokkal büntette. A ha­zai tréner nagyon hamar időt kért, 6 perc 7 másodpercet mu­tatott az óra, amikor magához rendelte a lányokat. Ez a kis ta­nácskozás nem volt túl hatá­sos, mert a 9. percben már 0-6 állt az eredményjelzőn. Az első vásárhelyi gólt ezt követően, a 10. percben érte el fókái. Hiába védett jól Plosinszkaja, a me­zőnyben továbbra is sokat ba­NEMETH ANDRAS BEFEJEZI? A találkozó után kerestük Né­meth Andrást, a Ferencváros ve­zetőedzőjét. A Hódtói Sportcsar­nok küzdőtér mögötti traktusá­ban van a vendégek öltözője, az odavezető folyosó előtt, a sötét­ben ácsorgott. Mit sem sejtve kértük a látottak, a történtek ér­tékelésére: - Megérdemelten nyert a Vásár­hely - mondta rezignáltán, szinte a fogai között szűrve a szavakat. ­Sajnos nálunk nem akadt olyan vezéregyéniség aki a holtponton átlendítse a csapatot. Hogy milyen következtetést lehet ebből levon­ni? Ez volt a harmadik vereségünk, vagyis ami nem megy azt nem szabad erőltetni, tovább csinálni ­abba kell hagyni... Úgy tűnt, sőt rá is kérdeztünk, hogy magára gondol-e? Őszintén reméljük, csak az elkeseredettség szólt a kiváló szakemberből. Iáztak a társak és a különbség fokozatosan nőtt, a 24. percben már kilenc volt közte, 4-13! Ebből Tóth M. ötször mattolta a vásárhelyi hálóőrt. Ekkor va­lószínűleg a legvérmesebb ha­zai drukkerek sem gondoltak arra, ami majd a második 30 percben történt. Sőt a B közép ­és ezért nem lehet a tagjait bán­tani, vagy hibáztatni - percek alatt 'eljutott a „Harcolja­tok!"-től az „Ébresztő!"-n át a „Hol a csapatunk?" - kérdésig. Az öltözöbeli letolás komolysá­gát a második félidő első három perce érzékeltette: három gólt szereztek a kék-sárgák. Szabó Kriszta remekül védett, Nyikola­jenko lövéseivel szemben tehe­tetlenek voltak a zöld-fehér ka­pusok, Miklosová és Pastrovics, de Kocsis - a közönség már az el­ső félidőben pályára követelte ­és Wolf is nagyszerű teljesít­ményt nyújtott, extázisban kézi­labdázott. A védekezés is össze­állt, agresszív, határozott lett, a vendégek pedig egyre tanácstala­nabbá váltak. A 47. percben Nyi­kolajenko egyenlített (18-18), majd az 52. minutumban, szin­tén az ukrán átlövő bombájával, már vezetett a Vásárhely, 20-19. Robbant a csarnok! Az ultrák ve­zérletével óriási volt a hangulat ­már nem lehetett veszíteni! A fradisták még próbálkoztak, de a sápadt arcok azt jelezték, tudják, nagy a baj és a lendületbe jött Liss-HNKC-t már nem állíthat­ják meg. Egy perccel a lefújás előtt már egymást ölelgették a lá­nyok, egy nagy mosoly, nevetés volt az egész csapat. A forduló bravúrját, meglepetését ők szol­gáltatták: megverték a Ferencvá­rost! Pánczél Barabás: - Szenzáció­san működött a csapat a máso­dik félidőben. A szünetben még egyszer átbeszéltük, pontosítot­tuk a teendőket, s a folytatásban a lányok maximálisan betartot­ták az utasításokat. Nagyon bol­dog vagyok, a Vásárhely és én edzőként is először győztem le a Ferencvárost! A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Dunaferr 2. Cornexi-Alcoa 3. Gyér 4. Ferencváros 5. Liss-HNKC 6. Kőbánya-Spartacus 7. Vác 8. Debrecen 9. Vasas 10. Pécs 11. Kiskunhalas 12. Esztersom 7 7 ­7 7 ­7 6 ­7 4 ­7 4 ­7 4 ­7 3 ­7 3 ­7 2 ­7 1 ­7 1 ­7 - ­- 241-173 14 - 334-180 14 1 222-179 12 3 225-182 8 3183-173 3 192-202 4 226-208 4198-193 5 201-245 6 196-244 6157-215 7 162-243 IMRE PETER Megyei bajnokok Akárcsak a Constanta ellen, a Vardarral szemben is kőkemény csata folyt a pályán. Sárga mezben (balról): Djurkovics, Mezei és Matics Fotó: Gyenes Kálmán LOVAGLÁS Nagy sikerrel rendezte meg Új­szentivánon Csongrád Megyei Lovas szövetség a megyei díj­ugrató-bajnokságot. MUNKATÁRSUNKTÓL A kétnapos megyei díjugrató-baj ­nokság első napján az elődöntő­ket bonyolították le, másnap ke­rült sor a négy kategóriában (kez­dő ló, kezdő lovas, ifjúsági és fel­nőtt) a finálékra, melyeken 20 klub 32 versenyzője vett részt. A magas színvonalú, izgalmas via­dalon az ifjúsági és a felnőtt kate­góriában a kétfordulós döntő vé­gén holtverseny alakult ki, így összevetés döntött az érmek sor­sáról. A legkiegyensúlyozottabb teljesítményt - a két napot együtt szemlélve - Nagy József, Panca C. Teodor, Biharvári Attila, Bárdos Adrienn, s Herczeg Csaba nyújtotta. Eredmények: Szombati elődöntők. Kezdő lovas (11 induló): 1. Bárdos Adri­enn (Tiszasziget SE), 2. Kocsis Flóra (Perényi Pihenőpark, Deszk), 3. Tóth Erika (Aranyági Ménes, Vásárhely). Kezdő ló (22 induló): 1. Herczeg Csaba, 2. Herczeg Csaba (Aranyági Mé­nes), 3. Zajzon András (M és Társa Kft.). Ifjúságiak (12 indu­ló): 1. Biharvári Attila (B & H LK, Szeged), 2. Vass Kinga (Aranyági Ménes), 3. Németh fudit (Perényi Pihenőpark). Fel­nőttek (20 induló): 1. Nagy Jó­zsef (Szegedi Szabadidős LK), 2. Buri Sándor (Equest SLC), 3. Panca Cornél Teodor (Tisza Vo­lán SC). Vasárnapi döntők. Kezdő lo­vas (8 induló): 1. Bánfi Anett (Aranyági Ménes), 2. Kocsis Fló­ra, 3. Bárdos Adrienn. Kezdő ló (7 induló): 1. Zajzon András Eri­ka nevű lován, 2. Hegyi Zsolt (Droppa Farm) Pedró D. n. 1., 3. Herczeg Csaba Kisaranyos n. 1. Ifjúságiak (8 induló): 1. Biharvári Attila Timon n. 1., 2. Molnár Anita (Aranyági Ménes) Betti n. 1., 3. Brázik Kitti (Loki-Lovi, Új­szentiván) Alibá n. 1. Felnőttek (19 induló): 1. Czurkó Szilárd (Aranyági Ménes) Rokolya n. 1., 2. Nagy József Rigoletto n. 1., 3. Panca C. Teodor Gonosz n. 1. KÉZILABDA A férfi kézilabdások Bajnokok Ligája küzdelmeiben a Pick Sze­ged szombaton Szkopjéban lé­pett pályára és az utolsó má­sodpercekben veszítette el az egyik pontot a Vardar ellenében (24-24). Óriási meglepetésre a csoport másik találkozóján a ro­mán Constanta legyőzte (29-27) a spanyol FC Barce­lonát. MUNKATÁRSUNK SZKOPJEI JELENTÉSE VARDAR SKOPJE­PICK SZEGED 24-24 (9-10) Kézilabda Bajnokok Ligája csoportkör, férflmérkó'zés. Szkopje, 1200 néző. Ve­zette: Leme, Ulrich (németek). Vardar: KRASAVAC - Markovski 4, KAJ­GANICS 3, K0LEV 5, Mitrovic 5, Jonovski 3, ANASTASOVSKI3. Csere: Petkovski, Daskalovski (kapusok), Stojanovic 1. Edző: Dragan Djukics. Pick Szeged: PUUEZEVICS - Berta, Djurkovics, Mezei 2, Matics 1, llyés 2, VADKERTI 2. Csere: Andjelkovics 3, Sza­bó 7 (7), Laluska 3, BENDÓ 4, Bajusz, Edző: Kovács Péter. Az eredmény alakulása, 9. perc: 2-2, 13. p.: 2-4,16. p.: 6-4,25. p - 7-7,32. p.: 10-10,40. p.: 17-15,46. p.: 17-19, 53. p.: 22-19,55. p.: 23-21. Kiállítások: 14, ill. 8 perc. Hétmétere­sek: 3/2, Hl. 9/7. A szombati bizonytalan időjárás sem vette el a Pick Szeged játé­kosainak kedvét. Sőt az sem zökkentette ki a nyugalmukból, hogy eléggé nehezen indult be a szállodában a fűtés. Kovács Pé­ter szobájában végig hűvös volt - no nem a hangulata miatt, ha­nem, mert nem sikerült a meleg „szállítására" rábírni a csöve­ket. A szombati macedón sportna­pilap eléggé nagy terjedelemben foglalkozott a Vardar-Pick össze­csapással. A két edző nyilatkoza­tán túl esélylatolgatásra is vállal­kozott. A szerző szerint a Szeged­nek nagyobb sansza van a mér­kőzés megnyerésére. Sőt a tipp-mixben is a kettes tippet ja­vasoltak. A csapat másfél órával a mér­kőzés megkezdése előtt ott volt a csarnoknál, amelyet már jól is­mertek a közép-európai kupából. A létesítmény akkor sem nyerte el a szegediek tetszését, de azóta csak romlott az állaga. A szerdai, Pelister elleni elvesztett bajnoki után kitört verekedés miatt nagy rendőri erőket mozgósítottak a VESZPRÉM (MTI) A Fotex KC Veszprém férfi kézi­labdacsapata második mérkőzé­sét is megnyerte a Bajnokok Ligá­ja G csoportjában, a litván Grani­tas Kaunas felett aratott győzelme után ezúttal a jóval erősebb ellen­félnek tartott norvég Sandefjordot múlta felül meggyőző és eredmé­nyes játékkal. Férfi Bajnokok Ligája, 2. fordu­házigazdák. Mezei Richárd csa­patkapitány meg is jegyezte: „Le­het, hogy csak rendőrök lesznek a mérkőzésen?" Természetesen drukkerek is voltak, de a hivata­los közeg jelenléte miatt eléggé visszafogottan viselkedtek a mérkőzés előtt. A Pick Szegedben a hét elején kisebb megfázással kínlódó Ba­jusz és Mezei felgyógyult. A Nyíregyháza ellen kisujjában részleges ínszakadást szenvedő Vadkerti orvosi segédlettel bevet­hető lett. Míg Dragan Djukics, a volt szegedi mester, a Vardar tré­nere arra panaszkodott, hogy a két legtehetségesebb játékosát, Nedanoviczkil és Vucicevicet, nélkülözni kényszerül. Bajusz Sándor, aki még a jugo­szláv időkben játszott a Vardar ellen és sok ismerőse van még a macedón fővárosban, „leinfor­málta" az ellenfelet. Elmondta, hogy a jobbszélsőre, Markovski­ra, az irányítóra Kolevre és a be­állóra, Mitrovicra kell nagyon fi­gyelni. Idegesen kezdett a Pick, amit az jelzett, hogy az első három támadásába hiba csúszott. A Szegedet is megjárt Kajganics lőtte az első gólt. Szerencsére Laluska egy percen belül egali­zálta az eredményt. Majd Sza­bó P. hétméteres és Andjelko­vics betörésből lőtt góljával a vezetést is átvették (2-3) a ven­dégek. Sajnos, ez nem Mezei­éknek adott erőt, hanem a ha­zaiak táltosodtak meg ijedtük­ben, s kisvártatva kétgólos előnyt szereztek. A szegediek ló, G csoport: Fotex KC Veszp­rém-Sandefjord (norvég) 36-24 (14-8), TBV Lemgo (né­met)-Granitas Kaunas (litván) 41-26 (18-9). A csoport állása: 1. Fotex KCV 4 pont (69-50), 2. Lemgo 4 (68-50), 3. Sandefjord 0 (48-63), 4. Kaunas 0 (52-74). További magyar vonatkozású eredmények: KEK, férfiak, 2. forduló, vissza­vágó: Medvescak Zagreb (hor­rengeteg támadási hibát vétet­tek. Különösen feltűnő volt, hogy az Athént nregjárt kézi­labdások mennyire indiszpo­náltan játszanak. Ilyés például még a kaput sem tudta eltalál­ni. Kovács Péter le is cserélte. Ha döcögött is a Pick játéka, azonban a lelkesedés, az akarás kiegyenlítette a hazai pálya előnyét. De nem szabad elfe­ledni Puljezevics kapus bravúr­jait sem. A félidő finisében Vadkerti kétszer megvillant, s Bendó is megszerezte harma­dik gólját a Pick színeiben, így a vendégek előnnyel vonultak a szünetre. Az már a második félidő ele­jén látszott, hogy a hazaiak mindent elkövetnek a sikerért, rögtön össze is szedtek két büntetőt. Ez szinte felhozta őket, s megfordították a talál­kozó állását, 16-15. Sőt a ket­tős emberelőnyüket is gólra váltották, 17-15. Sajnos, Szen­te kapus sem hozta a tőle várt teljesítményt. A kapuba visz­szaállt Puljezevics bizonyítot­ta, hogy számára elegendő volt a néhány perces pihenő. Fordu­latokban bővelkedett a mérkő­zés, ami nem annyira az össze­csapás színvonalát, mint in­kább azt bizonyította, hogy a csapatok egymás hibáit eléggé jól kihasználták. A második félidő közepétől a Vardar ron­tott kevesebbszer, s a fanatikus szurkolóitól hajtva háromgólos előnyt szerzett (22-19). A Pick azonban nem adta fel, s a mér­kőzés hajráját 23-23-mal kezdte meg. Dragan Djukics időt kért az 58. perben. A ma­cedón edző akkor nem tudott csodát tenni, mert Mezei a má­sodik ziccerét kihasználta, így egy perccel a mérkőzés vége előtt a Piek játszott ember- és egygólos előnyben, azonban öt másodperccel a lefújás előtt a vát)-Nyíregyháza 34-26 (18-12), tj.: a Medvescak Zag­reb, 61-58-as összesítéssel. EHF Kupa, férfiak, a 32 közé jutásért, visszavágó: Esch (lu­xemburgi)—Tatabánya-Carbonex 30-34 (13-17), továbbjutott: a Tatabánya kettős győzelemmel, 72-50-es összesítéssel. BL, nők, 16 közé jutásért, visz­szavágó: Győri Graboplast ETO KC-Motor Zaporozsje (ukrán) ROSSZ TIPP Tóth József, a sportbizottság vezetője is tagja volt a kül­döttségnek. A dorozsmai képviselő köztudottan él-hal a sportért. Most is állandóan a mérkőzés esélyeit taglalta, s érdeklődött a játékosok vé­leménye iránt. A lelátón az­tán elárulta, hogy szinte fájt neki az a tény, hogy.nem mert a sok fanatikus mace­dón szurkoló gyűrűjében drukkolni. Ami pedig a szál­lodában nyilvánosságra ho­zott tippjét illeti, miszerint három góllal nyer a Pick ­sajnos nem jött be. Bárcsak Igaza lett volna... hazaiak egyik legjobbja, Kolev belőtte az egyenlítő találatot. Dragan Djukics: - A mérkő­zés teljesen kiegyenlített küz­delmet hozott. Szerintem az eredmény igazságosnak mond­ható. Az utolsó öt percben ész­revettem, hogy a Szeged csak Mezeit akarja helyzetbe hozni, ezért egyszerű volt a kikapcso­lása. Kovács Péter: - Nyert mérkő­zésen veszített pontot a csapat. Sajnos több kulcsjátékos kritikán aluli teljesítményt nyújtott. Szá­momra érthetetlen, hogy 17-19-nél miért kaptunk zsinór­ban öt gólt. Nagyon fontos pon­tot hullajtottunk el. A csoport másik mérkőzésén: HCM Constanta (román)-FC Barcelona (spanyol) 29-27 (14-12). AZ A CSOPORT ÁLLÁSA 1. Pick Szeged 2 1 1 - 51- 48 3 2. Barcelona 2 1 - 1 58- 51 2 3. Constanta 2 1 - 1 53 - 54 2 4. Vardar 2 - 1 1 46 - 55 1 SÜLI JÓZSEF 29-27 (11-13), tj.: Zaporozsje 58-57-es összesítéssel KEK, nők, 2. forduló, visszavá­gó: Banja Luka (bosznia-hercego­vinai)-Váci NK 23-32 (11-17), tj.: a Vác kettős győzelemmel, 62-41-es összesítéssel. EHF Kupa, nők, a 32 közé jutá­sért, 2. mérkőzés: Déva (ro­mán)-Cornexi-Alcoa 30-27 (13-16), tj.: a Cornexi-Alcoa, 63-54-es gólkülönbséggel. FIGYELŐ SZEMEK Legalább száz rendőr vigyázott a csarnokban és környékén a biztonság­ra. Még a rohamrendőrséget is mozgósították, akik teljes harci díszben: golyóállómellényben, gázspray-vel és pajzzsal érkeztek meg. A szkopjei keménymag előtt sorakoztak fel, háttal a pályának. Amikor pedig vereke­dés tört ki a vehemens suhancok között, a macedón zászlót föléjük hú­zatták, s mindaddig a fejük fölött volt, amíg helyre nem állt a rend. Egyébként pillanatok alatt, mintha mi sem történt volna, rend lett a né­zőtéren. A biztonságra még egy példa: a helyiek mindig panaszkodnak, hogy hiá­ba üvegezik be a csarnok ablakait, néhány nap alatt kiverik. Most is ott ék­telenkedett egy nagy lyuk, amelyen „Police" feliratú sisakos rendőr kandi­kált be egészen a mérkőzés végéig. CrSIE )) T- • -Mobile LOMBARD 1 ^^aàidas X... HVB^Hungarjz 1 Plus #í BraULinion N U N O A R I A PORSCHE SZEGED Tücatnyi góllal nyert a Fotex KC Veszprém A második félidő alapján a döntetlen sokkal reálisabb ered­mény lett volna, sőt: kis szeren­csével akár mind a három pontot elhozhatták volna Bernáthék. Simon Antal: - Az első félidei sok helyzetünkből csak egyet si­került értékesítenünk, ezért A következő forduló párosítá­sa, október 23-24.: Mosonma­gyaróvár-Vác, Tatabánya-Szol­nok, Hévíz-BKV Előre, FC Sze­ged-Bodajk, REAC-Kecskemét, Makó FC-Dunaújváros, Szom­bathely-Orosháza . SZ. L.-M. J. A találkozó hazai szempontból jól indult, igaz, erről egy böször­ményi játékos gondoskodott. Az 5. percben Hortó páros lábbal csúszott rá Gyagyára, a bíró kiál­lította a vendégvédőt, míg a ha­zai labdarúgó öt perc ápolás után visszatérhetett. Az első félidőben A Szentes nehezen törte fel a lelkes vednégek védelmét, de az első találat után már nem volt gond Török László: - Csúsztunk, másztunk, győztünk. Jók: Bíró, Mihály, Gyagya, ill. Kocsis. 14.30: Mátészalka-Salgótarján, Kazincbarcika-Szentes, Bőcs­Putnok, Kistarcsa-Vecsés. Októ­ber 24. (vasárnap), 14.30: Haj­dúböszörmény-ESMTK, Dabas­Baktalórántháza, Jászapáti-Kis­kunhalas, Gyula-Karcag. MÁDI JÓZSEF 9. Ltvomo-Roma 0-2 2 10. Juventus-Messina 2-1 1 11. Cagliari—Milan 0-1 2 12. Internazionale—Udinese 3-1 1 13. Lazio-Ctiievo 0-1 2 Pluszmérközés: 14. Üjpest-FTC l-l 1