Délmagyarország, 2004. június (94. évfolyam, 126-151. szám)

2004-06-01 / 126. szám

KEDD, 2004. JÚNIUSI. • A DÉL SPORTJA» III. Magyarok Kína ellen PEKING (MTI) Lothar Matthäus, a magyar lab­darúgó-válogatott szövetségi ka­pitánya várhatóan a következő összeállításban küldi pályára együttesét a Kína elleni mai ­magyar idő szerint 13.30-kor lép­nek pályára a csapatok - idegen­beli barátságos válogatott mérkő­zésen: Vlaszák - Komlósi, Gye­pes, Pető - Szélesi, Tóth B. (Rósa D.), Leandro, Bodor, Polonkai ­Kertesei, Torghelle (Tóth M.). A német szakember szokásá­hoz híven nem nevezte meg elő­re a kezdőcsapatot - elvégre helyi idő szerint kedden 11 órától még egy edzést tart -, de sejtetni en­gedte a névsort. Csábítják Mattháust Demirören Yildirim, a Besiktas labdarúgócsapatának vasárnap megválasztott elnöke ismét ki­jelentette, hogy Lothar Mattháust, a magyar válogatott német szövetségi kapitányát szeretné szerződtetni vezető­edzőnek. ISZTAMBUL (MTI/DPA) - Ha semmi sem jön közbe, ak­kor a következő napokban aláír­juk a megállapodást - mondta az elnök. Hozzátette: Matthäus jú­nius 6-án, Kaiserslauternben, Németország ellen irányítja utol­jára a magyar csapatot. - Ezután átveszi a Besiktast ­szögezte le Demirören. A Besiktas már május elején megkereste a német szakembert, aki akkor cáfolta távozását. -A török klub egyik elnökjelölt­je lépett kapcsolatba Mattháusz­szal, de a kapitány közölte vele, a szerződése 2005-ig mindenkép­pen Magyarországra köti, s leg­fontosabb feladatának azt tekinti, hogy a magyar válogatottat kijut­tassa a németországi világbajnok­ságra - mondta május 13-án Ganczer Gábor, az MLSZ sajtófő­nöke. Az MTI-nek nem sikerült el­érnie Mattháust, aki Kínában tartózkodik, ahol a válogatott ma a házigazdák ellen lép pályá­ra barátságos mérkőzésen. Hrutka János, a válogatott tech­nikai igazgatója - akinek kine­vezését a német tréner szorgal­mazta - a távirati irodának azt mondta, hallott a hírről, de nem hiszi, hogy Matthäus a Kína el­leni mérkőzés előtt foglalkozna az üggyel. Hrutka szerint a tö­rök elnök csak kívánalmait han­goztatja, korábban már azt mondta, aláírták a szerződést, szerinte ez is minősíti, mennyi­re komoly a hír. Kiütötték a Baksot LABDARUGÓ MEGYEI III. 0. Tizennégyszer zörgette meg a Baks hálóját a labdarúgó megyei III. osztályban a Pázsit SE. A B csoportban érik a Szentesi Ki­nizsi elsősége. Eredmények, A csoport: Balás­tya II.-Mikroton-Baktó 3-0, gól­szerzők: Szél, Révész, Pelsőczi. Zákányszék-Sándorfalva II. 1-4, g.: fójárt, ill. Mihály (2), Komá­romi, Bitó. Zsombó-Forráskút 1-4, g.: Zetkó, ill. Harmath (2), Dudás, Horpáczi. Ópuszta­szer-Csengele 2-4, g.: Kiss M. (2), ill. Wenner (2), Haraszti, Sándor M. Pázsit SE-Baks 14-0, g.: Nikolényi G. (7), Lesznek (4), Kiss Z., Tóth K., Molnár L., kiál­lítva: Klebik, Demeter (mindket­tő Baks). Ruzsa-Károlyi DSE 1-3, g.: Fodor, ill. Molnár S. (2), Polyák. Pusztamérges-Öttömös 0-1, g.: Tanács V. Röszke II.-IKV-Alsóváros 2-2, g.: Bellér (2), ill. Tóth G. (2), kiállítva: He­gedűs (Röszke II.). Hét közben: Balástya II.-Sándorfalva II. 0-1, Károlyi DSE-IKV-Alsóváros 4-2. A BAJNOKSÁG ÁLLASA 1. Csengele 26 20 3 3 124-45 63 2. Sándorfalva II. 25 20 1 4 68-31 61 3. Ópusztaszer 2619 2 5 80-26 59 4. Károlyi DSE 24 16 5 3 59-23 53 5. Balástya II. 25 15 5 5 60-28 50 6. Röszke II. 2513 4 8 60­39 43 7. Pázsit SE 25 13 4 8 57-40 43 8. IKV-Alsóváros 2512 6 7 64-45 42 9. Pusztamérges 2612 3 11 54-54 39 10. Forráskút 26 11 6 9 44-46 39 Totó BUDAPEST (MTI) A 22. hét mérkőzéseinek eredményei: 1. Hollandia-Belgium 0-1 2 2. Lengyelország-Görögország 1-0 1 3. Ascoli-Messina 2-1 1 4. Cagliarí-Salernitana 3-1 1 5. Catania—Fiorentina l-l K 6. Como-Genoa 1-3 2 7. Napoli-Bari 0-0 X 8. Palermo-Triestina 3-1 1 9. Pescara—Albinoleffe 4-3 1 10. Piacenza-Uvorno 1-3 2 11. lorino-lreviso 2-1 1 12. Venezia-Verona 0-2 2 13. Vicenza-Ternana 1-2 2 Pluszmérkőzés: 14. Aachen-Bremen 2-3 2 11. Rúzsa 25 6 4 15 46- 6« 22 12. Zsombo 25 6 1 18 51- 78 19 13. Zákányszék 24 4 4 16 42- 75 16 14. Mikroton-Baktó 26 4 4 18 25 - 63 16 15. Ottomos 25 4 2 19 46 - 84 14 16. Baks 25 0 0 25 29-158 0 B csoport: Szentesi Kini­zsi-Székkutas 6-2, g.: Bórák, Szabó A. (2-2), Törőcsik, Rúzs-Molnár, ill. Kiss J. (2). Fe­rencszállás-Szőreg II. 1-4, g.: Katkó, ill. Széli T., Soós L. (2-2). Mártély-H. Astra 1-3, g.: Tóth E., ill. Szabó L., Fodor, Mihály. Eperjes-Algyő II. 0-2, g.: Molnár G., Békési, kiállítva: Gulyás (Eperjes). Ambrözfalva-Derek­egyház l-l, g.: Farkas Cs., ill. Gyukics, kiállítva: Garam (Am­rózfalva). Kübekháza-Nagymá­gocs 1-2, g.: Kovács Z., ill. Mar­kovics, Sándor. Földeák-Maros­lele 3-0, g.: Molnár Zs. (2), Bá­lint. Tápé Il.-Pitvaros 1-0, g.: Soós. Hét közben: Szőreg II.-Tá­pé II. 2-3. ABAJNOKSAGALLASA 1. Szentesi Kinizsi 2. Derekegyház 3. Algyo II. 4. H. Astra 5. Kiibekháza 6. Nagymagocs 7. Ambrózfalva 8. Mártély 9. Székkutas 10. Ferencszállás 11. Szóreg II. 12. Pitvaros 13. lápé II. 14. Földeák 15. Eperjes 16. Maroslele Ketten örülhettek BUDAPEST (MTI) A Szerencsejáték Rt. tájékoztatá­sa szerint a 22. fogadási heti totó nyereményei a jövedelemadó le­vonása után a következők: Totó: 13 plusz egy találatos szelvény 2 darab volt, nyeremé­nyük egyenként 3 millió 287 ezer 333 forint. 13 találatos szelvény nem akadt. A 12 talá­latosra egyenként 146 ezer 104 forintot, a 11 találatos szelvé­nyekre 8462 forintot fizetnek. A 10 találatos szelvények egyen­ként 1424 forintot érnek. 25 18 5 2 76-17 59 25 16 6 3 76-28 54 25 15 3 7 55-25 48 25 12 6 7 58-35 42 2512 5 8 55­36 41 25 10 11 4 46-33 41 2511 212 60­58 35 24 9 6 9 28-29 33 2510 312 40­45 33 2510 312 49-58 33 25 8 8 9 41-42 32 25 9 510 42-52 32 24 10 212 33­5132 25 9 214 45-60 29 25 5 218 34-64 17 25 0 124 13-118 1 BOKOR BÉLA Megmaradt a három pont különbség a Makó és az Orosháza között Gyönyörű gólok Szentesen LABDARUGÓ NB II Összesen négy pontra futotta a megyei NB Il-es labdarúgócsa­patoknak az NB II keleti cso­portjában. A Makó ikszelt, a Szentes parádés gólokkal nyert. SZENTES-KISKUNHALAS 6-0 (2-0) Szentes, 450 néző. Vezette: Szabó S. Szentes: Kolláth - Nyerges, Márics, Gyagya - Kerepeczky, Kislőrincz, Takács, Tóth-Kovács, Pap - Ábel, Barna (Nana). Edző: Török László. Kiskunhalas: Jeszenszky - Rajnay, László, Cseri, Minárik - Kárász, Branó (Font), Schwak (Nagy), Szabó - Gyimesi, Sidó (Kertész). Edző: Schróth Lajos. Gólszerzők: Barna (2), Nana (2), Má­rics, Kiállítva: Gyimesi. Magabiztos hazai győzelmet és gyönyörű gólokat hozott a szen­tesi mérkőzés. A 12. percben Ta­kács indította Ábelt, akinek har­minc méteres keresztlabdáját Barna egy átvétel után a bal alsó­ba lőtte, 1-0. A 35. percben Tóth-Kovács passzolt Paphoz, ő laposan középre lőtt, Barna pedig ismét a bal alsót választotta, 2-0. Az 55. percben Márics 22 méteres szabadrúgásból a balösz­szekötőből az alsóba csavart, 3-0. Nem mindennapi gólok kö­vetkeztek ezután. Előbb a 65. percben Takács hét vendéget ül­tetett a földre cselekkel, kapura gurított, a gólvonal előtt pedig Nana még a labdába pöckölt, 4-0. A 72. percben Nana kapott labdát a mezőny legjobbjától, Ta­kácstól, elfektette az ellenfelét és a kapust is, majd hanyag mozdu­lattal a hálóba pöckölt, 5-0. A 89. percben Kislőrincz harminc méterről bombázott a felső sa­rokba, 6-0. Török László: - Amit ígértünk, azt megtartottuk: a gyulai vere­séget kihevertük. Bízom abban, hogy a hátralévő két fordulóban továbbra is tudjuk nyújtani ezt a teljesítményt. Magyar (szemben) vezérletével a hazai védelemmel nem volt gond Makón Fotó: Miskolczi Róbert Jók: Kislőrincz, Tóth-Kovács, Takács, Barna, Márics, ill. Sidó, Schwak. MAKÓ-BAKTALÓRÁNTHÁZA l-l (0-1) Makó, 600 néző. Vezette: Harsányi. Makó: Czirbus - Magyar, Dálnaki, Kazán - Bagi (Gyenes), Kondacs (Szilvási), Var­ga, Bány, Kis K. - Hadár, Patkós (Pálin­kó). Edző: Kolozsvári János. Baktalórántháza: Petranics - Szenes, Deák, Márkus, Bodnár - Kozma (Gdo­vin), Karkusz, Seres (Rákóczi), Minyin ­Török (Komi), Ádámszky. Edző: Magdali­na György. Gólszerzők: Gyenes, ill. Bodnár. A meccs elején a várt hazai roha­mok elmaradtak. A folytatásban is gyengén játszott a Makó, de a gólszerzési lehetőségei megvol­tak. A 9. percben Bagi beadása után Petranics bravúrral ütötte el a labdát Magyar elől. A 14. perc­ben Dálnaki, majd Hadár ért fej­jel a labdához remek játék után, amely végén Varga lövésébe a vé­dők belevetődtek. A 22. percben Kazán ugratta ki Patkóst, aki még egy cselt is csinált, ám az ol­dalhálóba lőtt. A 31. percben Ádámszky visszafelé cselezge­tett, majd váratlanul lőtt, Czir­bus szögletre mentett. A beíve­lést Czirbus a 11 -esről kiütötte, de Bodnár 30 méterről kapásból óriási gólt zúdított a felső sarok­ba, 0-1. Ezután Patkós föléfejelt, Hadár félfordulatból fölétüzelt, majd Patkós szabadrúgásból ka­pu fölé lőtt. A 63. percben meg­született a várt makói gól: Gye­nes 20 méteres lövése egy védőn megpattanva jutott a hálóba, l-l. Volt még lehetősége a hazai­aknak, de azok kimaradtak. Sőt Minyin a 88. percben alig tévesz­tett célt, amikor a 16-oson kívül­ről megeresztett egy bombát. Kolozsvári János: - A mutatott játékunk alapján sajnos reális az iksz. Jók: Magyar, Dálnaki, Gyenes, Varga, ill. Seres, Török, Deák, Karkusz. Tbvábbi eredmények: Máté­szalka-Soroksár 0-6, Salgótar­ján-Putnok 1-0, Kazincbarci­ka-Orosháza 2-2, Sátoraljaúj­hely-Gyula 1-2, Karcag-BVSC 2-0, Vecsés-Kistarcsa 1-3., A BAJNOKSÁG ALLÁSA 1. Makó 28 18 7 3 65- 16 61 2. Orosháza 28 17 7 4 47 - 23 58 3. Gyula 28 16 7 5 49<- 28 55 4. Baktalórántháza 28 15 6 7 51- 24 51 5. Szentes 28 12 7 9 58 - 37 43 6. Mátészalka 28 12 6 10 56 - 46 42 7. Kazincbarcika 28 11 9 8 56- 53 42 8. Soroksár 28 10 9 9 45 - 30 39 9. Putnok 28 11 5 12 44 - 47 38 10. Karcag 28 8 13 7 41- 35 37 11. Kistarcsa 28 11 4 13 38 - 47 37 12. Kiskunhalas 28 8 7 13 35- 52 31 13. Salgótarján 28 9 3 16 27 - 46 30 14. Vecsés 28 8 3 17 37 - 69 27 15.BVSC 28 3 9 16 29 - 59 18 16. Sátoraljaújhely 28 2 4 22 29 - 93 10 A következő forduló párosítá­sa, június 6. (vasárnap), 18 óra: Baktalórántháza-BVSC, Putnok­Karcag, Gyula-Salgótarján, Kis­kunhalas-Sátoraljaújhely, Kistar­csa-Szentes, Soroksár-Vecsés, Orosháza-Mátészalka, Makó­Kazincbarcika. MÁDI JÓZSEF Vásárhelyi pontok Kondorosról LABDARUGÓ NB III A labdarúgó NB III Alföld cso­portjában az Algyő kikapott Fegyverneken, míg a Hódme­zővásárhely gyűjtötte be a há­rom pontot. K0ND0R0S-HFC 1-3 (0-1) Kondoros, 150 néző. Vezette: Tóth S. Kondoros: Nagy G. - Kerekes, Jansik, Vajgely, Kasik R - Csicsely, Palyusik, Sztvorecz L. (Takács), Rómer - Tóth R., Ladnyik. Edző: Sztvorecz Sándor. HFC: Sós - Talmácsi, Huszár, Sipos, Horváth (Szél, Tóth F. J.) - Tóth I., Szűcs, Galamb, Borsodi - Borbás, Antal (Schuszter). Edzők: Antal Ferenc, Rostás Károly. Gólszerzők: Ladnyik, ill. Borsodi (2), Szél. Kiállítva: Palyusik. Szeles időben kezdődött találko­zón a kapuk felváltva forogtak veszélyben, bár mindkét oldalon rengeteg hiba jellemezte a játé­kot. A félidő végén a vendégek szerencsés góllal mehettek pihe­nőre. A 40. percben az elmélázó hazai védők között a kilépő Bor­sodi a kapuba helyezte a labdát, 0-1. A 49. percben labdát vesz­tettek a hazaiak, a kontrából Szél lépett ki és a kifutó kapus mellett a kapuba helyezett, 0-2. A 59. percben hazai szöglet után a be­robbanó Ladnyik a kapuba vágta a labdát, 1-2. A 86. percben a ha­zaiak játékosát, Palyusikot a bíró egy rossz ütemű becsúszást kö­vetően kiállította. A 87. percben a vendégkontrát követően a kilé­pő Szél Borsodihoz játszott, aki az üresen maradt kapuba pasz­szolta a labdát, 1-3. Jók: Rómer, Csicsely, ill. Bor­bás, Szél, Borsodi. Rostás Károly: - Nehéz mér­kőzés volt, de megérdemelten szereztük meg a három pontot. FEGYVERNEK-ALGYŐ 3-1 (1-0) Fegyvernek, 150 néző. Vezette: Pataki. Fegyvernek: Fekete (Meggyes) - Balázs (Tukarcs), Szász, Farkas, Bata - Balogh, Nahóczky, Bohács (Gyáni), Csortos - Fa­ragó Zs., Faragó A. Edző: Ollé János. Algyő: Dénes - Rau, Kothencz, Gál, Kru­csó - Podonyi (Terhes), Vass, Krajczár, Daróczi (Krisztin N.T.)-Kui, Miklós. Edző: Lóczi István. Gólszerzők: Faragó A., Csortos, Bata, ill. Krucsó. Az első húsz percben az Algyő el­dönthette volna a meccset, hi­szen a vendégcsapat három száz­százalékos helyzetet hagyott ki. Szünet után még jobban nyo­mott a Csongrád megyei gárda, ám a 60. percben Faragó Zs. lab­dájával Faragó A. kilépett, és Dé­nes mellett a kapuba gurított, 1-0. A 70. percben Krucsó sza­badrúgásból kilőtte a felső sar­kot, 1-1. Az Algyő mindent meg­tette a győzelemért, de Csortos találatánál egy hiba miatt kapott gólt, míg Bata a 88. percben ra­gyogó egyéni teljesítménnyel nö­velte az előnyt, 3-1. Lóczi István: - Fájó a vereség, de ez is a mi csapatunk. Jók: Csortos, Faragó Zs., Fara­gó A., ill. Krajczár, Kothencz. Tbvábbi eredmények: Ör­kény-Jamina 0-0, Tápiósze­cső-Gyomaendrőd 6-2, Ceg­léd-Túrkeve 1-2, Szajol-Monor 0-5, Hetényegyháza-Nagykáta 2-2, Rákóczifalva-Szarvas 5-0. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Tápiószecsó 2. Örkény 3. Monor 4. Túrkeve 5. Algyő 0. Rákóczifalva 7. Cegléd 8. HFC 9. Jamina 10. Szarvas 11. Hetényegyháza 12. Fegyvernek 13. Nagykáta 14. Gyomaendród 15. Kondoros 16. Szajol 21 3 4 19 6 3 17 8 3 18 4 6 16 8 4 13 8 7 13 6 9 11 9 8 9 7 12 9 3 16 611 11 7 7 14 7 6 15 6 5 16 2 5 21 1 026 73- 26 66 66- 19 63 84- 32 59 56 - 28 58 56- 2156 73- 38 47 69 - 45 45 35 - 35 42 42 - 42 34 44 - 68 30 37 - 38 29 37 - 58 28 45 - 64 27 36 - 66 23 15- 80 11 19-127 3 A következő forduló párosítá­sa, június 6. (vasárnap), 18 óra: Szarvas-Örkény, Szajol-Hetény­egyháza, Nagykáta-Kondoros, HFC-Rákóczifalva, Gyomaend­rőd-Fegyvernek, Jamina-Tápió­szecső, Algyő-Cegléd, Monor­Túrkeve. M. J. Tököli pályára lépése miatt óvott a Debrecen BUDAPEST (MTI) Kiss György, a Magyar Labdarúgó Liga fegyelmi bizottságának elnö­ke szerint ma vagy holnap tár­gyalják a Tököli Attila jogosulat­lannak tartott szerepeltetése mi­att benyújtott debreceni óvást. - Még az sem biztos, hogy a fe­gyelmi bizottság foglalkozik majd az esettel, mivel az óvás jellegétől függ, hogy a fellebbviteli vagy a fe­gyelmi bizottságnak kell-e állást foglalnia - mondta Kiss György. A 30. fordulóban Siófokon a já­tékvezető a mérkőzés után kiállí­tottnak nyilvánította a válogatott ferencvárosi csatárt, mivel Tököli állítólag megsértette őt. A fegyel­mi bizottság először három mér­kőzésre eltiltotta a futballistát, a fővárosi klub azonban a játékos meghallgatását kérte az fb-től. Ez megtörtént kedden, s az MLL bi­zottsága ezután úgy döntött: új el­járást rendel el, s június 8-án hoz­za meg határozatát, egyben visz­szaadta a támadó játékjogát. Tököli ezek után pályára lépett, s gólt is szerzett csütörtökön este a debreceniek elleni 3-1 -es győze­lemmel zárult meccsen, s ezzel az FTC lett a bajnok. - Tisztában vagyunk azzal, hogy a sorrenden az óvásunk már aligha változtat, de nem is ez a célunk - mondta Szima Gábor, a hajdúsági klub tulaj­donosa, elnöke. - A pályán kel­lett volna megnyernünk a mér­kőzést és a bajnoki címet, ám ez sajnos nem sikerült. Az egyenlő feltételeket szeretnénk elérni.