Délmagyarország, 2004. május (94. évfolyam, 102-125. szám)

2004-05-10 / 108. szám

HÉTFŐ, 2004. MÁJUS 10. • A DÉL SPORTJA • III. Megszakadt a Szeged győzelmi sorozata LABDARUGÓ NB l/B Kilenc sárga és egy piros lappal „színesített" találkozón veresé­get szenvedett az FC Szeged a Bodajk otthonában. Babosék a nyolcadik helyről visszacsúsz­tak a tizenegyedikre a tabellán. BODAJK-FC SZEGED 3-1 (2-1) NB l/B-s labdarúgó-mérkőzés, Bodajk, 400 néző. Vezette: Ábrahám T. (Bóna, Egedy). Bodajk: Fülöp - Rodenbücher, Horváth L., Balogh B„ Pollák - Bori, Zsidai, Kanta J., Pál, Kanta Sz. - Pálfi. Edző: Lőrlncz Emil. Szeged: Halász 5 - Gelbman 5, Mórocz 6-2=4, Puskás 5 - Ferenczy 5, Turján 5, Babos 6, Völgyi 4 - Csúri 5 - Kulacsik 5, Dóra 5. Edző: Szalai István. Gólszerzők: Kanta J. a 14., Kanta Sz. a 16., Mórocz a 25., Kanta J. a 79. percben. Csere: Völgyi helyett Szamosszegi (6) a szünetben, Pál helyett Urbán a 66., Kula­csik helyett Bali (-) a 75., Zsidai helyett Lipcsei a 82., Kanta J. helyett Imre a 88. percben. Sárga lap: Pollák a 18., Babos a 22., Bori a 24., Pálfi a 32., Horváth L. a 33., Mórocz a 44., Pál az 59., Puskás a 67., Gelbman a 83. percben. Kiállítva: Mórocz (második sárga lappal) a 76. percben. SZÜRKOIO PALYAMUNKAS g| A mindössze négyezres lélekszá­mú nagyközségben, Bodajkon cso­dálatosan előkészített játéktér várta az együtteseket. Ritkán látni ilyen biliárd simaságú gyepsző­nyeget. Érdeklődésünkre a pálya­munkás fiatalember elmondta, nincs semmi titok, hacsak az nem, hogy telkiismeretesen kell dolgoz­ni. A héten például háromszor nyírta a füvet. Igaz, ehhez még hozzátette, hogy nagy rajongója az agárdi Sándor Károly futballaka­démiában edződő és készülő gár­dának, amely csak a meccsekre érkezik Bodajkra. A Bodajk azonnal támadólag lé­pett fel, a vendégek abg-abg jutot­tak át a hazaiak térfelére. Mind a két csapatban természetesen tíz-tíz mezőnyjátékos szerepelt, mégis úgy tűnt, mintha a házigaz­dák többen lennének a pályán... A stílusosan és kimondottan gyor­san futballozó Bodajk nyomását a 14. percig bírta ki a Szeged. Ekkor Rodenbücher jobbról adott közép­re, a kimagasló technikai tudású Kanta J. mellel maga elé dobta a labdát, majd félfordulattal jobbal 14 m-ről a jobb sarokba bombá­zott, l-O. Még fel sem ocsúdott a gól okozta a sokkból a Szeged, amikor megint mehetett közepet kezdeni. Aló. percben Kanta Sz. balról élesen lőtte középre a lab­dát, amit sem Pálfi, sem pedig a menteni akaró Mórocz nem ért el, amely az így a földet érés után a kapu bal sarkába vágódott, 2-0. Már-már előrevetítődött a ka­tasztrofábs vereség árnyéka, ami­kor a 25. percben Csúri bal oldab szabadrúgását Babos Móroczhoz Totó BUDAPEST (MTI) A19. hét mérkőzéseinek eredményei: 1. Bayern München-Bremen 1-3 2 2. Hamburg-VfB Stuttgart 2-1 1 3. Hannover-Frankfurt 3-0 1 4. Hertha-Dortmund 6-2 1 5. Kaiserslautern-Wolfsburg 3-2 1 6. Leverkusen-1. FC Köln 2-0 1 7. Mönchengladbach-Schalke 2-0 1 8. Bochum-Freiburg 3-0 1 9. Rostock-1860 Mönchen 3-D 1 10. Brescia-Lazio 2-1 1 11. Intemazionale-Parma 1-0 1 12. luventus-Sampdorla 2-0 1 13. Roma-Perugia 1-3 2 Pluszmerközes: 14. Reggina-Milan 2-1 1 fejelte, ő pedig 8 m-ről a jobb sa­rokba bólintott, 2-1. Szép gól volt, de leginkább hasznos, ugyanis egy csapásra visszahozta a Szeged el­úszni látszó esélyeit. A szünetben Szalai edző átszer­vezte csapata hadrendjét. Völgyi helyett Szamosszegit küldte pá­lyára, Puskást pedig egy sorral fel­jebb tolta. A húzás bevált, mintha teljesen kicserélték volna az addig passzív vendégeket. Átvették a já­ték irányítását, vetélytársuknál többet kezdeményeztek, helyzete­ket alakítottak ki, csak éppen a ki­használással erősen hadilábon áll­tak. Babos 8 m-ről fejelt Fülöp ka­pus kezébe, Gelbman 10 m-ről, Dóra pedig 6 m-ről célzott rosszul. A másik oldalon Pálfi százszázalé­kos ziccerét hatástalanította hihe­tetlen bravúrral Halász. A jól fut­ballozó Szeged kedvét még az sem szegte, hogy az egész meccsen ösz­szevissza sípoló Ábrahám Tibor a 76. percben feltette harmatgyenge produkciójára a koronát: a labdát Pálfi elől a levegőben elfejelő Mó­rocznak sárga lapot mutatott fel. Mivel hasonlót már az első félidő­ben is cselekedett, kisvártatva vil­lant a piros színű is... Két perc múlva Ferenczy a bal oldalon cso­mózta össze a bodajki védők lábát, mintaszerűen tálalt Csúri elé, aki­nek 17 m-ről meglőtt labdája csak centikkel kerülte el a bal sarkot. A 79. percben végleg eldőlt a három pont sorsa. A mezőny legjobbja, Kanta f. 23 m-ről váratlanul lövés­re szánta el magát, a labda bomba­ként vágódott a meglepett Halász mellett a kapu jobb oldalába, 3-1. A második félidőt látva igazán bánhatják a vendégek, hogy csak a szünet után kezdtek (vagy mer­tek?) el futballozni. Szalai István: - Rosszul kezd­tünk, később feljöttünk, de mert a helyzetkihasználásunk gyatra volt, vereséget szenvedtünk. További eredmények: Balassa­gyarmat-Szolnok 2-1, REAC­Tatabánya 1-3, Diósgyőr-Kapos­vár 2-1, Dunaújváros-Pápa 3-2, Vasas-Honvéd l-l, Nyíregyhá­za-Vác l-l, Hévíz-Dabas 0-1, BKV Előre-Kecskemét 0-1. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Honvéd 2. Kaposvár 3. Diósgyőr 4. Vasas 5.1 6. REAC 29 19 6 4 65- 19 63 29 16 6 7 43- 27 54 29 16 4 9 49- 38 52 29 15 6 8 49- 32 51 29 13 7 9 33- 30 46 29 11 10 8 35- 32 43 7. BKV Előre 29 12 6 11 32 - 27 42 8. Balassagyarmat 29 10 10 9 31- 29 40 9. Tatabánya 29 12 4 13 35 - 34 40 10. Bodajk 29 12 3 14 42- 43 39 11. Szeged 29 12 2 15 40 - 52 38 12. Kecskemét 29 9 8 12 31- 33 35 13. Vác 29 9 8 12 34- 42 35 14. Pápa 29 9 8 12 38- 50 35 15. Szolnok 29 8 6 15 31- 38 30 16. Dabas 29 7 9 13 29- 49 30 17. Dunaújváros 29 7 8 14 30- 46 29 18. Hévíz 29 5 7 17 28- 54 22 A következő forduló párosítá­sa. Május 12. (szerda): FC Sze­ged-Vasas, 17; Honvéd-Nyíregy­háza, 19; Dabas-Bodajk, 17; Szolnok-Diósgyőr, 17; Pápa-Ba­lassagyarmat, 17; Kecske­mét-Dunaújváros, 18; Tatabá­nya-BKV Előre, 17; Vác-REAC, 17.30; Kaposvár-Hévíz, 19. SZÉLPÁL LÁSZLÓ Első a Bréma MUNKATÁRSUNKTÓL Eldőlt a bajnoki cím sorsa a né­met Bundesligában is. A máso­dik Bayern München az első Bre­ment fogadta, és a vendégek már az első félidőben három góllal el­húztak. A második negyvenöt percben csak egy Makaay-gólra futotta a bajoroknak, így a bré­maiak - a sérült Lisztes Krisztián is ünnepelhetett - negyedszer szerezték meg a salátástálat. Végeredmény: Bayern-Bre­men 1-3 (0-3). A bajnokság állá­sa két fordulóval a vége előtt: 1. Bremen 74, 2. Bayern 65, 3. Stuttgart 61 ponttal. A zalaegerszegi Waltner klasszikus mesterötöst szerzett a Haladás ellen A Fradit verte a Debrecen LABDARUGÓ NB Nem panaszkodhattak gól­iszonyra a nézők a labdarúgó Arany Ászok Liga hétvégi for­dulójában. A hat meccsen 27 találat született, ebből a zala­egerszegi Waltner ötöt vállalt. A csúcsrangadón a Debrecen 3-2-re legyőzte a Ferencvárost, így hárompontos előnnyel áll a tabella élén. Egyre hangosabban kiáltja az Új­pest: „Bajnok akarok lenni!" Amióta átvette a csapat szakmai munkájának irányitását a Mé­szöly Géza, Véber György páros, a lilák megtáltosodtak, 11 mécs­esükből 8-at megnyertek. Leg­utóbb az MTK-n gázoltak át, az 5-1-es diadal még nem is fejezi ki hűen a két gárda közötti kü­lönbséget. Várható volt, hogy előbb vagy utóbb az évad megle­petéscsapata, a Balaton FC vala­hol beleszalad egy kiadós vere­ségbe. Sopronban ez bekövetke­zett. Annyira azért nem kell ezen csodálkozni, lévén, a siófoki játé­kosokat ugyanis már napok óta környékezik a rivális klubok. Kellett nekik jól szerepelni... A forduló vasárnapi rangadója, a Debrecen-Fradi meccs minden igényt kielégített. Hatalmas iram, pompás technikai megol­dások, remek gólok jellemezték a mérkőzést. Hiába vezetett már a 2. percben a hét közben Magyar Kupát nyert FTC, kiváló szünet utáni teljesítményével megérde­melten nyert a Loki, amelynek így három pontra nőtt az előnye a tabella élén. A cívisvárosiak si­kerének értékéből azért egy keve­set levon, hogy Ábrahám Attila játékvezető kissé elhamarkodot­tan az első játékrész végén kiállí­totta Leandrót a Fradiból. Az alsóházban a zalaegerszegi Waltner Róbert alaposan kitett magáért. Igaz ugyan, hogy a Ha­ladás már hónapok óta romjai­ban hever, ettől függetlenül klasszikus mesterötöst szerezni nem akármilyen bravúr. A Nem­zeti Sport tudósítója nem fukar­kodott az osztályzattal, 10-est adományozott a támadónak! A Szűcs kapus mellett Bogdanovic megszerzi a Debrecen harmadik gólját MTI-fotó: Oláh Tibor másik két meccsen egyaránt a vendégek örülhettek: a Békéscsa­ba Fehérváron, a Győr pedig Pé­csen nyert. Eredmények, felsőház: DEBRECEN-FTC 3-2 (0-1) Debrecen, 7000 néző. Vezette: Ábrahám A. Gólszerzők: Flavio Pim (52.), Halmosi (61.), Bogdanovic (66.), ¡11. Tököli (2., 90.). Kiállítva: Leandro (45.), Lipcsei (92.). SOPRON-BALATON FC 3-0 (1-0) Gólszerzők: Rajczl (52., 58.), Bükszegi (5.), Tóth N. (33. — 11-esbó'l), Simek (65.), ill. Czvitkovics (64.). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA. FELSŐHÁZ 1. Debrecen 2. Balaton FC 3. Ferencváros 4. Újpest 5. MTK 6. Sopron 27 14 8 2713 8 2713 8 27 12 9 271110 27 10 7 10 45- 24 50 30- 16 47 34 - 24 47 41- 27 45 40 - 30 43 43- 37 37 Sopron, 3200 néző. Vezette: Saskőy. Gólszerzők: Tóth M. (29., 72.), Balaskó (87.). Kiállítva: Virág (59.). ÚJPEST-MTK 5-1 (2-0) 1-3(0-1) Alsóház: PÉCSI MFC-GYŐRI ETO 0-2 (0-0) Pécs, 500 néző. Vezette: Kassai. Gólszerzők: Peric (60.), Horváth R. (84.). VIDEOTON-BÉKÉSCSABA (31), Javrujan (60., 78.). Kiállítva: Risz­tics (90.-Videoton). ZTE-HALADÁS 7-0 (3-0) Zalaegerszeg, 2200 néző. Vezette: Vad. Gólszerzők: Waltner (5., 28., 37., 62., 72.), Sebők V. (74.), Sebők J. (76.). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA. ALSÓHÁZ 7. Zalaegerszeg 8. Pécs 9. Videoton 10. Gyér 11. Békéscsaba 12. Haladás 9 5 13 7 11 9 7 9 11 8 6 13 6 8 13 3 9 15 39 - 38 32 26- 30 32 37 - 44 30 30 - 43 30 29 - 42 26 12- 51 18 Budapest, Szusza-stadion, 4000 néző. Vezette: Szabó Zs. Székesfehérvár, 500 néző. Vezette: Sápi. Gólszerzők: Pantics (82.), ill. Valentényi A következő forduló párosí­tása, május 12. (szerda), felső­ház: Újpest-Debrecen, 18; Sop­ron-Ferencváros, 19; MTK-Ba­laton FC, 19. Alsóház: Zala­egerszeg-Pécs, 19; Videoton­Győr, 19; Haladás-Békéscsaba, 19. SZ. L. A Makó és a Szentes is megszerezte a három pontot Idegenben vitézkedtek LABDARUGÓ NB II A labdarúgó NB II-ben a Makó és a Szentes is idegenben gyűj­tötte be a három pontot. KISTARCSA-MAKÓ 1-3 (l-l) Kistarcsa, 200 néző. Vezette: Bendik. Kistarcsa: Nagy T. - Sallai, Tóth J., Sző­ke - Takó (Morvái), Tábori, Nagy K., Ke­resztes (Újfalusl) - John (Bidó), Burillák, Béres. Edző: Kovács Kálmán. Makó: Kovács K. - Magyar, Dálnaki, Ka­zán - Bagl, Varga (Szilvási), Bány, Gye­nes (Sümeghy), Fábián - Hadár, Zakar (Kondacs). Edző: Kolozsvári János. Gólszerzők: Tábori, ill. Bány, Magyar, Kazán (1 l-esből). Kiállítva: Tóth J. Az egyenetlen pályán alaposan egymásnak esett a két gárda. Az első tíz percben a Makó volt aktí­vabb, és ebben az időszakban is szerezte meg a vezetést. Kovács bravúja után - az 5. percben Bu­rillák lövésébe vetődött bele - a 9. percben Bány az alapvonaltól 25 méterre végezhetett el sza­badrúgást. A beívelést követően a labda a hosszú kapufáról vágó­dott a hálóba, 0-1. A középkez­dés után fohn jobbról, 17 méter­ről veszélyeztette a kaput, Ko­vács szögletre védett. A Makó ez­után visszaállt, ezt kihasználva pedig egyenlített a Kistarcsa. A 31. percben a jobbról belőtt lab­dát Dálnaki a kapufára mentette, a kipattanót Tábori szerezte meg, egy lövőcsel után tüzelt, Kovács még beleért, de hárítani már nem tudott, l-l. A meccs képéhez hozzátartozik, hogy Bendik játékvezető nem igazán állt a helyzet magaslatán. Hibás ítéleteivel elsősorban a vendége­ket sújtotta. Az 52. percben pél­dául Zakar lerántásáért nem adott meg egy nyilvánvaló 11-est, majd Hadár megtaposá­sánál sem fújt á sípjába. A 71. percben Tóth /. hátulról lerántot­ta Bányt, jogos kiállítás. A 73. percben Bány balról adott be, Magyar hét méterről a léc alá fe­jelt, 1-2. A 87. percben Hadárt ütötte el a 16-oson belül Nagy K., a büntetőt Kazán a kapu jobb sarkába helyezte, 1-3. Kolozsvári János: - Tavasszal ez volt a legnehezebb meccsünk, de a lényeg, hogy hoztuk. Jók: Burillák, Sallai, ill. Varga, Bány, Hadár, Kovács K. BVSC—SZENTES 2-5 (0-2) Budapest, Szó'nyl út, 100 nézd. Vezette: Berki. BVSC: Kristóffy - Terjéki (Pálosi), Sab­ján, Kovács - Papp Cs. (Lenicheck), Kö­döböcz (Tóth Á.), Ihász, Gyurcsányi, Vágó - Hajdú, Tasnádi. Edző: Nahóczky Attila. Szentes: Kolláth - Gyagya, Márics, Pálfi (Pap) - Kerepczky, Klslőrincz, Tóth Cs., Vidakovics, Abel - Barna, Takács. Edző: Török László. Gólszerzők: Sabján, Tóth Á., ill. Takács (2), Barna, Tóth Cs., Kislőrincz (1 l-esből). A 12. percben Ábel jobb oldalról belőtt labdáját Takács átvette, majd fordulásból a kapu jobb sar­kába lőtt, 0-1. A 35. percben Ta­kács futott el a jobb szélen, közé­pen Barna érkezett, aki közelről a bal felsőbe tüzelt, 0-2. Az 55. percben büntetőhöz jutott a BVSC: Tóth Cs. akasztotta össze a hazai támadó lábát, Sabján 11 -esét Kolláth még kiütötte, de a kipattanót Sabján már nem hi­bázta el, 1-2. A 65. percben Tóth Cs. két csel után kényszerítőzött Takáccsal, a visszakapott labdát pedig laposan a háló bal oldalába bombázta 1-3. A 70. percben szöglet után Tóth Á.-t egyedül hagyták a hosszún a szentesiek, aki a kapuba bólintott, 2-3. A hajrá a vendégeké volt. Előbb a 75. percben Barna futotta le a vé­dőket a bal szélen, az ötösről Pap elé gurított. A csereként beállt középpályás még a hazaiakba lőtt, ám a lecsorgó labdát Takács egy méterről pofozta a hálóba, 2-4. A 86. percben Ábelt buktat­ták a fővárosiak a 16-oson belül, a büntető kíméletlen ítéletvégre­hajtója pedig Kislőrincz volt, 2-5. Török László: - Köszönjük a szentesi szurkolóknak, hogy Bu­dapestre is elkísértek minket, és hazai pályán érezhettük magun­kat. Jók: Sabján, ill. Tóth Cs., Ta­kács, Barna, Ábel. További eredmények: Put­nok-Vecsés 3-1, Kiskunhalas­Kazincbarcika 2-0, Soroksár­Orosháza 1-3, Karcag-Sátoralja­újhely 2-1, Gyula-Mátészalka 4-1, Baktalórántháza-Salgótar­ján 2-1. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Makó 24 17 5 2 60- 11 56 2. Orosháza 25 15 6 4 41- 19 51 3. Gyula 25 14 7 4 40- 21 49 4. Baktalórántháza 25 14 5 6 48 - 22 47 5. Kazincbarcika 25 11 7 7 51- 43 40 6. Mátészalka 25 11 6 8 54- 41 39 7. Szentes 24 10 6 8 45 - 32 36 8. Putnok 25 10 5 10 37 - 39 35 9. Soroksár 25 8 9 8 32- 27 33 10. Kistarcsa 25 10 3 12 33- 42 33 11. Karcag 25 6 13 6 36- 32 31 12. Kiskunhalas 25 7 6 12 32- 44 27 13. Salgótarján 25 7 3 15 23- 42 24 14. leesés 25 7 2 16 29- 62 23 15. BVSC 25 3 8 14 25- 52 17 16. Sátoraljaújhely 25 2 3 20 24 - 81 9 A következő forduló párosítá­sa, május 15., 15 óra: Salgótar­ján-Karcag. 17.30: Sátoraljaúj­hely-BVSC, Mátészalka-Kiskun­halas, Vecsés-Gyula. Május 16., 18: Orosháza-Baktalórántháza, Kazincbarcika-Kistarcsa, Ma­kó-Soroksár, Szentes-Putnok. M. J.