Délmagyarország, 2004. február (94. évfolyam, 27-50. szám)

2004-02-09 / 33. szám

12 • A DÉL S PORTJA» HÉTFŐ, 2004. FEBRUÁR 9. Pesten parádézott a Szentes A Dunaújváros megvédte címét a Magyar Kupában A bronz is szépen csillog A szentesiek kapuja csak ritkán forgott veszélyben VÍZILABDA A női vízilabda Magyar Kupa két utolsó mérkőzését a múlt évben elkészült csodaszép vá­sárhelyi fedett sportuszodában rendezték. A bronzmcccsen a Hungerit-Szentesi VK a Polo SC-t, míg a döntőben a Du­naújvárosi Főiskola a Vasast in­tézte el könnyeden. HUNGERIT-SZENTESI VK­POLO SC 16-6 (3-1, 4-2, 4-2, 5-1) Női Magyar Kupa vízilabda-mérkőzés a 3. helyért. Vásárhely, fedett sportuszoda, 300 néző. Vezette. Székely Z„ Schlosser. Szentes: Varga Z. - Huszka 1. MAKRA 2. Honig 2. Molnár A. 2. SZREMKÓ 5, TÓTH I A. 3. Csere: Szabó X., Vér 1, Kovács G„ Rozgonyi, Hegedűs, Ádám, Döme (ka­pus). Edző: Pengő László. Polo SC: Papp - PÉTERI 2. Beck, Györe A. 2, Struhács, Kiss A. 1, Szentkereszti 1. Csere: Szalontai. Béky. Edző: Györe Lajos. Gól - emberelőnyből: 3/0, ¡11.8/1. Négymeteresböl: 1/1, ¡11.1/1. ló ötletnek bizonyult a Magyar Vízilabda-szövetség részéről, hogy az MK helyosztóit Vásár­JÉGKORONG Hiába vezetett két cs fél perccel a meccs vége előtt a Tisza Volán Szeged Ofi Il-es jégkorongcsa­pata, a vegén 7-7 lett az ered­mény a Chicago ellen. TISZA VOLÁN SZEGED­CHICAGO 7-7 (1-5, 2-0,4-2) OB ll-es jégkorong-mérkőzés szegedi műjégpálya, 300 néző. Tisza Volán: Rusvai - Szántó, LÁNG Cs. 1, Kalocsa, EGYED 3, LÁNG T„ Redler. Máté, Bánáti, Varga 1. Fodor, Gedei, Rus­vai P, Bagi 1 Játékos-edző: Kalocsa László. Kalocsa László nem sokáig bírta játék nélkül. Az egykori OB l-es korongos a múlt héten újból sze­relést vásárolt magának, és csa­tasorba állt a Chicago elleni baj­nokin. A vendégek szereztek vezetést, azonban Egyed Máténak sikerült egyenlítenie. Ezután a fővárosiak könyörtelenül kihasználtak minden hazai hibát, a az első harmad végén 5-l-re elhúztak. helyre hozta. Magyarországon ritkaságnak számít, hogy női ta­lálkozón több százan foglaljanak helyet a lelátón, márpedig Vásár­helyen így történt. A kisdöntö to­ronymagas esélyesének a szente­siek számítottak, akik a bajnok­ságban eddig már kétszer is le­győzték a Polo SC-t. Némi meglepetésre a meccs első gólját a fővárosiak pólósa, Szent­kereszti távoli ejtésből szerezte. Sokáig azonban nem reményked­hettek, mert a Szentes ellenállha­tatlanul játszott. Hónig, Szremkó és Tóth Andrea duplájával a má­sodik negyed közepén már 6-2-re fordított, majd Molnár Anett is szerzett gyorsan két gólt. Remek akciótalálatokkal szórakoztatták a Csongrád megyeiek a nézőket, a riválist pedig bosszantották. A hungeritesek pompásan semlege­sítették Györe Anettet, az ö góljai nélkül teljesen lebénult a Polo SC. A meglehetősen sima mérkőzés végén csak az foglalkoztatta a szurkolókat, lesz-e tíz gól a kü­lönbség a két gárda között. Lett... Pengő László: - Sajnálom, hogy nem tudtunk döntőt játsza­ni. A minimális elvárást - a har­madik hely megszerzését - jó já­tékkal teljesítettük. A finálét megelőzően adták át azt a hat kaput a csodaszép uszo­dának, amit Faragó Tamás szö­vetségi kapitány kezdeményezé­sére, az Aréna támogatásával ka­fotó: Tésik Attila pott meg a helyi vizilabda-egye­sület. A döntőben sem rágták tö­vig a körmüket a drukkerek, szinte már megalázó volt a kü­lönbség a címvédő Dunaújvárosi Főiskola és a Vasas között. Az emberben óhatatlanul is ott mo­toszkált a gondolat: mennyivel jobban járt volna mindenki, a sportág, a csapatok, a nézők, ha a főiskolások a szentesiekkel csa­táznak a serlegért... DUNAÚJVÁROSI FŐISK.^ VASAS 16-5 (4-0,4-1, fr-2,3-2) Női Magyar Kupa vízilabda-mérkőzés, döntő. Hódmezővásárhely, fedett sport­uszoda, 350 néző. Vezette: Székely Z., Schlosser. Dunaújváros: SÓS - Poszkoli 2, PRI­MÁSZ 5, Tiba 1, Zantleitner 2. Benkő T. 1, Benkő N. 2. Csere: Tóth II A. (kapus), Sí­pos, Brávik 2, Bódi, Erdős 1, Zsámbok. Edző: Mihók Attila. Vasas: Horváth R - Porvay, KISTELEKI D. 3, Tomaskovics, Németh E., Hári, Ipacs 2. Csere: Báthori, Kotszidu, Molnár Zs. Edző: Pálinkás Tamás. Gól-emberelőnyből: 7/3, ill. 10/3. Négyméteresből: 3/2, ill. -. A dobogón végzett csapatok já­tékosainak az érmeket Hódme­zővásárhely polgármestere, Lá­zár lános adta át. SZ. L. A férfi vízilabda OB I 16. for­dulójában kellemes meglepetés­re a Legrand-Szentes kiütéses vereséget mért idegenben a Szent István Egyetem SE-re. Szegeden nem borult a papír­forma, a tabellát százszázalékos teljesítménnyel vezető Vasas el­len nem volt, nem lehetett esé­lye a Betonnak. SZEGED BETON VE­VASAS 4-13 (1-4,1-4, l-l, 1-4) OB l-es férfi vízilabda-mérkőzés. Újsze­gedi sportuszoda, 300 néző. Vezette: Bá­tori, Kun. Szeged: Barát - Boros 1, Torday 1. dr. Török, Molnár R 1, Plézer, Szűcs L. Cse­re: Várhegyi, Munkácsy 1. Edző: Gyön­gyösi András. Vasas: Németh Zs. - GOMBOS 2, MADA­RAS 4, Varga D„ Kásás 1, Steinmetz B. 1, VARGA ZS. 3. Csere: Mátyás 2, Hesz, Bánhidi, Kész (kapus). Edző: Kásás Zol­tán. Gól - emberelőnyből: 1/1, ill. 4/3. Négyméteresből: -, ill. 1/1. A sérülésektől, betegségektől ala­posan megtizedelt Szeged nem sokat pihenhetett a Szentesen aratott győzelme után. Még egy napjuk sem maradt a betonosok­nak a regenerálódásra. Ráadásul Varga Péter, Szabó Nándor mellé újabb meghatározó emberüket vesztették el, ugyanis Pataki Ger­gő bal kezén jókora rögzítőkötés éktelenkedett. Igaz, a Vasasból is hiányzott Varga Tamás, Vtndisch Ferenc és Steinmetz Adám, de valahogy az angyalföldiek ezt is kibírták... Az elmúlt évben Bar­celonában világbajnokságot nyert válogatottból azért ott volt VÍVÁS BARCELONA (MTI) A pénteki csapatezüst után az egyéni versenyben is dobogóra állhatott magyar vívó a Barcelo­nában rendezett férfi párbajtőr Világkupa-viadalon: Boczkó Gá­bor remek teljesítménnyel máso­dik lett, miután a döntőben a vízben Madaras, Kásás, Stein­metz B. és Varga Zsolt. Már az első perc végén Mada­ras távolról bevette Barát kapu­ját. A maroknyi Vasas-tábor nyomban rá is zendített: „Isten vagy, Norbi!". Nem sok esélyt hagyott a Szegednek a bajnoksá­got pontveszteség nélkül vezető fővárosi alakulat, sorozatban szerezte a szebbnél szebb gólo­kat. A vendégek kapusának, Né­meth Zsoltnak csak a hatodik perc közepén kellett először köz­beavatkoznia, mikor is Plézer lö­vését védte biztosan. A fiatal lá­nyok kedvence, Kásás Tamás ön­zetlenségből jelesre vizsgázott, hiszen ő is könnyedén gólt dob­hatott volna, de volt szíve Varga Zsoltnak passzolni, 0—4. Már csak öt másodperc volt hátra az első negyedből, amikor Mun­kácsy remek átadását követően Molnár Péter megszerezte a Sze­ged első góljátj A folytatásban is az történt a medencében, amit klasszisokat a soraiban tudó Vasas akart, de azért a házigazdáknak is jutott némi öröm, elsősorban akkor, amikor Torday messziről kipúpo­sította a hálót, 2-5. A bírók túl­ságosan is tisztelték a nagy hírű gárdát, a házigazdák nem hogy emberelőnyhöz, szinte még sza­baddobáshoz is alig jutottak... A két együttes nem volt azonos súlycsoportban, de azért Mun­kácsy jó 12 méterről kapuba vá­gódó bombája a vendégeket is sokkolta. Úgy tűnt, hogy szegedi emberfór nélkül ér véget a talál­kozó. Ezt azért nem merték „meglépni" a játékvezetők, már csak három perc volt vissza a meccsből, amikor nagykegyesen befújtak egyet, amit Boros azon nyomban értékesített is, 4-11. A 15:12-es vereséget szenvedett az észt Kaido Kaabermától. Jól szerepelt Imre Géza is, aki a negyeddöntőig jutott. A tavaly győztes Kovács Iván ez­úttal a 16, Kulcsár Krisztián a 32, Fekete Attila pedig a 64 kö­zött fejezte be a szereplését. Ott volt a mezőnyben a Spa­nyolországban edzőtáborozó magyar öttusa-válogatott két tagja is, Balogh Gábornak és Horváth Viktornak azonban a budapestiek, több kíméletlen belemenést is bemutattak, így legtöbbször a büntetőpadon ül­tek. Láng Csaba bombagólja után már vezetett a Volán, sőt Bagi az 51. percben már kétgó­losra növelte a szegediek előnyét, 7-5. Zsinórban hat szegedi talá­lat. Ezután is adódott volános gólszerzési lehetőség, azonban Gergely kapust egyszer még a ka­puvas is kisegítette. A hajrát azonban a vendégek bírták job­ban, egy perccel a vége előtt dön­tetlenre mentették a meccset. Hiába rohamozott a hátralévő idében a Volán, a Chicago a saját harmadából sem tudott kijönni, azonban a győztes találatot már nem sikerült megszerezni, így a végén az első bajnoki pontoknak kicsit keserű mosollyal örülhet­tek a szegedi jégkorongosok. A lelkes, szép számú hazai szurkolótábor vastapssal jutal­mazta a Volán teljesítményét. A szegediek legközelebb szom­baton a Pomáz ellen mérkőznek hazai környezetben. Kalocsa László: - Rutintalan­ságunk miatt nem sikerült nyer­nünk. Azonban dicséretes, hogy a S-l-ről sikerült fordítanunk, azonban a hajrában nem tud­tunk rendesen koncentrálni. SÜLI RÓBERT végeredményt Varga Zs. és Gom­bos gólja állította be, 4-13. Gyöngyösi András: - Fáradt csapatom a fordulásig kicsit hit nélkül játszott, de utána szeren­csére összeszedte magát. SZENT L EGYETEM­LEGRAND-SZENTES 7-15(2-3,2-2,0-5,3-5) 0B l-es férfi vízilabda-mérkőzés. Buda­pest, Szőnyi úti uszoda, 100 néző. Vezet­te: Marjai, Bors. Szent István: Laczó - POVÁZAI2, dr. Szabó 2. Szabó G. 1, Szűcs, Müller, Jóku­ti. Csere: Hajós. Vogel 2, Szabó L„ Ká­dár, Helembai, Kovács R. (kapus). Edző: Martinovics György. Szentes: Újházi - SOMOGYI 4. Szebeni 2, Berki 1, LAVRISINYEC 3, Kis 1.2, Ju­hász Zs. 1 Csere: Juhász E. 1, Szé­nászky 1, Hyc T„ Zentai, Szabó T„ Vígh R. Edző: Vidumanszky László. Gól - emberelőnyből: 8/2, ill. 8/5. Négyméteresből: , ill. 1/1. A Szeged ellen elvesztett pén­teki meccs miatt még inkább sorsdöntő 4x7 perc várt a Szen­tesre. Egész egyszerűen muszáj volt győzniük a Kurca-partiak­nak. Az első két negyedben is fe­lettébb igyekeztek a vendégek, de ekkor még állta a sarat a Szent István Egyetem. A fordulás után sebességet váltottak Somogyiék, a hazaiak nem tudtak mit kezde­ni a Legrand lefordulásaival. Régóta várt, nagyszerű sikerrel örvendeztette meg híveit a Szen­tes. Vidumanszky László: -Azért is kedves számomra ez a siker, mert amióta átvettem a csapatot, ez volt az első győzelmünk. Nagyon fontos két pontot szereztünk. SZÉLPÁL LÁSZLÓ nem sikerült felkerülnie a selej­tezőből a 64-es táblára. A magyar női párbajtőrőzők a franciaországi Saint-Maurban vettek részt Világkupa-verse­nyen. Sydneyi olimpiai bajnok, Nagy Tímea szerepelt a legjob­ban, aki a negyeddöntőig vere­kedte magát. Sajnos annyira pe­ches volt, hogy a ráadásban esett találattal kapott ki a lett Juha Vansovicától. A viadalt a hazaiak erőssége, Mauren Nisima nyerte. Harmadik magyarok MINSZK (MTI) A magyar jégkorong-válogatott utolsó mérkőzésén döntetlent játszott Lengyelország ellen az EuroTour-sorozat minszki állo­másán. A találkozó hosszabbí­tásában nem született gól. A magyar együttes pénteken nem tudott pályára lépni az ukrá­nok ellen, mivel a felszerelése­ket tartalmazó csomagok nem érkeztek meg időben, a mérkő­zést 5-O-val az ukránok javára írták. Szombaton a házigazda fehéroroszokkal játszott a csa­pat, és 5-1 -es vereséget szenve­dett. Az utolsó, harmadik forduló­ban részben sikerült a javítás. Végeredmény: Magyarország­Lengyelország 5-5 (1-4, 3-1, 1-0), a magyar gólszerzők: Hoff­mann (5.), Fodor (26.), Gröschl (30.), Orsó (31.), Ocskay (44.), Fehéroroszország-Ukrajna 5-3 (O-l, 1-0, 4-2). A magyarok a csoport har­madik helyén végeztek, míg a győzelmet a hazaiak szerezték meg, miután 5-3-ra az ukrá­nokat. A végeredmény: 1. Fe­héroroszország 6, 2. Ukrajna 4, 3. Magyarország 1 (6-15), 4. Lengyelország 1 (6-18| pont­tal. A hazai gárda 1-5-ről fordított, ám végül ikszelt Elpackázott Tisza Volán-győzelem Padlóra került a Volán. Szeren- rült gólra váltani, így 5-3-ra ka- bor pöckölt a kapuba, majd a ru­csére Kalocsa felrázta a társasá- paszkodtak fel a Tisza-partiak. tinos Egyed szólója után egyenlí­got, a második húsz pereben két A záró harmadot remekül tettek a hazaiak. És még nem emberelőnyös helyzetet is sike- kezdte a Szeged: a fiatal Láng Ti- volt vége. Egyre durvábbak lettek Munkában a szegcdi védelem a Chicago ellen Fotó: Gyenes Kálmán Két második hely a Vk-n