Délmagyarország, 2003. október (93. évfolyam, 229-254. szám)

2003-10-13 / 239. szám

Totó BUDAPEST (MTI) A 41. hét mérkőzéseinek eredményei: L Magyarország-Lengyelo. 1-2 2 1 Svédország-Lettország D-l 2 3. Aiisztría-Csehország 2-3 2 4. Skócia—Litvánia 1-0 1 5. Nemetorszag-lzland 3-0 1 6. Svájc-Írország 2-0 1 7. Oroszország-Grúzia 3-1 1 1. Bosznia-Hercegovina-Dánia l-l * 9. Görögország-Észak-Írország 1-0 1 10. Orményo.-Spaiqrotország 0-1 2 1L Törökország-Anglia 0-0 X 12 Ciprus-Szlovénia 2-2 X 13. Horvátország-Bulgária 1-0 1 Pluszmetkózés: 14. Wales-Szerbia-Montenegro 2-3 2 Négy megyei pont idegenből LABDARÚGÓ NB II Kapott gól nélkül négy pontot szereztek a Csongrád megyei NB Il-es labdarúgócsapatok. KISKUNHALAS-MAKÓ 0-2 (0-2) Kiskunhalas, 200 néző. Vezette: Hadnagy. Kiskunhalas: Jeszenszky - Kuklis (Hu­szár), Balogh, Duzmath, László (Schwak) - Szigeti, Cseri, Várkonyi, Gyimesi - Sza­bó (Lukács), Sidó. Edző: Schróth Lajos. Makó: Czirbus - Kazán, Dálnaki, Kis K. - Bagi, Varga, Kondacs (Brakszatórisz), Gyenes (Bány), Fábián - Hadár, Patkós (Pálinkó). Edző: Kolozsvári János. Gólszerzők: Kis K., Hadár. Eltiltások miatt Sümeghyre és Ma­gyarra nem számíthatott a vendé­gek trénere. Kellemes híre is akadt azért Kolozsvári Jánosnak - aki a meccs napján ünnepelte a szüle­tésnapját -, hiszen kisebb sérülés után újra pályára küldhette Bányt. Már a kilencedik percben ve­szélyes helyzet adódott a makói kapu előtt. Egy szöglet után Sidó alig fejelt fölé. A 18. percben Hadár 24 méteres szabadrúgását • Jeszenszky védte bravúrral. A 23. percben ismét Sidó fejelhetett, a vendégvédők ugyanis újra egye­dül hagyták. A próbálkozás ép­pen csak fölészállt. A Makó eny­nyit nem hibázott, és két hatal­mas góllal eldöntötte a három pont sorsát. A 37. percben Kis K. harmincméteres szabadrúgása a sorfal fölött a bal felső sarokban kötött ki, 0-1. A 39. percben Hadár kényszerítőzött Fábiánnal a bal oldalon, majd 25 méteres lövése ugyancsak a bal felsőben landolt, 0-2. A második félidő főleg mezőnyjátékot hozott, ke­vés lehetőséggel. Kolozsvári János: - Nem ját­szottunk jól, de két hatalmas gól elég volt a győzelemhez. Jók: Sidó, Balogh, ill. Kazán, Dálnaki, Kis K. KARCAG-SZENTES 0-0 Karcag, 500 néző. Vezette: Nagy L. Karcag: Móga (Kun) - Szalai, Orosz, Ra­mos, Bouzekrine - Földi, Trencsényi, Ba­logh (Bujdosó), Békési (Fekete II. G.) ­Fekete I. G., Bese. Edző: Tóth János. Szentes: Bíró - Keller, Márics, Gyagya, Taskovics - Kerepeczky, Tóth Cs., Szabó T. (Nana), Pálfi - Szarvas, Mátyás. Edző: Bozóki Zoltán. Kiállítva: Fekete I. G. A közel félezer szurkoló között jócskán akadt szentesi drukker is. A találkozó jó fiamban kezdődött, a hazaiak ragadták magukhoz az irányítást, és főleg beadásaik okoztak veszélyt Bíró kapuja előtt. A 23. percben Taskovics szabálytalankodott Fekete I. Gá­borral, mire a hazai játékos felkel­ve, leköpte ellenfelét. A bíró kiál­lította a magáról megfeledkezett labdarúgót. Az emberelőnyben lé­vő Szentes birtokolta ezután töb­bet a labdát, de komoly helyzetet nem sikerült kialakítania. Az 51. percben Bese éles szögből leadott lövését Bíró bravúrral védte. A Szentes egyre több lehetőséget dolgozott ki, ám Gyagya fejesét Trencsényi a gólvonaból vágta ki, Mátyás és Taskovics próbálkozá­sát Kun hárította. A 90. percben Szarvas hatméteres lövésébe bele­értek, a labda szögletre pattant. Bozóki Zoltán: - A jól küzdő hazaiak ellen sajnos csak ennyi­re futotta. Jók: Kun, Trencsényi, Bese, ill. Márics, Gyagya, Kere­peczky. Ibvábbi eredmények: Put­nok-Mátészalka 2-3, Kistarcsa­Orosháza 1-3, BVSC-Vecsés 1 -1, Baktalórántháza-Sorosksár 1-l, Salgótarján-Sátoraljaújhely 2-0, Gyula-Kazincbarcika 2-0. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Mátészalka 9 7 1 1 27­12 22 2 Gyula 9 G 3 0 14­3 21 3. Makó 9 6 2 1 21­320 4 Baktalórántháza 9 5 2 2 16­4 17 5. Orosháza 9 4 4 1 16­9 16 6. Kazincbarcika 9 4 2 3 22­17 14 7. Xistarcsa 9 4 2 3 8­8 14 8. Kecses 9 3 2 4 12­22 11 9. Szentes 9 2 4 3 12­10 10 10. Karcag 9 2 3 4 12­12 9 11. Putnok 9 2 3 4 12­13 9 12.BVSC 9 1 5 3 8­11 8 13. Soroksár 9 1 5 3 6­9 8 14 Salgótarján 9 2 1 6 5­17 7 15. Sátoraljaújhely 9 1 2 ( 7­32 5 IS. Kiskunhalas 9 1 1 7 10­26 4 MÁDI JÓZSEF Szabics Imre (7-es mezben) előbb kapufáig, majd egy gólig jutott. Fotó: Bruzák Noémi (MTI) GELLEI NEM MOND LE Szombaton néhány perccel 19 óra előtt kiderült: ha a magyar lab­darúgó-válogatott legyőzte volna Lengyelországot, akkor sem lehe­tett volna második csoportjában, mert a lettek nyertek Stock­holmban, s ók várják a pótkvalifikáció mai sorsolását. A 2-l-es vendégsikerrel zárult budapesti találkozó után ugyan Gellei Imre nem mondott le, de sejtetni engedte, valószínűleg nem hosszab­bítják meg az év végén lejáró szerződését. A szakvezető elmondta: nem érzi erkölcsi kötelességének a le­mondást, úgy véÜ, ezt a kérdést nem most kell megvitatni. Ezzel szemben Pawel Janas a következőket nyilatkozta: - A bú­csúért vállalom a felelősséget, mert több meccsen vezettem a csa­patot, mint elődöm, így is lehet. ratlanul lőtt, s a labda a késve, de még időben mozduló Dudekről pattant az alapvonalon túlra. 76. perc: Sobolewski 19 m-ről lőtt fölé. 78. perc: Kenesei kiugorhatott volna, ehelyett elhamarkodottan 21 m-ről lőtt, Dudek vetődve vé­dett. 79. perc: egy előrevágott labdá­ra Dudek, Bak és Kenesei futott, a kapus felszabadító rúgása a magyar csatárról a kapu felé pat­tant, de a lengyel védő még a gól­vonal előtt mentett. Az első 20 perc a vártnál rosszabbul alakult a magyar együttes számára, az ideges já­tékosok rengeteget hibáztak. Ráadásul a 11. percben egy gyors ellentámadást kihasznál­tak a lengyelek, pedig addig ők sem remekeltek. A folytatás sem hozott lényeges változást, az első félóra végén Szabics mégis egyenlíthetett volna, de balszerencsés volt. Ettől meg­élénkült a hazai csapat, né­hány percen belül Fehér és Bő­őr is gólt rúghatott volna. Fo­lyamatos magyar támadásokat láthatott az egyre lelkesebb kö­zönség, de a szünetig ered­mény nélkül. Parádésan sikerült a magyar csapat nyitánya a második fél­időben: Fűzi remek felfutása után Szabics ismét bebizonyítot­ta, jelenleg egyértelműen a ma­gyar futball kimagasló egyénisé­ge, nem mellesleg 6. válogatott­sága alkalmából hatodszor volt eredményes. Ezután ritmust vál­tottak a vendégek, de igazi hely­zetet nem alakítottak ki, majd jött Niedzielan, s váratlanul a Ja­nas-csapat szerzett ismét veze­tést. A gól percekre lebénította a hazaiakat, a lendületes játék he­lyett tanácstalanság volt a jel­lemző. A hajrára gyakorlatilag a semmit sem érő döntetlenért kellett volna harcolnia a magyar válogatottnak, de a fáradt játéko­sok rengeteg hibával futballoz­tak, nem veszélyeztették Dudek kapuját. Már nem változott az eredmény, ami azt jelentette, hogy a magyar labdarúgó-váloga­tott csak a negyedik helyen vég­zett csoportjában. Gellei Imre: - Gratulálok a lengyeleknek. Amíg az ellenfe­lünk kihasználta a védelem két óriási hibáját, addig mi kihagy­tuk a ziccereinket. így egyetlen nagy világeseményre sem lehet kijutni. A szerződésem az év vé­gén lejár, a folytatásról a szövet­ség vezetőinek kell dönteniük. Pawel Janas: - Drámai, igazán jó mérkőzést vívott egymással a két gárda. Mindkét együttes nagyszerűen futballozott és saj­nálom, hogy a győzelmünk mit sem ér a svédországi találkozó eredményének ismeretében. A másik mérkőzésen: Svédor­szág-Lettország 0-1 (0-1). A CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 1. Svédország 2. Lettország 3. Lengyelország 4. Magyarország 5. San Marino Ságvári-érmek MUNKATÁRSUNKTÓL Az utánpótlás tollaslabdázók országos ranglistaversenyének Érd adott otthont. A viadalról a szegedi Ságvári DSE fiatal és tehetséges sportolói két érem­mel térhettek haza. A 15 éves korosztálynak rendezett ese­ményen a fiúknál Tóth Péter a második helyet szerezte meg, míg a lányoknál párosban Tary Eszter a zagyvarékasi Kis­pál Ibolya társaságában a har­madik helyen végzett. Mind­két szegedit a Ságvári DSE tré­nere, Tary Gábor készítette fel. 13 MŰSOR CSÜTÖRTÖK, 2003. OKTOBER 16. Vereséggel búcsúzott Portugáliától a magyar válogatott Keserű ébredés az álomból Hiányzott a gól LABDARÚGÁS A magyar labdarúgó-válogatott 2-1-re kikapott Lengyelország­tól, s ezzel csak a 4. helyen zárt Európa-bajnoki selejtezőcso­portjában - adta hírül az MTI. MAGYARORSZÁG­LENGYELORSZÁG 1-2 (0-1) Európa-bajnoki selejtező labdarúgó-mér­kőzés. Puskás Ferenc-stadion, 15 ezer néző. Vezette: Mejuto Gonzalez (spanyol). Magyarország: Király - Bódog, Dragó­ner, Juhár - Böőr, Lipcsei (Gera, a szü­netben), Dárdai, Lisztes, Fűzi - Szabics, Fehér M. (Kenesei, 64.). Szövetségi ka­pitány: Gellei Imre. Lengyelország: Dudek - Klos, Bak, Rza­sa - Zewlakow, Sobolewski, Mila (Ko­sowski, 53.), Szymkowiak (Lewandowski, 86.), Krzynówek - Niedzielan (Saga­nowski, 89 ), Rasiak. Szövetségi kapi­tány: Pawel Janas. Gólszerzők: Szabics (48), ill. Niedzielan (11., 62.). Sárga lap: Lisztes (45.), Juhár (70.), Bó­dog (92.), ill. Sobolewski (39.) 11. perc: az óvatos kezdés után hideg zuhany a Gellei-csapat­nak: Rasiak kiváló ütemben ug­ratta ki Niedzielant, aki középen elfutott, s 15 m-ről lőtt a vetődő Király mellett a kapu közepébe, 0-1. 21. perc: az első hazai lehető­ség végén Szabics éles szögből az oldalhálóba lőtt. 32. perc: Szabics 25 m-ről el­képesztő erővel a kint álló Dudek felett a keresztlécre bombázott. Gólt érdemelt volna a lövés. 36. perc: Dárdai emelése után Böőr középre fejelte a labdát, a nagy lendülettel érkező Fehér ka­pura továbbította azt, Rzasa a gólvonalról mentett. 37. perc: a jobb oldalon elfutó Böőr szép csellel ment el Rzasa mellett, majd 14 m-ről fölé lőtt. 41. perc: röviden szabadítot­tak fel a vendégek, Lisztes passza után Dárdai 18 m-ről fölé lőtt. 48. perc: gyorsan eredményt hozott a lendületes magyar kez­dés, Fűzi középen megindult, majd a jobb oldalon üresen álló Szabicshoz passzolt, aki néhány lépés után 15 m-ről a hosszú sa­rokba lőtt, l-l. 62. perc: a lesre állítással is­mét rosszul próbálkozó magyar védők mellett Niedzielan ugrott ki Rasiak indításával, kicselezte Királyt, majd bal oldalról a kapu­ba lőtt, 1-2. 67. perc: Kenesei 22 m-ről vá­LABDARÚGÓ NB l/B A labdarúgó NB I/B tizedik for­dulójában az ötven percen ke­resztül emberhátrányban fut­ballozó Szeged hazai pályán döntetlent ért el a Hévíz ellen. FC SZEGED-HÉVÍZ 0-0 NB l/B-s labdarúgó-mérkőzés. Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 700 néző. Ve­zette: Erdős (Demeter, Heibl). Szeged: Dobó 6 - Szamosszegi 6, Turján 5, Czifrák 5 - Rácz 4, Ferenczy 5, Babos 6, Puskás 6 - Csűri 5 - Kulacsik 6, Ku­rucsai 4-2=2 Edző: Szalai István. Hévíz: Kuczkó - Balogh A., Kutasi, Tóth B. - Kiss T„ Szabó II Zs., Buza, Szabó B„ Körösi - Cupik, Horváth. Szakmai igaz­gató: Pusztai László. Csere: Rácz helyett Tóth A. (5) a 31., Czifrák helyett Bali (4) az 56., Cupik he­lyett Papp I. a 66., Kiss T. helyett Kovács Sz. a 77., Horváth helyett Pap Sz. a 90. percben. Sárga lap: Puskás a 38., Tóth B. az 59., Babos a 60., Körösi a 70. percben. Kiállítva: Kurucsai a 41. percben. A szegedieknél Mórocz betegsége miatt nem vállalhatta a játékot, helyét a védelem tengelyében Turján, a Honvéd ellen kiállított Gelbman szerepkörét pedig Sza­mosszegi foglalta el. Almosán, sok hibával kezdett a Szeged, a szezon talán eddigi leg­gyengébb teljesítményét produ­kálta. A vergődést látva lel óra el­teltével Szalai István edző cserét határozott el: Rácz helyett Tóth Attilát küldte pályára támadónak, Kulacsik pedig visszahúzódott a középpálya jobb oldalára. A 41. percben járt a meccs, amikor Ku­mcsai fegyelmezetlenségéért nagy árat fizetett a Szeged. Ártatlan szi­tuációban - még a Hévíz térfelén ­hátulról megrúgta Baloghot. A já­tékvezető nem sokat mérlegelt, azonnal felmutatta a fejét elvesztő csatárnak a piros lapot. A szünet után nem sokkal a kék-fehér-feketék elvesztették ál­landó védősoruk harmadik tagját, Czifrákot is. A keménykötésű bckk a sípcsontjára kapott hatal­mas rúgást. A tíz emberrel minta­szerűen küzdő házigazdák első­rangúan védekeztek, sőt a kont­rákból még helyzetig is eljutottak. A 68. percben Kulacsik nagy szó­lóba kezdett, amikor már túljutott három hévízin is, Tóth Attila elé játszott, aki 10 méterről jobbal, hatalmas erővel a bal oldah kapu­fát találta telibe. A másik oldalon Dobó három percen belül kétszer is bizonyította jó formáját. Előbb Horváth 12 méteres kapáslövését, majd Szabó II Zs. távok bombáját védte bravúrral. Már csak két perc volt hátra a mérkőzésből, amikor Kulacsikot szerelték a 16-oson be­lül a védők, a labda Tóth A. elé ke­rült, de ő 15 méterről hatalmas helyzetben csúnyán kapu fölé lőtt. Az első félidő produkciójáért dorgálást érdemel az FC Szeged, viszont a fordulás utáni játékért, küzdésért feltétlen dicséret jár. Szalai István: - A második fél­időben nyújtott teljesítményéért gratulálok a csapatnak. A jövőre nézve ebből kell meríteni. Pusztai László: - A szünet után hiába futballoztunk fölény­ben, nem tudtuk feltörni a Sze­ged jól záró védelmét. Ibvábbi eredmények: Vác-Bo­dajk 3-0, Tatabánya-Vasas 0-1, Kecskemét-Nyíregyháza 0-1, Pápa-REAC 2-2, Szolnok-BKV Előre l-l, Kaposvár-Dunaújvá­ros 3-1, Diósgyőr-Balassagyar­mat 3-0, Honvéd-Dabas l-l. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Honvéd 10 8 2 0 29­5 26 2. Vasas 10 7 0 3 16­921 1 Nyíregyhaza 10 S 4 1 10­519 4. Vác 10 5 3 2 14­12 18 5. Pápa 10 4 4 2 15­12 16 6. Kaposvár 10 5 1 4 14­1316 7. OVIK 10 4 4 2 12­1116 0. Balassagyarmat 10 4 3 3 9­1115 9. Szeged 10 4 2 4 12­1214 10. Bodajk 10 4 2 4 15­1614 11. BKV Elére 10 4 1 5 10­1113 12.REAC 10 3 3 4 13­1412 13. Kecskemét 10 3 1 6 9­1110 14. Szolnok 10 3 1 6 13­1610 15. Dabas 10 1 6 3 7­13 9 16. Tatabánya 10 2 2 6 5­11 8 17. Hévíz 10 1 4 5 9­18 7 18. Dunaújváros 10 0 3 7 9­21 SZÉLPÁL LÁSZLÓ Kulacsik Tamás (balról) elfutásai jelentették a legtöbb veszélyt a Hévíz kapujára. Fotó: Schmidt Andrea