Délmagyarország, 2003. október (93. évfolyam, 229-254. szám)

2003-10-02 / 230. szám

CSÜTÖRTÖK, 2003. OKTÓBER 2. «SPORT« 15 Már az első félidőben kialakult a különbség Végig vezetett a Pick Szeged Perger kitűnően védte a Pick Szeged kapuját. Fotó: Gyenes Kálmán KÉZILABDA PICK SZEGED­DUNAFERR 25-20 (13-8) NB l-es férfimérkőzés. Újszegedi sport­csarnok, 2000 néző. Vezette: Klucsó, Lekrinszki. Pick Szeged: PERGER - Noris 2, Ha­buczki, Laluska 2. MEZEI 4, EKLEM0VICS 7, Matics 1. Csere: Puljezevics (kapus), Bajusz 2, llyés, Oláh 5 (5), Józsa 2, Vad­kerti, Berta. Edző: Kovács Péter. Dunaferr: Stochi - Kertész 1, Vujin, CSÁSZÁR 9 (4), Rosta 3, Katzirz 2, Bene 1. Csere: Mikler (kapus), Kemény, Sán­dor 1, KUZMICSOV 3, Grebenár, Zubai. Edző: Kolics János. Kiállítások: 14, ¡11.10 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 5/4. Az eredmény alakulása: 10. perc: 5-1, 20. p.: 8-7,35. p.: 15-9,48. p.: 18-16, 55. p.: 23-18. Kovács Péter, a hazaiak trénere ar­ra panaszkodott, hogy Berta még mindig nem teljes értékű harcos. Kolics János, a vendégek edzője pedig annak a reményének adott hangot, hogy sportszerű összecsa­páson dől el a két pont sorsa. A vendégek egyik veszélyes tá­madója, Krivokapics a kispadon foglalt helyet, ami némi köny­nyebbséget jelentett a Pick Sze­ged védőinek. A Dunaferr ki­használta a támadási lehetősé­gét, de meg is bánhatta, mert a Pick Szeged sorozatban - Ekle­movics és Mezei két-két, vala­mint Bajusz egy találatával - öt­ször vette be Stochi kapuját. Ösz­szehangoltan játszottak a hazai­ak, s a kissé megilletődött újvá­rosiak nem is tudtak igazán mit kezdeni a Tisza-parti támadá­sokkal. Mellé még Perger szinte csodákat művelt a kapuban, zic­cereket védett, s az előre dobott labdára is ő futott a leggyorsab­ban. A hazai közönség pedig él­vezte a játékot. Azonban ahogy teltek a percek, úgy kapott egyre jobban lábra a vendéggárda. Ko­lics mester pedig felhívta játéko­sai figyelmét Eklemovicsra, a tá­madásnál pedig a nagyon tehet­séges Császár szinte minden ka­pura lövése gólt ért. Ennek a fel­javult játéknak az lett az eredmé­nye, hogy a levegőben lógott a dunaújvárosi egyenlítés, amikor Oláh magabiztosan értékesítette a második büntetőjét is, Eklemo­vics pedig még eggyel megtoldot­ta a szegedi gólok számát, s ezzel ismét visszaállt a találkozó ele­jén kialakult ötgólos különbség. Ebben nagy szerepet játszott a hazaiak szinte tökéletes védeke­zése, hiszen Kuzmicsovék még emberelőnyben sem tudták meg­rezegtetni a szegedi hálót. A szünetben mindkét edző a védekezésre összpontosította já­tékosaihoz intézett tanácsait. így aztán a küzdelem, az állandóan megakasztott játék került előtér­be. Ebben pedig a dunaújvárosi­ak jártak elsősorban élen, pedig a játékvezetői ítéletek pont az el­lenkezőjét bizonyították, hiszen két percekre egymás után szór­ták ki a szegedieket. A második játékrész közepén kettős ember­hátrányban is játszott a Pick. Sőt a félidő több mint felét ember­hátrányban kellett Kovács Péter csapatának végigjátszania. Az egyértelműen látszott, hogy a vendégek védekezése Eklemovics kikapcsolására épül, s ezt siker­rel végrehajtották a színésznek is kiváló Kuzmicsov vezérletével. Az jelentett némi izgalmat, hogy az újváros a 48. percre kettőre megközelítette a Picket, azonban a beálló Józsa két találattal hálál­ta meg edzője bizalmát, sőt a na­gyon akaró, de rengeteg hibát el­követő Laluska is végre belőtte első, majd nem sokkal rá a má­sodik gólját is. Sajnos nem iga­zán volt szemet gyönyörködtető ÜNNEPELTEK Két jubileum adott ünneplési alkalmat a mérkőzés előtt. Először is az egyik törzsszur­koló és szponzor, Török Ti­bort a hatodik ikszének eléré­se alkalmából köszöntette egy hatvanas számú mezzel Mezei Richárd csapatkapi­tány, majd egy tízes számú mezzel köszönték meg a tíz évvel ezelőtt alakult B közép biztatását. Az Érdi Zsolt ve­zette fiatalok 1993-ban az MK-győzelem alkalmából verbuválódtak, s az első igazi próbatételük a Bovariban le­játszott, s azon lelkesen szur­koló KEK-mérkőzés volt. A legnagyobb fegyvertényt a nagy nemzetközi mérkőzése­ken túl az 1996-os bajnoki cím megszerzésekor produ­kálta a B közép, amikor bu­szok sora kísérte el idegenbe is a csapatot. A létszám köz­ben változott, de a lelkesedés és a hangerő szerencsére vaj­mi keveset lanyhult. a játék, amiért talán nem is any­nyira a csapatok, mint inkább a főszerepet vállaló játékvezetők voltak a hibásak. Kovács Péter: - Kissé nehezeb­ben szereztük meg a győzelmet, mint ahogyan számítottam. Saj­nos védekezésben mindenki hi­bázott egy-két alakalommal, s ebből gólokat kaptunk. Kolics János: - A második fél­időben agresszívvá vált a védeke­zésünk, aminek következtében sikerült kikapcsolnunk Eklemo­vicsot. Ezzel együtt feljavult a tá­madójátékunk is. A további eredményele Győr­Szigetvár 39-20, Csömör-Tatabá­nya 26-27, Elektromos-Fotex 26-35, Nyíregyháza-Pécs 33-24, Százhalombatta-Békés 28-27. SÜLI JÓZSEF fgp' hummetá BM Braülínion BfcSSBhÉÉá® ÓXÉNY VUf H>* HUNGARIA Elképesztő VfB! A magyar csatái is pályára lépett az angol Manchester ellen Stuttgarti láz, Szabiccsal A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének második fordu­lójában, szerdán a Stuttgart megverte a Manchestert. A VfB Stuttgart az első hazai mecs­csén egyből a világhírű Manches­tert fogadta. A 23. percben Hleb beadását Szabics bólintotta alig fö­lé. A 45. percben ismét a magyar csatár veszélyeztetett, Howard pe­dig magához ölelte a labdát. Az 50. percben nem volt ellenszere az an­goloknak Szabics ellen: kilépett és okosan 20 méterről elgurított Ho­ward mellett, 1-0. Aztán egy gól­passz következett! Szabics indítot­ta Kurányit, a másik stuttgarti tá­madót, ő pedig átemelt a kifutó ka­puson, 52. perc: 2-0. Van Nistel­rooy tizenegyese csak a szépítésre volt elég, 2-1. Eredmények, E csoport: Stutt­gart (német)-Man. United (an­gol) 2-1 (0-0), gólszerzők: Sza­bics (50.), Kurányi (52.), ill van Nistelrooy (67., 1 l-esből), Panat­hinaikosz (görög)-G. Rangers (skót) l-l (0-1), g.: Konsztanti­nidisz (88.), ill. Emerson (34.). A MUNKATÁRSUNKTÓL A hódmezővásárhelyi Hódgép SE ökölvívói két viadalon szerepel­tektek. Előbb a Kiskunhalason rendezett Testvérvárosok-kupáján indultak, és a Szálkái Edina, Nok­ta Norbert, Tóth Péter, Görbics Gábor, Laczó Tibor összetételű csapat az első helyet szerezte meg. Pakson az Atom-kupán a ro­mániai Aradon lcívül hét magyar együttes összesen 48 öklözője csoport állása: 1. Rangers 4, 2. Manchester 3 (6-2), 3. Stuttgart 3 (3-3), 4. Panathinaikosz 1 ponttal. F csoport: Porto (portugál)-Re­al Madrid (spanyol) 1-3 (1-2), g.: Costinha (7.), ill. Helguera (28.), Solari (36.), Zidane (56.), Mar­seille (francia)-P. Belgrád (szerb­montenegrői) 3-0 (0-0), g.: Drogba (62., 68., 85.). A csoport állása: 1. Real 6, 2. Marseille 3, 3. Porto 1 (2-4), 4. P. Belgrád 1 (1-3) ponttal. G csoport: Lazio (olasz)-S. Prága (cseh) 2-2 (0-2), g.: Inzag­hi (46., 59., 1 l-esből), ill. Sionko (27.), Poborsky (35.), Chelsea (angol )-Besiktas (török) 0-2 (0-2), g.: Yalcin (23., 29.). A cso­port állása: 1. Lazio 4, 2. Besik­tas 3 (2-2), 3. Chelsea 3 (1-2), 4. S. Prága 1 ponttal. H csoport: C. Vigo (spanyol)­Milan (olasz) 0-0, Ajax (holland)­Bruges (belga) 2-0 (1-0), g.: Sonck (11., 56.). A csoport állása: 1. Mi­lán 4, 2. Ajax 3, 3. Celta Vigp 2, 4. Bmges 1 ponttal. MÁDI JÓZSEF vett részt. A Hódgép SE három fővel indult: a kadett korcsoport­ban, 57 kg-ban Görbics, a junio­roknál, 60 kg-ban Földesi Imre, míg 81 kg-ban Laczó kitűnően bokszolt, és aranyérmet szerzett. Görbics ráadásul a korosztálya legjobbjának járó különdíjat is elnyerte. A Hódgép sportolóit Szálkái László készítette fel. A makói csapatot Dobcsányi Dáni­el képviselte, aki szintén az első helyen végzett. LABDARÚGÁS MUNKATÁRSUNK JELENTI STUTTGARTBÓL Sokáig kérdéses volt a meccs előtti délelőtt szerzett sérülése miatt a szegedi származású Sza­bics Imre játéka a labdarúgó Bajnokok Ligája szerdai fordu­lójában. Am a Stuttgart magyar válogatott csatára végül kifutott a pályára az E csoportban sze­replő VfB első hazai meccsén. Ausztriában napsütés, Német­országban borongós idő, Stutt­gart előtt pedig szakadó eső fo­gadta négyfős társaságunkat, amely útnak indult a Stutt­gart-Manchester United labda­rúgó Bajnokok Ligája mérkő­zésre. Arról már hetek óta hal­lani lehetett, hogy a sváb város­ban igazi futball-láz uralkodik. A szurkolók három nap alatt kapkodták el a bérleteket, amely mindhárom BL-össze­csapásra szólt. Totál telt ház, azaz 55 ezer néző vándorolt ki a Gottlieb Daimler-stadionba. Stuttgart előtt 26 km-rel meg­csörrent a telefonunk, a vonal túlsó végén a szegedi születésű Szabics Imre üdvözölt bennün­ket és érdeklődött, hogy merre járunk. A VfB csatára nem volt túl jókedvében, hiszen a dél­előtti tréningen megsérült. A bal térdében a bal térdszalag húzódott meg, így kérdésessé vált játéka. Nagyon szomorú volt, hiszen a Manchaster ellen mindig rang pályára lépni, és az előző két bajnoki fordulóban kezdőként számított rá Félix Magath vezetőedző. A magyar válogatott csatárá­nak a dolgát nehezítette, hogy nagyon mély talaj várta a csa­patot. Közvetlenül mielőtt a stadionba jutottunk volna, ta­lálkoztunk a Szabics-szülőkkel, akiknek az arcára volt írva, hogy bizony ők is egy kicsit bi­zonytalanok, hisz arra számí­tottak, hogy Imi fiuk ott lesz a kezdő 1 l-ben. A szurkolók szenzációs han­gulatot varázsoltak a mérkőzés előtt, zúgott a Champions Le­ague szignálja a nézők torká­ból. Mindenkin ezek a sálak, sapkák feszültek, igaz, ez Nyu­gat-Európában már megszo­kott dolog. Nehéz leírni, mek­kora várakozás előzte meg a Stuttgart első hazai Bajnokok Ligája mérkőzését. A sör és a sült virsli viszont igen népsze­rű volt. A drukkerek, mielőtt bejutottak a stadionba, alapo­san „feltöltötték" magukat mindkettőből, de elsősorban természetesen a komló alap­anyagú szomjoltóból. Essen szó a Manchesterről is, hiszen a világ egyik legnépszerűbb csapata az angol milliomos együttes. A szigetországiaknak igazán nem kellett sokat bu­szozniuk a szállodájuktól, hi­szen néhány száz méterre lak­tak csak a mérkőzés helyszíné­től. Amikor begördült a busz a stadion elé, a Stuttgart hívei hatalmas fújjolásba kezdtek. Nem szerették a United játé­kosait - ez gyorsan kiderült. Nyolc óra után néhány perccel először a vendégek futottak ki a gyepre, majd követte őket iszonyatos hangorkán köze­pette a VfB Stuttgart csapata. Nos, hamar megnyugodhatott mindenki: a rivaldafénybe ke­rülők között ott volt Szabics is. SÜLI RÓBERT Hódgépes érmek A MERCEDES HAZÁJA Stuttgart. Két és fél millióan élnek a sváb városban. Az első fel­jegyzés a településről 1160-ból való. Több híres szülötte is van a régióközpontnak, a filozófus Friedrich Willhelm, az író Schiller, valamint a Mercedes autógyár atyja, Gottbeb Daimler. Stuttgart éppen erről vált világhírűvé, hiszen a Mercedest a világon min­denhol ismerik. A WfB Stuttgart labdarúgócsapata is egyre híresebb. Az 1893-ban alapított egyesület idén szenzációs produkcióval ruk­kolt elő. A Bundesligában a második lett, ezzel jogot szerzett a Bajnokok Ligájában való indulásra. Az idei pontvadászatban cso­dát művel a szegedi Szabics Imrét is a soraiban tudó együttes: első hét forduló után listavezető, veretlen, és 9-0-ás a gólkülönbsége. Gólt sem kapott Félix Magath legénysége.. iijv'/; QSelC «A •.•-.••.gl !•.. "ó'.j.i. 'Uir Ismét döntetlen KŐBÁNYA SPARTACUS^ LISS-HNKC 26-26 (16-14) NB l-es női kézilabda-mérkőzés. Buda­pest, Kőér utca, 150 néző. Vezette: Márczi, Skriba. Köbánya-Spartacus: HerT- Kovács 3, VÍGLÁSI7 (3), Nagy 4, BABOI4, Laluska 5, Halmai 3. Csere: Tamaskovics (kapus), Csepregi, Rózsa, Horváth, Ándrási, Má­tyás, Szucsánszki. Edző: Horváth Ervin. Liss-HNKC: Plosinszkaja - Virág 2, Pa­laríe 3, Szabó V. 3, Gaál 2, Kósa, Baunok 2. Csere: Szabó K. (kapus), Asztalos, Nl­KOLCS 5 (2), Bacsa, KOCSIS 2, Tamás, JENŐFI7. Edző: Tamás Sándor. Kiállítások: 2, ¡11.2 perc Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2. Az eredmény alakulása, 12. perc. 4-5, 21. p.: 9-10,29. p.: 15-14,42. p.. 21-20,50. p.: 24-23,58. p.: 25-26 A meccs előtt Tamás Sándor ve­zetőedző arra hívta fel játékosai figyelmét, hogy vissza kell sze­rezniük önbizalmukat - hiszen a Békéscsaba ellen nyertek és buk­tak is egy pontot. Ki kell kászá­lódni a „gödörből", éppen ezért a Szpari ellen győzelemre készül­tek a kék-sárgák. A találkozó jól kezdődött - s hasonlóképpen is folytatódott. A házigazdák a támadásaikban el­sősorban a belső emberekre (Víg­lási, Baboi, Nagy, Laluska) épí­tettek, míg a vendégek először 5 + l-es, majd hatosfalas védeke­zéssel próbálták az akciókat megszűrni. Az átlövések sánco­lása nem mindig sikerült. A fél­idő hajrájában gyors indításból pillanatok alatt két gólt lőtt a Kő­bánya, ennek köszönhetően vo­nulhatott előnnyel pihenőre. A Vásárhelynek azonban továbbra is megvolt minden esélye arra, hogy akár mindkét pontot meg­szerezze. Bevált a kétbeállós já­ték és a jó zárásoknak köszönhe­tően fenőfi és Kocsis is többször jutott gólszerzési lehetőséghez. Az 58. percben 26-25-ös Liss-ve­zetést mutatott az eredményjel­ző. Alig fél perc volt hátra, ami­kor Virág lövését hárította a ha­zai kapus, s egy gyors indításból egalizálta az állást a Kőbánya. Még 4-5 másodperc lehetett hát­ra a lefújásig, amikor szabaddo­báshoz jutott a HNKC, de Jenófi - aki lázasan játszotta végig a mérkőzést! - kísérletét ezúttal blokkolták. A vásárhelyi gárda hajszálnyira volt a bravúrtól, hogy feledtetve a Csaba elleni ikszét, megszerezze első idegenbeli sikerét. De ez a pont is sokat jelenthet majd a végelszámolásnál. Iá más Sándor: - Majdnem megnyertük a mérkőzést. Gratu­lálok a lányoknak! A Liss legközelebb szombaton a Hypo ellen lép pályára. I.P. Gyürki Ernő­emlékverseny MUNKATÁRSUNKTÓL Hatodik alkalommal rendezi meg a szegedi Hermann Ottó HE a Délmagyarország és a Délvilág egykori sportrovatvezetőjére, Gyürki Ernőre emlékezve a hor­gászversenyét. Az eseménynek október 4-én (szombaton) a Maty-éri Gróf Széchenyi István Olimpiai Vízicentrum ad ott­hont. Nevezni az egyesület iro­dájában (Szeged 6725, Szenthá­romság utca 63.), vagy a HE tele­fonszámán (62/441-196, 06-20­9583-657) lehet. A háromfős csapat bármilyen összetételű le­het, gyülekező a parton 7 órakor. A megnyitó és a sorsolás (7.30), a horgászhelyek elfoglalása (8), majd az etetés (8.55) után a via­dal 9 órakor kezdődik. Edzési le­hetőséget is biztosítanak a szer­vezők, mégpedig a verseny előtti csütörtökön és pénteken 7 és 18 óra között.