Délmagyarország, 2003. október (93. évfolyam, 229-254. szám)

2003-10-13 / 239. szám

II. •A DÉL SPORTJA" HÉTFŐ, 2003. OKTÓBER 13. A szegedi nők fölényesen verték a Szabadkát Kosárlecke, Szeviép módra KOSARLABDA SZEVIEP-SZEGED­SZ. SZABADKA 95-27 (30-3,23-9,17-4,25-11) Előkészületi női kosárlabda-mérkőzés, újszeged! sportcsarnok, 100 néző. Szeviép-Szeged: FŰRÉSZ (10/3). DON­KÓ (11/3), MANDACHE (27/6), MÉSZÁ­ROS (7), SECSERBEGOVICS (23). Csere: ROCZKOV (17/3). Edző: Újhelyi Gábor. Hét szegedi játékos melegített a Szpartak Szabadka elleni edző­mérkőzés előtt. A Tisza-partiak közül Kajdacsi Judit, Russai Petra és Pungor Krisztina sérülés miatt csak a kispadon tudott helyet foglalni. Újhelyi Gábor vezető­edző nehéz helyzetbe került, hi­szen Szopkó Eszter térde is felda­gadt, így a bedobó csak végszük­ség esetén tudott volna beszállni. Pedig az NB IA csoportos küzde­lem a jövő héten megkezdődik. A sok-sok rossz előjel ellenére egy felejthetetlen meccset ját­szottak a szegediek. Hatalmas lendülettel, remek védekezéssel és ötletes támadójátékkal rukkolt elő a Szeviép. A hazaiak ontották a kosarakat, a 7. percben 20-0 (!) volt a javukra. Ezután egy három­pontossal szépítettek a vendégek, igaz, a negyed hátralévő részében már nem tudtak a szegedi gyűrű­be találni. A második negyed 4. percében az összes pályára lépő Tisza-parti játékos beköszönt a szabadkai gyűrűbe, s Újhelyi Gá­Sikeres ötpróba MUNKATÁRSUNKTÓL Legutóbb az „Olimpiai ötpróba, Athén, 2004" versenysorozat második ciklusának első esemé­nyeként a kerékpáros próbára került sor Szegeden, a Maty-éri Nemzeti Olimpiai Vízicent­rumban. Rekordszámú, össze­sen 360 próbázó vállalkozott a 20, a 40, valamint a 80 kilomé­teres táv valamelyikének a telje­sítésére. A Zákányszék-Ruzsa útvonalon zavartalanul, baleset­mentesen közlekedhettek a bringások - akiknek az alma- és a szőlőszedők is integettek, s vi­szont. Az első ciklus sorsolását köve­tően a kisteleki II. Rákóczi Fe­renc Általános Iskola, a létszám­arányos versenyben, 100 ezer fo­rint értékű sportszert nyert. Az iskolák sorsolásán értékes sport­szereket tartalmazó csomagot vehetett át Fortuna jóvoltából, a szegedi Fekete István Általános Iskola és az algyői tanintézmény. Fűrész Diána pontjai mellett remek asszisztekkel vette ki a részét a Szabadka elleni győzelemből. Fotó: Gyenes Kálmán bor tanítványai fokozatosan nö­velték az előnyüket. A nagy kedv­vel játszó szeviépesek esélyt sem hagytak a Szpartaknak. Óriási volt a különbség a két gárda kö­zött. Ami igazán örömteli volt, hogy a legtöbb támadás befejezé­se után a nézők tapssal jutalmaz­ták a szegediek produkcióját. A két légiós, Andra Mandache és Merima Secserbegovics egymás közötti kosárpárbajt vívott, ame­lyet végül az előbbi nyert meg. A többiek is szép megoldásokkal vétették magukat észre, Fűrész és Donkó asszisztjai, Roczkov betö­rései, Mészáros szerelései min­denképpen biztatóak a jövő heti Kizárták a férfi tőrözőket Ezüstérmes kardozók VIVAS Két éremmel búcsúzott a ma­gyarválogatott a havannai vívó­világbajnokságtól. A magyar fér­fi kardcsapat ezüstérmes lett, nu'g a női párbajtőrcsapat bronzérmet szerzett. HAVANNA (MTI) Ezüstérmet szerzett a magyar férfi kardcsapat a havannai vívó­világbajnokságon. A Ferjancsik Domonkos, Nemesik Zsolt, Len­gyel Balázs, Fodor Kende összeál­lítású együttes a döntőben drá­mai csatában, mindössze egy ta­lálatnyi különbséggel maradt alul az orosz válogatottal szem­ben. Az elődöntőben: Magyaror­szág-Németország 45:36, a finá­léban: Oroszország-Magyaror­szág 45:44. Bronzéremmel zárt a magyar női párbajtőrcsapat: a Mincza Il­dikó, Hormay Adrién, Tóth Haj­nalka, Nagy Tímea kvartett a harmadik helyért rendezett ösz­szecsapáson magabiztosan, 16 találatnyi különbséggel múlta felül az észt együttest. Utolsó két mérkőzését is elvesztette a ma­gyar női kardcsapat, így a nyolca­dik helyen végzett. Helyezetle­nül fejezték be szereplésüket a magyarok a férfi tőr csapatver­senyben, mivel - a hivatalos in­doklás szerint - agresszív visel­kedés miatt - valójában károm­kodásért - kizárták őket. Az utóbbi években három-öt érmet szoktunk várni a magyar váloga­tottól. Ez végül is megvolt ­kezdte világbajnoki értékelését Szabó Bence szövetségi kapitány. Majd így folytatta a szakember: - A megoszlással elégedett va­gyok abban az értelemben, hogy kettőt egyéniben, kettőt pedig csapatban szereztünk. A tavalyi világbajnoksághoz képest pozití­vum, hogy mindegyik olimpiai számban született, ugyanakkor visszalépés, hogy nem sikerült nyerni. bajnoki rajt előtt, amikor a BEAC otthonában lép pályára a Szeviép. Újhelyi Gábor: - Eddig két szoros meccset játszottunk a Szabadkával. Voltak biztató je­lek, azonban túlzottan nem sza­bad „elszállnunk" a mostani eredménytől. A Szeviép legközelebb szerdán 17.30-kor a Szolnok együttesét fogadja az újszegedi sportcsar­nokban. SÜLI RÓBERT « Rangadót játszott a Vásárhelyi Kosársuli férfi NB I B csoportban. Molnár Csaba és Elek András ta­nítványai az ősiriválist, a Baja együttesét fogadták a Hódtói Sportcsarnokban. A meccs elején fej fej mellett haladtak a csapa­tok, az első negyed közepén azon­ban „robbantottak" a hazaiak. A vásárhelyiek védekezése felja­vult, Tigyi és Kukla centerkosa­rai, Bere kinti pontjaival fokoza­tosan lépett el a Bajától a Kosár­suli. A harmadik negyedben ki­sebb hullámvölgybe kerültek a hazaiak, igaz, a befejező ütközet­ben ismét elkapták a fonalat, így a végén magabiztos, 93-74-es győzelmet könyvelhettek el. VÁSÁRHELYI KOSÁRSULI—BAJA 93-74 (25-15,26-16,13-22,29-21) NB I B csoportos férfi kosárlabda-mérkő­zés, Vásárhely, 150 néző. Kosársuli: Elek (2), Molnár (10/3), K0­vát (10), TIGYI (16), KUKLA (22): Cse­rék: Utasi (4), BERE (21/3), Kreiter (5), Csorba (2), Haddad (-). Edző: Molnár Csaba és dr. Elek András. Juniorok mérkőzésén: Vásárhe­lyi Kosársuli-Baja 109-80 Helyezések MUNKATÁRSUNKTÓL Junior és serdülő ügyességi, vala­mint gát országos csapatbajnok­ságot rendeztek a közelmúltban Budapesten, melyen a Szegedi VSE fiataljai is résztvettek és szé­pen szerepeltek. Serdülők, lány távolugrás: 5. SZVSE (Szlatárovics Orsolya 509 cm, Tűhegyi Sára 487, Lecz­ki Kamilla 468, Bezdán Andrea 450, Márton Anita 448) 478,5 cm-es átlag; lány súlylökés: 4. SZVSE (Márton Anita 13,12 m, Kaliczka Renáta 10,18, Kovács Dóra 9,58, Bezdán Andrea 7,66, Szlatárovics Orsolya 6,24) 10,13 m-es átlag; lány 300 m gát: 3. SZVSE (Tűhegyi Sára 50.82 mp, Bezdán Andrea 52.41, Papp Gab­riella 52.48, Kaliczka Renáta 53.82) 52.38 mp-es átlag. Juniorok, fiú diszkoszvetés: 8. SZVSE (Belovai Dániel 41,66 m, Tenke Róbert 33,36, Varga Ákos 31,79, Kővári Kristóf 28,24); fiú súlylökés: 7. SZVSE (Belovai Dá­niel 13,86 m, Varga Ákos 12,36, Tenke Róbert 10,62, Kővári Kris­tóf 9,82). Kíméletlen amazonok TEKE Nem engedett még egy pontot sem a Szanknak a szegedi női tekecsapat a szuperligában. A férfiak Szolnokról tértek haza döntetlennel. MUNKATÁRSUNKTÓL Eredmények, nők: AMAZON TEKE SE-SZANK 8:0 (3171-2790) Pontszerzők: Cziráki 561, Tímár 544, Hegykőmé 532, Sáfrány 529, Hódi 505, Tompáné 500 fával. Már az első körben 127 fás előnyre tett szert a szegedi csapat a Postás-pályán, így a mérkőzés gyorsan eldőlt. Cziráki Mebnda fantasztikus játéka egé szítette ki ezt a nagyon fontos győzelmet. Ifjúságiak: Amazon Teke SE-Szank 4:0 (1007-916). A ha­zai pontot Kaszás Kriszta 504 és Tót Enikő 503 fával szerezte. Férfiak: SZ0LN0K-FERR0ÉP-SZEGED 4:4 (3433-3413) A vendégek pontszerzői: Karsai L. 601, Fekete 591, Mihajlovics 581, Kiss 576 fával. A vendéggárda végig vezetett, az­tán az utolsó párban a szolnoki­ak világbajnoka, Kakuk Levente parádésan játszott. A szegediek a jó egyéni teljesítményeknek kö­szönhetik a pontszerzést. A Fer­roép szerdán utazik Csehország­ba, Prerovba a világkupára. A cspaar célja a négy közé, azaz a döntőbe jutás. Ifjúságiak: Szolnok-Ferro­ép-Szeged 3:1 (1055-1015). A vendégek pontját Zapletán 528 fával szerezte. Menetel a Hungerit VÍZILABDA A női vízilabda OB I negyedik fordulójában a Hungerit-Szen­tesi VK magabiztosan győzte le az esélytelen OSC-t, viszont a H20 Póló-Szeged javuló játék­kal is tízgólos vereséget szen­vedett a BVSC-től. HUNGERIT-SZENTES-0SC 17-4 (5-0,5-1,2-2,5-1) OB l-es női vízilabda-mérkőzés. Szentes, ligeti uszoda, 100 néző. Vezette: Németh A. Szentes: Varga Z. - Vér 1, HUSZKA, Makra 2, HONIG 3, Molnár A. 3, SZREM­KÓ 5. Csere: Dalmády R, Hevesi 1, Roz­gonyi, Fejes, Hegedűs 2, Waszlavszki, Döme (kapus). Edző: Pengő László. 0SC: Szaniszló - Czirok 2, Király K„ Ki­rály A., Wolf, POLERECZKY 2, Győrfi. Cse­re: Hegybányai, Mártonfi, Kőhalmi. Edző: Becsey Péter. Gól - emberelőnyből: 5/1, ¡11.9/1. Négyméteresből: -, ¡11. T/l. A szokásos menetrendben zajlott a mérkőzés: a szentesiek a jóval kisebb képességű vetélytárs ellen szoros védekezéssel gyorsan lab­dákat szereztek, ebből indulva pe­dig a helyzetkihasználást gyako­rolták. A hideg vízben ez felemás­ra sikeredett. A harmadik negyed­ben a fiatalok kaptak több bizo­nyítási lehetőséget, de a korábbi meccsektől eltérően, most nem igazán tudtak élni a bizalommal. Pengő László: - Fogjunk min­dent a hideg vízre. BVSC-H20 PÓLÓ-SZEGED 15-5 (2-2,7-0,4-1,2—2) 0B l-es női vízilabda-mérkőzés. Buda­pest, Szőnyi úti uszoda, 50 néző. Vezette: Madarasi. BVSC: Klimenko - Kisteleki 0.1, Hettig 1, Takács 0.2, BODOR 4, Tankó, TÓTH I. 4. Csere: HORVÁTH S. 1, Kerpen 1, Papp, Guth, Dolnay A., Márki 1, Dögei (kapus). Edző: Dolnay Ottó. Szeged: Várkonyi - Demeter 1, Hadady 2, Kuczora, Viola 2, Molnár K„ Fabó. Csere: Dorogi, Bordás, Erdős, Molnár J. Edző: Leffler Gyula. Gól - emberelőnyből: 5/2, ill. 8/3. Négyméteresből: 1/1, ¡11.-. Az elmúlt heti teljesítményéhez képest jobbat produkáltak a sze­gedi nők - ezt bizonyítja a két ikszre hozott negyed -, de ez is csak arra volt elég, hogy tízgólos vereséget szenvedjenek a BVSC­től. Leffler Gyula: - A hajtással elégedett vagyok, már láthattunk vízilabdára utaló jeleket is. Nem játszottunk annyira alárendelt szerepet, mint vártuk. Tbvábbi eredmények: Vasas­Senior Eger 33-1, Angyalföld­Egri VK 1-13, Póló SC-Kecske­mét 13-9, Dunaújvárosi VSI­Dunaújvárosi Főiskola 4—20. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. fesas 4 4 - - 89- 6 8 2. Szentes 4 4 - - 81- 13 8 3. Dunaújvárosi Főisk. 3 3 - - 69- 11 6 4. Dunaújvárosi VSI 4 3 - 1 35- 29 6 5. Póló 4 3 - 1 30- 29 6 6. Egri VK 4 2 - 2 32- 42 4 7. Angyalföld 4 2 - 2 22 - 47 4 8. Recskemét 3 1 - 2 32- 25 2 9. BVSC 4 1 - 3 27- 32 2 10.0SC 4 - - 4 11- 41 0 11. Szeged 4 - - 4 11- 82 0 12. Senior Eger 4 - - 4 15- 97 0 SZ. L. • A férfi vízilabda Euroliga selejte­zőjében két magyar csapat volt érdekelt. A BVSC hazai pályán szerepelt az ötfős csoportban, és a második helyen biztosan jutott a 16 közé. Az utolsó fordulóban: Lukoil Volgográd (orosz)-BVSC 5-4. A végeredmény: 1. Vol­gográd, 2. BVSC, 3. Bukarest (ro­mán), 4. Strasbourg (francia), 5. Lódz (lengyel). A Vasas Belgrádban küzdött a továbblépésért: szombaton a pi­ros-kékek 7-5-ra nyertek a a gö­rög Vuliagmeni ellen, majd a teg­napi zárókörben a Partizant 6-5-re legyőzték és megszerezték a csoport elsőséget. A LEN-kupa egyik helyszíne Szeged lesz A második számú európai vízilabda-sorozaton, a LEN-kupában az egyik csoportselejtezőnek Szeged lesz a házigazdája. A Szeged-Beton VE sportdiplomáciai sikeréről Szakadáti László, a LEN, az európai szövetség magyar irodavezetője számolt be az MTI-nek. A Szeged a görög Hania, valamint a holland Polar Bears mellé harmadik csoport­riválisnak vagy az ukrán Mariupolt vagy a német Duisburgot kapja. Papiron-vereség meccslabdákról RÖPLABDA PAPÍRON SC SZEGED­SZOLNOKI TITÁSZ RK 2:3(19,22,-23,-16,-14) Extraligás férfi röplabdamérkőzés. Sze­ged, 100 néző. Vezette: Mocsnik, Me­zőffy. Papiron SC: NEIZER, Nagy, Nusser, Mak­sa, Bába, Nacsa. Csere: Szűcs (liberó), Péter. Edző: Nyári Sándor. Szolnoki Titász: SURÁNYI, Juhász, Tóth G., Szegedi, GULYÁS, MELICHER. Csere: Illés (liberó), Pénzes. Edző: Surányi Már­ton. Az eredmény alakulása. 1. szett: 5:3, 8:7,16:10,19:12,23:17.2 szett: 3:1, 8:7,14:17,20:19,23:21.3. szett: 2:4, 13:10,16:14,20:19,23:22.4. sze/f. 0:3, 4:11, 8:18, 13:21. S.SZett: 2:1, 3:4, 8:6,10:6,11:8,14:12. A Papiron SC arra készült, hogy megtörve a kétéves átkot, megsze­rezze első győzelmét a bajnokság­ban. Az első két játszmában jól röplabdáztak a hazaiak, elsősor­ban Maksa, Nagy és Nacsa nyúj­tott jó teljesítményt. A harmadik szettben 23:22-es hazai vezetést mutatott az eredményjelző, ami­kor a fiatal Maksa elrontott egy ütést - ha pontosan fejezi be, meccslabdához jut együttese. Az egységes gárda benyomását keltő Titász kihasználta ezt a megin­gást, s előbb szépített, majd egali­zálta az állást. A mindent eldöntő 5. játékrészben is volt sansza a Szegednek a győzelem megszerzé­sére, de 14:12-nél két mérkőzés­labda is kevésnek bizonyult eh­hez. A végére a házigazdák már egy kicsit el is fáradtak. Nyári Sándor: - Mostanában sok keserűség ért minket. A nye­rő állásból elveszített mérkőzés tovább fokozza gondjainkat. Surányi Márton: - Örülök a győzelemnek, ám elismerem, hogy a döntő szettben Fortuna is mellénk állt. ABAJNOKSAGALLASA 1. Rometa 3 3 - 9:0 6 2. Recskemét 3 3 - 9:2 6 Dunaferr 3 3 - 9:2 6 4. Kazincbarcika 3 1 2 4:6 4 5. Szolnok 3 1 2 5:8 4 6. MCM Kaposvár 3 1 2 3:8 4 7. Papíron SC 3 - 3 4:9 3 8. Dág 3-3 1:9 3 I.P. ¡/•jiiiiiaki Heysd, T&ia lajt» krt. 33. V. '>>62-54b-4ú5 * bfewl II., Kelek u. 10. T.: 315-1311 * ledönt VI., Podmankzky u. 4. Is 475-0165 ' Mmmm, Sít. Anna u. 55. T.: 06-52-534-816 ' lepm, Ötvös u. 6. Is 06-96-524-960 ' faeeáatktiy, Aréna u. 4.1:06-94-500-523 * &r*r, Schweidel u. 15. T.: 06-96-542-168 * Hpátgylúiii, Szarvas u. 14. Tel.: 06-42-504-494 < Mbkefe Szentpáli u. 11. T.: 06-46-506-672 ' Székesfekérvér, Ady E. u. 2. lt 06-22-505-907 ' Na, Kazinczy u. 3.1:06-72-534-770 A FILIS-INVEVI5 Ingatlanbefektetési Szövetkezet 5 B'JTÍ áll ügyfelei szolgálatában az ország több pontján. Ha Ön b&iük JöJááJ l&h&)Ö3Bi) iránt érdeklődik, ü] irikíiü) szeretne vásárolni vagy nívós spjJóoJ JflJJíöi keres családi házához, forduljon a FWLKrlNVf S'l Ingatlanbefektetési Szövetkezet munkatársaihoz, és érdeklődjön öaJLl üksiőhik/ói is! •avrzz.pkb'hvjaai.lxu