Délmagyarország, 2003. október (93. évfolyam, 229-254. szám)

2003-10-13 / 239. szám

HÍREK, ESEMÉNYEK, EREDMÉNYEK MINDEN HÉTFON A DEL SPORTJA SZERKESZTI: SÜLI JÓZSEF • 2003. OKTÓBER 13. NAPI MELLEKLETEK Kedd A PÉNZ BESZÉL, GYÓGYÍR Szerda RANDEVÚ Csütörtök BIZALMASAN Péntek OÉLMADAR Szombat SZIESZTA WWW.DELMAGYAR.HU Schumacher hatodszor! FORMA—1 SZUZUKA (MTI) Michael Schumacher hatszoros Forma-l-es világbajnok - a sportág történetlében elősként! miután a szezonzáró lapán Nagydíjon 8. lett, míg egyetlen vetélytársa a finn Kimi Ráikkö­nen a 2. helyen végzett a brazil Rubens Barrichello mögött. A konstruktőrök között a Ferrari diadalmaskodott. A Japán Nagydíj dobogósai: 1. Barrichello (brazil, Ferrari) 2. Ráikkönen (finn, McLaren-Mer­cedes) 3. Coulthard (skót, McLa­ren-Mercedes). Michael Schumacher: - Hallat­lanul kemény és rendkívül izgal­mas küzdelem volt. Az utolsó pil­lanatig óriási harc folyt a győzele­mért, s még most sem tudom el­hinni, hogy sikerült megszerez­nem a hatodik világbajnoki címe­met. A Ferrari-csapat óriási mun­kát végzett, Rubens és jómagam csodálatosan felkészített autót kaptunk. Kissé zűrös volt a ver­seny: mindjárt az elején egy koc­canás miatt leszakadt az első ve­zetőszárnyam, s azonnal a boxba kellett hajtanom, ami azt jelen­tette, hogy csak a mezőny hátsó feléből folytathattam. A végén pedig Da Mattával és Ralf öcsém­mel volt egy-egy kisebb „összetű­zésem". Nagyon sokat köszönhe­tek Rubensnek, s gratulálok a győzelméhez, de nem bízhattam egyedül benne: nekem is harcol­nom kellett a pontért. Rubens Barrichello: - Remek munka volt: nagy nap ez a Ferra­rinak, Michaelnek és nekem is. Nyert a csapat, csapattársam ha­todik világbajnoki sikerét ünne­pelheti, s jómagam pályafutá­som nyolcadik futamgyőzelmé­nek örülhettem. A pályán kissé nehezebb volt a helyzet, a sisa­kom például folyamatosan bepá­rásodott. Kimi Ráikkönen: - Megmon­dom őszintén: egész évben, s minden versenyen azért küzdöt­tem, hogy világbajnok legyek. Most kissé csalódott vagyok, mert nem jó dolog másodiknak lenni. Mindenesetre, nem azért veszítettem el ezt a küzdelmet, mert rosszul vezettem. Az 54. Forma-l-es világbaj­nokság végeredménye, pilóták: I. M. Schumacher (német, Ferra­ri) 93 pont, 2. Ráikkönen (finn, McLaren-Mercedes) 91, 3. Mon­toya (kolumbiai, Willi­ams-BMW) 82, 4. Barrichello (brazil, Ferrari) 65, 5. R. Schu­macher (német, Williams-BMW) 58, 6. Alonso (spanyol, Renault) 55, 7. Coulthard (skót, McLa­ren-Mercedes) 51, 8. Trulli (olasz, Renault) 33, 9. Button (an­gol, BAR-Honda) 17, 10. Webber (ausztrál, faguar-Cosworth) 17, II. Frentzen (német, Sauber-Pet­ronas) 13, 12. Fisichella (olasz, Jordan-Ford) 12, 13. da Matta (brazil, Toyota) 10, 14. Heidfeld (német, Sauber-Petronas), 15. Pa­nts (francia, Toyota) 6, 16. Ville­neuve (kanadai, BAR-Honda) 6, 17. Gené (spanyol, Willi­ams-BMW) 4, 18. Szato (japán, BAR-Honda) 3, 19. Firman (ír, Jordan-Ford) 1, 20. Wilson (an­gol, laguar-Cosworth) 1; konst­ruktőrök: 1. Ferrari 158, 2. Willi­ams-BMW 144 pont, 3. McLa­ren-Mercedes 142, 4. Renault 88, 5. BAR-Honda 26, 6. Sauber-Pet­ronas 19, 7. laguar-Cosworth 18, 8. Toyota 16, 9. Jordan-Ford 13. Nem lehetett lebecsülni a görög bajnok Veriaszt Győztes Pick Szeged-rajt a BL-ben KÉZILABDA PICK SZEGED­FILIPPOSZ VERIASZ 31-26 (16-13) Bajnokok Ligája, E csoport első forduló. Újszegedi sportcsarnok, 1800 néző. Ve­zette: Reisinger, Kaschütz (osztrákok). Pick Szeged: Perger - Berta 4, Habucz­ki, Laluska 2, MEZEI 2, ILYÉS 1, MATICS 4. Csere: PUUEZEVICS (kapus), EKLE­MOVICS 7, Oláh 4 (4), BAJUSZ 7, Józsa, Noris. Edző: Kovács Péter. Veriasz: BENJAMINSSON - Karipidisz 3, TUCSKIN 5, Éles 1. Atavin 1, SZAN1KISZ 10 (1), Papadopulosz 5. Csere: Giopisz, Riganasz, Cimurtosz 1 (1), Hatizatana­sziu. Edző: Nikosz Mancosz. Kiállítások: 8, ¡11.8 perc. Hétméteresek: 4/4, ¡11.5/2. Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-3, 11. p.: 2-6,21. P.: 9-10,24. p.: 11-11, 32. P.: 16-15.39. P.: 18-18,44. p.: 23-19,51. p.: 27-21,59. p.: 30-24. Egy kis orvosi segédlettel min­den szegedi játékos bevetésre ké­szen állt az első Bajnokok Ligá­ja-mérkőzésre, amely rangjához méltatlanul kevés nézőt vonzott. Pedig aki a két csapat nyári ba­rátságos találkozóján látottakból indult ki, az tévedett, hiszen ez a görög csapat már nem ugyanaz volt, mint két hónappal ezelőtt. Még azt sem érezte meg, hogy Doros mellett a másik beállós, Szugarasz is sérült volt. A két csapat bemutatásakor a várakozásnak megfelelően óriási füttykoncert fogadta Eles Józse­fet. Az éppen szombaton szüle­tésnapját ünneplő Habuczki Ta­más például a hetes számot mu­tatta a közönségnek, no nem a mezszámot, hanem a Pick-győ­zelem aranyát akarta jelezni. Vagy hogy a hetedik gólt szerzi? Hát, egyik sem jött össze. Perger bravúrjai sem tudták megállítani a szinte kamikáze­ként küzdő görögök rohamát. Különösen a nagy tehetségként beharangozott Szanikisz igyeke­zett bizonyítani jó hírét. Mivel vészesen nőtt a vendégek előnye, a 11. percben Kovács Péter időt kért. Tanácsaival igyekezett ráncba szedni a védelmet. De ez egy kicsit hosszabb időt vett igénybe, s szükség volt Eklemo­vics gyors javulására is, aki aztán gólokat lőtt, társait helyzetbe hozta. Pedig az alkalmi beálló Atavin, igencsak megkeverte a szegedi védelmet. Bajusz rögtön A mosolygós profi Alekszander TUcskin. A Veri­asz világklasszis átlövője. A 39 éves kézis megnyert min­dent, amit lehet. A vitrinjét díszíti az olimpai- és világbaj­noki aranyérem. A szegedi meccsen is bizo­nyította, hogy még öregen is „bombalöketekre" képes. Ami igazán szimpatikussá tette, az viselkedése volt. Vé­gig mosolygott, nem rekla­mált - Atavin helyette is megtette -, pedig Mezei és Ilyés kőkeményen védekezett vele szemben. A második fél­időben Ilyés ment ki reá em­berfogásra. Amikor oda lépett az orosz klasszishoz, akkor ő adott egy pacsit a Pick átlövő­jének, mintha arra gondolt volna: „Gyere, Öcsi, küzd­jünk egyet!" Ilyés megizzasz­totta, kevésszer jutott lövő­helyzetbe a mosolygós profi. S. R. Bajusz Sándor a fénykorára emlékeztetően játszott. Fotó: Gyenes Kálmán Ötös a közönségnek Nem volt telt ház. Pedig megérdemelte volna a Pick Szeged együt­tese. Évek óta mindenki a Bajnokok Ligájáról álmodott, a legran­gosabb kupasorozatról beszélt. Most ebben szerepel a szegedi gár­da. A Veriasz elleni nyitómeccsre közel kétezren voltak kíváncsi­ak. Maradtak üres székek. Akik azonban kint voltak, azok fan­tasztikus hangulatot teremtettek. Az elején akadozott a játék, a drukkerek bíztatása a 20. perctől átsegítette a Picket a kezdeti ijedtségen. A játékosok küzdöttek, hajtottak az első BL-győzele­mért. Az utolsó percben állva ünnepelték a kedvenceket a szurko­lók. Azok a drukkerek, akik ötösre vizsgáztak a helyszínen. SÜLI RÓBERT meghálálta Kovács edző bizal­mát, kipókhálózta a bal felső sar­kot, Oláh pedig biztos kezű íté­letvégrehajtónak bizonyult, s a 22. percre ikszre (10-10) állt a mérkőzés. Még három perccel később is döntetlent (12-12) mutatott az eredményjelző. Pul­jezevics kivédte Szanikisz bünte­tőjét, s ettől annyira felbuzdul­tak a szegediek, hogy szinte állva hagyták a görögöket, akik pedig igazán mindent megtettek azért, hogy lépést tartsanak a hazaiak­kal. Mancosz edző időkérése, s Eklemovicsra őrző állítása sem tudta azt megakadályozni, hogy szünetre előnnyel térjenek az öl­tözőbe Mezeiék. A második félidő elején megtol­dották a pihenőt a Pick-játékosok, mert két bosszantó hiba után előbb egy gólra feljöttek a görögök, majd két gyors Bajusz-találatot kö­vetően három Veriasz gól követke­zett, ez pedig az egyenlítést jelen­tette. Ezek után nagy meglepetést produkáltak a szegediek, hiszen emberhátrányból három gólt sze­reztek, s ebből Berta két találatot ért el. A harmadikat pedig Tbcskin kitűnő őrzője, Ilyés szerezte. Erre a görögök elveszítették a fejüket, előbb az edző kapott egy kétperces büntetést, majd Atavin ülhetett le a kispadra. Azonban a kettős em­berelőnyt csak Matics góljával si­került kihasználni. Ahogy fárad­tak a Veriasz sztárjai, úgy vált egyre feszültebbé a mérkőzés. Éles idegei is felmondták a szolgálatot. Azon­ban a két osztrák nagyjából le­nyugtatta a kedélyeket, s főleg a Pick-játékosok összpontosítottak jobban a játékra, s már Eklemovics hatodik találatával hat lett a két csapat közötti távolság. Puljeze­vics pedig már a harmadik bünte­tőt is hárította. Közben Eklemo­vics és Bajusz szinte versengett, hogy ki rezegteti meg többször az ellenfél hálóját. Nem sikerült el­dönteni, mert mindketten hét-hét gólt szereztek, s beigazolódott Kő­vári Árpád elnök jóslata, aki ötgó­los szegedi győzelmet várt. Kovács Péter: - Azt gondol­tam, hogy a jól megszervezett védekezéssel nyerjük meg a mér­kőzést, s majd lövünk elég gólt. Azonban most azt kell, hogy megállapítsam, hogy a védekezé­sünk volt a gyenge pontunk. Rá kell ébredni, hogy a BL-mérkőzés ritmusa, légköre teljesen más, mint a hazai bajnokiké. Nikosz Mancosz: - Huszonöt percig kitűnően játszott a csapa­tom, aztán néhányan durva hibát követtek el. Jól kezdtük a második félidőt is, azonban az emberelő­nyünket nem tudtuk kihasználni, sőt a mérkőzés végére többen na­gyon elfáradtak. Sót: a bírók is elle­nünkfújtak. Skaliczki László szövetségi kapitány: - Mezei és Ilyés a véde­kezésben, Bajusz és Eklemovics a támadásban, Puljezevics pedig a kapuban a mezőny fölé nőtt. A csoport másik találkozóján: RK Zagreb-Sandefjord 22-15 (10-5). A G csoportban: Szaraje­vo-Fotex 24-36, Kielce (len­gyel)-Skjern (dán) 25-25. SÜLI JÓZSEF hummel í ^L BralílPnion RENAULT ÉLMÉNY VELE ÉLNII HUNGARIA Esztergomban koronázták a HNKC-t ESZTERGOM-LISS-HNKC 18-31 (8-14) NB l-es női kézilabda-mérkőzés. Eszter­gom. 500 néző. Vezette: Bacs, Dravecz. Esztergom: Körmöczi - Lánczos 2, Pőc­ze 5 (2). Csernus, Vincze 2, Wolf 4, Ve­szeli 2. Csere: Kurucz (kapus), Gálhidi 1, Sipos 1, Simon 1. Edző: Laurencz László. Liss-HNKC: PLOSINSZKAJA - Virág 3, Szabó V 4, Nikolics 3 (3), PALARIE 5, GA­ÁL 6. Baunok 2. Csere: Szabó K. (ka­pus). JENŐFI7 (1), Tamás 1, Kocsis, Ko­sa, Bacsa. Asztalos. Edző: Tamás Sán­dor. Kiállítások: 10, ill. 6 perc Hétmétere­sek: 5/2, ¡11.4/4. Az eredmény alakulása, 10. perc: 2-5, 20. p.: 6-11.28. p.: 8—12,40. p.: 9-20. 54. p.: 14-25. A Liss-HNKC-nak eddig nem sok babér termett Esztergomban - de minden rossz sorozatnak meg kell egyszer szakadnia. Eb­ben bízva a találkozó előtt Tamás Sándor, a vásárhelyiek mestere arra hívta fel tanítványai figyel­mét, hogy csakis egységes csa­patként, a védekezésben egymást segítve, a taktikai utasításokat, a megbeszélteket betartva lehet re­ális esélyük a jó eredményre a koronázó városban. Az első pillanattól kezdve ag­resszív, „férfias" védekezéssel kezdett a vendég kék-sárga ala­kulat, a belső emberek - Niko­lics, Szabó Vali, Asztalos, Gaál ­elsőrangút produkáltak. A labda­szerzésekből pedig indultak a gyors akciók, melyek rendre gól­lal zárultak. Ezzel a harcmodor­ral alaposan meglepte vetélytár­sát a Liss-HNKC, s a 10. percben már 5-2-re vezetett. A különbség ezt követően sem csökkent, ha­nem tovább nőtt, a házigazdák­nak nem sikerült rendezniük a sorokat, nem találták a vásárhe­lyi játék ellenszerét. Palarie gyorsindításokból, fenőfi pedig átlövésekből mattolta Körmöczit és Kuruczot. Amikor pedig a ha­zaiak kiléptek a junior világbaj­noki ezüstérmesre, lehetőség nyílt a beállós megjátszására -, s Gaál szorgalmasan gyártotta a gólokat. Plosinszkaja sem ma­radt el a mezőnyjátékosoktól, le­húzta a rolót. A szünet után a kétbeállós játék is bevált. A Liss-HNKC együttese nagyszerű formában, határozottan és fe­gyelmezetten kézilabdázott, a kedvenceket elkísérő mintegy harmincfőnyi szurkolótábor nagy örömére. Már csak az volt a kérdés, mennyivel nyerik a Hypo-verők rangadóját a vásár­helyiek? Ha eddig nem voltak ba­bonásak a házigazdák, ezt köve­tően biztos nem tesznek egy lé­pést sem talizmán vagy amulett nélkül, hiszen a 13-as szám az ő esetükben is szerencsétlennek bizonyult. De Baunokék más vé­leményen vannak... Laurencz László: - Ma ennyi­vel jobb volt a Vásárhely. Tamás Sándor: - Örülök, hogy győzelemmel és jó játékkal kedves­kedhettünk a minket elkísérő és lelkesen buzdító szurkolóinknak. A nemzetközi kupákban, BL: FTC-Artasz (görög) 38-24. EHF­kupa: Wienerneustadt (osztrák)­Alcoa 28-22. KEK: Vác-Patrasz (görög) 38-27. IMRE PÉTER