Délmagyarország, 2003. szeptember (93. évfolyam, 203-228. szám)

2003-09-29 / 227. szám

HETFO, 2003. SZEPTEMBER 29. A DEL SPORTJA« III. Beindult a Győr BALATON FC-ÚJPEST LABDARUGÓ NB I Az Arany Ászok Liga nyolcadik fordulójában három helyszínen is hazai győzelem született, két helyen ikszeltek a csapatok, míg Békéscsabán nyert a Deb­Tovább tart a siófoki csoda. A Ba­laton FC egyáltalán nem tisztelte az Újpestet, akárcsak tavasszal, ezúttal is legyőzte, csak most nem 3-2-re, hanem 1-0-ra. A li­láknak sorozatban ez volt a har­madik olyan meccse, amelyen képtelen voltak gólt szerezni. Jó iramú kilencven percet produ­kált a Békéscsaba és a Debrecen. A harcos felfogásban futballozó két gárda közül a jobb képességű játékosokkal rendelkező cívisvá­rosiak jöttek ki jobban. Úgy néz ki, a Loki végérvényesen kilábalt a hullámvölgyből és elindult a ta­bellán felfelé. Ami az eredményt illeti, simán verte a Fradi a sze­zon egyik meglepetés csapatát, a Pécset. Csakhogy úgy kezdődött a meccs, hogy Hajdó játékvezető Penksa műesése után habozás nélkül a 11-es pontra mutatott az első perc végén... Ezzel együtt az FTC győzelmének jogosságá­hoz nem férhetett kétség. A forduló rangadóját Székesfe­hérváron rendezték. Az éllovas MTK a második helyezett Video­ton otthonába látogatott. A csa­patok nem okoztak csalódást a nézőknek, jó iramú, színvonalas kilencven percet produkáltak. A döntetlen megfelelt a játék képé­nek. A fehérváriakkal ellentétben a szombathelyi szurkolók viszont csalódottan vették tudomásul, hogy kedvenceik csak O-O-ra vé­geztek a Sopronnal szemben. Amióta Kiprich József átvette a Győr csapatának szakmai irányí­tását, megtáltosodtak a zöld-fe­hérek. Nem csak, hogy szorgal­masan gyűjtögetik a pontokat, gólt is megtanultak gólt is szerez­ni, hovatovább látványosan fo­cizni. Ezt most a még mindig nulla pontos Zalaegerszeg bánta. Eredmények: 1-0 (1-0) Siófok, 3000 néző. Vezette: Solymosi. Gólszerző: Csordás (6.) BÉKÉSCSABA-DEBRECEN 1-2 (0-1) Békéscsaba, 5000 néző. Vezette: Világi. Gólszerzők: Kovács B. (80.), ill. Bajzát (6., 64.). FERENCVÁROS-PÉCS 3-0 (1-0) Budapest, 3500 néző. Vezette: Hajdó. Gólszerzők: Marius Sasu (2. ­1 l-esből), Dragóner (60.), Lipcsei (79.). VIDEOTON-MTK l-l (0-0) Székesfehérvár, 4000 néző. Vezette: Me­gyebíró. Gólszerzők: Medved (61.), ill. Zabos (58.) HALADÁS-SOPRON 0-0 Szombathely, 6000 néző. Vezette: Erdős. GYŐR-ZALAEGERSZEG 4-3 (3-1) Győr, 3000 néző. Vezette: Sápi. Gólszerzők: Miriuta (13.), Németh N. (15.), Kalina (36.), Nicsenko (90.), ill. Sabo (44.), Józsi (55., 58.). A BAJNOKSftG ALLftSfl 1. MTK 2. Balaton FC 3. Debrecen 4. Videoton 5. Sopron 6. Pécs 7. Győr 8. Ferencváros 9. Újpest 10. Haladás 11. Békéscsaba 12. HE 8 4 2 2 14- 9 14 8 4 2 2 8- 4 14 8 4 1 3 11- 7 13 8 3 4 1 12- 10 13 8 3 2 3 11- 9 11 8 3 2 3 9- 10 11 8 3 2 3 8- 12 11 8 4 4 0 13- 6 10 8 2 4 2 8- 7 10 8 2 4 2 8- 8 10 8 1 3 4 8- 13 6 8 0 0 8 7- 22 0 SZ. L. Ketten menetelnek LABDARUGÓ MEGYEI III. 0. Kőkemény meccseken bizonyí­tott a két veretlen listavezető a megyei III. osztályú labdarú­gó-bajnokság 6. fordulójában. Az A csoportban a sokáig vezető Forráskút nagy csatában maradt alul a dobogóra pályázó Csen­gelével szemben. A B csoport­ban a Szőreg tartalékcsapata ví­vott nyolc sárgalapos küzdel­met a fiatal, energikus és jobban focizó H. Astrával (2-2). A csoport: Ruzsa-Sándorfalva II. 1-2 (l-l), gólszerzők: Varga S., ill. Kátai, Jójárt. Károlyi DSE-Öttö­mös 1-0 (1-0), gsz: Martonosi; ki­állítva: Janiga, ill. Vígh. Forrás­kút-Csengele 1-4 (1-0), gsz: Hor­páczi, ill. Sándor M., Juhos, Wen­ner, Veres Gy. (öngól). Zsom­bó-Baks 6-0 (3-0), gsz: Molnár Z. (2), Farkas ]., Varga, Zetkó Z., Ko­vács I. Pusztamérges-Zákányszék 3-2 (1-2), gsz: Temesvári (2), Szta­jonev, ill. Farkas Gy., Kószó. Rösz­ke IL-IVIikroton Baktó 4-0 (3-0), gsz: Dobó (2), Babarczi, Zsidek. Ópusztaszer-Pázsit SE 4-0 (2-0), gsz: Bába A. (2), Szalai, Kiss M. Ba­lástya II ,-IKV- Alsóváros 3-0 (1-0), gsz: Böröcz, Kis I., Dancsok. A CSOPORT ÁLLÁSA 11. Forráskút 12. Rúzsa 13. Ottomos 14. Mikroton-Baktó 15. Zákányszék 16. Baks 6 1 3 2 12- 11 6 6 2 - 4 16- 20 6 6 1 1 4 10- 18 4 6 - 2 4 5- 19 2 6-15 6 - - 6 8- 29 1 5- 36 0 B csoport: Székkutas-Algyő II. 0-3 (0-1), gólszerzők: Makra, Dobos, Molnár G. Kübekhá­za-Derekegyház 0-5 (0-3), gsz: Szabó Á. (3), Menyhárt, Gazsi. Mártély-Ferrocolor-Tápé II. 2-0 (2-0), gsz: Tóth E., Tatár. Szőreg II-FI. Astra FC 2-2 (2-1), gsz: Kócsó, Tóth T., ill. Szabó L., Ko­vács G. Ambrózfalva-Nagymá­gocs 3-4 (2-2), gsz: Kéri, Bóna, Pászti, ill. Gulyás (2), Sándor Z., Markovics; kiállítva: Szemerédi. Szentesi Kinizsi-Maroslele 6-1 (4-1), gsz: Tóth Gy. (3), Ruzs-Molnár, Pataki, Törőcsik, ill. Domokos. Ferencszállás-Pit­varos 2-1 (0-0), gsz: Kovács J., Juhász, ill. Frankó. Eperjes-Föl­deák 2-4 (1-3), gsz: Héjjas (2), ill. Katkó, Fodor, Hajdú, Bálint. Hétközben játszották: Már­tély-Ferencszállás 3-1. A CSOPORT ÁLLÁSA 1. Sándortalva 2. ©pusztaszer 3. Csengele 4. Balástya II. 5. Károlyi DSE 6. Roszke II. 7. IKV-Alsóváros 8. Pusztamérges 9. Pázsit SE 10. Zsombó 6 6 - - 16­6 5 - 1 24­5 4 1 - 27­6 4 1 1 18­5 4 - 1*15­6 4 - 2 17­6 3 1 2 19- 1510 6 3 1 2 12- 14 10 6 2 1 3 9- 12 7 6 2 - 4 19- 17 6 7 18 615 9 13 913 212 812 1. Szentesi Kinizsi 2. H. Astra FC 3. Algyő II. 4. Ferrocoior-Tápé II. 5 Derekegyház 6. Mártély 7. Kiibekháza 8. Pitvaros 9. Fbledák 10. Nagymágocs 11. Ambrózfalva 12. Szóreg II. 13. Székkutas 14. Eperjes 15. Ferencszállás 16. Maroslele 6 6 - ­6 4 11 6 4 11 6 4 28- 4 18 26- 5 13 15- 3 13 2 11- 1312 6 3 2 1 15- 11 11 6 3 12 6 3 6 3 5 3 6 14 1 6 2 6 12 3 5 113 5 1-4 5 1-4 6 - - 6 8- 6 10 3 13- 12 9 3 10- 11 9 2 12- 16 9 10- 12 7 4 16- 17 6 7- 11 5 8- 9 4 7- 15 3 7- 17 3 3- 34 0 BOKOR BÉLA Megszakadt az FC Szeged öt mérkőzésen át tartó veretlenségi sorozata Öt percen múlt az újabb pont LABDARUGÓ NB II A labdarúgó NB I/B hét végi, nyolcadik fordulójában meg­szakadt az FC Szeged öt mér­kőzésen át tartó veretlenségi sorozata. A kék-fehér-feketék úgy kaptak ki 3-1-re a Vác otthonában, hogy a öt perccel a vége előtt még döntetlenre álltak. VAC-FC SZEGED 3-1 (l-l) NB l/B-s labdarúgó-mérkőzés. Vác, 500 néző. Vezette: Juhos (Turné, Szeles). Vác: Kiss Sz. - Koszora, Mile, Ráki, Blaskó - Bozori, Morvay, Zachar, Rusvay - Komódi, Bari. Edző: Sán­dor István. Szeged: Halász 5 - Gelbman 5, Mórocz 6, Czifrák 4 - Rácz 5, Babos 5, Turján 6, Puskás 5 - Cséri 6 - Kulacsik 5, Dóra 4. Edző: Szalai István. Gólszerzők: Bari (40. -1 l-esből), Mor­vay (85.), Bari (90.), ill. Csűri (33.). Csere: Bozóri helyett Szabó Z. a 67., Dó­ra helyett Bali (-) a 68., Rusvay helyett Szabó G. a 82., Rácz helyett Szamosszegi (-) a 88., Morvay helyett Hirt a 91. perc­ben. Sárga lap: Halász a 40., Babos a 63. percben. Az NB I/B két újonca legutóbb 1999 őszén, még a PNB-nek keresztelt élvonalban mérte össze tudását a Felső Ti­sza-parti „arénánál" klasszi­sokkal különbül kinéző váci stadionban. A négy évvel ez­előtti meccsen már mindenki elkönyvelte a Szeged LC győ­zelmét, amikor a 92. percben Füle válaszolt Kenesei Z. veze­tő találatára. Az akkori l-l-gyei a vendégek játékosai közül most is többen kiegyez­tek volna. A pillanatnyi forma a Szeged felé billentette a mér­leg nyelvét, hiszen míg a kék-fehér-feketék az előző hé­ten 2-0-ra legyőzték a Tatabá­nyát, addig a korábban a Csongrád NB I/B-s csapatánál is megfordult Sándor István edzette Vác 5-O-ra kikapott idegenben a Honvédtól. Az első tíz perc kiegyenlített játékkal telt el, ekkor még egyik félnek sem sikerült rá­erőltetni akaratát a másikra. Ezt követően viszont fölénybe került a Szeged. Ali. percben Csúri bal oldali szögletét köve­tően Gelbman előrevetődve fejjel csúsztatta a labdát a ka­pu jobb sarka felé, Kiss Sz. már verve volt, de a jó helyen álló, egykoron a válogatottban is le­hetőséget kapott Komódi a gól­vonalról mentett. A vendégek védelme könnyűszerrel hatás­talanította a meddő váci pró­bálkozásokat, a középpályások rengeteg labdát szereztek, egy­szóval: az történt a pályán, amit a Szeged akart. A 23. percben Csúri hosszan előre­vágott labdáját Kulacsik fejjel megtolta Mile mellett, majd 15 m-ről a kapujából kiinduló Kiss Sz kezébe emelt. Érett a Szeged vezető találata, amely a 33. percig váratott magára. Mórocz remek ütemű szerelést követően 40 m-ről pontosan ívelt a bal oldalon helyezkedő Kulacsikhoz, aki középre adott, ott Dóra sarokkal Csúri elé játszott, ő pedig 9 m-ről ballal, kilőtte a jobb felső sar­kot, 0-1. Két perc múlva Mó­rocz fordulásból kevéssel té­vesztette csak el a kapu bal ol­dalát. Ha betalál, valószínűleg eldől a meccs. A 40. percben teljesen váratlanul, a „semmi­ből" egyenlített a Vác. Mórocz és Czifrák között Komódi ki­ugratta a hazaiak villámléptű szlovák légiósát, Barit, Halász egy gondolattal késve indult ki kapujából, de ez pont elég volt ahhoz, hogy a labda helyett a támadóhoz érjen, aki ettől ki­terült, mint egy béka. A 1 l-est a sértett nagy erővel a jobb al­só sarokba lőtte, l-l. A szünet után nem lehetett rá­ismerni az addig oly magabiztos Szegedre. A kék-fehér-feketék sorra veszítették el a párharco­kat, képtelenek voltak megtarta­ni a labdát. A Vác egyértelműen a vendégek fölé nőtt, érdekes módon, ez a gólhelyzetek kiala­kításában egyáltalán nem lát­szott; Halásznak a beadások ha­tástalanításán kívül nemigen akadt dolga. Már-már azt lehe­tett gondolni, hogy a négy évvel ezelőtti összecsapáshoz hasonló­an, ez a találkozó is l-l-gyei zá­rul, amikor a 85. percben Komó­di indításával a jobb oldalon Bari elfutott Czifrák mellett, laposan középre gurított, az érkező Mor­vay pedig 15 méterről nagy erő­vel a kapuba bombázott, 2-1. És ezzel még nem volt vége. A ren­des játékidő utolsó percében járt már a mérkőzés, amikor Komódi meglátta az üresen álló Barit, pompásan tálalt elé, ő pedig egy pattanás után 20 m-ről ritkán látható hatalmas lövést ragasz­tott Halász kapujának jobb felső sarkába, 3-1. Sándor István: - Nem rossz já­tékkal egy jó Szeged ellen fontos három pontot szereztünk, ami­hez gratulálok játékosaimnak. Szalai István: - Kikaptunk. Tbvábbi eredmények: Hon­véd-Hévíz 5-0, Balassagyarmat­Dunaújváros 2-1, Kecskemét­Bodajk 1-2, Kaposvár-REAC 2-0, Tatabánya-Dabas 0-0, Szolnok-Nyíregyháza 1-2, Diós­győr-BKV Előre 1-0, Pápa-Vasas 2-1. ABAJNOKSAGALLASA 1. Honved 8 7 1 0 25- 3 22 2. Pápa 8 4 3 1 13- 7: 3. Vasas 4. Bodajk 5. Balassagyarmat 6. Vác 7. Szeged 8. Kaposvár 9. Nyíregyháza 10.REAC 11.DVTK 12. Kecskemét 13. BKV Elére 14. Dabas 15. Szolnok 16. Tatabánya 17. Hévíz A következő, 9. forduló páro­sítása. Október 4. (szombat): Szeged-Honvéd, 14.30; Bodajk­Tatabánya, 14.30; Vasas-Kecske­mét, 17. Október 5. (vasárnap): Dabas-Vác, 14; Dunaújváros­Diósgyőr, 14; BKV Előre-Kapos­vár, 14; Hévíz-Balassagyarmat, 14; Nyíregyháza-Pápa, 14.30; REAC-Szolnok, 15. SZÉLPÁL LÁSZLÓ 8 7 1 0 25­8 4 3 1 13­8 5 0 3 14­8 4 2 2 15­8 4 2 2 8­8 4 2 2 10­8 4 1 3 11­8 4 1 3 9­1 3 3 1 5­8 3 2 3 10­7 3 2 2 7­8 3 1 4 9­8 3 0 5 6­8 1 4 3 5­8 2 0 6 10­8 1 2 5 4­8 1 2 5 8­8 0 2 6 7­Hibátlan megyei védelmek LABDARUGÓ NB III Hibátlanul hozták a megyei NB III-as labdarúgócsapatok a hét­végi fordulót. Az Algyő a Szajolt, a HFC a Jaminát verte kapott gól nélkül. ALGYŐ-SZAJ0L 3-0 (2-0) Algyő, 200 néző. Vezette: Tóth I. Algyő: Ábrahám - Rau, Gál, Kothencz, Krucsó - Podonyi (Pataki), Kiszner, Krajczár, Daróczi - Terhes (Szabados), Miklós (Szabó). Edző: Lóczi István. Szajol: Szabó - Erdei, Dudás, Hegedűs, Lifka - Donkó, Fábián, Csányi, Hegymegí (Tóth E.), Tóth Gy. - Morauszki. Edző: Munkácsi József. Gólszerzők: Miklós (2), Pataki. A tabella utolsó helyezettje láto­gatott az Algyőhöz, és ennek megfelelően a hazaiak irányítot­ták végig a találkozót. A 19. perc­ben Krajczár emelt a védők mö­gé, Miklós mellel maga elé tette a labdát, majd a hálóba lőtt, 1-0. A 34. percben Krucsó adott be bal oldalról, Miklós pedig a kapuba fejelt, 2-0. A mérkőzésen renge­teg helyzetet dolgozott és hagyott ki az Algyő. A 72. percben a cse­reként beállt Pataki növelte az előnyt, miután a labda átvétele után senki sem támadta, és húsz méterről a hálóba tüzelt, 3-0. Az egész mérkőzésre jellemző volt, hogy a hazai gárda sok helyzetet kilalakított, de azokat rendre ki­hagyta a tisztességesen küzdő Szajol ellen. Lóczi István: - A kapu előtt határozottabb játékkal nagyobb különbséggel is nyerhettünk vol­na. Jók: Gál, Krucsó, Krajczár, Rau, ill. Lifka, Tóth Gy. JAMINA—HFC 0-1 (0-1) Békéscsaba, 50 néző. Vezette: Pataki. Jamina: Kollár - Balogh, Laurinyecz (Na©), Pusztai, Hrabani (Kiss) ­Kiss-Szabó, Kertész, Kurilla, Kerepeczky Miklós Csaba (jobbról) kétszer pacsizhatott a társakkal a gólja után. Fotó: Gyenes Kálmán (Varga) - Fehérvári, Horváth. Edző: Ott­lakán Mihály. HFC: Soós - Gilicze (Horváth), Talmácsi, Sipos, Tóth - Szűcs, Antal, Schuszter, Hóbel, Borbás R - Széli. Edzők: Rostás Károly, Antal Ferenc. Gólszerző: Sipos (1 l-esből). Az első félidőt egyértelműen a HFC irányította. A 10. percben Talmácsi 10 méteres lövése a vé­dőkről kipattant. A 28. percben Antal 18 méteres kapásból le­adott bombája a felső lécet érint­ve hagyta el a pályát. A 40. perc­ben Széli tört be a 16-oson belül­re, az utolsó védő szabálytalanul szerelte, a megítélt büntetőt pe­dig Sipos biztosan értékesítette, 0-1. A második játékrészben kontrára épített a HFC, szép ak­ciókat vezetett, ám az utolsó át­adásba mindig apró hiba csú­szott. A Hódmezővásárhely együttese ebben a bajnokságban először úszta meg kapott gól nél­kül, és rögtön sikerült nyernie a mindenkire veszélyes Jamina otthonában. Rostás Károly: - Reméljük, ez a győzelem megadja a lendületet a csapatnak, hogy elinduljunk előre. Jók: Balogh, Pusztai, Kollár, ill. Széli, Tóth, Schuszter. Tbvábbi eredmények: Túrke­ve-Hetényegyháza 1-0, Cegléd­Kondoros 2-0, Fegyvernek-Rá­kóczifalva 1-2, Tápiószecső-Ör­kény 1-3, Gyomaendrőd-Nagy­káta 0-2, Monor-Szarvas 6-1. A BAIN0SKÁ6 ÁLLÁSA 1. Túrkeve 7 7 0 0 21- 5 21 2. Örkény 7 6 1 0 22- 4 19 3. Tápiószecső 7 6 0 1 24- 5 18 4. Monor 7 5 1 1 27- 11 16 5. Algyő 7 4 2 1 13­6. Cegléd 7 3 2 2 16­7. Rákóczitalva 7 3 1 3 19­8. Fegyvernek 7 2 4 1 12­9. Nagykata 7 3 1 3 9­10. Hetényegyliáza 7 1 3 3 10­11. Gyomaendród 7 1 3 3 6­12. HFC 7 1 3 3 5­13. Jamina 7 1 1 5 5­14. Szarvas 7 1 1 5 7­15. Kondoros 7 0 1 6 1­16. Szajol 7 0 0 7 3­614 5 11 1210 7 10 A következő forduló párosítá­sa, október 4. (szombat), 15 óra: Rákóczifalva-Cegléd, Kon­doros-Túrkeve, Tápiószecső­Monor. Október 5. (vasárnap), 15: HFC-Szarvas, Nagykáta-Ja­mina, Szajol-Gyomaendrőd, He­tényegyháza-Algyő, Örkény­Fegyvernek. M. J.