Délmagyarország, 2003. augusztus (93. évfolyam, 178-202. szám)

2003-08-21 / 194. szám

CSÜTÖRTÖK, 2003. AUGUSZTUS 21. • MEGYEI TŰKOR" 7 Változatlan kerettel BUDAPEST (MTI) A világbajnokságot nyert magyar férfi vízilabda-válogatott szerda délután repült el Ferihegyről az Egyesült Államokba, közelebbről New York-ba, ahol péntektől va­sárnapig rendezik meg a Világli­ga hatcsapatos döntőjét. A júniusban Európa-bajnoki bronzérmet, júliusban világbaj­noki aranyat nyert csapat az idei nyár harmadik kiemelkedő nem­zetközi erőpróbáján a nyitóna­pon pihenhet, mivel a budapesti Világliga-selejtező megnyerésé­vel - a másik csoportban első olaszokhoz hasonlóan - egyből a legjobb négy közé került. A to­vábbi két elődöntős helyért a pénteki programban előbb Hol­landia küzd meg Szerbia-Monte­negróval, majd a Görögor­szág-Egyesült Államok mérkő­zés következik. A New York-i döntőn szereplő csapatot a világbajnokságot nyert 13 játékos alkotja, vagyis a névsor: Gergely István, Szécsi Zoltán, Benedek Tibor, Biros Pé­ter, Fodor Rajmund, Kásás Ta­más, Kiss Gergely, Madaras Nor­bert, Molnár Tamás, Steinmetz Barnabás, Varga Tamás, Varga Zsolt, Vári Attila. Kis és Berki Svájcból, Szénászki Izraelből tért vissza Rotorba készül a Kontavill-Szentes VÍZILABDA Július 1-je óta készül a szep­tember 27-én kezdődő OB I-re a Kontavill-Szentesi VK férfi ví­zilabdacsapata. A hónap végéig hazai környezetben gyakorol­nak, majd Kotorba utaznak. A legutóbbi férfi vízilabda OB I kilencedik helyezettje, a Konta­vill-Szentesi VK 18 fős kerettel, valamint új edzői párossal, Kom­lósi Jánossal és a szaktanácsadói szerepkört felvállaló dr. Tóth Gyulával kezdte bő másfél hó­nappal ezelőtt a felkészülést. Ed­dig javarészt az erőgyűjtésre fek­tette a hangsúlyt a duó, de ter­mészetesen a labdákkal is foglal­koztak Juhász Endréék. - A Szentesen edzőtáborozó egyiptomi juniorválogatottal nyolc alkalommal játszottunk edzőmeccset - mesélte Komlósi János. - Mindannyiszor simán nyertünk, de ebből természete­sen nem szabad messzemenő következtetést levonni. Az észak-afrikai pólósok ügyesek, fürgék, de pólótudásban egyelőre még nem ütik meg a mi szintün­ket. A tréner elmondta, a játéko­sokban nagy a becsvágy, minden­képpen be akarják bizonyítani, hogy a legutóbbi kilencedik hely­nél jóval többre képesek. - Elégedett vagyok a srácok hoz­záállásával, minden mozdulatu­kon érződik, hogy igyekeznek tö­rekedni a tökéletesre. A hónap vé­géig itt helyben, a ligeti uszodá­ban gyakorolunk, majd augusztus 30-án a szerb-montenegrói Kotor felé vesszük az útirányt. A szep­tember 4-ei hazajövetelünkig az edzések mellett mindennap ját­szunk edzőmérkőzést a vendéglá­tóink első osztályú együttesével. Nem sokat időzünk majd Szente­sen, ugyanis 5-én, 6-án és 7-én részt veszünk a hagyományos egri nemzetközi viadalon. A játékosállományban annyi változás történt, hogy Kis István és Berki András hazaérkezett Svájcból, Szénászki Zsolt pedig Izraelből. A csapat egykori játé­kosa, Vologya Kameneckij újra visszatért Szentesre, ahová vele tartott egy ukrán bekk is, a 27 éves Lavrisinyec Dimitro. SZÉLPÁL LÁSZLÓ Két meccs, egyetlen pont LABDARÚGÓ NBIII Egy pontra futotta a labdarúgó NB III Alföld csoportjának nyi­tányán a megyei csapatoktól. Az Algyő hazai pályán ikszelt, míg a HFC súlyos vereséget szen­vedett Tápiószecsón. ALGYÖ-M0N0R 2-2 (2-1) Algyő, 200 néző. Vezetté: Munkácsi. Algyő: Dénes - Rau, Kottiencz, Pécsek, Krucsó - Kiszner, Gál, Krajczár, Daróczi (Varga) - Terhes (Pataki), Podonyi (Sza­bados). Edző: Lóczi István. Monor: Kisnémeth - Csöke, Zila, Kajli, Matyó - Bokros S. (Oczella), Varró, Boros (Bokros P), Kerepeszki - Pálfi, Samók (Halgas I.). Edző: Szabó Béla. Gólszerzők: Kothencz, Daróczi, ill. Varró (2). Végig nagy iram jellemezte a ta­lálkozót, amelyen mindkét csa­pat ugyanabban a hadrendben és taktikával játszott. A 35. percben Dénes barvúrja kellett a O-O-hoz, ám két perc múlbva ő sem segít­hetett. Ekkor ugyanis védelmi hi­bát használt ki a vendégek csatá­ra, Varró, 0-1. Az Algyőnek a fél­időig sikerült fordítania: előbb a 37. percben begyakorolt szabad­rúgásvariáció után Kothencz fe­jelt a kapuba, majd a 44. percben Rau lépett ki, lövése elment a lá­bak közt, érkezett Daróczi, aki előbb a kapusba, majd a hálóba lőtt, 2-1. A 64. percben még megnyerte a Varró-Dénes pár­harcot a hazai hálóőr, ám a 85. percben már nem tehetett sem­mit. Algyői támadás után kont­ráztak a vendégek, és Varró egyenlített, 2-2. A 88. percben két gólhelyzet is adódott Krucsó­ék előtt, ám mindkettő kimaradt. Lóczi István: - A nagyon jó, több NB I/B-s játékost felvonul­tató Monor ellen kis szerencsével nyerhettünk volna, de az ered­mény reális. Jók: Krajczár, Dénes, Gál, Kru­csó, ill. Varró, Kerepszky. TÁPIÓSZECSÓ—HFC 5-0 (0-0) Tápiószecső, 150 néző. Vezette: Gulyás. Tápiószecső: Nagy S. - Kovács (Tóth), Majzik, Müller, Kékesi (Balla) - Papp I., Németh, Simon, Katzenbach (Horváth) ­Holló, Grezsák. Játékos-edző: Katzen­bach Imre. HFC: Soós - Huszár, Sipos, Horváth, Szűcs (Gilicze) - Katona, Borbás Zs., An­tal, Hóbel - Széli (Talmácsi), Marton (Borbás R). Edzők: Rostás Károly, Antal Ferenc. Gólszerzők: Holló, Németh, Balla (2), Grezsák. Az első félidőben nagyon jól ját­szott a HFC. Az ellenfél - amely többször is megnyerte már az NB III-as bajnokság Mátra csoportját - nem tudott érvényesülni, sőt ha a 29. percben Széli pontosabban ad be, a vezetést is megszerezhet­te volna a HFC. A szünet után Széli előbb egyedül vezette a ka­pusra a labdát, ám elhamarkodot­tan mellé lőtt, majd miután mel­lel maga elé tette a játékszert, 10 méterről fölé durrantott. A Tápi­ószecső két hibából azonnal bün­tetett, mindkét esetben eladott labdára csaptak le a hazaiak. Az 50. percben az egykori FTC-lab­darúgó, Holló tizenkét, majd Né­meth tizenhat méterről lőtt a ka­puba. A meccs a hajrá tíz percé­ben végleg eldőlt. A 80. percben Balla, a 84. percben Grezsák, majd az utolsó pillanatokban is­mét a csereként beállt Balla tette biztossá a hazai sikert. Rostás Károly: - Súlyos egyéni hibák miatt vesztettünk. Jók: Grezsák, Balla, ill. Sipos, Hóbel. Ibvábbi eredmények: Túrke­ve-Gyomaendrőd 5-1, Cegléd­Jamina 0-1, Fegyvernek­Szarvas l-l, Örkény-Nagykáta 2-1, Kondoros-Hetényegyháza 0-5, Rákóczifalva-Szajol 7-1. A következő forduló párosítá­sa, augusztus 23. (szombat), 17.30: Gyomaendrőd-Algyő, Ja­mina-Túrkeve, Szarvas-Cegléd. Augusztus 24. (vasárnap), 17.30: Szajol-Örkény, Monor­Kondoros, HFC-Fegyvernek, Nagykáta-Tápiószecső, Hetény­egyháza-Rákóczifalva. MÁDI JÓZSEF Az Algyő középpályása, Krajczár (jobbról) jól játszott a Monor ellen. Fotó: Kamok Csaba A 16 közé jutásért az MK-ban: Cegléd-Makó, Felcsút-Szentes Nem álom a továbbjutás Az MLSZ-ben elkészítették a Magyar Kupa 3. fordulójának párosítását. Egyik Csongrád megyei csapat sem panaszkod­hat a balszerencsére, mert igaz ugyan, hogy a Makó és a Szentes is idegenben lép pályára, de sem a Cegléd, sem pedig a Felcsút nem verhetetlen ellenfél. Az élvonalbeli együttesek közül a legjobb 32 között már nem lép pályára a hétvégi második kör­ben kiesett Újpest FC és Békés­csaba, ugyanakkor a nemzetközi szereplés miatt eddig „felmen­tett" Debrecen mellett az MTK, az FTC és a Győri ETO FC is be­kapcsolódik a küzdelembe. Va­gyis az Arany Ászok Ligát 10 együttes képviseli a nyolcaddön­tőbe jutásért sorra kerülő össze­csapásokon. A 3. forduló (szeptember 3., 16 óra) mérkőzései: Tuzsér (NB III)-Balaton FC, Bodajk (NB I/B)-Győri ETO FC, Tatabánya (NB I/B)-ZTE, Mátészalka (NB II)—Pécsi MFC, Vasas (NB I/B)­Debrecen, Orosháza (NB II)—Vi­deoton, Nyíregyháza (NB I/B)­FTC, BKV Előre (NB I/B)-Lom­bard FC Haladás, Balassagyar­mat (NB I/B)-Matáv Sopron, Kecskemét (NB I/B)-MTK, Keszthely (NB III)-Győr DAC (NB III), Soroksár (NB II)-Buda­pest Honvéd (NB I/B), Cegléd (NB III)-Makó FC (NB II), Kar­cag (NB II)-Kaposvölgye (NB II), Szentlőrinc (NB III)-Barcs (NB II), Felcsút (NB III(-Szentesi TE (NB II). - Tény, hogy verhetőnek tűnik a Cegléd, de azért nem árt óva­tosnak lennünk - figyelmeztetett Kolozsvári János, a Makó tréne­re. - A legutóbbi évadban még a megyei I. osztályban szerepelt vetélytársunk a 64 közé jutásért az FC Szegedet, a következő kör­ben pedig a Budafokot búcsúztat­ta. Immár 22 esztendeje van kö­zöm a makói labdarúgáshoz, ha bejutnánk a 16 közé, az lenne az eddigi legnagyobb sikerünk. A papírforma alapján mi vagyunk a párharc esélyesei. - Nincs szerencsénk a sorso­lással, legalábbis olyan szem­pontból, hogy immár sorozatban harmadszor utaznunk kell ­mondta Csepregi István, a Szen­tesi TE szakosztály vezetője. - A Tabdi és a Jászberény után az NB III-as Felcsút ellen is idegenben játszunk. Riválisunkról annyit tudunk csak, hogy a 64 között az NB I/B-s Pápát búcsúztattak. Az egykori újpesti, Nagy László az edző, a leghíresebb futballistájuk pedig a volt miniszterelnök, Or­bán Viktor. A Csongrád megyei kupaselejtező döntőjében kiállí­tott Szarvas Zsolt három mérkő­zésre szóló eltiltást kapott, ebből kettőt már letöltött. Most azt tervezzük, hogy a CSLSZ fellebb­viteli bizottságához fordulunk, hogy a harmadikat engedjék el. SZ. L. Nem sikerült a magyar válogatott Eb-selejtező főpróbája Balszerencsés vereség LABDARÚGÁS Az őszi Európa-bajnoki selej­tezőkre készülő magyar labda­rúgó-válogatott idegenben bal­szerencsés vereséget szenvedett a nem tűi nagy játékerőt kép­viselő szlovén gárdától. MURASZ0MBAJ (MTI) SZLOVÉNIA­MAGYARORSZÁG 2-1 (1-0) Barátságos válogatott labdarúgó-mérkő­zés. Muraszombat, 5300 néző. Vezette: Sowa (osztrák). Szlovénia: Simeunovic - Snofl, Cipót (Vugdalic, a szünetben), Knavs, Suka­lo (Pavlin, a szünetben) - Karic (Ce­sar 84.), Ceh (Zlogar 87.), Seslar (Ci­r irotic, a szünetben), Acimovic (Ra­bvic 92.) - Zahovic, Siljak (Kapic, a szünetben). Szövetségi kapitány: Bó­ján Prasnikar. Magyarország: Király (Végh, a szü­netben) - Lipcsei, Dragóner, Juhár ­Fehér Cs. (Böőr, 75.), Dárdai (Farkas B. 71.), Lisztes, Lőw (Füzy 77.) - Ke­nesei (Kovács Z. 56.), Gera, Szabics (Fehér M. 79 ). Szövetségi kapitány: Gellei Imre. Gólszerzők: Sukalo (3.), Cimirotic (75.), ill. Fehér M. (92.). Kiállítva: Zahovic (70.). Sárga lap: Zahovic (30., 70.), Pavlin (48.), ill. Lipcsei (49.), Dárdai (59.). 3. perc: Zahovic jobb oldali sza­badrúgását követően Knavs fejelt kapura, a labda Sukalo kezén irányt változtatva gurult a gólvo­nal mögé (1-0). 6. perc: Kenesei 20 méteres pattogós lövése Simeunovic ölé­ben halt el. 29. perc: Fehér Cs. bedobása után Lisztes visszapasszolta a labdát az érkező Dárdainak, a kö­zéppályás 22 m-es lövését Sime­unovic a levegőben úszva ütötte ki. 36. perc: Lőw a bal oldalon fu­tott el, az alapvonal közeléből középre emelt, Szabics 9 m-ről lőtt, a hazai kapus nagy bravúr­ral és szerencsével, lábbal men­tett. 40. perc: Acimovic 28 m-es szabadrúgását Király ütötte szög­letre. 54. perc: Szabics egyedül ug­rott ki Gera indítása után, de 12 m-ről nem tudta elrúgni a labdát a szlovén kapus mellett. 70. perc: a végig nagyképűen és pontatlanul játszó Zahovic a félpálya közelében felrúgta Dár­dait, amiért megkapta második Hiába játszott jobban a magyar válogatott (jobbról Gera), mégis szlovén győzelemmel ért véget a találkozó. MTl-fotó: laka Vinsek sárga lapját, s a játékvezető kiál­lította. 72. perc: Cimirotic kevergetett a 16-osnál, majd a kiugró Ceh­hez passzolt, aki nagy helyzetből mellé lőtt. 75. perc: Ceh kiugratta Cimi­roticot, aki Dragóner díszkíséret­ében 12 m-ről nagy erővel a kapu jobboldalába lőtt (2-0). 80. perc: Juhár 4 méteres feje­se centikkel ment a léc fölé. 86. perc: Gera középen megin­dult, egy lövőcsel után a teljesen üresen álló Fehér Miklóshoz passzolt, aki hatalmas helyzet­ben erőtlenül a kapus kezébe lőtt. 92. perc: Lisztes bal oldali szögletét követően Fehér Miklós a kapust megelőzve közelről csúsztatott a hálóba (2-1). A szerencsés körülmények kö­zött megszerzett vezetés után a hazaiak játéka Zahovicra épült, a ballábas csatár azonban rend­kívül flegmán futballozott, el­szórta a labdákat. Az első ne­gyedóra után a magyar együttes került fölénybe, kétszer is egyenlíthetett volna, de a hazai kapus bravúrjai megakadályoz­ták ezt. A magyarok a második félidő­ben végig mezőnyfölényben fut­balloztak, de a legnagyobb hely­zeteket is elhibázták, pedig a ha­zaiak egyáltalán nem játszottak csúcsformában. A rendkívül pontatlan szlovénok csak Zaho­vic kiállítása után tértek kissé magukhoz, sőt a jól játszó Ceh indítása után a technikás Cimi­rotic el is döntötte a találkozó sorsát. A lettek elleni, sorsdöntőnek ígérkező szeptember 10-i Eb-se­lejtező főpróbája tehát rosszul si­került, pedig a lehetőségek alap­ján legalább döntetlent érdemelt volna a magyar labdarúgó-válo­gatott. Bojan Prasnikar: - Örülök annak, hogy sportszerű volt a mérkőzés. A találkozó jól szol­gálta a felkészülésünket az Iz­rael elleni Európa-bajnoki se­lejtezőre, több játékost is ki­próbáltam. A magyaroktól azt kaptam, amit vártam, vagyis jó játékot. Gellei Imre: - A vereségünk ellenére úgy érzem, hogy a talál­kozó jól szolgálta a felkészülé­sünket a lettek elleni Eb-selejte­zőre. Kezd összeállni a csapat, amely helytállhat azon a találko­zón. Bozóky Imre, a Magyar Lab­darúgó-szövetség elnöke: - Vé­gig mezónyfölényben játszot­tunk, de rengeteg helyzetet hagytunk ki. Ez vezetett a vere­séghez. Berzi Sándor, az MLSZ főtit­kára: - A mutatott játék jó volt, de sajnos nem eredményes. Fájó a vereség.