Délmagyarország, 2003. június (93. évfolyam, 127-150. szám)

2003-06-02 / 127. szám

HÉTFŐ, 2003. JÚNIUS 2. • A DÉL SPORTJA« Ili. Hiába nyert az évadzáron a Kispest-Honvéd FC, búcsúzott az élvonaltól Székesfehérváron nyert a Matáv-Sopron LABDARÚGÓ NB I A labdarúgó NB I pénteki fel­sőházi rájátszása után szomba­ton az alsóházban is befejező­dött a bajnokság. Az alsóház utolsó fordulójában egy meglepetés született: Székes­fehérváron nyert a Sopron. Bé­késcsabán igazságosan megosz­tozkodtak a pontokon a felek. Mind a hazaiak, mind pedig a za­laegerszegiek a góljuk mellett még egy-egy tizenegyest is elhi­báztak. A Kispest-Dunaferr der­bin a jobb játékosokkal rendelke­ző fővárosiak végül könnyűszer­rel tartották a Bozsik-stadionban a semmit sem érő három pontot. Alsóház: VIDEOTON-SOPRON 1-2 (1-0) Székesfehérvár, 800 néző. Vezette: Sápi. Gólszerzők: Róth (41.), ¡11. Tóth M. (82.), Horváth A. (88.). BÉKÉSCSABA-ZTE l-l (l-l) Békéscsaba, 3000 néző. Vezette: Ábra­hám. Gólszerzők: Megyesi (16. - 11-esből), ill. Gyánó (23.). KISPEST-DUNAFERR 4-1 (2-0) Budapest, Bozsik-stadion, 2000 néző. Vezette: Kassai. Gólszerzők: Tamási (16. - öngól), Erős G. (23., 50.), Hercegfalvi (60.), ill. Bük­szegi (87.). Felsőház: FTC-DEBRECEN 0-0 Budapest, Üllői út, 14 ezer néző. Vezette: Megyebíró. ÚJPEST-MTK 0-1 (0-1) Budapest, Megyeri út, 1500 néző. Vezet­te: Szarka. Gólszerző: Juhász R. (35.). SI0F0K-GY0R 2-1 (0-0) Siófok, 1500 néző. Vezette: Juhos Attila. Gólszerzők: Koller (64.), Usvat (90.), ill. Herczeg (55.). A FELSŐHÁZ VÉGEREDMÉNYE 1. MTK 32 20 6 6 59- 34 66 2. FTC 32 19 7 6 50- 24 64 3. Debrecen 32 13 14 5 57- 38 53 4. Újpest 32 15 7 10 54 - 41 52 5. Siófok 32 12 11 9 46- 44 47 6. Győr 32 9 9 14 41- 50 36 AZ ALSÓHÁZ VÉGEREDMÉNYE 7. ZTE 32 15 8 9 62- 49 53 8. Videoton 32 11 7 14 46 - 41 40 9. Sopron 32 9 9 14 47- 54 36 10. Békéscsaba 32 9 5 18 42- 71 32 11. Kispest 32 8 5 19 43- 66 29 12. Dunaferr 32 4 8 20 37- 72 20 A bajnok MTK a Bajnokok Li­gájában, a Ferencváros és a Deb­recen az UEFA-kupában indul. A Kispest és a Dunaferr búcsú­zott az NB I-től. Az élvonal gól­királya 23 találattal a Zalaeger­szegen futballozó Kenesei Krisz­tián lett. SZ. L. Bajnok a Szentes LABDARUGÓ NB III Ünnepelnek Szentesen: a lab­darúgó NB III Alföld csoport­jában a Rákóczifalva elleni győ­zelemmel bajnok lett a gárda. Az Algyő is nyert, míg a HFC ikszelt a fordulóban. SZENTES-RÁKÓCZIFALVA 3-0 (2-0) Szentes, 700 néző. Vezette: dr. Christián. Szentes: Soós - Kurucsai (Nana), Erdei, Tóth Cs., Keller - Kerepczky, Koncz, Má­tyás (Fajkusz), Szarvas - Pálinkó (Nyer­ges), Török. Edző: Bozóki Zoltán. Rákóczifalva: Ulviczki A. - Szeberényi, Bartusz, Boda, Kun - Eszes (Zebegényi), Draskóczi, Peszeki, Ludasi - Ruskó, Nyolczas (Ulviczki N.). Edző: Gömöri Béla. Gólszerzők: Török (2), Mátyás. Már a 3. percben örülhettek a szép számban kilátogató szente­siek. Ekkor kapu előtti kavarodás után Török az ötösről a kapus hasa alatt talált a hálóba, l-O. A 38. percben Török gurított Má­tyás elé, aki 15 méterről jobbal a jobb alsó sarokba lőtt, 2-0. A 75. percben Török kényszerítőzött Konczcal, és a támadó a vissza­kapott labdát a jobb kapufa érin­tésével juttatta a gólvonal mögé, 3-0. Bozóki Zoltán: - Nem csak nyertünk, de bajnokok is lettünk. Jók: Török, Mátyás, Tóth Cs., ill. Draskóczi, Ruskó. ALGYŐ-HARTA 3-1 (l-l) Algyő, 200 néző. Vezette-. Szabó. Algyő: Dénes - Rau, Gábor, Pécsek, Koncz - Podonyi (Krisztin T.), Krajczár, Kothencz, Varga - Tóth A., Terhes (Mik­lós). Játékos-edző: Brinszky Adrián. Harta.- Badó - Bálint, Molnár, Szauer T., Tomolik - Sebestyén, Ispán, Bujáki, Vé­kony - Szabó (Vejtei), Felföldi (Zsinka). Játékos-edző: Szauer Tamás. Gólszerzők: Terhes, Gábor, Varga, ill. Szauer T. Meddő algyői mezőnyfölénnyel teltek az első percek. Aztán jöt­tek a ziccerek, amelyek kimarad­tak, és ebben elsősorban Terhes járt az élen. A semmiből jutott vezetéshez a Harta, a 23. perc­ben ugyanis Szauer T. Dénest ki­cselezve helyezett a hálóba, 0-1. Még a szünet előtt egyenlített az Algyő, miután Terhes - jóvá téve korábbi hibáit - 16 méterről la­posan lőtt a kapiba, l-l. A szünet után a hazai gárda fel­őrölte a vendégek ellenállását. A 60. percben szöglet után Gábor ballal tüzelt a léc alá, 2-1. A haj­rában Kothencz indította Vargát, a középpályás mellel maga elé tette a labdát, majd a kifutó ka­pus fölött ívelt a hálóba, 3-1. Brinszky Adrián: - Az ered­ménnyel maximálisan elégedett vagyok. Jók: Koncz, Varga, ill. Szauer T. HFC—SZAJOL 3-3 (1-0) Hódmezővásárhely, 250 néző. Vezette: Rácz. HFC: Erdei - Papp, Huszár, Borbás Zs. ­Tóth I., Sipos, Antal (Horváth A.), Borbás P, Balogh - Nagy, Szűcs. Edzők: Antal Ferenc, Rostás Károly. Szajol: Kolláth - Fekete, Papp (Márkus), Pintér, Szabó - Bódi (Farkas), Földi, Dankó, Morauszki - Sárkány, Fábián. Edző: Kocsis Andor. Gólszerzők: Sipos (2), Tóth I., ill. Földi, Sárkány, Dankó. Kiállítva: Tóth I. A találkozó első két említésre méltó eseménye hazai részről Tóth I. nevéhez fűződött. Előbb a 30. percben vezetés­hez jutatta csapatát, majd két perc múlva kiállították. A szü­net után kiegyenlített játék folyt a pályán, de a hajrában alaposan felpörögtek az ese­mények. A 70. percben Földi egyenlített, de öt perc múlva újra vezetett a Vásárhely: Si­pos a kifutó kapus felett szer­zett gólt, 2-1. A 85. percben Sárkány elé pattant a kapufá­ról a labda, a csatár pedig kö­zelről betalált, 2-2. A 88. percben Dankó Erdei mellett előnyös helyzetbe hozta a Sza­jolt, ám Siposnak még volt ereje és ideje, hogy a 89. perc­ben a hálóba lőj jön egy sza­badrúgást, 3-3. Antal Ferenc: - A Szajor csa­pata egy pontért jött, és azt megszerezte. fők: Borbás Zs., Antal, Sipos, Szűcs, ill. Sárkány, Földi. További eredmények: Túrke­ve-Szarvas 2-4, Jamina-Kisúj­szállás 2-0, Békés-Jászberény 0-2, Kondoros-Karcag 0-2, Gyo­maendrőd-Fegyvernek 1-2. Hét közben játszották: Kisújszál­lás—Algyő 2— 1, Túrkeve—Karcag 0-3. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Szentes 28 22 4 2 86- 17 70 2. Karcag 28 19 6 3 56- 21 63 3. Jászberény 28 17 7 4 67 - 24 58 4. Algyő 28 16 3 9 61- 36 51 5. Jamina 28 13 7 8 47- 47 48 6. Rákóczitalva 28 11 9 8 36- 30 42 7. Kisújszállás 28 11 9 8 48- 46 42 8. Szarvas 28 11 4 13 47 - 69 37 9. Kondoros 28 9 8 11 41- 44 35 10. Harta 28 7 9 12 46- 55 30 11. Szajol 28 8 6 14 61- 73 30 12. Túrkeve 28 7 7 14 34- 51 28 13. HFC 28 7 7 14 37- 55 28 14. Fegyvernek 27 7 4 16 51- 79 25 15. Gyomaendröd 28 5 4 19 33- 65 19 16. Békés 27 4 4 19 27- 66 16 A következő forduló párosítá­sa, június 8. (vasárnap), 17 óra: Karcag-HFC, Gyomaendrőd-Ja­mina, Kisújszállás-Békés, Jászbe­rény-Kondoros, Rákóczifalva-Al­győ, Szajol-Szentes, Harta-Túr­keve, Fegyvernek-Szarvas. MÁDI JÓZSEF Fernandez lemondott BUDAPEST (MTI) A szombaton, az Auxerre ellen 2-1-re elveszített labdarúgó Francia Kupa-döntő után lemon­dott tisztségéről Luis Fernandez, a Paris SG vezetőedzője. A szakember 2000 decembe­rében vette át Philippe Bergeroo helyét, de az azóta eltelt két és fél évben semmilyen trófeát nem sikerült nyernie a koráb­ban sikerekhez szokott párizsi együttessel. A Makón győztes Nyíregyházi Kertváros a feljutó Elúszott szegedi aranyesély Hiába támadtak többet a szegediek (világos felsőben), a Kazincbarcika kapusa, Nagy G. mindent védett. Fotó: Miskolczi Róbert LABDARUGÓ NB II A labdarúgó NB II Szabolcs-Ga­bona csoport felsőházi rájátszá­sának utolsó előtti fordulójában hazai környezetben szenvedett vereséget a két Csongrád me­gyei csapat. Az FC Szeged a Kazincbarcikától, a Makó FC pedig a Nyíregyházi Kertváros­tól kapott ki. FC SZEGED-KAZINCBARCIKA 0-1 (0-0) Felső Tisza-parti stadion, 300 néző. Ve­zette: Kormos. Szeged: Halász - Gelbmann, Mórocz, Puskás-Kulacsik, Csűri, Babos, Bány, Fábián (Bali) - Dóra, Kurucsai. Edző: Szalai István. Kazincbarcika: Nagy G. - Hanász, Bá­nyai, Kovács Roland, Kovács Richárd ­Orosz (Bari), Harnócz, Deák (Kovács II. Péter), Zabos, Kerekes - Kovács I. Péter (Boczki). Edző: Koleszár György. Gólszerző: Kovács I. Péter. Kiállítva: Kurucsai. A feljutásért harcoló FC Szeged remek statisztikával várta a Ka­zincbarcika elleni rangadót. Az évad korábbi 15 hazai meccséből 13-at megnyertek Csúriék, emel­lett csak kétszer ikszeltek. Az egyik döntetlent épp a Barcikával szemben „érték el". Meg aztán az is Móroczék mellett szólt, hogy a rájátszás legutóbbi hét forduló mindegyikén három-há­rom pontot szereztek. A Szeged abban a tudatban lé­pett pályára, ha nyer, megmarad az esélye az aranyérem megszer­zésére. A Kazincbarcika részéről is volt tétje a találkozónak, ugyanis győzelem esetén még akár a második helyre is odaér­het. Nagy taktikai csata alakult ki már az első perctől kezdődően. Két jó csapat küzdött a játékté­ren, sem a színvonalra, sem pe­dig az iramra nem lehetett pana­szuk a nézőknek. Az első gól­helyzetre a 17. percig kellett vár­ni, ekkor Dóra pompásan tálalt Kurucsai elé, aki azonban 4 m-ről elügyetlenkedte az ordító ziccert. Valamivel többet volt a Szegednél a labda, de amikor tá­madásba lendültek a vendégek, a hazai védőknek igencsak mele­gük lett. A félidő hajrája is a Sze­gedé volt: a 34. percben Kurucsai fejjel hibázott, három perc múl­va pedig Babos lőtt kevéssel a jobb sarok mellé. Mindkét szitu­ációból könnyen gól születhetett volna... Fordulás után, az 54. percben jött a hidegzuhany. A vonalban védekező hazaiak közül Kovács I. Péter robbant ki, majd 14 m-ről a kapu jobb sarkába bombázott, 0-1. Nem adta fel a Szeged, min­dent megpróbált az egyenlítés ér­dekében. Azonban a kék-fe­hér-feketék hiába kerültek több­ször is kecsegtető helyzetbe, nem sikerült bevenni a Dóra fejesé­nél, valamint Bali kiugrásánál el­képesztő bravúrt bemutató Nagy G. kapuját. A vásárhelyiekkel ki­egészült szegedi ultrák a hajrá­ban már nem tudták elviselni a csapatukat rendre sújtó játékve­zetői ítéleteket, a lefújás pillana­tában mintegy húszan berohan­tak a pályára, de a Fradi-Debre­cen és a Siófok-Győr mérkőzés­sel ellentétben szerencsére a Fel­ső Tisza-parti stadionban végül nem történt tettlegesség, lehig­gadtak a legények, így a kiérkező rendőröknek már nem nem kel­lett közbeavatkozniuk. A záró forduló eredményétől függetlenül a Makón 1-O-ra győ­ző Nyíregyházi Kertváros már megnyerte a bajnokságot. A má­sodik hely megszerzésére a Sze­ged mellett még a Kazincbarciká­nak is van esélye. Szalai István: - A korábbi mér­kőzésekhez ellentétben az utolsó hazai találkozónkon kevés örö­münk volt, de ettől a csapatom jó. Jók: Halász, Gelbmann, Mó­rocz, Csúri, ill. Nagy G., Zabos, Kovács I. Péter, Harnócz. SZÉLPÁL LÁSZLÓ MAKÓ-NYÍREGYHÁZA 0-1 (0-1) Makó, 300 néző. Vezette: Harsányi. Makó: Kovács - Görög, Dálnaki, Magyar, Kazán - Bagi, Kis K„ Gyenes, Varga (Má­di), Krucsó (Brakszatórisz) - Maróti. Megbízott edző: Ménesi Gábor. Nyíregyháza: Balogh - Hegedűs, Amb­rusz, Homann - Domokos, Bessenyei, Varga E. (Lehoczky), Illés (Fekete), Cipf ­Ignácz J., Marcsek (Ignácz J.). Edző: Hu­szák Géza. Gólszerző: Marcsek. Az elmúlt heti kezdőcsapatok­hoz képest mindkét oldalon egy-egy hiányzót fedezhettünk fel. A hazaiaknál Sümeghyt, a másikon pedig a csapatkapi­tányt, Mártont nem láthatták a pályán három sárgalap miatt a nézők. A Makó csapatát ráadásul a mérkőzés előtt az edzője, Ko­lozsvári János sem tudta biztató szavakkal ellátni, mivel Mohács környékén kisebb autóbalesetet szenvedett. Szerencsére a tréner­nek semmi baja nem lett, ám a találkozón Ménesi Gábor irányí­totta a Maros-partiakat. A Nyíregyháza szándékán már az első percekben meglátszott, hogy szeretné megszerezni egy fordulóval a bajnokság vége előtt az elsőséget. Ezért nagy lendület­tel kezdett. így a vendégek az el­ső félórában beszorították a Ma­kót, ám a több ígéretes lehetősé­gük ellenére nagy helyzetet nem alakítottak ki. A következő tíz percben a másik oldalon Gyenes többször is zavart okozott a Kert­város védelmében, de ezekből sem sikerült a hálóba találni. A 40. percben Marcsek szögletéből Hegedűs bólintott öt méterről a felső lécre. A 42. percben aztán megtört a vendégeknél a jég: Bes­senyei indította Marcseket, aki egy pattanás után a jobbösszekö­tő helyéről, 14 méterről, jobb külsővel, nagyszerű mozdulattal a kapuba lőtte a labdát, 0-1. A második játékrész egyértel­műen a Makóé volt. A 62. perc­ben Varga estében középre pasz­szolt, Brakszatórisz tíz méterről lőtt, azonban a bevetődő védőről óriási helyzetben szögletre pat­tant a labda. Ezt követően Gye­nes kétszer is próbálkozhatott. Egyszer jobbal, másodszor ballal tüzelt a tizenhatos vonaláról, ám labdája a középen helyezkedő Balogh kapus könnyű zsákmá­nya lett. A 75. percben Bagi ugyancsak ballal lőtt, Balogh óri­ási bravúrral szögletre hárított. A 90. percben Magyar 13 méterről bombázott a vendégek kapujára, ám Balogh ismét a helyén volt. Ménesi Gábor: - A jobb hely­zetkihasználás ismét eldöntötte a mérkőzést. Sajnos nem a mi ja­vunkra. Jók: Gyenes, Kis K., ill. Balogh, Bessenyei. További eredmény: Ózd-Bőcs 4-3. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Nyíregyháza 31 19 7 5 61- 22 64 2. Szeged 31 17 7 7 54- 29 58 3. Kazincbarcika 31 16 7 8 71- 30 55 4. Makó 31 16 5 10 55- 38 53 5. Ózd 31 14 6 11 63- 52 48 6. Bécs 31 10 2 19 47 - 79 32 A záró, 32. forduló párosítása. Június 8. (vasárnap), 17: Ka­zincbarcika-Ozd, Nyíregyházi Kertváros-FC Szeged, Bőcs-Ma­kóFC.