Délmagyarország, 2003. június (93. évfolyam, 127-150. szám)

2003-06-10 / 133. szám

KEDD, 2003. JÚNIUS 10. •A DÉL SPORTJA« III. Egyetemi eredmények MUNKATARSAINKTOL Remekül szerepeltek a Szegedi Tudományegyetem sportolói a Magyar Egyetemi és Főiskolai Országos Bajnokságon (ME­FOB), teljesítményüket érmek és értékes helyezések dicsérik. A férfi kézilabdacsapat, meg­előzve a Pécsi Tudományegye­tem, az egri Eszterházy Károly Főiskola és a gyöngyösi Szent Ist­ván Egyetem gárdáját, az első he­lyen végzett. Balogh Tamás ta­nársegéd együttesét a követke­zők alkották: Raffai András, Oláh Gábor, Weinecker Norbert, Patocskai Krisztián, Harsányi Viktor, Földi Péter, Somogyi Ba­lázs, Visy Norbert, Dénes Gábor, Nagy Levente, Szász Zoltán, Ambrus József, Avar György, Vadkerti Attila. A legtechniká­sabb játékosnak járó különdíjat Vadkerti vehette át. Az atléták Szombathelyen ver­sengtek, s annak ellenére jó ered­ményeket értek el, hogy még mindig salakos pályán voltak kénytelenek készülni az erőpró­bára. A Béres Sándor főiskolai adjunktus által vezetett csapat összesítésben az 5. helyet szerez­te meg a pontversenyben. Eredményeik. Férfiak, 100 m-es síkfutás: 2. Szabó László 10.77 mp, 200 m: 1. Szabó 21.63 mp, 3000 m: 4. Szalóki Róbert 10:23.11 p, 5000 m: 7. Szalóki 16:11.92 p, 110 m-es gátfutás: 4. Benyó Gergely 15.49, 10 kilométeres gyaloglás: 2. Lengyel Ádám 53:34.67 p, 4x100m: 4. SZTE 43.89, 4x400 m: 7. SZTE 3:40.77 p, távolug­rás: 8. Kalicka László 6,34 m, hármasugrás: 6. Hacker Péter 13,51 m, magasugrás: 7. Nyíri Zsombor 180 cm, gerelyhajítás: 1. Laduver Róbert 68,64 m. Nők, 200 m-es síkfutás: 8. Csu­ka Mariann 28.33 mp, 400 m-es gátfutás: 3. Bősze Hajnalka 1:07.38, súlylökés: 3. Földi Zita 12,13 m, diszkoszvetés: 4. Földi 37,49 m, kalapácsvetés: 3. Pet­róczki Barbara 47,5 m, 4x100 m: 5. SZTE 50.81 mp, 4x400 m: 4. SZTE 4:31.51. A labdarúgók fináléját Győr­ben rendezték. Az SZTE együtte­se előbb legyőzte a házigazdákat (3-2), utána azonban a Testneve­lési Egyetemtől 3-0-ra, az Eger­től 5-0-ra kapott ki. így végül az Eger és a TF mögött a harmadik helyet szerezték meg dr. Miskol­czi József tanítványai. SZVSE-s sikerek a megyei versenyen Bronzérem Romániából TAJEK0Z0DASI FUTAS MUNKATÁRSUNKTÓL A Kalocsa SE házigazda szerep­körében Kelebia térségében ren­dezték meg a tájfutók megyei nyílt középtávú és váltóbajnok­ságát. A nyárias melegben szoros eredmények születtek, a két szomszédos megye közel száz in­dulójából az SZVSE versenyzői szép sikereket értek el. Eredmények, férfiak, 10 éve­sek: 2. Gera Tamás. 12: 2. Farkas Ottó, 14: 1. Arató Dániel, 16: 1. Viczián Péter. 18: 1. Gál Norbert, 3. Nagy Bence, 21: 3. Nagy Ger­gő, 45: 1. Sindely Pál, 2.Felföldi Károly. Nők, 14: 1. Farkas Mariann, 2.Gyuris Kitti, 18: 1. Madarász Anett, 21: 1. Balogh Piroska, 2.Csamangó Jusztina. Váltó, férfiak, 21: 1. Viczián Péter, Nagy Bence, Sinkó János. Nők, 21: 1. Balogh Piroska, Csamangó Jusztina, Madarász Anett. Vegyes könnyű: 3. Gera Tamás, Molnár Ádám, Csonka Péter. Vegyes nehéz: 1. Sindely Pál, Szabó János, Fodor József. Romániában rendezték meg hét nemzet (Franciaország, Mol­dávia, Magyarország, Olaszor­szág, Oroszország, Románia, Szerbia) részvételével a három­napos Román Nagydíj nemzet­közi tájékozódási futóversenyt. Magyarországot az SZVSE kis csapata képviselte. A 12 órás utazás ellenére jól szerepeltek a szegedi versenyzők. Első nap, parkverseny, fiú 12 évesek: 2. Kinde Mátyás, 3. Pálin­kó Márton. Leány, 12 évesek: 3. Csűrei Beáta, 16:3. Nagy Virág. Összetett eredmények, egyéni, fiú 12 évesek: 1. Kinde Mátyás, 7. Pálinkó Márton, 14: 3. Hor­váth Tamás, 16: 7. Takács Balázs Leányok, 12 évesek: 5. Csűrei Beáta, 14: 5. Zsigmond Tímea, 16: 4. Nagy Virág. Csapatban: 1. Oroszország, 2. Románia, 3. Magyarország (SZVSE). Edzők: Korsós Zoltán és Gera Tibor. A vereség ellenére megnyílt Kulacsikék előtt az út az NBI/B felé Másodikként zárt a Szeged LABDARUGÓ NB II A FC Szeged és a Makó FC is ve­reséggel, illetve a 2. és a 4. he­lyen zárta az NB Il-es labdarú­gó-bajnokságot. A Tisza-parti­aknak, amennyiben az anyagi­ak rendelkezésre állnak majd, jó esélyük van arra, hogy ősztől az NB I/B-ben folytassák. NYÍREGYHÁZI KERTVÁR0S-FC SZEGED 2-1 (0-0) Nyíregyháza, 800 néző. Vezette: Bede. Kertváros: Balogh - Hegedűs, Márton, Ambrusz - Illés, Domokos, Ignácz Z. (Vránszki), Fekete (Paulik), Czipf - Mar­csek, Ignácz J. (Lehotzki). Edző: Huszák Géza. Szeged: Halász - Gelbmann, Mórocz, Puskás - Rácz, Szamosszegi, Babos, Bány, Krausz - Kulacsik, Dóra. Edző: Szalai István. Gólszerzők: Lehotzki, Márton, ill. Kula­csik. Az első félidőben kimondottan jó iramú, színvonalas negyvenöt percet produkáltak a csapatok. Végig látszott, hogy a bajnokcsa­pat és a második helyezett gárda futballozott. Az aranyérmes Kertváros kezdeményezett ugyan többet, viszont a vendég szegedi­ek életveszélyes kontrákat vezet­tek. Mindez elsősorban a villám­léptű Kulacsiknak volt köszön­hető. A látogatók a középpályán rengeteg labdát szereztek, az azokból indított támadások pe­dig majdnem mindig gólveszélyt hordoztak magukban. A fordulást követően fokozód­tak az izgalmak. A 65. percben Bány hosszan indította Kulacsi­kot, aki miután mindenkit maga mögött hagyott, 20 méterről a kapuba ívelt, 0-1. Ezt követően növelhette volna az előnyét a Sze­ged, de ezek a kísérletek már ki­maradtak. Mindezek megbosz­szulták magukat, ugyanis a 72. percben Lehotzki egy jobb oldali beadás után, a keresztléc alsó lap­jának a segítségével, fejjel egyen­lített, l-l. Már mindenki el­könyvelte a döntetlent, amikor a 90. percben Halász lehúzott egy beadást, majd gyorsan akart indí­tani. Indított is, csakhogy a Ma­kóról elszármazott asszisztens, Tóth Sándor jelezte, hogy kilépett a 16-osról... Még a hazai játéko­sok is elcsodálkoztak a nevetsé­ges ítéleten. A szabadrúgást Már­ton a kapu közepébe lőtte, 2-1. A szegedi Kulacsiknak (jobbról) többnyire csak a hátát nézték a nyíregyházi védők. Fotó: Gyenes Kálmán A vereség ellenére volt okuk örülni a meccs után a szegediek­nek, hiszen ők lettek a három NB Il-es csoport legjobb máso­dikjai. Ez pedig azt jelenti, hogy megnyílt az út előttük az NB I/B felé. Szalai István: - A rossz emlé­kek elégnek, a jó emlékek ra­gyognak. Gratulálok a csapatnak a legjobb második helyhez. Jók: Ambrusz, Márton, Czipf, ill. Kulacsik, Dóra, Babos. SZ. L. BŐCS-MAKÓ FC 3-0 (2-0) Bőcs 50 néző. Vezette: Medovarszky. Bocs: Balázs - Simon, Takács, Kovács T„ Farkas - Sípos, Szakszón, Nagy, Vass - Gaál (Kulcsár), Vodlla. Játékos-edző: Kulcsár Sándor. Makó: Kovács K. - Sümeghy, Dálnaki, Magyar, Kis K. - Bagi, Brakszatórisz (Mádi), Varga, Gyenes, Krucsó (dr. Széli) - Maróti. Edző: Kolozsvári János. Gólszerzők: Sípos, Vass, Szakszón. Kilenc mérkőzés, kilenc vereség. Ez volt a mérlege a hazai csapat­nak a rájátszásban az utolsó, a ti­zedik forduló előtt. Ráadásul a Bőcs a létéért, a fennmaradásáért is hajthatott, hiszen pénzügyi gondok miatt elképzelhető, hogy a borsodiak osztályt váltanak a nyáron - lefelé. Mindezek ellenére a mérkőzés első negyedórájában a hazai gár­da tűnt sokkal motiváltabbnak. Énnek, no meg a makói védők kapitális hibáinak köszönhető­en ezen időszak alatt két góllal el is húztak. Előbb a 10. percben Vodila lopott el egy labdát a bal oldalon, ballal középre adott, Sí­pos belsőjéről pedig a bal kapufa érintésével a hálóba gurult a lab­da, 1-0. A 15. percben a makói­ak bal oldalán több védő is fel­szabadíthatott volna, ám ez nem sikerült nekik. A labda Sí­pos elé került, aki az alapvonal­tól két méterre a 16-os és az 5-ös közötti területről középre gurított, Vass pedig két méterről a kapuba sodorta a labdát, 2-0. A vendégcsapat szépen lassan felébredt, szinte minden beadás gólveszélyt rejtett magában. Ám ezen a napon volt egy ember, aki többször is megakadályozta a gólszerzésben a makóiakat, mégpedig Balázs kapus. Előbb Varga passzából Maróti lépett ki egyedül, a lövésébe azonban a hazai hálóőr lábbal bravúrral még beleért. Majd egy szöglet után Magyar elé csúszott a lab­da, aki egy pattanás után tüzelt, Balázs pedig a mezőnybe öklö­zött. A második félidőben két csa­tárral támadott a Makó, de a tö­mörülő bőcsi védők ezen a napon szinte átjátszhatatlanok voltak. Maróti fejese, Mádi lövése, vala­mint sok szélről beadott labda egyaránt a bőcsi kapus kezében halt el. A 90. percben Szakszón lépett ki egyedül a felezővonal­ról, elpöckölt a kifutó Kovács mellett, majd 10 méterről az üres kapuba passzolt, 3-0. Kolozsvári János: - Ez az ered­mény hűen tükrözi a szezonun­kat, azt, hogy szétestünk. Jók: Vodila, Simon, Balázs, Sí­pos, ill. senki. Tbvábbi eredmény: Kazincbar­cika-Ózd 0-2. A BAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE. FELSŐHÁZ 1. Nyíregyháza 32 20 7 5 63-23 67 2. Szeged 3217 7 8 55-31 58 3. Kazincbarcika 3216 7 9 71-32 55 4. Makó 32 16 511 55­41 53 5. Ózd 32 IS 611 65­52 51 6. Bocs 3211 219 50-79 35 ALSÓHÁZ 7. Mátészalka 32 IS 5 12 61- 53 50 8. Orosháza 32 12 9 11 54 - 44 45 9. Nyírbátor 32 11 6 15 56 - 61 39 10. Gyula 32 12 3 17 46 - 58 39 11. Baktalóranthaza 32 7 17 8 37 - 44 38 12. Tiszaújváros 32 2 2 28 28-131 8 Totó BUDAPEST (MTI) A 23. hét mérkőzéseinek eredmé­nyei: 1. Magyarország-Lettország 3-1 1 2. Izrael-Szlovénia 0-0 X 3. Dama Norvégia 1-0 1 4. Romama-Bosziúa-Herceg. 2-0 1 5. Motdova-Ansztria 1-0 1 6. Fehéroroszorszag-Hollandia 0-2 2 7. Skócia-Németország l-l X 8. Spanyolország-Görögország 0-1 2 9. Ukrajna-Orményorszag 4-3 1 10. Szlovákja-Törökország 0-1 2 11. Betgaria-Betgium 2-2 X 12. Fmnorszag-Szerbia-Monte. 3-0 1 13. Írország-Albánia 2-1 1 Plnsznórkózés: 14. Svájc-Oroszország 2-2 X Szentes: bajnokhoz méltó gólparádé Nyeremények A 23. fogadási heti totó és gólto­tó nyereményei: 13 plusz egy ta­lálatos szelvény 2 db, nyeremé­nyük egyenként 3 millió 74 ezer 674 forint, a 13-as 2 db 878 ezer 478, a 12-es 119 db, 22 ezer 147-, a 1 l-es 1211-, a 10-es nye­reménye 265 forint. A góltotón 6 és 5 találatos szelvény nem volt. A 4-es 17 darab, nyereményük 3453 forint. LABDARUGÓ NB III A labdarúgó NB III Alföld cso­portjának utolsó előtti fordu­lójában a Csongrád megyeiek közül a bajnok Szentes és a már biztos negyedik Algyő nyerni tudott, viszont a HFC balsze­rencsés vereséget szenvedett. SZAJOL-SZENTES 0-5 (0-2) Szajol, 300 néző. Vezette: Hegedűs. Szajol: Koiláth - Fekete, Bauzerine, Papp, Pintér-Vasadi (Földi L.), Bódi (Hegedűs), Földi A., Oonkó - Harauszki, Sárkány. Edző: Kocsis Andor. Szentes: Sós (Bíró) - Márics, Erdei, Kel­ler, Tóth Cs. - Pálfi (Nana), Koncz, Szarvas, Mátyás (Kerepeczki) - Török, Pálinkó. Edző: Bozóki Zoltán. Gólszerzők.- Török (2), Pálinkó, Koncz, Nana. Kiegyenlített játékkal indult a mérkőzés, sok kihagyott helyzet­tel. Ekkor még nem mutatkozott meg a két csapat közötti jókora tudásbeü különbség. A szentesi­ek kissé tompán futballoztak, nem múlt el nyomtalanul a szer­dai, Makó elleni Magyar Kupa megyei selejtezőjének elődöntő­je. A 28. percben Pálinkó egyedül lépett ki a védők közül, majd 12 m-ről a jobb alsó sarokba gurí­tott, 0-1. Innentől kezdve már nem volt megállás, mert bár ügyeskedtek a szajoliak is, de a minden tekintetben jobb, kép­zett játékosokat felvonultató Szentes gólbemutatót tartott. A félidő hajrájában Szarvas beadá­sát Török pofozta a hálóba a lab­dát, 0-2. A szünet után az 55. percben Török most kiszolgáló volt, okos visszagurítását Koncz 12 m-ről helyezte a jobb sarokba, 0-3. A nagy melegben egyre in­kább fáradó házigazdák képtele­nek voltak elkerülni a kiütéses vereséget. A 85. percben Nana is feliratkozott a gólszerzők közé, ő 10 méterről lőtte ki a kapu jobb sarkát, 0-4. A végeredmény a 90. percben alakult ki: Kerepeczki beadását követően Nana Török elé tálalt, a támadó pedig 5 mé­terről nem hibázott, 0-5. Bozóki Zoltán: - Megérdemel­ten nyertünk, de tudunk mi en­nél sokkal jobban is futballozni. Jók: Fekete, Sárkány, ill. Tö­rök, Tóth Cs., Szarvas. RÁKÓCZIFALVA-ALGYŐ1-2 (l-l) Rákóczifalva: Ulviczki A. - Szeberényi, Bartusz, Kácser, Kun - Eszes (Ocskai), Draskóczi, Peszeki (Zakar), Ludasi (Ulviczki M.) - Ruskó, B. Tóth. Edző: Gömöri Béla. Algyő: Dénes - Rau (Krisztin T.), Kot­hencz, Gál, Koncz - Podonyi, Kiszner, Kiszner, Krajczár, Varga - Tóth A., Miklós Cs. (Pataki). Szakmai tanácsadó: Lóczi István. Gólszerzők: Ruskó, ill. Tóth A., Varga. Jól indult az Algyő számára a meccs, ugyanis a 3. percben Varga bal oldali beadásába kéz­zel értek a hazaiak, a jogos büntetőt Tóth A. biztosan érté­kesítette, 0-1. A 25. percben elaludt az algyői védelem bal oldala, ezt Ruskó használta ki, 15 m-ről a bal felső sarokba bombázott, l-l. A második félidő kihagyott algyői helyze­tekkel indult, előbb Pataki, majd Tóth A., végül pedig Kiszner is 100 százalékos hely­zetben hibázott. Nem lett belő­le baj, mert a 75. percben - mi­vel nem támadta senki - Varga gondolt egyet, majd 22 m-ről hatalmas gólt ragasztott a ka­pu bal felső sarkába, 1-2. Bár több találat már nem esett a mérkőzésen, de a hátralévő időszakban is az történt a pá­lyán, amit a vendégek akartak. Lóczi István: - A játék színvo­nalára a nagy meleg rányomta a bélyegét, ennek ellenére a csapat rutinból hozta a győzelmet. lók: Ruskó, Ulviczki A., ill. Krajczár, Kothencz, Kiszner, Pa­taki. KARCAG-HFC 2-1 (2-0) Karcag, 500 néző. Vezette: dr. Krisztián. Karcag: Maga - Szalai (Tóth), Kardos, Kemesi, Ramos - Bujdosó (Horváth), Trencsényi, Békési, Babotán - Fekete, Nagy. Játékos-edző: Varga János. HFC: Molnár (Erdei) - Huszár, Borbás Zs., Papp, Antal - Balogh, Sipos, Horváth R„ Borbás R, Szűcs - Nagy L. Edzők: Rostás Károly, Antal Ferenc. Gólszerzők: Babotán, Kardos, ill. Sipos. Az első helyzetet a vásárhelyi Szűcs hagyta ki, viszont az első gólt a karcagi Babotán szerezte a 32. percben, 1-0. A találat meg­zavarta a vendégeket, ez pedig újabb hazai gólban mutatkozott meg: a 35. percben Kardos 30 m-ről bombázott a bal alsó sa­rokba, 2-0. A 60. percben szépít­hetett volna a HFC, de Nagy L. fejese után a kapufán csattant a labda. A 80. percben végre szépí­tettek a látogatók: Sipos 20 m-ről a bal felső sarokba bombázott, 2-1. Hiába futballozott a szünet után jobban a Vásárhely, nem si­került ledolgoznia a kétgólos hát­rányt. Antal Ferenc: - Az első félidőt átaludva, a másodikat viszont felpörögve, helyzeteket kidolgoz­va futballoztuk végig. Nagyon közel álltunk az egyenlítéshez... Jók: Kardos, Babotán, Békési, ill. Huszár, Erdei, Balogh. Tbvábbi eredmények: Gyoma­endrőd-Jamina 3-2, Kisújszál­lás-Békés 0-1, Jászberény-Kon­doros 3-1, Harta-Túrkeve 5-1, Fegyvernek-Szarvas 2-3. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Szentes 29 23 4 2 91- 17 73 2. Karcag 29 20 6 3 58 - 22 66 3. Jászberény 29 18 7 4 70 - 25 61 4. Algyő 29 17 3 9 63 - 37 54 5. lamina 29 13 7 9 49- 50 46 6. Rákóczifalva 29 11 9 9 37 - 32 42 7. Kisújszállás • 29 11 9 9 48- 47 42 8. Szarvas 29 12 4 13 50 - 7 1 40 9. Kondoros 29 9 8 12 42 - 47 35 10. Harta 29 8 9 12 51- 56 33 11. Szajol 29 8 6 15 61- 78 30 12. HFC 29 7 7 15 38 - 57 28 13. Túrkeve 29 7 7 1 5 35 - 56 28 14. Fegyvernek 28 7 4 17 53- 82 25 15. Gyomaendréd 29 6 4 19 36- 67 22 16. Békés 28 5 4 19 28 - 66 19 Az utolsó forduló párosítása, június 15. (vasárnap), 17 óra: Szarvas-Harta, Békés-Gyoma­endrőd, Kondoros-Kisújszállás, Hódmezővásárhelyi FC-Jászbe­rény, Szentesi TE-Karcag, Algyői SK-Szajol, Túrkeve-Rákóczifal­va, Jamina-Fegyvernek. SZÉLPÁL LÁSZLÓ