Délmagyarország, 2003. május (93. évfolyam, 101-126. szám)

2003-05-26 / 121. szám

HÉTFŐ, 2003. MÁJUS 26. •A DÉL SPORTJA« III. Hét pont a megyének LABDARUGÓ NB III Jól szerepeltek a Csongrád me­gyei csapatok a labdarúgó NB III Alföld csoport hétvégi fordulójá­ban: idegenben a Szentes és az Algyő nyert, a HFC pedig ikszelt. MUNKATÁRSAINKTÓL SZARVAS-ALGYŐ 1-4 (1-2) Szarvas, 250 néző. Vezette: Munkácsi. Algyő: Pető - Rau, Gál, Kothencz, Koncz - Podonyi (Dénes), Kiszner, Krajczár, Varga - Brinszky, Tóth A. (Pécsek). Játé­kos-edző: Brinszky Adrián. Gólszerzők: ifj. Somogyi, ill. Brinszky (2), Podonyi, Kiszner. Kiállítva: Pető. Remekül kezdett az Algyő, amely az 5. percben Brinszky 20 méteres szabadrúgásával megszerezte a vezetést, majd Podonyi ugrott ki, és a 15. percben a kapust kicselez­ve belőtte élete első felnőtt gólját, 0-2. A 23. percben Pető elütötte a szarvasi játékost, piros lapot ka­pott, így Podonyi helyett a sérült Dénes állt a kapuba. A Szarvas a 31. percében ifj. Somogyi távoh ívelésével szépített. A második félidőben nem tűnt fel, hogy ki van emberelőnyben. Az Algyő előbb két kapufát ért el - Brinszky, Tóth A. -, majd a hajrában eldön­tötte a meccset. Brinszky és Kisz­ner is egyedül kilépve vette be Ba­latoni hálóját, 1-4. Brinszky Adrián: - Emberhát­rányban is a mi akaratunk érvé­nyesült. Jók: ifj. Somogyi, ill. Tóth A., Brinszky, Krajczár, Kiszner. RÁKÓCZIFALVA-HFC 0-0 Rákóczifalva, 150 néző. Vezette: Hegedűs. HFC: Szabó - Papp, Kovács (Horváth R.), Huszár, Borbás Zs. - Antal (Borbás P), Sipos, Balogh - Tóth I., Szűcs, Nagy. Edzők: Antal Ferenc, Rostás Károly. Kemény harcmodort választott magának a hazai csapat. Ennek eredményeként Kovácsot és An­talt sérülés miatt már a találkozó elején le kellett cserélni. A 15. percben Szűcs remek labdát ka­pott, a 16-os sarkáról lőtt, Ul­viczki A. pedig a kapufára tolta a játékszert. Az 53. percben Szűcs egyedül állt a kapussal szemben, ám Ulviczki A. kiváló ütemben védett. A meccset hazai fejesből elért kapufa zárta. Rostás Károly: - Igazi csapat­játék mellett, ha támadásban pontosabbak vagyunk, akár meg­lepetést is okozhattunk volna. Jók: Ludasi, Draskóczi, ill. Bor­bás Zs., Huszár, Balogh, Tóth I. HARTA-SZENTESTE 1-4(0-2) Harta, 300 néző. Vezette: Nemes. Szentes TE: Sóos - Márics, Erdei, Keller (Fajkusz) - Pálfi (Nyerges), Koncz, Szar­vas, Kurucsai, Tóth Cs. -Pálinkó (Nana), Török. Edző: Bozóki Zoltán. Gólszerzők: Bujáki, ill. Pálinkó, Pálfi, Nanam, Koncz (1 l-esből). A vendégek a 11. percben szerez­ték első góljukat: Pálfi baloldali beadását Pálinkó 5 méterről lőtte a hálóba, 0-1. A 17. percben Pálfi 16 méterről bombázott a léc alá, 0-2, Az 59. percben Bujáki révén szépített a hazai együttes, de 73. percben ismét a szentesiek örül­hettek, ekkor Török középre gurí­tását Nana 11 méterről lőtte a hartai kapuba. A 84. percben egy kezezésért megítél büntetővel ál­lította be a végeredményt a Szen­tes, ezt Koncz értékesítette. Bozóki Zoltán: - A játék képe alapján teljesen megérdemelt győzelmet arattunk ilyen kü­lönbséggel is. Jók: Bujáki, Vejtei, ill. ERdei, Török, Tóth. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Szentes TE 21 21 4 2 83- 11 61 2. Karcag 26 11 6 3 50 - 21 57 3. Jászberény 27 16 7 4 65 - 24 55 4. Algyő 26 15 3 8 57 - 33 48 5. Janiina 27 12 7 8 45- 47 43 6. Rákóczifalva 27 11 9 7 36 - 27 42 7. Kisújszállás 26 10 9 7 46- 43 39 8. Kondoros 27 9 8 10 41- 41 35 9. Szarvas 27 10 4 13 43 - 67 34 10. Harta 27 7 9 11 45- 52 30 11. Szajol 27 8 5 14 58- 70 29 12. Túrkeve 26 7 7 12 32- 44 28 13. HFC 27 7 6 14 34 - 52 27 14. Fegyvernek 26 6 4 16 49- 78 22 15. Gyomaendröd 27 5 4 18 32 - 63 19 16. Békés 26 4 4 18 27 - 64 16 Tbvábbi eredmények: Fegyver­nek-Túrkeve 4—2, Jászberény-Ja­mina 2-1, Szajol-Kondoros 3-0, Karcag-Békés 3-2, Kisújszál­lás-Gyomaendrőd l-O. A Dunafen mellett a Kispest is búcsút intett az élvonalnak Pénteken lesz aranyosztás LABDARUGÓ NB I Már csak egyetlen forduló ma­radt hátra a labdarúgó NB I-ből, de a bajnok kilétét még mindig homály fedi. Mivel a Fradi mel­lett az MTK is nyert a legutóbbi játéknapon, az aranyérem sorsa csak pénteken dől el. Ezzel szemben a forduló fellebbentette a fátylat a Dunaferr melletti má­sik kiesőről: a Zalaegerszegen vereséget szenvedő Kispest 87 év után búcsúzik az élvonaltól. Továbbra is kérdés, hogy melyik csapat nyeri a 2002/2003-as lab­darúgó-bajnokságot. Az egyenlő pontszámmal élen álló két Vár­szegi-alakulat nem tett a másik­nak „szívességet", mindkettő be­hajtotta a 3 pontot. Papíron az FTC-nek volt nehezebb dolga, el­végre idegenben, Győrben lépett pályára. Aztán gyorsan kiderült, felesleges volt tartania a Rá­ba-partiaktól, Tököli duplájával már a 12. percben kialakította a 0-2-es végeredményt. A Fradira kullancs módjára tapadó MTK azt a Siófokot fogadta, amelytől néhány hete a Balaton partján csúfos vereséget szenvedett. Az­óta viszont jelentős formajavulá­son mentek keresztül a kék-fehé­rek, nem úgy a Csank-legénység, amely amióta megtudta, hogy be­fektető érkezhet a klubhoz, nem képes megismételni korábbi re­mek teljesítményét. így történt ez a Hungária körúton is, ahol na­gyon sima vereséget szenvedett. Végérvényesen eldőlt, hogy a Debrecen indulhat az UEFA-ku­pában. Erre Magyar Kupa-ezüst­érmesként eddig is jókora esélye mutatkozott, de most már nem múlik a sorsa azon, hogy bajnok lesz-e a Ferencváros vagy nem. A cívisvárosiak meggyőző játékkal győzték le az indiszponált, a ve­télytárs kapujára teljességgel ve­szélytelen Újpestet. Az alsóházban választ kap­tunk a legfontosabb kérdésre, Győrben kétszer örülhetett a Fradi. MTI-fotó: Szabados Zoltán nevezetesen arra, hogy melyik együttes követi a már korábban kiesett Dunaferr csapatát az NB I/B-be. A „választás" a Zalaeger­szegen elvérző Kispestre esett. Pedig Sasu büntetőből szerzett góljával a fővárosiak jutottak előnyhöz, de aztán az ellenáll­hatatlanul futballozó, klasszi­kus mesterhármast elérő Kene­sei Krisztián vezérletével köny­nyedén fordított a Zete. A 13-szoros bajnok Kispest 87 év után fordít hátat az élvonalnak. A piros-feketékkel ellentétben, nagyot alakítottak a Békéscsaba labdarúgói. A viharsarkiak Sop­ronban tudtak nyerni, méghoz­zá úgy, hogy az első találatot a hazaiak jegyezték. A bentmara­dás kiharcolása bravúr a javá­ból, erre csak nagyon kevesen számítottak korábban. Most már elmondható, remekül dön­töttek a vezetők, amikor a hajrá­ra Supka Attilát bízták meg a szakmai munka irányításával. Nagyot teljesített ő is és a csa­3-1 (2-0) Budapest, Hidegkúti-stadion, 2500 néző. Vezette: Megyebíró. Gólszerzők: Illés (30.), Silva (38.), Ju­hász (75.), ¡11. Csordás (90.). DEBRECEN-ÚJPEST Gólszerzők: Böőr (63.), Szekeres (70.). Kiállítva: Rósa D. (65. - Újpest). AZALLAS 1. FTC 2. MTK 3. Debrecen 4. Újpest 5. Siófok 6. Győr 3119 6 3119 6 31 13 13 3115 7 31 11 11 31 9 9 13 50 - 24 63 58- 34 63 57 - 38 52 54 - 40 52 44 - 43 44 40 - 48 36 pat is. Tét nélküli találkozón igazságosan megosztozkodott a pontokon a Dunaferr és a Vi­deoton. Felsőház: GYŐR-FERENCVÁROS 0-2 (0-2) Győr, 5 ezer néző. Vezette: Bede. Gólszerző: Tököli (8., 12.). MTK-SIÓFOK 2-0 (0-0) Debrecen, 6 ezer néző. Vezette: Solymosi. Alsóház: ZALAEGERSZEG-KISPEST 3-1 (2-1) Zalaegerszeg, 2500 néző. Vezette: Sza­bó R. Gólszerzők: Kenesei (22., 24., 63.), ill. Sasu (3.-1 l-esből). SOPRON-BÉKÉSCSABA 1-3 (0-0) Sopron, 2 ezer néző. Vezette: Makai. Gólszerzők: Tóth M. (47.), ¡11. Tóth Gy. (52., 57.), Megyesi (73.). DUNAFER R—VID EOTON 2-2 (1-0) Dunaújváros, 1500 néző. Vezette: Kiss B. Gólszerzők: Lengyel (21.), Nikolov (66,), ill. Vochin (58.), Róth (86.). Kiállítva: Nyúl (69. - Dunaferr). AZ ÁLLÁS 7. ZTE 31 15 7 9 61- 48 52 8. Videoton 31 11 7 13 45 - 39 40 9. Sopron 31 8 9 14 45 - 53 33 10. Békéscsaba 31 9 4 18 41- 70 31 11. Kispest 31 7 5 19 39- 65 26 12. Dunaferr 31 4 8 19 36- 68 20 A következő, befejező, 32. for­duló párosítása. Felsőház,- május 30. (péntek): Ferencváros-Deb­recen (18, m2), Újpest-MTK (18, m2), Siófok-Győr (18). Alsóház, május 31. (szombat): Video­ton-Sopron (18), Békéscsaba-Za­laegerszeg (18), Kispest-Dunaferr (18). SZÉLPÁL LÁSZLÓ Ronaldinho Angliában? PÁRIZS (MTI) Ronaldinho, a Paris Saint-Ger­main brazil labdarúgója hatal­mas megtiszteltetésnek tartja, hogy a Manchester United kí­vánságlistájának az élén szere­pel. - Libabőrös leszek, amikor be­legondolok, hogy Sir Alex Fergu­sonnal dolgozhatnék. Egyelőre még csak a pletykák hoztak ösz­sze a Manchester Uniteddel, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem érdekel a brit futball ­mondta a világbajnok. - Ameny­nyiben a PSG és a Manchester United megegyezik, akkor büsz­ke leszek arra, hogy Angliába szerződhetek. Totó BUDAPEST (MTI) A 21. hét mérkőzéseinek eredményei: 1. Debrecen-Újpest 2-0 1 2. Győri ETD-Ferencváros 0-2 2 3. MTK Hungária-Siófok 3-1 1 4. Bologna-Reggina 0-2 2 5. EmpoH-Parma 0-2 2 6. Internazionale—Perugia 2-2 X 1. Juventus-Chievo 4-3 1 8. Roma-ítalanta 1-2 2 9. Udinese—Lazio 2-1 1 10. Bielefeld-Hannover 0-1 2 11. Hamburg-Rostock 2-0 1 12. Hertha-Kaiserslautern 2-0 1 13. Mönchengladbach-Bremen 4-1 1 Pluszmérkőzés: 14. Schalke-Oayern München 1-0 1 Szegedi fordítás a meccs hajrájában LABDARUGÓ NB II Küzdelmes, hajtós és néhol jó színvonalú mérkőzésen Makón tudott nyerni az FC Szeged a labdarúgó NB II keleti csoport­jában. MAKÓ-SZEGED 2-3 (1-0) Makó, 700 néző. Vezette: Filus. Makó: Ménesi - Görög, Dálnaki, Kazán ­Sümeghy (Varga), Magyar - Bagi, Brak­szatórisz (dr. Széli), Gyenes (Mádi), Kis K. - Maróti. Edző: Kolozsvári János. Szeged: Halász - Gelbman (Bali), Mó­rocz, Puskás - Kulacsik, Bány, Babos, Csűri, Fábián (Krausz) - Dóra, Kurucsai. Edző: Szalai István. Gólszerzők: Maróti (2), ill. Kulacsik (2), Kurucsai. Igazán jó hangulatban kezdődhe­tett el az NB II keleti csoportjá­nak megyei rangadója. A találko­zó előtt negyedórával ugyanis kö­zel negyven fős szegedi és vásár­helyi szurkolóhad érkezett, ha­talmas zajjal, dobokkal, zászlók­kal. A biztatásra nem lehetett panasz, sőt a vendég drukkerek­hez sokszor csatlakoztak a hazai szurkolók is. A Makó találta meg hamarabb a saját ritmusát. Az ötödik perc­ben Maróti cselezgetett a bal ol­dalon, Gelbmanról Kis elé pat­tant a labda, aki gondolkodás nélkül lőtt, Halász pedig csak fi­gyelte, ahogy a bal felső sarok mellett centikkel zúgott el a já­tékszer. A kilencedik percben - a bajnokság rájátszásában egymás utáni öt meccset követően - gólt Nem a hazai kapuson, Ménesin múlt a Makó veresége. Fotó: Karnok Csaba kapott a Szeged. Gyenes iramo­dott meg a jobb oldalon, Maróti­hoz passzolt, a hazai gólvágó pe­dig ballal a hálóba belsőzött, 1-0. Pdlanatokkal a találat után Kula­csik félfordulatból leadott, 17 méteres lövése középre, a léc alá tartott, Ménesi bravúrral tolta fölé a labdát. A 26. percben Kula­csik lépett ki a jobb oldalon, so­kat tolt a labdán, és éles szögből leadott, lapos lövése Ménesi lá­báról pattant ki. A mérkőzés ezen szakaszát szegedi fölény jel­lemezte, rengeteg szöglettel és Bány révén óriási bedobásokkal. A hazai védelem azonban ekkor remekül állta a rohamokat. Igaz, a labdát nem birtokolták sokat Sümeghyék, de védekezésben minimális hibával fociztak. Az 51. percben egyenlített a Szeged. Bány beívelését Babos teljesen egyedül, az ötös sarkáról bólinthatta kapura, Ménesi is­mét a helyén volt. A szögletet Csúri adta be, Kurucsai pedig a rövidről a hálóba csúsztatott, l-l. Fokozta a nyomást a Szeged, a 62. percben Dóra egyedül vezet­hette kapura a labdát, kissé ki­sodródva tüzelt, Ménesi lábbal hárított. A 80. percben másod­szor került helyzetbe a Makó, és másodszor szerzett vezetést. Gyenes volt a feladó, hosszú indí­tását Maróti megtolta, majd 16 méterről lőtt. A labdába Halász ugyan beleért, de a játékszer a ka­puba csorgott, 2-1. A Szeged nem adta fel, és a hajrában megfordí­totta az eredményt. A 89. perc­ben Babos kiváló centerezésére a hosszún Kulacsik érkezett és bó­lintott, 2-2. A 91. percben Bány nagy bedobását Kurucsai meg­csúsztatta, Kulacsik rácsapott, el­húzta a kifutó Ménesi mellett, és ballal a hálóba gurított, 2-3. A Makó rendkívül jól használ­ta ki a lehetőségeit, sőt mond­hatjuk, hogy százszázalékosan. A Szeged azonban jobb erőnlété­vel és a töretlen hitének köszön­hetően győzött a jó hangulatú meccsen. Kolozsvári János: - Az a csa­pat, amelyik nem tudja kihasz­nálni a lehetőségeit, nem is érde­mel többet. Szalai István: - A győzelem a csapaté, a vereség az edzőé. Jók: Maróti, Gyenes, ill. Kula­csik, Csúri, Bány. Tbvábbi eredmények: Bőcs­Kazincbarcika 1-3, Nyíregyházi Kertváros-Ózd 1-0. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Nyíregyháza 30 18 7 5 60 - 22 61 2. Szeged 30 17 7 6 54- 28 58 3. Makó 30 16 5 9 55- 37 53 4. Kazincbarcika 30 15 7 8 10- 30 52 5. Ózd 30 13 6 11 59- 49 45 6. Bocs 30 10 2 18 44- 75 32 A következő, 31. forduló páro­sítása. Május 31. (szombat), 17: Szeged-Kazincbarcika, Ózd-Bőcs, Makó-Nyíregyházi Kertváros. M. J.