Délmagyarország, 2003. április (93. évfolyam, 76-100. szám)

2003-04-14 / 87. szám

HÉTFŐ, 2003. ÁPRILIS 14. • A DÉL SPORTJA» III. Már négy ponttal vezet a Ferencváros LABDARUGÓ NBI Megkezdődött a labdarúgó NB I-ben a felső- (1-6. hely) és az al­sóházi (7-12. hely) rájátszás. Az aranyéremért csatázó Fradi lé­péselőnybe került az általa le­győzött MTK-val szemben, míg a „végeken" a sorozatban 5. ve­reségét is elszenvedő Kispest le­csúszott a sereghajtó pozícióba. A sorsolás szeszélye folytán rög­tőn a felsőházi rájátszás első for­dulójában találkozott egymással a bajnoki aranyérem két legfőbb várományosa, a Fradi és az MTK. Küzdelmes mérkőzésen végül az otthon játszó zöld-fehé­rek nyertek, méghozzá egy teljes­séggel jogtalanul megadott II-essel. Hanacsek játékvezető olyanért ítélt büntetőt az FTC ja­vára, amit még a mezőnyben sem lett volna szabad lefújni, nemhogy a 16-oson belül. Öt és fél ezer debreceni druk­ker csalódottan hagyta el az Oláh utcai stadiont, ugyanis minden­re számítottak, csak arra nem, hogy a Győr pontot rabol. Még­hozzá úgy, hogy a házigazdák hetven percen át emberelőnyben futballoztak. Akárcsak a cívisvá­rosban, a Megyeri úton sem lát­hattak gólt a szurkolók. A kínos O-O-át a Siófok ellen produkálta a lila-fehér alakulat. Az évadban Szabó András tanítványai há­romszor - ebből kétszer a fővá­rosban - mérték össze tudásukat a náluknál 8-10-szer kisebb költ­ségvetéssel dolgozó Balaton-par­tiakkal. A mérleg: két döntetlen mellett egy Siófok-győzelem. Az alsóházban egyre jobban szorul a hurok a Kispest nyaka körül. Hiába tartottak a téh átiga­zolás alatt játékosfronton nagy­bevásárlást, hiába szerződtették edzőnek Őze Tibort, hiába lett résztulajdonosa a klubnak az egy­kori MLSZ-eLnök Kovács Attila, a csapat rosszabb, mint bármikor. A csabai 3-l-es zakó - a hazaiak összes gólját Megyesi lőtte - már ötödik a sorban. Mit lehet ilyen helyzetben csinálni? Természete­sen edzőt kell váltani. Ezt tették Kispesten is, Őze utódja az együt­tes egykori játékosa, Duió fózsef lett, aki ideiglenesen szakmai ta­nácsadóként irányítja az NB I/B (vagy a megszűnés?) felé száguldó XIX. kerületieknél a munkát. Fehérváron a tavasszal kimagas­lóan teljesítő Videoton 2-0-ra le­győzte a Zalaegerszeget. Eddig rendben is lenne a dolog, csakhogy a piros-kékek kiesésre ítélt gárdájá­ból szinte már legyőzhetetlen csa­patot - hat meccsből 15 pontot gyűjtöttek - fabrikált tréner, Bics­kei Bertalan bejelentette: „Ke­rek-perec kijelentem, hogy semmi­képp sem maradok Székesfehérvá­rott, sőt még az is előfordulhat, hogy befejezem az edzősködést". Egyelőre csak az érdekelt felek tud­hatják, hogy mi lehet a háttérben... Sopronban meglepetésre a hazaiak nembírtakaDunaferr-rel. Felsőház: FERENCVÁROS-MTK 2-1 (l-l) Budapest, Üllői út, 7354 néző. Vezette: Hanacsek. Gólszerzők: Leandro (16.), Lipcsei (65. — 11-esbői), ill. Illés (36.). Kiállítva: Bognár (54. - FTC). DEBRECEN-GYŐR 0-0 Debrecen, 5500 néző. Vezette: Fábián. Kiállítva: VinczeG. (90.), ill. Fűzi K. (19.). ÚJPEST-SIÓFOK 0-0 Budapest, Megyeri út, 2031 néző. Vezet­te: Szabó R. Alsóház: BÉKÉSCSABA-KISPEST 3-1(2-0) Békéscsaba, 3 ezer néző. Vezette: Hajdó. Gólszerzők: Megyesi (23., 38., 87.), ill. Hercegfalvi (51.). SOPRON-DUNAFERR l-l (1-0) Sopron, 1900 néző. Vezette: Kassai. Gólszerzők: Javrujan (40.), III. Lengyel (68.). VIDEOTON-ZTE 2-0 (0-0) Székesfehérvár, 3 ezer néző. Vezette: Bede. Gólszerzők: Tóth N. (52.), Korsós (81.). A FELSŐHÁZ ALLASA 1. FTC 2. MTK 3. Újpest 4. Debrecen 5. Siófok 6. Gyér 231G 3 23 14 5 23 12 5 23 10 10 23 8 9 23 9 6 43- 18 51 43- 23 47 45- 29 41 44 - 30 40 28- 27 33 35 - 35 33 AZ ALSQHA2 ALLASA 7. Videoton 8. Zalaegerszeg 9. Sopron 10. Dunaferr 11. Békéscsaba 12. Kispest 8 6 9 8 6 9 31- 30 30 37 - 38 30 6 6 11 34 - 37 24 4 7 12 29 - 44 19 5 2 16 28- 60 17 23 4 3 16 28 - 54 15 SZÉLPÁL LÁSZLÓ Schmeichel búcsúzik LONDON (MTI) Az idény végén visszavonul az aktív játéktól Peter Schmeichel, a Manchester City dán kapusa. - A szívem még vinne előre, de nap mint nap érzem, hogy a tes­tem már nem kér a sanyargató edzésekből - mondta a 39 éves hálóőr. - Mindig is mondtam, Totó BUDAPEST (MTI) A15. hét mérkőzéseinek eredményei: L Bayern München-Bremen 0-1 2 2. Bietefefd-1860 München 2-1 1 1 Hamborg-Dortmund l-l I 4. Hertha BSC-Bochum 1-0 1 5. Kaiserslautern-Rostock 1-0 1 6. Mönchengladbach-Nürnberg 2-0 1 7. VIS Stuttgart-Leverkusen 3-0 1 8. Wolfsburg-Hannover 1-0 1 9. Intemazionale-Milan 0-1 2 10. EmpoK-Chievo 2-1 1 IL Modeea-Uzio 0-0 X 12. Roma-Parma 2-1 1 IL Üdlnese-Btescia 0-0 K Pleszmérkózés: 14. Mopa-Iwente lapzárta után hogy ha elérkezik ez a pillanat, akkor abbahagyom a futballt. Schmeichel 129 alkalommal szerepelt hazája válogatottjában, s 1992-ben az Európa-bajnok együttes egyik legjobbja volt. Legnagyobb klubsikerét a Man­chester Uniteddel érte el: 1999-ben Bajnokok Ligáját nyert az angol sztárcsapattal. Kótai Mihály győzelme ÖKÖLVÍVÁS LONDON (MTI) A londoni gálán 22. profi ökölvi­vómeccsét is megnyerte Kótai Mihály, aki ezúttal a brit Darren Rhodes-t verte pontozással. A 10 menetes nagyváltósúlyú összecsapáson nem forgott ve­szélyben Kótai sikere. A WBF vi­lágbajnoki övének megszerzésére készülő magyar bokszoló eddigi találkozóinak pontosan a felét, tizenegyet nyerte kiütéssel. A Makó sorrendben harmadszor játszott döntetlent Félidőnyi jó szegedi játék LABDARUGÓ NB II A labdarúgó NB II Szabolcs-Ga­bona csoport felsőházának má­sodik fordulójában az FC Sze­ged kétgólos győzelmet aratott hazai pályán a Bőcs ellen, míg a Makó az Ózddal ikszelt. FC SZEGED-BŐCS 3-1 (2-0) Felső Tisza-parti stadion, 100 néző. Ve­zette: Hadnagy. Szeged: Halász - Gelbmann, Mórocz, Krausz - Kulacsik, Csűri, Bány, Puskás, Fábián (Kiss Z.) - Dóra, Kurucsai (Rácz). Edző: Szalai István. Bőcs: Szerencsi - Simon, Farkas J„ Ta­kács - Sipos, Nagy (Vodila), Szakszón, Irhás (Török), Vass - Kulcsár S„ Gaál (Ondó). Játékos-edző: Kulcsár Sándor. Gólszerzők: Dóra (2), Bány, ¡11. Sípos. Már a 3. percben tapsolhattak a nézők, ugyanis a Bány felvágásá­ért megítélt 20 méteres szabadrú­gást Dóra remek mozdulattal a kapu jobb sarkába csavarta, 1-0. Ezt a momentumot leszámítva is elmondható, hogy a Szeged jól kezdte a meccset, helyzetek soka­ságát dolgozta ki. A vendégek há­lát adhattak a játékvezetőnek, hogy Csúri lerántásáért nem adott 1 l-est a házigazdáknak. Ezt a szituációt még megúszták a lá­togatók, de két perc múlva már mehettek közepet kezdeni. Ekkor Bány balról pontosan Dóra fejére ívelt, aki 5 m-ről fejjel továbbítot­ta a labdát a bőcsiek kapujába, 2-0. Nem csak eredményesen, szemre is tetszetősen futballozott a Szeged, ha egy kicsivel jobban koncentrálnak a játékosok, vagy szerencsésebbek, gólkülönbséget javíthattak volna az első játék­részben. Az első bocsi helyzetre az 52. percig kellett várni. Ekkor még azt lehetett gondolni, mindez a véletlen számlájára írandó. Mint később kiderült, a feltételezés té­vesnek bizonyult, ugyanis, a szü­net után a hazaiak visszaesésével egyenesen arányosan a vendégek kerültek fölénybe. Lényegesen bátrabbá váltak, mint az első já­A Szeged támadója, Dóra (jobbról a második) kétszer is betalált a Bőcs kapujába. Fotó: Gyenes Kálmán tékrészben, ennek következtében egyre sűrűbben előfordultak a há­zigazdák kapujánál. A 75. perc­ben Halász kapus még bravúrral védte Török lövését, azonban két perc múlva már ő is tehetetlen­nek bizonyult Sipos bombájával szemben, 2-1. A nyírségiek min­dent egy lapra feltéve rohamoz­tak, azonban egyenlíteniük nem sikerült, sőt; még ők kaptak gólt a 90. percben. Egy hosszan előrerú­gott labdát a Bőcs védője, Farkas elvétett, így Csúri és Bány egye­dül húzott kapura, a páros jelenet végén előbbi átadását az utóbbi 10 m-ről gurította a hálóba, 3-1. Szalai István: - Mint minden győzelemnek, ennek a sikernek is van értéke. Jók: Dóra, Csúri, Bány, ill. Kulcsár S., Sipos. SZÉLPÁL LÁSZLÓ MAKÓ-ÓZD 0-0 Makó, 300 néző. Vezette: Török. Makó: Kovács K. - Sümeghy, Oálnaki, Magyar, Kazán - Bagi, Varga (Mádi), Kis K„ Krucsó (dr. Széli) - Maróti, Görög. Edző: Kolozsvári János. Ózd: Uhrin - Wettorazzi, Ács, Bócz, Tóth - Penti, Kádár, Kun, Sivák - Konyha (Bú­za), Slmkó (Váradi). Edző: Fitos József. Kiállítva: Wettorazzi. Az első félórában simán eldönt­hette volna a mérkőzést a hazai gárda. Már a kezdés után kima­radt egy helyzet, majd utána két­szer a kapufa hárított. Előbb egy kipattanó után Bagi a jobb oldal­ról, 18 méterről lőtt a lécre, majd Varga öt méerről mellécsúszta­tott. Aztán Bagi beadása után Ma­gyar megnézte magának a jobb al­só sarkot, ám a labda a kapufán landolt. Az Ózd antifociját ebben az időszakban eredményesen akadályozták meg a hazaiak, ám a legfontosabb, a gól elmaradt. A második félidőben bánhatták igazán a makóiak, hogy bőkezű­en bántak a lehetőségekkel. Ek­kor már csak két apró helyzetük volt, ám Varga lövését Uhrin véd­te, előtte pedig Magyar lőtt kevés­sel mellé. A vendégeknek eszük ágában sem volt sokat foglalkoz­ni a támadásokkal, az egyetlen ilyen próbálkozásukból a 83. percben Bócz húsz méterről fölé­emelt. A 85. percben Wettorazzi szándékosa, hátúból megrúgta Mádit, azonnal villant a piros lap. Kolozsvári János: - Gödörben vagyunk, már négy meccsen nem tudtunk nyerni. Jók: Bagi, Magyar, Dálnaki, Kazán, ill. Ács, Bócz. Tbvábbi eredmény: Nyíregyhá­zi Kertváros-Kazincbarcika 1-0. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Nyíregyháza 24 1 5 5 4 51- 19 50 2. Makó 24 14 5 5 46 - 25 47 3. Ózd 24 12 5 7 55- 39 41 4. Szeged 24 11 7 6 38- 26 40 5. Kazincbarcika 24 11 6 7 58 - 27 39 6. Bécs 24 10 2 12 40- 51 32 A következő forduló párosítá­sa. Április 19. (szombat), 17 óra: Szeged-Makó, Ózd-Nyír­egyháza. Április 20. (vasárnap), 17: Kazincbarcika-Böcs. Veretlen megyei hét vége LABDARUGÓ NB III A Csongrád megyei NB III-as labdarúgócsapatok a hétvégi fordulóban hét pontot szerez­tek. Az Algyő és a Szentes hazai pályán győzött, míg a HFC a Fegyvernek otthonában ikszelt. MUNKATÁRSAINKTÓL SZENTES-KONDOROS 2-0 (2-0) Szentes, 400 néző. Vezette: Szabó. Szentes: Bíró - Márics, Erdei, Kerepecz­kí (Kelemen), Tóth Cs. - Szarvas, Koncz, Tóth Kovács, Kurucsai - Török (Mátyás), Pállnkó (Juhos). Edző: Bozóki Zoltán. Gólszerzők: Török, Szarvas. Hazai helyzetekkel kezdődött a találkozó, s a szentesi fölény a 14. percben érett góllá. Ekkor Koncz végezhetett el szabadrúgást, amit Török 7 méterről fejjel megcsúsz­tatott és a játékszer a hálóban lan­dolt, 1-0. A 30. percben egy gyors, látványos akció végén Szarvas 10 méterről Nagy felett átemelve ju­tatta a kapuba a bőrt, 2-0. A szü­net után is szentesi fölény és ki­maradt ziccerek jellemzték a mér­kőzést. Bozóki Zoltán: - Megérdemel­ten győztünk a jól játszó ellenfél­lelszemben. Jók: Szarvas, Koncz, Tóth Cs., ill. Nagy, Gombár, Kiszely. ALGYŐ-BÉKÉS 4-0 (2-0) Algyő, 200 néző. Vezette: Munkácsi. Algyő: Dénes - Varga, Gábor, Pécsek, Rau - Daróczi (Koncz), Krajczár, Kiszner (Gál), Podonyi-Terhes (Miklós), Az algyői meccsen a Békés rogyott térdre. Fotó: Miskolczi Róbert Brinszky. Játékos-edző: Brinszky Adrián. Gólszerzők: Terhes (2), Miklós, Brinszky. Az Algyő az első tízpercben tűzi­játékot rendezett a békési kapu előtt, ekkor még kimaradtak a helyzetek. Az ezt követő időszak­ban mezőnyjáték alakult ki, a ka­pu nem forogtak veszélyben. A 31. percben egy baloldali akció végén Daróczi beadását Terhes fordulásból lőtte a hálóba, 1-0. A 44. percben Brinszky a félpályá­ról indulva a kapuig nyargalha­tott és növelte az előnyt, 2-0. Fordulás után, a 68. percben egy formás akció zárásaként Terhes talált a hálóba, 3-0. A végered­ményt a 78. percben a csereként beállt Miklós állította be, 4-0. Brinszky Adrián: - Időnként tetszetősen focizva meggyózó si­kert arattunk. Jók: Terhes, Rau, Podonyi, Brinszky, ill. Fejes, Kasik. FEGYVERNEK—HFC l-l (1-0) Fegyvernek, 400 néző. Vezette: Scsitovics. HFC: Szabó - Huszár, Marczinka, Papp, Borbás Zs. - Sipos, Nagy, Tóth (Horváth), Antal, Borbás R - Szűcs. Edzők: Antal Ferenc, Rostás Károly. Gólszerzők: Földi, ill. Szűcs. A meccs első helyzetét a hazaiak dolgozták ki, mégpedig már a 3. percben. A 16-oról Földi lőtt, Sza­bó pedig védett. A 17. percben bal oldali beívelés után Földi öt méter­ről a hálóba kotorta a labdát, l—O. A folytatás a kapufákról szólt. A 35. percben Szűcs 1 l-esből, a 63. percben Földi 25 méteres szabad­rúgásból bombázott a lécre. Követ­kezett a 68. percben Faragó A, aki éppen a felső és oldalsó kapufa ta­lálkozását találta tehbe. A lécforgá­csolás közepette Szűcs a 70. perc­ben bal oldali beadásból egyenlí­tett, majd a 85. percben kavaro­dást követően Marczinka ismét a kapufát tesztelte. Rostás Károly: - Sok hiba jelle­mezte a találkozót, összességé­ben a döntetlen igazságos. Jók: Földi, Faragó A., ill. senki. Tbvábbi eredmények: Sza­jol-Karcag 0-1, Harta-Kisújszál­lás l-l, Rákóczifalva-Jászberény 1-2, Szarvas-Gyomaendrőd 2-1, Túrkeve-Jamina 0-1. A BAJNOKSÁG ÁLLASA 1. Szentes 2. Jászberény 3. Karcag 4. Atgyö 5. iamina 6. Kondoros 7. Kisújszállás 8. Rákóczifalva 9. Szarvas 10. HFC 11. Harta 12. Túrkeve 13. Szajoi 14. Gyomaendród 15. Fegyver lek 16.Békés 2018 1 1 71-1155 2012 4 4 42-19 40 1912 4 3 37­16 40 1911 1 7 40­26 34 2010 4 6 34-37 34 20 9 5 ( 39-3132 19 8 6 5 35-26 30 20 8 6 6 30-25 30 20 7 310 29­53 24 20 6 5 9 25-37 23 20 5 7 8 33­37 22 19 5 5 9 19-28 20 20 4 4 12 39-5316 20 4 313 30­48 15 19 4 2 13 34-5914 19 2 4 13 13­44 10