Délmagyarország, 2003. április (93. évfolyam, 76-100. szám)

2003-04-28 / 98. szám

HÉTFŐ, 2003. ÁPRILIS 28. • A DÉL SPORTJA* III. Algyői rangadósiker LABDARUGÓ NB III Az NB III-as labdarúgó-bajnok­ság hétvégi meglepetését a Szentesi TE szolgáltatta, amely a Fegyvernek otthonában vere­séget szenvedett. A megyei rangadón az Algyő és a HFC élvezetes, szórakoztató meccset vívott egymással, s az esélyek­nek megfelelően a házigazdák otthon tartották a pontokat. ALGYŐ-BFC 4-2 (2-1) Algyő, 200 néző. Vezette: Nemes. Algyő: Dénes - Rau, Gábor, Gál, Koncz ­Bodonyi, Krajczár, Miklós (Kiszner), Var­ga (Daróczi) - Terhes, Brinszky. Játé­kos-edző: Brínszky Adrián. Hódmezővásárhelyi FC: Szabó - Marczin­ka. Kovács (Sipos), Papp, Huszár - Nagy, Balogh, Szűcs, Borbás R - Borbás Zs„ An­tal. Edzők: Antal Ferenc, Rostás Károly. Gólszerzők: Varga (2), Kiszner, Brinszky, ill. Szűcs, Marczinka. A hazai csapat a 17. percben szerzett vezetést, ekkor Brinszky végzett el 22 méterről szabadrú­gást, ezt Szabó hárította, de a ki­pattanót Varga 5 méterről a háló­ba passzolta, 1-0. A 22. percben jött az egyenlítés, Szűcs vette be Dénes kapuját, l-l. Potyogtak a gólok: 2 perc múlva ismét az Al­gyónél volt az előny, Varga duplá­zott, bal oldalról jobbal lőtt a jobb felső sarokba, 2-1. A szüne­tig már nem változott az állás. A pihenő után is nyílt, támadófocit láthatott a publikum, s ezt az Al­gyónek sikerült gólokban is reli­zálni. Az 53. percben Kisznert ugratták ki, aki mintegy iO mé­terről helyezte el a játékszert a jobb alsó sarokba, 3-1. A játé­kos-edző, Brinszky sem akart le­maradni, a 75. percben a tizen­hatos jobb sarkiról vette be a hosszú alsót, 4-1. A végered­ményt a 85. percben, egy szögle­tet követő variáció után, Marc­zinka állította be, 4-2. Brinszky Adrián: - Remek han­gulatú rangadón a helyzetek alap­ján megérdemelten nyertünk. Rostás Károly: - A hazaiak példás hozzállása, gyózniakarása csakis sikert eredményezhetett. Jók: Varga, Krajczár, Gábor, ill. Balogh, Marczinka. FEGYVERNEK-SZENTES 3-2 (2-0) Fegyvernek, 300 néző. Vezette. Kárász. Fegyvernek: Tasi - Kapás, Zsemberi, Szász, Bata -Tukarcs (Lukács), Bohács, Csontos, Gyáni - Faragó Zs., Faragó A. Edző: Ollé János. Szentes: Bíró - Márics, E/dei, Kere­peczky, Kelemen - Szarvas, Koncz, Kuru­csai, Pálfi (Mátyás) - Török, Nana. Edző: Bozóki Zoltán. Gólszerzők: Faragó Zs., Bohács, Faragó A., ill. Koncz (1 l-esből), Erdei. Már a nyolcadik percben vezetés­hez jutott a hazai gárda. Egy ke­resztbe lőtt labdát elvétettek a vendégvédők, Faragó Zs. pedig öt méterről a kapuba passzolt, 1-0. A 27. percben Bohács futtából, 17 méterről remekül eltalálta a labdát, amely a bal sarokban kö­tött ki, 2-0. A 48. percben jött a szépítés: Szarvast ellökték a 16-oson belül, a büntetőt Koncz értékesítette, 2-1. A hajrához közeledve egyenlített a Szentes. Bal oldali beadásból Erdei két méterről bólintott a hálóba, 2-2. A 85. percben egy bedobást köve­tő kavarodásból Faragó A. helye­zett a kapuba, 3-2. Bozóki Zoltán: - A kimaradt helyzetek mellett szerencsénk sem volt. Jók: Tasi, Faragó A., ill. Kuru­csai, Kelemen. Ibvábbi eredmények: Rákó­czifalva-Gyomaendrőd 0-1, Túrkeve-Kondoros 2-0, Szarvas-Békés 5-2, Karcag-Jász­berény l-l, Szajol-Kisújszállás 3-2, Harta-Jamina 2-2. A BAJNOKSAG ALLASA 1. Szentesi TE 22 19 1 2 74- 14 58 2. Jászberény 22 13 5 4 50 - 21 44 3. Karcag 21 13 5 3 40- 18 44 4. Algyo 21 12 2 7 45- 29 38 5. Jatnina 22 10 6 6 38- 41 36 6. Kondoros 22 9 6 7 40 - 34 33 7. Kisújszállás 21 8 7 6 38- 30 31 8. Rákóczifalva 22 8 7 7 31- 27 31 9. Szarvas 22 8 4 10 36 - 57 28 10. Harta 22 6 8 8 38- 39 26 11. Túrteve 21 6 5 10 23- 32 23 12. HFC 22 6 5 11 27 - 42 23 13. Szajol 22 5 4 13 43- 62 19 14. Gyomaendrőd 22 5 3 14 31- 51 18 15. Fegyvernek 21 5 2 14 38- 63 17 16. Békés 213 4 14 19-5113 A következő forduló párosítása. Április 30. (csütörtök), 11 óra: Rá­kóczifalva-Szarvas; május 1. (pén­tek), 17 óra: Fegyvernek-Harta, Szajol-Túrkeve, Karcag-Algyői SK, Jászberény-Szentesi TE, Kis­új szállás-Hódmezővásárhelyi FC, Gyomaendrőd-Kondoros, Jami­na-Békés. A világos mezes algyőiek megérdemelt győzelmet arattak a Vásár­hely ellen. Fotó: Karnok Csaba Totó BUDAPEST (MTI) A17. hét mérkőzéseinek eredményei: 1. Sutok HU 4-2 1 1 Újpest-Debrecen 0-3 2 1 Fereecriros-íyór 14 1 4.1860 München—Dortmund 0-0 X 5. M'giadbach-Leyerkusen 2-2 X 6. Nottstnirg-Bayem München 0-2 2 7. Bieiefeld-Cottbus 2-2 K 1. Kaiserslaiitem-Bremen 1-0 1 9. Roma Wiían 2-1 1 10. Botogna-Chievo l-l X 1L Camo-Modena 0-0 X 11 Fnpoií-Udinese l-l K 11 Regina-Panna 0-0 X Pleszmérkézés: 14. Inter-Lazio lapzártánk irtán Bajor-ünnep BERLIN (MTI) A Bayern München véghezvitte azt a bravúrt, hogy már négy for­dulóval a befejezés előtt megsze­rezte a bajnoki címet a német labdarúgó Bundesligában. A ba­jor gárda szombaton kétgólos győzelmet (2-0) aratott a VfL Wolfsburg otthonában, ugyanak­kor első számú üldözője, a VfB Stuttgart csak döntetlenre (l-l) volt képes a vendég Hansa Ros­tock ellen. A bajorok előnye már 13 pont, azaz behozhatatlan. A müncheni együttes története 18. elsőségét ünnepelheti. Négy ponttal meglógott a Ferencváros első számú üldözőjétől, az MTK-tól Ilié kitömte az Újpestet LABDARUGÓ NB A labdarúgó NB I hétvégi for­dulójában két vaskos meglepe­tés született: a Siófok hazai kör­nyezetben átgázolt az MTK-n, a Debrecen pedig idegenben ta­nította móresre az Újpestet. A Győr feletti győzelmével négy pontra növelte előnyét a tabella élén a Ferencváros. Az elmúlt nyáron nagy tervekkel vágott neki a pontvadászatnak az Újpest. A negyedik kerületben bajnoki címről beszélt minden­ki, nem is alaptalanul, hiszen ru­tinos, sokszoros válogatottak ke­rültek akkortájt a lilákhoz. Idő­közben azonban kiderült, a csa­pat messze nem olyan jó, ahogy azt néhányan gondolták. Ma­napság már a bronzérem meg­szerzése is felérne egy kisebb bra­vúrral. fuhárék legutóbb a Deb­recen ellen, a Megyeri úti stadi­onban futballoztak kiábrándító­an. A Magyar Kupa döntőjébe ju­tott hajdúságiak a román Sabin Ilié klasszikus mesterhármasá­val játszi könnyedséggel szerez­ték meg mind a három pontot. Jellemző az újpesti közhangulat­ra, hogy a mérkőzés után a hazai ultrák Szabó András edző azon­nali leváltását követelték. Han­goskodásuk nem talált süket fü­lekre, tegnap délelőtt ugyanis a tréner lemondott posztjáról. A klub tulajdonosa, Lukács Ferenc elfogadta azt, viszont a megüre­sedett poszt betöltéséről még nem döntött. Ami Siófokon mostanság tör­ténik, az maga a csoda. Már az több mint bravúrnak számított, hogy az újonc az alapszakaszból a felsőházi rájátszásba jutott, de a sárga-kékeknek még ezt is sike­rült überelniük: a legjobbak kö­zött már csak a Csank-legénység veretlen. Szombaton a bajnokas­piráns, az utóbbi hetekben sűrűn botló MTK bánta, hogy össze­hozta a sors a minimális pénzért is szívvel-lélekkel futballozó Ba­laton-partiakkal. A Fradi már úgy lépett pályára a Győr ellen, hogy tudta, az aranyéremért zaj­ló versenyfutásban a legnagyobb vetélytársnak számító MTK ki­kapott. A jó hír túlságosan is megnyugtatta a zöld-fehéreket, akik rendkívül könnyen felejthe­tő, hibáktól hemzsegő meccsen Tököli góljával, ha nehezen is, de mégiscsak megszerezték a 18. győzelmüket. Az alsóházban tovább tart a Kispest, a Békéscsaba és a Duna­ferr közötti öldöklő harc a kiesés A Ferencváros Tököli Attila (balról) találatával nyert a Győr ellen. Regedei jócskán elkésett a közbe­avatkozással. MTl-fotó: Földi Imre elkerüléséért. A versenyfutásban lépéshátrányba került az újvárosi csapat, amely ezúttal Fehérvá­rott kapott ki 4-0-ra a Videoton­tól. A jobbik kieső helyen a Bé­késcsaba áll, de emiatt csak és ki­zárólag maguknak tehetnek szemrehányást a viharsarkiak. A Sopron elleni hazai találkozón a 20. percben ugyanis már 2-0-ra vezettek, sőt ezután helyzetek sokaságát hagyták kihasználatla­nul. Nagy árat fizettek érte, az utolsó félórában feltámadtak So­mogyiék, akik előbb szépítettek, majd az egyenlítés is összejött számukra. Amennyiben nyert volna a Békéscsaba, most két ponttal megelőzné az egy mecs­csel többet játszott Kispestet. A piros-feketék ugyan jól kezdtek a címvédő Zalaegerszeggel szem­ben, de a képzettebb futballistá­kat felvonultató vidéki gárda vé­gül mind a három pontot meg­szerezte. A menesztés előtt álló Bozsik Péter edzőnek biztosan nem volt rossz érzés az édesapjá­ról elnevezett stadionban győze­lemre vezetni csapatát. Felsőház: ÚJPEST-DEBRECEN 0-3 (0-1) Budapest, Megyeri út, 2026 néző. Vezet­te: Szarka. Gólszerzők: llie (24., 75.- 1 l-esből, 80.). SIÓFOK—MTK 4-2 (3-1) Siófok, 2500 néző. Vezette: Makai. Gólszerzők: Schwarcz (7., 24.), Schultz (22.), Fülöp (76.), ill. Czvitkovics (29., 71.-mindkettőt 1 l-esből). Kiállítva: dr. Fűzi (38. - MTK). FERENCVÁROS-GYŐR 1-0 (0-0) Budapest, Üllői út, 7246 néző. Vezette: Arany. Gólszerző: Tököli (13.). AZ ALLAS 1. FTC 2. MTK 3. Debrecen 4. Újpest 5. Siófok 6. Gyér 26 18 3 26 16 5 26 11 11 26 12 6 26 10 10 26 9 7 10 47- 2157 49 - 29 53 48 - 32 44 46 - 34 42 35- 31 40 37- 39 34 Korsós (13.), Pomper (45. -1 l-esből), Magasföldi (90.). KISPEST—ZTE 1-2 (l-l) Budapest, Bozsik-stadion, 1500 néző. Vezette: Sápi. Gólszerzők: Bárányos (17 ), ill. Kenesei (26.), Józsi (50.). BÉKÉSCSABA-SOPRON 2-2 (2-0) Békéscsaba, 2500 néző. Vezette: Szabó Zs. Gólszerzők: Hoffmann (11.), Tóth Gy. (20.), ill. Somogyi (61.), Javrujan (67.). AZ ÁLLÁS 26 11 6 9 46- 42 39 26 10 6 10 38 - 31 36 26 7 7 12 40- 45 28 27 6 3 18 35 - 60 21 Alsóház: VIDEOTON-DUNAFERR 4-0 (3-0) Székesfehérvár, 1000 néző. Vezette: Er­dős. Gólszerzők: Szabó T. (11. — 1 l-esből), 7. ZTE 8. Videoton 9. Sopron 10. Kispest 11. Békéscsaba 26 6 3 17 34- 65 21 12. Dunaferr 27 4 7 16 32- 58 19 A következő, 27. forduló páro­sítása. Alsóház, május 3. (szom­bat): Sopron-Videoton (i7), Za­laegerszeg-Békéscsaba (i9), a Dunaferr-Kispest találkozót már korábban lejátszották. Felsőház, május 3. (szombat): Győr-Sió­fok (i7), Debrecen-Ferencváros (18, m2|. Május 4. (vasárnap): MTK-Újpest( 18.30, m2). SZÉLPÁL LÁSZLÓ Folytatta menetelését a Szeged LABDARUGÓ NB II A labdarúgó NB II Szabolcs-Ga­bona csoportjának hétvégi for­dulójában az FC Szeged idegen­ben győzte le a Kazincbarcikát. A Makó egygólos vereséget szenvedett Nyíregyházán. KAZINCBARCIKA—FC SZEGED 0-1 (0-0) Kazincbarcika, 300 néző. Vezette: Gaál. Kazincbarcika: Nagy - Hanász, Bányai, Kovács Roland - Kovács Richárd (Bari), Engi, Harnócz, Kerekes, Sebők (Orosz) ­Kovács I., Deák. Edző: Koleszár György. Szeged: Halász-Gelbmann, Mórocz, Puskás - Kulacsik, Bali (Rácz), Babos, Bány, Krausz - Dóra, Kurucsai. Edző: Szalai István. Gólszerző: Gelbmann. A két jó formában lévő együttes csatája az első félidőben kiegyen­lített küzdelmet hozott. A kapuk mindössze kétszer forogtak ve­szélyben: előbb Deák 18 m-es szabadrúgása csak centikkel ke­rülte el Halász kapuját, majd Ku­lacsik lövését védte Nagy. A fordulás után felpörgette a játékot a Barcika, többet táma­dott, mint korábban, de ezeket az akciókat a szegediek védelme könnyűszerrel hárította. Az utol­só negyedóra egyértelműen a lá­togatók fölényében telt el. A 76. percben Kurucsai bal oldali szög­letét az ötös sarkánál Babos to­vább sarkalta, Gelbmann pedig 5 m-ről kapásból a kapuba bombá­zott, 0-1. Az utolsó öt percben a házigazdák kapusának, Nagynak kétszer is bravúrt kellett bemu­tatnia: előbb Dóra 25 m-es sza­badrúgásánál, majd Kurucsai kö­zeli fejesénél védett nagyot. Szalai István: - Tipikus egygó­los mérkőzésen nem érdemtele­nül szereztük meg a győzelmet. Jók: Nagy, Deák, Engi, ill. Mó­rocz, Bány, Babos, Puskás, Kuru­csai, Dóra. SZ. L. NY. KERTVÁROS-MAKÓ FC 1-0 (1-0) Nyíregyháza, 500 néző. Vezette: Strehó. Nyíregyháza: Balogh - Hegedűs, Már­ton, Ambrusz, Homman - Domonkos (Varga), Illyés, Bessenyei, Czipf—Le­hoczky (Fekete), Ignácz (Paulik). Edző: Huszák Géza. Makó: Ménesi - Görög, Magyar, Dálnaki, Kazán - Bagi, Brakszatórisz (Gyenes), Kis, Varga, Krucsó (dr. Széli) - Maróti. Edző: Kolozsvári János. Gólszerző: Márton. Az utóbbi hetekben gyengélkedő Makó jól tartotta magát: előbb Maróti pöckölt bele egy labdába, ám az Balogh zsákmánya lett, majd Krucsó célozta meg a rövid felső sarkot. Fél métert tévedett. Eközben a 40. percben, az addig csak távoli lövésekkel - ered­ménytelenül - próbálkozó hazai­ak szereztek vezetést. A csapat­kapitány Márton balösszekötő helyéről, 30 méterről végezhetett el szabadrúgást. A laposan meg­lőtt labda megcsúszott a füvön, elment a lábak között, és jobb al­só sarokban kötött ki, 1-0. A második játékrészben táma­dásban sokkal aktívabb Makót láthatott a közönség. Teljesen be­szorította az előnye tartására tö­rekvő Kertvárost. Komoly lehető­sége azonban így sem akadt a ven­dégeknek, a beíveléseket és indítá­sokat Balogh kapus, illetve a véde­lem hatástalanította. Igyekezett a Makó, ám sehogy sem sikerült be­préselnie az egyenlítő gólt, sőt, a 88. percben Hegedűs bombájánál Ménesinek bravúrral kellett véde­nie. így ki lehet kapni, - mondhat­ják sokan -, ám a tényen ez sem­mit sem változtat: a Makó soro­zatban hatodik meccsén is nyeret­len maradt. Kolozsvári János - Nem érde­meltünk vereséget, sajnos to­vábbra sem tudunk gól lőni. Jók: Balogh, Márton, Czipf, Homman, ill. Dálnaki, Bagi. További eredmény: Bőcs-Ózd 1-3. AZALLAS 1. Nyíregyháza 2. Makó 3. Szeged 4. Ózd 26 16 6 4 53- 20 54 26 14 5 7 46 - 31 47 26 13 7 6 44- 26 46 26 13 6 7 59- 41 45 5. Kazincbarcika 26 12 6 8 63- 29 42 6. Bocs 26 10 2 14 42- 59 32 A következő forduló párosítása. Május 3. (szombat), 17: Ózd-Ka­zincbarcika, FC Szeged-Nyíregy­házi Kertváros. Május 4. (vasár­nap), 17: Makó FC-Bőcs.