Délmagyarország, 2003. április (93. évfolyam, 76-100. szám)

2003-04-22 / 93. szám

KEDD, 2003. ÁPRILIS 22. •A DÉL SPORTJA" III. A Balatonba fulladt a Ferencváros LABDARUGÓ NB I Újra egy pont különbség van csak a labdarúgó NB I első két helyezettje közt, mivel a Fradi kikapott Siófokon, míg az MTK legyőzte a Debrecent. Az alsó­házban a Kispest új szakmai igazgatója, Duró József immár másodszor vezette győzelemre csapatát. A rájátszás második fordulója már pénteken elkezdődött. A felsőházi Győr-Újpest mérkőzé­sen gól nem született, ám két piros lapot kiosztott a bíró. A meccs után a hazai tréner, Varga Zoltán elégedett volt a csapata játékával, sőt minden labdarú­góját dicsérte. Mi lesz, ha egy­szer gólt is szereznek, vagy ne­tán nyernek? Hiába szerepeltek a Balaton partján a ferencváro­siak, nem tudtak az örömben (sem) fürdeni. Schwarz találatá­ra Leandro ugyan válaszolt, de a 88. percben a Csűnk-bébi, a Fra­dinál is focizott Fülöp tizen­egyese a Siófoknak hozta meg a három pontot. Gyorsan vissza­vágott a 6-1-es kupavereségért az MTK a Debrecennek. A fővá­rosi kék-fehérek Zavadszky gól­jával nyerték meg a találkozót, így a Fradi veresége következté­ben ismét egy pontra csökkent a két Várszegi-gárda közötti kü­lönbség. Igazán sikeresnek mondhatja magát a Kispest frissen kineve­zett szakmai vezetője, Duró Jó­zsef. Az egykori válogatott játé­kos előbb hétköznap Dunaújvá­rosban, majd a hét végén hazai pályán a Videoton ellen vezette győzelemre a csapatát. Belelen­dült a Békéscsaba, amely a Kis­pest után a Dunaferrt verte meg, ráadásul idegenben. Az egykori csongrádi támadó, Tóth György csereként beállva szer­zett két gólt. A Zalaegerszeg is remekelt, Kenesei két találatá­nak is köszönhetően magabizto­san nyert saját közönsége előtt a mindenkire veszélyes Sopron­nal szemben. A fordulót egyéb­ként nem övezte túl nagy érdek­lődés. Siófokon nyolc, míg a za­lai városban négy ezren szurkol­tak, a többi négy helyszínen vi­szont összesen 4500-an. Lassan jön a jó idő, ám a drukkerek csak nem akarnak kimerészked­ni a szabadba,. Legalábbis úgy tűnik, focimeccs miatt nem­igen. Eredmények, az 1-6. helyért: GYŐR-ÚJPEST 0-0 Győr, 1500 néző. Vezette: Szabó Zs. Kiállítva: Kartelo (34.), ill. Tamási (62.). SIÓFOK-FTC 2-1 (1-0) Siófok, 8000 néző. Vezette: Szarka. Gólszerzők: Schwarz (18.), Fülöp (88., 1 l-esből), ill. Leandro (50.). MTK-DEBRECEN 1-0 (1-0) Budapest, Hidegkúti-stadion, 1000 néző. Vezette: Arany. Gólszerző: Zavadszky (14.). A FELSŐHÁZ ÁLLÁSA 1. FTC 2. MTK 3. Újpest 4. Debrecen 5. Siófok 6. Győr 24 16 3 24 15 5 24 12 6 24 10 10 24 9 9 24 9 7 20 51 23 50 29 42 3140 28 36 35 34 A 7-12. helyért: KISPEST-VIDEOTON 1-0 (1-0) Budapest, Bozsik-satdlon, 1000 néző. Vezette: Solymosl. Gólszerző: Torghelle (42.). DUNAFERR-BÉKÉSCSABA 0-4(0-1) Dunaújváros, 1000 néző. Vezette: Drucskó. Gólszerzők: Vincze (16.), Kovács N. (56.), Tóth Gy. (68., 90.). ZTE-SOPRON 4-1 (1-0) Zalaegerszeg, 4000 néző. Vezette: Világi. Gólszerzők: Kenesei (5., 1 l-esből, 60.), Kocsárdi (58.), Koplárovlcs (73.), ill. Tóth M. (65.). AZ ALSOHM ÁLLÁSA 7. ZTE 24 9 6 9 41- 39 33 8. Videoton 24 8 6 10 31- 31 30 9. Sopron 23 6 6 11 34 - 37 24 10. Kispest 25 8 3 16 32- 55 21 11. Békéscsaba 24 6 2 16 32 - 60 20 12. Dunaferr 25 4 7 14 30 - 51 19 A következő forduló párosítá­sa, április 23., szerda, az 1-6. he­lyért, 17 óra: Győr-MTK, 18: Fe­rencváros-Újpest, 19: Debre­cen-Siófok. A 7-12. helyért, 15: Dunaferr-Zalaegerszeg, 17: Sop­ron-Kispest, 19: Videoton-Bé­késcsaba. M. J. Sprinttávon kezdtek MUNKATÁRSUNKTÓL A pénzdíjas Sprint-kupával meg­kezdődött a kajakosok és kenusok számára a szabadtéri, síkvízi idény. Az eseményt a fővárosban, a Hajó­gyári-öbölben rendezték meg, a táv pedig 200 méter volt. A viadalon öt számban hirdettek elsőt, ebből há­romban ezüstérmet szereztek a Démász-Szegedi VE sportolói. A férfiaknál KI-ben Hegedűs Róbert, K2-ben a Vasas, Almási duó, Totó BUDAPEST (MTI) A16. hét mérkőzéseinek eredményei: 1. Kispest-Videoton 1-0 1 2. Siófok-Ferencváros 2-1 1 3. MTK-Debrecen 1-0 1 4. Brescia—Internazionale 0-1 2 5. Milan-Empoli 0-1 2 6. Modena-Bologna 3-2 1 7. Perugia-Atalanta 1-0 1 8. Juventus-Roma 2-1 1 9. Bremen-Wolfsburg 0-1 2 10. Dortmund-Bayern München 1-0 1 11.1860 München-Hamburg 1-1 I 12. Rostock-Hertha 0-1 2 13. Bochum-VfB Stuttgart 3-1 1 Pluszmérkózés: 14. Leverkusen-Schalke 04 1-3 2 C1 -ben loób Márton ért a célba má­sodikként. Rajtuk kívül K2-ben a fiatal Börcsök, Csamangó páros végzett a harmadik helyen. A győztesek, illetve a szegediek eredményei, férfiak, KI: 1. Kollár Tamás, 2. Hegedűs Róbert (Dé­mász-Szeged). K2: 1. Kökény, Ba­bella, 2. Vasas, Almási, 3. Bör­csök, Csamangó (utóbbi kettő Démász-Szeged). Cl: 1. Malom­soki, 2. Joób (Démász-Szeged). C2: l.Bozsik, Kovács G. Nyeremények BUDAPEST (MTI) A Szerencsejáték Rt. tájékoztatása szerint a 16. fogadási heti totó és góltotó nyereményei a következők. Totó:13 plusz egy és 13 talála­tos szelvény nem volt. 12 talála­tos szelvény 5 darab, nyeremé­nyük egyenként 562 ezer 323 fo­rint. 11 találatos szelvény 131 darab, nyereményük egyenként 21 ezer 463 forint. 10 találatos szelvény 1639 darab, nyeremé­nyük egyenként 2859 forint. Góltotó: 6 és 5 találatos szel­vény nem volt. 4 találatos szel­vény 9 darab, nyereményük egyenként 9314 forint. A18. perctől létszámhátrányban futballozott a Makó FC Kiütéses szegedi győzelem LABDARUGÓ NB II Csongrád megyei rangadót ren­deztek a labdarúgó NB II Sza­bolcs-Gabona csoport felsőhá­zában (1-6. hely). Meglepetésre a második helyen álló Makó FC kiütéses vereséget szenvedett az FC Szeged otthonában. FC SZEGED-MAKÓ FC 5-0(1-0) Felső Tisza-parti stadion, 400 néző. Ve­zette: Demeter. Szeged: Halász - Gelbmann, Mórocz, Puskás - Kulacsik, Babos, Bányl, Csúri, Fábián - Kurucsai, Dóra (Bali). Edző: Szalai István. Makó: Kovács K. (Ménesi) - Görög, Dál­naki, Magyar, Kazán - Bagi, Sümeghy, Kis K. (Brakszatórisz), Krucsó - Marótl, Mádi. Edző: Kolozsvári János. Gólszerzők: Dóra, Kurucsai, Bány, Fábi­án, Bali. Kiállítva: Sümeghy. A szegedi szurkolók a meccs előtt előszeretettel emlegették a két gárda őszi, alapszakaszbeli (4-0) mérkőzését. Persze, a makói drukkerektől azonnal érkezett a válasz: „Ludas Matyi is három­szor adta vissza a kölcsönt Döb­rögi uraságnak." Egyébiránt az utóbbi időszakban jobb formát mutató szegediek készülhettek nyugodtabban a megyei derbire,- a kék-fehér-feketék önbizalmát a kiváló hazai mérlegük is növelte. Móroczék a most zajló évadban a tizenkét otthoni találkozójukból tizet megnyertek, kettőn pedig döntetlenre (Kazincbarcika, Bak­talórántháza| végeztek. Kis szerencsével már a 3. perc­ben megszerezhette volna a veze­tést a Szeged. Történt ugyanis, hogy Kurucsai beadása kissé le­csúszott, de így lett veszélyes, Kovács K. csak nézte, ahogy a labda a bal oldali kapufáról visz­szapattant a mezőnybe. Az első tíz percben a Szeged játszott fö­lényben, ekkor a Makó képtelen volt eljutni a hazaiak 16-osáig. Az iramra nem lehetett panasz, küzdöttek rendesen a játékosok, rengeteg volt a párharc. Már-már Jellemző kép a meccsről. A szegedi Puskás átrobog a földön fekvő makói Marótin. Fotó: Karnok Csaba kezdtek magukhoz térni a vendé­gek, amikor történt valami. A 18. percben Csúri és Sümeghy harcolt a labdáért, eközben az utóbbi megütötte a házigazdák középpályását. A makóinak ed­dig tartott a mérkőzés, Demeter bíró ugyanis kiállította a sport­szerűtlen labdarúgót. Érdekes módon, a létszámfölényben fut­ballozó szegediek nem tudtak mit kezdeni a váratlan szituáció­val, mintha őket zavarta volna meg jobban a kiállítás. Kemény volt a meccs, a játékvezető sűrűn nyúlt a zsebéhez a sárga lapért, sokszor használta a sípját. Aztán a 40. percben megszerezte a ve­zetést a Szeged. Csúri jobbról ívelt szögletből középre, Kovács K. a gólvonalon ragadt, Magyar lemaradt, Dóra pedig 5 m-ről a léc alá fejelte a labdát, 1-0. A fordulás után is derekasan küzdött a Makó, de egy buta hiba megpecsételte a sorsát. A 58. percben Krucsó haza akarta ka­pusának fejelni a labdát, de sen­kitől sem zavartatva szögletre bó­lintott. Csúri megint jól lőtte be a labdát, Dóra az ötös sarkáról a bal oldali kapufára csúsztatott, az onnan lecsurgó játékszert Kuru­csai közvetlen közelről a léc alá vágta, 2-0. A 64. percben, miu­tán Kulacsik a jobb oldalon hintá­ba ültette Kazánt, pontosan adott középre, Bány pedig 13 m-ről bal­lal kilőtte a bal sarkot, 3-0. Ha egy üzlet beindul... Három perc múlva Csúri kitűnő ütemben tá­lalt a balösszekötő helyén egye­dül robogó Fábián elé, aki a kifutó Kovács K. mellett 14 m-ről a ka­puba helyezett, 4-0. A 77. perc­ben Dóra pazar mozdulatú, szép­ségdíjas lövése a jobb oldali kapu­fán csattant. A 80. percben a ma­kóiak csereként beállt kapusa, Ménesi került afférba a szegedi ultrákkal. Utóbbiak egy része át­ugrált a kerítésen és fenyegetően elindult a hálóőr felé. Még sze­rencse, hogy a rendezők ott te­remtek, és ha csak kisebb csete­paté árán is, de sikerült megfé­kezni az indulatokat. A szegedi gólparádét a 87. percben a mind­össze pár perce pályán lévő Bali fejezte be. Kurucsai lövését még bravúrral védte Ménesi, a kipat­tanó labdát a fiatal támadó 7 mé­terről tessékelte a hálóba, 5-0. Szalai István: - Örömmel tölt el, hogy jó játékkal sikerült nyer­nünk. Gratulálok a csapatnak. Kolozsvári János: - Mifelénk tovább tartanak a böjti hetek. Jók: Gelbmann, Kulacsik, Bány, Csúri, Dóra, ill. senki. Tbvábbi eredmények: Ózd­Nyíregyházi Kertváros l-l, Ka­zincbarcika-Bőcs 5-1. A BAJNOKSÁG ÁLLASA 1. Nyíregyháza 25 15 6 4 52- 20 51 2. Makó 25 14 5 6 46 - 30 47 3. Szeged 25 12 7 6 43 - 26 43 4. Kazincbarcika 25 12 6 7 63 - 28 42 5. Ózd 25 12 6 7 56 - 40 42 6. Bocs 25 10 2 13 41- 56 32 A következő forduló párosítá­sa. Április 26. (szombat), 17 óra: Bőcs-Ózd. Április 27. (vasárnap), 17: Nyíregyházi Kertváros-Makó, Kazincbarcika-Szeged. SZÉLPÁL LÁSZLÓ Nana döntött Vásárhelyen LABDARUGÓ NB III A labdarúgó NB III Alföld cso­portjának tavaszi első megyei rangadóját Hódmezővásárhe­lyen Nana találatával a Szentes nyerte. Az Algyő ponttal tér­hetett haza Kondorosról. HFC-SZENTES 0-1 (0-1) Hódmezővásárhely, 500 néző. Vezette: Földi. HFC: Szabó - Huszár, Papp, Marczinka, Borbás Zs. - Kovács, Antal, Balogh, Bor­bás R - Nagy L., Szűcs. Edzők: Antal Ferenc, Rostás Károly. Szentes: Bíró - Márics, Erdei, Kerepeczky —Tóth-Kovács - Szarvas, Tóth Cs., Koncz, Pálfi (Kurucsai) - Török (Pálinkó), Nana (Kelemen). Edző: Bozóki Zoltán. Gólszerző: Nana. Kiállítva: Tóth Cs. Az első negyedóra a vendégeké volt. Az 5. percben Tóth Cs. öt méterről, teljesen egyedül fejelhe­tett - a próbálkozás mellészállt. A 11. percben Nana ziccerben vezet­te kapura a labdát, majd a kifutó Szabó fölött a hálóba emelt, 0-1. Ekkor senki sem gondolta, hogy az éllovasnak ezután alig-alig lesz nagy helyzete. Pedig így történt. A HFC nagyon lelkesen, fegyelme­zetten játszott, és sorra dolgozta ki a lehetőségeket. Aló. percben An­tal a 16-oson belülről lőtt, a labda a jobb felső saroknál süvített el. A 35. percben Borbás P. cselezte ma­gát előre, bal lábbal, laposan tü­zelt, Bíró pedig szerencsével fogta meg a játékszert. Az 50. percben a 16-oson belülre gurított labdát Papp egyből kapura küldte, a pró­bálkozás éppen csak mellészállt. A 65. percben jobb oldali ívelést kö­vetően Nagy L. öt méterről föléfe­jelt. A 75. percben Szűcs a lesha­tárról lépett ki, átívelt a kifutó Bíró felett, ám a labda egy pattanás után a felső léc fölé hullott. A 80. percben Tóth Cs. elvesztette a fe­jét, szándékosan megrúgta Mar­czinkát, a bíró pedig azonnal kiál­lította a szentesit. Antal Ferenc: - A profikkal te­letűzdelt Szentes ellen nyolc százszázalékos helyzetet nem szabad kihagyni. Nem érdemel­tünk vereséget. Bozóki Zoltán: - Szerencsés győzelmet arattunk. Jók: mindenki, ill. Nana, Erdei. KONDOROS-ALGYŐ l-l (1-0) Kondoros, 300 néző. Vezette: Kökény. Kondoros: Adamik - Sárosi, Gombár, Benczúr, Janslk - Pusztai, Gombár, Hra­bovszki, Varga - Janis, Palyuslk. Edző: Halász Ferenc. Algyő: Dénes - Rau, Kothencz, Gábor, Pécsek (Gál) - Podonyl, Krajczár, Kisz­ner, Varga - Terhes (Miklós), Brinszky. Játékos-edző: Brinszky Adrián. Gólszerzők: Janis, ill. Terhes. Kifejezetten jó iramú mérkőzést játszott egymással a két gárda. A meccs bővelkedett szikrázóan ke­mény összecsapásokban, amely­ben inkább a hazaiak voltak job­bak. A kapuk az első félidőben nem forogtak veszélyben, ám a Kondoros a semmiből talált egy gólt. A 42. percben Varga passzát Janis rosszul lőtte meg, de ez volt a szerencséje, mert a labda a háló­ba gurult, 1-0. A szünet után job­ban pörgött a vendég együttes, és az 53. percben egyenlített. Varga a bal oldalról adott középre, Kisz­ner hozzáért a labdához, Terhes pedig estében a felső sarokba to­vábbított, l-l. Brinszky Adrián: - Ellenfe­lünknél többet tettünk a győzele­mért, de értékelni kell az idegen­beli pontot is. Jók: Adamik, Janis, Varga, ill. Rau, Gábor, Krajczár. Tbvábbi eredmények: Jami­na-Szarvas 2-2, Jászberény-Sza­jol 7-1, Karcag-Fegyvernek 2-1, Gyomaendrőd-Harta 0-3, Bé­kés-Túrkeve 4-2, Kisújszál­lás-Rákóczifalva l-l. A BAJNOKSAG ALLASA 1. Szentes 2119 1 1 72- 1158 2. Jászberény 21 13 4 4 49 - 20 43 3. Karcag 20 13 4 3 39- 17 43 4. AJgyő 20 11 2 7 41- 27 35 5. Janiina 21 10 5 6 36- 39 35 6. Kondoros 21 9 6 6 40- 32 33 7. Kisújszállás 20 8 7 5 36- 27 31 8. Rákóczifalva 21 8 7 6 31- 26 31 9. Hada 21 6 7 6 36 - 37 25 10. Szarvas 21 7 4 10 31- 55 25 11. HFC 21 6 5 10 25- 38 23 12. Túrkeve 20 5 5 10 21- 32 20 13. Szajol 21 4 4 13 40 - 60 16 14. Gyomaendrőd 21 4 3 14 30- 51 15 15. Fegyvernek 20 4 2 14 35- 61 14 16. Békés 20 3 4 13 17- 46 13 A következő forduló párosítá­sa, április 26. (szombat), 17 óra: Szarvas-Békés, Rákóczifalva­Gyomaendrőd, Túrkeve-Kondo­ros, Fegyvernek-Szentes. Áprüis 27. (vasárnap), 17: Algyő-HFC, Karcag-Jászberény, Szajol-Kisúj­szállás, Harta-Jamina. JVLÁDI JÓZSEF Barcikai bajnokság RÖPLABDA MUNKATÁRSUNKTÓL Első bajnoki címét szerezte meg a Kazincbarcika férfi röplabda­csapata, miután az Extraliga döntőjének ötödik mérkőzésén legyőzte az esélyesebbnek vélt, korábban hét alkalommal első Kaposvár együttesét. A két csa­pat a márciusi Magyar Ku­pa-döntőben is találkozott, ak­kor a somogyiak diadalmaskod­tak. Érdekesség, hogy mindkét gárdában pályára léptek olyan rö­pisek, akik nem is olyan régen még a Szegedet erősítették. A Ko­méta-Kaposvárban Csíkos, a Ve­gyész RC-ben pedig Jánosi, Bun­ford és Schildkraut tartozik ebbe a „kategóriába". Döntő, 5. mérkőzés: Kazinc­barcika-Kaposvár 3:1 (23, 18, -29, 17). A párharc végeredmé­nye: 3-2 a Kazincbarcika javára. Egyenlítettek MUNKATÁRSUNKTÓL A Szolnok és az Atomerőmű is megszerezte első győzelmét a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjé­ben. Eredmények: Szolnok-Ka­posvár 83-75, az állás: l-l. Atom­erőmű-Albacomp 76-66, az állás: l-l. A párharcok az egyik fél há­rom győzelméig tartanak.