Délmagyarország, 2003. március (93. évfolyam, 51-75. szám)

2003-03-03 / 52. szám

•A DÉL SPORTJA" HÉTFŐ, 2003. MÁRCIUS 3. Szenzációs magyarok A Honvéd fcrfigárdája a vízi­labda Bajnokok Ligája zágrábi csoportrangadóján nyert a Mla­dost ellen és már most bejutott a május 17-18-i négyes dön­tőbe. A címvédő Vasas együttese ugyan kikapott a KEK-elődüntő visszavágóján Sabadellbcn, az összesítés alapján mégis az an­gyalföldiek várhatják a finálét, amelyet a Posillipo Napoli ellen vívnak. ZÁGRÁB, SABADELL (MTI) Bajnokok Ligája, Piros csoport, 4. forduló: MLADOST ZAGREB (HORVÁT) HONVÉD 10-11 (2-3, 3-3, 3-2, 2-3) Zágráb, 2 ezer néző. Vezette: Bock (né­met), Borrell (spanyol). Gólszerzők: Kobescak 3, Stritof, Primo rac 2-2, Milakovic, Simenc, Oreb, ill. Bi­ros 3, Vári, Sugár, Fodor 2-2, Szívós, dr. Molnár l-l. Gól - emberelőnyből: 9/6, ill. 9/7. Hazai vezetés után 3-1-re fordí­tott a Honvéd és a mérkőzés vé­géig egyszer sem engedte ki kezé­ből az irányítást: mindig nála volt az előny. A második játék­rész végén 6-4-re állt a rendkívül kemény meccs a vendégek javá­ra. A hazai pályán nemzetközi kupameccsen több mint két éve veretlen vendéglátók azonban rendre egyenlítettek, de ez csak a harmadik hét perc végéig (8-8) sikerült nekik. A hajrában ismét kétszer tu­dott a magyar bajnok kétgólos vezetést szerezni, a másodikból az utolsó sípszóig megmaradt egy, így bravúros vendéggyőze­lem született (11-10). Ez a cso­portelsőség megőrzését, s a Final Fourba jutást is jelenti Kovács István legénységének. A csoport másik mérkőzésén: O. Pireusz (görög)-Olympique Nice (francia) 6-6. Az állás: 1. Honvéd 7, 2. Mladost 5, 3. Nice 2,4. Pireusz 2 ponttal. Két hét múlva, az utolsó előtti, 5. fordulóban a Honvéd a címvé­dő görögöket fogadja. Bár 6-4-re kikapott a vízilabda KEK elődöntőjének második mérkőzésén Sabadellbcn a cím­védő Vasas, az első mérkőzésen szerzett háromgólos előnyéből egyet megőrzött, s 13-12-es ösz­szesítéssel bejutott a fináléba. KEK-elődöntő visszavágó: CN SABADELL (SPANYOL)-VASAS 6-4 (l-l, 2-0,3-1,0-2) Sabadell, 2 ezer néző. Vezette: Vukovic. (szerb), Prvan (horvát). Gólszerzők: Ballard 3, Kiss Cs. 2, Bon­darenko, ill. Steinmetz Á„ Varga Zs., Gombos, Varga D. Gól - emberelőnyből: 8/4, III. 2/0. Biztatóan kezdett a Vasas: Stein­metz Á. lőtte az első gólt, ezzel már négyre nőtt a magyar előny az összesítésben. A folytatás azonban elmaradt, több mint két negyeden)!) keresztül nem sikerült újabb találatot elérni. Ezzel szemben a hazaiak - akik­nél az egyik legjobb a szegedi ne­velésű Kiss Csaba volt - fokoza­tosan belelendültek, az első ne­gyed végére kiegyenlítettek, a második 7 percet követően már 3-l-re vezettek. Sőt!' A térfélcserét követően háromszor is eredményesek vol­tak a hihetetlenül lelkes szurko­lóiktól űzött-hajtott vendéglátók és a harmadik játékrész közepén, amikor 6-l-re vezettek, elúszni látszott a Vasas számára a re­mény a döntőbe jutásra. Nem várt fordulat következett: még ebben a negyedben Varga Zs. szé­pített és a hajrá is a Somossy-le­génységé volt. A befejező percek támadásai végén a spanyolok két ember­előnyt is elpuskáztak, míg a má­sik oldalon előbb Gombos, majd - 12-12-es, azaz egyenlő állásnál - 23 másodperccel a vége előtt Varga D. akciógólt lőtt, 4-6-ra alakítva az eredményt. Ez az összesítésben 13-12-es Vasas-sikert és döntőbe jutást je­lentett. A fináléra március 15-én és 29-én kerül sor, az ellenfél az olasz Posillipo Napoli lesz. A Ká­sás Tamással és Steinmetz Bar­nabással felálló olasz csapat két hete, az elődöntő első meccsén 8-4-re nyert Volgográdban, a ná­polyi visszavágón pedig 9-7-re bizonyult jobbnak. Már az első találkozón eldőlt az MK-döntőbe jutás Vasutas-nap Újszegeden VÍZILABDA A férfi vízilabda Magyar Kupa elődöntőjének első összecsapá­sán a vendég BVSC kiütéses ve­reséget mért az indiszponáltan játszó Szeged Beton VE együt­tesére. A tízgólos fiaskó követ­keztében a csütörtöki vissza­vágó már csak formalitásnak ígérkezik. SZEGED BETON VE­BVSC-BREND0N 3-13 (0-2,2-5,1-3,0-3) Férfi vízilabda MK-elődöntő, első mérkő­zés. Újszegedi sportuszoda, 400 néző. Vezette: Marjai, Kun. Szeged: Barát - Samuels, Varga R, Kltt­redge, Weszelovszky 1, Molnár R 2, Vár­hegyi Csere: Varga I., Mód, dr. Török, Balla, Fábry, Éles. Edző: Horváth Viktor. BVSC: SZÉCSI - CSÁSZÁR 3, Péter, Dab­rowski 1, FÜLÖP 2, Vlncze, Kis G. 1. Cse­re: Nitsovits 1, Zoufal 1, Ibolya 1, GÓR-NAGY 2, dr. Varjas 1, Németh Zs. Edző: Gerendás György. Gól - emberelőnyből: 6/2, ill. 8/5. A mérkőzés előtt elég pesszimis­tának tűnt Horváth Viktor, a Sze­ged edzője. - A sok sérülés, betegség miatt nem a legideálisabb körülmé­nyek között készültünk erre az igen fontos meccsre - panaszko­dott a tréner. - Már azt nagy do­lognak tartom, hogy a négyszeres bajnok időt, pénzt nem sajnálva, már egy nappal korábban lejött Szegedre. A BVSC mestere, Gerendás György a Szeged sportszerűségét dicsérte: - Köszönettel tartozunk a Tisza-partiaknak, a hozzájáru­lásukkal a meccs előtt kettőt is edzhettünk a helyszínen. Csak akkor szoktunk ilyet csinálni, ha nagy a tét és ha a vetélytársunk komoly játékerőt képvisel. Már­Weszelovszky (labdával) ezúttal csak egy gólt dobott. Fotó: Miskolczi Róbert pedig a Szeged ebbe a kategóriába tartozik. Sajnos nem kellett sok időnek eltelnie ahhoz, hogy kiderüljön, ezúttal fölösleges volt a főváro­siaknak annyira tartaniuk a Be­tontól. Az első negyedben mind­két alakulat kétszer-kétszer játszhatott emberelőnyben, míg a látogatók ezt maximálisan ki­használták, addig a házigazdák gólképtelennek bizonyultak. Szembetűnő volt, hogy a BVSC játékosai lényegesen jobban „ha­raptak". Ekkor még az volt a Sze­ged szerencséje, hogy Barát ka­pus jól védett, több esetben is bravúrral hárított, 0-2. Mintha csak be lettek volna oltva a gólszerzés ellen a hazai­ak, akik első találatára - Molnár P. előnyből vette be az olimpiai bajnok Szécsi kapuját - tizenkét percet kellett várni. A baj csak az volt ezzel, hogy ekkor már négy­szer mattolták a Szőnyi útiak Ba­rátot. Hiába reménykedtek a né­zők, csak nem akart beindulni a Szeged gépezete. A folytatás is a vendégek szája íze, elképzelése szerint alakult; az történt a me­dencében, amit a Gerendás-le­génység akart. Lényegesen ag­resszívebben védekeztek riváli­suknál, valahogy az volt az em­ber érzése, mintha egy kicsivel jobban akarnák a sikert. Egyre csak nőtt a különbség a két csa­pat között, a harmadik negyed végén már 3-10 állt az ered­ményjelzőn. A vendégek pompázatos teljesít­ménye nemcsak a házigazdák játé­kosait, hanem az időmérő kezelő­jét is elaltatta. A záró hét perc pél­dául úgy kezdődött, hogy a két gár­da villámembere eszeveszett tem­póban kísérelte meg a ráúszásból megszerezni a labdát, csakhogy az órakezelő elfelejtette elindítani a vekkert. Nem volt mit tenni, még egyszer úsztak a fiúk. Ez a kis köz­játék sem tudta kizökkenteni rit­musából a vasutasokat, akik újabb három találatukkal tízgólosra nö­velték a különbséget, 3-13. A csütörtöki visszavágón nagy csodára nem lehet számítani; nem kockáztatunk sokat, ha ki­jelentjük: egy mérkőzés után el­dőlt, hogy a Magyar Kupa szom­bati fináléjába ebből a párosítás­ból a BVSC került. A másik elő­döntő „odavágóján" a Honvéd 9-5-re verte a Vasast. Horváth Viktor: - A bajnok­ságban mindkét alkalommal szoros csatában maradtunk alul a játékvezetők jóindulatát élvező BVSC-vel szemben. Gerendás György tanítványai ezúttal bebi­zonyították, hogy vérbeli profik. Gerendás György: - Az évad­ban talán most nyújtottuk a leg­jobb teljesítményt. Zseniálisan védekeztünk, elöl pedig hatéko­nyan támadtunk. SZÉLPÁL LÁSZLÓ LABDARÚGÁS Totó BUDAPEST (MTI) A 9. hét mérkőzéseinek eredményei: 1. Cottbus-Bayern München 0-2 2 2. Leverkusen-Bremen 3-0 1 3.1860 München-Klautern 0-0 1 4. Mönchengladbach-Schalke 2-2 X 5. Nürnberg-Wolfsburg l-l X 6. Bielefeld-VfB Stuttgart 0-1 2 I. Hamburg-Hertha BSC 1-0 1 8. Brescia-Bologna 0-0 X 9. Chievo-Torino 3-2 1 10. Milan-Atalanta 3-3 X II. Perugia-Lazio 2-2 X 12. Reggina-Udiuese 3-2 1 13. Liverpool-Manchester U. 2-0 1 Pluszmérkőzés: 14. luventus-lnter lapzártánk után Bravó, HTE! MUNKATÁRSUNKTÓL A női teke szuperligában elma­radt mérkőzést pótolt Zalaeger­szegen a Teke SE Szeged. A Ti­sza-partiaknak a felsőházba ju­tás, azaz a négy közé kerülés már nem sikerülhetett. A hazaiak meggyőző fölénnyel, 190 fával győzték le végül a szegedieket. ZTE-TEKE SE SZEGED 7:1 (3145-2955) A szegedi pontot Monostori 537 fával szerezte. Ifjúságiak: ZTE-Teke SE Szeged 1:3 (942-971) A szegcdi pontszerző Tót E. volt 526 fával. A férfi NB I-ben a Hódmezővá­sárhelyi TE az utolsó fordulóban a szegedi Belvárosi Tekeklubban a már biztos alapszakaszgyőztes székesfehérvári Alba Regiát fo­gadta. A tét a vásárhelyiek szá­mára a felsőházi rájátszás volt, ugyanis győzelem esetén ók is harcolhatnának a szuperligába jutásért. A feltételes mód a múl­té, a HTE legyőzte az éllovast, és harmadikként került a play-off­ba. HTE-ALBA REGIA 6:2 (3194-3117) A vásárhelyi pontszerzők: Bc­rényi 561, Csiszér 553, Rakon­czai 543, Stér 527 fával. Ifjúságjak: HTE-Alba Regia 3:1 (1000-999) A vásárhelyi pontot Tót Sz. szerezte 520 fával. Az NB I alapszakaszának vég­eredménye: 1. Alba Regia 19, 2. Pécs 18, 3. HTE 17, 4. Bp. Hő­erőmű 16 ponttal. A rájátszás el­ső fordulójának a Bp. Hőerőmű lesz a házigazdája. FC SZEGED-HFC 2-1 (l-l) Szeged: Halász - Kulacsik, Gelbmann, Kiss - Rácz (Dóra), Cséri. Babos, Bány, Puskás (Bank) - Ball (Fábián), Kurucsai (Mórocz). Edző: Szalai István. HFC: Szabó G. - Huszár, Kovács G„ Bor­bás Zs. (Galamb R.), Marczinka - Tóth, Dani (Marton), Antal, Sípos - Borbás R, Nagy L. (Horváth). Edzők: Rostás Károly és Antal Ferenc. Gólszerzők: Csúri, Fábián, ill. Tóth. A Szeged Csúri szabadrúgás­góljával a 28. percben szerzett vezetést, amelyet Tóth I. nyolc méterről kiegyenlített. A döntő találat a 90. percben esett: egy visszapasszt Fábián hat méterről bombázott a léc alá, 2-1. A vasárnapi meccsen: FC Sze­ged-Tápé 13-1 (7-0). Gólszer­zők: Dóra (5), Bány (3), Rácz (2), Bab, Babos, Puskás, ill. Bank (öngól). MAKÓ-ALGYŐ 2-2 (0-2) Makó: Ménesi (Kovács K.) - Görög (Szil­vásé), Magyar, Kazán, Kis K. - Bagi (Gye­nes), Kondacs, Varga (Nagy A.), Krucsó (Siimeghy) - Mádi (Horváth), Maróti (Miklós Csongor). Edző: Kolozsvári János. Algyő: Dénes (Pető) - Kiszner (Krisztin T.), Gábor, Pécsek (Gál), Koncz (Merley) - Rau, Krajczár (Podonyi), Tóth A. (Pata­ki), Varga (Szabados) - Miklós Csaba (Terhes), Erhardt (Sebők). Edző: Brinszky Adrián. Gólszerzők: Kondacs, Nagy A., ill. Rau, Miklós Csaba. A két csapat a rossz pályaviszo­nyok miatt az orosházi, remekül előkészített salakos talajon ját­szotta le a találkozót. A két szak­vezető közös javaslatára kétszer hatvan percet fociztak az együt­tesek. Az első órában kiválóan kontrázott az Algyő, amely előbb Rau, majd Miklós Csaba révén szerzett gólt. A második félidő­ben aztán Kondacs szépített, majd a Stadlerben és Zalaeger­szegen az első osztályban is meg­fordult új igazolás, a védő Nagy Attila egy kavarodás után egyen­lített. 0R0SHAZA-SZENTES 0-2 (0-1) Szentes: Bíró - Márics, Tóth-Kovács (Erdei), Tóth Cs., Kerepeczky - Szarvas (Nyerges), Kelemen (Kurucsai), Koncz, Pátfi (Keller) - Juhos (Pálinkó), Török (Nana). Edző: Bozóki Zoltán. Az NB III-ban éllovas Szentes ismét az NB Il-es Orosházával játszott. Az akkori 2-1-es sikert ismét szentesi győzelem követte, mégpedig 2-0-ra. Bozóki Zoltán tanítványai Szarvas góljával ju­tott előnyhöz még a szünet előtt. A második vendéggól a vége előtt tíz perccel született: Kerepeczky visszahúzta a labdát a jobb lábá­ra, és a rövid sarokba lőtt, 0-2. M. J. A Liverpoolé a Liga-kupa CARDIFF (MTI) Az FC Liverpool nyerte az angol labdarúgó Liga-kupát, miután a fináléban 2-O-ra legyőzte a Man­chester United együttesét. A cardiffi stadionban a Liver­pool első góljánál Bartheznek nem volt szerencséje: Steven Ger­rard lövése megpattant Beckham lábán, így a francia hálóőr nem védhette a lefelé csapódó labdát. A hajrában a kitámadó M.U. védői nagyot hibáztak, s egy gyors kontratámadás végén Owen ki­lőtte a jobb alsó sarkot, eldöntve a Liga-kupa sorsát. A Liverpool az első csapat, amely kiharcolta a részvételt a kö­vetkező UEFA Kupa-sorozatban. Liga-kupa, döntő: FC LIVERPOOL-MANCHESTER UNITED 2-0 (1-0) Gólszerzők: Gerrard (39.), Owen (86.). Főpróbák a bajnoki kezdés előtt A téli felkészülés hajrájához ér­keztek az NB-s Csongrád me­gyei labdarúgócsapatok. Persze, ez a kijelentés csak akkor igaz, ha a pályák a hét végén alkal­masak lesznek a bajnokságok tavaszi folytatására. Az FC Szeged NB II-ben vitézke­dő együttesénél az elmúlt hét az edzőmeccsekről szólt. Három megyei I. osztályú, valamint egy NB III-as csapatot fogadott a Fel­ső Tisza-parti stadionban a Sza­/ai-legénység. Az Újszentivánt 6-1 -re (gólszerzők: Babos 2, Bány 2, Kulacsik, Bah, ill. laksa, 11 -csből), a Szegedi VSE-t pedig 8-2-re (g.: Bány 3, Gelbmann, Kulacsik, Bank, Dlusztus, Pus­kás, ill. Szécsényi, Bosánszky M.} verték Dóráék. Szombaton az NB III Alföld csoportjában szereplő HFC következett. A fiatal vásárhelyiek (sötét mezben) megszorították a Szegedet. Fotó: Miskolczi Róbert