Délmagyarország, 2003. március (93. évfolyam, 51-75. szám)

2003-03-17 / 63. szám

lï » A DÉL S Elpocsékolt Vasas-előny PORTJA« HÉTFŐ, 2003. MÁRCIUS 17. Már az első negyedben eldőlt a megyei rangadó Szegedi parádé Szentesen A Szeged játékosa, Éles Vilmos három góllal járult hozzá csapata fölényes sikeréhez. Fotó: Tésik Attila A vízilabda-történelem utolsó férfi KEK-döntőjének első fel­vonása 10-10-es döntetlenre végződött a Kom jádi-uszodában a Vasas és a Posillipo Napoli között, a március 29-én ese­dékes nápolyi visszavágón Ká­sás Tamás és Steinmetz Bar­nabás csapata az esélyesebb. BUDAPEST (MTI) KEK-döntó, 1. mérkőzés: VASAS POSILLIPO NAPOLI (OLASZ) 10-10 (1-2,7-2,1-3,1-3) Komjádi uszoda, 2500 nézd. Vezette: Van Hems (francia), Bookelman (holland) Gól szerzők: Madaras 3, Mátyás. Varga D„ Varga Zs. 2-2, Vindrsch 1, ill. Postig lione, Jerrsov 4 4, Kásás, Srlipo l-l. Gól - emberelőnyből 11/6, ill. 12/6. Négyméteresból: ,1.1/1. A második negyedtől eltekint­ve végig hihetetlenül kemény, szoros és kiegyenlített csatát ho­zott a KEK-finálé. Az elején a vendégek kihasználták sorozat­ban kapott létszámfölényes lehe­tőségeiket, és 2-O-ra elhúztak. A második játékrész ritkán látható hatalmas fordulatot hozott. A Vasas előbb egyenlített, majd káprázatos játékkal, 3 és fél perc KOSÁRLABDA SZEVIÉP-SZEGED— SZEKSZÁRD 68-67 (26-29,17-9,15-10, 10-19) NBIA csoportos női kosárlabda mérkő zés, újszegedi sportcsarnok, 500 nézd. Vezette: Várady, dr. Hollósy. Szeviep Szeged: BULATOVA (17/15), Mészáros (12), Mandache (4), Varda (6), KAJDACSI (15). Cserék: LÓDI (10), Fűrész (4), Roczkov ( ). Edző: Újhelyi Gábor Szekszárd: Danda (5/3), Hofmann (9), Tóth Zs. (9), Anitics (2), BELLOVAI (17). Cserék: CSONTOS (11/3), Horváth A (8), Fuzaro (6/6). Edző: Patkós Zoltán. Újhelyi Gábor, a szegediek tréne­re három éven keresztül irányí­totta a Szekszárd csapatát, így ala­posan ismerte az ellenfelet. Kosa­rasainak felhívta a figyelmét, hogy hiába rendelkezik gyengébb mutatókkal az Atomerőmű, ke­mény csatára számíthatnak. A tréner jóslata bejött: Tóth ré­vén a vendégek szereztek veze­tést, azonban a 3. percben Bula­tova és Kajdacsi kosarainak kö­szönhetően fordított a Szeviép, 9-4. Az 5. percben egyenlített a Szekszárd, sőt Darida révén a 8. percben 24-22 volt a javukra. A negyed utolsó másodpercében Csontos süllyesztett el egy triplát, így hárompontos vendégvezetés­sel zárult az első tíz perc, 26-29. Az egykori szekszárdi, Lódi Eszter duplájával indult a máso­dik negyed. Ezután mindkét ol­dalon sokat hibáztak a játéko­sok, jobbnál jobb helyzetekből sem találtak a gyűrűbe. Közel öt perc telt cl a játékrészből, amikor 30-31 állt az eredményjelzőn. Kajdacsi Judit törte meg a kosár­csendet, majd Bulatova Anna tíz(!) méterről „csontnélkül" ta­lált a gyűrűbe, ennek köszönhe­tően 35-32 lett az eredmény. A hajrá is szegedieké volt, a sok-sok lepattanót szerző Lódi Eszternek köszönhetően a fél­időben öt pontra duzzadt a Szevi­ép vezetése, 43-38. Szeviépcs parádé! Szenzáció­san indult a harmadik negyed. Kajdacsi, Mészáros, Kajdacsi. Ók szerezték a hazai pontokat, pilla­natok alatt elhúztak a Tisza-par­tiak, 49-38. Időt kértek a vendé­gek. Ez sem segített, a mezőny legjobbja, Lódi ismét a gyűrűbe talált, 51-38. Ebben az időszak­ban remekül működött Vardáék védekezése, csak négy és fél perc alatt 4 gólt szerezve, 4-4-ről el­húzott 8-4-re. Ezt követően ismét a várako­zásnak megfelelően játszott a rendkívüli sokkot szinte pillana­tok alatt kiheverő és a játékveze­tők némi jóindulatát profi mó­don kihasználó vendégcsapat. Nem sokkal a harmadik negyed vége előtt, miután a Vasas em­berelőnyt és ziccert is hibázott, már 8-7-et mutatott csak az eredményjelző. Hiába nőtt kettőre a vendéglá­tók előnye a harmadik 7 perc leg­végén, a hajrá megint a nápolyia­ké volt. Miközben a kapujuk előtt a Steinmetz testvérek egy­mással voltak elfoglalva, a másik oldalon rendre góllal fejezték be akciójukat. Különösen Kásás és Jerisov villogott, jóvoltukból előbb 9-9-re, majd 10-10-re ala­kult az állás. Ez már a végére sem változott, a döntetlen a Posillipo kupagyőzelmét sejteti. A Vasas a második játékrészben elképesztő bravúrt produkált, eb­be azonban belefáradt, s nem ma­radt energiája a kiharcolt előny megtartására. Ebben persze köz­rejátszott az is, hogy egyik kulcs­embere, Varga Tamás csak „má­után szerezte az Atomerőmű az első pontjait. Úgy tűnt, sima lesz a befejezés. Nem így történt, pedig a negye­dik tíz perc is jól kezdődött, Bula­tova hármasa után 61-50-et mu­tatott az eredményjelző. Kajdacsi is zsinórban szerzett három pon­tot (66-57), semmi jel nem mu­tatott arra, hogy gond lehet. Hat perc hazai kosárcsend követke­zett. A vendégek fokozatosan jöt­tek fel, másfél perccel a vége előtt 66-62 volt az állás. A szegediek bátortalanná váltak támadásban, sok helyzetet elrontottak. Tizen­négy másodperccel a vége előtt, 66-64-nél, két büntetőhöz jutott az Atom. Tóth az elsőt bedobta, majd a másodikat szerencsére kihagyta. Ezután gyorsan sza­bálytalankodtak a Tolna megyei­ek, Fürész dobhatott büntetőt, a juniorválogatott keze nem reme­gett meg, mindkettőt értékesítet­te, 68-65. Az utolsó pillanatban még dobott két pontot a Szek­szárd, igaz, ez csak arra volt ele­sodperceket" töltött a medencé­ben egész heti betegsége után. Az ő hiányát nagyon megérezte So­mossy ¡ózsef legénysége. A címvédő magyar együttes ne­héz, de nem kilátástalan helyzet­ben várja a március 29-i nápolyi visszavágót. Némiképpen javít­hatja esélyeit, hogy sajátos mó­don a Posillipo az előző fordulók­ban rendre idegenben játszott jobban, hazai környezetben csak „szenvedett". • A férfi Bajnokok Ligája Pi­ros-csoportjának 5. fordulójában: Honvéd-Olimpiakosz Pireusz (görög) 6-4 (1-0, 5-1,0-2,0-1), a magyar együttes góljait Kiss G. 3, Bárány, Sugár és dr. Molnár szerezte. Olympique Nice (fran­cia)-Mladost Zagreb (horvát) 6-3. A csoport állása: 1. Honvéd 9, 2. Mladost 5, 3. Nice 4, 4. Pi­reusz 2 ponttal. Kék-csoport: Pro Recco (olasz)-Spandau 04 Berlin (német) 5-9, CN Barcelona-Par­tizan Beograd 6-5. Az állás: 1. Recco 8, 2. Spandau 6, 3. Barce­lona 5, 4. Partizan 1 ponttal. LEN-kupa-döntó, első mérkő­zés: RN Florentia (olasz)-Leo­nessa Brescia (olasz) 3-4. gendő, hogy szoros legyen a vég­eredmény, 68-67. A Szeviép nem mindennapi iz­galmak közepette szerezte meg a fontos győzelmet és került most lé­péselőnybe a BSE-vel szemben. A fővárosiak ma hazai pályán az Eu­roligás PVSK-val csapnak össze. Tbvábbi eredmények: Ba­ja-ZTE 66-70, Szolnok-Soproni Postás 62-57, Nagykanizsa-BE­AC 65-75. Újhelyi Gábor: - Biztos, hogy a nézők jól szórakoztak a nem min­dennapi izgalmakat hozó mérkő­zésen, engem azonban a szívin­farktus kerülgetett. A lényeg, hogy megvan a győzelem, sajnos, a vég­játékban kiütköztek a hibáink, ezért lett szoros az eredmény. Patkós Zoltán: - A harmadik tíz percben gyenge teljesítményt nyújtottunk, ezért vesztettünk. • Az A csoportos férfi bajnokság­ban: Dombóvár-Paks 81-86, Kecskemét-Kaposvár 80-72. SÜLI RÓBERT VÍZILABDA A férfi vízilabda OB 19. forduló­jában Csongrád megyei rang­adót rendeztek Szentesen. A várt nagy csata elmaradt, ugyan­is a Szeged Beton VE végig re­mekül játszva, fölényes győzel­met aratott a Kontavill ellen. KONTAVILL-SZENTESIVK­SZEGED BETON VE 5-11 [1-4, 0-2,1-3, 3-2) 0B l-es férfi vízilabda-mérkőzés. Szen­tes, ligeti uszoda, 300 néző. Vezette: Ju­hász, Kiszelly. Kontavill: Horváth T. - Somogyi 1, Pellei, Szabó N. 1, Szebeni, Hyc T. 1, Szénászki 1. Csere: Biltsik, Momot, Juhász E., Sza­bó T„ Döbrössy 1, Vígh, Újházi (kapus). Edző: Kádár József. Szeged: BARÁT - VARGA 1.3, Samuels 1, Varga R, Kittredge 1, WESZEL0VSZKV 2, Molnár P Csere: Mód 1, dr. Török, Bál­lá, Fábry, Várhegyi, ÉLES 3. Edző: Hor­váth Viktor. Gól - emberelőnyből: 11/1, ill. 8/4. A Magyar Kupa küzdelmei miatt másfél hónapos szünet után azonnal Csongrád megyei rang­adóval folytatódott a férfi vízilab­da OB I. Igaz, hogy a táblázaton a két együttest csak egyetlen hely választotta el - a Szeged a 6., míg a Szentes a 7. pozícióból várta a meccset -, viszont pontszámban jelentősnek volt mondható a sze­gediek fölénye (22-12). Ennek el­lenére nem tekintették Molnár Péterék előre lefutottnak a der­bit, hiszen a megyei presztízscsa­ta mindenkori jellemzője, telje­sen mindegy, hogy a gárdák ép­pen hol állnak a tabellán, milyen a formájuk. A meccs előtt a hazaiak jókora meglepetéssel szolgáltak a szege­dieknek, akik a rivális csapat melegítő tagjai között felfedez­hették a nyár óta Németország­ban edzősködő Pellei Csabát. - Jó lehet az öreg a háznál - mondta mosolyogva Kádár József, a Kon­tavill edzője. Már az első pillanatokban lát­szott, a vendégek nem különö­sebben foglalkoznak a házigaz­dákkal, egyetlen dologra kon­centráltak, mégpedig arra, hogy minél gyorsabban, pontosabban, taktikusabban pólózzanak. Még az sem tudta őket kizökkenteni ritmusukból, hogy a 2. perc vé­gén már le kellett mondaniuk egyik legjobbjukról, Varga Péter­ről. A szegediek 4-ese olyan sze­rencsétlenül „ütközött" Hyc Ta­mással, hogy a jobb oldali szeme A női vízilabda OB I második szakaszának záró mérkőzésén a Carnex-Szentesi VK nagy küz­delemben maradt alul a jóval esélyesebb BVSC-vel szemben. CARNEX-SZENTESI VK­BVSC-FELINA 8^10 (4-3,1-2, 0-3, 3-2) OB l-es női vízilabda-mérkőzés. Szentes, ligeti uszoda, 100 néző. Vezette: Kiszelly, Juhász. Szentes: Varga Z. - Vér 1, Makra 1, MOL­NÁR A. 2, SZREMKÓ 3, Arató, Waszlavszki 1. Csere: Szabó X., Huszka, Hegedűs, He­vesi, Rozgonyi. Edző: Pengő László. BVSC: Doroszlai - Karanyicz, TÓTH A. 2, GYÖRE A. 4, Hőnig, KISTELEKI 3, Tóthi. Csere: Cservenák 1, Gál, Bodor, Péteri, Szentkereszti. Edző: Györe Lajos. Gól - emberelőnyből: 7/3, ¡11.10/4. Ez volt az a mérkőzés, ame­lyiknek volt is tétje, meg nem is. Álljon itt a magyarázat: a női bajnokság második szaka­szának záró találkozója a végső sorrend kialakulásában már alatt csúnyán felrepedt a bőr. Azonnal beszállították a szentesi kórházba, ahol hat öltéssel varr­ták össze a sérült részt. Ez a „kis közjáték" csak növelte elszántsá­gukat, amely a 4. perctől kezdve gólok formájában - Éles kétszer, Weszelovszky és Kittredge egy­szer-egyszer vette be Horváth T. kapuját - is megmutatkozott. A szentesi drukkerek azt gondol­ták, közvetlenül az első negyed vége előtt esett Szabó N.-gól majd fordít valamicskét a játék menetén. Hamar kiderült, korai volt bi­zakodniuk, ugyanis a folytatás­ban még inkább megmutatko­zott a két csapat közti jókora kü­lönbség. A harmadik negyed vé­ge felé már 9-1-es vendégveze­tésről számolt be a ligeti uszoda eredményjelzője és erre bizony még a legoptimistább szegediek sem gondoltak. A mintegy 14 perce tartó szentesi gólszünetet a fiatal Döbrössy előnyből szerzett találata törte meg közvetlenül a harmadik játékrész befejezése előtt, 2-9. Természetesen ekkor már régen eldőlt a két pont sorsa, tudták ezt a vízben harcolók is, így a záró hét percben igyekeztek örömvízilabdával szórakoztatni a nézőket. Remek gólok követték egymást; a házigazdákért szorí­tók Somogyi és Szénászki távoli, valamint Hyc T. mértani pontos­ságú ejtése után tapsoltak, míg a Szegeddel szimpatizálók Samu­nem osztott, nem szorzott. Az eredménytől függetlenül ezt a részt a BVSC a második, a Szentes pedig a harmadik he­lyen zárta. Ez pedig azt jelenti, hogy a döntőbe jutásért a két együttes egymás ellen pólózik majd. Oda viszont magukkal viszik a csapatok az egymás el­leni eredményeket, illetve az azokért kapott pontokat. Az első két negyedben a szen­tesiek meglepték a náluknál jó­val esélyesebb vetélytársukat. Nagyszerűen pólózva, szép gólo­kat szerezve - Molnár A. 2, Szremkó, Makra, Waszlavszki -, a második negyed közepén 5-3-ra elhúztak. Ezután viszont elpártolt tőlük a szerencse, egy­más után háromszor is a kapufát találták el. Ettől aztán el is bi­zonytalanodtak, képtelenek vol­tak a kapuba találni. A BVSC pe­dig van annyira profi együttes, hogy ezt könyörtelenül kihasz­nálta. Györe, Kisteleki és Tóth A. vezérletével szinte minden gól­szerzési lehetőséget kihasznál­tak, ennek pedig az lett az ered­ménye, hogy a negyedik negyed els közeli, illetőleg a pompás lö­vőformát mutató Varga I. mesz­sziről eleresztett bombatalálata után csettintettek egyet, 5-11. A nagyobb elánnal játszó, lelke­sebb, precízebb, dinamikusabb Szeged Beton VE ekkora különb­séggel is megérdemelten nyerte a megyei rangadót. Kádár József: - Küzdöttünk, de a vendégek kapuja előtt bor­zasztóan pontatlanok voltunk. A most látott jó Szeged ellen ekko­ra hibákat nem lett volna szabad elkövetni. Horváth Viktor: - Varga Péter második percben történt kiütése után a csapat hihetetlen tartásról tett tanúbizonyságot. Tbvábbi eredmények: Ferenc­város-Vasas 2-6, Honvéd-BVSC 7-7 (mindkét meccset hét köz­ben játszották), Újpest-Cegléd 13-4, OSC-Kecskemét 11-5, Eger-Szolnok 7-7. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Honvéd 19 17 1 1 242- 95 35 2. Vasas 19 16 2 1 223- 83 34 3. BVSC 19 13 4 2 197-120 30 4. FTC 19 13 2 4 173- 95 28 5. Újpest 19 11 3 5 165-139 25 6. Szeged 19 12 - 7 153-123 24 7. Szentes 19 6 - 13 111-173 12 8. OSC 19 5 1 13 114- 188 11 9. Szolnok 19 4 2 13 120-171 10 10. Eger 19 4 1 14 97-186 9 11. Cegléd 19 2 2 15 87-179 6 12. Kecskemét 19 1 2 16 98-228 4 SZÉLPÁL LÁSZLÓ elején már a vendégek vezettek 9-5-re. Tizenöt perces szentesi gólcsend után a legjobbkor érke­zett Szremkó találata. A hajrá­ban újra a Kurca-partiak játszot­tak jobban, ekkor sajnálhatták csak igazán a meccs középső sza­kaszában produkált gyengébb teljesítményüket, 8-10. Pengő László: - Csak felvilla­násaink voltak, ez pedig kevés egy ilyen meccs megnyeréséhez. Györe Lajos: - Nehéz mérkő­zésen megérdemelten győztünk. AZ ALAPSZAKASZ VÉGEREDMÉNYE 1. Dunaújváros 14 14 - - 250 - 55 28 2. BVSC 14 11 - 3 176 - 86 22 3. Szentes 14 6 1 7 131-119 13 4. Vasas 14 6 1 7 142-120 13 Azonos pontszám esetén az alapszakasz első és második kö­rében játszott mérkőzések ered­ménye rangsorol: Szentes-Vasas 10-11, Szentes-Vasas 12-9, Va­sas-Szentes 5-5. A nyolc pontig tartó elődöntő párosítása: Dunaújvárosi Főisko­la-Vasas (állás: 4:0), BVSC-Car­nex-Szentes (4:0). SZ. L. Az első kötelező győzelmet megszerezte a Szeged Kiizzadták a szeviépesek Andra Mandachénak (labdával) most nem ment úgy a játék, mint az előző négy meccsen. Fotó: Gyenes Kálmán Tizenöt perces rövidzárlat