Délmagyarország, 2003. február (93. évfolyam, 27-50. szám)

2003-02-24 / 46. szám

•A DEL SPORTJA« HÉTFŐ, 2003. FEBRUÁR 24. Megbüntetik a Manchestert? LABDARÚGÁS LONDON (MTI) Az Angol Labdarúgó-szövetség súlyosan megbüntetheti a Bajno­kok Ligája-győztes Manchester Unitedet, ha beigazolódik, hogy tavaly titokban tárgyalt Sven­Göran Erikssonnal. Az F. A. eljárást indít, s az egyik tisztségviselő máris „borí­tékolja" a klub bűnösségét. - A lehető legkomolyabban ki kell vizsgálni az ügyet, amennyi­ben példát akarunk mutatni. Ha arról kérdeznek, hogy tárgyalt-e Svennel a Manchester United­del, akkor igennel válaszolnék ­mondta a névtelenségbe burko­lózó szövetségi alkalmazott. Sir Alex Ferguson, az M.U. ve­zetőedzője néhány napja azt állí­totta, a klub tavaly már megálla­podott Erikssonnal, mielőtt ő mégis meghosszabbította 2005­ig a kontraktusát. A skót tréner szerint a svéd ki­nevezésének elsősorban a man­chesteri vezetők örültek volna, mert a szövetséggel 2005-ig szer­ződésben álló kollégája „bólogató János" hírében áll, aki szinte senkivel sem vitatkozik, kerüli a konfliktusokat és mindennel elé­gedett. A sportolókat jutalmazták Hódmezővásárhelyen A Liss-HNKC az év csapata Hegedűs Diána Lázár Jánostól (balról) és Kajner Gyulától vehette át az elismerést. A zsúfolásig megtelt díszterem vendégeit Lázár János polgár­mester üdvözölte, hangsúlyozva: az oktatásban kiemelkedően fon­tos szerepet kell betöltenie a sportnak. Társadalmunkban ki­magaslóan magas a halálozási arány, ahhoz pedig, hogy ezen változtathassunk, nem elég az egészségügy finanszírozását szorgalmazni, hanem az alapok erősítése szükséges, vagyis a fia­talok mozgásra nevelése, szokta­tása. Ennek része kell, hogy le­gyen a sport azért is, mert egész­séges szemléletet, versenyszelle­met alakít. Lázár János elmond­ta: a jövőben szeretnék, ha a test­nevelő tanárok sokkal szorosab­ban működnének együtt a vásár­helyi sportélet előmenetelének segítésében. Az idén jelentősen növelték a sporttámogatás össze­gét, a korábbi 40 millió helyett 60 millió forint jut erre célra a városban. Az ünnepségen mintegy 300 sportoló, sportszervező, edző, tá­mogató teljesítményét, munká­ját ismerték el jutalommal, aján­dékkal. Közülük a tavalyi eszten­dő legjobb sportolója a gyermek leány kategóriában Sallai Ágnes (Hódtáv Úszó Sport Clubj, a gyermek fiú kategóriában pedig Kenéz Bence (Hódtáv Úszó Sport Club) lett. Az ifjúsági lá­nyoknál Zsótér Márta (a Hódiák SE atlétája), míg az ifjúsági fiúk­nál Adók Roland (a Hódiák SE at­létája) bizonyult a legjobbnak. A felnőtt női kategóriában Hege­dűs Diána (Hódtáv Úszó Sport Club), a felnőtt férfiaknál pedig Benkő Sándor (Aranyági Ménes) diadalmaskodott. A szenior női kategóriában Rostás Irén (Hód­mezővásárhelyi Tájékozódási Futó Club), a szenior férfi kate­góriában pedig dr. Török István (Orvosi és Egészségügyi Világver­seny résztvevője) lett díjazott. Az elmúlt év legjobb csapatá­nak járó elismerést a Liss-Hód­mezővásárhelyi Női Kézilabda Fotó: Tésik Attila Klub, valamint az utánpótlás együttesek közül a Polgári Lö­vészegylet tagjai vehették át. Hegedűs Diánának, a hosszú­távúszó válogatott tagjának telje­sítményét a Czuczi Roland Sport Alapítvány is a legkiválóbbnak ítélte a vásárhelyi sportnapon. A másik alapítványi elismerést Ba­ranyai Ernő (a Sakk SE verseny­zője) vehette át a vásárhelyi sportünnepen. T.A. Az ötödik helyre léptek előre a Farkas-lányok Kocsik parádézott a pályán Csúszkálva játszottak Hódmezővásárhely legeredmé­nyesebb sportolóit, sportszerve­zőit köszöntöttek szombaton délelőtt a városháza dísztermé­ben. Az immár tizenkettedik alkalommal rendezett sportna­pon tiszteletét tette Kajner Gyula világbajnok kajakozó, va­lamint Annus Vince, a Magyar Labdarúgó-szövetség, és a Ma­gyar Hivatásos Labdarúgó Liga elnökségi tagja. Nem mindennapi pályaviszonyokkal küzdöttek a szegedi és a ma­kói focisták. Fotó: Schmidt Andrea KÉZILABDA LISS-HNKC-DEBRECEN 34-33 (16-15) NB l-es női kézilabda-mérkőzés. Vásár­hely, Hódtói Sportcsarnok, 900 néző. Ve­zette: Cserepes, Jancsó. Liss-HNKC: SZABÓ K.-Virág, Gaál 3, ASZTALOS 5, Prok 2, KOCSIK 15 (6), Ba­rmok 1. Csere: Vörös (kapus), KÓSA 2, Nikolics 2 (2), Szabó V. 2, Kocsis 2. Edző: Farkas József. DVSC-Valdor: Szász - Kereki 4, GALAI 10 (4), Madai 2, Nyilas 3, SZŰCS 8, Or­bán 2. Csere: Szamozvanova, Kolsofszki (kapusok), Sütő M. 2, Szabados 2. Edző: Komáromi Ákos. Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 9/8, ¡11.4/4. Az eredmény alakulása. 2. perc: 0-2, 5. p.: 3-3,15. p.: 6-9,18. p. -. 9-10,. 22. p.: 12-11,24. p.-. 12-13,30. p.. 15-14,34. p.: 17-18,37. p.: 20-18, 42. p.: 22-23,47. p.: 28-25,52. p.-. 28-30,56. p.: 33-30,58. p.: 33-32. Keleti rangadó. Tavaly óta a Vá­sárhely-Debrecen összecsapások presztízsmeccsnek számítanak a kézilabda NB I-ben, s az előjelek most szombaton kék-sárga si­kert ígértek. Az őszi derbin a haj­Júsági fővárosban 33-27-re nyertek a Farkas-lányok, s majd­nem pontosan egy esztendővel ezelőtt (február 23-án, 18 órakor) a Hódtói Sportcsarnokban 24-23-ra győzött a Liss-HNKC. Ezzel az eredménnyel most is ki­egyezett volna vezető, edző, játé­kos és közönség egyaránt; bár a felsőházi tagság „ezerszázalékos" bebiztosításához már egy pont is elegendő lett volna. De az ikszre senki sem gondolt: - Minden­képpen győzni akarunk! - jelen­tette ki Farkas József vezetőedző. Kollégája, Komáromi Ákos szeré­nyebb elvárásokat fogalmazott meg: - A jövő csapatát építjük, már azzal is elégedett lennék, ha jobban játszanánk mint legutóbb otthon. „Újra itt van a nagycsapat!" ­énekelte a közönség, amit maguk­ra vettek a vendégek, az ő két gól­Az elmúlt hetek viszonyaihoz képest hatalmas előrelépés, hogy valamennyi megyei NB-s labdarúgócsapat edzőmeccset játszott a hét végén. FC SZEGED-MAKÓ FC 6-2 (4-1) Szeged: Halász - Gelbmann, Mórocz, Babos, Krausz (Kiss Z.) - Rácz (Bara­nya), Csúri, Bány, Puskás (Dlusztus) ­Bali, Kulacsik. Edző: Szalaí István. Makó: Ménesi (Kovács K.) - Görög, Ma­gyar, Kazán, Krucsó - Bagi, Kondacs, Brakszatórisz, Bakos - Horváth, Maróti. Edző: Kolozsvári János. Gólszerzők: Bali (2), Bány (2), Kulacsik, Baranya, ¡11. Horváth, Bagi. A megszokott pályaviszonyaihoz sokkal jobban alkalmazkodtak a hazaiak, és a találkozó .harmin­cadik percéig három góllal elhúz­tak. Az első felkészülési meccsét játszó makói gárda csak ezután tudta felvenni a mérkőzés ritmu­sát. A második negyvenöt perc már kiegyenlítettebb volt, ám ezt a játékrészt is a Szeged nyerte. A rossz időjárási és pályalehetősé­geket a házigazda csapat bánhat­ta, hiszen előbb, már a második percben Krausz meghúzódott, majd Rácz esett a jeges talajon egy hatalmasat, amely után le is kellett cserélni. OROSHÁZA-SZENTES 1-2 (0-2) Szentes: Bíró (Soós) - Márics, Tóth-Ko­vács, Tóth Cs., Kelemen (Fajkusz) - Ke­repeczky (Kurucsai), Mátyás (Kovács N.), Koncz, Pálfi — Juhos (Nana), Szarvas. Edző: Bozóki Zoltán. A szentesi gólszerzők: Szarvas, Juhos. Kitűnően előkészített, salakos edzőpálya várta a két csapatot. Az első harminc percben az NB Il-es Békés megyeiek szinte alig lépték át a félpályát. Ezalatt a Szentes ]uhos és Szarvas talála­taival ellépett az ellenfelétől. A második félidőben szépített az Orosháza, sőt kapufát is lőtt, de összességében, a nagyobb helyze­tek alapján a vendégek sikere jo­gos. „ ALGY0-KISKUND0R0ZSMA l-l (0-1) Algyő: Dénes - Pécsek (Krisztin T.), Gá­gát, pillanatnyilag - két meccsel az alapszakasz zárása előtt - az 5. helyen áll. Külön meg kell még említeni a találkozó hősét, Ko­csik Viktóriát (nomen est omen, hisz a keresztneve győzelmet je­lent), aki fantasztikus teljesít­ményt nyújtott, s ezzel nagy sze­letet hasított ki a sikertortából. A B-közép (a Blue Front is részese volt a jó eredménynek) és a csa­pat együtt ünnepelt, mindketten azt mondták: köszönjük! Farkas József: - Közönségszó­rakoztató, fordulatos meccsen biztosítottuk be a felsőházi tag­ságunkat. Komáromi Ákos: - Megérde­meltük volna a döntetlent. Tbvábbi eredmények: Vác­Pécs 28-17 (15-8), Túrkeve-Kő­bánya-Spartacus 26-29 (12-15). IMRE PÉTER Kocsik tizenöt góllal terhelte meg a hálót. Fotó: Tésik Attila juk indította a találkozót. Az első csendes hazai ünneplésre a 6. perc táján került sor, ekkor egyenlített harmadszor a Liss (4-4), ez a talá­lat Kocsik Viktória nevéhez fűző­dik. Ideges, kapkodó játék, rossz passzok jellemezték a házigazda produkcióját; az első negyedóra végén már 6-9-et mutatott az eredményjelző. Farkas edző időt kért, igyekezett rendezni a sorokat - nem teljes sikerrel. Ebben az idő­szakban a ziccereket hárító Szabó Krisztina és Kocsik (hat gólt szer­zett az első félidőben) tartotta ver­senyben a Vásárhelyt. Még a 21. percben is azt kiabálta Farkas „Cinga": „Nyugodjunk már meg!" Ezután vezetett először a Liss, a 22. percben Kása Anikó vette be Szász kapuját. A hajrában a lelke­sen és jól játszó Asztalos Judit vil­logott, az utolsó fél percben két­szer is betalált. A második játékrész rosszul kezdődött, mert a 17-15-ös ha­zai előnyt a „zakatoló", küzdő Loki a 35. percre megfordította, 17-18. A pontatlan átadásokat, a leblokkolt lövéseket kihasznál­va mindkét gárda sok gólt ért el gyors indításból. A védekezés egyik oldalon sem működött tö­kéletesen, ebben az időszakban szinte - persze enyhe túlzással ­másodpercenként változott az eredmény. Kocsik továbbra is pa- • rádézott, a 45. percben már a 13. gólját jegyezte, majd egy villám­akciónál Kósa tanári, pattintott passza után Asztalos zörgette meg a hálót, 28-25. A publikum mégsem nyugodhatott meg, mert öt perc alatt zsinórban öt gólt kapott a Liss és egyet sem lőtt! A 28-30-as állásra Farkas József időkéréssel reagált, ezúttal használt a fejmosás, a rövid ta­nácskozás után a házigazdák ötös sorozata következett - erre négy és fél perc is elegendőnek bizonyult. A hajrá azonban még­is óriási izgalmakat tartogatott, a DVSC nem adta fel, egy gólnyira felzárkózott és Galai időntúli szabaddobást végezhetett el - lö­vése elhalt az előtt tornyosuló sorfal blokkján. Győzelmével a Liss-HNKC „bebetonozta" felsőházi tagsá­Szenzációsan szerepeltek női ké­zilabdacsapataink az európai ku­paporondon. A Bajnokok Ligájá­ban érdekelt Herz-FTC Budapes­ten, a Kőbányai úton a dán Vi­borgot fogadta és magabiztos győzelmet (32-20) aratott a cso­port rangadóján. Ezzel Farkasék a csoport élén végeztek és elke­rülték a veszélyes orosz Lada Tol­jattit. A KEK-ben a Győr remekelt, a nyolcaddöntő visszavágóján Gör­biczék 25-17-re verték az orosz Don Rosztovot. Pedig a második félidő elején még 11-11 állt az eredményjelzőn. Az EH F-kupában még két ma­gyar gárda volt érdekelt. A fehér­vári Cornexi-Alcoa 29-24-re bi­zonyult jobbnak a román Rapid Bucurestinél. Az 55. percben már 28-19-re vezettek a hazaiak, de bukarestiek óriási hajrát pro­dukálva kis híján kiharcolták a továbbjutást. A Cornexi összesí­tésben 56-55-tel biztosította he­lyét a legjobb nyolc között. A Dunaferr SE Spanyolország­ban, San Sebastianban szerepelt, s az újvárosiakat sokan féltették, hiszen otthon csak ötgólos sikert arattak. A hispánok csak 23-20­ra nyertek, így a bécsi sorsolást Deliék várhatják. bor (Kiszner), Gál (Pataki), Daróczi (Koncz) - Rau, Tóth A., Krajczár, Sebők (Szabados) - Terhes, Miklós (Erhardt). Játékos-edző: Brinszky Adrián. Kiskundorozsma: Bubori - Szabó G„ Mészáros, Cseh, Kiss A. - Barna, Süli L., Adelhardt, Geleta - Ottlik R„ Tóth Cs. Csere: Dimics. Edző: Ottlik Sándor. Gólszerzők: Rau, ill. Geleta. A kora délelőtti órákban játszot­ták a találkozót a Felső Tisza-par­ti stadionban, így nem volt csoda, hogy a jeges talajon mindkét gár­da a sérülések elkerülésére töre­kedett. A dorozsmai gárda Geleta távoli emelésével jutott előny­höz, amely után az USA-ból ha­zatért Rau egyenlített. FC SZEGED—SZVSE 2-0 (1-0) Szeged: Dobó - Gelbmann, Mórocz, Bank - Kulacsik, Puskás, Csúri (Varga), Duba, Dlusztus - Bány (Kiss), Bali. Edző: Szalai István. SZVSE: Köröm - Mracskó, Magyar, Forgó (Anka) - Raskó, BosánszkyZs., Bálint (Pó'cze), Luczás, Imre - Szécsényi (dr. Ras­kó), Bosánszky M. Edző: Laczkó István. HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI FC-H. ASTRA 6-3 (l-l) Sándorfalvi felkészülési focitor­na: Makó FC-Sándorfalva 4-0 (0-0), Marosdömper-Deszk-Kis­telek 9-1 (7-0), a 3. helyért: Kis­telek-Sándorfalva 2-0 (2-0). A döntőben: Marosdömper-Deszk­Makó 3-3 (2-2). Deszk: Irsevics - Pataki, Szabó T., Kovács Z., Kal­már - Zámbori, Tóth L., Kiss J., Bottlik- Fődi, dr. Szőke (Horváth L.). Edző: Csák Zoltán. Makó: Ménesi (Kovács K.) - Görög (Hor­váth K.), Magyar, Kazán, Krucsó ­Bagi, Szilvási, Brakszatórisz (Kondacs), Kis K. - Maróti (Mik­lós), Varga. Edző: Kolozsvári Já­nos. Gólszerzők: dr. Szőke (2), Szabó T. (1 l-esből), ill. Kazán (2, mindkettő 11 -esből), Magyar. A torna végeredménye: 1. Deszk 4 (12-4), 2. Makó 4 (7-3), 3. Kistelek 3, 4. Sándorfalva 0 ponttal. M. J.