Délmagyarország, 2003. február (93. évfolyam, 27-50. szám)

2003-02-20 / 43. szám

CSÜTÖRTÖK, 2003. FEBRUAR 20. SPORT« 15 Két hibátlan A labdarúgó Bajnokok Ligája má­sodik csoportkörének szerdai já­téknapján a rangadót Angliában játszották. Majd' egy csapatra va­ló hiányzóval - sérülés és vírusos fertőzés miatt például Del Piero, Zambrotta, Birindelli, Buffon, Thuram, Di Vaio nélkül - utazott el Manchesterbe a Juventus. A kispadon három ifijátékos ült, így talán nem volt meglepő, hogy Browrt a 3. percben a hazaiakat juttatta vezetéshez. Egy-egy ka­pufa mindkét oldalon, az ered­mény pedig akkor változott, ami­kor a 85. percben Van Nistelrooy parádés mozdulattal emelt át a kapuson. Nedved szépítése már csak gyógyír volt. A négy meccs első félidőjében csak Milánóban nem esett gól, pedig a ha2aiak 61 százalékban birtokolták a labdát, és kilenc­szer veszélyeztették az orosz ka­put. Aztán a második félidőben Tomasson megszakította a Mi­lán góltalanságát. Madridban a vendéglátók meg­fordították a mérkőzést, hiszen a dortmundi Koller találatára Raúl és Ronaldo válaszolt. Baselben meglepetésre a svájci gárda szer­zett vezetést Hakan Yakin révén, bizonyítva, hogy nem volt vélet­len az eddigi menetelés. És a hel­vétek kis is húzták a meccs végé­ig­Eredmények, C csoport: Real Madrid (spanyol)-Dortmund (német) 2-1 (l-l), gólszerzők: Raúl (43.), Ronaldo (56.), ill. Kol­ler (30.). Milán (olasz)-L. Moszkva (orosz) 1-0 (0-0), g.: Tomasson (62.). A csoport állása három forduló után: 1. Milán 9, 2. Real 4, 3. Dortmund 3, 4. Moszkva 1 ponttal. D csoport: Man. United (an­gol)-Juventus (olasz) 2-1 (1-0), g.: Brown (3.), Van Nistelrooy (85.), ill. Nedved (90.). Basel (svájci)-Deportivo (spanyol) 1-0 (1-0), g.: H. Yakin (30.). A cso­port állása három forduló után: 1. Manchester 9, 2. Juventus 4, 3. Basel 3, 4. Deportivo 1 ponttal. M. J. Győzelem! MUNKATÁRSUNKTÓL CARNEX-SZENTESI VK-0. PIREUSZ 8-5 (3-2, 3-2,1-0, l-l) Női vízilabda LEN-kupa csoportmérkő­zés, Hagen. Szentes: Varga-Vér, Makra 1, Molnár 2, Györe 1, Szremkó 2, Tóth 2. Csere: Szabó, Arató, Waszlavszki. Edző: Pengő László. Magabiztos győzelemmel kezdte a németországi Hagenben a LEN-kupa csoportmeccseket a Carnex-Szentesi VK női vízilab­dacsapata. Az ellenfél, a görög Olympiakosz Pireusz zónavéde­kezéssel akarta megakadályozni, hogy a világklasszis centerhez, Szremkóhoz gyakran eljusson a labda. Nem sokat nyertek ezzel, hiszen Molnár, Tóth és Györe át­lövésből termelte a gólokat, de Szremkó is betalált kétszer. Pengő László: - Fontos győzel­met arattunk, úgy érzem, van esélyünk a továbbjutásra. Szombaton 18 órakor: Fotex KCV-Pick Szeged Edzőmérkőzésnek jó volt KÉZILABDA PICK SZEGED-PECSI KK 38-22 (22-9) NB l-es férfi mérkőzés. Ujszegedi sportcsa­nok, 1200 néző. Vezette: Horváth, Marton. Pick Szeged: Perger - N0RIS 6, Laluska 3, Buday 6.(1), MEZEI 6, ILYÉS 7 (1),, Vadkerti 4. Csere: Nagy (kapus), HALÁSZ 4, Bajusz 2 (2). Edző: Dragan Djukics. Pécs: Szente - ERDÉLYI 7, Szobol 5 (1), Lé­vay 1, Szögi 4, Bursac, Németh 2. Csere: Balló (kapus), Werner, Kovács G. 2, Szappa­nos 1, Kovács Zs. Edző: Füzesi Ferenc. Kiállítások: 0, ill. 4 perc. Hétméteresek: 7/4, ill. 2/1. Az eredmény alakulása: 2. perc: 1-2, 8. P.: 6-3,16. p.: 13-6,20. p.: 16-8, 28. P.: 21-8,34. p.: 24-10,45. p.: 30-15,51. p.: 34-17. Dragan Djukics, a Pick Szeged edzője úgy döntött, hogy Mati­csot a lelátóra ülteti, s inkább Norist szerepelteti, valamint ki­próbálja az ifjúsági csapat leg­jobbját, Halász Mátét is a fel­nőttek között. Az első említésre méltó esemény a harmadik percben történt: Vadkertit zic­cerben Szobol egyszerűen leterí­tette, akkor sem lepődtünk vol­na meg, ha piros lappal kiállít­ják. A vendégek tudománya a második percben elfogyott, s be­indult a szegedi henger. Bajusz, Ilyés, Mezei és Noris és Vadkerti volt eredményes, s a pécsiek egyetlen találatot sem értek el. Ezért már a kilencedik percben időt kétí Füzesi Ferenc. Szavai­nak azonban nem sok foganatja volt, változatlanul a Pick akara­ta érvényesült. Mezei vezérleté­vel nagyon fegyelmezetten tá­madott és védekezett a Ti­sza-parti együttes. így Dragan Djukics edzőnek esze- ágában sem volt a tapasztaltabb kézi­A Pick Szeged kubai légiósa, Yunier Noris remekelt a Pécs ellen, hat találatával a hazaiak egyik leg­jobbja volt. Fotó: Gyenes Kálmán labdásait pályára küldeni. Ba­jusz is csak a büntetők végrehaj­tására lépett pályára, míg Pulje­zevics, Eklemovics, Berta, Ko­tormán a kispadról figyelte tár­sai játékát. Miután Vadkerti a második ziccerét is kihagyta, a szegediek trénere a pályára küldte Halászt. A tehetség az el­ső gólszerzési lehetőségét ki­hagyta, azonban egy perccel ké­sőbb már nem hibázott, s meg­szerezte élete első NB l-es fel­nőtt találatát. Sőt nem sokkal később egymás után kétszer is eredményes tudott lenni. A 21. percben a hatos falas védekezést 5 +1 -esre váltotta fel a hazai gárda, s ez még jobban megza­varta a pécsieket. A második félidőt könnyel­műbben vette a Szeged, amit a : —Szeged DÉLMAGYARORSZÁG cy¡s=) phoenix A TRIÓDA hummelv lilesíel rengeteg technikai hiba, elkap­kodott lövések, rossz átadások bizonyítottak. Egy ideig minden­ki gólt akart szerezni, s ezért hi­báztak is sorozatban. A közönség azonban nem bosszankodott, mert látta az igyekezetet. A fiata­lok pedig hajtottak. Sajnos a mérkőzés vége előtt nem sokkal Budaynak megsérült a bokája. Dragan Djukics: - A fiatalok kitűnően helytálltak, amit áz eredmény is példáz. Füzesi Ferenc: - Teljesen meg­érdemelten nyert ilyen gólkü­lönbséggel is a Pick. A forduló rangadóján: Duna­ferr-Fotex KCV 28-31(11-12) SÜLI fÓZSEF Pavlovics elintézte a Szedeákot K0SARLABDA M0L-SZ0LN0K­SOLE-SZEDEÁK 93-78 (26-20,19-16, 30-19, 18-23) NB IA csoportos férfi kosárlabda-mérkő­zés, Szolnok, 1000 néző. Vezette: Földhá­zi. Hegedűs. Mol-Szolnok: Anzulovics (5/3), PAVLOVICS (28/24), VASVILA (15/3), Orosz (10), Trepák (9). Cserék: STEWART (14), Szarvas (8/6), Cziczás (-), Mandity (-). Edző: Zorán Marbcs. Sole-Szedeák: Mulics (11/3), Kiss (3), RAWLINS (22/9), Nyilas (7/3), Vilcinskas (7). Cserék: Deák (13/9), Drahos (2), Pávlicz (4), Kecskés (7/3), Molnár A. (2). Edző- Földi Sándor. Fél ház várta a bemutatáskor a két csapatot. Antanas Vilcinskas nevének közlésekor jött a lelátó­ról a bekiabálás: „Áruló!" A szur­kolók nem voltak tisztában az­zal, hogy a litván játékos nem önszántából jött el Szolnokról. A horvát válogatott Anzulovics köszönt be a találkozó elején, majd Nyilas és Kiss hárompontos kísérlete lejött a gyűrűről. Orosz zsákolt, Vaisvila bedobott egy trip­lát, a második percben 7-O-ra ve­zetett a Mol. Ennek hatására gyorsan időt kért Földi Sándor. A szünet elérte a hatását, és Raw­lins hármasa jelentette az első szegedi pontokat. Következett Predrag Pavlovics, a már magyar állampolgár bedobó két „trojeszt" helyezett el a gyűrűben. Rawlins tartotta a Szedeákban a lelket, a hatodik percben az eredményes játéknának köszönhetően 15-11­re jött fel a Sole. Következett egy újabb rövidzárlat, megléptek a ha­zaiak, szerencsére a hajrá ismét a vendégeké volt, így a negyed vé­gén 26-20-ra módosult az állás. Kihagyott szegedi ziccerekkel in­dult a második tíz perc, és ezt a Szolnok könyörtelenül kihasznál­ta. A 12. percben 30-20 állt az eredményjelzőn. Rendezte sorait a Szedeák, Rawlins továbbra is re­mekelt, a 14. percben, már csak öt ponttal, 32-27-re húztak a ha­zaiak. A 18. percben a csereként pályára lépett Stewart révén is­mét tíz lett közte, ekkor 43-33 volt az állás. Pavlovics távolról, Szarvas kö­zéptávolról volt eredményes, így indult a harmadik negyed. Nem késett a válasz, Deák és Mulics süllyesztett el egy-egy triplát. Ez alaposan felbőszítette Oroszé­kat, hatalmas lendülettel vetet­ték magukat a játékba, fokozato­san növelték előnyüket, a 25. percben 61-46, a harmadik ne­gyed végén 75-55 lett az ered­mény. A befejező játékrész már nem sok izgalmat hozott, a né­zők csak a szegediek legjobbjá­val, Rawlins-szal szórakoztak. A nézők sportszerűtlenségére jel­lemző, hogy a hazai előny ellené­re az amerikai minden egyes ko­saránál - szerencsére akadt belő­le bőven - huhogtak. Az utolsó két perc eredményes játékának köszönhetően a Szedeák faragott a hátrányából, így elkerülte a sú­lyosabb vereséget. Zorán Martics: - Végig mi irá­nyítottuk a játékot, nem fért két­ség a sikerhez.. Földi Sándor: - A gyenge dobó­teljesítmény és a kihagyott zicce­rek vezettek a vereséghez. SÜLI RÓBERT Totópárbaj IME.ATIPPJESK Folytatta menetelését totópárba­junkban P. Sándor József. Ezúttal nem volt olyan egyértelmű a si­kere, mint az előző csatában, hi­szen az alaptippekben mindösz­sze eggyel többet talált el, mint vetélytársa, Szokol Szilárd. Utób­bi ugyan a pluszmérkőzés ered­ményét eltalálta, ám a 14. meccs csak akkor dönt, ha az előző ti­zenhárom párosítás alapján dön­tetlen az eredmény. Egykori kol­légánk pontszerzést vár az Ata­lantától, míg győzelmet az Udi­nesétől és az 1860 Münchentől. 1 Bremen (5.)-Cottbus (16.) 1 1 Hannover (14.)-Leverkusen (15.) 12. IX Klaulern(18.)-Hambure(6.) X2 1 Rostock (lO.)-Bochum (9.) X 12 Schalke (4.1-Dortmund (2.) IX 12 Wolfsburg (11.1-1860 München (8.) 1 2 Como (18.)—Juventus (1.) 2 2 Torino (W.)-Milan (3.) 2 1 Bologna (lO.)-Empoli (11.) IX 1 Brescla (12.)-Reggina (14.) 1 IX Lazio (4.)-Atalanta (13.) 1 X2 Modena (15.)-Chievo (5.) X2 12 Udlnese (6.)-Roma (9.) X2 1 Stuttgart (3.)-M'gladbach (17.) • 1 Az előző heti tippelőink közül P. Sándor fózsef kilenc, Szokol Szilárd nyolc találatig jutott. Verseny az idővel Első alkalommal rendez a hét végén Szeged ergométeres eve­zős országos bajnokságot. Az eseményre tizenkét kategóriá­ban közel kétszázötven spor­toló nevezett. Az újabb ellenfél, Ketnenes Zoltán a Békéscsaba és a Szeged színeiben kóstolt bele a labdarú­gó NB I légkörébe. A riválisok a szögleteknél, a szabadrúgások­nál és a beíveléseknél retteghet­tek, hiszen híres volt a kiváló fe­jeseiről. Jelenleg a Felső Ti­sza-parti városi stadion létesít­ményvezetője. A bajnokságok közül az angol és a német soro­zat küzdelmeit kíséri fokozott figyelemmel. Általában az esé­lyesek sikerét várja a heti talál­kozók közül. Tizenharmadszor indul az eve­zősidény Magyarországon az er­gométeres országos bajnokság­gal. Az eddigi események hely­színe mindig Budapest volt, ez­úttal azonban - az elmúlt évek eredményeinek elismeréseként ­Szolnok ellenében Szeged kapta meg a lebonyolítás lehetőségét. Maga az a szó, hogy ergométer, az idegen szavak szótára szerint az izom munkateljesítményét mérő készüléket jelenti. Ezen az ob-n tehát az óra és az erő játssza a főszerepet, hiszen a víz és az sviciöi lódévoémoilG eszköz majdnem teljes mellőzé­sével - a lapátot egy nyél helyet­tesíti, míg a hajó rögzített hely­zetben van - a húzás erejét, illet­ve a gyorsulást értékelik. A Démász-Szegedi VE kétsze­res világbajnoka, Haller Ákos eb­ben az összevetésben is kiemel­kedik a mezőnyből, hiszen nem­rég Amszterdamban, hatezer méteren világcsúcsot húzott. Az újszegedi sportcsarnokban szombaton 11 órakor kezdődő viadalon a táv csak kétezer méter lesz, de itt ugyancsak Haller, va­lamint a párostárs, a váci Pető Ti­bor a favorit. Az arénában tizen­öt gépet helyeznek el, ezeken párhuzamosan zajlanak majd a küzdelmek. Legelőször, rögtön az elsők között Haller is a gépbe ül. M. J. REFLEKTOR MK: SZEGED-BVSC Már a negyeddöntők visszavágói előtt elkészítették a férfi vízilab­da MK sorsolását. Az elődöntők párosítása: a Szeged Beton VE-Kecskemét győztese a BVSC-Szentes továbbjutójával; a Honvéd-Szolnok győztese a Va­sas-Újpest továbbjutójával. TEREMEREDMÉNYEK A Noel József emlékére rendezett, a felkészülést minden évben jól szolgáló Teremkézilabda-kupa legutóbbi fordulójának az eredmé­nyei, férfi megyei-városi B: Ságvári Öregfiúk-Szegedi Old Boys 19-22 (10-9), Algyö SK-Ságvári SK 18-20 (10-10), Szekahőszer-Do­rozsma ifi-Algyő SK 20-17 (8-7), a döntőben: Szekahőszer-Dorozs­ma II.-MOL Algyő 23-13 (13-7); női kiemelt csoport: Doma­szék-Algyő KE 10-13 (8-6), Kiste­lek-Sándorfalva 14-16 (9-6); női megyei-városi: Algyő SK-Ásottha­lom 21-15 (12-7). A 6. forduló műsora, február 23. (vasárnap), 8 óra: Szegedi Vendéglátó-Zsombó, 8.55: Se­ni-Girl-Deszk (mindkettő női megyei-városi), 9.50: Doma­szék-Szegedi 6. Puttony (férfi ki­emelt csoport, a 3. helyért), 10.45: Makó KC-Ságvári Öregfi­úk (férfi megyei-városi csoport, az 5. helyért), 11.40: Sándorfal­va-Szegedi Old Boys (férfi me­gyei-városi csoport, 3. helyért), 12.35: Algyő KE-Sándorfalva (női kiemelt csoport). SPORTBÁL KÜBEKHÁZÁN Február 22-én (szombat) 19 órai kezdettel immár harmadik alka­lommal rendeznek sportbált Kü­bekházán, a helyszín a Hársfa sö­röző. A belépők összegét a sport­kör támogatására, megsegítésére fordítják a szervezők. A zenét a Soós István, Mezőfi Sándor duó szolgáltatja, a tombolán pedig ér­tékes nyeremények találnak majd gazdára. Érdeklődni és jelentkez­ni a helyi sportklubnál lehet. ZSOMBÓI SIKER A szegedi Weöres Sándor Általá­nos Iskolában második alkalom­mal rendeztek Weöres-kupa né­ven utánpótlás-focitornát az 1995. január 1. után született gyerekek részére. Eredmények, a csoportokban: Tisza Volán SC­Bálint S. ált. isk. 4-1, Zsombó­Sándorfalva 2-0, Mórahalom­Dorozsma 0-1, Ùjszçntivân­Zsombó 2-7, Mórahalom-Bálint S. ált. isk. 2-1, Tisza Volán SC­Dorozsma 3-0, Újszentiván­Sándorfalva 3-7, Mórahalom­Tisza Volán SC 0-5, Bálint S. ált. isk.-Dorozsma 0-3. A helyosz­tókon, az 5. helyért: Újszenti­ván-Mórahalom 3-4, a 3. he­lyért: Dorozsma-Sándorfalva 0-4, a döntőben: Tisza Volán SC-Zsombó 1-2. A különdíja­sok, a legjobb kapus: Miksi Ist­ván (Dorozsma), a legjobb játé­kos: Mihálffy Zsolt (Zsombó), a gólkirály: Leindler Domonkos (Tisza Voján SC) és Varga Ri­chárd (Sándorfalva). ÉLRE UGROTT A PICK A Szeged városi amatőr teke-csa­patbajnokságban éhe ugrott a Pick, miután a korábbi első Bcnitel találkozóját elhalasztották. Ered­mények: Santé-Yamaha Motor 2:6 (2350-2410), Phoenix-Tápé 4:4 (2364-2348), Sziliért Bizton­ságtechnika-Pick Rt. Szeged 2:6 (2341-2394), Finister Kugli-Euro­teke 2:6 (2265-2319), szabadna­pos: Vízmű Club. A bajnokság ál­lása: 1. Pick 25, 2. Yamaha Motor 24 (83-37), 3. Benitel 24 (78-42), 4. Tápé 21 ponttal. A hét legjobb­jai: 1. Naschitz Károly (Pick) 451, 2. Veres Zsolt (Phoenix) 436,3. fo­hász Tibor (Pick) 418 fával. FÖLDEÁKI HETES A teke NB II újabb fordulójában magabiztosan nyert a Földeák. Eredmény: Földeák-Mezőtúr 7:1 (2416-2297), a hazai pontszer­zők: Hajdú 414, Angyal 412, Far­kas 404, Olasz 401, Elek 396 fá­val. A csapat jelenleg az ötödik, ám elérhető még a dobogó.