Délmagyarország, 2002. december (92. évfolyam, 280-303. szám)

2002-12-09 / 286. szám

•A DÉL SPORTJA- HÉTFŐ, 2002. DECEMBER 9. Súlyos vereség Egerszegen ZTE-SOLE-SZEDEAK 97-68 (25-19, 22-20, 26-9, 24-20) NBIA csoportos férfi kosárlabda-mérkő­zés, Zalaegerszeg, 1200 néző. Vezette: Bodnár, Schmeid. ZTE Bencze (5/3), NISAVICS (25/3), Ká­mán (4), MCLENDON (26), Cseranics (12). Cserék: Polster (11), Mészáros (4), GÁSPÁR (10/6), Csaplár-Nagy (--). Edző: Nikola Lazics. Sole-Szedeák: Mulics (9/3), RAWLINS (21/3), Kiss (--), Nyilas (12/3), VILCINS­KAS (20/6). Cserék: Drahos (2), Molnár (--), Kecskés (4), Deák (--). Edző: Földi Sándor. A szegediek semmit sem bíztak a véletlenre, egy nappal hamarabb elutaztak, hogy ideális feltételek mellett készülhessenek a baj­nokság eddigi meglepetéscsapata ellen. Harcosan kezdett a Sole-Szede­ák, az első negyed elején felváltva vezettek a csapatok. A vendégek­nél Rawlins és Vilcinskas játszott eredményesen, az 5. percben 9-8 állt az eredményjelzőn. Az első felvonás utolsó percében több labdát is eladtak a szegediek, ezt pedig a „Zete" könyörtelenül ki­használta és hat ponttal meglé­pett. A második tíz percben ha­sonló volt a koreográfia, a hazai­ak igazán nem tudtak elhúzni, nyílt volt a küzdelem, a félidőben 45-39 volt az állás. Hihetetlenül széteső játékkal kezdte a harmadik negyedet a Szeged, rengeteg labdát eladtak Mulicsék - sőt a bosnyák irányí­tó gyorsan összeszedte a negye­dik személyi hibáját -, így a Za­laegerszeg fokozatosan növelte az előnyét. A 25. percben már 62-44 volt az eredmény. Ami igazán érthetetlen volt, az az, hogy több szedeákos feladta a küzdelmet, Rawlinson és Vil­cinskason kívül mindenki gyen­gén játszott. Az elmúlt idény pontgyárosa, Deák Attila, aki már hetek óta nem tudja hozni formáját, ezúttal sem mert vál­lalkozni. (Amikor Földi Sándor vezetőedző a pályára a küldte, falfehér arccal vetette magát a küzdelembe.) A végére csak egy kérdés ma­radt: mekkora lesz a különbség? Nos, a Szedeák végül az eddigi legsúlyosabb vereségét könyvel­hette el, a ZTE huszonkilenc ponttal nyert. Nyilaséknak ala­posan össze kell kapniuk magu­kat, hiszen idei utolsó bajnoki mérkőzésükre szombaton ahhoz a Dombóvárhoz utaznak, amely legyőzte az élcsoporthoz tartozó Szolnokot (amely egyébként megóvta a találkozót). Nikola Lazics: - A második félidei játékunkkal nyertük meg a mérkőzést, főként az agresszí­vebb védekezésünknek köszön­hetően. Földi Sándor: - A bajnokság eddigi leggyengébb játékával ruk­koltunk elő. Szégyellem magam, játékosaimtól jóval többet vár­tam. Tbvábbi eredmények: Kör­mend-Albacomp 81-83, Szol­nok-Dombóvár 90-93, Sopron­Kecskemét 91-102, Atomerő­mű-Kaposvár 63-54. S. R. Esélyes a Beton MUNKATÁRSUNKTÓL Újra hazai pályán szerepel a te­remlabdarúgó (futsal) NB I-ben az Első Beton. Bódi Attila ta­nítványai az újszegedi sport­csarnokban a fővárosi Trans­Am együttesét fogadják 19 óra­kor. A vendégek ebben a szezonban mutatkoztak be az első osztály­ban, miután az NB II-ben a má­sodik helyen végezve feljutottak. A bajnokságban újoncként is szerepelnek, hiszen az eddigi ki­lenc meccsükön csak négy pon­tot szereztek. A Beton ellenben kiváló formában van, legutóbb a Pécset verték Vargáék 6-3-ra. A szegediek azon kevés együttes közé tartoznak a sorozatban, amelyek még nem kaptak ki. Az erőviszonyok alapján úgy tűnik, hogy ez a széria ezen a mérkőzé­sen sem szakad meg. A hazaiak­nál a kapus Kovács Krisztián há­rom sárga lap miatt nem játsz­hat. A számok tükrében az idei esztendő KAJAK-KENU A kajak-kenu sportág hazai leg­jobbjai 2002-ben a világ-és Eu­rópa-bajnokságokon összesen harminc arany-, 19 ezüst- és 12 bronzérmet szereztek. MUNKATÁRSUNKTÓL Az év kiemelt eseményei közül a se­villai felnőtt világbajnokságot hat arany-, egy ezüst- és négy bronz­éremmel zárt az Angyal Zoltán ve­zette magyar válogatott. Az összesí­tett pontversenyben így az élen vég­zett, megelőzve a lengyeleket és a németeket. A férfi kajakosok pont­versenyében: 1. Magyarország, 2. Németország, 3. Lengyelország. A női kajak szakágban: 1. Magyaror­szág 2. Spanyolország, 3. Lengyel­ország. A kenu pontversenyben: 1. Oroszország, 2. Lengyelország, 3. Kanada, 5. Magyarország. A szegedi felnőtt Európa-bajnok­ság még eredményesebben zárult. A tíz arany-, hét ezüst-, két bronzérem egyértelműen az élre repítette a mie­inket az összesített pontverseny­ben amelyben ugyanaz volt a sor­rend, minta vb-n. Tehát: 1. Magyar­ország, 2. Lengyelország, 3. Német­ország. Nézzük az Eb szakágankénti pontversenyét, férfiak, kajak: 1. Ma­gyarország, 2. Németország, 3. Szlo­vákia. Nők: 1. Magyarország, 2. Lengyelország, 3. Spanyolország. Kenu: 1. Oroszország, 2. Magyaror­szág, 3. Románia. A síkvízin kívül a további ese­ményeken is találhattunk re­meklő magyarokat. Az elért eredmények, maraton világbaj­nokság (Győr): 2 arany-, 2 bronz­érem. U23, Európa-bajnokság: 1 arany-, 4 ezüst-, 1 bronzérem. Ifi Európa-bajnokság: 3 arany-, 5 ezüst-, 2 bronzérem. Ifi maraton világbajnokság: 2 arany-, 2 ezüst-, 1 bronzérem. Az év női kajakosa: Kovács Kata­lin (vb: 3 arany, kettő olimpiai számban); Eb: 3 arany (kettő olim­piai számban). Az év férfi kajakosa: VereckeiÁkos, vb: 1 bronz (olimpi­ai számban), Eb: 1 arany (olimpiai számban). Az év kenusa: Kohnics György (vb: 1 ezüst, ohmpiai szám­ban, Eb: 1 ezüst). Az év kajak-kenu csapata: Sza­bó Szilvia, Bóta Kinga (vb: 4 arany, kettő olimpiai számban, Eb: 2 arany, 2 ezüst, ebből 2 arany és 1 ezüst olimpiai számban). Az év kajak-kenu edzője: Fábián Lászlóné (vb: 6 arany, egy bronz­érem, Eb: 5 arany, két ezüst). Bulatova Anna remekül mutatkozott be új csapatában Oktatott a Szeviép-Szeged Tizenhét csapat focizott Szegeden a Hansági-kupán A szegedi Krúdy nyerte a serleget KOSÁRLABDA SZEVIÉP-SZEGED— NAGYKANIZSA 106-52 (31-12, 26-14, 35-8,14-18) NB IA csoportos női kosárlabda-mérkő­zés, újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: dr. Páli, Téczely. Szeviép-Szeged: BULATOVA (9/9), FŰ­RÉSZ (11/3), MÉSZÁROS (16/12), VAR­DA (20), KAJDACSI (20) Cserék: Man­dadle (15/3), Roczkov (10/6), Lódi (4), Jex (1). Edző: Újhelyi Gábor. Nagykanizsa: Hadarics (5), Góber (14/9), Hersics (3), Antolovics (8), Jo­csovics (2). Cserék: Mirkov (8), Toma (7/3), Papp (2), Tahi (3/3) Edző: Gellér Sándor. A vendégek eddig nem sok vizet zavartak a bajnokságban, sereg­hajtók a táblázaton. A meccs előtt nem is volt más az elvárható a szegediektől, mint a győzelem. Danijela Varda már a negyedik másodpercben beköszönt, majd Kajdacsi és Varda center kosarai­nak köszönhetően 8-O-val indí­tott a hazai gárda. Időt is kért az egykori kiváló játékos, a Honvéd­dal sikert sikerre halmozó Gellér Sándor. Ez arra volt elegendő, hogy a 3. percben sikerült a Kani­zsának megszereznie az első ko­sarat. A mérkőzés legszebb kosa­rával válaszoltak a Tisza-partiak, Mészáros zseniális átadása után a válogatott Kajdacsi a levegőben úszva talált a gyűrűbe. Mészáros triplája után a 7. percben már 26-8 állt az eredményjelzőn. Az egykori szeviépes Mirkov szer­zett zsinórban négy pontot, de gyorsan kiderült: ez csak fellán­Danijela Varda (labdával) húsz pontot szerzett. Fotó: Gyenes Kálmán golása volt a vendégeknek. Andra Mandache duplájával indult a második negyed, a következő percekben is a román válogatott kosaras játszotta a főszerepet, ta­lálataival tovább növelte előnyét a Szeviép, 40-16. Az új szerze­mény, Bulatova Anna is megmu­tatta, hogy ő is remekül tud tá­volról dobni, két „trojkájának" köszönhetően a 18. percben har­minc lett a különbség, 53-23. A hajrában is megmaradt ez az eredmény, a félidőben 57-27 állt az eredményjelzőn. Danijela Varda duplájával kez­dődött a második félidő, majd Mészáros tempója is hibátlan­nak bizonyult, 62-27. A szegedi­ek továbbra is lendületben ma­radtak, Kajdacsi egyeduralkodó volt a palánk alatt, a 25. percben negyven lett a különbség, 73-33. Örömkosárlabda, a hazai együt­tes felszabadultan és tetszetősen játszott, a közönség tapssal jutal­mazta a produkciót. A különbség úgy nőtt, mint a Tisza hóolva­dáskor, Mészáros két hármasa után 84-33 volt az eredmény. A macska-egér harc folytatódott, a zalaiak csak nyolc pontot dobtak ebben a tíz percben. Három per­ces kosárcsendet tört meg /ex Anna, a negyedik negyed elején kissé könnyelművé váltak Újhe­lyi Gábor tanítványai, a Kanizsa ebben az időszakban nyolc pon­tot dobott. Roczkov távoli pont­jai ismét felébresztették a szevié­peseket, sőt a 35. percben Bula­tova kosara után a száz pontot is átlépték a hazaiak, 102-46. Az utolsó másodpercekben vastaps volt a szegediek jutalma a fölé­nyes, 106-52-es győzelemért. Újhelyi Gábor: - Közönség­szórakoztató játékkal sikerült magabiztos győzelmet aratnunk. Különösen a harmadik negyed­ben kosaraztunk ötletesen, amely meghatározta a fölényes sikerünket. Gellér Sándor: Amint az eredmény is mutatja: ennyire ér­dekli az embereket a kosárlabda Nagykanizsán. További eredmények: Szek­szárd-GYSEV 64-82, Diósgyőr­ZTE 86-66, Szolnok-Baja 94-53. SÜLI RÓBERT LABDARÚGÁS A Szeged Városi Sportigazgató­ság és a Hansági Ferenc Ven­dcglátóipari és Idegenforgalmi Szakközépiskola immár ötödik alkalommal rendezte meg a Hansági-kupa kispályás focitor­nát. A karitatív célokat is szol­gáló eseményt ezúttal a Krúdy nyerte meg a vendéglátó iskola, a Fodor csapata előtt. Pénteken és szombaton is bené­pesült a Fodor sportcsarnoka, az ok pedig az ötödik Hansági-kupa kispályás labdarúgótorna volt, melyet a Szeged Városi Sport­igazgatóság és a Hansági Ferenc szakközépiskola ötödik alkalom­mal bonyolított le a megyeszék­hely középiskoláinak. A rendez­vényen 17 csapat vett részt az alábbi csoportbeosztás szerint, A: Krúdy, Vedres, Kiss F., Dugo­nics, Radnóti; B: Csonka, Tisza, Eötvös, Tápai,- C: Deák, Vasvári, Ságvári, Gábor Dénes; D: Han­sági, Laczi és fiai Kft. (Kőrössy), Móra, Fodor. Az esemény idén karitatív cé­lokat is szolgált. A nyitómeccset a Siketek Szegedi Intézetének a gárdája játszotta a rendező Han­ságival. Ezután kezdődhetett a kupa a selejtezőkkel, s a döntőig összesen 32 mérkőzést játszot­tak az együttesek. A középisko­lások remek hangulatú, jó szín­vonalú találkozókat vívtak egy­mással, s akik a „betévedtek" (szép számban akadtak!) a Fo­dorba, kellemesen szórakozhat­tak mindkét napon. A Krúdy-Fo­dor finálé méltó zárása volt a tor­nának, melyben a krúdysok 3-1 -re diadalmaskodtak a meg­mérettetésnek helyt adó suli leg­jobbjaival szemben. A bronz­meccs sokkal simábban alakult, a Deák 5-0-ra múlta felül a Tisza Lajost. De igazából a Hansá­gi-kupának nem volt vesztese, csak győztese; főként igaz ez a megállapítás a hátrányos helyze­tű gyermekekre. Zárásképpen ugyanis, az ered­ményhirdetés előtt, az Árpád Gyermekvédelmi Intézet diákjai mérhették össze tudásukat a tor­na legsportszerűbb csapatával, a Hanságival. Az eredményről ne essen szó, nem az volt a fontos, hanem a játék - akárcsak a nyitó találkozón. Ezek a pillanatok, percek felejthetetlen emléket je­lentettek számukra. S még nem értek véget a meglepetések! Az ünnepélyes díjátadó alkalmával vehették át az ajándékokat (ren­geteget gyűjtöttek össze, tudtuk meg Kellet Zoltántól, a sport­igazgatóság munkatársától), amit Mikulás alkalmából kaptak a Kálvária, az Árpád védőotthon és a Siketek Szegedi Intézetének a lakói. - Ismét sikeres volt a Hansá­gi-kupa - mondta Rozsinszky László főszervező -, mindenki jól érezte magát és a karitatív mecs­csek is jól egészítették ki, tették színesebbé a programot. A ta­pasztalatok alapján állíthatom: valószínűleg jövőre is vendégül látjuk és megajándékozzuk az otthonokat. Eredmények, a 3. helyért: De­ák-Tisza Lajos 5-0, a döntőben: Krúdy-Fodor 3-1. A Hansá­gi-kupa végeredménye: 1. Krúdy Gyula szakközépiskola, 2. Fodor József szakközépiskola, 3. Deák Ferenc gimnázium, 4. Tisza La­jos szakközépiskola. Különdíja­sok, gólkirály: Bullás Imre (De­ák), legjobb játékos: Nagy Pál Zoltán (Fodor), legjobb kapus: Gulyás László (Krúdy). I.P. Izgalmas meccseket vívtak a középiskolás gárdák a Fodor-sportcsarnokban. Fotó: Schmidt Andrea