Délmagyarország, 2002. december (92. évfolyam, 280-303. szám)

2002-12-16 / 292. szám

12 SPORT­HÉTFŐ, 2002. DECEMBER 16. Még két forduló van az alapszakaszból Apró hibák döntöttek ». i v. •M KNMMÉ Több jó sáncra lett volna szüksége az SZDRE-nek (szemben) a Jászberény ellen. Fotó: Miskolczi Róbert RÖPLABDA SZEGEDI DRE­JASZBERENY 0:3 (-21, -19, -21) Extraligás női röplabda-mérkőzés. Szeged, 100 nézd. Vezette: Csizmánk. Bodrogi. Szegedi DRE: Juhász. DOBOS, Selmeczi Zs„ Kiss E„ GRÓZER. Vakulya. Csere: Kádár Németh (liberó). Bakos, Kovács T. Edző: Nusser Elemér. Jászberény: Héjjas, ADORJÁN. Kiss B„ BÓTA, Rácz, FÉSŰS. Csere: Selmeczi K. Edző: Deme Gábor. Az eredmény alakulása. I. szett (18 perc): 4:1, 9:12, 15:15, 19:17, 21:24.2 szett (20 perc) 4:1,7:4,8 8.11:8, 13:10,13:15,16:19,18:23.3. szett (22 perc): 1:3,4:4, 6:8, 10:14,15:16, 17:21, 21:22,21:24. A találkozó előtt mindkét gárda azonos mutatókkal állt: három győzelem, tizenegy vereség; de jobb szettarányával a Jászberény foglalta el azt a 6. helyet, amelyre az SZDRE is pályázik. Viszont az áhított pozíció eléréséhez az alapszakasz hátralévő három ta­lálkozójából kettőt meg kell(ene) nyernie a lila-zöldeknek. Nusser Elemér vezetőedző úgy véleke­dett, a vasárnapi lehet az egyik. Szegedi szempontból jól indult a meccs, a hazaiak lelkesen, jól röplabdáztak. Vezettek, de hamar fordított a Jászberény. Nagy küz­delem alakult ki, és Vakulya ászá­val ismét az SZDRE-nél volt az előny (18:17), s hajrára így érkez­hetett a gárda. A rutinos Jászbe­rény azonban Bóta eredményes­ségével (az utolsó hat vendég­pontból négyet szerzett) hozták az első szettet. A folytatásban is jól játszott a Szeged, és Nusser Elemér a legkisebb hibákat is igyekezett menet közben korri­gálni. Arra hívta fel tanítványai figyelmét, hogy mindenki mo­zogjon a labda felé, pozíciójából kísérje figyelemmel a játékot, az akciókat. Mezőnyben és blokk­ban (utóbbiban Adorján jeleske­dett) azonban jobb volt a Berény, amely ismét átvette a kezdemé­nyezést. A hajrá - megint a láto­gatóké volt. A harmadik szettet elnézett labdákkal, hibákkal kezdte az SZDRE. Bár ebben a já­tékrészben szinte végig a Jászbe­rényvezetett egy-két ponttal, de a végjátékban lett volna sansz akár a fordításra is. Az eredményjelző 21:22-t mutatott, amikor egy ak­ciót elkapkodtak a házigazdák ­egyenlíthettek volna -, s a már vert helyzetben lévő Deme-lá­nyok szereztek pontot, 21:23. A mérkőzést a mezőny legjobbjá­nak, Bótának (16 pontot szerzett) az ásznyitása zárta. A Szegedből Grózer 16, Vakulya 15 pontot ért el, s a feladó Dobos jól mozgatta a társakat, de a hajrá feszültségeit ezúttal sem (ez visszatérő problé­ma) bírta az együttes. Nusser Elemér: - Tizen­nyolc-húsz pcfntig, amíg nincs fe­szültség, jól röplabdáztunk. A hajrákat most sem bírtuk idegek­kel, a harmadik szettben is négy ziccerlabdát rontottunk. Deme Gábor: - Féltem ettől a mérkőzéstől, hiszen a Szeged jó erőkből álló együttes. Fontos győ­zelmet arattunk. I. P. Elmaradt a szettrablás DFRC-SZEGED­NYIREGYHAZI VRC 0:3 (-15, -18, -20) Extraligás férfi röplabda-mérkőzés. Sze­ged, 100 néző. Vezette: Simon, Szabó F. DFRC-Szeged: Maksa, Bába, Melnicsuk, Rózsavölgyi, Besenyei, NACSA Csere: Ézsiás (liberó), Péter. Edzők: Nyári Sán­dor, Jurij Melnlcsuk. Nyíregyházi VRC: Nyíri, Szalai, Horváth G. PAMPUCH, VERDES. MONDI Csere: BUGYI (liberó), Fekete. Edző: Botos Fe­renc. Az eredmény alakulása. 1. szett (15 perc): 0:3, 3:8, 8:12, 8:14, 9:16, 10:20, 14-.23.Z szett (20perch 1:1,3:7, 9:9. 13:10,15:15,15:22,18:24.3. szett (19 /»re;.- 2:2, 5:6. 6:8, 9:16. 11:19, 15:23, 19:24. A hazaiak, akárcsak eddig min­den találkozón, az esélytelenek „nyugalmával" léphettek pályá­ra. Az első szettben a Nyíregyhá­za gondoskodott is arról, hogy ezt az érzést tovább erősítse a há­zigazdákban. Mondi centertáma­dásaival, Pampuch bombáival szemben tehetetlenek voltak a szegediek, a liberó Bugyi mellett pedig ritkán értek parkettet a lab­dák. Ekkoriban Verdes ászértékű szervákkal is mattolta a hazaia­kat. A második játszma második harmadában felpörgött a DFRC-Szeged, s a fiatalok ekkor bizonyították, lehet rájuk építe­ni, van bennük fantázia. Ebben az időszakban gyors, ötletes és nem utolsósorban eredményes támadásokat vezettek és 3:7-ről fordítottak 13:10-re. Ebből az „öreg róka" Melnicsuk és a sport­ág egyik legnagyobb tehetségé­nek tartott Nacsa vállalt főszere­pet, de a blokkok is jól hatástala­nították a szabolcsi akciókat. De jött Pampuch és hat nyitásból ál­ló szervasorozata eldöntötte a szett sorsát. Az utolsó felvonás­ban ismét egyértelmű volt a Bo­tos-legénység fölénye. Akadt ugyan egy-két hosszabb labda­menet, szép, furfangos hazai megoldás; de Nyíregyháza maga­biztosan ért célba és a papírfor­mának megfelelően szettveszte­ség nélkül (mindössze 54 perc alatt) nyerte meg 2002 utolsó bajnokiját. Folytatás, januárban. Nyári Sándor: Minden tekin­tetben jobb, lendületesebb röp­labdát produkált a Nyíregyháza és megérdemelten győzött. Botos Ferenc: - Sikerült feled­tetnünk a legutóbbi szegedi szenvedésünket, ezzel a teljesít­ménnyel már elégedett voltam. IMRE PÉTER Kecse-Nagy Helga bronzérme MUNKATÁRSUNKTÓL Az elmúlt hetekben több jelentős versenyen vettek részt a Tisza SE fallabdásai. A magyar bajnokságon eddig remeklő utánpótláskorú ver­senyzők közül öten léptek pályára Budapesten a II. Hungárián Junior Openen. A versenyre közel száz in­duló nevezett, Európa valamennyi országából. A Tisza SE versenyzői közül az U19-es kategóriában Ke­cse-Nagy Helga a 3. lett. Az Olivér utánpódás-körverseny 4. fordulójában ugyancsak Buda­pesten a szegediek eredményei. Fi­úk, U15: 2. Baláspiri Dávid, 4. Ba­lázs Ádám. Az állás: 1. Baláspiri Dá­vid, 3. Balázs Ádám. 1113: 1. Vass Máté, 2. Hoffmann Péter, 3. Földesi Dániel. Az állás: 1. Vass Máté, 2. Hoffmann Péter. Lányok. U17:4. Tele Judit. U15: 2. Kiss Orsolya, 4. Balázs Andrea. Az állás: 1. Kiss Orsolya, 3. Balázs Andrea és Nagy Nóra. Vegyes, Ull: 2. Vass Márton, 3. Sebők Benedek, 4. Nagy Ned­da. Az állás: 2. Vass Márton, 3. Nagy Nedda, 4. Baláspiri Ádám. Kosárözön Baján a harmadik negyedben K0SARLABDA BAJA­SZEVIEP-SZEGED 73-88 (20-15,15-21,11-28, 27-24) A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, Baja, 800 néző. Vezette: Váradi, Hollósy. Baja: Völgyesi (8/3), Göbölös (4), FAR­KAS (20/6), Bereczki (12), MIL0VICS (23). Cserék: Kiss (2), Németh (2). Vág­völgyi (2). Edző: Gálos László. Szeviép-Szeged: Bulatova (7/3), Man­dache (6), Mészáros (7/6), KAJDACSI (32), VARDA (20). Cserék: Roczkov (1), FÜRÉSZ (7), Lódi (8). Edző: Újhelyi Gá­bor. Felfokozott várakozás előzte meg Baján a Szeviép-Szeged ven­dég szereplését. A hazai szurko­lók bravúrban reménykedtek, bíztak abban, hogy kedvenceik megkeserítik az ellenfelük sorsát. Ennek szellemében kezdődött a mérkőzés, a bajaiak nagy len­dülettel kezdtek, míg a szegediek támadásban és védekezésben is hibáztak, így az első negyed öt­pontos hazai vezetést eredmé­nyezett. Alaposan felpörögtek az Újhelyi-tanítványok, a második tíz perc hatalmas szeviépes ro­hammal indult. Mészárosék előbb egyenlítettek, majd a 19. percben átvették a vezetést, ek­kor 29-32 állt az eredményjel­zőn. A pihenő után továbbra is szellemesen és jól játszottak a szegediek, a magassági fölényü­ket remekül használták ki, en­nek köszönhetően fokozatosan nőtt a különbség a két gárda kö­zött. A 25. percben 37-50, a ne­gyed végén pedig 46-64 volt az eredmény. Különösen a váloga­tott formában játszó Kajdacsi Ju­dit (32 pontja mellett 51 IBM|!) ponttal fejezte be a meccset) és center társa Danijela Varda szi­porkázott. Jól indult a negyedik negyed is, a 32. percben már húsz lett közte, az NBIA csoport újonca padlót fogott. Ezután Vá­radi György - az elmúlt héten alaposan helyben hagyták Kör­menden - ítéletei borzolták a vendégek kedélyeit, főként neki volt köszönhető, hogy a bajaiak faragni tudtak a hátrányukból. Igaz, ez csak arra volt elegendő, hogy megközelítsék a Szegedet. Bulatováék az ötödik sikerüket könyvelhették el a bajnokság­ban, s ha vasárnap hazai környe­zetben sikerül megverniük a Szolnok gárdáját, akkor igen elő­kelő pozícióból várhatják a jövő évi folytatást. Gálos László: - A harmadik negyedbeli jobb teljesítményével megérdemelten nyerte a mérkő­zést a Szeged. Újhelyi Gábor: - Amikor csak a kosárlabdával foglalkoztunk, akkor szép dolgokat csináltunk. A többiről pedig felesleges beszél­ni. További eredmények: Nagyka­nizsa-Szolnok 50-93, ZTE-BSE 57-68. SÜLI RÓBERT Évbúcsúztató bravúr D0MB0VAR— S0LE-SZEDEAK 96-101 (20-33, 24-18, 23-17, 29-33) NB IA csoportos férfi kosárlabda-mérkő­zés, Dombóvár, 800 néző. Vezette: Való­vics Vétek. Dombóvár: Puskás (7/3), SPIVEY (31/6), Halimics (24/12), Vavra (-), Kojenec (8). Cserék: Bódl (9/3), Panta (8/3), Csap­lár-Nagy (6), Balogh (3/3). Edző: Diny­nyés Attila. Sole-Szedeák: MUUCS (27/12), Molnár A. (4), RAWLINS (17/3), NYILAS (10/3), Vilcinskas (30/9). Cserék: Kiss (6), Kecskés (-), DEÁK (6/6), Drahos(l), Pávlicz (-). Edző: Földi Sándor. Alsó házi rangadó. Aki nyer, az lépéselőnybe kerülhet a másik­kal szemben. A férfi kosárlabda NB I A csoport kilencedik fordu­lójában a Dombóvár és a So­le-Szedák számára is sorsdöntő mérkőzésre került sor. A szegedi gárda remek rajtot vett, gyorsan vezetést szerzett. A támadások remekül „sültek", a védekezés is egységesnek bizo­nyult. A 2. percben 3-6, a 6. percben pedig 11-22 állt az ered­ményjelzőn. A hazaiak nem tud­tak mit kezdeni a szedeákosok összeszedett játékával, Habmics és Spivey hiába „töltött", ez rossz százalékban bizonyult eredmé­nyesnek. A különbség egyre nőtt, az első negyed után 33-20-ra ve­zettek a Földi-tanítványok. A lendület a második tíz percre is megmaradt, Rawlins, Mulics és kirobbanó formában játszó Vil­cinskas sorozatban termelte a pontokat, így a Sole a félidőben is magabiztosan, 51-44-re veze­tett. Az első félidő statisztikájá­hoz tartozik, hogy a szegediek 60 százalékos)!) hatékonysággal dobtak. Nem volt a gond a harmadik negyedben sem, a 25. percben tíz pont volt a különbség, 54-64. Ekkor a dombóvári B-közép trá­gár módon szidalmazta a játék­vezetőket, ezért a szurkolókat ki­vezetették a sportcsarnokból. Öt percig állt a játék, amely igazán a Tolna megyeieknek jött jól. Fel­jöttek egy pontra, nyílt lett a küz­delem. A záró felvonásban igazi csapatként küzdöttek a szegedi­ek, döntő helyzetekben remekül helytálluk. Deák Attila beszórt két hármast, Pávbcz Gábor fon­tos pillanatban szerzett lepatta­nót, így újból vissza állt az erede­ti rend, megléptek Drahosék. A hajrá is Nyilaséké volt, sőt a csa­patkapitány szerezte a századik pontot, így a végén a bűvös ha­tárt is átlépték a vendégek. A le­fújás után együtt ünnepelt a csa­pat, hiszen nagyon fontos győ­zelmet aratott a Szedeák Dom­bóváron, ahol az előző években nem sok babér termet a Csong­rád megyei együttesnek. Kiss Zsolték remek győzelemmel bú­csúzuk az évtől és karácsonyra egy szép győzelemmel kedves­kedtek a kosárlabdát szeretők­nek. Dinnyés Attila: - Sajnos, tá­madásban és védekezésben is nagyon gyengék voltunk. Földi Sándor - A mérkőzés nagy részében fegyelmezetten ját­szottunk, jól dobtunk. Az ekkor megszerzett előnyünket sikerült megtartanunk, ennek köszönhet­jük ezt a fontos győzelmet. További eredmények: Szol­nok-Paks 79-85, Kaposvár-Sop­ron 89-76, Albacomp-ZTE 69-62, Debrecen-Kecskemét 101-83, Falco-Körmend 77-86. S. R. Rögbi a zöldasztalnál Gyakorlatilag befejeződött a 2002/2003-as NB Il-es rögbi­bajnokság őszi idénye. A záró mérkőzés eredménye nélkül is a tabella élén áll a Szentesi VSC „9l-esek". Az Esztergom II. el­leni utolsó összecsapást elvesz­tette a szentesi gárda, de óvott. A félévi bizonyítványról Törő­csik Sándor játékos-edzővel be­szélgettünk. - Miért óvták meg a találkozót 7 - kérdeztük a szakembert. - Az Esztergom egy NB l-es és egy NB Il-es együttessel vesz részt a Nemzeti Bajnokságban. Ebben az esetben a versenykiírás úgy rendelkezik, hogy másodosz­tályú mérkőzésen csak három NB l-es játékos ölthet mezt, de ők hatot szerepeltettek. A bead­ványunkra eddig semmilyen vá­lasz nem érkezett. - Elégedett a csapat félévi tel­jesítményével 1 - Igen, hiszen a kitűzött célt megvalósítottuk. - Kik azok, akik hozták a for­májukat: - Ritkán szokum neveket mondani, mert ez csapatjáték. A közös munka eredménye a siker vagy kudarc. A szokásomtól elté­rően most mégis kiemelném a szegedi Szilágyi Csabát, aki 21 éves kora ellenére nagyot alko­tott és már a válogatott kapuján kopogut. Jól produkált még Fe­kete Csanád, Bárányi Gábor, Szabó Árpád és Nagygyörgy Ádám. Teljesítménycsökkenés azoknál a srácoknál mondható, akik munkahelyi elfoglaltság mi­att nem tudnak rendszeresen edzésre járni, de ők sem játszot­tak olyan rosszul, hogy ki kellene őket pellengérezni. - Az őszi idényben a csapat több nagykülönbségű győzel­met aratott - talán gyenge a cso­porti Vagy kinőtte a gárda az NB I I-t 7 - Átszervezték ugyan a bajnok­ságot, de a csoport nem gyengült. Három egyforma képességű gár­da van az Esztergom II., a Pécs és mi. Az előző kettővel szoros meccset vívtunk. Kőtelező volt győzni, illetve hozni a két pontot a Budapesti Medvék, a Békéscsa­ba és a Zalaegerszeggel szemben. A korábban szebb napokat ért Békéscsabát a megszűnés fenye­gette, Zalaegerszeg viszont csak másfél éve lépett be a rögbi kör­forgásába. OUNÁS VARGA ZOLTÁN Bardóczky sikere A papírformának megfelelően a vá­sárhelyi színekben is szerepelt Bar­dóczky Kornél simán legyőzte Kis­györgy Gergelyt a tenisz Magyar Grand Prix fináléjában. A döntő­ben: Bardóczky-Kisgyörgy 6:3,6:4. Totó BUDAPEST (MTI) Az 50. hét mérkőzéseinek eredmé­nyei: 1. Bayern München Schalke 04 0-0 X 2. Bremen Mönchengladbach 2-0 1 3. Bochum 1860 München l-l l 4. Cottbus-Dortmund W 2 5. Hannover Bielefeld 0-0 * 6. Leverkusen-Nürnberg 0-2 2 7. Rostock-Hamburg 04 l 8. Kaiserslautern-Hertha BSC 2-1 1 9. Wolfsburg VfB Stuttgart 1-2 2 10. Piacenza-Cbievo 0-3 2 11. Bologna-Parma 2-1 1 12 Como Milan 1-2 2 13. Udinese-Iorino l-l l Pluszmerközes 14. Juventus-Lazio lapzártánk után ért véget a mérkőzés