Délmagyarország, 2002. december (92. évfolyam, 280-303. szám)

2002-12-02 / 280. szám

II. •A DÉL SPORTJA" HÉTFŐ, 2002. DECEMBER 2. Győzelemmel zárta az alapszakaszt a Tabán Trafik Szeged Két megyei pólópont Tanítanivalóan védekeztek a szegediek (világos sapkában) az OSC ellen. Fotó: Miskolczi Róbert VÍZILABDA A férfi vízilabda OR I alapsza­kasz első fordulójának utolsó fordulójában a Tabán TVafik Szeged hozta a kötelező hazai győzelmet az OSC ellen, a Kon­tavill-Szentcsi VK viszont pa­pírforma-vereséget szenvedett az Újpest otthonában. TABÁN TRAFIK SZEGED­OSC 8-4 3-2,1-0, 2-1, 2-1) 0B l-es férfi vízilabda-mérkőzés. Újsze­gedi sportuszoda, 250 néző. Vezette: Császár, Székely Z. Szeged: BARÁT - Varga I., Samuels 1, Varga P 1, Kittredge. WESZELOVSZKY 3, Molnár P Csere: Mód, DR. TÖRÖK 1, Vár­hegyi, Fábry, Balla, ÉLES 2. Edző: Hor­váth Viktor. OSC: Tory - Békési, Mányai 1, Ofner, Lu­dányi, Berezvai l.TIBA 1 Csere: Hábet­ler, Lutter, Keszthelyi, Haufe 1. Edző: Keszthelyi Tibor és Ürögi Zsolt. Gól - emberelőnyből: 3/2, ¡11.6/2. - A LEN-kupa csoportmeccs haj­rája óta tart a lendületünk, egy­ségesek vagyunk, nem tudok más eredményt elképzelni, csak a győzelmet - mondta magabiz­tosan Horváth Viktor, a szegedi gárda edzője. Pedig nem volt szabad leírni az OSC-t, amely az elmúlt bajnokság óta több jó játékossal - Tibával, Ofnerral, Hauféval - erősödött. Természetesen nem vették félváll­ról a meccset a szegediek, rendkí­vül fegyelmezetten, koncentrálva kezdtek. Két és fél perce tartott a találkozó, amikor Varga ['. előny­hói megszerezte a vezetést a hazai­aknak, amit dr. Török bombája követett, majd centerből Samuels is betalált. Ebből az következne, hogy sima volt az első negyed, de ez nem így történt, ugyanis az OSC-sek is bevették kétszer az amúgy magabiztos Barát kapuját. A második hét perctől kezdve a fővárosiak egyre nehezebben bír­ták a szegediek által diktált tem­pót. Ennek kicsit ellentmondani látszik, hogy a harmadik játék­rész elején még csak 4-3-ra veze­tett a Szeged, a folytatásban vi­szont már nem volt pardon. A budapestiek kapusa, Tory előbb Éles lövéseivel nem tudott mit kezdeni, majd a záró negyedben Weszelovszky bombái kergették az őrületbe, 8-4. A biztos siker azért is dicsére­tes, mert a szegediek ezt úgy ér­ték el, hogy három esetben játsz­hattak emberelőnyben... És még valami: a két csapat korábbi mér­kőzései állandó jelleggel magá­ban hordozták a durva, kímélet­len játékot, amelyben rendre az OSC-sek jártak az élen. Ezúttal szerencsére sportszerű négy ne­gyedet produkáltak az együtte­sek, a játéké volt a főszerep. Horváth Viktor: - Taktikus já­tékunkkal magabiztosan nyer­tük a meccset. Keszthelyi Tibor: - Szoros em­berfogásával felőrölt bennünket a Szeged. ÚJPEST­KONTAVILL-SZENTES12-7 (3-1,2-1,5-2,2-3) OB l-es férfi vízilabda-mérkőzés. Buda­pest, Hajós Alfréd-uszoda, 100 néző. Vezette: Bors, Székely B. Újpest: Béta - Süveges 1, Kovács R. 3, Kéri 1, Ferkó, SUTI 2, Létay. Csere: Ben­czúr 1, ZENTAI2, Ferenczi 1, Fáy, Varga D. 1, Szőcs. Edző: dr. Csapó Gábor. Szentes: Horváth T. - Juhász E. 1, Sze­benl. Szénászki, SZABÓ N. 3, KIS I., Dor­nin. Csere: Berki 1, Vígh, Somogyi 1, Sa­rusi, Biltsik, Hyc 1, Újházi (kapus). Edző: Kádár József. Gól - emberelőnyből: 6/3. ill. 7/3. Négyméteresből: -.2/2. Nem a legjobb előjelekkel várta a mérkőzés kezdetét a szentesi ala­kulat. Történt ugyanis, hogy a meccsre tartó vidéki gárda autó­busza Alsónémedi előtt fel­mondta a szolgálatot. A szeren­cse a Kurca-partiak segítségére sietett: egy Szegedről Pest felé tartó különbusz felvette a póló­sokat. Kis Istvánék így - igaz, mindössze a kezdés előtt félórá­val - végül mégiscsak megérkez­tek a találkozó helyszínére. A felzaklatott állapotban lévő vendégeknek nem tett jót a nem várt izgalom. Nagy hibaszázalék­kal játszottak, és a szerencsével is hadilábon álltak. Az első ne­gyedből - 2-l-es újpesti vezetés­nél - mindössze néhány másod­perc volt hátra, amikor egy fi­gyelmetlenség következtében 2-2 helyett 3-1 került az ered­ményjelzőre... A folytatásban is balszerencsések maradtak Hor­váth Tamásék. A harmadik ne­gyed végén például a fiatal, mindössze 17 esztendős Somo­gyi hibázott kétszer is százszáza­lékos helyzetben, 12-7. Lényegesen szorosabban is ala­kulhatott volna az eredmény; mint ahogy eddig, ezután a meccs után is elmondható: ez az őszi szezon nem a Szentesről szól... Dr. Csapó Gábor: - Nagyon jól játszottunk, szép gólokat lőt­tünk. Ennyi fiatal tehetség, hál' istennek, csak nálunk van. Kádár József: - Sokkal jobban kell ahhoz játszanunk, hogy pontszerzési esélyünk legyen Budapesten. A forduló további eredményei: BVSC-Kecskemét 12-3, Szol­nok-Eger 4-5, Vasas-Honvéd 6-9. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Honvéd 2. Vasas 3. FTC 4. BVSC 5. Újpest 6. Szeged 7. Eger 8. Szolnok 9. OSC 10. Szentes 11. Cegléd 12. Kecskemét 11 10 1 - 134 - 47 20 11 9 1 1117- 5119 11 9 1 1 108- 49 19 11 8 1 2112- 6617 11 7 1 3 97 - 79 15 11 6 - 5 87 - 76 1 2 7 54-106 8 8 68- 98 6 8 69- 106 6 9 63-105 4 1 1 9 47 - 97 3 1 1 9 57-133 3 11 4 11 3 11 3 11 2 11 11 SZÉLPÁL LÁSZLÓ A férfiak és a nők is a Vízműveket verték Őszi első a MÉH-Szeged TEKE Mindkét szegcdi szupcrligás te­kecsapat a Fővárosi Vízművek­kel játszott, és mindkettő nyert is: a férfiak Budapesten, a nők hazai pályán győztek. Eredmények, férfiak: Fővárosi Vízművek-MÉH-Szeged 1:7 (3116-3399) A szegedi pontszerzők: Fekete 627, Földesi 580, Karsai L. 569, Kiss 546, Bódi 543 fával. Már az első körben negyven fa előnyhöz jutott a vendéggárda, majd a következő duók egyaránt száz fölött tettek hozzá a különb­séghez. A szegedi együttes a 3399 fával új csapat, nu'g Fekete László 627 fával egyéni pályacsú­csot gurított. A bajnokság őszi fordulói után a Szeged 21 ponttal vezeti a tabellát az egyaránt 14 pontos Pápa és Szolnok, vala­mint a 11 pontos BKV Előre előtt. A MÉH játékosai közül már csak Kiss Norbertre vár fel­adat az idén, mégpedig az ifjúsági egyéni bajnokságon. Ifik: Fővárosi Vízművek­MÉH-Szeged 0:4 (967-1039) Pontszerzők: Zapletán 552, Eperjesi 487 fával. Nők: Teke SE Szeged-Fővárosi Vízművek 6:2 (3048-2975) A szegedi pontszerzők: Cziráki 551, Mracskó 535, Monostori 517, Kormányos 512 fával. A kezdeti bizonytalankodás után, az utolsó párok közt sorra kerülő Cziráki Melinda vezérle­tével a szegediek legyőzték a bu­dapesti csapatot. Ifjúságiak: Teke SE Szeged-Fő­városi Vízművek 1:3 (922-942) A szegedi pontot Tót Enikő szerezte 462 fával. M. J. A végjátékot nem bírták RÖPLABDA KECSKEMETI RC­SZEGEDI DRE 3:0 (16, 20, 21) Extraligás női röplabdamérkőzés. Kecs­kemét, 300 néző. Vezette: Járosi, Matol­czai. Kecskeméti RC: KOVÁCS A., Forgó, Dunszt, LENGYEL, SZABÓ G..CZAKÓ. Csere: Czéh (liberó), Kormos, Ékes. Edző: Farkas Mihály. Szegedi DRE: Juhász, Selmeczi, Kiss E„ Dobos, VAKULYA, GRÓZER. Csere: Bakos, Kovács T. Edző: Nusser Elemér. Az eredmény alakulása. 1. szett (22 perc): 4:2, 7:5, 11:7, 15:9, 18:11, 22:13, 24:15.2. szett(27perc): 2:2,3:6,5:8, 8:9,11:11,11:14,13:15,19:17,23:19.3. szett (25 perc): 0:1, 1:4, 4:4, 9:9, 11:10, 14:15,16:16, 16:19,21:21,23:21. A nyitó szettben az első techni­kai időig, vagyis a 8. pontig jól tartotta magát a vendég lila-zöld együttes. Ezt követően a szegedi­ek hibáit könyörtelenül kihasz­náló kecskemétiek akarata érvé­nyesült. A folytatásban fordult a kocka, az SZDRE 11:8-ig tartani tudta hárompontos előnyét, amit elsősorban a remek és ered­ményes szélső támadásoknak, Grózernek és Vakulyának kö­szönhettek a Nusser-lányok. A KRC előbb egyenlített, majd a játszma második felében a veze­tést is átvette, s a hajrát idegek­kel és fizikálisan is jobban bírta. A harmadik játékrész elején „el­ütötték" Dunszt Orsolya kisuj­ját, talán ennek is köszönhető, hogy a magabiztos házigazdák­kal szemben tartotta a lépést a Szeged. Úgy tűnt Doboséknak reális esélyük lehet a szépítésre, 21:21 -nél még teljesen nyílt volt a küzdelem, a szett sorsa, de... Ekkor jött a „szokásos" egyper­ces rövidzárlat és ezt könyörtele­nül kihasználva célba értek a Bács megyeiek. Farkas Mihály: - Örülök, hogy nemcsak nyertünk, de a siker jó teljesítménnyel is párosult. Nusser Elemér: - A játékot már biztatóbbnak találtam, mint az elmúlt mérkőzéseken, de elég volt a szettek végén egy-egy perc­nyi kihagyás a házigazdák maga­biztos győzelméhez. A forduló további eredményei: Jászberény-BSE 3:0 (15, 20, 16), Vasas-Miskolc 3:0 (23,22,19). I.P. Barcikán sem sikerült VEGYESZ RC­DFRC-SZEGED 3:0 (19, 20,19) Extraligás férfi röplabdamérkőzés. Ka­zincbarcika, 500 néző. Vezette: Hóbor, Újházi. Vegyész RC Kazincbarcika: HERICH, Nagypál. Kovács, Kiss T„ BUNFORD, JÁR­MI. Csere: Bencsik (liberó). Edző: Dániel Oravec. DFRC-Szeged: Maksa, NACSA, Rózsa­völgyi, MELNICSUK, Péter, Besenyei. Csere: Ézsiás (liberó). Megbízott játé­kos-edző: Jurij Melnicsuk. Az eredmény alakulása. 1. szett: 8:3, 15:10, 24:19. 2. szett: 4:5, 8:6, 14:13, 18:15, 24:20. 3. szett: 8:3, 12:5, 24:19. Az első szett kimenetelét Maksá­ék fáradtsága határozta meg, a hosszú út alaposan elgyötörte, megkínozta őket. Mire bemele­gedtek az izmaik, az Oravec-fiúk már tekintélyes előnyre tettek szert. Az sem a Szeged mellett szólt, hogy a standard kezdőből hiányzott az egyik center, Bába László, a helyét a fiatal Péter Csaba foglalta el (összességében nem okozott csalódást); míg a házigazdáknál éppen a középjá­tékosok, a két légiós, a szlovák Herich és a magyar származású jugoszláv Bunford remekelt. A második szettben elsősorban Nacsának és Melnicsuknak kö­szönhetően jól tartotta magát a szegedi együttes. Az elején még vezettek is Rózsavölgyiék, de a megnyugtató különbség csak a hajrában alakult ki a Barcika ja­vára. A harmadik felvonás ismét a hazaiak alakításairól marad emlékezetes, ezt a játékot és a meccset remek Vegyész-blokkok (Bunford és Herich) zárták. A Kecskemét elleni sima fiaskó után Kazincbarcikán sem sike­rült újabb szettet nyernie, a DFRC-Szegednek a már meglévő három mellé. Dániel Oravec: - Papírfor­ma-győzelmet arattunk a lelke­sen küzdő Szeged ellen. Jurij Melnicsuk: A Kazinc­barcika kerete jobb és rutino­sabb játékosokból áll, és ezt ez­úttal is érvényre juttatta a Bor­sod megyei együttes. A forduló további eredmé­nyei: Kecskemét-Nyíregyháza 3:0 (19, 16, 17), Kaposvár-Du­naferr 3:2 (21, 17,-20,-20, 17). IMRE PÉTER Robogott a Tisza Volán JÉGKORONG TISZA V0LAN­DEBRECEN 11-8 (4-0, 4-3, 3-5) 0B ll-es jégkorongmérkőzés, Szeged, műjégpálya, 500 néző. Tisza Volán: Kozma - Láng Cs., Szántó, LÁNG T. 1(1), Szabó E. (1), REDLER 2, KALOCSA (3), Tőzsér, HALM0SI3, ifj. Bá­náti (1), PÁPAI 2 (2), Láng Z„ Vas, Varga 1 (1), Szabó, EGYED 2 (1). Játé­kos-edző: Kalocsa László. Szépszámú közönség foglalt he­lyet a Tisza Volán első OB Il-es meccsén. Ennyit jelent, hogy sze­gedi fiatalok is szerepelnek az együttesben, hiszen barátok, osz­tálytársak nagy számmal töltöt­ték meg a műjégpálya lelátóját. Hatalmas iramban kezdett a hazai gárda, ifjabb Bánáti passza után Halmosi a második perc elején vezetést szerzett, 1-0. Két perc múlva újból egy volános tini játszotta a főszerepet, Láng Tibor remek átadása után a rutinos Redler már kétgólosra növelte a szegediek előnyét. A vendégek még nem tértek magukhoz, ami­kor Láng T. a hetedik, majd Hal­mosi révén a 11. percben is gólt lőttek a Tisza-partiak, 4-0. Szen­zációs kezdés. Az egykori válogatott, az év já­tékosának is megválasztott, a gyorsaságából semmit sem vesz­tő Pápai Miklós góljával indult a második felvonás. Felébredtek a vendégek, az egykori jászberényi­ek - két éve Szegeden játszottak -, Balla, Szajka és Bálint vezérle­tével 5-3-ra kapaszkodtak fel. A szenzációs formában játszó Egyed két góljával ismét helyre állt a rend, sőt a tizenéves Varga találata után már 8-3 állt az eredményjelzőn. A befejező húsz percben is­mét a Debrecen kezdett job­ban, azonban a harmad köze­pén ismét ötletesen és ered­ményesen támadott a Kalo­csa -legénység, így az első má­sodosztályú bajnokin, közön­ség szórakoztató játékkal, ma­gabiztosan diadalmaskodtak a volánosok. Kalocsa László: - Örülök an­nak, hogy újra nagyszámú kö­zönség előtt játszhattunk. Voltak jó periódusaink, ebből kell majd a jövőben építkeznünk. SÜLI RÓBERT A Tisza Volán Szeged jégkorongcsapata tizenegy gólt lőtt a Debrecennek. Fotó: Miskolczi Róbert