Délmagyarország, 2002. október (92. évfolyam, 229-254. szám)

2002-10-07 / 234. szám

HÉTFŐ, 2002. OKTÓBER 7. • A DÉL SPORTJA" III. LABDARUGÓ NB A labdarúgó NB I tizedik for­dulójában két-két győzelmet szereztek a hazaiak (Sopron, Fe­rencváros) és a vendégek (Új­pest, Debrecen), de a döntet­lenek száma is kettő volt. A 10. forduló, a szokáshoz hűen, már az elmúlt pénteken megkez­dődött. Méghozzá két kiállítás­sal, még szerencse, hogy később már inkább a labdával törődtek a csapatok, a Kispest és a Debre­cen. A cívisvárosiak jóval többet, így aztán teljesen megérdemel­ten csenték haza mind a' három pontot. Úgy látszik, nem a ko­rábban menesztett edzőben, Fi­tos Józsefben volt a hiba. Az igaz­ság az, harmatgyenge a játékos­állomány. Az élvonalban a kis­pestieknél csak a békéscsabaiak tudnak rosszabbul futballozni. Ennek már számtalan jelét ad­ták, legutóbb az Újpest ellen mu­tatták meg, hogy nem biztos, hogy ebbe az osztályba valók. Bár még rengeteg meccs hátra van a bajnokságból, de már most bát­ran kijelenthető: a csodával len­ne határos a csabaiak esetleges bentmaradása. A forduló szenzációja Sopron­ban játszódott le: az egyre acélo­sabb házigazdák gólgazdag mér­kőzésen kétvállra fektették a lis­tavezető MTK-t. A hűség váro­sában most sajnálhatják igazán, hogy Komjáti András edző nem a szezon eleje óta ül a kispadon. Akkor lehet, hogy jó néhány ponttal többük lenne most So­mogyiéknak. Az még hagyján, hogy Dunaújvárosban nem volt gólt, de még igazi játékot sem produkált a Dunaferr és a Video­ton. A pontszerzésnek valószí­nűleg a fehérváriak örültek job­ban. Le a kalappal a Siófok előtt! Igaz, most nem nyertek a Bala­toíi-partiak, de küzdésből ezúttal is jelesre vizsgáztak. A közel­múltban az Újpest ellen a hajrá­ban szerzett két góllal fordítot­tak, most pedig a 90. percben szerzett Filipovics találattal egyenlítették ki a Győr vezetését. A forduló záró mérkőzésén re­mek kilencven percet produkált a Ferencváros ás a Zalaegerszeg. Már úgy nézett ki, hogy döntet­lennel ér véget a rangadó, amikor a hosszabbításban a fradista Tö­köli testéről a gólvonal mögé pat­tant a labda. Eredmények: KISPEST-DEBRECEN 1-3 (L-L) Budapest, Bozsik-stadion, 4 ezer néző. Vezette: Kiss B. Gólszerzők: Piroska (29.), ill. Sándor T. (13. -1 l-esből), Selymes (55.), Bajzát (65.). Kiállítva: Balint (13.), ill. Szekeres (2.). S0PR0N-MTK 3-2(1-2) Sopron, 2 ezer néző. Vezette: Szarka. Gólszerzők: Pintér (6.), Tóth M. (59.), Horváth R. (69.), ill. Ferenczi (7., 27.). SIÓFOK-GYŐR l-l (0-0) Siófok, 2 ezer néző. Vezette: Kassai. Gólszerzők: Filipovics (90.), ill. Hucika (61.). DUNAFERR-VIDE0T0N 0-0 Dunaújváros, 2 ezer néző. Vezette: Soly­mosi. BÉKÉSCSABA-ÚJPEST 1-3 (1-2) Békéscsaba, 5 ezer néző. Vezette-. Hajdó. Gólszerzők: Keresztúri (15.), ill. Horváth F. (10., 33.), Poljakovic (55.). FTC-ZTE 3-2(1-0) Budapest, Üllői út, 6 ezer néző. Vezette: Dubraviczky. Gólszerzők: Tököli (20., 93.), ¡11. Vincze 0. (57.), Kocsárdi (76.). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. MTK 10 8 - 2 24- 12 24 2. FTC 10 6 2 2 17- 9 20 3. Siófok 10 5 3 2 16- 11 18 4. Debrecen 10 5 3 2 19- 17 18 5. Győr 10 5 2 3 17- 12 17 6. Újpest 10 5 1 4 23- 18 16 7. Dunaferr 10 3 3 4 16- 17 12 8. Sopron 10 3 2 5 13- 15 11 9. Videoton 10 2 4 4 10- 15 10 10.ZTE 8 2 3 3 14- 15 9 11. Kispest 10 1 3 6 14 - 27 6 12. Békéscsaba 9 1 - 8 10- 24 3 A következő forduló párosítá­sa. Október 18. (péntek): Győr-Kispest, 18 (m2). Október 19. (szombat): Zalaegerszeg­Siófok, 14.30; Debrecen-Békés­csaba, 17.30; MTK-Dunaferr, 18; Újpest-Sopron, 19; Video­ton-Ferencváros, 19. SZÉLPÁL LÁSZLÓ Egyfélidős volt a Szentes LABDARÚGÓ NB III Az első félidőben nyújtott gól­erős játékával eldöntötte a me­gyei rangadó három pontjának sorsát Algyőn a Szentes. A Vá­sárhely Túrkevéről ponttal tér­hetett haza. ALGYŐ-SZENTESI TE 1-3 (0-3) Algyő, 350 néző. Vezette: Kökény. Algyő: Dénes - Gál, Pécsek, Gábor, Krisztin T. (Krajczár) - Podonyi (Merley), Kothencz, Kiszner (Terhes), Varga ­Brinszky, Erhardt. Játékos-edző: Brinszky Adrián. Szentes: Bíró - Márics, Erdei, Tóth-Ko­vács, Balogh - Kelemen (Kerepeczky), Tóth Cs„ Koncz, Pálfi - Pálinkó (Juhos, Nana), Török. Edző: Bozóki Zoltán. Gólszerzők: Brinszky, ill. Török, Pálfi, Koncz. Az őszi megyei rangadók közül az utolsót rendezték Algyőn a labdarúgó NB III Alföld csoport­jában. A házigazdák szerették volna megőrizni százszázalékos hazai mérlegüket, míg a vendé­geknek végső céljukhoz, a baj­nokság megnyeréséhez ez a há­rom pont is kellett. Még el sem helyezkedhetett a közel 350 néző, amikor a 2. perc­ben az algyői Varga 14 méteres lövése fél méterrel hagyta el a ka­pu jobb alsó sarkát. A szentesi válasz elég csattanósra sikere­dett. A 3. percben Koncz bal ol­dali szögletét Török hat méterről fejelte a hálóba, 0-1. A 13. perc­ben Márics 30 méterről eltalálta a kapufát, majd a 26. percben to­vább nőtt a szentesi előny. Pálfi indult meg a bal szélen, végigve­zette a térfélen a labdát, a 16-oson belülre érve pedig 13 méterről a kapuba gurított, 0-2. A játékrész utolsó öt perce ismét a vendégeké volt. Előbb a 40. percben Török önzetlenül pasz­szolt Koncz elé, a csapatkapitány pedig higgadtan a hosszú sarok­ba gurított, 0-3. A 45. percben Márics újból a felső lécet találta telibe. A második félidőben kissé ál­mosan kezdett az éllovas és az Algyő gyorsan szépített. Még­pedig milyen találattal! Már az első negyvenöt percben is sokat segített Márics lövéseinél a szél, ezúttal azonban az Algyő gólfelelőse, Brinszky ki is hasz­nálta a légáramlatot. Az 53. percben 30 méterre a kaputól állt szabadrúgáshoz, és a jól el­talált labda a bal felsőben lan­dolt, 1-3. Bíró kapus ezt még akkor sem igazán foghatta vol­na meg, ha éppen azon a helyen tartózkodik, ahol a labda a ka­puba jutott. Brinszky Adrián: - A Szentes bírói segédlet nélkül is megnyeri a bajnokságot, de azért gratulá­lok nekik. Bozóki Zoltán: - Az első fél­időben szerzett előny elég volt a sikerhez. Jók: Kothencz, Pécsek, ill. Koncz, Pálfi, Tóth-Kovács. TÚRKEVE-HFC 2-2 (2-1) Túrkeve, 300 néző. Vezette: Szabó. Túrkeve: Kiss Cs. - Debreczeni, Fekete, Fridrik, Ferenci - Pintér, dr. Bodó (Tőke), Jandó, Kelemen - Kiss L„ Balogh (Nagy Z.). Edző: Homoki Károly. HFC: Szabó - Papp (Horváth), Sípos, Borbás Zs., Huszár - Szűcs, Borbás R, Antal, Nagy L. (Galamb), Tóth - Juhász. Edzők: Rostás Károly, Antal Ferenc. Gólszerzők: Fridrik, Kiss L., ill. Borbás R, Juhász. A vendégek remekül kezdtek, hi­szen a 15. percben vezetéshez ju­tottak. A kaputól 23 méterre Borbás Zsolt próbálkozott lövés­sel, és a nagyszerűen eltalált lab­da a kissé kint álló hazai hálóőr fölött került a gólvonal mögé, 0-1. Továbbra is fölényben ma­radt a Vásárhely, ám a félidő kö­zepén két védelmi hiba miatt az egyáltalán nem veszélyes Túrke­ve megfordította az eredményt. Előbb Fridrik, majd Kiss Lajos szerzett gólt, így a házigazda csa­pat vonulhatott előnnyel a szü­netben az öltözőbe. A második játékrészben folytatódott a HFC-nyomás, ám az igyekezetet csak a 83. percben kísérte sze­rencse. Ekkor juhász csúsztatott fejessel egyenlítette ki a hát­rányt, 2-2. Rostás Károly: - Amíg nem ér­tékesítjük a helyzeteinket, addig a középmezény után kullogunk. Jók: Fridrik, Kiss L., ill. Juhász, Antal, Borbás Zs. További eredmények: Szar­vas-Kondoros 3-3, Rákóczifal­va-Jamina 3-1, Fegyver­nek-Jászberény 0-6, Harta-Bé­kés 1-0, Szajol-Gyomaendrőd 6-3, Karcag-Kisújszállás 2-0. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. MÉH-Szentes 9 8 0 1 35­2. Kondoros 9 5 3 1 19­3. Jászberény 9 5 2 2 20­4. Rákóczitalva 9 5 2 2 21­5. Karcag 9 5 2 2 19­6. Kisújszállás 9 5 1 3 16­7. Algyő 9 5 1 3 14­8. lamlna 9 4 2 3 17­9. Túrkeve 9 3 2 4 8­10. Harta 9 2 S 2 14­11. Szajol 9 2 3 4 20­12. HFC 9 2 3 4 11­13. Gyomaendrőd 9 2 2 5 17-23 B 14. Szarvas 9 1 2 6 16-26 5 15. Békés 9 1 2 6 7-24 9 16. Fegyvernek 9 1 0 8 14-37 2 A következő forduló párosítása, október 12. (szombat), 15 óta: Ja­mina-Szajol, Kondoros-Harta, Algyő-Fegyvernek. Október 13. (vasárnap), 15: HFC-Szarvas, Kisújszállás-Jászberény, Gyoma­endrőd-Karcag, Szentes-Túrke­ve, Békés-Rákóczifalva. MÁDI JÓZSEF Az algyőiek játékos-edzője, Brinszky (középen) gólja későn esett a Szentes ellen. Fotó: Miskolczi Róbert A Békéscsaba csak a csodában bízhat Tököli jókor érkezett Az FTC-s Gyepes Gábor (jobbról) és társai jól hajráztak a ZTE ellen. MTI Fotó: Kovács Tamás Gellei elégedett BUDAPEST (MTI) Gellei Imre a szombati svédor­szági, illetve a San Marino elleni hazai Eb-selejtezőre készülő lab­darúgó-válogatott szövetségi ka­pitánya megkülönböztetett fi­gyelemmel követte a hét végén az NB I mérkőzéseit és a külföldi bajnokságokban érdekelt magyar játékosok szereplését. - A legfontosabb, hogy sehon­nan nem kaptam hírt súlyos sé­rülésről, bár biztosan akadnak majd kisebb nagyobb problémák - mondta a keret hétfőre meghir­detett találkozója előtt a szakem­ber. - Nagy örömet okozott, hogy a meghívott ferencvárosi csatá­rok igen gólerősnek bizonyultak. Az Alsóváros kiütötte a Zsombó csapatát LABDARUGÓ MEGYEI III A hetedik fordulót rendezték meg a megyei harmadosztályú labdarúgó-bajnokságban. Az Al­sóváros szinte kiütötte a Zsom­bót. A B csoportban osztozott a pontokon Szentes és Csongrád. A csoport: Zákányszék-Csengele 0-2 (O-O), gólszerzők: Kiss Zs., Heim; kiállítva: Ambrus (Csen­gele). Tempó Taxi-Baktó SC-Ru­zsa 0-1 (0-0), g: Plenter. Móraha­lom II.- Rendőr TE 3-4 (2-2), g: Masa (3), ill. Zsikó T. (2), Hódi T., Popovics; kiállítva: Gercsó, ill. Hódi T. Balástya II - Sándorfalva II. 2-3 (0-1), g: Hegedűs (2), ill. Táborosi A. (2), Mészáros. IKV-Aisóváros- Zsombó 8-0 (1-0), g: Tóth G. (3), Csehó B. (2), Vass F., Kószó F., Mátrai J. Forrás­kút-Károlyi DSE 2-1 (O-O), g: Csikós, Sziládi, ill. Janiga; kiállít­va: Iba, Herédi (mindkettő Kár­olyi DSE). Öttömös-Röszke II. l-l (l-l), g: Csernák, ill. Babarc ­zi. Pusztamérges-Pázsit SE 1-2 (0-0), g: Temesvári, ill. Szokol Sz. (2). Szabadnapos: Ópusztaszer. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Rúzsa 2. Ópusztaszer 3. Csengele 4. Sándorfalva II. 5. Károlyi DSE 6. Pusztamérges 7. Pázsit SE 8. Rendőr TE 9. Zsombó 10. Forráskút 11. Öttömös 12. Zákányszék 13. IKV-Alséváros 14. Balástya II. 15. II Baktó SC 16. Röszke II. 11. Mórahalom II. 8 2 1 5 16- 20 7 7 2 - 5 18- 16 6 4 10- 14 6 5 5- 14 6 8- 17 5 6- 30 0 6 2 7 2 7 12 4 7 - - 7 19 416 616 916 615 8 6 1 1 17­6 5 1 - 23­6 5 1 - 18­8 5 1 2 18­7 5-2 18­8 4 1 3 17- 1513 6 4 - 2 14- 612 7 3 1 3 11- 1210 7 3 1 3 19- 21 10 8 3 - 5 15- 29 9 7 2 2 3 10- 16 8 TE-Zenner-Csongrád l-l (0-0), g: Kotymán, ill. Póth. Földeák-Eper­jes 2-0 (2-0), g: Fodor, Tóth L.; ki­állítva: HéjjasT (Eperjes). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA B csoport: Székkutas-Ambróz­ialva 2-0 (0-0), gólszerzők: Lázár, Dómján; kiálh'tva: Stranszky (Ambrózfalva). H. Astra FC-Ma­roslele 4-0 (1-0), g: Őze, Soós L., Kádár, Hegedűs. Algyő IL-Szőreg II. l-l (0-1), g: Piti, ill. Csigér. Fe­rencszállás-Mártély 2-1 (l-l), g: Nagy Gy. (2), ill. Tóth E.; kiállítva: Ocskó (Ferencszállás). Derekegy­ház-Nagymágocs 5-0 (2-0), g: Ga­zsi (2), Szabó Á., Borbás, Gyukics. Pitvaros-Kübekháza 2-1 (l-l), g: Trippe, Varga G, ill. Nikodémusz; kiállítva: Nyemcsók, Botos (mind­kettő Kübekháza). Szentesi Kinizsi 1. Zenner-Csongrád 7 6 1 ­45-319 2. Székkutas 7 6 ­1 14­318 3. Szentesi Kinizsi 7 5 1 1 28­4 16 4. H. Astra FC 7 5 1 1 20-5 16 5. Algyőit. 7 4 3 ­14-4 15 6. Derekegyház 7 4 ­3 26-7 12 7. Földeák 7 4 ­3 15-21 12 8. Pitvaros 7 3 1 3 17­13 10 9. Szőregll. 6 3 1 2 10-910 10. Ambrózfalva 7 3 1 3 10-1410 11. Mártély 7 2 2 3 6-10 8 12. Eperjes 7 2 ­5 6-18 6 13. Ferencszállás 7 1 ­6 5-30 3 14. Nagymágocs 7 1 ­6 5-31 3 15. Kübekháza 6 -1 5 3­17 1 10. Maroslele 7 ­­7 4-39 0 BOKORBÉLA Totóered­mények BUDAPEST (MTI) A totó 40. heti szelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Ounaferr-Videoton 0-0 X 2. Sopron-MTK 3-2 1 3. Siófok-Győr 1-1 X 4. Békéscsaba-Újpest 1-3 2 5. Hertha BSC-Húrnberg 2-1 1 6. Hannover-Dortmund 0-3 2 I. Kaiserslautern-Cottbus 4-0 1 8. Schalke 04-Hamburg 3-0 1 9. Wolfsburg-Leverkusen 2-0 1 10. VfB Stuttgart—1860 München 4-1 1 11. Roma-Udinese 4-1 1 12. Mllan-Torino 6-0 1 13. Placenza-Internazionale 1-4 2 Pluszmérkőzés: 14. FTC-Zalaegerszeg 3-2 1