Délmagyarország, 2002. október (92. évfolyam, 229-254. szám)

2002-10-21 / 246. szám

HÉTFŐ 2002. OKTÓBER 21. • A DÉL SPORTJA" III. Debrecenbe nem jó menni LABDARUGÓ NB A labdarúgó NB I 11. fordu­lójában a bajnoki aranyra leg­esélyesebb két gárda, az MTK és a Ferencváros magabiztosan nyert. A forduló hőse a négy­gólos debreceni Sumudica volt. A tizenegyedik forduló nyitó­meccsén tovább folytatódott a Kispest vesszőfutása. A piros-fe­keték nem játszottak alárendelt szerepet Győrben, de ez most sem volt elég a pontszerzéshez. Amikor a Dunaferr mestere volt Egervári Sándor, akkor Lengyelék nyerték az MTK elleni rangadó­kat, szombaton viszont a főváro­siak kispadján ült. Nem is ma­radt el a fölényes MTK-siker. A múltkori, Győr elleni meccs jó­kora balhéja miatt zárt kapuk előtt fogadta a Videoton a Fe­rencvárost. A síri csönd a zöld-fe­héreket zavarta kevésbé, akik fordulás után Dragóner, Lipcsei és Szűcs vezérletével újabb há­rom ponttal gazdagodtak. Az újpesti Tamási a Sopron el­len játszotta 200. élvonalbeli mérkőzését. A jubileum pom­pásra sikeredett: a védő két talá­lattal járult hozzá a 38. perctől tíz emberrel futballozó csapata háromgólos győzelméhez. A címvédő Zalaegerszeg valamit jóvátett az elmúlt hetek botlado­zásaiból. Ha kínkeservesen is, de Urbánék otthon tartották mind a három pontot a bajnokság meglepetés csapatának számító újonc Siófokkal szemben. A már most tuti kiesőnek titulált Bé­késcsabának ezúttal Debrecen­ben volt része focibemutatóban. A Loki úgy nyert 6-l-re, hogy a fél tucat gólja mellett még két büntetőt el is hibázott. Az egyik bakizó az a román támadó, Su­mudica volt, aki négy találatával, valamint két gólpasszával nem csak a meccs, hanem a forduló hőse titulust is kiérdemelte. GYŐR-KISPEST 3-1(1-0) Győr, 1500 néző. Vezette: Makai. Gólszerzők: Szanyó (32., -1 l-esből), Ni­csenko (52.), Németh (90.), ill. Piroska. Kiállítva: Borgulya (83.). MTK-DUNAFERR 5-1 (2-0) Budapest, Hidegkúti-stadion, 1500 néző. Vezette: Hanacsek. Gólszerzők: Zavadszky (7., 49.), Rednic (20.), Illés (64.), Ferenczi (71.), ill. Ba­laskó (62.). VIDEOTON—FTC 0-3 (0-0) Székesfehérvár, zárt kapuk mögött ját­szották. Vezette: Megyebíró. Gólszerzők: Dragóner (59.), Lipcsei (65., 77.-a másodikat 11-esből). ÚJPEST-SOPRON 3-0 (2-0) Budapest, Megyeri út, 3500 néző. Vezet­te: Fábián. Gólszerzők: Tamási (7., 18. - a másodi­kat 11-esből), Kovács Z. (68.). Kiállítva: Vlaszák (38.-Újpest). ZTE-SIÓFOK1-0 (1-0) Zalaegerszeg, 5000 néző. Vezette: Juhos. Gólszerző: Balog Cs. (20.). DVSC-BÉKÉSCSABA 6-1 (3-0) Debrecen, 5000 néző. Vezette: Világi. Gólszerzők: Bajzát (7.), Sumudica (8., 22., 60., 78.), Sketiani (68.), ill. Tóth Gy. (58.). A BAJNOKSAG ALLASA 1. MTK 2. FTC 3. Debrecen 4. Győr 5. Újpest 6. Siófok I. ZTE 8. Dunaferr 9. Sopron 10. Videoton II. Kispest 12. Békéscsaba 11 9 ­2 29­13 27 11 7 2 2 20-9 23 11 e 3 2 25-18 21 11 6 2 3 20-13 20 11 6 1 4 26-1819 11 5 3 3 16-1218 10 3 3 4 17-1812 11 3 3 5 17-2212 11 3 2 6 13-1811 11 2 4 5 10-1810 11 1 3 7 15-30 6 10 1 ­9 11-30 3 SZÉLPÁL LÁSZLÓ Szentesi hetes Szarvason LABDARUGÓ NB III Csak a Szentes szerzett pontot ­méghozzá hármat - a megyei csapatok közül a labdarúgó NB III Alföld csoportjában. A HFC Hartán, az Algyő Túrkevén ka­pott ki. SZARVAS-SZENTES 0-7 (0-1) Szarvas, 300 néző. Vezette: Gyertyás. Szarvas: Fábry - Kriska, Sechna, Kugye­la Zs., Darida Zs. - Rónyai, Somogyi, Kiss, Bogdán - Gulyás, Bencze. Edző: Somogyi János. Szentes: Bíró - Márics, Erdei, Balogh ­Kerepeczky (Kurucsai), Tóth-Kovács, Ke­lemen, Koncz, Pá Ifi - Török (Nana), Ju­hos (Pálinkó). Edző: Bozóki Zoltán. Gólszerzők: Koncz (3, egyet 11-esből), Juhos, Török, Pálfi, Kelemen. Az egész mérkőzés nyomasztó szentesi fölényt hozott. Már az el­ső félidőben sok helyzetet alakí­tottak ki a vendégek, s a 26. perc­ben Kelemen 14 méterről, a lábak közt előtt labdájával vezetéshez juttatta a csapatát. A második fél­idő elején parádés tíz percet pro­dukált a Szentes. A 49. és az 55. perc között sorrendben Koncz (25 méteres szabadrúgásból), Török (közebői, fejjel), ismét Koncz (ez­úttal 11-esből), majd Pálfi (10 méterről, középről) szerzett gólt. A 64. percben Juhos 27 méteres szabadrúgása is utat talált a háló­ba, végül a 80. percben, Koncz triplájával alakult ki a nagy kü­lönbségű vendégsiker. Bozóki Zoltán: - A második játékrészben már gólokat is sze­reztünk. Jók: Bencze, Fábry, ill. Koncz, Pálfi, Kelemen. TÚRKEVE-ALGYŐ 3-2 (2-0) Túrkeve, 200 néző. Vezette: Szabó S. Túrkeve: Tőke - Kelemen, S. Nagy, Jan­dó, Fekete - Szerencsi, Balogh (Sass), Fridiik, Pintér (Debreczeni) - dr. Bodó (Nagy Z.), Kiss. Edző: Homoki Sándor. Algyő: Dénes - Krisztin T„ Gábor, Kot­hencz, Koncz (Terhes) - Podonyi (Daró­czi), Gál (Krajczár), Kiszner, Varga - Er­hardt, Brinszky. Játékos-edző: Brinszky A'drián. Gólszerzők: Bodó (2), Kiss, ill. Brinszky, Terhes. A rossz talajú pályán az első ne­gyedórában egyik fél sem volt meg­győző. Aztán a 15. percben veze­téshez jutott a Túrkeve, ugyanis Bodó 16 méterről, senkitől sem za­vartatva a hosszú sarokba emelt, l-O. A 30. percben egy eladott lab­dából Kiss iramodott a vendégkapu felé, és Dénes alatt a kapuba gurí­tott, 2-0. A szünetig mindössze három algyői helyzet akadt, amelynek egyikeként Erhardt a ka­pufát találta el. A szünet után min­dent egy lapra feltéve támadott az Algyő, vesztére. Az 55. percben Bodó több védő hibáját kihasznál­va közebői növelte az előnyt, 3-0. Az Algyő nem adta fel és előbb Ter­hes passzából Brinszky, majd Krisztin beadásából Terhes volt eredményes, 3-2. Brinszky Adrián: - Továbbra is rejtély az idegenbeli produkciónk minősége. Jók: Bodó, Sass, ill. Erhardt, Kiszner. HARTA-HFC 3-1 (2-0) Harta, 100 néző. Vezette: Tóth S. Harta: Badó - Bálint, Molnár, Vékony (Tomorik), Vejtei - Sebestyén (Mikóczi), Ispán, Bujáki, Szabó (Mádi) - Kovács, Felföldi. Edző: HFC: Erdei - Marczinka, Huszár, Borbás Zs. - Kirsner (Nagy L.), Szűcs, Sipos, Antal, Borbás Zs. (Papp), Tóth I. (Hor­váth) -Juhász. Edzők: Rostás Károly, Antal Ferenc. Gólszerzők: Ispán (11-esből), Vejtei, Ko­vács, ill. Tóth I. Már a hetedik percben a vásárhe­lyi hálóban táncolt a labda. Ek­kor, egy ártatlan szituációban Kirsner buktatta Ispánt, a sértett pedig értékesítette a 1 l-est, lrO. A HFC luhász két fejesével, majd Sipos 18 méteres lövésével veszélyeztetett, mindhárom pró­bálkozás centikkel kerülte el a kaput. A 40. percben bal oldali beadásra érkezett Vejtei, aki a vé­dők között kibújva, növelte az előnyt, 2-0. A szünet után főleg mezőnyjáték folyt a pályán, majd a Harta egy kontrából, Kovács emelésével ismét betalált, 3-0. Juhász fejesénél a hazai kapus bravúrral védett, majd a 70. perc­ben Tóth I. fejjel szépített, 3-1. Rostás Károly: - Ott folytat­tuk, ahol legutóbb abbahagytuk. Amíg nem megy a góllövés, amíg a helyzeteinket sorozatban ki­használatlanul hagyjuk addig nem is nyerünk. Jók: Vejtei, Ispán, Kovács, ill. Juhász. További eredmények: Jászbe­rény-Gyomaendrőd 2-1, Rákó­czifalva-Kondoros l-l, Fegyver­nek-Kisújszállás 2-5, Karcag-Ja­mina 3-0, Szajol-Békés 5-1. MÁDI IÓZSEF A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Szentes 11 10 0 1 45- 7 30 2. Karcag 11 7 2 2 24- 11 23 3. Kisújszállás 11- 7 1 3 22- 16 22 4. Jászberény 11 6 2 3 22- 10 20 5. Rákóczifalva 11 5 4 2 23- 14 19 6. Kondoros 11 5 4 2 21- 16 19 7. Algyő 11 6 1 4 21- 20 19 8. Janiina 11 5 2 4 22- 21 17 9. Hada 11 4 5 2 20- 19 17 10. Túrkeve 11 4 2 5 12- 14 14 11. Szajol 11 3 3 5 26- 26 12 12. HFC 11 2 3 6 12- 22 9 13. Gyomaendrőd 11 2 2 7 18- 27 8 14. Szarvas 11 2 2 7 17- 33 8 15. Békés 11 1 3 7 9- 30 6 16. Fegyvernek 11 1 010 19-47 3 A következő forduló párosítá­sa, október 26. (szombat), 14.30: Algyő-Szarvas, Kondoros-Sza­jol, Túrkeve-Fegyvernek, Jami­na-Jászberény. Október 21. (va­sárnap), 14.30: Gyomaendrőd-Kis­újszállás, Békés-Karcag, HFC-Rá­kóczifalva, Szentes- Harta. A megyei rangadón négygólos hazai siker született Végig jobb volt a Szeged Makói csúcsforgalom a Szeged (fehérben) kapuja előtt, eredmény nélkül. Fotó: Gyenes Kálmán LABDARUGÓ NB II Egy megyei rangadón bármi megtörténhet, ám arra senki sem számított, hogy a labdarúgó NB II keleti csoportjában a Sze­ged négy góllal veri meg a Ma­kót. SZEGED-MAKÓ 4-0 (2-0) Szeged, 400 néző. Vezette: Kujbus. Szeged: Halász -Gelbmann, Mórocz, Krausz- Kulacsik, Babos, Csűri, Bány, Puskás - Kurucsai, Dóra. Edző: Szalai István. Makó: Kovács K. - Görög, Dálnaki, Ma­gyar, Kazán - Bagi, Sümeghy, Brakszató­risz (Varga), Gyenes (Krucsó) - Mádi. Maróti (Szegedi). Edző: Kolozsvári János. Gólszerzők: Kurucsai (2), Dóra, Kula­csik. Négyes sorozatok jellemezték mindkét csapat szereplését a lab­darúgó NB II-ben. A Szeged az eddigi négy hazai meccsén győ­zött, a Makó pedig az elmúlt négy találkozóját zárta sikerrel. A hazaiaknál vállalta a játékot a két, sérüléssel bajlódott támadó, Dóra és Kurucsai. Mind később kiderült, fontos szerep jutott ne­kik a találkozón. A Makó a meg­adott összeállításában kezdte a meccset, ráadásul segítségük is volt, hiszen úgy tűnt, a nézőté­ren jóval több vendégszurkoló foglalt helyet, mint szegedi. A mérkőzés első félidejében egyértelműen a Szeged diktált. A 14. percben Dóra visszagurítását Babos bombázta fölé. Aló. perc­ben Csúri ugratta ki Dórát, a csa­tár pedig a 16-oson belülre lépve kilőtte a hosszú sarkot, 1-0. A Makó ezután is csak kereste a já­tékot, illetve a Szeged nem hagy­ta a vendégeket kibontakozni. A folytatásban újabb hazai helyze­tek következtek. A 21. percben a remekül irányító Bány emelt fö­lé, majd a 27. percben, egy szög­let után Puskás kapásból éppen csak mellé lőtt. Az első makói próbálkozásra a 39. percig kellett várni, ekkor Bagi 26 méteres sza­badrúgása kerülte el messze a ka­put. A 43. percben a villámgyors Kulacsik ugrott ki, Kovács éppen hogy menteni tudott előle. A 45. percben Kurucsai forgolódott a 16-osnál, senki sem támadta, ő pedig 14 méterről, Dórához ha­sonlóan, a hosszúba lőtt, 2-0. A szünetben Kolozsvári János volt az elégedetlenebb, és ezt cserékkel is kifejezte. Elsősor­ban a középpályások játékát kri­tizálta, éppen ezért ezen a posz­ton két helyen is változtatott. A Makó sokkal nagyobb elánnal folytatta a találkozót, a Szeged pedig a gyors csatáraiban és a kontráiban bízott. És ezt jól tet­fe, merf a vendégek támadásai­ban kevés veszély volt, a védel­mük pedig könnyen zavarba jött. Előbb Dóra 15 méterről Ko­vács kezébe lőtt, majd Csúri cselei után Dálnaki az utolsó pillanatban mentett. Azért eb­ben a játékrészben akadtak már makói lehetőségek is. A 66. percben Mádi kapott jó labdát Magyartól, ám kedvező szituáci­óban gyengén mellé lőtt. A 70. percben kellett Halász bravúrja is, hogy érintetlen maradjon a hazai háló,, mivel Bagi 17 méte­res szabadrúgása veszélyesen csavarodott a jobb felső sarok fe­lé. A 81. percben Dóra fejjel nagy ziccert hagyott ki, ám a 83. percben már nem tehetett sem­mit a Makó. Egy kontrát követő­en a vendégek még beleértek a beadásba, a felpörgő labdát Ko­vács oldalra ütötte, ám érkezett Kurucsai, aki 5 méterről a kapu­ba passzolt, 3-0. A hazai kegye­lemdöfés az utolsó percben ér­kezett. Kulacsik kapott jó át­adást, és a kifutó kapus fölött újabb gólt szerzett, 4—0. Szalai István: - A szombati kampánycsendben hangos győ­zelmet arattunk. Kolozsvári János: - Ha négy-öt ember maga alatt teljesít, akkor más eredmény nem is születhet. Jók: Halász, Mórocz, Kurucsai, Bány, Dóra, Kulacsik, ill. Varga, Mádi. További eredmények: Baktaló­rántháza-Ozd 1-0, Tiszaújvá­ros-Nyíregyházi Kertváros 1-3, Bőcs-Mátészalka 2-1, Kazinc­barcika-Orosháza 3-1, Gyu­la-Nyírbátor l-O. A BAJNOKSÁG ALLASA 1 Nyíregyháza 11 8 2 1 30- 8 26 2. Makó 11 8 1 2 24- 12 25 3. Kazincbarcika 11 7 1 3 26- 10 22 4. Bocs 11 7 1 3 23 - 22 22 5. Orosháza 11 5 2 4 20- 18 17 6. Szeged 11 5 2 4 16- 14 17 7. Gyula 11 5 1 5 15- 1616 8. Ózd 11 4 3 4 28- 15 15 9. Nyírbátor 11 3 1 7 13- 20 10 10. Baktalóránthaza 11 1 6 4 10- 18 9 11. Mátészalka 11 1 1 9 11- 32 4 12. Tiszaújváros 11 1 1 9 8- 39 4 A következő forduló párosítá­sa, október 23. (szerda), 14.30: Makó FC-Gyula, FC Szeged-Ka­zincbarcika, Mátészalka-Bakta­lórántháza, Nyíregyházi Kertvá­ros-Ózd, Nyírbátor-Bőcs, Oros­háza-Tiszaújváros. Drukkerek halála Kairóban KAIRO (MTI) Öt szurkoló meghalt, tizenkettő megsebesült a Kairóban rendezett Club Zamalek (egyiptomi)-Espa­rence (tunéziai) labdarúgó afrikai Bajnokok Ligája-mérkőzés után. A hazai csapat 1-O-ás győzel­mét ünneplő drukkerek közül többen egy kisbusszal utaztak keresztül a városon. A jármű te­tején húszan zsúfolódtak össze, közülük többen egy erős fékezés­nél az útra zuhantak. A fokozott rendőri készültség ellenére a stadionban és környé­kén több rendbontásra került sor. A Zamalek gólja után egy ven­dégszurkoló üveget hajított a pá­lyára, később az egyiptomiak megdobálták az Esparence híveit. íjhj? JJDJJE^ tuja ti LIJJJ íujyDíjjpM. •y -50°A hatalmas kedvezmények minden GDH3S áruházban! sup«shop ^ QX)) p ] JX i