Délmagyarország, 2002. szeptember (92. évfolyam, 204-228. szám)

2002-09-23 / 222. szám

HÉTFŐ, 2002. SZEPTEMBER 23. • A DÉL SPORTJA* III. Újabb siófoki bravúr LABDARUGÓ NB I A Győr Zalaegerszegen elszen­vedett vereségével tovább nö­velte előnyét a Kispesten is nyerni tudó éllovas MTK. Meg­lepetésre az Újpestet a hajrában verő Siófok felléphetett a do­bogóra. A 8. forduló négynapos műsora már elkezdődött pénteken. A Kispest-MTK találkozón még a legoptimistábbak sem gondoltak arra, hogy remek csatát, színvo­nalas kilencven percet, na meg nyolc gólt láthatnak majd. Egé­szen a 79. percig ért a bomba­meglepetés, ugyanis addig az esélytelennek titulált Kispest ve­zetett 3-2-re. Az MTK szeren­cséjére Dubraviczky játékvezető megette Illés műesését, a „sér­tett" pedig könyörtelennek bizo­nyult. Az egyenlítés okozta trau­mát képtelen volt kiheverni a ha­zai gárda, ezt a rutinos éllovas újabb két találattal büntette. Szombatra már két meccs ju­tott. Úgy látszik, a bajnokságot gyatrán kezdő Sopron jól dön­tött, amikor Komjáti Andrást bízta meg a csapat szakmai irá­nyításával. Az ősvasasos sport­ember a második meccsén is győzelemre vezette - ezúttal a Vi­deoton ellen - tanítványait, akik vele újra megtanultak nyerni. Ugyanezt egyelőre még nem si­került elérnie Garamvölgyi La­josnak, aki kinevezése után a Bé­késcsabát még egyszer sem tudta sikerre vezetni. Ezúttal A Duna­ferrtől kaptak ki 3-1-re a Kórház utcai pályájukon. Vasárnap is csak két mérkőzést rendeztek az élvonalban. Hosszú idő után végre ismét hazai kör­nyezetben szerepelhetett az UE­FA-kupában csütörtökön a Dina-. mo Zagreb ellen megalázó 6-O-ás vereséget szenvedett Za­laegerszeg. A kék-fehérek ezúttal sokkal jobban mozogtak, ha nem is sziporkázó játékkal, de simán verték a második helyezett Győrt. Tovább tart a siófoki cso­da. Az újonc együttes az utolsó két percben szerzett két találattal fordította meg a már elveszett­nek hitt meccset az Újpesttel szemben. Eredmények: KISPEST-MTK 3-5(2-2) Budapest, Bozsik-stadion, 1000 néző. Vezette: Dubraviczky. Gólszerzők: Piroska (10., 75. - az utób­bit 1 l-esből), Balint (34.), ill. Illés (9., 79.-az utóbbit 1 l-esből, 91.), Za­vadszky (24.), Rednic (83.). BÉKÉSCSABA-DUNAFERR 1-3 (0-1) Békéscsaba, 3 ezer néző. Vezette: Kiss B. Gólszerzők: Miculescu (60.), ill. Lengyel (25.), Alex (67., 93.). SOPRON-VIDEOTON 2-0 (0-0) Sopron, 2300 néző. Vezette: Világi. Gólszerzők: Tóth M. (60.), Tóth A. (66.). ZTE-GYOR 2-0 (1-0) Zalaegerszeg, 5 ezer néző. Vezette: Arany. Gólszerzők: Vincze 0. (36), Egressy (55.) SIÓFOK-ÚJPEST 3-2 (l-l) Siófok, 2 ezer néző. Vezette: Makai. Gólszerzők: Léránt (19., öngól), Kuttor (89.), Pantics (90.) A BAJNOKSAG ALLASA: 1. MTK 2. Győr 3. Siófok 4. FTC 5. Debrecen 6. Újpest 7. ZTE 8. Dunaferr 9. Sopron 10. Videoton 11. Kispest 8 7 - 1 19- 9 21 8 5 1 2 19- 9 16 9 5 1 2 14- 9 16 7 4 1 2 12- 6 13 7 4 1 2 15- 1513 8 3 1 4 16- 1510 6 2 2 2 11- 11 8 8 2 2 4 15- 17 8 7 2 1 4 8- 10 7 8 1 3 4 8- 14 6 8 1 3 4 11- 20 6 12. Békéscsaba 7 1-6 9- 18 3 Az FTC-Debrecen találkozót (m2) ma este 6 órakor játsszák. SZÉLPÁL LÁSZLÓ Negyedik a Szeviép KOSARLABDA A Szeviép Szeged NB I A cso­portos női kosárlabdacsapata a negyedik helyet szerezte meg a szekszárdi nemzetközi tornán. A Szeviép Szeged NB I A csopor­tos női kosárlabdacsapata eddig két edzőmérkőzést játszott az októberi bajnoki rajt előtt, azon­ban az első igazi megmérettetés­re az elmúlt hétvégén került sor. Újhelyi Gábor együttese a szek­szárdi hatcsapatos nemzetközi Sió-kupán állt rajthoz. Az első napon egy győzelmet és egy vere­séget könyvelhettek el a szevié­pesek. Szombaton újabb két ösz­szecsapás várt a szegedi hölgyek­re. A délelőtti meccsen Ronchet­ti Kupa elődöntős Soproni Postás volt az ellenfél, amely ellen re­mekül küzdöttek a szegediek, azonban a hajrában a rutinos soproniak megnyerték a mecs­cset. Délután a jugoszláv Podgorica következett. Ezen a találkozón kiválóan működött a Szeviép taktikája, ellenfelük nem igazán találta ennek ellenszerét, így a végén fölényes szegedi siker szü­letett. A harmadik napon az utolsó mérkőzés, a Szolnok elle­ni találkozó rosszul indult, hi­szen a bemelegítés alatt kide­rült, hogy Kajdacsi Judit borda­sérülés miatt nem tudja vállalni a játékot. Ez alaposan megza­varta Fürészéket, gyengén ko­sárlabdáztak, s ezt a Szolnok kö­nyörtelenül kihasználta, s a vé­gén 22 pontos győzelmet ara­tott. A nemzetközi torna végén Új­helyi Gábor vezetőedző a követ­kezőképpen értékelte csapata já­tékát: - Hasznos volt ez a torna, já­ték közben gyakorolhattuk tak­tikai variációinkat. Nagyon saj­nálom, hogy a jugoszláv irányí­tónk, Barbara Lukics már az el­ső meccsen ujjtörést szenvedett, így nem tudott a továbbiakban pályára lépni. Különösen a Pod­gorica ellen mutatott produkci­óval voltam elégedett, a Szolnok elleni találkozón azonban sokat hibáztunk. SZEVIÉP-SZEGED-SOPRONI POSTÁS 47-61 (10-14,10-14,15-14,12-19) Szeviép-Szeged: Fűrész (8), Mandache (8/6), Mészáros (4), Varda (6), Gajdacsi (11). Csere: Roczkov (-), Lódi (4), Jex (6). Edző: Újhelyi Gábor. SZEVIÉP-SZEGED-BUDUCSNOSZT PODGORICA 62-37 (18-10,14-14, 14-10,16-3) Szeviép-Szeged: Fűrész (13/3), Manda­che (10), Mészáros (13/9), Kajdacsi (8), Varda (2). Csere: Roczkov (10/6), Lódi (6), Jex (-). SZEVIÉP-SZEGED-SZOLNOK 52-74 (8-13,12-21,10-7,22-27) Szeviép-Szeged: Fűrész (-), Lódi (9), Mandache (7/3), Mészáros (13/9), Varda (10). Csere: Roczkov (6/6), Jex (7), A torna végeredménye: 1. Sopro­ni Postás, 2. Szolnok, 3. Atome­rőmű-Szekszárd, 4. Szeviép-Sze­ged, 5. Buducsnszt-Podgorica, 6. Baja. SÜLI RÓBERT A Bőcs elleni rangadósikerrel újra élen a Makó Lenullázott ellenfelek LABDARUGÓ NB II Százszázalékos mérleggel, ka­pott gól nélkül zárták hazai pá­lyán a hét végét a megyei NB Il-es csapatok. A Szeged a Ti­szaújvárost, a Makó a Bőcsöt verte könnyedén. FC SZEGED-TISZAÚJVÁROS 3-0 (1-0) Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 150 néző. Vezette: Saskőy. Szeged: Dobó - Kulacsik, Mórocz, Gelb­mann, Kiss Z. - Rácz (Baranya), Babos, Csűri, Bány (Krausz) - Kurucsai, Dóra. Edző: Szalai István. Tiszaújváros: Ódor - Boros, Orosz, Né­meti - Gulácsi T. (Osváth), Járai, Gaskó -Gulácsi B. (Lénárt), Czerva (Kukta), Bene - Vicickó Edző: Czerva Zoltán. Gólszerzők: Kurucsai (2), Dóra. Kiállítva: Kiss Z„ ill. Boros. Az előző idényben a csoport egyik meghatározó együttesének számított a Tiszaújváros. Az ot­taniak úgy tervezték, a 2002-2003-as évadban is azok lesznek, csakhogy elkezdett ro­hamosan fogyni a klubkasszából a pénz. Ez egészen odáig vezetett, hogy a keret 14 játékosa döntött úgy, hogy új csapatot keres ma­gának. Ennek tudatában némileg már érthető, hogy miért áll a TFC egyetlen árva ponttal a se­reghajtó helyen. A meggyengült vendégekkel szemben a jóval esélyesebb sze­gediek határozottan kezdtek. Azonban hiába alakítottak ki rengeteg, nyugodtan mondhatni százszázalékos helyzetet, gólt csak egyet, a 15. percben Kuru­csai révén sikerült szerezniük. A 33. percben Kiss Z. utolsó em­berként lerántotta a kitörő Czer­vát, máris eggyel kevesebben maradtak a pályán a kék-fe­hér-feketék. Ez akár végzetes is lehetett volna, de nem a megye­egyes szintű és tudású Tiszaújvá­ros ellen. A fordulást követően még egy perc sem telt el, amikor Dóra 20 m-es emelése után a vendégek megint gyakorolhatták a közép­kezdést. Tíz emberrel is jobbak voltak az egyébként pontatlanul, jó néhány átadási hibát vétő sze­gediek a vetélytársnál, akkor el lehet képzelni mekkora különb­ség alakult ki a 60. perctől kezd­ve, amikor Boros is a kiállítás sorsára jutott. Nem túlzás, akár A sok helyzetből Csúrié is kimaradt Szegeden. Fotó: Karnok Csaba két számjegyű gólkülönbség is kialakulhatott volna, amennyi­ben a házigazdák csak egy kicsi­vel pontosabban céloznak, job­ban összpontosítanak a kapu előtt. Azért a végére, a meccs 87. percére is maradt egy találat: ek­kor Dóra beadását Kurucsai az ötösről bólintott a kapuba, 3-0. Szalai István: - A győzelmet nem kell megmagyarázni. Ezen a napon ez volt a legfontosabb. Jólc Gelbmann, Babos, Kuru­csai, ill. Czerva. SZ. L. MAKÓ-BŐCS 5-0 (2-0) Makó, 400 néző. Vezette: Sápi. Makó: Kovács - Görög, Dálnaki, Magyar, Kazán - Bagi, Sümeghy (Szilvási), Brak­szatórisz, Gyenes (Kondacs) - Varga, Mádi (Krucsó). Edző: Kolozsvári János. Bőcs: Szerencsi - Simon, Kundrák, Ta­kács, Molnár - Sipos, Nagy G. (Vodila), Vass (Kulcsár), Szakszón - Gaál, Simkó (Fukszi). Játékos-edző: Kulcsár Sándor. Gólszerzők: Bagi (1 l-esből), Magyar, Mádi, Kondacs, Brakszatórisz. Kiállítva: Takács. Teljesen egyforma mutatókkal állt holtversenyben a második helyen a két csapat, így jó mérkő­zésre volt kilátás. Az első nagy lehetőség a Bőcs előtt adódott, azonban az egyik hazai védőn megpattant labdát Kovács bra­vúrral védte. Válaszként makói gól következett: a 22. percben Brakszatóriszt elsodorták a 16-oson belül, Bagi pedig belőtte a büntetőt, 1-0. A 25. percben Magyar a kifutó vendégek között egyedül tört kapura, kicselezte Szerencsit, és az üres kapuba gu­rított, 2-0. A borsodiak egyenlít­hettek volna, de Kovács kétszer is óriásit védett. Az 56. percben Varga önzetlen átadásából Mádi nyolc méterről növelte az előnyt, 3-0. A 65. percben Takácsot ki­állították, ezzel pedig végleg el­dőlt a meccs. Előbb a 77. percben Kondacs külsővel csavart a jobb alsó sarokba, majd a 85. percben Brakszatórisz becsapta a rátáma­dó bőcsi kapust, a hálóba belsőz­ve kiütésessé téve a makói sikert, 5-0. Kolozsvári János: - Nem volt ekkora különbség a két csapat között, de örülök a győzelemnek. Jók: Kovács, Magyar, Dálnaki, Varga, Bagi, ill. Szakszón. Tbvábbi eredmények: Nyírbá­tor-Mátészalka 2-1, Kazincbar­cika-Gyula 2-1, Orosháza-Ózd 2-2, Nyíregyházi Kertváros-Bak­talórántháza l-l. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Makó 2. Nyíregyháza 3. Kazincbarcika 4. Bocs 5. Orosháza 6. Szeged I. Gyula 8. Nyírbátor 9. Ózd 16. Baktalórántháza II. Mátészalka 12. Tiszaújváros 8 6 8 5 8 5 8 5 8 4 8 4 8 3 8 3 8 2 8 6 8 1 8 6 1 1 21- 8 19 2 1 17- 5 17 1 2 21- 716 1 2 16- 13 16 2 2 16- 12 14 1 3 12- 1313 1 4 13- 1516 1 4 13- 17 18 3 3 21- 12 9 5 3 8- 16 5 8- 28 4 6- 34 1 1 6 1 7 A következő forduló párosítása. Szeptember 28. (szombat), 16: Ózd-Nyírbátor, Tiszaújváros-Ma­kó FC, Bőcs-Orosháza, Baktaló­rántháza-Kazincbarcika. Szeptem­ber 29. (vasárnap), 16: Mátészal­ka-Nyíregyházi Kertváros, Gyu­la-FC Szeged. Algyőn vesztette el veretlenségét a Kondoros Nem kegyelmeztek a szentesiek LABDARUGÓ NB III A megyei összecsapáson a lis­tavezető Szentes egy ötössel küldte haza a Vásárhelyt. Al­győn is győzelemnek örülhettek a drukkerek; a hazaiak jó já­tékkal győzték le a Kondorost. MÉH-SZENTES-HFC 5-0 (3-0) Szentes, 500 néző. Vezette: Nagy S. Szentes: Bíró - Balogh, Erdei, Fajkusz ­Koncz, Pálfi (Mészáros), Kelemen (Kere­peczki), Tóth Cs., Tóth-Kovács - Pálinkó, Juhos (Nana). Edző: Bozóki Zoltán. HFC: Erdei, Marczinka, Sipos, Borbás Zs. - Kirsner, Borbás P, Szűcs, Antal, Tóth I. (Galamb), Juhász (Huszár) - Nagy L. (Horváth). Edző: Rostás Károly. Gólszerzők: Koncz (2), Tóth-Kovács, Tóth Cs., Nana. A két csapat tabellán elfoglalt he­lyezései hűen tükröződtek a já­tékban. Míg a vásárhelyiek a 16-ősig jutottak csak el, addig a szentesiek sorozatban dolgozták ki a helyzeteket, és a kapuba is sűrűn betaláltak. A gólgyártást a 15. percben Tóth-Kovács 25 m-ről eleresztett bombája nyitot­ta meg, amit Koncz büntetője és Tóth Csaba közeli gurítása köve­tett, 3-0. A fordulást követően sem lankadtak a hazaiak. A játék minden elemében többet mutat­tak, és a kapu előtt továbbra is feltalálták magukat: a 68. perc­ben Koncz 20 m-ről talált be Er­dei hálójába, majd a 75.-ben Na­na egy kiugrás után kialakította a végeredményt , 5-0. A megilletődötten játszó vásár­helyieket teljesen felőrölték a gyorsabban futballozó, rutino­sabb szentesiek. Bozóki Zoltán: - A kapu előtti határozottságunknak köszönhe­tően megérdemelt sikert arat­tunk. Rostás Károly: - Gratulálok a Szentesnek, sok sikert kívánok egykori játékostársamnak, bará­tomnak, Bozóki Zolinak. Jók: Tóth-Kovács, Koncz, Tóth Cs., ill. Sipos, Borbás P. ALGYŐ-K0ND0R0S1-0 (0-0) Algyő, 250 néző. Vezette: Kálé. Algyő: Dénes - Pécsek, Gál, Gábor, Koncz - Podonyi, Kothencz, Kiszner, Da­róczi (Krisztin T.) - Terhes (Erhardt), Brinszky. Játékos-edző: Brinszky Adrián. Kondoros: Adamik - Varga T., Jansik, Sáro­si, Gombár - Kiszely, Udvari, Lipták, Ben­czúr-Janis, Varga! Edző: Halász Ferenc. Gólszerző: Brinszky. Az algyőiek nem tisztelték a ve­retlen, az elmúlt fordulóban az éllovas szentesieket verő Kondo­rost. A kezdést követően azonnal támadásba lendültek, helyzetek sokaságát dolgozták ki. Azonban hiába kerültek ziccerbe a hazai­ak, gól nem született, sőt Daró­czi labdája is a kapufán csattant. A fordulás után is a házigaz­dák futballoztak jobban, de ha szerencsével is, ellenállt a nyo­másnak a Kondoros. Egészen a 65. percig bírták a látogatók, ek­kor a csereként pályára lépő Er­hardt kiugratta Brinszkyt, aki higgadtan értékesítette a helyze­tet, 1-0. A vendégek ezt követő­en már jobban iparkodtak, de erőfeszítéseik nem jártak siker­rel a jól záró algyői védelemmel szemben. Az idény eddigi leg­jobb játékát produkáló házigaz­dák kifejezetten iramos, színvo­nalas mérkőzésen megérdemel­ten tartották otthon a három pontot. Brinszky Adrián: - A veretlen vendégek ellen a helyzetek alap­ján nem érdemtelenül diadal­maskodtunk. Jók: Podonyi, Pécsek, Kiszner, Gábor, Koncz, Brinszky, ill. Varga T., Sárosi, Janis. Tbvábbi eredmények: Szar­vas-Jamina 1-2, Túrkeve-Békés 1-0, Rákóczifalva-Kisújszállás 1-2, Fegyvernek-Karcag 1-4, Harta-Gyomaendrőd 2-2, Sza­jol-Jászberény 1-2. A BAJNOKSÁG ÁLLASA 1. MÉH-Szentes 7 6 6 1 25- 5 18 2. Karcag 7 4 2 1 16- 8 14 3. Kondoros 7 4 2 1 15- 9 14 4. Kisújszállás 7 4 1 2 14- 11 13 5. Algyő 7 4 1 2 11- 1613 6. Rákóczifalva 7 3 2 2 14- 16 11 7. Jászberény 7 3 2 2 11- 7 11 8. Jamina 7 3 2 2 14- 13 11 9. Túrkeve 7 3 1 3 6- 6 19 16. Gyomaendröd 7 2 2 3 13- 13 8 11. Harta 7 1 5 1 12- 15 8 12. HFC 7 2 2 3 8- 14 8 13. Szajol 7 1 3 3 13- 15 6 14. Szarvas 7 1 1 5 16- 19 4 15. Fegyvernek 7 1 6 6 14- 24 3 16. Békés 7 6 2 5 3- 26 2 A következő forduló párosítása. Szeptember 28. (szombat), 14: MEH-Szentes-Fegyvernek. 16: Kondoros-Túrkeve, Jászberény­Karcag. Szeptember 29. (vasár­nap), 16: Kisújszállás-Szajol, Gyomaendrőd-Rákóczifalva, Ja­mina-Harta, Hódmezővásárhe­lyi FC-Algyő, Békés-Szarvas. SZ. L.