Délmagyarország, 2002. szeptember (92. évfolyam, 204-228. szám)

2002-09-16 / 216. szám

HÉTFŐ, 2002. SZEPTEMBER 16. • A DÉL SPORTJA* III. A megyéből csak a Vásárhely nyert Kikapott a Szentes LABDARUGÓ NB III Három meccsen négy pontot szereztek a Csongrád megyei csapatok a labdarúgó NB III hatodik fordulójában. A HFC a második győzelmét aratta, az Algyő Békésen ikszelt, míg a veresége ellenére továbbra is el­ső MÉH-Szentes Kondoroson, rangadón kapott ki. HFC-FEGYVERNEK 3-2 (1-0) Hódmezővásárhely, 200 néző. Vezette: Szabó. HFC: Erdei - Marczinka (Papp), Sipos, Borbás Zs. - Kirschner, Borbás R, Antal, Tóth - Szűcs, Nagy L„ Juhász (Király). Edzők: Rostás Károly, Antal Ferenc. Fegyvernek: Tasi - Zsemberi, Náhóczki, Lukács, Balázs - Szász, Bohács, Faragó A., Csontos (Bozsó) - Földi (Hornyák), Faragó Zs. Edző: Munkácsi József. Gólszerzők: Juhász, Nagy L., Sipos (1 l-esből), ill. Faragó Zs. (2). Hamar, már a harmadik percben vezetéshez jutottak a hazaiak, Szűcs passzát ugyanis Juhász nyolc méterről vágta a kapuba, 1-O. Az első félidőben helyzetek sokaságát hagyták ki Antalék, az újabb hazai találatra pedig egé­szen az 50. percig várni kellett. Ekkor Nagy László 14 méterről higgadtan helyezett a hálóba, 2-0. A Fegyvernek nem adta fel, és a 63., majd a 88. percben szer­zett gólokkal Faragó Zs. egyenlí­tett, 2-2. Maradt esemény a hosszabbítás perceire is: előbb öt méterről maradt ki egy hazai le­hetőség, majd a 92. percben a Borbás Péter lerántásáéit meg­ítélt büntetőből Sipos belőtte a győztes találatot, 3-2. Rostás Károly: - Gólzáporos siker helyett nyögvenyelősen nyertünk. Jók: Antal, Juhász, ill. Faragó Zs., Tasi. BÉKÉS-ALGYŐ 0-0 Békés, 200 néző. Vezette: Tóth. Békés: Kovács - Farkas, Kubik, Pőcze, Boda - Bankó, Vadas, Balogh, Szarvas ­Kardos, Nagy (Horváth). Edző: Fekete Sándor. Algyő: Dénes - Gál, Pécsek, Gábor, Koncz - Podonyi (Krisztin T.), Kothencz, Kiszner, Daróczi (Terhes) - Brinszky, Er­hardt (Merley). Játékos-edző: Brinszky Adrián. Mindkét együttes a harcmodorá­nak a nyílt támadójátékot vá­lasztotta. Ennek megfelelően tö­ménytelen mennyiségű ziccer maradt ki az egész találkozón. A vendégek az első félidő végén és a második elején uralták a találko­zót, ám a bíró szerint szabályos gólt nem szereztek. Előbb ugyan­is Kothencz fejese után a gólvo­nal mögül szabadítottak fel a bé­késiek, ám a játékvezető a közép­kezdés helyett továbbot intett, később pedig les címén nem adta meg Podonyi találatát. Brinszky Adrián: - Impotens támadójáték, igazságos döntet­len. Jók: Vadas, Kardos, ill. Dénes. K0ND0R0S-MÉH-SZENTES 2-1 (1-0) Kondoros, 350 néző. Vezette: Nagy. Kondoros: Adamik - Varga T., Jasik (Szarka), Gombár, Sárosi - Kiszely, Ud­vari, Lipták, Varga J. - Hrabovszki (Dian), Janis. Edző: Halász Ferenc. MÉH-Szentes. Bíró - Márics, Erdei, Tóth-Kovács, Fajkus? - Kelemen (Törtei), Tóth Cs. (Nana), Koncz, Pálfi - Juhos (Török), Pálinkó. Edző: Bozóki Zoltán. Gólszerzők: Janis (1 l-esből), Lipták, ill. Márics. Kiállítva: Márics, Török. A 29. percben Tóth-Kovács keze­zett a 16-oson belül, a büntetőt pedig fanis a bal alsó sarokba he­lyezte, l-O. A vendégek a 70. percben egyenlítettek, amikor Márics 17 méteres szabadrúgás­ból lőtt a kapuba, l-l. Ezután ki­maradt néhány szentesi lehető­ség, és a 83. percben egy kontrá­ból Lipták éles szögből leadott lö­vésébe hiába ért bele Bíró, a labda a gólvonal mögé csorgott, 2-1. A 85. percben a játékvezető szerint Márics megrúgta a földön fekvő ellenfelét, míg a lefújást követő­en Török szövegelt, így mindket­ten piros lapot kaptak Nagytól. Bozóki Zoltán: - Jó meccsen a szerencsésebb csapat győzött. A bíráskodás nagyon gyenge volt. Jók: Adamik, Janis, ill. Juhos, Tóth-Kovács. JVtÁDI JÓZSEF Tbvábbi eredmények: Jászbe­rény-Rákóczifalva O-O, Jamina­Túrkeve 2-0, Karcag-Szajol l-l, Kisújszállás-Harta 5-1, Gyoma­endrőd-Szarvas 4-0. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. MÉH-Szmtes 6 5 0 1 20 - 5 15 2. Kondoros 6 4 2 0 15- 1 14 3. Rakóczifalva 6 3 2 1 13- 8 11 4. Karcag 6 3 1 1 12- 711 5. Kisújszállás 6 3 1 2 12- 1010 6. Kígyó 6 3 1 2 10- 1010 7. Jászberény ( 2 2 2 9- 6 8 8. Jamina 6 2 2 2 12- 12 0 9. HFC 0 2 2 2 9- 9 0 10. Gyomaendrőd 6 2 1 3 11- 11 7 11. Túrteve 6 2 1 3 5- 6 7 10. Harta 6 1 4 1 10- 13 7 13. Szajol 6 1 3 2 12- 13 6 14. Szarvas 6 114 9- 17 4 15. Fegyvernek 6 1 0 5 13 - 20 3 16. Békés 6 0 2 4 3- 19 2 A következő forduló párosítása, szeptember 21. (szombat), 16 óra: Szarvas-Jamina, Türkévé- Békés, Algyő-Kondoros, Rákóczifalva­Kisújszállás, Fegyvernek- Karcag. Szeptember 22. (vasárnap), 16: Harta-Gyomaendrőd, MÉH-Szen­tes-HFC, Szajol-Jászberény. Hódmezővásárhelyen nagy küzdelem volt. Fotó: Tésik Attila Botrány a Megyeri úton LABDARUGÓ NB I A labdarúgó NB I hét végi for­dulójában nemcsak a gólok, a pofonok is „potyogtak", vagyis a pályán kívül legalább annyi ese­mény történt, mint a zöld gye­pen. Pénteken bajnokveréssel kezdő­dött a labdarúgó NB I 7. forduló­ja, a házigazda Debrecen már a 15. percben 2-0-ra vezetett a Za­laegerszeg ellen. Bozsik Péter le­génységének a hátrányt a 90 perc alatt nem sikerült ledolgoznia, ráadásul a három ponton kívül egy meghatározó játékosát is el­vesztette a ZTE. Molnár Balázs egy rossz ütemű szerelést köve­tően szerencsétlenül érkezett a talajra, és megrepedt a nyakcsi­golyája. Pár hetes pihenő vár a focistára. Szombaton aztán felgyorsultak az események. Az Újpest-Fe­rencváros találkozónál borítékol­ni lehetett, hogy történik valami. Sajnos, már az lenne a különle­ges, ha békésen zajlana le a lelá­tón és a városban is egy ilyen fel­fokozott hangulatú rangadó. Az olajat a tűzre ezúttal a készenléti rendőrséget gyalázó, Simon Ti­bor tragikus halálára utaló Fra­di-transzparens jelentette. Ösz­szecsaptak a kivezényelt egysé­gek a drukkerekkel, utóbbiak székeket szedtek fel és dobáltak a pálya felé. Az újpesti oldal sem maradt adós: a becsempészett petárdákból valóságos tűzijáté­kot rögtönöztek a lilák, az egyik éppen a zöld-fehér kapus, Szűcs mellett robbant. Ez egyik fülére még másnap sem hallott a kiváló hálóőr. Ekkor a meccs folytatása is veszélybe került, de végül győ­zött a józan ész. S az UTE - mi­után Kovács kétszer, Rósa pedig egyszer talált be a kapuba. Székesfehérváron is a szünet­ben szabadultak el az indulatok. MTK-SIOFOK 1-0 (0-0) Budapest, Hidegkúti-stadion, 1000 néző. Vezette: Saskőy. Gólszerző: Rednic (90.). VIDEOTON-GYŐR 1-4 (0-1) Székesfehérvár, 1500 néző. Vezette: Me­gyebíró. Gólszerzők: Hamar (60., ill. Hucka (8.), Baumgartner (53.), Peric (75., 91.). DUNAFERR-KISPEST 1-3 (1-3) Az Újpest-Fradi meccs nem elsősorban a játékról szólt, sokkal in­kább a nézőtéri eseményekről. MTI fotó: Illyés Tibor A hazai ultrák áttörték a korlátot és a győri kollégákra rontottak. Mint egy csatában, több zászlót is zsákmányoltak, köztük a rábá­sok vezérlobogóját. A rend hely­reálltával a focié lett a főszerep, s a vendégek - folytatva meglepő­en jó szereplésüket - magabiztos sikert arattak. Az MTK- és az újvárosi pá­lyán már csendesebbek, béké­sebbek voltak a szurkolók. Az előbbi helyszínen a már meg­szokott győzelem, az utóbbin pedig a meglepő Kispest-siker okán. Az alsóházi rangadón a Sop­ron kihasználva a hazai pálya előnyét nyert a Békéscsaba el­len, a két gárda ennek követ­keztében helyet cserélt a ta­bellán. DEBRECEN-ZTE 2-1 (2-0) Debrecen, 5 ezer néző. Vezette: Hajdó. Gólszerzők: Vincze (5.), Dombi (15.), ill. Egressy (65.) Kiállítva: Flavio Pim (19.), ill. Csóka (68.) ÚJPEST-FERENCVÁROS 3-0 (0-0) Budapest, Megyeri út, 5019 néző. Vezet­te: Szabó Zs. Gólszerzők: Kovács Z. (61., 85.), Rósa (68.). Dunaújváros, 3 ezer néző. Vezette: Hana­csek. Gólszerzők: Alex (20.), ill. Torghelle (2.), Hercegfalvi (4.), Piroska (39.). SOPRON-BÉKÉSCSABA 3-1 (2-1) Sopron, 1000 néző. Vezette: Kassai. Gólszerzők: Tóth M. (17.), Somogyi (27., 1 l-esből), Sira (91.), ill. Megyesi (24., 1 l-esből). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. MTK 7 6-1 14- 618 2. Győri ET0 7 5 1 1 15- 7 16 3. Ferencváros 7 4 1 2 12- 613 4. Siófok 7 4 1 2 11- 7 13 5. Debrecen 7 4 1 2 15- 1513 6. Újpest 7 3 1 3 14- 1210 7. Videoton 7 1 3 3 8- 12 6 8. Kispest 7 1 3 3 8- 15 6 9. ZTE 5 1 2 2 9- 11 5 10. Dunaferr 7 1 2 4 12- 16 5 11. Sopron 6 114 6- 10 4 12. Békéscsaba 6 1-5 8- 15 3 A következő forduló párosítása, szeptember 20., 18 óra: Kis­pest-MTK (m2); 21., 16 óra: Sop­ron-Videoton, 18 óra: Békéscsa­ba-Dunaferr; 22., 16 óra: ZTE-Győr, 18 óra: Siófok-Újpest,­23., 18óra: FTC-Debrecen (m2). I.P. Remek Makó, gyenge Szeged LABDARUGÓ NB II A Szabolcs Gabona csoport he­tedik fordulójában Ózdon is folytatta remek szereplését a Makó, míg a Szeged súlyos ve­reséget szenvedett Bőcsön. ÓZDI KOHÁSZ-MAKÓ FC 1-2 (l-l) Ózd, 800 néző. Vezette: Bede. Ózd: Altorjay (Dancsok) - Wettorazzi, Ács, Bócz - Penti, Búza, Kun (Toldi), Je­nei, Tóth K. - Váczi, Konyha. Edző: Kar­dos József. Makó: Kovács K. - Görög, Dálnaki, Ma­gyar, Kazán - Bagi, Sümegtiy, Brakszató­risz (Szegedi), Gyenes (Krucsó) - Varga, Mádi (Kondacs). Edző: Kolozsvári János. Gólszerzők: Bócz, ill. Mádi, Gyenes. Dobok és zászlók erdeje várta a hazai csapatot már a bemelegí­tésnél. Az országos sportnapilap tudósítója alaposan eltúlozta a nézőszámot - szerinte 2500 em­ber látogatott ki a Kohász stadi­onjába -, de a valóságnak sokkal jobban megfelelő számú, közel nyolcszáz drukker így is remek hangulatot teremtett. Az Ózd a hetedik percben szer­zett vezetést. Az Újpestben meg­fordult fenei bal oldab szabadrú­gását Bócz az ötösről fejjel csúsz­tatta a hálóba, l-O. Gyorsan jö­hetett volna az egyenlítés, ám a 10. percben a Brakszatórisz elgá­zolásért megítélt büntetőből a mindig magabiztos Bagi ezúttal a kapufára lőtt, a labda pedig az alapvonalon túlra pattant. Ami késik, az nem múlik: a 29. perc­ben Magyar laposan tüzelt, a lab­da kipattant Altorjayról, és Mádi az ötösről a kapuba bombázott, l-l. A második félidő első húsz per­cében beszorult a Makó, ám a fe­gyelmezett védekezés mellett szinte helyzethez sem jutottak a hazaiak, miközben a vendégek kontrái mindig életveszélyesek voltak. A 68. percben elcsendese­dett az ózdi tábor. Brakszatórisz nagy bedobását Varga a hosszú oldalra csúsztatta, Gyenes pedig közelről a kapuba belsőzött, 1-2. A Kohász elvesztette a türelmét, a közönségkedvenc, ám a társai­val minősíthetetlen hangon be­szélő Váczit pedig második sárga lappal, a 82. percben kiállította Bede. Kolozsvári János: - Örülök, hogy a csapat egy hét alatt három­szor is nyert, és újra jól játszott. Jók: Ács, Jenei, ill. Sümeghy, Magyar, Dálnaki, Görög. BOCS-SZEGED 4-0 (4-0) Bocs, 300 néző. Vezette: Benőik. BőcS: Szerencsi - Simon, Kundrák, Far­kas A., Sivák - Sipos (Holod), Szakszón (Nagy G.), Farkas J., Vass - Gaál, Simkó (Kulcsár). Játékos-edző: Kulcsár Sán­dor. Szeged: Dobó (Halász) - Gelbmann, Mórocz, Krausz, Kiss Z. (Rácz) - Kula­csik, Csúri, Bány, Fábián (Péter) - Kuru­csai, Dóra. Edző: Szalai István. Gólszerzők: Sivák (2, az egyiket 11-es­ből), Szakszón, Farkas A. Kiállítva: Farkas J. Már az első negyedórában eldőlt a mérkőzés. Az agresszíven kezdő Bőcs alaposan meglepte a határo­zatlan, egyéni hibák tömkelegét el­követő vendégeket, akiknek a ka­pujában Farkas A. megpattanó sza­badrúgását követően már a 2. perc­ben bent táncolt a labda. A követ­kező hazai találatra nyolc percet kellett várni; ekkor Sivák 25 méte­res szabadrúgása jutott Dobó kapu­jába. A 16. percben ismét Sivák volt eredményes, csak most bünte­tőből talált be. És még nem volt vé­ge a szegediek vesszőfutásának. A 32. percben Dobó a 16-oson kívül fejjel mentett, a labda azonban Szakszonhoz került, aki 35 m-ről az üres kapuba ívelt, 4-0. Farkas J. kiállítása miatt a 38. percben em­berfölénybe került a Szeged, de ezt képtelen volt kihasználni. A szünet után rengeteg helyzetet elpuskáz­tak a látogatók, Dóra még 11 -esből sem tudott betalálni. Szalai István: - Pontrúgások­Helyzetkihagyások 4-0. Jók: Simon, Farkas A., Simkó, Szakszón, ill. Mórocz. SZ. L. Tbvábbi eredmények: Tiszaúj­város-Kazincbarcika 0-6, Bakta­lórántháza-Gyula 0-3, Nyíregy­házi Kertváros-Nyírbátor, Máté­szalka-Orosháza. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Nyíregyháza 7 5 1 1 16- 4 16 2. Bőcs 7 5 11 16- 8 16 Makó 7 5 1 1 16- 816 4. Kazincbarcika 7 4 1 2 19- 613 5. Orosháza 7 4 1 2 14- 1013 6. Gyula 7 3 1 3 12- 1310 7. Szeged 7 3 1 3 9- 13 10 8. Ózd 7 2 2 3 19- 10 8 9. Nyírbátor 7 2 1 4 11- 16 7 10. Oaktalórántháza 7 0 4 3 7- 15 4 11. Mátészalka 7 115 7- 18 4 12. Tiszaújváros 7 0 1 6 6- 31 1 A következő forduló, szeptem­ber 21. (szombat), 16 óra: Nyír­bátor-Mátészalka, Szeged-Ti­szaújváros. Szeptember 22. (va­sárnap), 16: Makó-Bőcs, Kazinc­barcika-Gyula, Orosháza-Ózd, Nyíregyháza-Baktalórántháza. Magyar érmek a Grand Prix-döntőben ATLÉTIKA MUNKATÁRSUNKTÓL Párizsban rendezték meg az atlé­tikai Grand Prix 2,8 millió dollár összdíjazású döntőjét, melyen a magyar sportolók remekül szere­peltek. Kalapácsvetésben Annus Adrián 80,03 méterrel a második (az utolsó sorozatig az élen állt), Kiss Balázs 79,74 m-rel a harma­dik, míg Gécsek Tibor 79,11 -gyei a negyedik helyen végzett. A szá­mot a japán Murofosi Kodzsi nyerte 81,14 méteres „vetéssel". Éremmel térhetett haza a távol­ugró Vaszi Tünde is, akinek a 6,70 méteres teljesítménye bronzot jelentett. Az összetett GP-elsőséget (ezért 100 ezer dollár járt, míg a párizsi nyerők 50 ezerrel lettek gazdagab­bak) a hölgyeknél a már említett Marion Jones szerezte meg, míg a férfiaknál a marokkói el-Guerro­uj is sokáig zsebtien érezhette a si­kert, de jött Hm Montgomery. Az amerikai sprinter a 100 méteres síkfutástásban a 21. századhoz méltó 9,78 mp-es fantasztikus új világrekordot ért el, ezzel elha­lászta az összetett diadalt az afri­kai futó orra elől.