Délmagyarország, 2002. augusztus (92. évfolyam, 178-203. szám)

2002-08-26 / 198. szám

HÉTFŐ, 2002. AUGUSZTUS 26. •A DÉL SPORTJA" III. Szegeden botlott a Nyíregyháza LABDARUGÓ NB II Százszázalékos hét végét pro­dukáltak a megyei NB Il-es lab­darúgócsapatok. A Szeged az él­lovas Nyíregyházát, míg a Makó a Nyírbátort verte, így a Ma­ros-partiak a táblázat élére ug­rottak. SZEGED-NYÍREGYHÁZI KERTVÁROS 2-0 (1-0) Felső Tisza-parti stadion, 200 néző. Ve­zette. Makai. FC Szeged: Dobó - Kulacsik, Gelbman, Morócz, Babos - Rácz, Fábián, Csúri, Bány - Dóra, Bali (Kurucsai). Edző: Sza­lai István. Nyíregyháza: Balogh - Hegedűs, Már­ton, Ambrusz, Homann (Kiss) - Kondora, Vadicska (Nagy), Cipf, Majchrovics - Ig­nácz, Dobos. Edző: Mirgai László. Gólszerzők: Bány, Csúri. A játékosállományt tekintve a listavezető Nyíregyháza sokkal erősebbnek tűnt a szegedinél, hi­szen a vendégeknél kilenc egyko­ri NB l-es focista is kergeti a lab­dát. Elég csak Vadicskát megem­líteni, aki az elmúlt idényben még a Debrecent erősítette. En­nek megfelelően kezdődött a ta­lálkozó, igaz, komolyabb helyze­tet a nyírségiek nem tudtak ki­dolgozni Dobó kapuja előtt. A 38. percben Dóra pazarul fejelte vissza a labdát Bányi elé, aki 14 méterről a kapu közepébe bom­bázott, l-O. A szünetben alapos fejmosás­ban részesült nyírségiek hatal­mas rohamokkal kezdték a má­sodik játékrészt. Hiába dolgoz­tak ki azonban több lehetőséget is, Móroczék, Dobóval az élen, állták a sarat. A hazai portás eb­ben az időszakban többet volt le­vegőben, mint a talajon. Egyre több veszélyes kontrát vezettek ezután a szegediek, a befejezésbe azonban mindig hiba csúszott. A 90. percben Kurucsai egy zseniá­lis csellel elküldte az egész ven­dég védelmet, majd Csúri elé tá­lalt, aki 12 méterről a kapu köze­pébe tüzelt, 2-0 Szalai István: -Nagy munkát végeztek a fiúk, amihez szívből gratulálok, a közönségünknek pedig köszönjük a lelkes bizta­tást. Jók: Dobó, Mórocz, Kulacsik, Babos, Kurucsai, ill. Márton, He­gedűs. S R MAKÓ-NYÍRBÁTOR 4-1 (3-0) Makó, 400 néző. Vezette: Megyebíró. Makó: Kovács K. - Görög, Dálnaki, Ma­gyar, Kazán - Bagi, Szegedi (Szilvási), Brakszatórisz (Kondacs), Gyenes (Kru­csó) - Maróti, Varga. Edző: Kolozsvári János. Nyírbátor: Szalma - Lengyel (Szabó), Minczér, Balogh, Dobi - Kovács M., Cze­rula, Kovács I., Erdei Z. - Lőrincz (Tóth A.), Bernáth (Erdei L.). Edző: Németh Károly. Gólszerzők: Maróti, Gyenes, Magyar, Bagi (11-esből), ill. Lőrincz. Talán a hosszú út, talán a fül­ledt meleg okozhatta, de elég passzívan kezdett a Nyírbátor. A Makó már az 5. percben tesztelte a vendégek kapusát, ám ekkor, Magyar lövésénél még Szalma magabiztos volt. Nem úgy a 19. percben, ami­kor Bagi beívelése, majd Maró­ti fejese után már tehetetlen volt, 1-0. A 22. percben Ma­gyar 20 méterről lőtt, a labda a kapufáról kipattant, Gyenes eszmélt a leghamarabb, és nyolc méterről a kapuba he­lyezett, 2-0. A 30. percben is­mét Bagi szabadrúgása követ­kezett, a beadást Magyar bó­lintotta a gólvonal mögé, 3-0. A második félidő első negyed­órájában veszélyesebb és táma­dóbb lett a Nyírbátor. Előbb Lő­rincz helyzeténél védett Kovács bravúrral, az 58. percben pedig szépítettek a vendégek. Dobi a félpályáról ívelt előre szabadrú­gást, amelyet Lőrincz csúsztatott a hálóba, 3-1. Úgy tűnt, a Makó kissé kényelmessé vált, de a haj­rára megint összekapták magu­kat Görögék, és újra háromgólos lett az előnyük. A 80. percben Magyart buktatták a 16-oson be­lül, a büntetőt Bagi értékesítette, 4-1. Kolozsvári János: -A játék ké­pe alapján ránk nézve hízelgő az eredmény. A lényeg azonban a győzelem. Jók: Magyar, Bagi, ill. Czerula. M. J. További eredmények: Tiszaúj­város-Bőcs 2-3, Orosháza-Bak­talórántháza 3-0, Gyula-Ózd l-l, Kazincbarcika-Mátészalka 6-0. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Makó 4 3 1 0 11- 410 2. Bocs 4 3 1 0 10- 710 3. Nyíregyháza 4 3 0 1 11- 3 9 4. Ózd 4 2 11 16- 5 7 5. Kazincbarcika 4 2 0 2 11- 5 6 6. Orosháza 4 2 0 2 6- 6 6 7. Szeged 4 2 0 2 7- 8 6 8. Nyírbátor 4 2 0 2 7- 9 6 9. Gyula 4 112 4-9 4 10. Mátészalka 4 1 0 3 5- 11 3 11. Baktalórántháza 4 0 2 2 5- 10 2 12. Tiszaújváros 4 0 0 4 3- 19 0 A következő forduló párosítá­sa, augusztus 31. (szombat), 17: Ózd-Kazincbarcika, Nyírbá­tor-Orosháza, Bőcs-Gyula, Bak­talórántháza-Tiszaú jváros. Szeptember 1. (vasárnap), 16.30: Nyíregyháza-Makó, Má­tészalka-Szeged . Csúri (balról) és Bány szerezte a Szeged góljait. Fotó: Káinok Csaba Négy helyszínen is négy gólt láthattak a nézők Nincs már százszázalékos LABDARUGÓ NB I Az első négy fordulóban egy­aránt százszázalékos Fradi és Győr sorozata is megszakadt a labdarúgó NB I ötödik játék­napján. Gólt kapott Szűcs Lajosi Az NB I hétvégi fordulójában Dunaújvá­rosba látogatott a négy meccsen érintetlen hálójú, hibátlan mér­leget produkáló FTC. A hazaiak a 27. percben szakították meg a fővárosi kapus, Szűcs sorozatát: 397 perc után a brazil Alex fejjel vette be a hálót. A végén mégis a Dunaferr örülhetett a döntetlen­nek, mivel Lipcsei - hatalmas szóló után - és Tököh - góllal tért vissza az előző egyesületének otthonába - találatára Éger 11 -esből az utolsó percben vála­szolt. Óriásit hibázott Békéscsabán Ábrahám Attila játékvezető. A derék bíró két sárga lapot muta­tott fel a kispesti Pandúrnak, ám elfelejtette kiállítani a védőt. A fővárosiak azért mégsem úsz­ták meg piros lap nélkül: Sasu szándékos rúgásért mehetett a végső sípszó előtt tusolni. A csa­baiak viszont örülhetnek: az el­ső győzelmüket szerezték meg ebben a bajnokságban, emellett pedig a román Miculescu sze­mélyében gólerős támadóra lel­tek a szomszéd ország második vonalában. „Viszlát, Gyuri!" - kiabálták Sopronban a hazai edzőnek, Bog­nár Györgynek. A meccsről min­dent elmond Csank János vélemé­nye: az általa irányított csapatok közül a Siófokkal nyert a legsimáb­ban a hűség városában. Bognár „nem élte túl" a fordulót, vasárnap délután közös megegyezéssel szer­ződést bontott a klubbal. Az NB I-ben nem tud nyerni a Zalaegerszeg. Keneseiék az MTK otthonából sima hármassal tér­hettek haza, és ez egyáltalán Nicsenko (fehérben) góljával még 1-0-ra vezetett a Győr az Újpest ellen a Megyeri úton. MTI-fotó: Illyés Tibor nem jó előjel a keddi, manches­teri BL-selejtező visszavágója előtt. Bozsik Péter, a ZTE tréne­re karakán és bátor ember: már a 32. percben lecserélte Vmcze Ot­tót. Újpesten az álmos első félidő után izgalmas és fordulatos mér­kőzést játszott egymással a hazai lila-fehér gárda és a Győr. A fél­időben Nicsenko szokásos, lát­ványosnak nem mondható, ám győri szempontból rendkívül fontos találatára két válogatott csatár, Horváth és Kovács vála­szolt. A vendégek pontszerzésé­hez Posza kapus hibája, azaz rossz kidobása is kellett. Duna­újvároshoz és Újpesthez hason­lóan 2-2-es döntetlent hozott a Videoton és a Debrecen össze­csapása is. MTK-ZTE 3-0(1-0) Budapest, Hidegkúti-stadion, 2000 néző. Vezette: Szarka. Gólszerzők: Illés (20. és 72., mindkettő 11-esből), Zavadszky (79.). DU NAFER R-FTC 2-2 (1-0) Dunaújváros, 7000 néző. Vezette: Dubra­viczky. Gólszerzők: Alex (27.), Éger (90., 11-esből), ill. Lipcsei (67.), Tököli (80.). VIDEOTON-DEBRECEN 2-2 (0-1) Székesfehérvár, 1500 nézd. Vezette: Ha­nacsek. Gólszerzők: Monyé (71.), Térjék (86 ), ill. Habi (5.), Kiss Z. (83.). BÉKÉSCSABA-KISPEST 4-0 (2-0) Békéscsaba, 4000 néző. Vezette: Ábra­hám. Gólszerzők: Miculescu (30., 45., 87.), Bánföldi (52.). Kiállítva: Sasu (Kispest - 78.). ÚJPEST-GYŐR 2-2 (0-1) Budapest, Megyeri út, 2500 néző. Vezet­te: Szabó R. Gólszerzők: Kovács (64.), Horváth (71.), ill. Nicsenko (45.), Semenik (90.). SOPRON-SIÓFOK 1-2(0-1) Sopron, 2000 néző. Vezette: Erdős. Gólszerzők: Tóth M. (92.), ill. Usvat (10.), Filipovics (86.). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Ferencváros 5 4 1 - 12- 213 2. Gyér 5 4 1 - 11- 513 3. MTK 5 4 - 1 12- 612 4. Siófok 5 3 11 9- 610 5. Újpest • 5 2 1 2 11- 10 7 6. Debrecen 5 2 1 2 12- 14 7 7. Dunaferr 5 1 2 2 11- 11 5 8. Békéscsaba 4 1-3 7- 10 3 9. Videoton 5 - 3 2 6- 9 3 10. Zalaegerszeg 3-21 6-92 11. Kispest 5 - 2 3 5- 14 2 12. Sopron 4 - - 4 2- 8 ­A következő forduló párosítá­sa, augusztus 31. (szombat), 17: Békéscsaba-Videoton, 19: Győr­Debrecen, 19.30: Kispest-Sop­ron, Siófok-Dunaferr. Szeptem­ber 1. (vasárnap), 20.45: FTC-MTK. Szeptember 2. (hét­fő), 18: Újpest-ZTE (m2). M. J. Három meccsből hét pontot szereztek a Csongrád megyei csapatok Menetel a MÉH-Szentes LABDARUGÓ NB III A labdarúgó NB III Alföld cso­portjában az Algyő a Kisújszál­lást, a Szentes a Gyomaend­rődöt verte, míg a HFC dön­tetlent játszott. ALGYŐ-KISÚJSZÁLLÁS 3-1 (2-0) Algyő: Dénes - Gál, Gábor, Pécsek, Koncz - Erhardt (Podonyi), Kiszner, Kot­hencz, Varga - Brinszky (Pető), Terhes (Krisztin B.). Megbízott játékos-edző: Brinszky Adrián. Kisújszállás: Kui - Majláth, Horváth, Hegedűs, Tamás - Csiki (Gubucz), Só­lyom, Csillag, Kálai - Kántor, Szűcs (An­tal). Játékos-edző: Csillag László. Gólszerzők: Kothencz, Varga, Kiszner, ill. Csillag. Kiállítva: Dénes. Az Algyő a mérkőzés kezdeti sza­kaszában két meg nem adott góltszerzett, a 10. percben Kot­hencz találatával szemben azon­ban már semmit nem tehettek a kisújszállásiak, 1-0. A 45. perc­ben Kiszner ugratta ki a félpályá­ról Vargát, a középpályás pedig a kapus lábai között növelte az előnyt, 2-0. A 62. percben há­romra nőtt a két együttes közötti különbség. Kiszner remek csele­ket mutatott be, és higgadtan, 12 méterről a bal alsó sarokba , he­lyezett, 3-0. Az addig kiválóan védő Dénes a 73. percben kirú­gás közben az őt támadó kisúj­szállási labdarúgót fenéken bil­lentette. A bíró természetesen kiállította. Alig két perc múlva a )ász-Nagykun-Szolnok megyeiek szépítettek. Bal oldali, a vonal­hoz közeli szabadrúgását a fris­sen beállt Pető nem jól számítot­ta ki, Csillag labdája pedig a hosszúba hullott, 3-1. Brinszky Adrián: - Egy meg­nyert meccset a rutintalansá­gunk miatt majdnem elszóra­koztunk. Jók: Gábor, Kiszner, Kothencz, ill. Csillag, Kálai. MÉH-SZENTES-GYOMAENDRŐD 4-1 (l-l) Szentes, 500 néző. Vezette: Kökény. MÉH-Szentes: Bíró - Márics, Erdei, Tóth-Kovács, Balogh (Fajkusz) - Törtei (Kerepeczky), Koncz, Tóth Cs. (Pálinkó), Pálfi - Juhos, Török. Edző: Bozóki Zoltán. Gyomaendrőd: Hanyecz - Csikós, Híd­végi, Szabó, Kondacs - Göbölyös, Kéri (Mázán), Osan, Bakos (Illyés) - Feuer­werker, Katona (Mester). Edző: Hanyecz János. Gólszerzők: Török, Pálinkó, Juhos, Koncz, ill. Bakos. Ali. percben Török egy kereszt­be lőtt labdát az ötösről passzolt a hálóba, l-O. Ekkor minden ha­zai szurkoló azt hitte, megszórja az ellenfelét a Szentes. Ám a gyo­maiak a két kihagyott ziccer után a 39. percben egyenlítettek, még­pedig Bakos révén, nyolc méter­ről, l-l. A szünet után sokáig csak elpuskázott lehetőségekig jutott a TV1EH, majd a 67. perc­ben Pálinkó a kapufáról kipatta­nó labdát helyezte a kapuba, 2-1. A vendégek elfáradtak, a Szentes pedig a hajrában bebiztosította a sikerét. A 85. percben Juhos bombázott a léc alá, majd a 88. percben Koncz szabadrúgása kö­tött ki a bal alsóban, 4-1. Bozólti Zoltán: -Az első félidő gyenge játéka után a második­ban eredményesek tudtunk len­ni. Jók: Erdei, Tóth-Kovács, Ju­hos, Török, ill. Hanyecz, Osan. HFC-JAMINA l-l (1-0) Hódmezővásárhely, 200 néző. Vezette: Vas. HFC: Erdei - Marczinka, Sipos, Huszár (Kovács) - Kirschner, Borbás Zs., Antal, Borbás R (Juhász), Tóth - Szűcs, Nagy (Horváth R ). Edzők: Rostás Károly, Antal Ferenc. Jamina: Czirbus - Szabó (Kerepeczky), Varga, Pusztay, Nagy - Marik, Czinanó (Friderikusz), Kurilla, Pozsár (Borbola) ­Horváth Z., Cseke. Edző: Zsíros György. Gólszerzők: Tóth I., ill. Marik (11-esből). Kiállítva: Borbola. Nagyszerűen kezdett a HFC: az 5. percben Kirschner szögletét Tóth I. a rövidről csúsztatta a ka­puba, l-O. A félidő további része mezőnyjátékkal telt, mindössze kisebb helyzetekig jutottak a csa­patok. A második negyvenöt percre egy agresszívabb, sőt mondhatjuk, hogy durvább bé­késcsabai gárda jött ki. A bíró nem mindig alkalmazta megfele­lően a szabályokat, és a vendégek a 68. percben vitatható szituáció után Marik 11 -esével egyenlítet­tek, l-l. Előtte, a 65. percben Borbálát köpés miatt piros lappal zuhanyozni küldte Vas. Rostás Károly: - Alakulóban lévő, fiatal átlagéletkorú csapa­tom nem tudott felülkerekedni a második féhdei indiszponált bí­ráskodáson. Tbvábbi eredmények: Túrke­ve-)ászberény l-O, Szarvas-Kar­cag 2-4, Kondoros-Békés 3-1, Fegyvernek-Rákóczifalva 0-4, Harta-Szajol 3-3. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. MÉH-Szentes 3 3 0 0 10- 2 9 2. Rákóczitalva 3 2 1 0 8- 3 1 3. Karcag 3 2 0 1 6- 4 6 4. Kígyó 3 2 0 1 6- 5 6 5. Jamina 3 1 2 0 7- 4 5 6. Kondoros 3 1 2 0 7- 5 5 7. Harta 3 1 2 0 7- 6 5 Szajol 3 1 2 0 7- 6 5 9. Túrkeve 3 111 3-3 4 10. HFC 3 111 3-4 4 11. Fegyvernek 3 1 0 2 9- 7 3 12. Jászberény 3 1 0 2 4- 5 3 13. Kisújszállás 3 1 0 2 4- 7 3 14. Gyomaendrőd 3 0 1 2 4- 8 1 15. Szarvas 3 0 0 3 6- 10 0 16. Békés 3 0 0 3 2- 14 0 A következő forduló párosítá­sa, augusztus 31. (szombat), 17 óra: Jászberény-Szarvas, Jami­na-MÉH-Szentes, Kondoros­Fegyvernek. Szeptember 1. (va­sárnap), 16.30: Szajol-Rákóczi­falva, Karcag-Harta, Gyomaend­rőd-Algyő, Kisújszállás-Türké­vé, Békés-HFC. MÁDI JÓZSEF