Délmagyarország, 2002. augusztus (92. évfolyam, 178-203. szám)

2002-08-19 / 193. szám

HÉTFŐ, 2002. AUGUSZTUS 19. • SPORT­13 Győr és a Fradi LABDARUGÓ NB A labdarúgó NB I 4. fordulója maratoni hosszúságú volt, pén­tektől vasárnap késő estig bir­kóztak egymással a csapatok. A százszázalékosok rangadóját a Győri ETO nyerte. A labdarúgó NB I, lcupacsapata­ink hétközi kötelezettsége miatt, hosszúra nyúlt. Pénteken a Kis­pest fogadta a Videotont, sajnos a két gárda erejéből csak focipa­ródiára futotta. A kispesti druk­kerek közül akadt olyan, aki bé­késen szundikált a lelátón. A té­vékamerák azt is megörökítet­ték, amint az egyik oldaláról a másikra fordult. Nem volt, ami felébressze: 799 társa csendesen figyelte a találkozót. Másnap a százszázalékosok rangadója, a Győr MTK elleni párharca már színvonalas játé­kot hozott. A Rába-parti alakulat bizonyította, nem véletlenül nyerte meg az eddigi három mér­kőzést. Tamási Zsolt fiai kultu­ráltan fociztak, korszerű játékot mutattak be, egyérintős támadá­sokat vezettek. A győzelmet je­lentő gólt Németh Norbert sze­rezte, bár másoknak is volt még sansza arra, hogy betaláljon a kék-fehérek kapujába. A Békés­csaba vesszőfutása Siófokon sem szűnt meg, az első pontra, vagy pontokra még várni kell a Vihar­sarokban. Vasárnap három meccset ren­deztek, a „matinén" a Manches­tert verő ZTE a Dunaferr ottho­nában lépett pályára. A közönség izgalmas, fordulatokban gazdag összecsapást láthatott, a pont­osztozkodáshoz - mindkét gárdá­nak volt sansza a sikerre - hat gól kellett. Az „éjszakai" meccseken Fradi és az Újpest hívek örülhet­tek.. KISPEST-VIDEOTON 0-0 Budapest, Bozsik-stadion, 800 néző. Ve­zette: Makai. GYOR-MTK 1-0(1-0) Győr, 4 ezer néző. Vezette: Szabó Zs. Gólszerző: Németh N. (43.) SIÓFOK-BÉKÉSCSABA 4-1 (3-1) Siófok, 2500 néző. Vezette: Drucskó. Gólszerzők: Gaál (28.), Szabó Cs. (31.), Usvat (34.), Kuttor (63.) illetve Micules­cu (38.). DUNAFERR-ZTE 3-3 (2-1) Dunaújváros, 4 ezer néző. Vezette: Kas­sal. Gólszerzők: Alex (19., 82.), Horváth (25.), illetve Ljubojevic (16.), Egressy (53.), Faragó (63.). FERENCVÁROS-SOPRON 2-0 (1-0) Budapest, Üllői út, 6 ezer néző. Vezette: Sápi. Gólszerzők: Tököli (35.), Gyepes (68.) DEBRECEN-ÚJPEST 2-5 (1-2) Debrecen, 7600 néző. Vezette: Bede. Gólszerzők: Sumudica (35. és 88.), il­letve Tokody (10.), Horváth F. (42., 60.), Kovács Z. (77.), Móri (82.). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Ferencváros 4 4 — — 10- 012 2. Győri ETO 4 4 - - 9- 312 3. MTK Hungária 4 3-1 9-69 4. Siófok 4 2 11 7-5 7 5. Újpest 4 2 - 2 9- 8 6 6. Debrecen 4 2 - 2 10- 12 6 7. Dunaferr 4 112 9-9 4 8. Zalaegerszeg l-l - 3-32 9. Videoton 4 - 2 2 4- 7 2 10. Kispest-Honvéd 4 - 2 2 5- 10 2 11. Sopron 3 - - '3 1-6 0 12. Békéscsaba 3 - - 3 3- 10 0 A következő forduló párosítása, agusztus 23. (péntek), 18 óra (m2): MTK Hungária-Zalaeger­szeg; agusztus 24. (szombat), 17 óra: Dunaferr-Ferencváros, Sop­ron-Siófok, Békéscsaba-Kispest; 18.30 (m2): Újpest-Győr; 19.30: Videoton-Debrecen. Makói pontok Orosházáról LABDARUGÓ NB II Felemás mérleget tudhatnak maguk mögött a labdarúgó NB II-ben a megyei csapatok. A Ma­kó Orosházán nyert, míg a Sze­ged Nyírbátorban kikapott. OROSHÁZA-MAKÓ 0-2 (0-2) Orosháza, 500 néző. Vezette: Hajdó. Orosháza: Such - Szrenka, Raducu, Serban - Ferenczi, Kiss L., Kovács R (Stef), Kovács T. - Pozsár (Belvon), Dobi - Hadár (Baranyai). Edző: Fodor Sándor. Makó: Kovács K. - Görög, Dálnaki, Ma­gyar, Kazán - Bagi, Varga (Szilvási), Brakszatórisz, Krucsó (Gyenes) - Mádi (Szegedi), Maróti. Edző: Kolozsvári Já­nos. Gólszerzők: Bagi (11-esből), Maróti. A találkozó első néhány perce a hazaiaké volt. A Makó szinte alig tudott kiszabadulni a szorítás­ból. Aztán, amikor átlépte a fél­pályát, rögtön gólt szerzett. A 12. percben Brakszatórisz bal oldali, hatalmas bedobása átpattant Szrenka felett, a hosszú oldlaon Vargát Kiss a mezénél fogva visz­szahúzta, a játékvezető pedig 1 l-est ítélt. A büntetőt Bagi ma­gabiztosan a jobb sarokba he­lyezte, 0-1. Az Orosháza még tá­madóbb lett, és az oldalról belőtt szabadrúgásai, valamint a szög­letek mind veszélyt jelentettek. A 20. percben Hadár fordult le a védőkről, ám középre tartó, nem túl erős lövését Kovács K. kiütöt­te. A következő sarokrúgás után Raducu fejesét Kazán a gólvonal­ról fejelte ki. A meccs ezen sza­kaszában a Makó a szerencsét is áldhatta. A 29. percben remek akcióból nőtt a vendégelőny. Bagi indította Mádit a bal oldalon, aki középre passzolt, és Maróti az ötös sarkáról a kifutó Such felett a hálóba pörgetett, 0-2. A szünet után folytatódott a hazai nyomás, ám Belvonék ta­nácstalanok és ötlettelenek vol­tak a jól védekező, a széleket le­záró Makó ellen. Kolozsvári János: - Fegyelme­zett, harcos játékunk három pontot ért. Örülök, hogy vissza­A sötét mezes szegediek sok helyzetet kihagytak Nyírbátorban. Fotó: Karnok Csaba vágtunk az Orosházának a tava­szi, hazai verségért. Jók: Raducu, Hadár, ill. Dálna­ki, Kazán, Kovács, Maróti, Brak­szatórisz, Varga. NYÍRBÁTOR-FC SZEGED 3-0 (1-0) Nyírbátor, 350 néző. Vezette: Nagy L. Nyírbátor: Szalma - Kovács M., Balogh, Czerula, Dobi - Erdei Z. (Lengyel), Min­czér, Szabó (Fehér), Gerliczki (Kovács I.) - Lőrincz, Bernáth. Edző: Németh Károly. Szeged: Dobó - Gelbmann, Mórocz, Kiss Z. (Kurucsai) - Babos - Kulacsik, Kra­usz, Csűri, Fábián - Dóra, Bány. Edző: Szalai István. Gólszerzők: Bernáth (2), Balogh. Kiállítva: Krausz. A találkozó első félóráját szegedi fölény jellemezte. A vendégek ré­széről Babos fejelt mellé ígéretes helyzetben egy labdát, majd Ku­lacsik lövésszerű beadásáról ma­radtak le középen a támadók. A Nyírbátor a 35. percben szinte először lépte át a félvonalat, ám rögtön vezetéshez jutott. Jobb ol­dali szabadrúgást követően az előrehúzódó középhátvéd, Ba­logh három méterről juttatta a játékszert a hálóba, 1-0. A máso­dik félidőben még inkább a ven­dégek uralták a mérkőzést, de a lehetőségek sorra kimaradtak. Babos kissé kisodrodva megint hibázott, majd Dóra robbant a kapu elé egy beadásra, ám esté­ben rosszul találta el a labdát, Szalma pedig védett. A félidő kö­zepén a szegedi tréner védő [Kiss Z.) helyett csatárt (Kurucsai) cse­rélt, de ez sem segített a Ti­sza-partiakon. Sőt, a 82. perc­ben, a második sárga lapja után Krauszt a bíró kiállította. Az utolsó két percben kontrából két­szer is eredményes volt Bernáth. Előbb 10 méterről félfordulatból bombázott a felső sarokba, majd fejjel csúsztatott a kapuba, 3-0. Szalai István: - Van olyan, amikor semmi sem sikerül. Jók: Bernáth, Czerula, Min­czér, ill. Dobó, Babos. További eredmények: Ózd-Ti­szaújváros 10-0, Baktalóránthá­za-Bőcs 2-2, Mátészalka-Gyula 1-2, Nyíregyházi Kertváros-Ka­zincbarcika 4—1. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Nyíregyháza 3 3 Ő 0 11- 19 2. Makó 3 2 1 0 7- 3 7 3. Bocs 3 2 1 0 7- 5 7 4. Ózd 3 2 0 1 15- 4 6 5. Nyírbátor 3 2 0 1 6- 5 6 6. Mátészalka 3 1 0 2 5- 5 3 Kazincbarcika 3 1 0 2 5- 5 3 8. Szeged 3 1 0 2 5- 6 3 9. Orosháza 3 1 0 2 3- 6 3 10. Gyula 3 1 0 2 3- 8 3 11. Baktalórántháza 3 0 2 1 5- 7 2 12. Tiszaújváros 3 0 0 3 1- 16 0 A következő forduló párosítá­sa, augusztus 24. (szombat), 17: Tiszaújváros-Bőcs. Augusztus 25. (vasárnap), 17: Makó-Nyír­bátor, Szeged-Nyíregyháza, Ka­zincbarcika-Mátészalka, Gyula­Ózd, Orosháza-Baktalóránthá­za. Két csapatunk idegenbeli bravúrja Az algyői Kothencz Péter (fehérben) hiába próbált meg mindent társaival Jászberényben. Fotó: Karnok Csaba Bode befejezte BRÉMA (MTI) Bejelentette visszavonulását Marco Bode, a német élvonalbeli Werder Bremen világbajnoki ezüstérmes labdarúgója. A har­minchárom éves, negyvenszeres válogatott csatár tárgyalásai a norvég Rosenborggal és az angol Fulhammel is megfeneklettek, ezért döntött a befejezés mellett. Bode az elmúlt szezonban Lisz­tes Krisztián csapattársa volt Brémában. Néhány eredmény a Bundesli­ga rajtján: Bremen-Hamburg 2-J, Bayern-Bielefeld 6-2, Bo­chum-Cottbus 5-0, Hertha­Stuttgart l-l. LABDARÚGÓ NB III Mindhárom megyei NB III-as labdarúgócsapat idegenben lé­pett pályára. A Szentes és a Vásárhely is győzelemmel tér­hetett haza. JÁSZBERÉNY-ALGYŐ 4-2 (2-1) Jászberény, 250 néző. Vezette: Gulyás. Jászberény: Bak - Oláh, Szabó, Boros, Nagy A. (Gerőcs) - Szerencsi, Tasi (Beszteri), Kádár, Vígh - Balázs (Nagy R.), Konka. Edző: Vígh Tibor. Algyő: Dénes - Pécsek, Gál, Gábor, Koncz - Krisztin B. (Pataki), Kothencz, Erhardt, Varga - Brinszky, Terhes (Podo­nyi). Megbízott játékos-edző: Brinszky Adrián. Gólszerzők: Balázs (2), Konka (2), ill. Brinszky, Erhardt. Már az első negyedóra végén két­gólos előnyre tett szert a hazai együttes. Mindkétszer az Algyő támadott, ám a kontrákból ered­ményes volt a tavaly még az NB II-ben szerepelt Jászberény. A 21. percben Brinszky 26 méteres szabadrúgásból szépített. A má­sodik félidő ismét jászsági talá­lattal indult: Konka a vendégvé­dők között fejelt a hálóba, 3-1. A 70. percben Erhardt 20 méteres lövéssel ismét közelebb vitte a csapatát az ellenfélhez, ám Kon­ka újabb fejese eldöntötte a há­rom pont sorsát. Brinszky Adrián: - Megilletődöt­ten játszottunk, a herényiek pe­dig lekontráztak bennünket. Jók: Szabó, Balázs, Konka, ill. Varga. GYOMAENDRŐD-VÁSÁRHELY 1-2 (1-2) Gyomaendrőd, 200 néző. Vezette: Bozsár. Gyomaendrőd: Hanyecz - Csikós, Híd­végi, Szabó, Kondacs, Mester, Kéri, Osan, Bakos, Szeurwerger, Katona. Játé­kos-edző: Hanyecz János. Vásárhely: Erdélyi - Marczinka, Nagy, Huszár, Sípos, Kirsner, Tóth (Papp), Fábi­án (Juhász), Borbás R (Kovács), Antal, Borbás Zs. Edző: Rostás Károly. Gólszerzők: Osan, ill. Nagy (2). Rosszul kezdett a vendégcsapat, a 3. percben egy szöglet után a védők megfeledkeztek Osanról, aki a hosszúsaroknál felugorva a kapuba bólintott. Összekapta magát a Vásárhely, mezőnyfö­lénybe került, s ez 26. percben eredményre vezetett. Egy szabad­rúgás után Nagy emelkedett a legmagasabbra, s mintegy 8 mé­terről a kapuba csúsztatott, l-l. Támadásban maradtak a Rostás­tanítványok, a 33. percben egy előreívelt labdát Antal remekül tett vissza Nagy elé, aki 13 mé­terről a hálóba bombázott, 1-2. A második játékrészben kont­rákra rendezkedett be a Vásár­hely, több gólszerzési lehetősége is adódott a vendégeknek, azon­ban ezeket elpuskázták, így ma­radt az első félidőben kialakult eredmény. Rostás Károly: - Lelkes és jól játszó csapatom megérdemelten szerezte meg a három pontot. Jók: Osan, Hídvégi, Mester, ill. Nagy, Sípos, Antal, Kirsner. KISÚJSZÁLLÁS-MÉH-SZENTES 1-4(1-2) Kisújszállás, 300 néző. Vezette: Balogh. Kisújszállás: Kui - Szűcs G., Kállai, Majlát, Horváth Gy., Tanács, Hegedűs, Csillag, Bognár, Gubucz, Kántor. Játé­kos-edző: Csillag László. MÉH-Szentes: Bíró - Márics, Erdei, Ba­logh (Fajkusz), Koncz, Pálfi, Kerepeczki (Törtei), Tóth, Tóth-Kovács, Török, Juhos (Nana). Edző: Bozóki Zoltán. Gólszerzők: Hegedűs (11-esből), ill. Koncz, Török, Balogh, Pálfi. Az első húsz perc ismerkedéssel telt el, igazán egyik csapat sem kockáztatott. A 25. percben egy eladott labda után a szentesi vé­dők szabálytalankodtak a 16­oson belül, a jogos tizenegyest Hegedűs magabiztosan értékesí­tette, 1-0. A gól felébresztette a vendégeket, a 35. percben Koncz bombaszabadrúgásból egyenlí­tett, majd a rutinos Török talála­ta után már a Szentes vezetett, i-2. A második félidőben fölény­be került a Kurca-parti legénység, a 61. percben Balogh, majd négy perc múlva Pálfi mattolta Kuit. Ezután is az történt a pályán, amit a bajnokesélyes akart, a vé­delem jól zárt, a hazaiak helyzet­be sem kerültek. Bozóki Zoltán: - A második félidőben nyújtott játékunk alap­ján rászolgáltunk a győzelemre. Jók: Csillag, Kui, ill. Tóth-Ko­vács, Erdei, Török, Koncz. Tbvábbi eredmények: Fegyver­nek-Békés 7-0, Rákóczifalva­Harta l-l, Jamina-Kondoros 2-2, Szajol-Szarvas 3-2, Karcag­Túrkeve 2-1. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. MEH-Szentes 2 2 0 0 6-1 6 2. Jamina 2 1 1 0 6-3 4 3. Rákóczifalva 2 1 1 0 4­3 4 Haifa 2 1 1 0 4­3 4 Szajol 2 1 1 0 4-3 4 6. Fegyvernek 2 1 0 1 9­3 3 1. Jászberény 2 1 0 1 4­4 3 8. Karcag 2 1 0 1 2-2 3 9. Kisújszállás 2 1 0 1 3-4 3 Algyó 2 1 0 1 3-4 3 11. HFC 2 1 0 1 2­3 3 12 Kondoros 2 S 2 0 4-4 2 13. Gyomaendrőd 2 0 1 1 3­4 1 14. Túrteve 2 0 1 1 2-3 1 15. Szarvas 2 0 0 2 4-6 0 16. Békés 2 0 0 2 1-11 0 A következő forduló párosítá­sa, augusztus 24. (szombat), 17: Szarvas-Karcag, Túrkeve-Jász­berény, Algyő-Kísújszállás, Kon­doros-Békés, Fegyvernek-Rákó­czifalva. Augusztus 25. (vasár­nap), 17: Harta-Szajol, MÉH­Szentes-Gyomaendrőd, HFC­Jamina. Totó BUDAPEST (MTI) A totó 33. heti szelvényén szereplő mérkőzések eredmé­nyei: 1. Dunaferr-Zalaegerszeg 3-3 X 2. Györ-MTK 1-0 1 3. Siófok-Békéscsaba 4-1 1 4. FTC-Sopron 2-0 1 5. Bayern Müncben-Bielefeld 6-2 1 6. Bochuui-Cottbus 5-0 1 7. Hannover-1860 München 1-3 2 8. Hertha BSC-VfB Stuttgart l-l X 9. Kaiserslautern-Schalke 04 1-3 2 10. Leverkusen-Dortmund l-l X 11. Rostock-Nürnberg 2-0 1 12. Wolfsburg-Mónchengladbach 1-0 1 13. Bremen-Hamburg 2-1 1 Pluszmérkózés: 14. Aston Villa-Liverpool 0-1 2