Délmagyarország, 2002. június (92. évfolyam, 126-150. szám)

2002-06-03 / 127. szám

HÉTFŐ, 2002. JÚNIUS 3. • A DÉL SPORTJA" III. Újra sulibajnok a Madách iskola MUNKATÁRSUNKTÓL Akárcsak egy évvel ezelőtt, újra a szegedi Madách Imre Általános Iskola gárdája nyerte a Magyar Iskolai Labdarúgó-szövetség és a Győzelemért Simon Gyerekfoci Alapítvány szervezésében lebo­nyolított Nike iskolai focitornát. Az országos viadalon 204 suli 612 csapattal (három korosztály­ban 6-12 évesek léptek pályára) képviseltette magát. A madáchosok először a régió (Csongrád, Bács-Kiskun és Békés megye) küzdelméből jutottak to­vább. Második lépcsőként a ré­giódöntő következett, majd a te­rületi döntő. Innen a legjobb má­sodik helyezettként került a nyolccsapatos Üllői úti fináléba a Várkonyi Béla testnevelő vezet­te, 3x8 főből álló együttes. A Madáchot a 2. csoportba osz­tották. Eredményeik: -Békéscsa­ba 6-5, -Kazincbarcika 5-2, -Téglás 2-2. A két győzelemmel és egy döntetlennel a szegedi is­kola megnyerte a csoportot és be­jutott a döntőbe. A fináléban a sárváriakkal mérték össze a tu­dásukat, azaz megismétlődött a tavalyi döntő. Akárcsak akkor, most sem jelentett akadályt a Vas megyei település iskolájának legyőzése: Madách-Sárvár 4-0. A harmadik helyért: Kazincbar­cika-Pécs 5-4. A győztes iskola csapatának tagjai; 1993/94-esek: Barta Kris­tóf, Tombácz Ákos, Kormos Ta­más, Varga Kristóf, Mucsi Máté, Barik Bence, Gahwagi Nádim, Pocsai Szabolcs, 1991/92-esek: Horváth Dénes, Kovács László, Szecska Dezső, Hoffmann Péter, Fröhlich Tamás, Fehér Gábor, Militár Iván, Major László; 1989/90-esek: Móritz Márton, Molnár Csaba, Militár Ádám, Túri Bálint, Gajda Attila, Gah­wagi Nebil, Bárkányi Báhnt, Lip­ták Dávid, felkészítő: Várkonyi Béla. A legfiatalabbaknál Mucsi Má­té lett a gólkirály, a '91/92-esek­nél Horváth Dénes a legjobb ka­pus. Hoffmann Péter is különdíj­ban részesült, a legjobban küzdő játékosnak választották. Dávid második lett Somogybabodon MUNKATÁRSUNKTÓL Somogybabodon rendezték meg az erős emberek Magyar Kupá­nak megfelelő off road-versenyét, melyen rajthoz állt a sportág sze­gedi kiválósága, Dávid János is. A Tisza-parti Herkules a hordódo­básban és a kőgolyópakolásban a 2., a kamionhúzásban és a trak­torkerék-forgatásban a 3. helyen végzett; az autókitartást rámpán viszont elrontotta, csak 8. lett. Összesítésben így is olyan ered­ményt ért el, hogy a dobogó má­sodik fokára állhatott fel. - Bár bosszantott a rontás, elé­gedett vagyok a teljesítményem­mel - értékelt Dávid János -, kü­lönösen úgy, ha hozzáveszem, hogy 40 fokos lázzal kínlódva, küszködve értem el. Végeredmény: 1. Darázs Ádám (Győr), 2. Dávid János (Szeged), 3. Pinke Zoltán (Duna­újváros). Ezüst Kaposvárról MUNKATÁRSUNKTÓL A sportág egyik fellegvárában, Kaposvárott rendezték meg a röplabda országos gyermekbaj­nokság (OGYB) döntőjét. Az Arany János és a Németh Imre Általános Iskolára épülő Papíron SC csapata (edzők: Titkos Lajos, Varga Tamás és Nusser Elemér) szép sikert ért el, a Kecskemét mögött a második helyen vég­zett. Eredményeik, csoportmecs­csek: Papíron SC Szeged-Debre­cen 3:0, -Pini-Kaposvár 3:0, -Győr 3:0, az elődöntőben: Papí­ron SC-Veszprém 3:1, a finálé­ban: Kecskeméti RC-Papiron SC 3:1. Végeredmény: 1. Kecske­méti RC, 2. Papíron SC Szeged (Salka Gergő, Szálkái Gábor, To­polcsányi Zoltán, Körösi Csaba, Fülöp Norbert, Varga Zsolt, Mak­sa Attila, Inhoff Attila, Kiss Fe­renc, Rapi László), 3. Veszprém, 4. Debrecen I., 5. Pini-Kaposvár, 6. Kaposvári Sportiskola. Streetball Baktón MUNKATÁRSUNKTÓL Streetballversenyt rendezett Baktón a helyi BÉSZ SE és a Sze­ged Városi Sportigazgatóság, s az eseménybe már bekapcsolódott a közelmúltban alapított „Gézen­gúzok Gyermeksport és Szabad­idő Mozgalom" is. A legkiseb­beknél (8-9 évesek) a legjobbnak Totó BUDAPEST (MTI) A totó 22. heti eredményei: 1. Paraguay-Dél-Afrika 2-2 X 2. Anglia-Svédország l-l X 3. Spanyolország-Szlovénia 3-1 1 4. Bari-Temana 2-1 1 5. Cagliari-Vicenza 2-2 X 6. Cittadella-Pistoiese 2-1 1 7. Crotone-Mossina 1-2 2 8. Empoli-Cosenza 1-2 2 9. Modena-Salermtana 5-2 1 10. Napoü-Como 1-2 2 11. Palermo-Ancona 2-3 2 12 Reggina-Genoa 2-2 X 13. Sampdoria-Siena 0-1 2 Pluszmerközes: 14. krgentina-Nigéría 1-0 1 a Szegedi Lakers bizonyult. A kisiskolások (10-12 évesek) kor­osztályában a Red Devils nyert. A 13-14 esztendősöknél a Street Panguins, a középisklásoknál pe­dig a „Leggyengébb láncszem" vitte el a pálmát. A felnőttek me­zőnyében a „Vigyázz, a tetőn dol­goznak" team lett a győztes. Folytatás: szeptember végén. Kapros kiesett MUNKATÁRSUNKTÓL Mary Pierce megálljt parancsolt Kapros Anikónak a francia nyílt teniszbajnokságon. A magyar hölgy két játszmában, 6:3, 6:0-ra szenvedett vereséget. A legjobb tizenhat között kiesett a férfiak­nál az első számú kiemelt He­witt, és a végső győzelemre is esélyes Szafin, Haas és Kuerten. A nőknél az esélyesek - Capriati, Szeles, Venus Williams, Serena Williams - mindannyian tovább­jutottak. Bronzérmes a Makó FC LABDARUGÓ NB II Durrogtak a pezsgők a makói csapat öltözőjében. A Ma­ros-partiak a nyírbátori győzel­mükkel a harmadik helyen vé­geztek az NB II-ben. A FC Sze­ged hazai pályán vereséggel bú­csúzott a szurkolóitól. NYÍRBÁTOR-MAKÓ 1-2 (0-1) Nyírbátor, 150 néző. Vezette: Filus. Nyírbátor: Szakács - Csapos, Lengyel, Unchiás - Erdei (Varga), Szabó, Minczér, Gubacsi, Balázscsik - Lőrincz, Tóth (Szécsi). Edző: Németh Károly: Makó: Kovács - Sümeghy, Dálnaki, Ma­gyar, Kis - Bagi, Kondacs (Papp), Brak­szatórisz, Varga - Szegedi (dr. Széli), Mádi (Krucsó). Edző: Kolozsvári János. Gólszerzők: Szabó (1 l-esből), ill. Varga, Kis. A hazaiak számára tét nélküli volt a mérkőzés, a Makó azon­ban egy győzelem, illetve a riváli­sok botlása esetén, akár még a második helyen is végezhetett volna. Ennek megfelelően a ven­dégek már az első negyedórában eldönthették volna a mérkőzést. A második percben Varga 14 mé­terről a kapufát találta el. Az 5. percben Szegedi gyorsan elvég­zett egy szabadrúgást, Mádi azonban száz százalékos helyzet­ben óriásit hibázott, a kapu mel­lé lőtt. A 7. percben Szegedi 25 méteres lövését Szakács biztosan fogta, majd néhány pillanat múl­va Mádi egy csel után 16 méter­ről a baloldali léc mellé csavart. Ezután még Varga és Szegedi is kihagyott egy-egy lehetőséget, míg a nyírbátoriak a 14. percben jutottak először lehetőséghez, ám Varga az utolsó pillanatban szögletre szerelt. A 26. percben vezetést szerzett a Makó, Brak­szatórisz bedobását Magyar Kon­dacshoz csúsztatta, aki az 5-ös sarkáról keresztbe passzolt és Vargának 5 méterről már nem volt nehéz dolga, 0-1. A 33. perc­ben ismét óriási vendéghelyzet maradt ki, egy röviden kivágott labdát Brakszatórisz 9 méterről kapura lőtt, Szakács azonban nagy bravúrral, lábbal védett. A második félidő elején újra makói rövidzárlat következett, majd az 50. percben Dálnaki és Lőrincz ráncigálta egymást 10 méteren keresztül, a hazai csatár a 16-oson belül elesett, Filus pe­dig 1 l-est ítélt. A büntetőt Szabó értékesítette, l-l. A hazaiak a következő percekben megérezték a győzelem lehetőségét és meg­próbáltak mindent, hogy előny­höz jussanak. A makói védők azonban az apró hibáktól elte­kintve jól zártak. A 80. percben megszületett a vendégek győztes gólja: dr. Széli cselezgetett a bal­oldalon, a labda Kis elé pattant, aki 17 méterről kapura lőtt. A jobblábas lövés megpattant egy védőn és Szakácsot becsapva a felső sarokba vágódott, 1-2. Kolozsvári János: - A bajnok­ság elején álmaimban sem gon­doltam, hogy harmadikok le­szünk, ehhez gratulálok a csa­patnak. Jók: Szakács, Lőrincz, Szabó, ill. Bagi, Varga, Kis, Dálnaki, Ma­gyar. FC SZEGED-KAZINCBARCIKA 0-2 (0-0) Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 100 néző. Vezette: Ember. FC Szeged: Dobó - Kulacsik, Mórocz, Krausz, Kiss - Rácz, Babos, Csűri, Pus­kás (Bank), Fábián (Bali) - Kurucsai. Edző: Szalai István. Kazincbarcika: Nagy - Pollák, Hanász, Szögedi, Harnócz - Kerekes, Deák, Feke­te, Engi - Szamosi (Orosz), Dávid. Edző: Koleszár György. Gólszerzők: Dávid, Kerekes. Kiállítva: Kurucsai. Rögtön a találkozó elején ziccer­be kerültek a vendégek: Dávid ugrott ki a 30. másodpercben, Dobó azonban szenzációs bra­vúrral hárított. A vendégek jól, míg a hazaiak gyengén, elképze­lés nélkül játszottak, igazán csak egyszer veszélyeztettek, Csúri 25 méteres szabadrúgása centikkel kerülte el a bal alsó sarkot. A második játékrészben bát­rabbá váltak a Szo/oí-tanítvá­nyok, több veszélyes helyzetet is kidolgoztak az egykori stadleros, Nagy Gábor kapuja előtt. Mégis a barcika rúgott gólt: a 65. perc­ben Kulacsik adta el a labdát a sa­ját tizenhatosánál, amelyre Dá­vid csapott le, s a kapuba gurí­tott, 0-1. A hajrában Kurucsai begyűjtötte második sárga lapját, így a kiállítás sorsára jutott. A 84. percben megkapta a kegye­lemdöfést az FC Szeged, Kerekes 18 méterről bal külsővel a bal fel­ső sarokba bombázott, 0-2. Szalai István: - Sajnálom, hogy nem tudtunk győzelemmel elbúcsúzni az idénytől. Jók: Dobó, ill. Dávid, Kerekes, Fekete. S. R. A BAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE 1. Demecser 2414 3 7 45-37 45 2. Kazincbarcika 2412 8 4 46-22 44 3. Makó 2412 7 5 46­32 43 4. Tiszaújváros 2411 8 5 44­30 41 5. Bécs 2410 9 5 52­36 39 6. Orosháza 2412 5 7 44-27 37 7. Mátészalka 2410 7 7 40­33 37 8. Jászberény 24 9 411 29­35 31 9. FCSzeged 24 8 610 27-34 30 10. Nyírbátor 24 8 313 35­44 27 11. Gyula 24 6 414 25-43 22 12. Karcag 24 5 514 23-50 20 13. Baktalórántháza 24 3 318 25-5812 Az Orosházától négy pont levon­Döntetlen a megyei rangadón LABDARUGÓ NB III A labdarúgó NB III Alföld cso­port utolsó fordulójában a már bajnok Algyő döntetlenre vég­zett a dobogóról leszoruló MÉH-Szentessel. A HFC hazai környezetben kapott ki a Rá­kóczifalvától. MÉH-SZENTES-ALGYŐ l-l (1-0) Szentes, 400 néző. Vezette: György. Szentes: Vratnjan - Törtei, Mészáros (Síber), Erdei, Major - Kerepeczki, Luda­si, Tóth Cs., Pálfi - Nana (Jernei), Török. Edző: Verebélyi József. Algyő: Halász - Krisztin B., Kothencz, Krisztin T., Erhardt - Pécsek (Adelhardt), Podonyi, Kiszner (Rau), Koncz - Pálinkó (Brinszky), Gábor. Edző: Takács Zoltán. Gólszerzők: Török, ill. Pálinkó. A már bajnok Algyő kissé felfor­gatott összeállításban kezdte a mérkőzést. Takács Zoltán edző főként azoknak adott bizonyítási lehetőséget, akik az évadban ke­vesebbet szerepeltek. A vendé­gekkel ellentétben a hazaiaknak volt igazából tétje a találkozó­nak, ugyanis győzelem esetén még a második helyre is felka­paszkodhattak volna. Az első játékrészben jobbára mezőnyjáték folyt a pályán, né­mi szentesi fölénnyel. A 40. percben járt a mérkőzés, amikor a Kurca-partiak legjobbja, Török megszerezte a vezetést. A fordu­lást követően a látogatók szerke­zeti módosítást hajtottak végre, és ez kisvártatva meghozta az eredményt. A 65. percben a kivá­lóan futballozó Podonyi pompás átadását a jól érkező Pálinkó 5 m-ről a bal felső sarokba fejelte. A hajrában a Szentes mindent megpróbált a győzelem megszer­zése érdekében, de az Algyő ki­védve a rohamokat megtartotta a döntetlent. Verebélyi József: - Gratulálok az algyőiek bajnoki címéhez. Ne­künk marad a jövő. Takács Zoltán: - A csapat is­mét bebizonyította, hogy nagy Török (balról) góljával 1-O-ra vezettek a szentesiek az Algyő ellen. Fotó: Tésik Attila értéket képvisel. Csak remélni merem, hogy ezt mások is tudo­másulveszik... Jók: Török, ill. Erhardt, Podo­nyi, Krisztin T., Pálinkó. HFC-RÁKÓCZIFALVA1-2 (l-l) Vásárhely, városi stadion, 150 néző. Ve­zette: Berger. HFC: Bíró — Marczinka, Csaté, Borbás Zs. - Szűcs, Hóbel, Antal, Fazekas I., Molnár-Juhász (Borbás P), Katona (Nagy). Edző: Szobonya Tamás. Rákóczifalva: Ulviczki - Eszes, Csabai, Kácser - Boda, Draskóczi, Fazekas Zs., Peszeki, Kun (Szeberényi), Szokolai (Papp) - Luca (Nász). Edző: Gömöri Bé­la. Gólszerzők: Katona, ill. Luca, Nász. A mérkőzésen végig érződött, hogy melyik csapatnak fontos a találkozó. Ennek megfelelően a vendégek játszottak mezőnyfö­lényben, bár igazi gólhelyzet csak a házigazdák előtt adódott. A 24. percben Molnár passzát Katona továbbította Hóbelhez, aki há­rom lépésről helyezett a kapuba. A 38. percben az addig is me­zőnyfölényben futballozó vendé­gek részéről Luca remek lövéssel egyenlített. A fordulást követően folytató­dott a mezőnybeli küzdelem, helyzetek nélkül. Tíz perccel a vége előtt Szűcs meccslabdát rontott, amelyért drága árat fi­zettek a vásárhelyiek. A 83. perc­ben Nász a védőkről lecsorgó lab­dát két méterről passzolta Bíró kapujába. Szobonya Tamás: - Sajnálom, hogy vereséggel kellett búcsúz­nunk a bajnokságtól. Úgy érzem, számunkra már Kalocsán befeje­ződött a bajnokság. Gratulálok a vendégeknek a győzelmükhöz és az így elért a harmadik helyük­höz a bajnokságban. Jók: Bíró, Fazekas I., Molnár, ill. Eszes, Luca, Kácser, Peszeki. A BAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE 1. Algyő 2. Kiskörös 3. Rákóczifalva 4. MÉH-Szentes 5. HFC 6. Kondoros I. Izsák 8. Békés 9. Örkény 10. Kalocsa II. Gyomaendród 12. Janiina 2215 2213 2213 2212 2210 510 4 11 1 14 214 217 36- 14 48 41- 27 43 40- 27 43 42- 21 41 26- 18 36 22- 26 29 38- 39 28 24- 4126 26- 30 25 28- 37 22 24 - 37 20 17- 4711 SZELPAL LASZLO Szentgyörgyi Katalin országos csúcsa A szegedi születésű, évekkel ez­előtt még az SZVSE-ben verseny­ző Szentgyörgyi Katalin 15:02.00 perces országos csúccsal máso­dik lett 5000 méteren a hollan­diai Hengelóban rendezett nem­zetközi atlétikai Grand Prix Il-es viadalon. A magyar versenyző saját, 15:18.80 perces rekordját adta át a múltnak, amellyel 1999-ben megnyerte az utánpótlás Euró­pa-bajnokságot. Csak az etióp születésű, török színekben ver­senyző Hewan Abeylegesse bizo­nyult gyorsabbnak György Rol­land tanítványánál. A magyar kalapácsvetők közül Kiss Balázs 4., Gécsek Tibor pe­dig 7. lett.