Délmagyarország, 2002. május (92. évfolyam, 101-125. szám)

2002-05-06 / 104. szám

HETFO, 2002. M/UUS 6. DEL SPORTJA" Előzött a Zete! LABDARUGÓ NBI A labdarúgó NB I utolsó öt, rájátszásbeli fordulójára ketté vált a mezőny: az alapszakasz első hat helyezettje a bajnoki címért, a 7-12. helyezettek a bentmaradásért küzdenek to­vább. A hét vége szenzációja: újpesti győzelmével átvette a vezetést a tabellán a Zalaeger­szeg. Ki gondolta volna széles e hazá­ban, hogy a rájátszás első köre után már nem az MTK nevével kezdődik a táblázat? Főleg azért volt nehéz ezt elképzelni, mert a kék-fehérek az őszi 22 forduló után 11 ponttal előzték meg a második zalaegerszegieket, és nem kevesebb, mint 20 ponttal az ötödik Ferencvárost. Szerin­tem, a maguk részéről már akkor befejezettnek hitték az arany­éremért folytatandó küzdelmet, az agyuk már azt kalkulálta, hogy mire költik majd az elsősé­gért járó célprémiumot. Most már ők is tudják, korán, nagyon korán kezdtek el számolgatni. A rengeteg vereség hatására totáli­san elbizonytalanodtak, mintha elfelejtettek volna futballozni. Csak ennyi kellett az üldöző ZTE-nek, de legfőbbképpen a hi­hetetlen nagy hajrába fogó Fradi­nak. A zalaiak most például tö­kéletesen kihasználták, hogy az Újpest bőven jóllakott a hétközi MK-sikerrel; a lilák képtelenek voltak százszázalékosan kon­centrálni. Leginkább a brazil Tú­lio. Szerzett egy csodás gólt, majd utána kétszer is hibázott ordító ziccerben. A Fradi hét nap leforgása alatt másodszor győzte le bűn rossz meccsen az MTK-t 1-0-ra. Aki látta az „örökrang­adót", az tisztában vele, hogy mi­ért tart ott a magyar futball, ahol... A felsőház harmadik ta­lálkozóján a Videoton bebizonyí­totta, nem a véletlen műve volt legutóbbi, újpesti sikere. Az alsóházban nem bírtak egy­mással a csapatok: mind a há­rom ütközet 2-2-es döntetlennel zárult. Egyik gárda sem tudott felhőtlenül örülni az egy pont­nak, kiváltképp igaz a megállapí­tás a Vasasra. Az angyalföldiek négy fordulóval a zárás előtt ki­lenc pontra vannak a még bent­maradást jelentő 10. helytől. Mást nem tehetnek, minthogy az összes meccsüket megnyerik és imádkoznak. FERENCVÁROS-MTK Budapest, Üllői út, 7550 néző. Vezette: Dubraviczky. Gólszerző: Szili (2). Kiállítva: Elek (MTK-75.). ÚJPEST-ZALAEGERSZEG 1-2 (1-0) Budapest, Megyeri út, 1500 néző. Vezet­te: Hanacsek. Gólszerzők: Túlio (20.), ill. Egressy (54.), Kenesei (81.-1 l-esből). VIDEOTON—DUNAFERR 2-1 (2-0) Székesfehérvár, 2000 néző. Vezette: Sá­pi. Gólszerzők: Dvéri (24.), Hamar (33.), ill. Rósa H. (86.). SOPRON-VASAS 2-2 (0-1) Sopron, 2400 néző. Vezette: Bede. Gólszerzők: Tóth M. (47.), Csiszár (91.) ill. Váczi (14.), Polonkai (51.). Kiállítva: Hrutka (Vasas-10.). DEBRECEN-HALADÁS 2-2 (0-0) Debrecen, 2500 néző. Vezette: Kassai. Gólszerzők: Sketiani (52.), Takács (ön­gól - 76.), ill. Leandro (67.), Filipovics (73.). Kiállítva: Preisinger (Haladás - 78.). GYŐR-KISPEST 2-2 (0-0) Győr, 2500 néző. Vezette: Kiss B. Gólszerzők: Semeník (64.), Farkas B. (74.), ill. Torghelle (65., 77.). A BAJNOKSAG ALLASA FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS 1. HE 2. MTK 3. FTC 4. Dunaferr 5. Videoton 6. Újpest 34 19 7 8 67 - 41 64 34 20 4 10 56 - 35 64 34 19 5 10 59 - 34 62 34 15 8 11 63 - 40 53 34 13 10 11 47 - 48 49 34 12 8 14 59- 59 44 ALSOHAZI RÁJÁTSZÁS 7. Sopron 8. Győr 9. Kispest 10. Debrecen 11. Haladás 12. Vasas 34 10 11 13 49 - 53 41 34 9 12 13 47 - 59 39 34 10 9 15 42 - 65 39 34 7 16 11 36 - 47 37 34 8 12 14 43 - 64 36 34 6 10 18 44 - 67 28 1-0 (1-0) A következő, 35. forduló párosí­tása. Felsőház, május 11. (szombat): MTK-ZTE, 16.30 (ml); Újpest-Dunaferr, 18; Vi­deoton-FTC, 18.30. Alsóház, május 10. (péntek): Hala­dás-Győr, 17 (m2). Május 11. (szombat): Sopron-Kispest, 17; Debrecen-Vasas, 19. SZÉLPÁL LÁSZLÓ Best még várakozik BUDAPEST (MTI Már alig várja, hogy végre új má­jat kapjon George Best, az észak-ír labdarúgó-legenda, miu­Totó BUDAPEST (MTI) A totó 18. heti szelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Arsenal-Chelsea 24) 1 2. Leverkusen-Hertha BSC 2-11 3. Dortmund-Bremen 2-11 4. VfB Stiittgart-Kaiserslautern 4-31 5. Mónchengladbach-1860 München 2-4 2 6. Freiburg-Hamburg 4-31 7. Cottbus-1. FC Köln 2-3 2 8. Brescia-Bologna 3-01 9. Chievo—Atalanta 2-11 lO.Lazlo-Inlernazionale 4-21 U.Piacenza-Verona 3-01 12.Torino—Roma 0-12 13.Udinese-Juventus 0-2 2 Pluszmérközés: M.Celtic-Rangers 2-3 2 tán a sajátja felmondta a szolgála­tot a mértéktelen alkoholfogyasz­tás miatt. Best gyomrába 2000-ben egy olyan speciális anyagot ültettek, amely szeszfo­gyasztás esetén rosszullétet okoz. Buzánszky 77 éves MUNKATÁRSUNKTÓL Szombaton ünnepelte 77. szüle­tésnapját a legendás Aranycsapat jobbhátvédje, Buzánszky Jenő. Ebből az alkalomból köszöntötte őt Deutsch Tamás ifjúsági és sportminiszter, akitől az egykori kiválóság egy 77-es számú mezt kapott ajándékba. -Az a lényeg, hogy az elején mindig ott legyen a címer, a há­tulján pedig a nevem. Amerre gurul a labda, arra megy az éle­tem - mondta elérzékenyülten az MTI-nek a válogatottban sok emlékezetes meccsen szerepelt dorogi focista. Győzelmeknek örülhettek LABDARUGÓ NB II A labdarúgó NB II Szabolcs-Ga­bona csoportjában remek hét végét zártak a Csongrád megyei csapatok: az FC Szeged a Má­tészalkát fektette két vállra, míg a Makó FC valósággal ki­ütötte a sereghajtó Baktalóránt­házát. FC SZEGED-MÁTÉSZALKA 3-2 (l-l) Felső Tisza-parti stadion, 100 néző. Ve­zette: Nyekita. Szeged: Dobó - Kulacsik, Mórocz, Kiss Z. - Mile (Rácz), Babos Á., Csűri, Krausz, Fábián - Dóra, Bány. Edző: Szalai Ist­ván. Mátészalka: Nagy K. - Ésik, Barna, Ger­liczki (Pitács) - Balogh Gy. (Podan), Ba­logh J., Ricsei, Illés, Sípos - Ádámszki, Tőzsér. Edző: Nagy István. Gólszerzők: Dóra, Babos Á. (2) III. Si­pos, Ádámszki. Rögtön a kezdés után lehetett látni, hogy melyik csapatot ve­szélyezteti a kiesés. A hazaiak nagy elánnal vetették magukat a küzdelembe, agresszíven, lelke­sedésen futballoztak. Elég ha­mar, már az 5. percben siker ko­ronázta buzgalmukat: Dóra 23 m-es szabadrúgása után a labda a jobb oldali kapufa segítségével került a gólvonalon túlra. A foly­tatásban is megmaradt a kék-fe­hér-feketék lendülete, de hiába került Kulacsik, Dóra, Csúri, Bány és Fábián ziccerbe, egyik akció sem zárult góllal. Ha egy kicsit higgadtabbak a játékosok, ha egy picivel nagyobb a szeren­cséjük, már az első félórában el­dönthették volna a maguk javára a mérkőzést. Ahogy az lenni szo­kott, a számtalan kihagyott hely­zet megbosszulta magát, az első játékrész hajrájában Ádámszki fejese még a kapu mellé szállt, de a 41. percben Sipos lövése már megtalálta az utat a kapu bal ol­dalába. A fordulást követően az 52. percben ismét megszerezte a ve­zetést a Szeged. Dóra baloldali beadását a hosszú saroknál érke­ző Babos Á. 5 m-ről fejelte a ka­puba. A remekül kontrázó Sze­ged a 78. percben végleg döntött a három pont sorsáról. Újra Dó­ra volt a kiszolgáló, Babos Á. pe­Joggal voltak boldogok a szegediek, nagy lépést tettek a bentmaradás felé. Fotó: Schmidt Andrea dig a befejező, csak ezúttal nem fejjel, hanem lábbal talált be az egyébként ziccerek sokaságát há­rító Nagy K kapujába. Három perccel a lefújás előtt váratlanul szépítettek a vendégek: Podan középre gurítását Ádámszki 3 m-ről tessékelte a labdát a háló­ba, 3-2. Újabb győzelmével az FC Sze­ged hatalmas lépést tett a bent­maradás kiharcolása felé. Szalai István: - Gratulálok a fiúknak. Jók: Dobó, Mórocz, Babos Á., Dóra, ill. Nagy K. (a mezőny lgjobbja), Balogh J. SZ. L. BAKTALÓRÁNTHÁZA-MAKÓ FC 1-7 (1-2) Baktalórántháza, 100 néző. Vezette: Kuj­bus. Baktalórántháza: Virtás - Geda, Benkő, Szolomka (Marics) - Szenes, Jávor, Bod­nár, Illés, Matyi - Török I. (Makóczy), Tö­rök S. Edző: Jávor Pál. Makó: Kovács K. - Siimeghy, Dálnaki, Magyar, Kis - Bagi, Kondacs (Krucsó), Brakszatórisz, Gyenes (Papp) - Varga, Mádi (Balázs). Edző: Kolozsvári János. Gólszerzők: Török S., ill. Bagi (2), Varga, Gyenes, Magyar, Balázs, Kis. Kiállítva: Jávor. Az utolsó helyezett hazaiak ellen a Makó letámadással kezdett. Az első lehetőségre a 7. percig kel­lettvárni, ekkor Brakszatórisz 18 méterről fölé lőtt. A 21. percben, egy bedobás után, Brakszatórisz tette le a labdát Vargának, aki 16 méterről a kapu bal sarkába lőtt, 0-1. A 28. percben ismét Varga volt a főszereplő, jobb oldali be­adását Gyenes - akinek ez volt az első NB Il-es gólja - 4 méter­ről passzolta a hálóba, 0-2. A kö­zépkezdésből szépítettek a hazai­ak: Török S. két csel után a 16-os vonaláról bombázott Kovács ka­pujába, 1-2. A második félidő kezdeti bi­zonytalansága után a Makó telje­sen átvette az irányítást, és az 57. percben a rendkívül aktív Varga labdáját az éppencsak be­állt Balázs belsőzte a baktai háló­ba. Az 59. percben Jávort utánrú­gásért kiállította a játékvezető, ettől kezdve a mérkőzés makói örömfocit hozott. Előbb Braksza­tórisz csúsztatása után Magyar, majd Bagi beadásából Kis szer­zett gólt. Az utolsó két találat Ba­gi nevéhez fűződik: előbb ballal emelt, majd Magyar kiugratása után jobb külsővel talált a jobb sarokba, 1-7. Kolozsvári János: - Sokáig vár­tunk erre a sikerre. Jók: Török S., ill. Bagi, Varga, Dálnaki, Sümeghy, Gyenes. Tbvábbi eredmények: Nyírbá­tor-Orosháza 2-1, Tiszaúj vá­ros-Jászberény 2-1, Karcag-Bőcs 0-3, Gyula-Kazincbarcika l-l. Szabadnapos: Demecser. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Demecser 20 13 3 4 39 - 27 42 2. Tiszaújváros 20 10 6 4 37- 24 36 3. Kazincbarcika 20 9 7 4 36- 21 34 4. Makó 21 9 7 5 38- 29 34 5. Bocs 21 8 8 5 40- 30 32 6. Orosháza 20 9 4 7 34 - 22 31 7. Jászberény 20 9 4 7 25- 21 31 8. Mátészalka 21 8 6 7 31- 32 30 9. FC Szeged 20 7 6 7 22- 26 27 10. Nyírbátor 20 7 3 10 29- 34 24 11. Karcag 20 5 5 10 20- 32 20 12. Gyula 21 4 4 13 18- 38 16 13. Baktalórántháza 20 1 3 16 20- 53 6 A következő forduló párosítá­sa. Május 11. (szombat), 17: Mátészalka-Karcag. Május 12. (vasárnap), 17: Demecser-Nyír­bátor, Orosháza-Tiszaújváros, Gyula-Baktalórántháza, Makó FC-FC Szeged, Kazincbarci­ka-Jászberény. Szabadnapos: Bőcs. Vásárhelyi bravúr Szentesen LABDARUGÓ NB III A labdarúgó NB III Alföld cso­portjának Csongrád megyei rangadóján meglepetésre a HFC a MÉH-Szentes otthonában nyert. A bajnoki címért folyó versenyfutásban rendkívül fon­tos három pontot szerzett Kis­kőrösön az Algyő. MÉH-SZENTES-HFC 0-2 (0-1) Szentes, 400 néző. Vezette: Hegedűs. Szentes: Vratnjan - Törtei, Erdei, Major (Mészáros) - Koncz, Pálfi (Síber), Luda­si, Tóth (jernei), Kerepeczki - Fajkusz, Török L. Edző: Verebélyi József. HFC: Bíró - Marczinka, Szrenka, Molnár (Borbás P) - Hóbel, Fazekas, Szűcs, Borbás Zs., Antal (Huszár) - Juhász (Nagy), Katona. Edző: Szobonya Tamás. Gólszerzők: Juhász, Szűcs. Tíz perc tapogatózó játékkal telt el, majd az első helyzet Török L. előtt adódott, de lövését biztosan védte Bíró. A 13. percben már ő sem tudott menteni, ám szeren­cséjére Koncz 25 m-es bombája a kapufán csattant. A vendégek az első komolyabb támadásukat azonnal góllal fejezték be. A 40. percben Katona kicselezte a vé­dőket, beadott, Juhász pedig szép gólt fejelt. A fordulás után helyenként nyomasztó mezőnyfölényben futballozott a Szentes. A fölény azonban meddőnek bizonyult, a hazaiak csak egyszer álltak közel a gólszerzéshez, ám akkor Szren­ka a gólvonalról mentett. A •BhBkéI *jrjjjKi ^ (EB^Kp ' 1 A szentesi Török (világos mezben) nem tudott túljárni a HFC ka­pusának, Bírónak az eszén. Fotó: Karnok Csaba HFC, akárcsak az első játékrész­ben, a másodikban is maximáli­san értékesítette egyetlen épkéz­láb helyzetét. A 73. percben Hó­bel passzolt egy kontratámadás után középre Szűcs elé, aki a 16-os vonaláról bebiztosította a vásárhelyiek győzelmét. A hajrá­ban tovább fokozta offenzíváját a Szentes, de a nagy akarásnak nyögés lett a vége, még csak hely­zetet sem sikerült kidolgoznia. Verebélyi József: - Nagyon sokba kerülhet számunkra ez a vereség... Szobonya Tamás: - Becsület, küzdelem, akarat - megérdemelt siker. Kívánom a Szentesnek, hogy nyerje meg a bajnokságot. fók: Erdei, ill. Bíró, Szűcs, Ka­tona. KISKORÖS-ALGYO 0-2 (0-0) Kiskőrös: Mlinkó-Aszódi, Makrickij, Fekete - Deli, Somjay, Filus, Kovács I., Füleki - Sindel, Szlovák. Edző: Szlovák László. Algyő: Halász - Adelhardt, Gábor, Koncz, Kazán - Kiszner, Kothencz, Krajczár (Po­donyi), Varga (Angeli) - Pálinkó, Rau (Krisztin B.). Edző: Takács Zoltán. Gólszerzők: Krajczár, Pálinkó. Az első félidő iramos, színvona­las 45 percet hozott. Az Algyő fe­gyelmezetten visszazárkózott sa­ját térfelére, a megszerzett lab­dákkal aztán villámgyors kontrá­kat vezetett. Ilyenek után Pálin­kó és Rau is ziccerbe került, de rosszul céloztak. A szünet után nem változott a játék képe, hely­zetbe szinte csak a látogatók ke­rültek. Az 56. percben Krajczár 20 m-es szabadrúgásból vette be Mlinkó kapuját. A vendégek tíz perc múlva biztossá tették sike­rüket: sakk-matt helyzetik kiját­szott Rau, Krajczár, Pálinkó ado­gatás végén az utóbbi 8 m-ről tet­te fel az „i"-re a pontot. Akaratát riválisára erőltető algyőiek na­gyobb gólkülönbséggel is nyer­hettek volna. Takács Zoltán: - Az idény leg­jobb játékával magabiztosan győztük le a Kiskőröst. Jók: Makrickij, ill. Krajczár, Koncz, Kazán, Kiszner, Pálinkó. SZ. L. További eredmények: Kondo­ros-Rákóczifalva 3-0, Gyoma­endrőd-Kalocsa 2-0, Békés-Ja­mina 2-1. Sz.: Örkény, Izsák. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. MÉH-Szentes 20 12 4 4 40- 16 40 2. Algyő 18 12 2 4 29- 11 38 3. Kiskőrös 18 10 3 5 31- 23 33 4. Rákóczifalva 18 10 3 5 27 - 23 33 5. HFC 18 7 6 5 19- 15 27 6. Izsák 19 7 6 6 34- 32 27 7. Kondoros 20 7 5 8 20- 23 26 8. Békés 20 7 4 9 22 - 36 25 9. Örkény 18 5 4 9 18 - 23 19 10. Kalocsa 18 6 1 11 24- 30 19 11. Gyomaendród 18 5 2 11 20- 30 17 12. Janiina 19 3 2 14 16- 38 11 13. Csongrád 0 0 0 0 0- 0 0 A következő forduló párosítá­sa. Május 11. (szombat), 17: Gyomaendrőd-Kiskőrös, Rákó­czifalva-MÉH-Szentes, Algyő­Örkény. Május 12. (vasárnap), 16: HFC-Békés. 17: Kalocsa-Ja­mina. Szabadnapos: Kondoros, Izsák.