Délmagyarország, 2002. május (92. évfolyam, 101-125. szám)

2002-05-13 / 110. szám

HÉTFŐ, 2002. MÁJUS 13. • A DÉL SPORTJA" III. Hatvan év után búcsúzott az élvonaltól a Vasas ZTE: aranyigény LABDARUGÓ NBI A labdarúgó NB I hét végi for­dulójában akadt pozitív és ne­gatív szenzáció is: újabb győ­zelmével már két ponttal áll a mezőny élén a Zalaegerszeg; hat évtizednyi élvonalbeli tag­ság után a következő idényt az NB I/B-ben kezdheti a nagy múltú Vasas. Továbbra sincs szerencséje az MTK-val Popovics Sándor „beug­ró" edzőnek. Az idős szakember ez idáig - egy korábbi szezont is beleszámolva - tizenegyszer ült le a kék-fehérek kispadjára, de onnan egyetlen egyszer sem kel­hetett fel győztes hadvezérként. A szombati vereség kétszeresen is fájó lehet számára (is): egy­részt a legnagyobb riválisnak szá­mító zalaegerszegiektől kaptak ki tanítványai, másrészt a meg­semmisítő zakót hazai környe­zetben szenvedték el. A Zala­egerszeg ezzel előlépett az arany­érem legnagyobb várományosá­vá, az MTK-nak viszont még az UEFA-kupás indulása is veszély­be került. Ez azért következett be, mert a Ferencváros mind a három pontot megszerezte a Vi­deoton átalakuló félben lévő sós­tói stadionjában. Ez utóbbi talál­kozó igazán emlékezetes marad, na nem az eget verő színvonal ­erről nemigen lehet beszélni -, sokkalta inkább a meccs lefújá­sát követő rendbontások miatt. A biztonsági emberek beavatko­zására volt szükség, hogy elma­radjon a Fradi és a Vidi ultráinak vészjóslóan induló összecsapása. Ismerve az Újpest utóbbi hetek­ben produkált gyengécske ered­ményeit, már senkit sem lepett meg, hogy sorozatban a harma­dik otthoni meccsét is elvesztet­te, ezúttal a Dunaferrel szem­ben. Úgy látszik, Túlióék a kupa­győzelemmel a maguk részéről befejezettnek nyilvánították a szezont. Az alsóházban Debrecenben vívta évadbeli utolsó tétmérkő­zését a Vasas. Az angyalföldiek halvány bentmaradási reményeit kizárólag a győzelem tartotta vol­na életben, luhárék kikaptak, méghozzá 6-3-ra, ez pedig azt je­lenti, hogy az egykori hatszoros bajnok, négyszeres kupagyőztes a hátralévő három forduló ered­ményeitől függetlenül kiesett az élvonalból. Érdekességképpen említendő, a piros-kékek az elő­ző, 2000/200l-es idényben még a harmadik helyen fejezték be a pontvadászatot. Igen ám, csak­hogy a klubvezetés képtelen volt megbecsülpi, megtartani értékes futballistáit, a kezdő csapatból a nyáron nem kevesebben, mint nyolcan távoztak. A Debrecen vi­szont fellélegezhet, a három pont megszerzésével két helyet felfelé ugrott a tabellán. A Sopron-Kis­pest és a Haladás-Győr meccse­ken nem bírtak egymással a csa­patok. Ennek ellenére az utóbbi eredmény még megváltozhat, ugyanis a vendégek megóvták a Totó BUDAPEST (MTI) A totó 19. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Arsenal-Everton 4-3 1 2. Blackburo-Fülúaio 3-0 1 3. Chelsea—Aston Villa 1-3 2 4. Leeds-Middlesbrough 1-0 1 5. Leicester-Tottenham 2-1 1 6. Liverpool-lpswich 5-0 1 7. Manchester United—Chartton 0-0 * 8. Soutbampton-Newcastle 3-1 1 9. Sunderland-Derby County l-l * lO.West Ham-Bolton 2-1 1 ll.Cosenza-Napoli l-l K 12.Como-Empoli 2-0 1 13.Salernitana Reggina 1-2 2 Pluszmérkózés: M.Schalke 04-Leverkusen 4-2 1 találkozót. Az indok: a mérkőzés hajrájában négy percig a megen­gedett öt helyett egy időben egy­szerre hat külföldi tartózkodott Haladás-mezben a játéktéren... FELSŐHÁZ: MTK-ZALAEGERSZEG 2-4(1-1) Budapest, Hidegkúti-stadion, 2 ezer né­zd. Vezette: Megyebíró. Gólszerzők: Zavadszky (28.), Juhász (91.), ill. Ljubojevics (45.), Horváth L. (59. — öngól), Egressy (61.), Róth (87.). Kiállítva: Buzsáky (MTK - 65.). VIDEOTON-FTC 1-2 (l-l) Székesfehérvár, 9 ezer nézd. Vezette: Ju­hos. Gólszerzők: Tímár (21.), III. Lipcsei (43. - 11-esből), Penksa (54.). Kiállítva: Dragóner (FTC-69.). ÚJPEST-DUNAFERR 1-2 (l-l) Budapest, Megyeri út, 2 ezer néző. Vezet­te: Solymosi. Gólszerzők: Poljakovic (4.), ill. Rósa H. (44.), Tököli (55.). ALSÓHÁZ: HALADÁS-GYŐR 0-0 Szombathely, 4 ezer néző. Vezette: Ma­kai. DEBRECEN-VASAS 6-3 (2-1) Debrecen, 2 ezer nézd. Vezette: Szabó Zs. Gólszerzők: Nenadics (8., 43.), Kiss Z. (56.), Böőr (58., 88.), Szekeres (92.), ill. Bükszegi (30., 85., 91.). SOPRON-KISPEST 3-3 (l-l) Sopron, 6 ezer néző. Vezette: Kassai. Gólszerzők: Javrujan (16.), Bausz (47.), Sira (55.), ill. Torghelle (42.), Faragó (74.), Sasu (93.). A BAJNOKSAG ALLASA FELSŐHÁZ 1. ZTE 2. FTC 3. MTK 4. Dunaferr 5. Videoton 6. Újpest ALSÓHAZ 35 20 7 8 71- 43 67 35 20 5 10 61- 35 65 35 20 4 11 58 - 39 64 35 16 8 11 65- 41 56 35 13 10 12 48- 50 49 35 12 8 15 60- 61 44 7. Sopron 8. Debrecen 9. Győr 10. Kispest 11. Haladás 12. Vasas 35 10 12 13 52- 56 42 35 8 16 11 42- 50 40 35 9 13 13 47- 59 40 35 10 10 15 45- 68 40 35 8 13 14 43- 64 37 35 6 10 19 47 - 73 28 A következő 36. forduló (május 18.) párosítása; felsőház: Új­pest-Ferencváros, Zalaegerszeg­Dunaferr, MTK-Videoton. Alsó­ház: Vasas-Győr, Matáv-Sop­ron-Debrecen, Kispest-Haladás. SZÉLPÁL LÁSZLÓ Johansson halasztana GENF (MTI) Lennart Johansson, az Európai Labdarúgó-szövetség elnöke sze­rint el kellene halasztani a május 29-i FIFA-elnökválasztást. A svéd sportdiplomata úgy véli, hogy csak azt követően lenne ér­telme a tisztújításnak, ha lezárul a Joseph Blatter elleni nyomozás (a svájci elnököt korrupció, hata­lommal való visszaélés és válasz­tási csalás miatt a FIFA öt alelnö­ke feljelentette). - Miután pert indítottunk, még az is előfordulhat, hogy Blatter idő előtt lemondásra kényszerül - mondta Johansson. Három fejesgól a rangadón LABDARUGÓ NB II A labdarúgó NB II keleti cso­portjának megyei rangadóján közepes színvonalú meccsen, ám kemény, férfias küzdelem­ben a Makó győzött a Szeged ellen. MAKÓ FC-FC SZEGED 2-1 (1-0) Makó, 400 néző. Vezette: Kömpf. Makó: Kovács K. - Sümeghy, Dálnaki, Papp (Görög), Krucsó - Bagi, Kondacs, Brakszatórisz, Gyenes (Balázs) - Varga, Mádi. Edző: Kolozsvári János. Szeged: Dobó - Kulacsik. Mórocz, Kiss Z. - Rácz, Csűri, Babos, Krausz (Pus­kás), Fábián (Bank) - Dóra, Kurucsai. Edző: Szalai István. Gólszerzők: Brakszatórisz, Kondacs, ill. Kurucsai. fői kezdett a Makó, a 3. percben Bagi bal oldali szabadrúgását Brakszatórisz csúsztatta a kapu­ba, 1-0. A 27. percben Kurucsai közeli lövését védte Kovács. A félidő hajrájában is az aktívabb, a labdát többet birtokló Szegednek adódott lehetősége, Kurucsai 25 méteres bombája kevéssel a léc fölött hagyta el a pályát. Az 51. percben Babos, majd egy perc múlva Kurucsai veszélyezte­tett, eredmény nélkül. A 87. percben, a mérkőzés egészét te­kintve megérdemelten, egyenlí­Férfias küzdelemben nem volt hiány Makón. Fotó: Miskolczi Róbert tett a Szeged. Csúri bal oldali szabadrúgását követően Dóra középre fejelte a labdát, amelyet Kurucsai néhány méterről bólin­tott a hálóba, l-l. A Makó nem adta fel, Bagi beadása után Brak­szatórisz egyből tüzelt, Dobó bravúrral védett. A 89. percben már tehetetlen volt minden sze­gedi: ismét Bagi, Brakszatórisz volt a labda űtja, utóbbi középre stukkolását pedig Kondacs fejelte a bal felső sarokba, 2-1. Kolozsvári János: - Győze­lemmel búcsúztunk kicsi, ám lelkes közönségünktől. Szalai István: - Ilyen a sport: az egyik csapat szerencsés, a má­sik balszerencsés. Jók: Dálnaki; Papp, Krucsó, Brakszatórisz, Bagi, ill. Mórocz, Csúri, Kurucsai. Tbvábbi eredmények: Máté­szalka-Karcag 7-0, Demecser­Nyírbátor 2-3, Orosháza-Tisza­újváros 2-1, Gyula-Baktalóránt­háza T-O, Kazincbarcika-Jászbe­rény 4—0, szabadnapos: Bőcs. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Demecser 21 13 3 5 41- 30 42 2. Kazincbarcika 21 10 7 4 40- 21 37 3. Makó 22 10 7 5 40- 30 37 4. Tiszaújváros 21 10 6 5 38- 26 36 5. Mátészalka 22 9 6 7 38- 32 33 6. Bocs 21 8 8 5 40 - 30 32 7. Jászberény 21 9 4 8 25- 25 31 8. Orosháza* 21 10 4 7 36- 23 30 9. Nyírbátor 21 8 3 10 32- 36 27 10. FC Szeged 21 7 6 8 23- 28 27 11. Karcag 21 5 5 11 20- 39 20 12. Gyula 22 5 4 13 19- 38 19 13. Daktalóránttiáza 21 1 3 17 20- 54 6 "Orosháza: négy pont levonva. A következő forduló párosítá­sa, május 19., 17: Tiszaújváros­Demecser, Jászberény-Oroshá­za, Szeged-Gyula, Karcag-Makó, Nyírbátor-Bőcs, Baktalóránthá­za-Kazincbarcika, sz.: Mátészal­ka. M. J. Ismét bajnok lesz az Algyő? LABDARUGÓ NB III A labdarúgó NB III Alföld cso­portjában a Csongrád megyei csapatok közül az előző évad aranyérmese, az Algyő, vala­mint a Vásárhely nyert, a Szen­tes viszont újabb kellemetlen vereséget szenvedett. ALGYŐ-ÖRKÉNY 1-0 (1-0) Algyő, 200 néző. Vezette: Majoros. Algyő: Halász - Kazán, Gábor, Koncz (Angeli), Adelhardt - Rau (Erhardt), Krajczár, Kothencz, Varga - Pálinkó, Ter­hes (Podonyi). Edző: Takács Zoltán. Örkény: Glonczi - Tusa, Kovács, Soós, Lakatos - Puskás (Surmann), Batta, Czigler, Farkas (Major) - Ozsváth (Nagy), Katona. Játékos-edző: Ozsváth Ferenc. Gólszerző: Varga. Kiállítva: Ozsváth. A tavaszi hét meccsből hatot nyerő Algyő ismét a győzelem re­ményében fogadta az Örkényt. A vendégek elég megilletődötten kezdtek, és Varga előbb a kapufát találta el 25 méterről, majd a 19. percben, Krajczár beadása után jobbal már nem hibázott, l-O. Mindenki hazai gólzáport várt, ám ez elmaradt. Erről csak az al­győiek tehettek, akik - főleg a második félidőben - több hatal­mas helyzetet puskáztak el. Kot­hencz lövése után Pálinkó há­rom méterről nem találta el a labdát, Rau szólóját követően Glonczi lábbal védett, míg a cse­reként beállt Erhardt tiszta hely­zetben túlzásba vitte a cselezést, majd mellébombázott. A 87. percben a lecserélt Ozsváth meg­sértette a bíráskodástól búcsúzó Majoros játékvezetőt, aki kiállí­totta a vendégek edzőjét. Az Al­győ nemcsak három ponttal gaz­dagodott, hanem továbbra is csak egyetlen gólt kapott ebben a szezonban. Takács Zoltán: - A három pontot megszereztük, és most ez volt a legfontosabb. Jók: Krajczár, Pálinkó, Kazán, ill. Batta, Kovács. RÁKÓCZIFALVA-MÉH-SZENTES 4-1 (2-1) Rákóczifalva, 200 néző. Vezette: Szabó. Rákóczifalva: Ulviczki - Eszes, Bartusz, Csabai, Boda (Papp) - Fazekas, Peszeki, Kácsér, Kun - Luca (Szeberényi), Szoko­lai. Edző: Gömöri Béla. MÉH-Szentes: Vratnjan - Törtei (Luda­si), Erdei, Fajkusz - Kerepeczki, Koncz (Major), Mészáros, Tóth Cs., Pálfi (Síber) - Török, Nana. Edző: Verebélyi József. Gólszerzők: Papp (2), Luca, Peszeki, ill. Nana. Az utolsó esélyét szalasztotta el a Szentes ezzel a vereséggel, hogy az álma, a bajnokság meg­nyerése összejöjjön. Bár többet birtokolta a labdát a vendéggár­da, a Rákóczifalva négy lövésből négyszer betalált. A 32. percben Peszeki 25 méterről bombázott a hálóba, és bár Nana a 40. perc­ben egyenlített, még a szünet előtt, a 42. percben Luca ismét a hazaiakat juttatta vezetéshez, 2-1. A második félidőben Kere­peczki jobb oldali beadásáról ma­radtak le a szentesiek, majd Tö­rök hibázott el olyan lehetőséget, amelyet máskor szinte sohasem. A 85. és a 88. percben Papp talá­latai eldöntötték a találkozót: a cserejátékos előbb az egész ven­dégvédelmet kicselezve szerzett gólt, másodszor pedig Kun pasz­szát fejjel továbbította a kapuba, 4-1. Verebélyi József: - Jelen pilla­natban még nem vagyunk éret­tek a bajnoki címre. Jók: Papp, Luca, Ulviczki, ill. senki. M. J. HFC-BEKES 3-0 (2-0) Vásárhely, 300 néző. Vezette: ifj. Berger. HFC: Bíró M. - Marczinka, Szrenka, Bor­bás Zs. - Szűcs, Antal, Fazekas (Borbás P), Hóbel, Molnár (Huszár)-Juhász, Katona (Nagy L.) Edző: Szobonya Ta­más. Békés: Nagy G. - Lakatos, Sándor, Pécs (Kubik), Semjényi - Belicza, Litauszki, Czipó, Vadas - Marik, Kane (Bíró J.). Edző: Klembucz János. Gólszerző: Juhász (3). Az első hat percben három százszázalékos helyzetet hagytak ki a békésiek. Ezt követően feléb­redt a Vásárhely, fokozatosan mezőnyfölénybe került, és gya­korlatilag gólhelyzet nélkül öt perc alatt eldöntötte a meccset. A 22. percben Katona remek egyéni játék után a kapufára bombázott, a kipattanó labdát Juhász a hosszú sarokba lőtte. A 27. percben Antal bal oldali szög­letét Juhász pompás fejessel a kapu jobb alsó sarkába juttatta. A nyomasztó fölénybe kerülő há­zigazdák a szünet után, az 54. percben folytatták a gólgyártást: Antal tértölelő átadásából (uhász a 11-es pontról gyönyörű moz­dulattal helyezte a labdát a béké­si kapuba. A hajrában tovább nö­velhette volna előnyét a HFC, de Szrenka kétszer is a kapufát ta­lálta telibe. Szobonya Tamás: - Az elején ránk ijesztett a Békés, amitől annyira megijedtünk, hogy ma­gabiztosan és megérdemelten nyertünk. Jók: Juhász (a mezőny legjobb­ja), Marczinka, Hóbel, ill. Vadas. SZ. L. Tbvábbi eredmények: Gyoma­endrőd-Kiskőrös 0-2, Kalo­csa-Jamina 2-0, szabadnapos: Izsák, Kondoros. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Aigyö 19 13 2 4 30- 11 41 2. MEH-Szentes 21 12 4 5 41- 20 40 3. Kiskörös 19 11 3 5 33- 23 36 4. Rákóczifalva 19 11 3 5 31- 24 36 5. HFC 19 8 6 5 22- 15 30 6. Izsák 19 7 6 6 34- 32 27 7. Kondoros 20 7 5 8 20- 23 26 8. Békés 21 7 4 10 22 - 39 25 9. Kalocsa 19 7 1 11 26- 30 22 10. Örkény 19 5 4 10 18- 24 19 11. Gyomaendröd 19 5 2 12 20- 32 17 12. Jamina 20 3 2 15 16 - 40 11 A következő forduló párosítá­sa, május 19. (vasárnap), 17 óra: Békés-Rákóczifalva, Jami­na-HFC, Örkény-Gyomaend­rőd, Izsák-Algyő, Kiskőrös-Ka­locsa, sz.: Kondoros, Szentes. A listavezető algyőiek (világos szerelésben) annak ellenére győztek, hogy rengeteg helyzetet elpus­káztak az Örkény ellen. Fotó: Miskolczi Róbert